forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/03/2020 : 07:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Dugo očekivana Jockova nova recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sc-11-krvavi-praznici/2390/



Još je samo jedan Dylan ostao nerecenziran od prvih 100!
Tko će riješiti i to zadnju recenziju, pa da pokrijemo prvih 100 brojeva?
Ajmo dobrovoljci.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 07/03/2020 07:30:20
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/03/2020 : 08:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
trebao bih malu pomoć....počeo sam opet skupljati Dylana nakon 15 ak godina pauze i nakon što sam svojih stotinjak brojeva prodao. Krećem od nule i do sada sam skupio prvih 200-tinjak brojeva, s rupama naravno,ali i to ćemo jednom popuniti.

E sad.....vidim tu svašta nešta kako bi se reklo....pa mi treba pomoć neke dobre duše.......

1. Redovni, specijal, almanah, maxi....to mi je sve više manje jasno....sve su dio redovnog serijala pretpostavljam kao kod svih bonellija....JESAM LI U PRAVU???

2. Superbook je što????? Isto redovni ili je to nešto drugačije???? Drugi univerzumi ili šta ja znam????

3. Color fest je šta????? Čudno mi izgleda ....karikaturalno nacrtano (ili sam nešto drugo vidio)

4. Dylan Dog Magazin je šta???? Vidim da se to ne izdaje na našim prostorima izuzev jednog od veselog četvrtka???

5. E sad on onajbitnije....ništa mi nije jasno sa ovim novim dylanima?? Znači prema topicu dylan dog 2.0 od broja 337 počinje nešto drugačije....je li to kao kod Nathana neki REBOOT ili što????

6. Planeta mrtvih....wtf????? To kod nas ima poesbnu ediciju (VČ) a zapravo je specijal u originalu (i kod ludensa)....jesm li u pravu?????


evo to je to za sada......znam da svi odgovori postoje na site-u ali čitam i opet mi je teško sve pohvatati


Hvala
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/03/2020 : 08:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
7. MAXI old boy??????
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/03/2020 : 08:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

trebao bih malu pomoć....počeo sam opet skupljati Dylana nakon 15 ak godina pauze i nakon što sam svojih stotinjak brojeva prodao. Krećem od nule i do sada sam skupio prvih 200-tinjak brojeva, s rupama naravno,ali i to ćemo jednom popuniti.

E sad.....vidim tu svašta nešta kako bi se reklo....pa mi treba pomoć neke dobre duše.......

1. Redovni, specijal, almanah, maxi....to mi je sve više manje jasno....sve su dio redovnog serijala pretpostavljam kao kod svih bonellija....JESAM LI U PRAVU???

2. Superbook je što????? Isto redovni ili je to nešto drugačije???? Drugi univerzumi ili šta ja znam????

3. Color fest je šta????? Čudno mi izgleda ....karikaturalno nacrtano (ili sam nešto drugo vidio)

4. Dylan Dog Magazin je šta???? Vidim da se to ne izdaje na našim prostorima izuzev jednog od veselog četvrtka???

5. E sad on onajbitnije....ništa mi nije jasno sa ovim novim dylanima?? Znači prema topicu dylan dog 2.0 od broja 337 počinje nešto drugačije....je li to kao kod Nathana neki REBOOT ili što????

6. Planeta mrtvih....wtf????? To kod nas ima poesbnu ediciju (VČ) a zapravo je specijal u originalu (i kod ludensa)....jesm li u pravu?????


evo to je to za sada......znam da svi odgovori postoje na site-u ali čitam i opet mi je teško sve pohvatati


Hvala



Evo par odgovora:

1. Recimo da su to dodatna izdanja. Do sada, kako Dylanova izdanja nisu bila suviše povezana nisu ta popratna bila bitna za regularnu seriju. Sada je to malo drukčije: Magazin pratimo kao dopunu regularnoj seriji, do sada se bavio umirovljenim Blochom a sada..... vidjet ćeš. Giganata nema a specijalac prati alternativnog Dylana u svijetu u kojem su zombiji "pobjedili"

2.Na koju suberbook misliš? Na VČ? Ako misliš an taj on sadrži repinte epizoda van redovne serije (znači almanah, specijalci, gigant, neke kratke drugdje objavljene priče, itd.) Taliani su imali i jednu seriju reprinata nazavnu superbook collezione gdje su u tvrdim koricama reprintali regularnu seriju

3. Colorfest je nova edicija gdje idu kraće epizode u boji. Ima svakakvih crteža i priča i svakakvih formata. I svakavih kvaliteta.

4. Magazin je edicija koja praktično nastavlja upokojen Almanah i tako je za sve junake. Detalji u 1. odgovoru

5. Od broja 337 počinje nešto drukčije ali ne reboot. Godinu dana nakon peuzimanja uredništva Roberto Rechioni polaku uvodi svoju viziju u svrhu preporoda serijala. Ima dobrih priča.

