forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 349

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 06/11/2019 : 08:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Ocjena 9.9/10, čista desetka bi bila da je crno-bijelo. Nema veze, uzimam svakako.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/11/2019 : 13:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@Dodsferd


Prebačeno u odgovarajući topic.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/11/2019 : 18:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/11/2019 : 18:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#710
Scenarij: Claudio Nizzi
Crtež: Lucio Filippucci
Naslovnica: Claudio Villa

https://www.sergiobonelli.it/tex/2019/11/07/albo/l-assedio-di-mezcali-1007339/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1573122381483.jpg--.jpg?1573122381000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1573122381805.jpg--.jpg?1573122382000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1573122382175.jpg--.jpg?1573122382000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1573122382456.jpg--.jpg?1573122382000
Go to Top of Page

tesan07
Starting Member

50 Posts

Member since 08/03/2011

Posted - 07/11/2019 : 22:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tesan07 a Private Message  Reply with Quote
Nizzi je još živ?A Filippucci bi trebao preći u Zagorov staff, nije Tex za njega.
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 07/11/2019 : 23:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
Nakon Manfredija iz penzije se vraća i Nizzi. Ne znam baš je li to dobro za serijal.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/11/2019 : 00:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Kaže Boselli da je Villa nakon završetka Teksonea počeo raditi na novoj priči.
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 08/11/2019 : 12:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Kaže Boselli da je Villa nakon završetka Teksonea počeo raditi na novoj priči.


Gdje tacno je to rekao tako? Ima nekih "natuknica" da, u nekim intervjuima sa Villom i na onom Lucca videu, da bi moglo doci do toga, al nisam cuo nigdje tako baš konkretno, pogotovo da je vec počeo.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/11/2019 : 12:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
To ti je u keynote Bonelli videu sa Lucca comicsa kad su Boselli i Villa na pozornici, Villa je još nešto dodao u smislu da ga je uhvatio entuzijazam za crtanjem stripova nakon tolikog vremena provedenog samo na naslovnicama.

Tex tribinu još uvijek nisam pogledao.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/11/2019 : 22:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Glavne stvari sa Tex tribine:

- Villa je u zadnja tri mjeseca nacrtao čak 70 tabli svog Teksonea, a sada ima namjeru početi novu priču za koju je Boselli već napisao 15-tak stranica scenarija
- Laura Zuccheri radi na jednoj priči za regularnu seriju kao i na jednom autorskom Teksu koji bi mogao izaći već sljedeće godine
- Mefisto se vraća u dva dijela, prvi dio crtaju braća Cestaro a drugi Civitelli, njegov dio je također poseban po tome što počinje na Tibetu
- Za Casertanov Teksone scenarij piše Ruju
- U sljedećem Maksiju izlazi posljednja Repettova priča
- Navodno posoji još jedna Ortizova priča koja će ugledati svjetlo dana
- Rubini radi na jednog dugačkoj priči za serijal mladog Teksa, radi se o Seminolama a Boselli kaže da je Sergio Bonelli uvijek želio jednu takvu priču
- Roberto Recchioni sa Stefanom Andreuccijem radi na specijalnom broju mladog Teksa koji izlazi sljedeće godine

Edited by - solar on 08/11/2019 22:48:06
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/11/2019 : 23:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Ovog Recchionija na sve strane
Bolje bi mu bilo da se fokusira na Dylana, a tu mislim više na sam strip
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 09/11/2019 : 00:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

Ovog Recchionija na sve strane
Bolje bi mu bilo da se fokusira na Dylana, a tu mislim više na sam strip


Zašto? Valjda on zna bolje od tebe što je najbolje za njega i njegovu karijeru.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 09/11/2019 : 08:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
mnogo hteo, mnogo zapoceo

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 14/11/2019 : 20:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Upravo procitao Tex Maxi 13 "Putevima zapada" i bas sam uzivao na tih 320 stranica, prica bas avanturisticka i sa puno zapleta.U maniri klasicnih western filmova.
Idem dalje sa maxi 17 "Aljaska".

