forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

DOMI
Advanced Member



Croatia
4987 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 11/04/2022 : 15:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
moglo je puno bolje

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

dxgnation
Starting Member



Serbia
56 Posts

Member since 14/04/2022

Posted - 16/04/2022 : 12:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dxgnation a Private Message  Reply with Quote
ehej ćao ljudi, novi sam član pa mi žao ako nešto sad zgrešim (ovaj format komuniciranja mi je malo stran, nisam odrastala na ovakvim forumima lol), ali sam želela da pitam da li negde postoji popisana sva muzika iz ovog serijala? skoro sam krenula da čitam dyd stripove i polako idem kroz regularne brojeve i dodajem pesme kao u neku plejlistu na jutjubu (za svoju dušu), ali baš ima mnogo stripova haha pa bi mi neka lista značila

btw ovaj najnoviji kolor fest što tek treba da izadje u Italiji baš moćno izgleda... volela bih da kod nas nisu toliko skupi, sva ta izdanja u boji bih kupila jer tu baš imaju ludačke odabire crtača (ili se tako bar meni čini )...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 16/04/2022 : 13:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Brindisijevi memoari za epizode koje je crtao

7. Originalna Brindisijeva objava za #112 "Bliski susreti"



PAŽNJA! Tko misli da su prvih 100 brojeva bolji, neka odmah prestane čitati!

Jer ovo je broj 112, izašao punih godinu i pol od mog prethodnog broja. Nisam smanjio produkciju, u međuvremenu sam nacrtao samo dva specijala Nicka Raidera (160 stranica po broju), uključujući ovaj broj, kao i priču za Dylandogone [Dylan Dog Gigant] od 128 stranica [Gigant 3] i nekoliko pojavljivanja u Ken Parker Magazinu. Jedan bih posebno istaknuo, br. 24, gdje sam u društvu Toppija, Micheluzzija, naravno Berardija & Milazza i moje apsolutne legende Alexa Totha! Zatvorio sam registar/broj odmah nakon njega, kakvo sranje i kakva sramota, tko zna je li ikada dobio taj broj [magazina].

Kad smo kod toga, moram zahvaliti onima koji su mi ukazali čast da mogu crtati po scenarijima pravih velikana, kao što su Abulì na Torpedu, Alberto Ongaro i Gino D'Antonio na Nicku Raideru i G. Anon koji je autor ovoga priča, "Bliski susreti", kao i prethodne "Marionette" (po Marchesellijevoj temi). Očigledno, iza pseudonima [G. Anon] stoji Gianluigi Gonano, novinar poznat kao autor jednog od najljepših talijanskih stripova ikada, Il Commissario Spada, s crtežom moje druge apsolutne legende, Giannija De Luce.

Gonano je Sclavijev stari prijatelj, izgleda kako "Judo plesaču" dolazi od jednog od njegovih uzvika, a Tiz prolazi kroz jedno od njegovih razdoblja u kojem mu treba ruka pomoći. I to još jedna, jer mu je već neko vrijeme daje Mauro Marcheselli. Štoviše, možda i njemu također treba dodatna pomoć.

Mauro [Marcheselli] me počinje koristiti za prosudbu novaka, čak i kad se, kao u ovom slučaju, radi o veteranu, jer pisanje Dylana je teško. Zapravo, kad sam dobio prvi scenarij G. Anona (za DYD Gigante 3) Marcheselli me nazvao da me pita što mislim o scenariju. Iskreno odgovaram da mi je scenarij pomalo zamršen, s četiri vremenske linije i flashbackovima u flashbackovima, ali naglašavam kako mi je sama tema priče dosta ružna/loša, ne znajući da je ona stvarno njegova[Marchesellijeva]! Mauro mi skicira [poantu teme], ali po mom mišljenju zarađujem puno bodova zbog svoje nehotične iskrenosti. Obično je dobrovoljno, no nikada ne postavljajte pitanja ako se bojite odgovora.

