forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nindza Kornjace
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 07/04/2010 : 01:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
sjecam se da mi je majka, dok me jednog jutra vodila u vrtic, na kiosku kupila Nindza Kornjace :D --- sad neznam dal je bilo samo jedno izdanje ili vise njim, no ako se ne varam, ovo izdanje nije imalo bas najkvalitetniji papir, a poznat mi je i element da se pojavljuje - uz Shredera kao glavnog negativca i nekakav mozak, kojem fali njegovo "tijelo", uglavnom otvori se nekakav portal kroz koji prolete nekakvi tinejdzeri u stilu James Deana - u letecim autima, te oni pomazu kornjacama u borbi.

E sada me zanima dali netko zna koliko je nastavaka izaslo, te dali itko slucajno ima skenove naslovnica ili mozda stripove za prodat.

Hvala

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 07/04/2010 : 02:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Mozak je Krang, tinedzeri su Neutrini. Imam crtani, sinhornizovano, pirat.. strip ne.

Edit: Imam i pravila za Roleplay Nindza Kornjaca...

Edited by - Grujah. on 07/04/2010 02:13:32
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 07/04/2010 : 02:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
oO :) haha :) loood si :)
imam i ja crtice negdje na dvdima, al neznam strip mi je ona totalna nostalgija :) bas bi jos jednom volio prelistat
Go to Top of Page

tronožac
Average Member

Serbia
509 Posts

Member since 04/05/2008

Posted - 07/04/2010 : 10:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tronožac a Private Message  Reply with Quote
u Srbiji opet izlazi ovaj strip.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2010 : 10:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

sjecam se da mi je majka, dok me jednog jutra vodila u vrtic, na kiosku kupila Nindza Kornjace :D --- sad neznam dal je bilo samo jedno izdanje ili vise njim, no ako se ne varam, ovo izdanje nije imalo bas najkvalitetniji papir, a poznat mi je i element da se pojavljuje - uz Shredera kao glavnog negativca i nekakav mozak, kojem fali njegovo "tijelo", uglavnom otvori se nekakav portal kroz koji prolete nekakvi tinejdzeri u stilu James Deana - u letecim autima, te oni pomazu kornjacama u borbi.

E sada me zanima dali netko zna koliko je nastavaka izaslo, te dali itko slucajno ima skenove naslovnica ili mozda stripove za prodat.

Hvala



imao sam ja jedan od tih stripova, isao je u sveskama, sto kazes ne kvalitetan papir. ja sam imao epizodu koja pocinje sa kornjacama u tehnodromu, bore se protiv zamki da bi dosli do splintera, a zavrsava se tako sto neutrini ulaze kroz portal iz dimenzije X.
to je jedna od prvih epizoda.

a gde to izlaze sada stripovi

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 07/04/2010 : 13:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
e lord vader, dada toga se sjecam, to je bila mislim epizoda broj 3 ili 4...
uglavnom znam da u prvoj epizodi bude scena kada shreder neke svoje grubijane podvrgne nekoj operaciji pa jedan od njih postanje covjek sa glavom divlje svinje, a drugi isto neko tako bice
u drugoj epizodi su oni mali roboti koji jedu sve pred sobom
mislim da su u trecoj ti neutrini (:
a imao sam i epizodu poslije, znaci sveukupno 4 :D
al dobar je strip bio mora se priznat...

e sada ako u Srbiji izlazi isti taj, moze informacija kako doc do njega i koja je cijena ?
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2010 : 16:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
to su ti sve prve epizode crtaca Nindza kornjace, koji je devedesetih isao na TV. Ne znam d ali je crteni bio po stripu, ili obrnuto, ali identicni su. barem ovi stripovi o kojima mi govorimo.

