forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 349

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 07/02/2018 : 23:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
http://shop.sergiobonelli.it/scheda/2219/Il-segno-di-Cruzado.html
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 07/02/2018 : 23:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Ranč Slobode


Ocena: 6,5
Kratka priča, jednostavan zaplet (već vidjen sto puta), jednostavno razrešenje.
Čemu ovakve priče?
Nemam pojma...


Teror u šumi


Odličan Rubini, prekratka pričica, zanimljiva - i to je sve.
Nemam ocenu - ne mogu da je dam za nešto ovako kratko (manje od 40 strana).
Šteta za Rubinija...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/02/2018 : 12:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/02/2018 : 17:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Predoziranje teksom ovog cetvrtka!

Sto ne uze alternativnu naslovnu stranu i za Patagoniju?
Go to Top of Page

76
Senior Member

Croatia
2589 Posts

Member since 24/12/2005

Posted - 09/02/2018 : 19:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 76 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Kolega talijan mi danas donio na poklon ovaj Tex strip, velim da ovo nije gigant,iako je po dimenziji.Edicija Mondadori ima svoju politiku i nisam znao mu reci da li je ovo specijalni broj ili neka epizoda iz redovne koju su obojali i ubacili kao zasebno izdanje.
Ako netko zna..hvala.










Tu je priču objavio Libellus:

http://www.libellus.hr/i/cruzadov-znak/484/2/-2

The best you can say for football is that it has given the working man a subject for conversation.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 14/02/2018 : 01:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Moriscova tajna (TX SD 18-23)

Priča nije loša i ima dosta dobru tajanstvenost ali je dosta nepotrebno razvučena. Jedan strip manje i bilo bi to taman. Makar i ovako nije loše, jedino što radnja definitivno ima uspone i padove. Inače, volim te epizode s Moriscom, uvijek je mistika u pitanju.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10


Thonga tiranin (TX SD 6-8)

Ima i Tex skrivena plemena, a ne samo Zagor :D. Dobro je to sve smišljeno, makar moram reći da mi je taj Thonga onak ogroman i debeo fakat pomalo smiješan (dobro, vjerojatno mi ne bi bio da ga gledam dok me nose obješenog za deblo:)). Za razliku od gornje, ova priča je dovoljno kratka da ne gubi na dinamičnosti. Eh da, Texa pogode sa strelom, on padne u divlju rijeku, a izvuče ga otpadnik iz tajanstvenog plemena čije je poznavanje medicine i lokalnih trava toliko da Tex nakon dva dana fino hoda skoro potpuno zdrav. Jbeš Sumamed i kirurge, ako me ikada pogodi metak, zovite prvog indijanskog vrača, ima sigurno tu na Jelenovcu nekih trava koje će me odmah popraviti.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10


Carsonova prošlost (TX SD 38-40)

Narode, ne ljutite se na ovako slabe ocjene ove epizode. Vidim naravno svu zapletenost i kompliciranost kojom je isprepletena ova priča, a sami Nedužni su stvarno dobro smišljena organizacija ali na kraju nije to na mene ostavilo neki poseban utisak. Dobro je i to je to.No hard feelings:))
Scenarij:6/10
Crtež:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/02/2018 : 17:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
P.S. U Carsonovoj prošlosti je na dva mjesta je stavljeno do znanja da može biti da je ona klinka Carsonova kćer. Jel' se to negdje još spominjalo?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 15/02/2018 : 17:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Koliko znam, nije. U Sedmorici ubojica to ne spominju.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/02/2018 : 16:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Camberleti&Venturi/Dikson&Rubini:Teks-Ranč slobode/Teror u šumi (Veseli četvrtak,Zlatna serija #1)

A joj majko mila,šta je ovo?? U stvari,foliram se sad sa ovim čuđenjem -savršeno sam znao šta me čeka u ovoj Zlatnoj seriji (i opet sam bio u pravu sa prognozama) sa obzirom da će u njoj ići škartovi iz Magazina.

Ranč slobode:scenario na nivou lošeg Bleka Stene.Crtež na granici podnošljivosti.Najgori Teks kojeg sam čitao
1.5/5 (nije najgora ocena jer je crtež ipak nije toliko dno)
Teror u šumi:ovo je već pristojna pričica,mada dosta kraća od Ranča slobode.Jako lep crtež Rubinija (nisam imao prilike da ga ranije vidim) uz simpatičan scenario stanovitog Diksona nam donosi solidan uradak na 32 stranice. 3/5

Sve u svemu,ovde se rastajemo Zlatna serija i ja.
A ovaj primerak će izleteti iz kolekcije brzinom svetlosti.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/02/2018 : 17:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
crni anto, za ranc je maksimalna ocena 1. a ova druga 2, rubini spasao stvar
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/02/2018 : 17:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

crni anto, za ranc je maksimalna ocena 1. a ova druga 2, rubini spasao stvar


1/1 dajem kad su odron i priča i crtež.
priča je zaista smeće,ali Venturi je koliko-toliko podnošljiv.