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/11/2019 : 21:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by supermark

Ovog Recchionija na sve strane
Bolje bi mu bilo da se fokusira na Dylana, a tu mislim više na sam strip


Zašto? Valjda on zna bolje od tebe što je najbolje za njega i njegovu karijeru.




briga mene za njega i njegovu karijeru
meni je do onoga što čitamo, a to je Dylan
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 15/11/2019 : 12:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Šta je s Tex maxi edicijom? Ukinuto? Zaboravljeno?

Nije baš da se nema šta izdati.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 15/11/2019 : 17:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Upravo procitao Tex Maxi 13 "Putevima zapada" i bas sam uzivao na tih 320 stranica, prica bas avanturisticka i sa puno zapleta.U maniri klasicnih western filmova.
Idem dalje sa maxi 17 "Aljaska".



Au mili brate, sad ces da razumes rec razocarenje u svom punom sjaju. Krs krseva.

sangue navajo
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/11/2019 : 19:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

quote:
Originally posted by emirem

Upravo procitao Tex Maxi 13 "Putevima zapada" i bas sam uzivao na tih 320 stranica, prica bas avanturisticka i sa puno zapleta.U maniri klasicnih western filmova.
Idem dalje sa maxi 17 "Aljaska".



Au mili brate, sad ces da razumes rec razocarenje u svom punom sjaju. Krs krseva.



Procitao sinoc,ono..ok,malo vise oko plemena sa Aljaske,nikad cuo za one Tlapa-hlapa nesto😜, znao sam za Tlingite i Haide,al za ove ne.Fernandez,kako se vec zove nije los crtac,ponekad izdulji lica Carsonu ko da je na umoru.Koliko su prosli pjeske nije ni cudo.Uglavnom solidno.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 15/11/2019 : 19:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro. Pomirljivost i razumevanje su odlike velikih ljudi. Ja sam povracao 12 puta citajuci Aljasku. Iskreno radi se o jedinom Texu koga nisam procitao do kraja.

sangue navajo
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/11/2019 : 22:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Loša je Aljaska, zasad najgori maxi koji sam čitao... A sina vjetra nisam :)
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 16/11/2019 : 10:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Necitljivo. Bas truba. Nego, sta je sa Maxijem koji je najavljen za juni?

sangue navajo
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/11/2019 : 11:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Loša je Aljaska, zasad najgori maxi koji sam čitao... A sina vjetra nisam :)


"Sin vjetra" je bio prvi texov maxi koji sam citao.Vuce na Disneyev film "Tonka".
Osim "ratnika gromovnika" i one druge "aljaske" drugog bonelijevog junaka, nismo se susretali,bar ja,sa nekim plemenima Aljaske u stripovima.Stoga mi je malo bio odmor od stalnih Cheyennea,Uta,Apachesa i drugih JZ i velikoravnicarskih plemena.😄

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 16/11/2019 11:51:39
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/11/2019 : 14:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Jako zanimljiv video sa izvrsnom animacijom napravljen povodom 70 godina Teksa, glavna tema je proces izrade jedne epizode, sudjeluju: Ticci, Boselli, Masiero
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 18/11/2019 : 11:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Obojeni program 14: Teks

Prvi put čitam obojenog Teksa, posebno ove kratke priče i kapiram da se ne može ni očekivati puno iz ovakve forme kada je Teks u pitanju. Ono što je stvarno dobro su naravno crtež i posebno sjajni kolor, a scenario obično kaska, kada se uzme ceo strip u celini. Naslovnica Gerija Frenka sjajna.

Meskalero bez lica

Solidna pričica, totalno predvidljiva do samog kraja, ali propraćena veoma dobrim Bočijem. Eksplozije na sve strane, puškaranje i neuspeli pokušaj nelinearnog pripovedanja. Šteta što se oko ovog lika nije napravila veća priča i što se negativac nije malo više produbio - ovako ostaje vizuelno upečatljiv ali ne i razrađen (što je naravno i produkt forme stripa).

