forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/12/2020 : 22:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Nova recenzija jedne stare Sclavijeve priče iz drugog giganta:

https://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-lugg-6c-tjeskoba/2542/




Sledi citanje epizode radi podsecanja pa onda da se procita recenzija i ostavi komentar.
Go to Top of Page

mmajstor
Starting Member

22 Posts

Member since 26/08/2010

Posted - 26/12/2020 : 01:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mmajstor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IgorK

https://myQuiz.org/i/629963

Utorak (22. 12. 2020.) u 21 h.

Dylan Dog 2: Kviz u crnom
(by IgorK)

Tematski kviz o epizodama Dylana Doga originalno objavljenima 1988. godine.
44 pitanja iz 12 brojeva regularne serije (16. - 27.) i drugog specijala.
39 pitanja - 5 bodova za točan odgovor, nema dodatnih bodova za brzinu.
Među tim pitanjima nalazi se i 5 brzih "da-ne" pitanja - 2 boda za točan odgovor.
U pitanjima se naslovi regularnih epizoda navode prema prijevodima u Libellusovim izdanjima, a naslov specijala prema Ludensovom prijevodu.



opet propustih, nema sanse da se barem vide pitanja?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/12/2020 : 22:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Dylan Dog, Ničja priča, str. 23. Prva verzija i konačna verzija.




"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 27/12/2020 : 00:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Prva je loša,druga je dobra.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/12/2020 : 00:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Dobar ovaj nedokuciva tajna
Svaka cast
I ona teorija na.kraju bas sam citao neku popularno znanstvenu knjigu fakat tako nesto

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/12/2020 : 12:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Slučajno mi izbaci na Googleu:

https://www.theguardian.com/books/2020/dec/28/dylan-dog-the-hit-london-set-italian-horror-comic-unknown-in-the-uk

loading...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/12/2020 : 12:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Super,nakon svih ovih godina saznajem da je Sclavi bija alkoholičar,klaustrofobičar ,boji se leta avionom i općenito izlazaka i druženja s ljudima.
Zašto nisam začuđen?

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 28/12/2020 13:00:02
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/12/2020 : 14:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Nista nisam znao
Onda sam jednom bio u milanu 1998
I sve mi je bilo jasno
Kakva depresiva, migranti, sprice, sirotinja, bogatasi...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 28/12/2020 : 17:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Slučajno mi izbaci na Googleu:

https://www.theguardian.com/books/2020/dec/28/dylan-dog-the-hit-london-set-italian-horror-comic-unknown-in-the-uk



wow... da se čovjek još po tko zna koji put podsjeti koliko je ogorčen i malodušan ovaj introvert sklavi. i s godinama sve više i više.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 28/12/2020 : 17:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Super,nakon svih ovih godina saznajem da je Sclavi bija alkoholičar,klaustrofobičar ,boji se leta avionom i općenito izlazaka i druženja s ljudima.
Zašto nisam začuđen?



Klasičan boem

“Dylan loves and protects anyone who is ‘different’, weak, outcast or a migrant. His motto is ‘We are the monsters’; that is, anyone who is so-called normal. Dylan is a defender of inclusion. In short, even a horror comic book can do good things.””

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/12/2020 : 18:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dilan pretjeruje i nervira polako
nek udomi jednog migranta
hik rodus hik salta

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 28/12/2020 : 19:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Slučajno mi izbaci na Googleu:

https://www.theguardian.com/books/2020/dec/28/dylan-dog-the-hit-london-set-italian-horror-comic-unknown-in-the-uk



wow... da se čovjek još po tko zna koji put podsjeti koliko je ogorčen i malodušan ovaj introvert sklavi. i s godinama sve više i više.


