forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Pet bagdadskih pripovjedača
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 01/06/2017 : 16:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Strip-priča o pričanju priča, o pripovjedačima priča, o pričama u pričama. Sve ispričano glatko i tečno. Svakakvih tu priča ima. Priča koja dozivaju sjećanja, priča koje traže nove priče, priča koje završavaju, koje traju, koje nestaju pa opet nastaju… A takvi su i njihovi pripovjedači, koji su pak priča za sebe...

9/10

Čiča miča, gotova je strip-priča.
Tko pročita, pričat će…
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/02/2019 : 14:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bagdadski kalif organizuje takmičenje u pripovedanju priča - za tri godine održaće se borba za najbolju priču na glavnom trgu u kojem će učestvovati 1001 takmičar;najgori će biti nabijen na kolac,a najbolji će biti nagrađen basnoslovnim bogatstvom.
Ne bi li se usavršili te u dogledno vremem osvojili nagradu,pet velikih pripovedača se skupljaju i jedan od njih (kalifov sin) im predlaže da pođu na put gde će se "natopiti najizvanrednijim pričama".
Pre nego što krenu na put,odlaze kod gatare koja će im proreći totalno luda proročanstva - pod utiskom istih,kreću u najveću avanturu svojih živovota.
Bagdadski pripovedači su sedmi strip Fabijana Velmana na ovim prostorima - Spirou,Zeleni klub,Markiz od Anoana,Satanija,Lepota tame i Sami,a uskoro ćemo videti i Paka krvavih ruku - meni svi do jednog sjajni (vrlo dobri do odlični,Lepota tame fantastična).

Sama završnica odlična,Francov crtež takođe.

Pripovedači su mi u klasi Satanije i drugog ciklusa Samih - vrlo dobar strip sa poednim odličnim segmentima 4.5/5

*nego,sad malo čitam prethodne komentare i vidim da svi,uključujući i mene pominju otvoren kraj??Ne vidim da je bilo čime ovde završnica nedorečena!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/02/2019 14:51:44
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/10/2019 : 01:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ovo je jedno pretenciozno djelo, koje želi biti meditativna "priča o pričanju priča", a zapravo je tek skup minijatura punih praznine, s manjkom humora i pokojom spomenarskom mudrošću, kao što je ona kojom se zaključuje album. Postoje, dakako, ljudi koji će sami sebe nastojati uvjeriti da je ovo nešto jako duboko i pametno, pa onda i sami sebe smatrati jačima no što jesu zato što im se ovo sviđa; to su u pravilu ljudi koji ne čitaju knjige.

Edited by - VALTER on 08/10/2019 01:41:30
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/10/2019 : 10:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ja ne znam kako imaš obraza posle one epske blamaže na Libelus topiku (od strane wolfa) da se uopšte pojavljuješ na temama vezanim za strip,pa da još opet nešto soliš pamet ??

ili što bi rekao dotični:
quote:
Originally posted by wolf

U jednom si u pravu - ne razumiješ. Onda lijepo zaobiđi topic ...


quote:
Originally posted by wolf

I dalje se prosipanjem mudrolija i fraza ne možeš izvući. Nije ti lako u svakom slučaju.

A i to što ti se smiješi novi godišnji, pa umjesto politikom po svaštari, pokušavaš ovdje potpaljivati sukobe, samo potvrđuje koliko si ti ZAISTA ljubitelj stripa.



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 08/10/2019 : 11:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ja razumijem da ti to zaista držiš blamažom - kada ti netko kaže da si jalni siromašak koji si zbog slabe platežne moći ne može priuštiti, kako taj lik reče, "HC". To govori o tvojim kapacitetima. O Wolfu ovdje neću, jer je otišao, i ne pristoji se govoriti o njemu dok ga nema.

Ali bez obzira na to, i bez obzira na to koliko god tvoji napisi o pročitanim stripovima bili promašeni, konformistički, frazerski i prazni (što nisam samo ja uočio!) nikad ti ne bih savjetovao da ne pišeš o stripu. Piši. Neka cvate tisuću cvjetova!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000