forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Pet bagdadskih pripovjedača
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/04/2010 : 16:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


"... priđite samo! Znam da ste došli kako biste čuli priču. Priču za koju su vam neki rekli da je zabavna, dirljiva, puna strasti i čudesne pirotehnike dok su vas drugi uvjeravali kako i nije baš nešto. Kome povjerovati? ... Odlučili ste sami procijeniti. Dobro ste učinili što se došli k meni. Ja bolje od ikoga znam strašnu i poučnu priču o pet bagdadskih pripovjedača. Jer sam i sâm bio jedan od njih. I sve što ću vam sad ispričati je čista istina. Kunem se životom! Jeste li spremni čuti moji priču? ... Pustite, onda, neka vas moje riječi vode."

Pročitajte besplatno prvih 22 stranice...
www.fibra.hr/download.asp?ID=45


Trouble will find me

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/04/2010 : 19:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
uh, ovo izgleda opasno primamljivo!
pored toga sto oduvek imam tu fascinaciju bliskim istokom (pogotovo istog iz daleke proslosti, kad je bagdad bi grad nad gradovima), cini se da ce i prica ponuditi puno avantura i orijentalnih mudrolija.
znaci, stavljam na spisak!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24537 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/04/2010 : 20:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi se baš dopada. Da ga stavljam na spisak?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 07/04/2010 : 21:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Ja ga već stavio na popis.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2010 : 21:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan od stripova koji me interesuje.... samo... odakle vidovnjaci na Bliskom istoku. Mislio sam da su tamo takvima sekli glave u ranu zoru.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 07/04/2010 : 21:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

Jos jedan od stripova koji me interesuje.... samo... odakle vidovnjaci na Bliskom istoku. Mislio sam da su tamo takvima sekli glave u ranu zoru.



Da, čak sam čuo da su nedavno jednog u Saudijskog Arabiji osudili na smrt jer je u nekoj TV emisiji ( u Libiji mislim ) proricao budućnost.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2010 : 22:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Da, čak sam čuo da su nedavno jednog u Saudijskog Arabiji osudili na smrt jer je u nekoj TV emisiji ( u Libiji mislim ) proricao budućnost.



Jes vala. Cudno, cudno.

Edited by - kasper on 07/04/2010 22:10:08
Go to Top of Page

Babilon
Advanced Member



Croatia
3083 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 07/04/2010 : 22:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Babilon's Homepage  Send Babilon a Private Message  Reply with Quote
Kolorku 8, te sve druge Fibrice potražite u Osijeku na DANIMA STRIPA od 09. - 11. 04. na prodajnom mjestu striparnice BABILON.

Petak, 09.04. od 16h - 21h.
Subota, 10.04. od 10h - 21h.
Nedjelja, 11.04. od 10h - 16h.

Vidimo se ...

Strip knjižara Babilon / Web shop : www.babilon-strip.com
info@babilon-strip.com / Mob. 098-776-766
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 08/04/2010 : 03:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Što je “najbolja
priča”, ako ne nevjerojatna
glupost?
... Pišam se kalifu u
usta i pažljivo mu
se serem u svaki
navoj turbana.

i haj sad ne kupi ovo.
Ovo mi posebno dobro sa pazljivim sranjem.
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 08/04/2010 : 08:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message  Reply with Quote
kupujem.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/04/2010 : 08:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
odlično

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/04/2010 : 10:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
U normalnim okolnostima, vjerojatno ovo ne bih ni pogledao.Ali ajde daj komad kad smo već krenuli i kad već ne uzimam Zekane i L&R

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 08/04/2010 : 12:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

U normalnim okolnostima, vjerojatno ovo ne bih ni pogledao.Ali ajde daj komad kad smo već krenuli i kad već ne uzimam Zekane i L&R


zašto u normalnim okolnostima ne bi....ja sam samo vidio naslov i već sam zaključio da to moram imati....sve što asocira na tisuću i jednu noć i priče kod mene ima kupca....još kad bi se neko domogao prava i na corbenovog sinbada
ovo mi je must have
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 08/04/2010 : 14:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by rommel
još kad bi se neko domogao prava i na corbenovog sinbada



i ne samo sinbada


naravno da ne sinbad se samo uklopio u kontekst
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 08/04/2010 : 23:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
o Boze... to mi izgleda nevjerojatnije od dokopavanja prstena...
Corben... nista, ostaje uvijek provaliti i uzeti ceskom marsalu stare originale bloodstara

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 09/04/2010 : 13:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

o Boze... to mi izgleda nevjerojatnije od dokopavanja prstena...
Corben... nista, ostaje uvijek provaliti i uzeti ceskom marsalu stare originale bloodstara

bohemian rapsody
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 16/04/2010 : 21:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
ovo je muzika za moje uho! totalno sam prevideo u babilonu

Jel to štos iz Minhena?

