forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Ljubav i Rakete 3 & 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/03/2013 : 23:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

Svet duhova se ni meni nije svideo. Ne znam zašto, ali mnogo su me nervirale one dve.

A Strance pod hitno da pročitaš, vrede za sve pare, pa posle da gnjavimo izdavače za nastavak.


i meni su opasno išle one dve dilee na q.

Strance sam započeo i super su mi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 09/03/2013 : 23:36:30  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by dessa

Svet duhova se ni meni nije svideo. Ne znam zašto, ali mnogo su me nervirale one dve.

A Strance pod hitno da pročitaš, vrede za sve pare, pa posle da gnjavimo izdavače za nastavak.


i meni su opasno išle one dve dilee na q.

Strance sam započeo i super su mi.



ajd kad već pljujemo po svetu duhova...
šta mislite zbog čega je dotični strip visoko (da ne kažem najviše) kotiran ne samo kao delo izuzetne literarne snage već i kao jedan od najbitnijih kodifikatora grafičke novele kao pojma umetničkog statusa...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 09/03/2013 : 23:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Realno, nemam pojma.
A ne mogu sad ni da razmišljam o njemu, skoro sam ga zaboravio i nemam ga kod sebe.
Zbog čega?
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 09/03/2013 : 23:44:55  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

Realno, nemam pojma.
A ne mogu sad ni da razmišljam o njemu, skoro sam ga zaboravio i nemam ga kod sebe.
Zbog čega?



pa ne znam, zbog toga i pitam...
ako svi vide jedno te isto - iritantne nedojebane dileje - a strip toliko bitan... onda nešto tu nije u redu

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 09/03/2013 : 23:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Da, tako inače pristupam stvarima. Ako mi se, u ovom slučaju, strip ne svidi, a po nekim relevantnim pokazateljima isti vredi, uglavnom krenem od pretpostavke da ga ja nisam dovoljno ili na pravi način razumeo.

Svet duhova me je prilično smorio, pa sam ga izvrstio iz kolekcije, tako da će prilika za drugu šansu malo da pričeka. Jbg.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 10/03/2013 : 11:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Evo da ne prepričavam:
http://www.fantagraphics.com/index.php?option=com_content&task=view&id=76&Itemid=135

Ja ću sigurno još objaviti knjige 5 i 6, koje zaokružuju prvu, originalnu seriju od 15 trejdova.



znači, ako sam dobro shvatio, ove nove priče iz starog palomara nećeš izdavat, i može ih se nabaviti u komikovom izdanju, bez straha od dupliranja za par godina?

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/03/2013 : 12:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nisam još odlučio. Vjerojatno ipak da, ali da bi došao do tih priča, trebam prvo svejedno objaviti drugu seriju trejdova... što sigurno neće biti tako brzo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/03/2013 : 12:47:47  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Zadnjih dvadesetak i više dana, čitao sam stripove koji se kotiraju kao remek dela/odlični stripovi:Pakao,Spageti brothers,Alvar Mayor,neke Fontove uradke,Triljove uradke.Upao je tu i serijal L&R,strip od koga nisam imao visoka očekivanja kao kod prethodnih naslova.Jednostavno, na dosta mesta sam pročitao loše kritike o ovim stripovima, a sami topici o L&R izdanjima ne pružaju previše informacija i utisaka.



Mislim da je L&R još od 80-ih imao status značajnog dela u istoriji stripa, više od svih ostalih stripova koje si pomenuo.

Recimo, nalazi se na listi 50 najznačajnijih stripova koju je sačinilo The National Cartoonist Society (/objavljena u piratskom Betmen Y.O./ nema tu ni Triljoa, ni Fonta, ni Alvara, ali ima Valijanta, Maltezea, Malog Nema...).

