forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 18/08/2019 : 13:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
...ali o prvih 100 brojeva





Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/08/2019 : 14:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by zeljko

Neki forumski profesionalac nije htio lektorirati neki tekst jer je bilo "revizije" povijest
A umjetnik treba crtati bez obzira sto se kosi s njegovim uvjerenjima
Hm zabimljivo

Bit i je u tome da su odustali od tog posla i to je pošteno od njih. A ne da uvjetuju druge svojim uvjerenjima. Ka šta u nekim drugim strukama rade.



Svi uvjetuje drugima uvjerenja, svi, baš svi, uvjetuje drugima uvjerenja, u svim sferama društva, nekad je to agresivnije nekad suptilnije, a ovisi o trenutačnoj snazi uvjerenika.

O čemu ti lupetaš? Postoje konkretne situacije di je to potpuno retardirano. Ka onomad kad ona tuka u ljekarni nije tila prodat kontrac.tablete. Umisto da odma posiše otkaz stvarali su od nje heroja. Šta da dođeš u dućan i neko ti ne želi prodat npr meso ,duvan ,upaljač, sladoled... To je retardacija a ne prigovor savjesti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 18/08/2019 : 15:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
#400

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/08/2019 : 15:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Brz si, ja sam to vidio prije par minuta ali mislim se neka to Nula stavi.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 18/08/2019 : 15:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Brz si, ja sam to vidio prije par minuta ali mislim se neka to Nula stavi.



Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/08/2019 : 15:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Totalni bad trip

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/08/2019 : 15:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

quote:
...ali o prvih 100 brojeva








Sta kae

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 18/08/2019 : 15:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Nula

quote:
...ali o prvih 100 brojeva








Sta kae



Pita "kako se na bosanskom kaže 'prvih sto brojeva su bili bolji'?"
Ta fora je popularna kod italijanskih fanova

Edited by - Nula on 18/08/2019 15:33:38
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/08/2019 : 16:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

quote:
i zato ga u buducnosti necemo cesto vidjati.



Hvala Bogu


Genijalno
Trebam li reci da se ne mogu vise sloziti

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 18/08/2019 : 17:27:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
#361: Mater Dolorosa i još ponešto;

Rođendanska priča, majke, očevi i nešto između.

Ova priča je na neki način nastavak Mater Morbi te je i ovde jedna od tema - bolest. Ipak, bolest ovde Rekioniju služi samo da popuni rupe iz nekih prethodnih brojeva i da pripremi teren za naredne brojeve.
Ovde nasuprot liku Mater Morbi stoji lik Morgane. Ta sekvenca nije ništa posebno. Rekioni nam nabija na nos neke teorije izrečene od strane obe Majke da bi na kraju mali Dilan doneo zaključak i bacio se u More patnje.

...nauka koja nadvladava haos...

Rekioni ovde postavlja pitanja tamo gde daje odgovore. Dobijamo neke naznake šta Haos predstavlja, ko je u stvari John Ghost...ali, o tom potom.

Nedorečenost mi nije smetala ni u Sklavijevim pričama, ni u "U službi Haosa", a ne smeta mi ni ovde, s obzirom na kontinuitet. Isto važi i za #371 - Arriva il Dampyr (tih nekoliko scena sa Ghostom podižu ocenu epizodi).

"Nema razloga za strah."

Dilan je preplašen. Rekioni "uništava" Moonlight, uništava Dilanov svet, pokazuje svima nama da to više ne može tako. Bile su potrebne godine da DD zapadne u ono živo blato i bile bi potrebne godine za se iskobelja iz njega. Tu na scenu stupa meteor kao deus ex machina, to će omogućiti scenaristima da brzinski sve unište te pažljivo proberu raskomadan Dilanov svet i ponovo ga sastave onako kako treba, valjda.

I premda njih troje nisu to mogli znati, odjek njihovog putovanja proširio se kroz prostor i vreme.



Oniričke sekvence, užas svakodnevnice začinjen hipohondrijom, gomila referenci i omaža, metafore, poetika, osvrt na mračnu prošlost i pogled ka "još mračnijoj budućnosti"...

Ovom epizodom su Cavenago i Rekioni objasnili kako treba da izgleda moderna Dilan Dog epizoda.



Slažem se sa Djoletom
quote:
Ima mnogo falinki, ali od jubilaraca, odnosno epizoda koja se bave Dilanovom prošlošću je najbolja.








Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/08/2019 : 17:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Haha dobra fora
Nego kakve konoracije ima u italiji ta sala

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 18/08/2019 : 17:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Sta vi ocekujete od Chiaverottijevog povratka?

Nadam se da neće služiti samo za pisanje splatter filera.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 18/08/2019 : 17:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Haha dobra fora
Nego kakve konoracije ima u italiji ta sala



Ostaje da vidimo
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 18/08/2019 : 17:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
@ Nula

Inače, prije nekoliko dana sam kompletno ažurirao i preoblikovao cijeli jedan stariji topic posvećen novijim epizodama (mada mi se čini da nitko nije primijetio) pa ne bi bilo loše da osvrte i komentare za novije priča (tipa kao ove za Mater Dolorosa) prebaciš tamo

Dylan Dog 2.0. [pregled i diskusije novih epizoda]

Inače, samo naprijed sa takvim osvrtima, ali i vijestima


quote:
Originally posted by Nula

Sta vi ocekujete od Chiaverottijevog povratka?