a kod druge,da,Rubini je izvadio stvar,ali ni priča nije baš loša.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 16/02/2018 : 19:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
Kratki Texovi najcesce su potrosnja eventualno dobre ideje i tracenje vremena dobrih crtaca..kad sam cuo da je Frisenda crtao pricu od 30ak stranica,pao mi je mrak na oci.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/02/2018 : 20:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MaTex

Kratki Texovi najcesce su potrosnja eventualno dobre ideje i tracenje vremena dobrih crtaca..kad sam cuo da je Frisenda crtao pricu od 30ak stranica,pao mi je mrak na oci.




kukuuuuu. ko sta kad?
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 16/02/2018 : 21:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Zlatna serija broj 1 konkurise za najlosijeg Texa ikad. Rec odron koju upotrebljava nas dragi Anto ne doprinosi razumevanju ovog dna. Jezivo u svakom smislu.

sangue navajo
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 16/02/2018 : 21:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by MaTex

Kratki Texovi najcesce su potrosnja eventualno dobre ideje i tracenje vremena dobrih crtaca..kad sam cuo da je Frisenda crtao pricu od 30ak stranica,pao mi je mrak na oci.




kukuuuuu. ko sta kad?


Zadnji kolorac sto je izisao u Italiji..onaj od 4-5 pricica😈
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 17/02/2018 : 23:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Sjene u noći (Tex gigant 13)
P: 9, S: 8, C: 9, N: 9

Ova Texova epizoda me podsjetila na Zagorovog "Vukodlaka" i to je onaj manji nerealni dio Zagora koji volim, nekako ne držim potpuno nemogućim jer se temelji na narodnim predajama, za razliku od gluposti kakve su Akkronijanci, Kiki Manitu i još štošta. Ali to nije "tema".
Uglavnom, zgodno je bilo vidjeti Texa u jednoj ovakvoj priči bez poznavanja neprijatelja i s puno pucačine već, naprotiv, s dosta pitanja koja postupno dobivaju odgovore a odličan De Angelisov crtež je pridonio atmosferi. Možda je kraj malo usiljen, kao da je morao biti sretan pa je jedan od ljudi-vukova imao sreću da bude izliječen a smrt doktora Stevensa je neka poetska pravda.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 24/02/2018 : 12:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chicolopez

Može li mi netko reći koja je ovo epizoda texa u orig. izdanju i dali je to izašlo kod nas u nekoj edicdiji, “La valle della paura” (G.L. Bonelli & Galep), 97 stranica
hvala
sorry ako sam pogriješio topic , ne znam gdje bih ovo smjestio

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 24/02/2018 : 12:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
prilicno je ocekivano da se protivnicima patagonije svidja... ovo


quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Sjene u noći (Tex gigant 13)
P: 9, S: 8, C: 9, N: 9

Ova Texova epizoda me podsjetila na Zagorovog "Vukodlaka" i to je onaj manji nerealni dio Zagora koji volim, nekako ne držim potpuno nemogućim jer se temelji na narodnim predajama, za razliku od gluposti kakve su Akkronijanci, Kiki Manitu i još štošta. Ali to nije "tema".
Uglavnom, zgodno je bilo vidjeti Texa u jednoj ovakvoj priči bez poznavanja neprijatelja i s puno pucačine već, naprotiv, s dosta pitanja koja postupno dobivaju odgovore a odličan De Angelisov crtež je pridonio atmosferi. Možda je kraj malo usiljen, kao da je morao biti sretan pa je jedan od ljudi-vukova imao sreću da bude izliječen a smrt doktora Stevensa je neka poetska pravda.


Edited by - kasper on 24/02/2018 12:19:17
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 24/02/2018 : 12:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
Može li mi netko reći koja je ovo epizoda texa u orig. izdanju i dali je to izašlo kod nas u nekoj edicdiji, “La valle della paura” (G.L. Bonelli & Galep), 97 stranica
hvala
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 24/02/2018 : 12:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

prilicno je ocekivano da se protivnicima patagonije svidja... ovo


quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Sjene u noći (Tex gigant 13)
P: 9, S: 8, C: 9, N: 9

Ova Texova epizoda me podsjetila na Zagorovog "Vukodlaka" i to je onaj manji nerealni dio Zagora koji volim, nekako ne držim potpuno nemogućim jer se temelji na narodnim predajama, za razliku od gluposti kakve su Akkronijanci, Kiki Manitu i još štošta. Ali to nije "tema".
Uglavnom, zgodno je bilo vidjeti Texa u jednoj ovakvoj priči bez poznavanja neprijatelja i s puno pucačine već, naprotiv, s dosta pitanja koja postupno dobivaju odgovore a odličan De Angelisov crtež je pridonio atmosferi. Možda je kraj malo usiljen, kao da je morao biti sretan pa je jedan od ljudi-vukova imao sreću da bude izliječen a smrt doktora Stevensa je neka poetska pravda.





meni jedan od najgorih u žestokoj konkurenciji svih sa giganata od 5 do 20. berni ih je godinama rasprodavao u pola pa i trećinu cijene, to se je isplatilo mada ti betonski blokovi zauzimaju prostor. jedino gore je obojiti ih i još skuplje naplatiti.