6.Da. Osim što prije specijalaca imaš 3 kraće priče. Dvije iz kolorfestova i jednu iz Giganta (Colorfest 2, 10 i Gigant 22)
Ali možeš i tako pratiti. Relativno. I to je nešto najbolje od ove "revolucije"

7. E sada, nakon broja 337 idu neke manje promjene u serijalu. Da se ne razljuti stare fanove naviknute na status quo, maxi je postao Old Boy gdje su priča kao prije, bez tih promjena (npr. Blochova penzija)

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 16/03/2020 08:45:34
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/03/2020 : 09:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by www2

trebao bih malu pomoć....počeo sam opet skupljati Dylana nakon 15 ak godina pauze i nakon što sam svojih stotinjak brojeva prodao. Krećem od nule i do sada sam skupio prvih 200-tinjak brojeva, s rupama naravno,ali i to ćemo jednom popuniti.

E sad.....vidim tu svašta nešta kako bi se reklo....pa mi treba pomoć neke dobre duše.......

1. Redovni, specijal, almanah, maxi....to mi je sve više manje jasno....sve su dio redovnog serijala pretpostavljam kao kod svih bonellija....JESAM LI U PRAVU???

2. Superbook je što????? Isto redovni ili je to nešto drugačije???? Drugi univerzumi ili šta ja znam????

3. Color fest je šta????? Čudno mi izgleda ....karikaturalno nacrtano (ili sam nešto drugo vidio)

4. Dylan Dog Magazin je šta???? Vidim da se to ne izdaje na našim prostorima izuzev jednog od veselog četvrtka???

5. E sad on onajbitnije....ništa mi nije jasno sa ovim novim dylanima?? Znači prema topicu dylan dog 2.0 od broja 337 počinje nešto drugačije....je li to kao kod Nathana neki REBOOT ili što????

6. Planeta mrtvih....wtf????? To kod nas ima poesbnu ediciju (VČ) a zapravo je specijal u originalu (i kod ludensa)....jesm li u pravu?????


evo to je to za sada......znam da svi odgovori postoje na site-u ali čitam i opet mi je teško sve pohvatati


Hvala



Evo par odgovora:

1. Recimo da su to dodatna izdanja. Do sada, kako Dylanova izdanja nisu bila suviše povezana nisu ta popratna bila bitna za regularnu seriju. Sada je to malo drukčije: Magazin pratimo kao dopunu regularnoj seriji, do sada se bavio umirovljenim Blochom a sada..... vidjet ćeš. Giganata nema a specijalac prati alternativnog Dylana u svijetu u kojem su zombiji "pobjedili"

1. OK ovo sam više manje sve skužio.....SUPER

2.Na koju suberbook misliš? Na VČ? Ako misliš an taj on sadrži repinte epizoda van redovne serije (znači almanah, specijalci, gigant, neke kratke drugdje objavljene priče, itd.) Taliani su imali i jednu seriju reprinata nazavnu superbook collezione gdje su u tvrdim koricama reprintali regularnu seriju

2. Aha, ok ...to znači nije ništa novo, samo reprintovi


3. Colorfest je nova edicija gdje idu kraće epizode u boji. Ima svakakvih crteža i priča i svakakvih formata. I svakavih kvaliteta.

3. Ali to je još uvijek stari Dylan sa starim kontinuitetom??

4. Magazin je edicija koja praktično nastavlja upokojen Almanah i tako je za sve junake. Detalji u 1. odgovoru


4. OK

5. Od broja 337 počinje nešto drukčije ali ne reboot. Godinu dana nakon peuzimanja uredništva Roberto Rechioni polaku uvodi svoju viziju u svrhu preporoda serijala. Ima dobrih priča.

5. OK

6.Da. Osim što prije specijalaca imaš 3 kraće priče. Dvije iz kolorfestova i jednu iz Giganta (Colorfest 2, 10 i Gigant 22)
Ali možeš i tako pratiti. Relativno. I to je nešto najbolje od ove "revolucije"

6. OK


7. E sada, nakon broja 337 idu neke manje promjene u serijalu. Da se ne razljuti stare fanove naviknute na status quo, maxi je postao Old Boy gdje su priča kao prije, bez tih promjena (npr. Blochova penzija)



7. Želiš reći da je maxi u duhu starih Dylana, prije Recchioni "reboota"



8. Ove nove naslovnice šta viđam.....bradati Dylan i to.....to su samo redovne serije nakon "rebota" ???? Ili je sad to nešto ope petnaesto????


HVALA TI PUNO NA POMOĆI
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/03/2020 : 09:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
2. Da, osim tih par pričica koje nisu nikad objavljene od strane SBEa nego po raznim magazinama i za razne događaje...