I dalje stavljam crne i sive nijanse s markerima punjenima tintom, koji su u tisku još uvijek nepoznanica [ne vide se], no u ovom broju izgleda(m) bolje nego na Giantu, gdje se sve izmiješalo. Trebao bih prestati, prije ili kasnije.

Protagonistica je slična Naomi Campbell, ali puno sramežljivija.

Crno-bijelim cekerima počinjem izrađivati ​​tlocrt Dylanove studije/ureda, ne znam jesam li bio prvi, no danas je to bitno.
Najviše od svega, počinjem centrirati fizionomiju protagonista, potpuno se oslobađajući fotografija Ruperta Everetta. Trebalo je gotovo šest godina i više od 700 tabli.

Gonano opisuje scene u kojima se njuši, eksperimenta i sakaćuju gola tijela, a tu je i cijeli Dylanov akt i moram "žonglirati na užetu" da ne pokažem previše. Moram čak nacrtati i silovanje, bolje rečeno dva, ne znam kako su prošli kontrolu Canzia i Bonellija.

Za vanzemaljska okruženja pokušavam biti "organski" i tada se tu i tamo pojavi malo Gigera (možda), umjesto toga čudovišta su više manje sačinjena od ticala kukaca .

Oprema "lucidnog sna" je manje-više ista kao što je prikažana u specijalu 7 ("Snovi" Sclavi & Freghieri).

Na 89. stranici su dva crteža koje najviše mrzim, u kojima morate sažeti cijeli osjećaj ili simbolizirati ljudske strasti u jednu sliku. Radije bih nacrtao Custerov posljednji dvoboj [Bitka na Little Bighournu]!

U svakom slučaju, čudna priča. Je li prvih 100 stvarno bolje? ... mmm, pričekajte sljedeću epizodu.

[Napomena prevoditelja: idući Brindisijev zapis je ujedno i posljednji]

__________________________________________________________________________

Ostale prevedene Brindisijeve objave:

1. Zlo (#52)
2. Užas iz beskraja (#61)
3. Bogomoljkini zločini (#71)
4. Zed (#84)
5. Konjanici vremena (#89)
6. Žena koja ubija prošlost (#94)


Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 16/04/2022 : 13:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dxgnation

ehej ćao ljudi, novi sam član pa mi žao ako nešto sad zgrešim (ovaj format komuniciranja mi je malo stran, nisam odrastala na ovakvim forumima lol), ali sam želela da pitam da li negde postoji popisana sva muzika iz ovog serijala? skoro sam krenula da čitam dyd stripove i polako idem kroz regularne brojeve i dodajem pesme kao u neku plejlistu na jutjubu (za svoju dušu), ali baš ima mnogo stripova haha pa bi mi neka lista značila

btw ovaj najnoviji kolor fest što tek treba da izadje u Italiji baš moćno izgleda... volela bih da kod nas nisu toliko skupi, sva ta izdanja u boji bih kupila jer tu baš imaju ludačke odabire crtača (ili se tako bar meni čini )...



Za početak, pozdrav i dobrodošla!

Što se popisa muzike tiče, član morski je prije nekoliko godina započeo temu s tim popisom, no nisam siguran je li to sve/završeno. U svakom slučaju, evo linka: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47897
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 16/04/2022 : 19:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
i napokon, (za sada) posljednji objavljeni

Brindisijevi memoari za epizode koje je crtao

8. Originalna Brindisijeva objava za #121 "Dok vas smrt ne rastavi"



A kako ne bih? S brojem 121 Dylana Doga lik slavi prvu desetogodišnjicu, krajem rujna 1996. Za tu priliku mogu dobiti samo scenarij Tiziana Sclavija, koji se temelji na temi Marchesellija. Tiz je ponovno pronašao svoju žilu, dapače, redovito će nekoliko godina izbacivati lijepe priče, sam ili u paru, od kojih su neke prava remek-djela, poput ove.

