forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 349

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 14/07/2018 : 10:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Stao sam malo sa čitanjem zbog SP, sad je na redu Španjolska kopča, za koju mi još nitko nije rekao ništa osim da je najgori Tex ikad, a onda Mješanac, idući tjedan 😉

quote:
Originally posted by darkwoodaxe

ok :)
yama je sam po sebi treš s tata bonelli/galep rukopisom, ova espectro glupost kao da je iz kante za smeće slučajno naljepljena na prvi dio priče kojeg bi već zaboravio poput još jednog bisera, tj. španjolske kopče.
kako ti se sviđa mješanac?


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 15/07/2018 : 07:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Nije kopca najlosija ikad iako se oseca snazna pretenzija da bude. Dug je to serijal da kopca ponese tu laskavu titulu. A Caananski rudnici ne zna se ko pije ko placa a crtez je dobar. Onako malo karikaturalno.

sangue navajo
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 15/07/2018 : 09:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
slažem se u potpunosti.
ima tu još bedastih priča, samo teško je popamtiti i sve dobre epizode, a kamoli ove koje teže zaboravu.radi se o broju 364 iz 91. godine, dakle zlatno doba texa, između zs i sd, neposredno pred sastanak sa smrću i klopke u rudniku.
što reći, skriveni biser :)

Till I Collapse
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 16/07/2018 : 15:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Tex gigant: Capitan Jack (br. 31)
P: 6, S: 6, C: 9, N: 6


Ne volim baš priče čija se radnja temelji na stvarnim povijesnim događajima i ličnostima jer je nezgodno glavne junake ubaciti u kontekst zbivanja. I onda kad prvo pažljivo pročitaš predgovor samo mi je u glavi usporedba koliko prikazano u stripu prati povijest... Atmosfera u stripu odlična zahvaljujući Breccinom crtežu a za radnju dojam je da je kraj zbrzan a Tex je na kraju ispao superheroj, on i Carson su pobili pola plemena.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 16/07/2018 15:07:10
Go to Top of Page

stojsins
New Member

Serbia
101 Posts

Member since 15/02/2018

Posted - 16/07/2018 : 18:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send stojsins a Private Message  Reply with Quote
Capitan Jack će biti sledeći Veliki Teks u izdanju Veselog četvrtka. Nadam se da će izaći krajem godine...

Every minute of the future, is a memory of the past...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 16/07/2018 : 20:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
A sto ne idu redom? Biraju po licnim afinitetima, opstem utisku, kvalietu crteza ili nema veze?

sangue navajo
Go to Top of Page

stojsins
New Member

Serbia
101 Posts

Member since 15/02/2018

Posted - 17/07/2018 : 06:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send stojsins a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

A sto ne idu redom? Biraju po licnim afinitetima, opstem utisku, kvalietu crteza ili nema veze?


Biraju kako im se hoće... To je po meni mana VČ jer serijale istumbaju (izuzev redovnih brojeva), nikada neznaš šta ide sledeće...

Every minute of the future, is a memory of the past...
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/07/2018 : 14:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Tajanstvena planina


Ocena: 4,8
Nemam običaj da dajem ocene ovih početnih, kratkih Teksovih priča, ali me je ova podstakla gomilom totalnih nelogičnosti, koje je tata-Boneli uneo u nju.
Kratak sadržaj:
Teks i Kit Viler lutaju jugom Teksasa (?) i tamo nailaze na grotlo ugašenog vulkana, u kome se ispostavlja da ima ljudi - Indijanaca tipa Asteka, koji obožavaju Sunce i prinose mu ljudske žrtve, a koji imaju kao robove pleme Pima (njih stotinak).
Obožavaoci Sunca žive u piramidi u centru kratera (koji nije veći od nekoliko storina metara u prečniku), Pime na uzvisini na obodu, stražari su po obodu kratera, a jedini prolaz je kroz usek pri dnu kratera (spolja).
Obožavaoci Sunca zarobe Kita, koga hoće da žrtvuju zajedno sa ćerkom poglavice Pima, a Teks treba da ih oslobodi.

