forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/09/2019 : 22:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Koliko je meni poznato, nema.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 26/09/2019 : 12:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
@Deers Zahvaljujem se na odgovoru :)

@Dexters Nisam tu pricu preskocio nego sam uspio saznati potrebne informacije, hvala ti na brizi.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.

Edited by - Space Marine on 26/09/2019 12:10:25
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/09/2019 : 12:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
rb2 i rb3 (prema popisu s uBc-a) su zapravo povezana priča reprintani kasnije u istim izdanjima

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Goran100
Starting Member



42 Posts

Member since 25/06/2010

Posted - 26/09/2019 : 22:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Goran100 a Private Message  Reply with Quote
Sa rb6 čine trilogiju. Inače, sve tri priče su odlične i šteta je da se još nitko od naših izdavača toga nije sjetio.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/10/2019 : 22:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/10/2019 : 22:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/10/2019 : 22:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 03/10/2019 : 07:57:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Sto bi rekli veseljaci: vecita borba svekrve i snaje 😂

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 03/10/2019 : 10:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Koliko god mi "smeta" Recchionijev stil promoviranja putem "spoilera" i preuveličanog hypea, ovo što VČ na društvenim mrežama radi sa "promoviranjem" Mater Dolorosa je jedna skroz drugačija razina besramnog spoilanja nekih od ključnih detalja stripa. Je, ima im još nekoliko u stripu, ali ako ti se "promoviranje" izdanja sastoji od objavljivanje nekliko kadrova koji bi neupućenog čitatelja tijekom čitanja mogli barem malo iznenaditi (bilo pozitivno, bilo negativno) oko postavke priče, onda k vragu s tim. Ako se pogleda svih 13 (!!!) slika koje je VČ objavio po svojim društvenim mrežama, čitatelji koji su imalo upućeni oko postavke likova koji se pojavljuju na njima (tko su, šta su, u kojim slučajevima se pojavljuju, njihova "povijest"), mogu razaznati šturi kostur radnje i stvoriti opću predodžbu o njenom smjeru. Po meni, previše otkrivenih detalja koji će (redovne?) čitatelje zakinuti za nekoliko pozitivnih iznenađenja o priči, a time možda i za bolji cjelokupni dojam o priči. Neki će reći "Recchionijeva škola", ali RRobe je, ruku na srce, puno iskusniji i umjereniji po tom pitanju, koliko god mi to bilo teško priznati.

Tko je pročitao strip shvatit će o čemu pričam, oni koji će ga tek pročitati, pogledajte nakon čitanja stripa po njihovim društvenim mrežama kakve su scene u slikama kojima su promovirali ovu priču.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 03/10/2019 : 11:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
po tebi, znaci, preview ne treba da postoji?
drugo, ovo na kraju, "ko je procitao strip shvatice, ko nije, shvatice posle citanja" je totalni nonsens
znaci da je ovo sto je objavljeno totalno ispunilo funkciju "nespojlovanja", tj navodjenja citaoca da kupi strip i procita
mislim da si se malo zbunio

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/10/2019 : 12:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

po tebi, znaci, preview ne treba da postoji?
drugo, ovo na kraju, "ko je procitao strip shvatice, ko nije, shvatice posle citanja" je totalni nonsens
znaci da je ovo sto je objavljeno totalno ispunilo funkciju "nespojlovanja", tj navodjenja citaoca da kupi strip i procita
mislim da si se malo zbunio



Ne, Sarghan je u pravu!
Završnom rečenicom je savjetovao fanovima da ne gledaju slike prije čitanja.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/10/2019 : 13:39:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Slažem sa Sarghanom, barem što se tiče scene s Ghostom. E sada ovo ostalo je djelom već bio u najavama i u Italiji. Na kraju krajeva priča je već objavljena. Ali i ja osiobno bih želio znati što manje prije čitanja čak i taj dialog između Morgane i MM je tako manje upečatljiv.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1763 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 03/10/2019 : 20:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

po tebi, znaci, preview ne treba da postoji?
drugo, ovo na kraju, "ko je procitao strip shvatice, ko nije, shvatice posle citanja" je totalni nonsens
znaci da je ovo sto je objavljeno totalno ispunilo funkciju "nespojlovanja", tj navodjenja citaoca da kupi strip i procita
mislim da si se malo zbunio



Preview u svakom slučaju treba postojati, ali jedno je kad najaviš da će se u priči pojaviti Mater Morbi i Dylanovi roditelji, a drugo je kada ti je preview 15 slika (zaboravio sam kod prethodnog brojanja provjeriti na instagramu gdje sam našao još nekoliko novih tabli) od kojih nekoliko njih stavlja te likove u relacije i odnose u kojima ih se prije nije moglo zamisliti ni očekivati. To jest, postavi preview na kojima se vide određeni likovi, ali nemoj postavljati table u kojima se te likove (i slikom i tekstualno) stavlja u odnos koji prilično točno implicira postavku radnje i završetak određene scene.