Pitao sam Maura [Marchesellija] zašto ovo crtam umjesto Stana. On odgovara da su rokovi tijesni i da ja jamčim isporuku, uz napomenu da ne mogu odraditi slavljenički broj kao sve ostale dosadašnje brojeve jer se [za slavljeničke brojeve] potrebno posvetiti tome, a tu je i [paleta] boja za koju ću morati dati smjernice koloristima! Nadamo se da ćemo uspjeti.

Prvi kadar, crtam samo zvjezdano nebo jer zamišljam pisanje u perspektivi kao u Ratovima zvijezda, a ne središnji natpis... možda sam se borio s naslovom na vrhu jer je, između ostalog, radni naslov je bio drugačiji: "Priča o jednoj noći".

Lillie mi je opisana kao "tipična Irkinja", dakle pjegasto crvena. Imao sam nekoliko brojeva Ciaka [popularni talijanski modni magazin] s Nicole Kidman iz "Rebel Hearts" ere, bila je savršena (još uvijek je ...)!

Čudan zatvor na otoku, iskreno se ne sjećam kako mi je opisan, moguće da sam se prepustio sebi. Ali sjećam se da sam na str. 9 na stražnjoj strani hotela (pregled zadnja 4 kadra) morao prikazati samo jedan prozor. Po svojoj inicijativi sam dodao druge prozore. Činilo mi se apsurdnim imati zatvor samo za jednog zatvorenika, s čime se Sclavi složio.

Ali u ovoj priči ima raznih apsurda, počevši od Flou kreveta koji se opskrbljuje zatvorenicima koji dodijeljeni partnerima!
Moram sastavljati galiju dio po dio, nemam dokumentaciju i nisam modelar, ali dobro blefiram.

Kako je priča zamišljena s bojom, gotovo potpuno eliminiram sjenčanje, tu i tamo probam zrnasto šrafiranje koje ću nastaviti koristiti još neko vrijeme.

Morate znati da su moje kolege iz Salerno studija i ja već 1988. godine odlučili potpuno eliminirati zastarjele/nepotrebne linije. Radeći zajedno, svatko je kontrolirao jedan drugoga, izbacujući beskorisne kvačice ili točkice! Često popunjavanje tabla ukrasima [obojani uzorci kao na ukrasnim tapetama] radi njih samih zapravo prikriva nedostatke... ali tko to želi, neka to učini, za ime boga! Danas je iskušenje s Texom veliko, ali koristim druge trikove, i to puno brže, jer je vrijeme dragocjeno.

Na str. 26 onaj koji skače kroz prozor je Daniel Day Lewis, imao sam film "U ime oca" na video vrpci kao dokumentaciju, crtam i po drugim scenama, kao na str. 32.

Na stranici 36, susret u crkvi. Očito crkva mora biti katolička, a budući da nema interneta, prisilni izbor je Westminster, bilo bi logičnije izabrati manje važnu crkvu. Ili staviti bilo koga, beskrupulozno, kao što to radim za interijere, s raspelom koje visi kao nekad u crkvi u Pasteni, kvartu u kojem sam odrastao.

Na stranici 39 ideja o suočavanju s dvije grupe djece je moja, zalažem se za nju! Doista, najneviniji je pogled središnjeg policajca. Jenkinsovi brkovi su također moja inicijativa, na str. 45.

Čudni robot puzač kojeg vidite na str. 46 stvarno postoji, radi se o radio-upravljanom uređaju koji detektira bilo kakve bombe, samo puno manje veličine. Imao sam dokumentaciju za specijalce, samo sam to morao hibridizirati s robotom iz filma "Kratki spoj".

Budući da sam nenamjerno odabrao najvažniju katoličku crkvu u Ujedinjenom Kraljevstvu, dopušta mi da dodam emociju, po mom mišljenju vrlo jaku emociju", napisanu na latinskom, gotovo kao natpis na stranici 82, što nagovještava tragični završetak.
Na str. 98 omaž, na zahtjev, Tintinu i albumu "Crni otok".