A nesto mi zvoni u glavi da bi ti Nindza kornjace stripovi mogli da budu nesto totalno drugo. Nova generacija, drugaciji crtezi....krsh....Fox kids fazon, tako nekako....ni pridji ovim starim stripovima

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 07/04/2010 : 22:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
lol ninja kornjače ili TMNT u originalu... gledao sam i ja taj crtić (sinkroniziran na srpski) kad sam bio mali...
ovak, evo da dam par informacija o svemu tome.

ninje kornjače su nastale 1984., a smislili su ih kevin eastman (1962.) i peter laird (1954.). Pojavile su se najprije u istoimenom stripu 1985. g.(u originalu to su bili MIRAGE COMICS čini mi se), a strip je doživio veliki uspjeh.
Kasnije su eastman i laird odlučili napraviti animiranu seriju temeljenu na stripu. Serija je debitirala u prosincu 1987., ali je stil stripa bio "utišan" u crtiću (jer je strip imao inače mračniji ton i bio je ozbiljniji) i crtić je napravljen tako da bude više prikladan za obitelj. Isto znam da je crtić ubrzo postigao veliki uspjeh, a likovi su postali jednih od najpopularnijih likova ikada. Isto tako, eastman i laird napravili su ARCHIE COMICS seriju stripova (koji je u biti bio strip-adaptacija crtića) Kasnije su bili snimljeni live-action filmovi: Teenage Mutant Ninja Turtles (1990.), koji je više slijedio stil originalnih stripova, zatim T.M.N.T.: Secret of the ooze (1991.) i T.M.N.T. III. (1993.).
Uglavnom, popularnost animirane serije je počela opadati 1993. (jedan od krivaca je bio i treći igrani film, koji je primio loše kritike i od kritičara i gledatelja). 1994. je stil animirane serije promijenjen (počeo je više slijediti stil originalnih stripova jer je atmosfera postajala tamnija i mračnija), a mnogi sporedni likovi su otklonjeni. serija je završila s emitiranjem 1996.
onda se sjećam da je kasnije (2003.)crtić bio oživljen, ali je koncept ostao vjerniji originalnim stripovima, a mnogi likovi iz izvornih stripova su bili i u crtiću. ova animirana serija je bila slabije prihvaćena od one iz 1987.
nedavno (2007.) je snimljen CGI film, napravljen po animiranoj seriji iz 2003., te onaj jedan tv film "TURTLES FOREVER".
uglavnom, što se tiče likova (svi navedeni su iz serije iz 1987.).

ona dvojica koje je shredder mutirao, to su dvojica članova njegove bande, Bebop i Rocksteady (oni mutiraju u drugoj epizodi, "Enter the Shredder" ili "Nastupa Sekač", a ne u prvoj). oni se u seriji iz 2003. ne pojavljuju s obzirom da su bili napravljeni samo za seriju iz 1987.
zatim krang, mozak iz dimenzije x, koji se udružuje sa shredderom i želi uništiti kornjače. isto se ne pojavljuje u seriji iz 2003. jer se nije pojavljivao u originalnim stripovima.
onda i ovi tinejdžeri što ste spominjali...to su troje klinaca iz dimenzije x, dask, zak i kala, a pojavljuju se u četvrtoj epizodi ("Hot rodding teenagers from dimension x" ili "Ludi klinci iz dimenzije x"), tamo kad shredder prvi put otvara portal u dimenziju x i onda se kornjače, nakon prvih sukoba, s njima skompaju.
onda su tu još četvorica žaba s floride (napoleon, rasputin, atilla, genghis), koje je shredder pronašao i pretvorio ih u mutante, pa ih je nastojao iskoristiti kao oružje protiv kornjača, a na kraju su se ovi okrenuli protiv njega)
onda onaj zec-samuraj usagi yojimbo, on ima svoj vlastiti strip ako se ne varam, a bio je gostovao u originalnim stripovima i u animiranim serijama (onoj iz 1987. u dvije epizode, a iz 2003. više puta)
ima još tu onda hrpa negativaca: leatherhead, aligator s floride, koji je mutirao isto kad i kvartet žaba, često se udružuje sa shredderom i želi uništiti kornjače.
zatim onaj kralj štakora (rat king), koji frulom može kontrolirati svoje ljubimce štakore (on sam sebe isto ubraja među njih)i želi uništiti svijet.
zatim je tu onaj šeprtljavi izumitelj baxter stockman, kojeg shredder zapošljava kada je ovaj izumio mišolovce, a kasnije se baxter pretvara u muhu...
ima njih još xD

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 07/04/2010 23:01:16
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2010 : 23:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
KEVA!!!!
sve sto nije originalni crtani (strip), ne valja!!!!
pa cak ni ti nesretni igrani filmovi.