Nadam se da neće služiti samo za pisanje splatter filera.





Šalu na stranu, očekujem nešto barem na razini kvalitetnijih brojeva Morgana Losta. Bio bih sasvim zadovoljan time.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 18/08/2019 : 17:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
(mada mi se čini da nitko nije primijetio)



Sećam se da si rekao da ćeš to uraditi, ali, eto, izgleda da nam je trebalo zvanično obaveštenje.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 18/08/2019 : 18:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

Sta vi ocekujete od Chiaverottijevog povratka?

Nadam se da neće služiti samo za pisanje splatter filera.


ništa
imam utisak da je "presisao"
sav onaj brendon i morgan lost
kao i one dve kratke priče u kolor festu
+ ML/DD krosover
su mi potvrda da tu više odavno nema ničeg

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 18/08/2019 : 22:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Dilan #200: Broj dvesta

Logični nastavak na Dok vas smrt ne rastavi je ovo - i na duga nagovaranja devojke sam ih oba pročitao u relativno kratkom periodu. Ono što mogu reći o ovoj epizodi - fenomenalno. Toliko emotivno i dirljivo, a sušta suprotnost prethodniku. Dok je #121 preplitao fantaziju i stvarnost, sećanja i praznine, istinu i ono što je izmišljeno, ovde smo skroz bazirani na realnosti. Dilana srećemo tamo gde smo ga ostavili - u baru, kako se propija i Blok pokušava da ga spase od samog sebe. Istovremeno se dešava naizgled natprirodna priča u kojoj momak želi da pobegne od nekakvog čudovišta koje ga drži zarobljenog.

Barbatova je ovde stvarno dala sve od sebe, i kroz Dilanovu golgotu i mučenje ipak ostavila jedan dobar osećaj na kraju. Optimizam, suprotnost onome što je Sklavi radio i da, to funkcioniše sjajno. Jer ovo je epizoda koja govori istovremeno o bolu i ljubavi, patnji i prijateljstvu i mešajući te suprotne pojmove dobijamo zapravo jako dirljivu priču koja nam odgovara na mnoga pitanja, ali neka ostavlja otvorenim. Dinamika odnosa Bloka i Dilana je odlična, Barbatova je to veoma dobro razumela i upravo je tu dinamiku iskoristila kao okosnicu svoje priče odnosno preokreta. Svima koji volimo strip junake je veoma važno da znamo "kako su to postali", i delimičan odgovor dobijamo ovde. Takođe, kako su Gručo i Dilan počeli da žive zajedno, i zašto ga Dilan sve ove godine trpi? Odgovorom na ovo pitanje Barbatova spaja Dilana, Gruča i Bloka u nerazdvojni "trougao" na veoma pametan i domišljat način. Brindizi je fenomenalan, kolor mu odlično stoji i predivno je ispratio i dopunio emotivnu priču Barbatove. Ove dve priče su za svaku pohvalu, kao suprotnosti po naraciji a nastavci i nadogradnje po samoj priči. Od mene visoke ocene.

Stvarno bih voleo neko izdanje koje bi sakupilo ove epizode - ne verujem da ima šanse za tim u ZS, ali mislim da ove priče (uz Dugački pozdrav) zaslužuju neko kapitalno izdanje.

P:10 S:9 C:10 N:10
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/08/2019 : 00:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nova DD recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sd-42-ponor/2260/


Jubilarna pedeseta Sarghanova recenzija, još k tome i odlična.
Uživajte u čitanju, a Sargahanu svaka čast!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 20/08/2019 : 01:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Da, namjerno sam odabrao svoju najdražu priču za 50. recenziju. Sad još toliko (ne nužno Dylanovih) i mogu u mirovinu!

Inače, volio bih skrenuti pozornost na posljednju zanimljivost. Cijelo vrijeme mi se činilo kao da ima još nešto posebnog u toj priči, a onda mi je maloprije bonjovi4ever (hvala mu još jednom na tome) ukazao na zanimljivost koja je to sve zaokružila, i dala novu dimenziju ovoj posebnoj priči.

Tako da, pročitajte tu zanimljivost i još jednom pročitajte priču da vidite koliko je ovo jedan skriveni biser serijala!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/08/2019 : 07:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

Da, namjerno sam odabrao svoju najdražu priču za 50. recenziju. Sad još toliko (ne nužno Dylanovih) i mogu u mirovinu!

Inače, volio bih skrenuti pozornost na posljednju zanimljivost. Cijelo vrijeme mi se činilo kao da ima još nešto posebnog u toj priči, a onda mi je maloprije bonjovi4ever (hvala mu još jednom na tome) ukazao na zanimljivost koja je to sve zaokružila, i dala novu dimenziju ovoj posebnoj priči.