Na str. 103 krik galebova nagovješćuje odred, kao što se koristi u kinu. Da, moja ideja ... kao i sva nadrealistična arhitektura zatvora i bijeg anđela i demona na str. 107. Kao i svećenik koji se pretvara u smrt na 5. kadru na 110. stranici. Kad je vidio moje table, Sclavi me oduševljeno nazvao i rekao da sam genije, još uvijek zlatna koka, sa svim svojim postignućima. I to je već puno ako vas ignoriraju.

Kao smjernicu sam obojao fotokopije tabli pastelama, Giovanna Griffini iz GFB-a je bila vrlo vjerna mojim idejama. Ovo je bio jedan od prvih brojeva obojenih Photoshopom. Maria Baitelli mi je poslala prvu verziju cijele priče, zatim su me pozvali u Milano na zadnje korekcije. Ima stvari, sitnih detalja, koje samo crtači i dizajneri vide.

Jutro 26. rujna 1996. je bio i dan mog vjenčanja. Ipak, prvo sam se zaustavio na kiosku da vidim je li Dylan izašao. Tiraž je bio apsurdan. Kupujem sve brojeve na koje naiđem i dajem ih gostima kao poklon. Nitko nije vjerovao da je vjenčanje Dylana Doga na naslovnici bila slučajnost i da je stvarno tog dana izašao na kioscima!

Ovako zanimljiv scenarij mi se više nikada neće dogoditi, ali sa Sclvijem ćemo se imati prilike još malo zabaviti [u narednih 30-ak brojeva].

__________________________________________________________________________

Ostale prevedene Brindisijeve objave:

1. Zlo (#52)
2. Užas iz beskraja (#61)
3. Bogomoljkini zločini (#71)
4. Zed (#84)
5. Konjanici vremena (#89)
6. Žena koja ubija prošlost (#94)
7. Bliski susreti (#112)

Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 16/04/2022 : 23:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče pregleda za prošlogodišnje talijanske epizode...

DD (talijanska) redovna serija u 2021. godini po glasovima talijanskih fanova s Cravenroad7 foruma





Prošlogodišnje novosti:
- 1 "tematska" saga (s flip-flop naslovnicama, od kojih su glavne De Tommasove, a Cavenagove su bile na stražnjoj korici)
- tijekom ljeta je izašao "dodatni" bis broj (doslovno dodatni broj za tu godinu, izdan u doba godine kad je prodaja veća)
- promjena naslovničara na 35. godinu izlaženja
- "odustajanje" od koncepta "višedjelnih saga" (čitaj: uredništvo više nema blagoslov za takav koncept)

Ocjene za prošlu godinu su osrednje, više naginju prema lošima nego dobrima, no više-manje je očito da su talijani razočarani zbog velikih očekivanja nakon Rechionijeve 666 sage (kao i najava koje se na kraju nisu ostvarile). Tu je i činjenica da je pred kraj godine isplivalo nekoliko kontroverznih detalja oko redovne serije (npr, #423 je jedna od starijih priča nacrtana i napisana prije recchionijeve ere, slično kao što je i Billotina priča iz #412 izvučena iz ladice nakon mnooogo godina i za koju ni sam Billota nije znao da se ta priča planira objaviti "prepravljena" za post-410 redovnu seriju, itd). Povratak "klasičnim" pričama bez mini-saga je također relativno nedavno "potvrđen" (iako nigdje službeno) što objašnjava zašto su priče izašle na samom kraju 2021. izgledale klasičnije nego što se prvobitno najavljivalo. Slično izgleda i prva polovica ove godine, no o tome više iduće godine (ako ću i dalje imati volje raditi ove sažetke iako se već nekoliko godina svake put tijekom rada na ovome redovno pitam je li ovo zadnji izvještaj ove vrste koji ću napraviti).