Informacije o stripovima, kao što rekoh, su ono što nedostaje ili stripofili ne prate dovoljno.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6577 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/03/2013 : 12:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Inače, krajem 80-ih 3-4 epizode L&R objavio je časopis Ritam.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/03/2013 : 13:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne kažem da L&R nemaju status kultnog stripa, već da ja nisam znao da su toliko poznati/priznati.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/03/2013 : 15:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

ajd kad već pljujemo po svetu duhova...
šta mislite zbog čega je dotični strip visoko (da ne kažem najviše) kotiran ne samo kao delo izuzetne literarne snage već i kao jedan od najbitnijih kodifikatora grafičke novele kao pojma umetničkog statusa...



ja mislim da zato jer tada kad je izašao nije bilo baš puno takvih stripova, a nakon toga je još snimljen i dobar film po njemu.

s njim se Clowes okrenuo od parodija i kraćih humorističnih stripova prema ozbiljnijim, intimnijim temama i od tada je napravio hrpu dobrih stvari koje sve valjaju, a i sam ghost world je baš dobar (mada ne i njegov najbolji)

sam po sebi ghost world nije toliko bitan, bitan je kao dio procesa sazrijevanja vrhunskog majstora koji već godinama radi vrhunske stripove.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 10/03/2013 : 15:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ne kažem da L&R nemaju status kultnog stripa, već da ja nisam znao da su toliko poznati/priznati.



Ako ti se i Džejmijeve L&R budu toliko svidele možeš da baciš pogled i na:
http://www.amazon.com/The-Art-Jaime-Hernandez-Secrets/dp/0810995700#reader_0810995700
imaš je u Vulkanu - http://www.knjizare-vulkan.rs/ART-OF-JAMIE-HERNANDEZ-5024
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 10/03/2013 : 17:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by noemis

ajd kad već pljujemo po svetu duhova...
šta mislite zbog čega je dotični strip visoko (da ne kažem najviše) kotiran ne samo kao delo izuzetne literarne snage već i kao jedan od najbitnijih kodifikatora grafičke novele kao pojma umetničkog statusa...



ja mislim da zato jer tada kad je izašao nije bilo baš puno takvih stripova, a nakon toga je još snimljen i dobar film po njemu.

s njim se Clowes okrenuo od parodija i kraćih humorističnih stripova prema ozbiljnijim, intimnijim temama i od tada je napravio hrpu dobrih stvari koje sve valjaju, a i sam ghost world je baš dobar (mada ne i njegov najbolji)

sam po sebi ghost world nije toliko bitan, bitan je kao dio procesa sazrijevanja vrhunskog majstora koji već godinama radi vrhunske stripove.



Ne bih se složio da Svet duhova "nije toliko bitan", niti da je "bitan kao deo procesa sazrevanja" samog autora. Nikako Svet duhova nije bitan zbog Danijela Klouvsa, već je Danijel Klouvs važan prevashodno zbog sveta duhova. Svet duhova je mnogo više od samog Klouvsa, koji je i dalje bitan prevashodno unutar medija stripa, dok je Svet duhova prerastao sam medij iz kog je potekao i postao jedna od referentnih tačaka savremene narativne umetnosti, važan segment globalne popularne kulture i lični izraz nekolicine generacija od 1970ih do 1980-ih.
To je jedna briljntno napisana, nepretenciozna, inteligentna, duhovita i istinita priča o onom kratkom neuhvatljivom periodu koji je raskšće mladosti i zrelosti.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/03/2013 : 19:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Idemo dalje.
Pročitana Mehaničarka Megi.
Dobar strip, ni na trenutak dosadan.Dijalozi izvrsni.Radnja malo apstraktnija nego kod palomarskih priča.Crtež bolji.
Nije me osvojio osvojio kao Betov serijal, ali toplo preporučujem.
(posle kraćeg prelistavanja, čini mi se da će Megi i Hopi biti još bolji)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/03/2013 19:42:17
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/03/2013 : 20:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Megi i Hopi:
bolje mi je seo ovaj drugi albim nego prvi;nije mi sad nešto puni bolji, ali mi je bolji.
Naročito od "Povratka Reja D.".A "Smrt Speedija Ortiza" mi otkida.Kraj je fenomenalan, naročito zadnjih par stranica.
Zadnja priča "Muhe na stropu" su malo stripovsko remek delo.