Konkretno, imao sam tu sreću što sam pročitao Mater Dolorosa bez ikakvih saznanja o njenoj radnji. Jedino što sam znao o priči bile su table sa SBE stranice i pojedini likovi koji će se pojavljivati u priči.
Tijekom čitanja, bilo je točno 5 scena koje me iznenadilo postavkom (odnos među likovima, njihova uloga, povezanost, itd...), a VČ je u tih 15ak preview tabli prikazao 3 od tih 5 scena.

Štoviše, sjećam se da je solar napisao kako su ga prošli trnci kad je došao do jedne scene (za što je trebalo znati kontekst u sklopu priče), a VČ je tu scenu objavio kao preview iz kojeg se taj kontekst gotovo ne nazire, ali će isti osjećaj nakon saznanja o postojanju takve scene izostati kad se tijekom čitanja dođe do njega. Dakle, u ovom nije riječ o "spoileru" koji upropaštava doživljaj priče, već o detalju koji dovodi do izostanka ikakve reakcije.

A ovo što je Deers spomenuo za Ghosta je tek posebna priča, čista navlakuša. Takav preview ima smisla ako se tijekom priče dobije neki odgovor o tome, ali u ovom slučaju, gdje je to JEDINI HINT o Ghostu koji će se MOŽDA razriješiti u narednim, još neobjavljenim brojevima, je čisti primjer spoilera o... nečemu. Naravno, to se vidi tek kad se priča pročita, a ovako obećaje nešto posve drugo.




TL;DR : VČ preview scene nisu spoileri koji umanjuju reakciju, iznenađenje ili konačni dojam, već one koje, bez znanja o kontekstu priče, dovode do potpunog izostanka reakcije/iznenađenja onda kada se tijekom čitanja sazna kontekts. Možda to nije spoiler u punom smislu te riječi, ali ne znam kako bih to preciznije nazvao.

Naposljetku, usporedite table koje je SBE postavio kao ogledne za ovu priču (BEZ IKAKVOG TEKSTA iz kojeg se mogu izvući implikacije o radnje) sa onima koje je VČ postavio (SA TEKSTOM i prilično očiglednim relacijama): https://shop.sergiobonelli.it/albo/sezione-privata/41101/mater-dolorosa.html

Edited by - Sarghan on 03/10/2019 20:23:31
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/10/2019 : 07:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Blago nama koji ništa tamo i onamo ne pratimo, nego samo kupujemo stripove.
Nitko nam ništa ne može spojlati.
Jedino pogledam autore narednog broja Dylana.
Vidim da je autor Mignacco pa radije odem popiti Gričku (Grička je također 18 kn).
Vidim da je autor Barbatova, Recchioni, Medda ili općenito netko uračunljiviji... e onda kupim Dylana i Gričku.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 04/10/2019 : 12:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Blago nama koji ništa tamo i onamo ne pratimo, nego samo kupujemo stripove.
Nitko nam ništa ne može spojlati.
Jedino pogledam autore narednog broja Dylana.

Vidim da je autor Mignacco pa radije odem popiti Gričku (Grička je također 18 kn).
Vidim da je autor Barbatova, Recchioni, Medda ili općenito netko uračunljiviji... e onda (opet) kupim Dylana i Gričku.


ne smem da ti lajkujem komentar pretvorice se u ko zna sta

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 04/10/2019 : 14:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je tebe Grička vještica potpuno očarala, pa previše zapostavljaš Dylana.
Naravno, Dylan nema nikakve šanse protiv Vještice jer svaka epizoda s Njom je odlična, a katkad i potpuno nepredvidiva, osobito kad Ona krene u maxi izdanju.
Grička vještica nikada nema spoilera.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/10/2019 : 15:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kolor Fest #31
Scenarij: Giuseppe De Nardo
Crtež: Toni Bruno
Naslovnica: Toni Bruno
Kolor: Toni Bruno

https://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2019/10/01/albo/selezione-innaturale-1007096/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569933274954.jpg--.jpg?1569933275000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569933275317.jpg--.jpg?1569933275000
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/10/2019 : 15:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nakon uspjeha Dilanovih dnevnika evo sad Dilanovih razgovora tj. intervjua sa autorima i "behind the scenes" pogleda