Edited by - culfis on 16/04/2010 21:18:01
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 15/05/2010 : 00:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
izgleda fantastično, i piča i crtež... neke slike bukvalno hipnotišu...
ovo sledeće pazarim!

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1857 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 20/05/2010 : 22:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Jako lepo. Volim te price o pricanju prica. I kruzne narativne tokove. I crteze koji lepo pasu prici. I jarke boje bliskog istoka. Ma, svidjaju mi se ovi pripovedaci. ;)
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 24/05/2010 : 20:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
Interesantan strip, no možda je prijevod previše prostački. Vjerovatno je originalan, ali ipak u priči kaže lik drugome za halifu: "Popišam mu se ja u usta". Ovo k'o da je rekao najveći šaner iz bilo kojeg mjesta.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 01/11/2010 : 12:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

uh, ovo izgleda opasno primamljivo!
pored toga sto oduvek imam tu fascinaciju bliskim istokom (pogotovo istog iz daleke proslosti, kad je bagdad bi grad nad gradovima), cini se da ce i prica ponuditi puno avantura i orijentalnih mudrolija.
znaci, stavljam na spisak!



i uopste se nisam prevario! :)
sve sto sam ocekivao to sam i dobio: slobodnu misao, avanturu, filozofiju..
sve pohvale!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 01/11/2010 : 12:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Pridružujem se pohvalama ovom album. Strip koji se čita više puta.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
370 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 01/11/2010 : 18:26:57  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Pridružujem se pohvalama ovom album. Strip koji se čita više puta.



takvi su svi fibrini :)

Ich bin nur ein Schauspieler
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 01/11/2010 : 22:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Što je “najbolja
priča”, ako ne nevjerojatna
glupost?
... Pišam se kalifu u
usta i pažljivo mu
se serem u svaki
navoj turbana.

i haj sad ne kupi ovo.
Ovo mi posebno dobro sa pazljivim sranjem.


Koja je ovo tabula raza, i kaže da mu se zbog pažljivog sranja dopada album. Ja ne znam šta ovi administratori rade, što ga niko ne opomenu zbog ovoga, pa nije ovo forum samo kršćanski ima nas i drugih religija. Ovo je isto da je neko nacrtao strip u kojem se neki kreten hvali kako će se popišati i posrati papi usta. Svašta.
Ako ga niko ne opomene, moraću ja, a onda ćete meni dati ban.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 01/11/2010 : 23:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by all_ba

Koja je ovo tabula raza, i kaže da mu se zbog pažljivog sranja dopada album. Ja ne znam šta ovi administratori rade, što ga niko ne opomenu zbog ovoga, pa nije ovo forum samo kršćanski ima nas i drugih religija. Ovo je isto da je neko nacrtao strip u kojem se neki kreten hvali kako će se popišati i posrati papi usta. Svašta.
Ako ga niko ne opomene, moraću ja, a onda ćete meni dati ban.



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36992

(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 02/11/2010 : 01:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
ajoj!!! šta je bre ovo?! pa ovo je sve naopako postavljeno!!!! prvo - neko se oduševljava ovom ne baš najsrećnije izvedenom vinaverovštinom u prevođenju (ili je možda tako i u orginalu, svejedno zvuči glupo); drugo - tabula raza se odnosi ili na definiciju "najbolje priče" ili na gore navedeno oduševljenje, u svakom slučaju očevici smo ne baš najsrećnijeg korišćenja ove čuvene latinske (tačnije grčke, a još tačnije Lokove) konstrukcije; treće - da ga administratori opomenu?!?!?! za šta bre da ga opomenu?!?!četvrto - nije pristojno sve članove foruma (bez obzira na versko, seksualno ili kakvo već opredeljenje) dovoditi u sopstveni kontekst (u ovom slučaju anti-religiozni) posmatranja određenih elemenata stripa;
peto - ne bi me čudilo da su Hodorovski i slični do sada ispunili papin mjeh izmetom najrazličitijih vrsta i boja, pa šta?
šesto - "ovo je isto..." - NE, APSOLUTNO NIJE ISTO
sedmo - u divnoj, meni jako dragoj arapskoj literaturi iz doba prvih krstaških ratova možemo naći mnogo gore "poglede" na kalifa, a da ne navodim šta su sve arapi pisali/govorili o kalifu kad je kalifat prešao u sultanove ruke; zato ne pozivaj se, sopstvenom (očigledno ne baš najsrećnijom) logikom na čelo jedne religije, nije pristojno, osim ako nisi pozvan od nadležnih organa (ili nekog odozgo) za tako nešto


dakle, em nije isto, em ne uvlači papu, em ne uvlači i nas ostale u svoj ............(definiši sam) horizont čitanja stripova i pogleda na umetnost uopšte

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000