serijal Ljubav i Rakete su stvarno sjajni stripovi, vredni svake pare i po meni klasične masthevuše.
Palomar mi je jedan od najboljih stripova ikad, priče sa Megi nešto slabije.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 23/12/2013 : 19:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Procitah L&R 1 i 3... genijalno uradjeno, sjajan strip... nacin na koji je sve docarano, ljudi i njihovi karakteri, sam "grad", atmosfera, nacin zivota, medjusobni odnosi... crtez... ustinu sve fenomenalno... obrti slede jedan za drugim, a prica se naprosto razvija na nepredvidiv nacin... totalno sam uzivao u ove dve knjige verujem da cu i u preostale dve (L&R 2 i 4)... preporuka...
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 27/01/2014 : 22:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
L&R 2 i 4... drugacije (ako se poredi sa Betom), ali meni ipak identicno dobro i originalno...

Imam utisak da je Jaime "opiceniji" od brata jer je kreirao jos "fascinantniji" (da ne kazem "ludji') svet od Palomara... sa likovima koji su takodje sjajno razradjeni i docarani... Potpuno sam odusevljen idejom, naracijom, radnjom i nacinom kako je sve ovo uradjeno..., a par prica i kadrova/tabli predstavljaju pravo malo remek-delo... crtez da ne pominjem...

Sve zajedno... L&R su mi genijalni, originalni i totalno cool stripovi... nadam se da ce uskoro i preostala dva dela...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 27/01/2014 : 23:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Tja...ovo je strip kome nikad nisam dao sansu...zapravo kad razmislim nemam pojma ni o cemu se zapravo radi u stripu...jos cu se naterati da se predomislim...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/01/2014 : 23:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stbojan

Sve zajedno... L&R su mi genijalni, originalni i totalno cool stripovi... nadam se da ce uskoro i preostala dva dela...



Ima toga još više.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
273 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 27/01/2014 : 23:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by stbojan

Sve zajedno... L&R su mi genijalni, originalni i totalno cool stripovi... nadam se da ce uskoro i preostala dva dela...



Ima toga još više.


znam... mislio sam na preostala dva koja su najavljeni...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/01/2014 : 08:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Tja...ovo je strip kome nikad nisam dao sansu...zapravo kad razmislim nemam pojma ni o cemu se zapravo radi u stripu...jos cu se naterati da se predomislim...


opasno bi se zajebao kad bi preskočio ovaj strip, najčasnija časna reč.
Barem nabavi 1. i 3. album.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 28/01/2014 : 08:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Tja...ovo je strip kome nikad nisam dao sansu...zapravo kad razmislim nemam pojma ni o cemu se zapravo radi u stripu...jos cu se naterati da se predomislim...


Jedan od najboljih stripova koje sam ikad čitao, bez obzira o kojem bratu se radi. Iskrena preporuka.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 28/01/2014 : 10:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Koga zanima, novi broj ImageTexta ima temat "The world of Hernandez brothers"

http://www.english.ufl.edu/imagetext/

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 29/01/2014 : 21:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Tja...ovo je strip kome nikad nisam dao sansu...zapravo kad razmislim nemam pojma ni o cemu se zapravo radi u stripu...jos cu se naterati da se predomislim...


opasno bi se zajebao kad bi preskočio ovaj strip, najčasnija časna reč.
Barem nabavi 1. i 3. album.



E pa kad je tako moram da mu dam sansu...nesto me nikad nije privlacio.
Pretpostavljam da nije rasprodat...pocinjem od keca ili moze svaki deo posebno da se cita?
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 29/01/2014 : 21:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raven84

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Tja...ovo je strip kome nikad nisam dao sansu...zapravo kad razmislim nemam pojma ni o cemu se zapravo radi u stripu...jos cu se naterati da se predomislim...


Jedan od najboljih stripova koje sam ikad čitao, bez obzira o kojem bratu se radi. Iskrena preporuka.



Stvarno nemam pojma kako uvek preskacem ovaj strip...ako kazete da je takodobar onda mi zao sto kasnim...nisam gledao, nadam se da nije rasprodan
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000