3. Hmmm ima tu svega, nisam čitao najnovije ali mislim da su većinom stare postavke.

7. Da, u duhu starih epizoda

8. e to, da to je nešto novo, recimo i širi se na druga izdanja...... ali još je rano reći kamo će to sve ići

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/03/2020 : 10:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

2. Da, osim tih par pričica koje nisu nikad objavljene od strane SBEa nego po raznim magazinama i za razne događaje...

3. Hmmm ima tu svega, nisam čitao najnovije ali mislim da su većinom stare postavke.

7. Da, u duhu starih epizoda

8. e to, da to je nešto novo, recimo i širi se na druga izdanja...... ali još je rano reći kamo će to sve ići



OK nešto novo ali i dalje izlazi u redovnoj seriji ili je to neka nova edicija
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/03/2020 : 10:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Redovna serija

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/03/2020 : 10:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
hvala ti puno na pomoći....rasvjetlio si mi dosta stvari za sada....idem se baciti na sakupljanje
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/03/2020 : 13:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Još jedna napomena, VČ je dosad izdao 3 DD magazina u sklopu ZS.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/03/2020 : 15:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

hvala ti puno na pomoći....rasvjetlio si mi dosta stvari za sada....idem se baciti na sakupljanje



Prva stranica ovog topica ti dosta može pomoći:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=36831&REPLY_ID=

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 16/03/2020 : 23:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Samo mala ispravka Deers, Superbook je superbook, ovakav kakav je u VC postoji i u Italiji (gdje je nedavno i napokon zavrsio, jer po meni taj serijal nije imao svrhu nakon sto je objavljeno ono malo epizoda koje nisu izasle u Bonelli izdanjima). Collezione Book je bio tvrdokoriceni reprint originalnih epizoda, vjerovatno ti se taj naziv pomijesao sa Supebookom.

Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/03/2020 : 07:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
A kvragu, a znao sam da mi nešto ne štima. Hvala!

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 17/03/2020 11:38:11
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/03/2020 : 19:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Dilanova kriza identiteta
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/03/2020 : 19:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Dylan se nije samo jednom reinkarnirao.
Telleru,si vidio ti ovo?😉

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Goran100
Starting Member



42 Posts

Member since 25/06/2010

Posted - 22/03/2020 : 13:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Goran100 a Private Message  Reply with Quote
Sclavi šalje poruku...

https://www.facebook.com/DylanDogSergioBonelliEditore/photos/rpp.434481906648706/2734105150019692/?type=3&theater
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/03/2020 : 22:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/03/2020 : 18:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
https://video.repubblica.it/robinson/tiziano-sclavi-anche-dylan-dog-inedito-resta-in-casa--non-uscite-giuda-ballerino/356599/357164?ref=RHPPTP-BH-I251664519-C12-P16-S1.4-F4&fbclid=IwAR3BZhbex-X6In2zchUikTmzjSMvV59SD6uq-IdAar3yxIGU5pDkjt7rzzk

Sclavi sa porukom i panoramom njegovog studija

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 23/03/2020 : 19:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Brada: check ✅
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/03/2020 : 20:14:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

Brada: check ✅



"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 29/03/2020 : 01:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Evo i od mene jedan povodom ovog sranja koje nas je zadesilo...
Dylan u doba korone...



https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10158164704299483&set=a.10150566228389483&type=3&theater

Cuvajte se forumasi i da nam se protok stripova uskoro vrati u normalu...


Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 29/03/2020 : 03:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Odličan rad Zdravko, podseća na kreativne alternativne verzije junaka iz color festa! Svidja mi se izbor boja i kako si izvukao konture žutom, koja odlično izgleda naročito u kontrastu sa sluzavo zelenom.


Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 29/03/2020 : 04:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Odličan rad Zdravko, podseća na kreativne alternativne verzije junaka iz color festa! Svidja mi se izbor boja i kako si izvukao konture žutom, koja odlično izgleda naročito u kontrastu sa sluzavo zelenom.



Hvala Jocko. Jos su neke stvari dosta ugrubo postavljene (posebno pozadinski crtez). Inace to u svojim radovima fino "upeglam", ali sam prije nepunih mjesec dana dobio bebu, pa sam i ovo jedva stigao.
Mada kad god pogledam neki "nedovrseniji" rad i one skroz dovrsene i ispolirane, u ovim grubljim ima vise zivota. To mi je nedavno rekao i sam Recchioni, da su mi storybordovi i skice tabli puno zivlje nego finalni crtez sto je istina, mada ja smatram da je to slucaj kod vecine crtaca. Uvijek mi je bilo draze gledati proces i skice nego finalni rad (od slikarstva, stripa, pa do animiranih filmova).
Nego ode ja nasiroko, drago mi je da ti se svidja (i meni su zuti highlighti cool, daju fin backlight liku).


Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 29/03/2020 : 07:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Jockova nova recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sd-34-bliski-susreti/2399/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/03/2020 : 10:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Jockova nova recenzija:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sd-34-bliski-susreti/2399/




zanimljivosti:
"Lord Vels poželi da snima tuđe snove, na šta mu Dilan kaže da su ga već pretekli sa tom idejom, što je aluzija na Kronenbergov film Videodrome."
Rekao bih da je to aluzija na DD 20 Sotonin pogled
Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.88 seconds. Snitz Forums 2000