Naslovnica: Gigi Cavenago
Urednik: Marco Nucci
Format: 18,5x25 cm, kolor i c/b, 208 str. (HC)

https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2019/10/07/libro/dylan-dog-talks-1007125/

stranice:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1570203127915.jpg--.jpg?1570203128000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1570203128139.jpg--.jpg?1570203128000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1570203128338.png--.png?1570203128000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1570203128427.jpg--.jpg?1570203128000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1570203128629.jpg--.jpg?1570203128000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1570203128870.jpg--.jpg?1570203129000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1570203129164.jpg--.jpg?1570203129000

Edited by - solar on 07/10/2019 15:53:46
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/10/2019 : 23:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Kolor Fest #31
Scenarij: Giuseppe De Nardo
Crtež: Toni Bruno
Naslovnica: Toni Bruno
Kolor: Toni Bruno

https://www.sergiobonelli.it/dylan-dog/2019/10/01/albo/selezione-innaturale-1007096/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569933274954.jpg--.jpg?1569933275000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569933275317.jpg--.jpg?1569933275000



Ovo deluje interesantno. Barem crtacki!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 08/10/2019 : 11:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
De Nardo na scenariju
Kill me now
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/10/2019 : 20:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nakon inicijalnog razocarenja Rekijonijevim prvim ciklusom promena od Dubokog svemira (tj. katastrofalne Barbatine epizode Zbogom inspektore Blok) do ...i u prah ces se vratiti, koje sam sve citao redovno kada su izlazile stvorio sam otklon i distancu od narednih epizoda vezanih manje ili vise za novi pravac i kontinuitet Dylana 2.0 tako da sam citao samo poneku epizodu za koju sam znao da je filer (pogresna ruka, kaligrafija bola, lovac na vestice itd.).

Bilo je potrebno da prodje vise od godinu dana da se nateram da konacno procitam uz drasticno spustene kriterijume Smrt ne zaboravlja i Suze iz kamena i moram priznati da su ostavile pozitivan utisak.


#349 Smrt ne zaboravlja

Barbato/Brindisi

Smrt ne zaboravlja je interesantna, zabavna, crnohumorna epizoda u kojoj su glavni neprijatelji likovi koje smo upoznali u katastrofalnoj epizodi Zbogom inspektore Blok. Interesantno je videti nekog lika koji se potpuno usredsredio na osvetu i unistenje Dilana, sto njega licno sto njegovih prijatelja.
Takodje dosta krvavih i brutalnih i pomalo bolesnih scena je pozitivan aspekt ove epizode (Barbatova se zaista usudila kao sto je i bio Rekijonijev ,,zahtev" scenaristima). Takodje pred kraj epizode imamo jedan jako lep namig prvoj epizodi serijala.

Negativan aspekt je par naivnih resenja i izvlacenja iz situacija, citaoceva potpuna ravnodusnost prema Dilanovoj devojci od pre neke epizode koje se niko ne seca kao i sramotno nonsalantno unistavanje galije. Da li je to bila Barbatina ideja sumnjam (jer je upravo ona ,,ispripovedala" da je tu Galiju Dilan dobio od Ksabarasa indirektno u sada vec kultnom #200) ili je to Rekijonijeva ideja. U svakom slucaju je to Rekijonijeva urednicka greska sto je dopustio da se to desi. Ja cu se licno praviti da se to nije ni desilo, kao i svi ostali citaoci, verujem.

Brindisi briljantan. Zaista se potrudio. I naslovna strana veoma lepo predstavlja sadrzaj epizode na metaforickom nivou, iako je tehnicki mogla malo bolje da se odradi, pogotovo kako je Nora nacrtana.

Prica: 6
Scenario: 8
Crtez: 10
Naslovna strana 9

Ubrzo sledi komentar i za Suze iz kamena.

Edited by - going going on 08/10/2019 20:37:13
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/10/2019 : 21:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Dylan Dog SR 343: U dimu bitke

Scenarij: Luigi Simeoni
Crtež: Luigi Simeoni
Naslovnica: Angelo Stano

Komentar:
Jasna mi je Simeonijeva poruka i slažem se s njom. Za razliku od Sclavija, očigledno je da je Simeoni vjernik, ali za razliku od Gualdonija u "Kalvariji", nije bio u stanju svoje misli jasno i logično prenijeti u strip.