Starije tablice:
DD talijanska redovna serija 2020.
DD talijanska redovna serija 2019.
DD talijanska redovna serija 2018.
DD talijanska redovna serija 2017.
DD talijanska redovna serija 2016.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 16/04/2022 : 23:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Samo ti nastaviti pisati
Jedini si mi (nama) kontakt s Talijanima
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 17/04/2022 : 00:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
Juce kupio na kiosku DD vc183 Zametak, slabo citam Dilana vise nije onaj stari a i crtezi su mi sve gori. Ovaj broj jos nisam procitao ali me je crtez odmah privukao, odusevljen sam crtezom. Paolo Martineli je u pitanju, ne secam se da sam do sada imao prilike čuti to ime i vidjeti njegov crtez. Ali u ovoj epizodi je zaista briljirao.

Edited by - Ferri on 17/04/2022 00:56:32
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 17/04/2022 : 10:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Kao i uvek, hvala na svim informacijama Sarghane! Naravno da neces odustati jer ima nas par (izgubljenih, kao sto su davno nekad pevali Let3) koji vole citati sve ovo ;)
Mozda je uzorak sa italijanskog foruma premali, ali slican utisak imam i citajuci komentare na fejsu. Ocene su ili 1 ili 5 i uglavnom vodi jedinica. Sto svakako nije ohrabrujuce ni za serijal , ni za citaoce :/
Svakako daj jos Brindisijevih zabeleski ako bude objavljivao.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

dxgnation
Starting Member



Serbia
56 Posts

Member since 14/04/2022

Posted - 17/04/2022 : 11:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dxgnation a Private Message  Reply with Quote
Ahhh nadam se da nećeš prestajati s ovim sažecima, baš su lepo odrađeni, a i lepo je znati šta nas čeka za koju godinu (i da li se ima čemu uopšte nadati haha)... Hvala ti!!!

Ovi u Italiji i dalje vole Ambrosinija, a? Njegove priče su nekako najumerenije pozitivno prošle u proseku. Meni je on jedan od omiljenih, ali mu se stil mnogo promenio od onih brojeva koji su se meni svideli (ili bar mi se čini, sudeći po nekim slikama koje mi je slala drugarica iz Italije i onom 6. broju planete mrtvih). Barbato se nije proslavila prošle godine, to mi je tužno, jer ja još prolazim kroz 200-300 period u regularnoj seriji i ona mi je i dalje veoma drag pisac :( Plašim se ovih kasnijih brojeva kad vidim ovakvu atmosferu

zbog jer ja sam šef - boss baby, kineski magnet na mom frižideru i spiritualni guru
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 17/04/2022 : 12:52:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Nije da planiram prestati, nego mi je i ove i prošle godine tijekom rada na ovom prošlo kroz glavu "Uh, tko bi pomislio da ću ovo već 6. ili 7. godinu zaredom lijepiti, tko zna hoću li iduće godine imati vremena/volje za ovo".

@Barker - ovo za #121 je njegova zadnja objava tog tipa, i to od prošle godine. Ako bude nešto novog, potrudit ću se da prenesem sa što manjim zaostatkom.

Što se Ambrosinija tiče, čini se da je i njega u zadnjih nekoliko godina zahvatilo ono Casertanovo čuđenje oko neprepoznatljivih razlika između originalne table i tiskanog izdanja. Navodno je talijanski 6. broj planete mrtvih "čudno" odštampan pa se dosta njegovih detalja izgubilo u konačnom proizvodu. Nisam išao provjeravati kakvo je stanje sa Ludensovim i VČ izdanjem, no moguće da je problem u procesu digitalne obrade table za tisak gdje se izgubi dosta detalja. Sjećam se kako je u to doba Ambrosini komentirao kako tiskano izdanje doista izgleda poput skica u odnosu na njegovu originalnu tablu (ovo dolje je primjer koji je priložio).



S druge strane, to sa digitalizacijom u SBE me ne čudi s obzirom da su skenovi koje su prije desetak godina postavljali na SBE stranicu uz najave novih brojeva bili kriminalno loše obrađeni/skenirani za web.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 17/04/2022 : 13:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Inače, nakon nešto manje od godinu dana rada, konačno sam završio Dylanov topic u podforumu popisa onako kako sam ga prvobitno i zamislio; da na prvoj stranici topica imamo sve vezano za Dylana na jednom mjestu.