Till I Collapse
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/02/2018 : 13:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by chicolopez

Može li mi netko reći koja je ovo epizoda texa u orig. izdanju i dali je to izašlo kod nas u nekoj edicdiji, “La valle della paura” (G.L. Bonelli & Galep), 97 stranica
hvala


Prvo izaslo u striscia formatu
https://i.ebayimg.com/images/g/AwEAAOSw4DJYkaNX/s-l1600.jpg

https://comicvine.gamespot.com/tex-xxv-serie-drago-nero-1-la-valle-della-paura/4000-176678/

Kasnije u mjesecnom izdanju origi 45-46.
http://shop.sergiobonelli.it/scheda/2021/La-voce-misteriosa.html

Nazalost, kod nas ova prica nije izasla.


Postoji i kasnije izdanje Le grandi storie di Tex, gdje se ova prica pojavi u broju 18, zajedno sa origi 135-137 "Diablero" (G.L.Bonelli/Letteri) ili kod nas ZS 221, ZS 223, ZS 225 "Vrač Dijablero".
http://temi.repubblica.it/iniziative-biblioteca/2015/12/22/le-grandi-storie-di-tex/

http://www.comicsbox.it/alboita.php?collana=GRSTORTEX&albo=GRSTORTEX_018


A izasla i u Mondadorijevom izdanju, ova prva knjiga "Il mio nome è Tex" je ukljucuje.
http://www.sergiobonelli.it/news/pubblicazioni-a-fumetti/9597/Cartonati-a-colori--collana-Grandi.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 24/02/2018 : 13:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
Hvala puno na ovom iscrpnom odgovoru
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2018 : 17:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Bozeli&Frizenda:Veliki Teks-Patagonija (Veseli četvrtak)

Teks i njegov sin u misiji pomirenja argentinske vojske i južnoameričkih indiosa iz pampe,te nalaženje krivaca za određena krvopilića (i spasavanje robova iz ruku istih) - analogija sa plavim bluzama i severnoameričkim indijancima - identična u svakom pogledu.
Jedan žestok Teks,sa prerezanim grlima,nemilosrdnim genocidom,i surovim ratom u surovoj prirodi, koji izvlače najgore iz ljudi.Pa čak i iz našeg junaka - ne pamtim da je Teks ovako žestoko ispizdeo,čak ni kad se radilo o njemu najmilijima.
Bozeli - uspeo je čika Mauro da na 224 stranice napravi odličnu priču;malo nesvakidašnju (u smislu,rekoh već,da je odstupila u pogledu okrutnosti u odnosu na standarde koje smo navikli u ovom serijalu),napetu,dinamičnu,potresnu...Možda za mrvicu sa prebrzim krajem,ali baš za mrvicu.
Frizenda - šta reći - trenutno jedan od najboljih italijanskih crtača,pa još na grande formatu - a potrudio se Paskvale,itekako se potrudio ovde.
Izdanje - grandiozno u svakom pogledu;za mene i pregrandiozno (moglo je to i u nešto manjem formatu,bez onih dodataka nakon stripa...),ali zagarantovano uživanje je ono što se nikako ne može osporiti.
5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/02/2018 : 17:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Evo i nešto drugačiji komentar:

Patagonija

Strip od kojeg sam mnogo očekivao i iskreno rečeno ostao razočaran. Šta nam je u stvari novo ponudila Patagonija? Ništa! U suštini imamo jednu od mnogo puta viđenih priča i borbu Indijanaca sa vojskom, te Texovo mijenjanje strana nakon što uvidi da bijeli osvajači nisu fer igrači. Treba samo prostranstva Argentine zamijeniti okružjem juga Amerike i to je to, sve već viđeno. Zamjerka je i ta što su autori na borbe potrošili malo vremena, tu prije svega mislim na borbu protiv Indijanaca u središnjem dijelu stripa i na finalnu bitku. To su upravo stvari koje je crtač najbolje dočarao, šteta što je i tu većina prostora protraćena na bezvezna baljezganja. U svakom slučaju trebalo je u ovakvu jednu priču ubaciti i više emocija, mislim da bi onda cjelokupni utisak bio mnogo bolji.

Crtež je odličan, pogotovo spomenute scene borbe, tu se crtač u više navrata zaigrao crno-bijelim kontrastima, koji fantastično izgledaju. Takođe mi se sviđa što nije zapostavio mimiku, jedna česta boljka modernih strip crtača.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/02/2018 : 18:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
anto je moj dobar drug

Edited by - kasper on 25/02/2018 18:46:52
Go to Top of Page
Page: of 349 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000