Tako da, pročitajte tu zanimljivost i još jednom pročitajte priču da vidite koliko je ovo jedan skriveni biser serijala!



Moram ga iskopati i ponovno pročitati po ubrzanom postupku.
Privukla me tvoja izvrsna recenzija.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 20/08/2019 : 12:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
http://www.manicomixdistribuzione.it/dylan-dog-e-ora-lapocalisse.html

http://www.manicomixdistribuzione.it/dylan-dog-talks.html



Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 20/08/2019 : 14:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Edit:
quote:
Originally posted by solar

Ima tema:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50349


Edited by - Nula on 20/08/2019 15:12:07
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/08/2019 : 14:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ima tema:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50349
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 22/08/2019 : 01:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Sarghan

Da, namjerno sam odabrao svoju najdražu priču za 50. recenziju. Sad još toliko (ne nužno Dylanovih) i mogu u mirovinu!

Inače, volio bih skrenuti pozornost na posljednju zanimljivost. Cijelo vrijeme mi se činilo kao da ima još nešto posebnog u toj priči, a onda mi je maloprije bonjovi4ever (hvala mu još jednom na tome) ukazao na zanimljivost koja je to sve zaokružila, i dala novu dimenziju ovoj posebnoj priči.

Tako da, pročitajte tu zanimljivost i još jednom pročitajte priču da vidite koliko je ovo jedan skriveni biser serijala!



Moram ga iskopati i ponovno pročitati po ubrzanom postupku.
Privukla me tvoja izvrsna recenzija.



Pročitao i stavio komentar, pa evo da ga i ovdje ostavim:

DD SD 42 : Ponor


https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sd-42-ponor/2260/

Hvala recenzentu, a posebno članu bonjovi4everu koji su recenzijom i komentarom dali potpuno drugu dimenziju ovoj priči. U duhu navedenoga, besmisleno je ostavljati komentar bez da se prije ponovno ne pročita priča, recenzija i prvi komentar.

Kao što i Sarghan kaže, prethodnim čitanjem nisam primijetio razinu genijalnosti ove priče. Istina, za puno shvaćanje treba i znati pozadinu nastanka priče.
Ponor je pravo ime za ovu priču. Ponor u kojem je završio Titanic kao metafora ponora u kojem je završilo čovječanstvo u godinama koje su uslijedile. Titanic, kao simbol napretka ljudske vrste igrom sudbine završio je na dnu, baš kao i čovječanstvo nakon dva svjetska rata koja su uslijedila.
Drugi, još bitniji ponor, je ponor u koji upada nevino dijete nakon rastave roditelja - iz perspektive tog djeteta najstrašniji ponor.
Nadalje, tu je i ponor u koji upadne osoba koja usred okrutne igre sudbine ostane sama - bez motiva da gura dalje i kojoj samo ostaje žal za protraćenim vremenom, a jedini izlaz je kraj i da se ta muka već jednom završi.


Sve to nam scenaristi ove priče ovdje serviraju na pladnju kroz prokletstvo koje prati predmete koji su izvučeni s vječnog počivališta na dnu mora. Oskvrnutog vječnog počivališta nesretne djevojčice čiji se bijes i mržnja prelila na predmete koji su joj bili u blizini, a posebno na lutku koja joj je pripadala.
U pozadini svega je inicijalni faktor nastanka ove priče, životna priča Eve Miriam Hart i njene borbe protiv oskvrnuća Titanica.Taj dio nam scenaristi predočavaju preko dječaka Timmya. Na početku on crta lutku na dnu mora kojoj su ribe izjele vrat, da bi nam na zadnjoj vinjeti 75. stranice jasno dao na znanje razrješenje enigme:

Lutka...Bila je sretna na dnu...Na dnu mora...


Casertano briljira, pogotovo u najupečatljivijim scenama koje prikazuju Titanic (ljudski rod) kako oholo, veselo juri u propast - s pogledom u veselu i prosperitetnu budućnost do koje nikad neće doći.

(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 10, naslovnica: 5) - 95%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 22/08/2019 01:28:07
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/08/2019 : 07:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
#391 Zemljina Krv : -9 do meteora

Barbato / Dell'Edera

Meteor sve više utječe na priču i likove te sada nije samo zakulisni događaj (iako, uz određenom obliku bi ove priče funkcionirale i bez njega). Ova je simpatična priča koju podiže crtež. Znam da se neće svima svidjeti ali sa nekim rješenjima i kadrovima razveseli čitatelja.

#392 Prvotni : -8 do meteora

Barabto (sa Recchionijem) / Martinello

Broj koji je više dobar zbog odgovora kojih daje (na čak i nepostavljena pitanja) nego zbog priče same. Osnovna priča je pomalo blesava i izvlači se na bravure crtača. Koji je odličan za ovakve stvari ali treba mu dati štofa. Iskrivljeni svijet treći put nije više zanimljiv. Rrobe je rekao da će do broja 400 zatvoriti sve narativne linije još od Dubokog svemira, pa to i radi.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 23/08/2019 13:27:07
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000