Link: DYLAN DOG: kompletni usporedni popisi svih edicija

Osim usporednog popisa svih izdanja/recenzija koji se redovno ažurira i koji je glavna svrha topica, u njega sam ubacio još i:
- popise talijanskih izdanja i reprinta
- popise svih objavljenih i neobjavljenih kratkih priča
- preglede kontinuiteta/narativnih linija u redovnoj seriji i sporednim edicijama + popis svih crossover priča s drugim junacima
- popis važnih tema/topica i linkova
- post sa objedinjenim tekstovima, intervjui i člancima objavljenima na stripovi.com
- kronološki popis izlaženja talijanskih izdanja
- popis radova Tiziana Sclavija

Sigurno ima grešaka tako da slobodno javite ako nešto treba prepraviti ili ako sam nešto zaboravio. Ili ako vam padne na pamet što bi još bilo zgodno dodati u taj topic.


Sad kad je to gotovo, napokon se mogu baciti na Planet mrtvih
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/04/2022 : 14:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Bravo!Svaka čast
Još da su imena autora u spisku...

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 17/04/2022 14:12:31
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/04/2022 : 14:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A di će Ludens sa DDExtra skočiti za 6 godina kad se spoji sa već objavljenim epizodama?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

dxgnation
Starting Member



Serbia
56 Posts

Member since 14/04/2022

Posted - 30/04/2022 : 01:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dxgnation a Private Message  Reply with Quote
možda glupo pitanje, ali da li neko može da me uputi na neku epizodu gde se spominje ili uopšte prikazuje Dilanova majka, ali ne Morgana, već ona što ga je usvojila? Mislim osim onoga što je prikazano u broju 241... vrv mi tu nešto nedostaje, ili sam posto preskočila, ali mi je čudno da nju nisu obradili kao lika (posebno kad se uzme u obzir kakav je Dilan s majkama :p). Razumem da u serijalu to možda i nije bitno, kad već tu ima dovoljno intrige s Morganom i Xabarasom... Ali ne znam, nešto sam čitala prve brojeve ponovo i smejala se kako je Sklavi tu postavio Xabarasa i Dilanovog 'oca' kao velike generacijske neprijatelje, te otac ima psihičke moći... Sve mi to malo smešno sad kad sam malo dalje odmakla u čitanju serijala, ali me takodje i zbunjuje u smislu - šta je tu sad 'canon', sta prevazidjeno, gde je tu ona majka koja je bila majka ovom našem mučeniku većinu njegovog života (a ne Majka kao Morgana)?

zbog jer ja sam šef - boss baby, kineski magnet na mom frižideru i spiritualni guru
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 30/04/2022 : 09:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Ne pada mi ništa drugo na pamet osim te dvije scene iz #242. Ali da, nisu je baš obradili kao lika.

Sad kad si to spomenula, da, zanimljivo kak se Dylan "ne sjeća" ili ne želi pričati o svojim usvojenim roditeljima. Tu čak i ima materijala za dobru priču da se objasni što se desilo s njima.

quote:
Originally posted by dxgnation

kako je Sklavi tu postavio Xabarasa i Dilanovog 'oca' kao velike generacijske neprijatelje, te otac ima psihičke moći...



Pa i nije toliko krivo, uzevši u obzir #57 i #100
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/04/2022 : 10:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nije ni život u sirotištu nešto posebno obrađen. Nisu autori znali a možda ni htjeli uhvatiti se toga… možda i bolje, da ne trivijaliziraju cijwlu ti priču. Koja je dovoljno čudna ali ne smeta.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1764 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 30/04/2022 : 10:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Ako idemo po Barbatičinoj verziji iz #242, Dylan nije proveo ni jedan cijeli dan u sirotištu. Iste večeri kad je ostavljen je prebačen u budućnost, a odmah idućeg jutra su ga posvojitelji prvi put vidjeli. (Ok, stoji kako bi vjerojatno to bila višemjesečna procedura u stvarnom svijetu, ali opet)
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 30/04/2022 : 18:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Taj pokušaj izvrtanja originalne Sklavijeve ideje oko Dilanovih roditelja i prizemljivanja tog svega u "stvarni svijet" uopšte ne uzimam za ozbiljno i poprilično mi je silly. Dilan Dog nije serijal za kontinuitet i nije za razjašnjavanje prošlosti likova, tako je koncipiran i takav je bio prvih 150 epizoda, naknadno pravljenje od serijala u nešto što nije ga je samo sve više i više sahranjivalo...
Da ne pričam da je pokušaj uvođenja nekog reda i smisla nakon Sklavijeve postmodernističke "filozofije" nemoguća misija.
Go to Top of Page