Šta su nelogičnosti (samo postojanje takvih plemena, način izgradnje piramide i svega ostalog - ne komentarišem)?
Prvo... Pima ima oko stotinak - što znači da ovih drugih mora biti bar 200, da bi ih držali u pokornosti.
Od tih 200 - jedva da se videlo nekih 30-tak, a nije jasno ni gde bi se toliki smestili u onoj piramidi, koja je, inače, u stripu prikazana kako uglavnom zvrji prazna (prazni hodnici i prostorije).
Pime za vladajuće pleme obradjuju zemlju i gaje stoku - koju zemlju, kada je krater minijaturan i kamenit, a nijedna biljka nije prikazana (doduše, videlo se u jednom kadru nekoliko ovaca kako pasu travu, negde)?
Vrhovni vodja Obožavaoca Sunca je bradati strac(!), hipnotičkih moći.
Očekivao sam objašnjenje - da se radi o nekom bivšem madjioničaru koji se nametnuo OS-ima i koji je nastavio njihovu tradiciju, ali ne.
Za Đanluiđija je to normalan izgled jednog Indijanca.
Teks čim udje - pomaže jednom od ratnika i pridobija njegovu četu na svoju stranu (četu od 50-tak ratnika, od kojih se videlo, uvrh-glave - desetak).
A najludja stvar je, što kod Obožavaoca Sunca ne postoji nijedna žena - nijedna jedina nije prikazana.
Pa kako se razmnožavaju - kao amebe?


Nasuprot ovakvim temama (Đanluiđi obično napravi par klasičnih vestern priča, pa onda jednu ovakvu, misteriju), u "običnim" vestern pričama mi je Đani sasvim dobar.
Radjene su u klasičnom maniru, koji mladji čitaoci zovu "naivnim", a u stvari su takve storije mnogo bliže stvarnosti Divljeg zapada, nego današnje, sa nabudženim likovima i više mrtvih nego u Staljingradskoj bici.
Ovde ima više omašaja nego pogodaka (što je i realnost pucanja onim krbuljama iz XIX veka), krimosi često pobegnu od hvatanja, često ih Teks i ne predaje šerifima (što je danas nezamislivo), a da ne govorim o onim minijaturama, koje su ubačene u radnju, a koje odlično pokazuju da se u stvarnosti mogu dogoditi i scene koje nemaju veze sa glavnom radnjom, a koje su danas u potpunosti nestale (sve je do detalja isplanirano, nema ničega što može da poremeti plan glavnih junaka, a pogotovo ne neke glupe sitnice).



EDIT:
Ovo sam zaboravio - u jednom kadru, iz prethodne priče, stoji:
"Ali Rejeva nada se ubrzo pokazala uzaludnom. Na šapi konja su vidljivi znaci ujeda zmije i malo kasnije,...."
Konjska šapa?
Ah, Sandra, Sandra,...

Edited by - Kontrast 2 on 17/07/2018 14:44:10
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 17/07/2018 : 15:26:59  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
MISLIM DA NEMA SPOJLERA ALI ZA SVAKI SLUČAJ


MISTERIOZNI TOTEM (G.L. Bonelli, Galleppini) 5,3,4,4 40%

Evo i mene malo na Texu. Zagorove porođajne muke sam već odavno apsolvirala. Imam potrebu baciti oko i na Texove. Krenula sam u to dobre volje i nadam se da to neće graničiti s mazohizmom.

Ova epizoda ima sve osobine prastarog stripa. Prvo što upada u oko je starinski crtež koji je prilagođen striscia formatu. Uz to imamo i dugačke dijelove naracije koje preskaču radnju koja bi kroz sliku i dijalog djelovala prerazvučeno za tempo koji nameće striscia. Osim jednih te istih kadrova puškaranja, kamenjara i jahanja, čak i lice Indijanke Tesah ukazuje na davna vremena. Skroz baca na glumice tog doba. (Ava Gardner i te starinske klasične ljepotice.)

Naivnosti ima na pretek. Indijanac Vučji Zub se uopće nije trebao uortačiti s Kofinom da bi se dokopao blaga. Ne vidim razlog zašto sam nije mogao ukrasti medaljon. Bačen je u funkciju sporednog lika iako od njega sve počinje. Bez njega Kofin ne bi ni znao za medaljon, a bez njegovog umijeća čitanja znakova Kofin bi i dan danas jahao po kamenjaru tražeći totem. Ali to je tako, dramaturgija, brzi tempo i stotine sitnih preokreta na malom broju stranica su bitniji od logike.