ono parce stripa sto sam ja imao mi nije delovalo bitno ozbiljnije od crtaca

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 07/04/2010 : 23:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
ti si vjerojatno čitao te ARCHIE COMICS stripove. rekao sam da su oni kao strip adaptacija crtića (tj. rađeni su po animiranoj seriji iz 1987.) i slijedli su duh tog crtića.
isto sam napisao da se krang, zatim bebop i rocksteady, NE POJAVLJUJU u originalnim stripovima iz 1985. (u ARCHIE stripovima da). isto vrijedi i za technodrome i neutrine. svi su oni kreirani samo za animiranu seriju. ako se sjećaš da li se krang, bebop i rocksteady, technodrome etc. pojavljuju u tom stripu kojeg si čitao, sve će ti bit jasno sad.
oni originalni su nešto sasvim drugo od tih archie comics stripova i crtane serije. isto tako, originalni stripovi iz 1985. su bili i crno bijeli i u boji, a kornjače su imale (svi) crvene trake na očima (u crtiću je samo raphael imao crvenu masku). shredder je nosio crveni kostim.

p.s. kaj mi je to hvala za sve ovo što sam napisao

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 07/04/2010 23:19:47
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 07/04/2010 : 23:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
onda onaj zec-samuraj usagi yojimbo, on ima svoj vlastiti strip ako se ne varam, a bio je gostovao u originalnim stripovima i u animiranim serijama (onoj iz 1987. u dvije epizode, a iz 2003. više puta)


Ne varas se, Usagija ima strip i izdaje ka bookglobe:
http://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Name=&Heroes=US&What=HR&Publisher=All&ITPublisher=All&Author=All&list=off&sort=Publisher%2CNum%2CHero&cnt=20&submit=Tra%9Ei
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2010 : 23:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
aha, OK, kapiram

pa nema razloga da se zahvaljujem, znam ja sve detalje iz crtanog, a vidis da ono drugo nisam skontao
ali zato hvala sto si me vratio u vreme kad sam zeljno iscekivao 18:00 svaki dan da gledam Nindza kornjace pa Mocne rendzere, i kada sam sa toliko zara prepricavao svaku epizodu sa drugarima


nego, ima li idje za skinuti ovih stripova

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 07/04/2010 : 23:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
nema beda kolega!
nisi bio skužio foru s "to mi je hvala", nema veze xD
brijem da možeš preko torrenta skinut ili preko rapidsharea. opet, ovisi hoćeš ili origigi ili archie xD
iako, sad kad su spomenuo power rangerse, to sam isto gledao kao klinac, ali je samo prva sezona bila odlična jer su KONSTANTNO mijenjali glumce. isto sam to često gledao. ali, danas mi je to jedna od najglupljih serija, dok ninje kornjače su mi legendarne još uvijek.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 07/04/2010 23:26:34
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2010 : 23:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
realno, Rendzeri su najveca glupost jos od Velikog praska, ali tada su za men eoni bili gospodari univerzuma. dobro, posle Dart Vejdera

a za kornjace cu probati, sad si mi probudio zelju d aih vidim ponovo

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 07/04/2010 : 23:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
istina. sjećam se da nisam propuštao nijednu epizodu. inače, pročitao sam baš komentare nekih američkih kritičara koji su napominjali: unatoč lošoj glumi, glupim scenama, serija je postala veliki hit u SAD-u i svijetu.
isto je jedan napisao: premda je ovo bila jedna od najglupljih serija ikad kreiranih, show je postao svjetski hit.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2010 : 23:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
aj vamo
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33715
da ne spamujemo

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/04/2010 : 23:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Ovdje možete pročitati skenove originalnih TMNT stripova.

http://www.ninjaturtles.com/html/comic.htm

Npr. ovdje je sken kompletnog prvog broja iz 1984. godine.

http://www.ninjaturtles.com/comics/mirage/one/cover.htm

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 07/04/2010 23:51:13
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 07/04/2010 : 23:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ovdje možete pročitati skenove originalnih TMNT stripova.

http://www.ninjaturtles.com/

Npr. ovdje je sken kompletnog prvog broja iz 1984. godine.

http://www.ninjaturtles.com/comics/mirage/one/cover.htm



Kakav underground... Ne mo's vjerovati kakav je to strip u pocetku bio...