Izvini ako biti svestan i glasan u vezi s***a koja primećuješ znači da si ogorčen i malodušan.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 28/12/2020 : 21:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
izvini ako je važniji način kako ćeš se prema tim sranjima u životu postaviti. bijegom u šumu?
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 28/12/2020 : 21:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Izvini ako mi nije hiljadu puta palo na pamet to isto da uradim. A nisam učinio ni zrno onoga što je on učinio na podizanju svesti u civilizaciji par vekova naprednijoj od ove u kojoj ja boravim.
A ti slobodno veselo, radosno, optimistično i sa puno entuzijazma gledaj na svet, niko ti ne brani, štaviše, poželjno je. Voleo bih da imam takve oči.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 28/12/2020 : 22:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
izvini ali nije da ja skačem od sreće, da mi je bajno u životu i da sam slijep na mnoge probleme, glupost i nepravdu što me okružuju, ali izolacija i rezignacija nije rješenje...
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 28/12/2020 : 23:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Ako želiš da budeš srećan - jeste.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 29/12/2020 : 00:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Sklavi je socijalni fobicar. Jos kad na to dodas depresiju, normalno da mu izolacija i povucenost prijaju. Ljudi koji nisu iskusili iole ozbiljniju anksioznost ili depru ne mogu to da shvate najbolje. Samacki zivot po teoriji razvija kod coveka depru, ali ako si introvert i fobicar, onda ispunjenim i urednim zivotom u polu-samoci (ako imas ljubimca) zapravo punis baterije i odrzavas mentalnu higijenu. To ne znaci nuzno da se covek predao. Pritom mu ona Christina Neri dodje zena (negde sam to procitao), a mozda ima i decu... on mozda covek vodi super zivot s obzirom na svoje mentalne barijere.

To sto je bio alkos i sto se boji izlazaka i druzenja, sta ce... Covek bude ono sto zaista jeste tek kad pomesa pivo i benzos, sve ostalo je maska. E to je (socijalna) anksioznost, kada ne mozes da budes ono sto jesi dok nisi na alkoholu, benzosima i opijatima... jer te koce inhibicije i iracionalni strahovi, koji vec prelaze u cist manirizam, dotle da covek svoj poremecaj vidi kao deo svoje licnosti.

Imam jednog prijatelja iz Atine koji zivi na isti nacin kao Sklavi. Odlucio je da se ove godine preseli u prirodu i podrzao sam ga, Atina je betonska dzungla. Zasto bi zivot blize prirodi a dalje od ljudi bio losiji ili manje vredan, ili bezanje od problema... to bi pre bio povratak korenima, nesto sto mnogi od nas sanjaju.


Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 29/12/2020 : 09:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Sklavi je socijalni fobicar. Jos kad na to dodas depresiju, normalno da mu izolacija i povucenost prijaju. Ljudi koji nisu iskusili iole ozbiljniju anksioznost ili depru ne mogu to da shvate najbolje. Samacki zivot po teoriji razvija kod coveka depru, ali ako si introvert i fobicar, onda ispunjenim i urednim zivotom u polu-samoci (ako imas ljubimca) zapravo punis baterije i odrzavas mentalnu higijenu. To ne znaci nuzno da se covek predao. Pritom mu ona Christina Neri dodje zena (negde sam to procitao), a mozda ima i decu... on mozda covek vodi super zivot s obzirom na svoje mentalne barijere.

To sto je bio alkos i sto se boji izlazaka i druzenja, sta ce... Covek bude ono sto zaista jeste tek kad pomesa pivo i benzos, sve ostalo je maska. E to je (socijalna) anksioznost, kada ne mozes da budes ono sto jesi dok nisi na alkoholu, benzosima i opijatima... jer te koce inhibicije i iracionalni strahovi, koji vec prelaze u cist manirizam, dotle da covek svoj poremecaj vidi kao deo svoje licnosti.

Imam jednog prijatelja iz Atine koji zivi na isti nacin kao Sklavi. Odlucio je da se ove godine preseli u prirodu i podrzao sam ga, Atina je betonska dzungla. Zasto bi zivot blize prirodi a dalje od ljudi bio losiji ili manje vredan, ili bezanje od problema... to bi pre bio povratak korenima, nesto sto mnogi od nas sanjaju.



Mnogi o tome pričaju, malo tko se odluči na to...što se tiče pustinjaka, svijet nikada nije imao povjerenja u pustinjake. Druga je stvar koliko ima pustinjaka u gradovima, koji se na prvi pogled uopće ne razlikuju od drugih.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/12/2020 : 16:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Rekioni,Stano&Roi:Dilan Dog - A danas, apokalipsa (Veseli četvrtak,specijal (oriđiđi #400))

Ljudi moji šta je ovo,kakva je ovo zajebancija;i kako neko može da uživa u ovakvom stripu? Ajde kapiram da su svi jubilarci "na svoju ruku",pomalo (više) otkačeni,i namenjeni pre svega pravim fanovima,ali zanima me da li ovakva konfuzija prija i njima? Ili grešim?