Medaljon koji je „mapa“ blaga, tajanstveni totem, blago, tajna skrovišta koja se otvaraju na poluge ipak daju ovoj pričici neki šarm. Baš me zanima daljini razvoj Texa, kada će postati rendžer, kada će upoznati Karsona, što će biti s konjem Dinamitom...
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/07/2018 : 01:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Tex gigant 30: Oluja nad Galvestonom
P: 7, S: 6, C: 10, N: 7


Dinamična ali, nažalost, vrlo predvidljiva epizoda u kojoj su neke situacije totalno nategnute poput onog Texova susreta sa Eleanorinim špilom karata koji je zapravo iskorišten da Tex prvi put čuje za moćnog pukovnika Woodlorda. Mislim, razbacana joj soba, ona kaže da sef srećom nije tu već na drugom mjestu i da nije diran i umjesto da je to to Tex bezrazložno navaljuje "De ga ipak otvorite" pa "Kakve su to karte unutra?". Totalno bezveze i nedžentlmenski ali Ruju očito nije mogao biti maštovitiji. Onda dobro ponašanje onog na početku uhićenog dečka, imam dojam kako je svrha oluje nad Galvestonom bila da se on prikaže kao dobričina i pusti na slobodu. A tek sam završetak i kopanje. Pa tko nije predvidio da će se tu pojaviti Woodlord a onda i naravno Tex i Carson za leđima mu. Isto tako fora da ustrijeljen pada na ono što je želio - zlato iz kovčega - je viđana u Bonellijani, mislim u nekoj epizodi Zagora pa je to kao neka ironija sudbine.
Ipak, strip je zbog spomenute dinamike bilo zanimljivo čitati pa ocjena više scenariju.
Rotundo je po meni razvalio sa crtežom, 10-ka kao kuća.

loading...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 18/07/2018 : 09:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Krupni kadrovi su odlicni, ali sam stekao utisak da se gubi u detaljima. Epizoda ispod proseka.

sangue navajo
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 18/07/2018 : 09:09:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Seksualno iskoriscavanje roblja je tema koja obelezava ovu epizodu iz drugog plana.

sangue navajo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/07/2018 : 23:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tex gigant 30: Oluja nad Galvestonom
P: 7, S: 6, C: 10, N: 7



quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tex gigant: Capitan Jack (br. 31)
P: 6, S: 6, C: 9, N: 6



Eh Luni Dvejne ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 18/07/2018 : 23:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
CRVENA RUKA (G.L.Bonelli, Galleppini) 3,2,4,5 32%

Najjače je kad su razbojnici bacili Texa u jamu, minirali pećinu dinamitom i onda stražarili da vide je l' mrtav, a onda ipak odustali od kampiranja pred hrpom odronjenog kamenja. Pet stranica dalje ga sretnu živa i zdrava pa izjave „Ako bih vjerovao da se mrtvi vračaju...“ Hahaha To je bila takva moda. Kolike je samo Zagor digao na tu foru.

Ima tu simpatičnih stvari. Recimo ta romantika kad konjima daju imena. To je bila prava povezanost, pogotovo ljudima koji su sami jahali danima. Mora da su se ti konji naslušali monologa. A tek kada su bježali ispred horde razbojnika ili pijanih Indijanaca! Molili su tog konja da bude brži i jači više nego sve svece ovog svijeta. Pa i ova priča počinje s jednim konjem. Kada Joe Scott shvati da ga razbojnici ganjaju i kaže „U galop Black Star“. Kažem vam – konj! To je to što me tu zanima! Želim pratiti Texovog konja Dinamita i što se njemu događa.

A i općenito ima tu dosta životinjica. Recimo, kada prostor rezerviran za naratora ostane poluprazan, onda nam Galleppini to ispuni crtajući ribicu, ptičicu, psića. To isto pomno pratim. Jedan psić je čak završio i u kadru. (Str. 48. VČ Knjiga) Pa na strani 68. imamo čitav čopor malih pasa. (Vidi sliku, ispričavam se na lošoj kvaliteti, ali ono najvažnije - psići, se dobro vide.)

Hejteri će uvijek naći nešto za hejtanje, ali nije da nema sadržaja i zanimljivosti :) Nema smisla ovo kritizirati. Samo opušteno!



Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/07/2018 : 23:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tex gigant 30: Oluja nad Galvestonom
P: 7, S: 6, C: 10, N: 7



quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Tex gigant: Capitan Jack (br. 31)
P: 6, S: 6, C: 9, N: 6



Eh Luni Dvejne ...



Ne vjerujem da bi ti otišao dalje od zamjene - 9 Roiju i 10 Brecci?
Ponekad ovisi o trenutku. Obje su dobro nacrtane. Recimo da mi se kod Breccie nisu baš sviđale face glavnih junaka a Roi je uložio ogroman trud, toliko detaljno a jasno vidljivo da odmara oči.

loading...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/07/2018 : 23:34:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
misliš na Rotunda?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/07/2018 : 23:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

misliš na Rotunda?



Da, Rotunda, k vragu. Roiu 8 za "Horde sumraka".

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 18/07/2018 23:36:50
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/07/2018 : 23:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by anto

misliš na Rotunda?



Da, Rotunda, k vragu. Roiu 8 za "Horde sumraka".



Ruju&Rotundo:Tex-Oluja nad Galvestonom (Strip-Agent,Tex Gigant 30)

U južnom Teksasu,bivši južnjački pukovnik,a trenutno zemljoposednik,Vudlord, šuruje sa lokalnim,Galvestonskim sudijom Trentom,koji mu dobavlja jeftinu crnačku radnu snagu iz zatvora.Za to vreme,razračunavši se sa jednom bandom,Teks i Kit dospevaju u Galveston,i tu bivaju umešani u slučaj sa vlasnicom saluna Eleonor,koju razbojnici napadaju;međutim,iza napada se krije krupniji slučaj,iza koga stoje pukovnik,sudija i nemilosrdna banda plaćenika braće Garas.
Ruju - sa obzirom da su mi većina njegovih scenarija prosečni ili čak i ispodprosečni (prosto ne mogu da verujem da je on napisao jednog jako dobrog Kesidija),ovde je čak i dobar;iako je taj kvalitet sve upitniji kako strip odmiče.
Rotundo - dobar crtač,koji je ovde razvalio - u smislu da se stvarno potrudio - svaka sličica,svaki kadar mu je pun detalja,i praznik za oči je gledati ovakvog Teksa u velikom formatu.
Te stoga,kompletan utisak je jako dobar,pre svega zahvaljući Rotundu!

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/07/2018 : 23:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Eto, čini mi se da sam pogodio. Moderni Tex ne može biti loše nacrtan.

loading...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/07/2018 : 02:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Eto, čini mi se da sam pogodio. Moderni Tex ne može biti loše nacrtan.



Baci oko na Disove maxije.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/07/2018 : 09:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Eto, čini mi se da sam pogodio. Moderni Tex ne može biti loše nacrtan.



Baci oko na Disove maxije.





Diso je definitivno najlošiji ali mislim da se pretjeruje, za mene 6-ica, Tex ni u jednom dobu valjda nije imao bisere kao Zagor.

loading...
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 19/07/2018 : 14:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
EL DIJABLO (G.L.Bonelli, Galleppini) 3,2,5,5 35%

Ova se epizoda pamti po tome što se Tex upoznao s Carsonom i postao rendžer. Čudi me i Texov neuspjeh jer nije spasio Florecitu od otmičara Mohikanca. Proglašena je mrtvom, doduše nema eksplicitnog prikaza njezinog ubojstva ili leša. Vjerujem da će se vratiti! Ove dvije činjenice je najvažnije za spomenuti, ali meni osobno ovdje ima još bitnih sitnica.

Prva stvar - Tex je opet pucao u lampe.
Drugo - shvatila sam da psići vrlo često prate radnju.„Tex se, pod pretpostavkom da za protivnika ima odličnog strijelca, svom silinom baci na zemlju...“ I onda je nacrtan psić koji skoči. (Str. 92. VČ)

Moment kada se Tex ušuljao u kuću i otvorio vrata neke sobe. „...Našao se prilično iznenađen, u sobi su spavala dva Meksikanca...“ U tom momentu i psić spava. (Str. 103. VČ)

A tek kada se pojavila Florecita, El Dijablova kći! Tu je nacrtan zavodnički ženski psić u pozi Betty Boop. (Str 123. VČ. - Vidi sliku)

Treće - konj Dinamit. U ovoj epizodi je zanjištao zbog kobile. I to u jako nezgodnom trenutku, taman da izda Texa koji se skrivao iza stijene. Drago mi je vidjeti da Dinamit vodi računa i o svom ljubavnom životu. Zašto bi samo njega jahali, nek i on nešto zajaši. Što se tiče kobile... Pa zajebano je biti kobila. Kobilu jašu i konji i ljudi.