Kulminacija radnje je prepuna klišeja, nelogičnosti i slučajnih podudarnosti. S druge strane, scene s malim Joyem su vrhunske - srcedrapajuće s ogromnim brojem detalja kojima nam crtežom jasno dočarava svu težinu situacije u kojoj se našlo to nevino dijete. Dijete izdano od onoga koga voli najviše - svoje majke.

U svojem komentaru malo ću preokrenuti stvari i prezentirati ono što mislim da je i Simeoniju bilo na pameti pišući ovu priču, a vidim da to nitko u recenziji i komentarima nije primijetio.

Dakle, sad ćemo malo o majci, najvećem negativcu ove priče. Negativcu iz više razloga! Krenimo redom:

1. Majka šalje dječaka koji treba njenu ljubav u posebnu ustanovu, iako nam Simeoni, na prvoj stranici, pokazuje nagrade koje je dječak osvojio igrajući nogomet (Usput, zašto soccer ako je radnja u Engleskoj?). Koje to autistično dijete uopće igra nogomet, odnosno upražnjava neku društvenu aktivnost s uspjehom? Što nam to govori Simeoni? Očito dječak nije bio toliko problematičan da ga je trebalo poslati u ustanovu!

2. Majku s pravom muči grižnja savjesti zbog toga što se odbačeni malac ubio, pa cijelo vrijeme plače i cmizdri. U početku s pravom misli da se netko zeza s njom na morbidan način, javaljujući joj se preko facebooka i predstavljajući se kao njen pokojni sinčić. Ipak, glupača brzo ustanovi da je to ipak njeno prestravljeno dijete koje je zaglavilo u nekakvom limbu. Limbu u kojem vrebaju strašni demoni i ne može naći put za raj. Nakon što je postala sigurna u to sluša savjete, kao što ga stinky naziva, uspaljenog nesigurnog zbunjenog oklijevala, koji joj savjetuje da ne pali nikakve električne uređaje jer bi mračne sile mogle iskoristiti situaciju (Ma zamisli!). Ma koja bi to majka poslušala ako zna da joj se dijete nalazi negdje prestravljeno u ogromnoj opasnosti koja prelazi granice stvarnosti?

3. Majka u potpunosti prepušta sudbinu svog sinčića u ruke uspaljenom nesigurnom zbunjenom oklijevalu, koji samo baulja okolo, a situacija se rješava i bez njega.

4. Majka u najtežim trenucima završi u krevetu s uspaljenim nesigurnim zbunjenim oklijevalom. Bravo i bis!

5. Majka je sretna što se riješila napasti i više neće čuti svoje dijete. Znam da je happy end jer je dijete završilo u raju, ali na zadnjoj stranici nam Susy pokazuje svoje pravo lice. Pokazuje strašan nemir kada pomisli da joj se to sin ponovno pokušava javiti i olakšanje kada shvati da su u pitanju samo smetnje na radio stanici.

Strašno, od davno me neka priča nije ovako uznemirila, ponajviše zbog ovih pet primjera ljudske pokvarenosti, bezosjećajnosti i brige samo za svoje potrebe!

S druge strane imamo sretan završetak! Mali Joy je završio u raju, ali Suzy, usredotočena na materijalno, zemaljsko, lažno tamo neće završiti.

(priča: 7, scenarij: 5, crtež: 9, naslovnica: 10) - 73%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 09/10/2019 21:30:31
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/10/2019 : 12:28:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Kakve veze sad ima jel Sclavi vjernik ili ne??

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/10/2019 : 13:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Kakve veze sad ima jel Sclavi vjernik ili ne??



Kakve veze ima Sunce s životom na Zemlji?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 10/10/2019 : 14:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Strašno, od davno me neka priča nije ovako uznemirila



Ovo je za mene bit.
Ovo je važno, baš to što si ti tu kazao i pokazao.


O stripu ne znam, vidim iz tvog komentara o čemu se radi, ali taj strip nisam vidio niti čitao. Nije ni važno.

Ali, to da si ti strip doživio na jednoj egzistencijelno relevantnoj razini, to je ono što je uopće i smisao čitanja stripova. Ako već čitaš, čitaj tako da se uživiš, da uđeš u stvar. Ne vidi mzašto bi se inače čitali stripovi. Da ih slažeš na policu? Da makinalno čitaš? Da daješ podršku izdavaču? Autoru?

Ne.
Moraš se odvažiti ući, nazovimo to budnost. I pobuniti se ako autor priča gluposti ili odati mu priznanje ako priča dobro.

Zato mi je drago da si bio pribran, u trenutku.

Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.83 seconds. Snitz Forums 2000