U nekom Londonu budućnosti,Dilan se budi i ukrcava na brod (pravu verziju jedrenjaka koji sklapa)  sa Gručom kao vođom palube i nešto njih dvojica sviraju kurcu;onda se pojavljuje u drugom kadru crtač,koji isto tako palamudi,pa onda Dilan i Gručo stižu na neko ostrvo,tu su razna čudovišta i neke ženskinje (jedna je valjda Morgana,drugu ne prepoznajem) i wtf?? kraj.

2/5

*dvojka je što mi je ipak bilo kako-tako zanimljivo u lux albumu gledati sva ta prokenjavanja.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 30/12/2020 : 18:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Cudno kako za januarski broj jos uvek nije gotova naslovnica! Mislim da se ovo nikada nije desilo.
Inace, ide Ambrosinijeva prica.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
192 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 30/12/2020 : 19:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



Rekioni,Stano&Roi:Dilan Dog - A danas, apokalipsa (Veseli četvrtak,specijal (oriđiđi #400))

Ljudi moji šta je ovo,kakva je ovo zajebancija;i kako neko može da uživa u ovakvom stripu? Ajde kapiram da su svi jubilarci "na svoju ruku",pomalo (više) otkačeni,i namenjeni pre svega pravim fanovima,ali zanima me da li ovakva konfuzija prija i njima? Ili grešim?

U nekom Londonu budućnosti,Dilan se budi i ukrcava na brod (pravu verziju jedrenjaka koji sklapa)  sa Gručom kao vođom palube i nešto njih dvojica sviraju kurcu;onda se pojavljuje u drugom kadru crtač,koji isto tako palamudi,pa onda Dilan i Gručo stižu na neko ostrvo,tu su razna čudovišta i neke ženskinje (jedna je valjda Morgana,drugu ne prepoznajem) i wtf?? kraj.

2/5

*dvojka je što mi je ipak bilo kako-tako zanimljivo u lux albumu gledati sva ta prokenjavanja.




Kao "meta" strip koji skakuće oko motiva iz istorije Dilana i mnogih mu uzora, te sve to "omažira" meni je jako zabavan i zanimljiv. Neki momenti su možda previše banalni, a mnogi sigurno ne funkcionišu izvan te meta priče, ali bih i dalje (po skromnom mišljenju, stvar ukusa, bla bla...) tvrdio da je bolji od mnogih jubilaraca (ne samo Dilanovih). U moru očajnih epizoda kojih se više ni slovceta ne sećam, a koja izlaze poslednjih godina, #400 je priča koja me je lepo držala i izvozala.

Mislim da treba imati u vidu još dve stvari - ovo je Rekioni pisao u fazonu restart Dilana od fana (njega) za fanove, pa ko prihvati njemu super, ko ne prihvati ko ga je*e (jer mu se može), tako da je Apokalipsa malo i pisana da dobije sve moguće ocene ozbiljnih kritičara, na skali od -10 do 10.

Druga stvar je da kod nas ima ljudi koji ne znaju da se broj 400 (ne) nastavlja na momenat kada je meteor pukao o Dilanovu Zemlju i završio taj svet. Oni koji to znaju mogu recimo da kapiraju kako se ovde stari Dilan budi izgubljen jer njegov svet više ne postoji i onda se probija kroz limbo/bunilo do nastanka nekog novog Dilana, što daje neki osnovni smisao epizodi. Oni koji to ne znaju su bukvalno u "šta ćemo Dilan i ja ovde, koji se vrag dešava?" tripu i ne znaju kako da dešavanja opravdaju sami sebi... Što im, vrlo legitimno, spušta ocenu epizode.

Kick You Down Like Gravity!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 30/12/2020 : 19:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
a gle, antina tragedija je višestruka; kao prvo, on kupuje luksuzne i skupe stripove. drugo, on kupuje luksuzne i skupe stripove koje ne razumije. jer ovakvi njegovi upisi upravo pokazuju kronično nepoznavanje materije dotičnog stripa. i još se time obilato hvali!

ne znam... ovo je neki sasvim novi level mazohizma.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/12/2020 : 19:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
A dobro anto nije ljubitelj dilana doga i ne prati ga poodavno, tako da ovaj #400 i nije bas srecan izbor za citanje.

Mada ja jos uvek nisam nabavio i procitao #400, cekam da izadje u redovnom izdanju, a ne da placam ovu skupu glupost samo da bi citao pricu preko reda i izvan konteksta ciklusa meteora.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/12/2020 : 21:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Metafore anto, metafore.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/12/2020 : 23:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
eh

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000