Crtež dobiva ocjenu više zbog malenih pasa koji su infiltrirani u radnju.

A sad ozbiljno. Unatoč lošim ocjenama ovo bi svi trebali pročitati. Moment kada Tex dobiva značku i kada ugledamo crnomanjastog Carsona ipak ima svoju vrijednost.




JEDAN PROTIV DVADESET (G.L.Bonelli, Galleppini) 5,5,5,5 50%


„Mir mrtvima i viski živima“
– izreka dana.

Iskreno ću kazati da mi ova epizoda uopće nije bila loša. Prvenstveno zbog dijaloga i humora. Vjerujte mi da sam jedva čekala kraj akcijskih sekvenci, pa da ljudi opet malo porazgovaraju.

Za razliku od mog skromnog Zagora, koji je u većoj besparici od grupe TNT, ovaj Tex pliva u lovi. Dođe baja u selo u krčmu i izjavi: „Hej, prijatelju, piće za mene i ko je žedan!“ I onda cijela krčma pohrli na šank. To je prava psihologija i osjećaj za ljude! Mogu misliti kako su ti ljudi, koji vise cijeli dan u krčmi bili zadovoljni kad bi se netko ovakav pojavio. Momentalno on postaje prijatelj i brat.

Moram priznati da je zabavno vidjeti kako se ljudi ovdje tamane mecima, a da ni okom ne trepnu. Situacija kada Tex poubija petero ljudi koji su došli porazbijati štampariju novina. A tek kada je Maria Gold (koja mi baca na Marlene Dietrich) izvadila mali pištolj iz cica i sašila liku metak drito u čelo. Svi živi pucaju. I mlado i staro, i muško i žensko.

Ima dosta humorističnih izjava, a najbolja je Texova provala u diskusiji sa šerifom. Kada mu je ovaj prijetio da će ga odvesti u zatvor. „Ako baš moram u zatvor, ići ću jer sam ubio šerifa... Danas!“
Jedina mana je što Dinamit nije imao nikakvu ulogu. Pojavio se samo na početku i kraju stripa.

Sve u svemu, s ovom sam epizodom baš zadovoljna jer itekako ima šarma.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 19/07/2018 : 21:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao danas Španjolsku kopču, nije totalno loš, ali je čudan, nikad više razvučena radnja, nikad više Tex i Carson turistički malo jahali, puno dijaloga, sve u svemu čudno, budući da dolazi netom nakon zlatnog razdoblja!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 20/07/2018 : 10:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Kopča je another brick in the wall Texa Willera. Nije najlosija svakako. Cudna i atipicna je sasvim prihvatljivo zapazanje. Dijalozi su vrlo dobri narocito u poslednjih par kadrova. Ovo s obzirom na tiraz nece procitati veliki broj citalaca. Epizoda je iz 1991.

sangue navajo
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 20/07/2018 : 12:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Covek kostur su originalne 302-304 epizode koje potpisuju Nizzi i Fusco.

Godina je 1986. Posto smo sve zivo pocistili u grupi a zatim doziveli samo poraz od USA u polufinalnoj grupi zreb nas je poslao na Ruse u cuvenoj 91-90 utakmici. Ko ne zna sta je tragedija nek potrazi na youtube. Devet razlike na 41 sekundu do kraja i Sabonis o tablu, Valters i Tihonenko za produzetak. Ekipa je bila klasa.

I ova epizoda je klasa, sada je citam u luksuznom Libellus izdanju. O kvalietu izdanja ne treba trositi reci.

Jedna od najboljih epizoda svih vremena. Imamo sve sto je potrebno za vrhunsku epizodu - maska, gnevni oficir, nadrkani indijanci, dinamit, olovo i prasina. Da bas tako olovo i prasina za kraj.

Tex nastavlja dalje u svetlu buducnost.

sangue navajo
Go to Top of Page
Page: of 349 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000