forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 349

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 08/02/2019 : 20:14:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Otkud braća Di Vito?
Oni su u Zagorovoj grupi crtača.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/02/2019 : 20:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa vidis da se svi nesto prelivaju. Mislim da je jedan Cossu i jedan Diso sasvim dovoljna kazna za Texa, ne treba jos dvojica.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 08/02/2019 : 20:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Ova naslovnica za broj 701. je genijalna. Tako retro i tako jednostavno, baš vrh!!!
A i Bocci, izgleda, rastura na crtežu u stripu.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2019 : 16:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Nolitta&Ticci:Tex - Dezerter (Libellus,Tex 81)

U pitanju su brojevi 271(druga polovina),272 i 273 (prva polovina) iz 1983.godine.
Sa jedne strane,baš mi je prijao ovaj matori Nolitin Teks,a sa druge,sad mi je savršeno jasno zašto mi kao klincu Teks i nije bio posebno drag - zbog mnogo teksta.
Priča i nije ništa specijalno,ali samo izvođenje i ta Nolitovska atmosfera su mi lepo čučnuli.
Prelazeći preko neke planinčuge,Tex & co. nailaze na tri vojnika (spašavaju ih od čopora izgladnelih vukova) koji su krenuli ka novoj predstraži koja se nalazi na samoj granici sa Navajskom teritorijom,te Teks i Tigar Džek odlučuju da i sami odu do pomenutog utvrđenja.Tokom puta doživljavaju napad,koji je u vezi sa pravom misijom vojnika,a to je da nađu poručnika Moroa koji je konstruisao novi,napredniji tip puške.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/02/2019 : 16:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
jel ima koji metak da je ocesao teksa? gde? u vugla!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28972 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 13/02/2019 : 20:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Meni se baš Dezerter nije svidio, inače mi većina priča sa vojskom ne legne, ne sviđa mi se uvijek prikazivanje vojske kao nadmenih tupana, ovdje isto vojnik genijalnog uma, a opet lako ode na krivu stranu. Da ipak spomenem neke super priče s vojskom, Tex i Indijanci vs vojska (Čovjek kostur, Veliki Džeronimo, Kazna za oholog pukovnika).

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/02/2019 : 21:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Tek sad pročitao Magazin objavljen kao prvi broj nove Zlatne serije. Blagi užas, početne epizode su za ovo Shakespeare.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2019 : 12:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nici&Del Vekio:Teks - Prljavi novac (Veseli četvrtak,Teks 61)
Nici&Del Vekio:Teks - Peščani zdenac (Veseli četvrtak,Teks 62)

Teksiša i Kitiša na putu za negde, u pustinji Arizone nailaze na patrolu vojnika iz obližnje tvrđave,koji su na mestu zločina - naime,grupu vojnika koji su prenosili tri zadnje plate za zaposlenike tvrđave, je opljačkala,ubila a bogami i skalpirala nepoznata banda indijanaca.Svi zajedno nastavljaju put kao garnizonu,da bi usput videli lešinare,te se naši junaci odvojili od vojnika i utvrdili da se radi o Pima indijancima,koji su verovatno krivi za pomenuti zločin,a koje je masakrirala grupa Jakija;po tragovima nedostaju dvojica iz bande,kao i vojničke plate.A po istim tim tragovima,Teksonja uaključuje da se radi o belcima,i da su se i oni zaputili u Fort Hila.

Nici standardno radi šablončinu do šablončine uz rano razotkrivanje svih misterija,a kad pokuša da nešto ipak sakrije te nas iznenadi,napravi tek nelogičan tvist.
Ali iako sad popljuvah našeg Kaludija,ovaj diptih mi je bolji od nekoliko zadnjih,i sve u svemu,uz jako korektan Del Vekiov crtež,saga o potrazi za platama u nedođiji Arizone mi je prijala.