P:5 S:5 C:8 N:9

Rio Kemado

Najduža priča u zbirci i ujedno i najbolja koju potpisuje Bozeli. Dobro ispripovedana, odlični likovi i veoma dobra atmosfera, napeto a istovremeno i nepredvidljivo do jedne tačke. Na 50 strana je koherentno ispričana jedna porodična drama u vestern setingu, i sam kraj sa flashforwardom (odnosno prelaskom u sadašnjost) je vrlo dobro izvedena. Doti je odličan, super je preneo napetu noćnu atmosferu na hacijendi.

P:8 S:8 C:8 N:9

Krpeni konj

Odmah uz Bozelijevu priču ide ova najkraća od svega dvadesetak stranica koju potpisuje Barbijeri. Priča je jednostavna i tu nema nekog materijala, ali način na koji je prikazana je veoma efektan. Pre svega ima vrlo malo teksta što je po meni odlična stvar, Teks u tišini ide da se osveti za ubistvo male devojčice. Sve bi bilo još bolje i efektnije da nije uopšte u kolibici bilo dijaloga između ubica, pa da je i cela priča ispričana bez trunke dijaloga, ali to je za SBE (a posebno Teksa) nemoguća misija. Venturi sjajan a kolor mu leži perfektno. Posebno stranica gde Teks putuje ka ubicama (str. 88 u ovom izdanju).

P:7 S:8 C:9 N:9

Prijatelji do smrti

Tesijeva priča je najslabija u ovoj zbirci, pre svega jer su dijalozi veoma loši i kao da su pisani za debile, neprirodni i preterano uprošćeni. Priča sama po sebi je veoma jednostavna i ne nudi apsolutno ništa novo, kliše jedan veliki. I to od samog početka i trenutka kada Teksa spasava Vinsent i kada se rađa njihovo "prijateljstvo". Laurenti se razlikuje od svih crtača ovde, no meni nije legao.

P:3 S:2 C:5 N:9

Čupakabre

Buratinijeva priča zalazi u domen nadrealnog (što je meni uvek lepo videti) i koristi čudovišta da bi donekle stvorilo i horor atmosferu. Ta atmosfera je u celini ok, noć, čudovišta koja jure junake, zaluđeni doktor-naučnik koji želi da ispita te monstrume - drugim rečima kliše. Ali čitljivo je skroz, iako dosta predvidljivo. Lep crtež Rubinija. I zanimljivo je Tigera videti umesto Karsona malo .

P:5 S:4 C:7 N:9

Edited by - koze123 on 18/11/2019 11:37:50
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/11/2019 : 18:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto





Uzeo sam ovu epizodu na Interliberu, pa da kratko prokomentiram:
- Villa je nacrtao Morisca bez brkova. Pa jebemu, Villa
- Piccineli je ovdje vrhunski odradio posao. Nikad neću reć za njega da je majstor, crta previše ziheraški i ukočeno za moj ukus ali se stvarno protrudio i lijepo je gledati njegove superdetaljne kadrove. Pogotovo kad pada kiša, ili noćne prizore
- priča je klasična ali dobra
- Boselli opet ubija prevelikom količinom bespotrebnog teksta. Npr na početku, kad dva konjanika bježe prd progoniteljima i za to vrijeme prepričavaju očito: "kad smo sjeli odmoriti u onu konobu, tko bi rekao da će se tamo zateći ovi naši progonitelji i početi nas progoniti iz čista mira pa sad moramo bježati po ovoj mračnoj i olujnoj noći" "sva sreća da je blizu kuća mog starog prijatelja Morisca kojeg nisam vidio od studija, on sigurno neće odbiti zaštitu starom prijatelju" i tako bla bla pa se teško koncetrirat na potjeru dok čitam te replike
- također, kad Teks ili Karson prijete ili psuju to čine u neobično dugim i kitnjastim rečenicama tipa: "tim prokletim sinovima pakla ćemo dati dobru porciju vrućeg olova koja će ih otpremiti u vatre gospodina belzebububa!" Meni je to pičkasto. Plačem za vremenima Zlatne serije gdje bi Teks uvrijedio protivnika sa jednom ili dvije riječi.

Edited by - pcoro on 19/11/2019 18:28:28
Go to Top of Page
Page: of 349 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000