Edited by - swamp thing on 07/04/2010 23:50:12
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 07/04/2010 : 23:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Carski!!!! Hvala veliko, Mr Bushido!!!!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/04/2010 : 00:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ovdje možete pročitati skenove originalnih TMNT stripova.

http://www.ninjaturtles.com/

Npr. ovdje je sken kompletnog prvog broja iz 1984. godine.

http://www.ninjaturtles.com/comics/mirage/one/cover.htm



Kakav underground... Ne mo's vjerovati kakav je to strip u pocetku bio...


Strip još uvijek izlazi. Peter Laird, jedan od tvoraca Kornjača, piše nove TMNT priče, dok crtež potpisuje Jim Lawson.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5702 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 08/04/2010 : 00:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Nije lose ovo strano izdanje...Samo jos da se Donatelo,tj,Caleb javi


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 08/04/2010 : 00:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ovdje možete pročitati skenove originalnih TMNT stripova.

http://www.ninjaturtles.com/

Npr. ovdje je sken kompletnog prvog broja iz 1984. godine.

http://www.ninjaturtles.com/comics/mirage/one/cover.htm



Kakav underground... Ne mo's vjerovati kakav je to strip u pocetku bio...


Strip još uvijek izlazi. Peter Laird, jedan od tvoraca Kornjača, piše nove TMNT priče, dok crtež potpisuje Jim Lawson.



ako se po tome prave ove linije igracaka i merchandisea koji se mogu vidjati po radnjama, itd....ne deluje mi to bas najsrecnije

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/04/2010 : 00:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ako se po tome prave ove linije igracaka i merchandisea koji se mogu vidjati po radnjama, itd....ne deluje mi to bas najsrecnije


Ne, sadašnje igračke i merchandise bazirani su na recentnom crtanom serijalu.

http://www.imdb.com/title/tt0318913/

Zapravo je to ironično, originalne Kornjače praktički nismo mogli vidjeti nigdje drugdje osim u stripovima. Cijela franšiza se bazira na Kornjačama koje vidimo u TV serijama i filmovima. Jebga, original je prilično nasilan, što pak ne možeš prodati klincima.

Jedina prilika kada smo mogli vidjeti originalne Kornjače van stripa bilo je nakratko u recentnom TV filmu.

http://www.imdb.com/title/tt1543920/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 08/04/2010 : 08:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
U svim nabrajanjima, skrajnuli ste dva bitna lika iz crtanih filmova: Splintera i Ejpril O'Nil
Ja sam, naravno, bio premator da padnem na ta cetiri ludaka, ali su se moji klinci ozbiljno navukli.
Serija je, ozbiljno gledano, bila vrhunski proizvod gde se tacno znalo koga, cega i koliko. Neverovatno promisljeno, sa striktno odredjenim dozama pametnog i glupog, sa strogo odredjenom dozom za nasilje, prilicno blesavim dijalozima (u originalu, sinh na srpski je bio tragedija) i ogranicenom animacijom da ne bude preskupo.
Imala je veliki broj dezurnih protivnika koji nisu ni gledali seriju nego su zakljucivali na osnovu slika iz novina gde Nindza Kornjace izgledaju jako agresivno (sic!). U par navrata sam dosao u prilican sukob sa nekoliko pedagoga i nastavnika koji su trazili da se ''ti crtani koji kvare decu'' zabrane. Nastavnicu srpsko-hrvatskog sam pitao da li je ona u stanju da za 5 minuta natera klince da zapamte imena cetiri najveca umetnika i zacepio sam joj usta. Usput sam joj predlozio da iskoristi grozan prevod u crtanim filmovima i da radi sa decom na analizama i da ih tako uci. Naravno da se zgranula.
Moji klinci su se lozili na dosta budalastina koje sam morao da gledam sa njima. Nindza kornjace i Voltron su serije gde mi to nije tesko palo.
A pesma za uvodnu spicu TMNT je vrhunska u svom zanru.


Edited by - cat claw on 08/04/2010 08:38:59
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 08/04/2010 : 08:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
otud one nindza bubamare!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 08/04/2010 : 09:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
he he... originalno je bilo zamisljeno da budu kornjace, ali je vec bilo krenulo u USA pa nismo hteli da rizikujemo kopirajte i sl. Ovako je ispao jos bolji stos.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000