3.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2019 : 12:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Meni se baš Dezerter nije svidio, inače mi većina priča sa vojskom ne legne, ne sviđa mi se uvijek prikazivanje vojske kao nadmenih tupana, ovdje isto vojnik genijalnog uma, a opet lako ode na krivu stranu. Da ipak spomenem neke super priče s vojskom, Tex i Indijanci vs vojska (Čovjek kostur, Veliki Džeronimo, Kazna za oholog pukovnika).


verovatno bi i meni Dezerter bio lošiji kad bih redovno čitao starijeg Teksa - ovako mi je predstavljao promenu i osveženje od Nicijevog,Bozelijevog...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/02/2019 : 12:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Tek sad pročitao Magazin objavljen kao prvi broj nove Zlatne serije. Blagi užas, početne epizode su za ovo Shakespeare.



Dobro, nije bas toooliko lose. Ili barem meni nije bilo. Oni "hillbillyji" drvosjece, sa mladim Willerom jr., su donekle bili "zabavni". One druge (prve) price se iskreno ne sjecam vise.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2019 : 12:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Shaner

Tek sad pročitao Magazin objavljen kao prvi broj nove Zlatne serije. Blagi užas, početne epizode su za ovo Shakespeare.



Dobro, nije bas toooliko lose. Ili barem meni nije bilo. Oni "hillbillyji" drvosjece, sa mladim Willerom jr., su donekle bili "zabavni". One druge (prve) price se iskreno ne sjecam vise.





meni jeste toliko loooooše - možda i najgori Teks kojeg sam pročitao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/02/2019 12:47:55
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/02/2019 : 19:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ona priča s Malim sokolom je imala potencijala, ali je užasno zbrzana. A prve priče se više ni ja ne sjećam, a pročitao sam ju jučer. Možda i bolje da je tako.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 17/02/2019 : 11:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Sta je ovo?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 17/02/2019 : 11:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
I mene zanima. Vidio na bonellijevoj stranici 😁

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/02/2019 : 11:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
prevelika glava.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 17/02/2019 : 14:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Kako vi postavljajte slike? Koji alat koristite online?

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/02/2019 : 14:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
To je iz ove edicije:
https://www.primaedicola.it/tex-70-anni-di-un-mito-collana.html


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/02/2019 : 14:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Sta je ovo?
https://pbs.twimg.com/media/Dzmdv0NXQAA018l.jpg


Tex HC reprint koji je krenuo prije godinu dana povodom obljetnice, originalno je trebalo ići samo 50 epizoda ali je produžen na 70 komada.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 17/02/2019 : 14:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

Kako vi postavljajte slike? Koji alat koristite online?


http://tinypic.com

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/02/2019 : 14:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
https://imgur.com/upload
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 17/02/2019 : 14:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Gracias muchacos 😁

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 17/02/2019 : 15:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by wesskowaz

Sta je ovo?
https://pbs.twimg.com/media/Dzmdv0NXQAA018l.jpg


Tex HC reprint koji je krenuo prije godinu dana povodom obljetnice, originalno je trebalo ići samo 50 epizoda ali je produžen na 70 komada.



Hronoloski ili najbolje price?
Moze li se negde videti kako izgleda hrbat?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/02/2019 : 15:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by wesskowaz

Sta je ovo?
https://pbs.twimg.com/media/Dzmdv0NXQAA018l.jpg


Tex HC reprint koji je krenuo prije godinu dana povodom obljetnice, originalno je trebalo ići samo 50 epizoda ali je produžen na 70 komada.



Hronoloski ili najbolje price?
Moze li se negde videti kako izgleda hrbat?


Mislim da su u pitanju najbolje priče, poanta svega je da se Tex dobro prodaje pa u Bonelliju samo promijene naslovnicu/format i krenu sa novom edicijom.
Za hrbat ne znam, možda da pogledaš na talijanskom ebayu, vjerovatno je tamo netko uslikao i hrbat.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/02/2019 : 22:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv i dosta dug intervju sa Ticcijem u kojem govori o svojim počecima sa Teksom i odnosu sa GL Bonellijem i Galepom, link:

https://www.badcomics.it/2019/02/70-anni-di-tex-intervista-a-giovanni-ticci/235116/
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/02/2019 : 22:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ovih dana citao tri epizode price "Golden Pass" i ne sjeda mi Ticci kao crtac, previse su likovi skiljavi i Marcello na "granici" je odmor za oci naposlijetku. Ali "Pass" je bio malo podsjecao na "Rio Bravo" film.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 349 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000