patuljakse
Starting Member

49 Posts

Member since 03/06/2014

Posted - 30/04/2022 : 18:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send patuljakse a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Taj pokušaj izvrtanja originalne Sklavijeve ideje oko Dilanovih roditelja i prizemljivanja tog svega u "stvarni svijet" uopšte ne uzimam za ozbiljno i poprilično mi je silly. Dilan Dog nije serijal za kontinuitet i nije za razjašnjavanje prošlosti likova, tako je koncipiran i takav je bio prvih 150 epizoda, naknadno pravljenje od serijala u nešto što nije ga je samo sve više i više sahranjivalo...
Da ne pričam da je pokušaj uvođenja nekog reda i smisla nakon Sklavijeve postmodernističke "filozofije" nemoguća misija.



Word! Svaku reč potpisujem i pečatiram.
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2052 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 02/05/2022 : 08:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
#429
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Corrado Roi
Naslovnica: Gianluca Cestaro, Raul Cestaro



https://shop.sergiobonelli.it/dylan-dog/2022/04/26/albo/la-bestia-della-brughiera-1021606/

Table:
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1650964846721.jpg--.jpg?1650964847000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1650964847154.jpg--.jpg?1650964847000
https://shop.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1650964847562.jpg--.jpg?1650964847000

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 02/05/2022 : 09:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by patuljakse

quote:
Originally posted by swamp thing

Taj pokušaj izvrtanja originalne Sklavijeve ideje oko Dilanovih roditelja i prizemljivanja tog svega u "stvarni svijet" uopšte ne uzimam za ozbiljno i poprilično mi je silly. Dilan Dog nije serijal za kontinuitet i nije za razjašnjavanje prošlosti likova, tako je koncipiran i takav je bio prvih 150 epizoda, naknadno pravljenje od serijala u nešto što nije ga je samo sve više i više sahranjivalo...
Da ne pričam da je pokušaj uvođenja nekog reda i smisla nakon Sklavijeve postmodernističke "filozofije" nemoguća misija.



Word! Svaku reč potpisujem i pečatiram.



Ma slažem se i ja iako meni ne smeta da se netko uhvati u koštac s tim. Ako ima stvarno dobru ideju a ne samo iz nužne potrebe jer smatra da to treba izjasniti. Ok, Barbato je pokušala vući neku svoju priču kao i Rrobe sada. Nisu joj dali, možda bolje, jer mi se čini da su njoj baš smetale e nedorečene stvari.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 02/05/2022 : 09:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Deers, imas li kakvih saznanja o Mater Triumphant? Radi li se na tome, kada bi trebalo da bude gotovo?

Bistro i duboko nebo utociste pruza!

Edited by - Barker on 02/05/2022 10:01:34
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/05/2022 : 10:39:07  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već kod Barbatice i 240/241 epizode, nije li tad Dilan nasljedio mačka od one vještice? I nije li taj mačak trebao ostati u serijalu i biti značajan faktor budućih priča? Kao da se sjećam da se spominjalo tako nešto, a zapravo se mačka nikad više nije ni spomenulo
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 02/05/2022 : 11:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
U pravu si, tako je trebalo biti. Ali verovatno bi 90% scenarista dobili nogu kad bi morali uklopiti Cagliostra u svaku prici.
A on bi svakako dodao na mistici koja jos i kako nedostaje u zadnjih dvadesetak godina.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000