forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Phoenix Press
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 49

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/01/2018 : 18:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa dobro... samo sto nije i to.


Drukcije Zlato i krv ulazi među finaliste 2017. Citao sam naravno Kolorku, hocu sve i hocu sad!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 20/02/2018 : 23:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 21/02/2018 : 07:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ima li sta od lukasa, adama w., saguara, greystorm romanzija? nije valjda da ce se opet cekati salon ili sajam pa da se izda strip ili dva?
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 21/02/2018 : 08:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Uh, nisam još nabavio ni Želja umirućeg... sad ću morati dva...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 24/02/2018 : 13:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



Slot&Ramos&Elson:Čudesni Spajdermen - Želja umirućeg (Phoenix Press)

Ono što mi je Teks Viler kod Bonelija,to mi je Spajdermen kod Marvela;s'tom razlikom što su mi prvi Teksovi nečitljivi,a kod Spajdiše ovi novi.Dobro,nije sad nečitljivi,ali ni blizu onog pravog,a to je onaj stari Spajdermen koji je izlazio u prvim Esencijalima,odnosno u Eks almanah reviji u nekadašnjoj Jugi.A to kažem na osnovu pročitanih esencijala,odnosno Eksova i dva novija Spajderemana (ovog i Darkvudovog,Porodična posla).

Želja umirućeg obuhvata tri sveske, #698 - #700,i dve kratke pričice,Spader-snovi i Noć za pamćenje.

Glavni deo Feniksovog izdanja je Želja umirućeg,u kome se priča vrti oko zamene tela Spajdija i Dr Oktopusa;ili da bolje kažem zamene identiteta.
Odlična ideja,ali samo izvođenje mi se nije dopalo.Nekako mi je sve prebrzo,prešareno,premarvelski,preameriči,klinački...Nema tu onog šmeka starog majstora Stena Lija.Kraj mi je prilično patetičan;u stvari prilično previše patetičan.A i malo mi je wtf??Ali ajde da sad ne spojlujem,ali ne mogu da verujem u kom je smeru ovo krenulo!!
Crtež - Ričard Elson (prva sveska) - ni malo mi se nije svidelo - previše šareno,kompjuterski..;Humberto Ramos (druge dve) - ovo je već bolje;vuče na Rodrigeza (L&K)
2.5/5
Spajder-snovi:fina pričica ali ne kapiram fazon za pradedu i unuka.Nekakva parodija,aluzija,šta već?Crtež jako dobar.
Noć za pamćenje;ovo uopšte nisam ukapirao.Crtež zanimljiv.



Ja mogu samo reći: KAPA DO PODA. Ako bih morao davati ocjenu za ovaj strip/priču onda bi to defintivno bilo 100/100.
U ovoj (ajmo reći) završnoj fazi The Amazing Spider-Mana dolazi do izražaja sva maštovitost, ludost, kreativnost i domišljatost ljudi koji su kreirali Spider-Mana i Doktora Oktopusa.

Da bi se ova priča razumjela i shvatila, potrebno je pratiti serijal The Amazing Spider-man i još neke druge serijale o Spider-Manu malo duže vrijeme i pročitati još malo priča u kojima se susreću Spider-Man i Doktor Oktopus. Tek onda treba dati ocjenu ovom domaćem izdanju.

Ovaj najnoviji Spider-Man koji je objavio Phoenix-Press direktni je nastavak ove priče.

Ja mogu samo još jednom reći: KAPA DO PODA!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 24/02/2018 : 13:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Šta se dešava sa Saguarom?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/02/2018 : 14:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
novo od Feniksovaca:
http://www.alanford.co.rs/stripovi/stripovi.php?naslov=Konkvistador&pripadnost=Albumi%20-%20doma%C4%87i%20i%20strani%20autori

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 24/02/2018 : 14:21:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
baš jučer pospremio sken:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/02/2018 : 14:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

novo od Feniksovaca:
http://www.alanford.co.rs/stripovi/stripovi.php?naslov=Konkvistador&pripadnost=Albumi%20-%20doma%C4%87i%20i%20strani%20autori



jel ima gdje kakve ogledne stranice da malo zavirimo ....naslovnice su mi jeko ljepe a i volim ovu tematiku

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/02/2018 : 14:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
vidim da ima 4 dijela...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/02/2018 : 14:27:02  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ok, pronašao ogledne stranice

http://www.glenatbd.com/bd/conquistador-coffret-tomes-3-et-4-9782344010778.htm

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7719 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 24/02/2018 : 15:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Jednima je Gzavije a drugima Ksavijer...a sprdačine...
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 24/02/2018 : 22:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Bravo PP ;)
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/02/2018 : 23:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

Bravo PP ;)



+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/02/2018 : 15:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by anto

novo od Feniksovaca:
http://www.alanford.co.rs/stripovi/stripovi.php?naslov=Konkvistador&pripadnost=Albumi%20-%20doma%C4%87i%20i%20strani%20autori



jel ima gdje kakve ogledne stranice da malo zavirimo ....naslovnice su mi jeko ljepe a i volim ovu tematiku


Juce zavirio u Konkvistadora.Crtez unutra izgleda fantasticno. Samo izdanje prelepo odradjeno sa odlicno odabranim naslivnicama.
Kako je u pitanju jedna od mojih omiljenih tema nema sumnje da ce ovo biti, sto Anto voli reci(u poslednje vreme sve manje u pizitivnom smislu), moja soljica caja
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/02/2018 : 23:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
I mene zanima ide li dalje Saguaro ili je to gotovo??
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 26/02/2018 : 14:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

I mene zanima ide li dalje Saguaro ili je to gotovo??



Nije gotovo.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 26/02/2018 : 15:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by velka031

I mene zanima ide li dalje Saguaro ili je to gotovo??



Nije gotovo.



Nije gotovo a prošlo samo dve i po godine od druge knjige dok se treća i ne spominje...
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 26/02/2018 : 17:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by velka031

I mene zanima ide li dalje Saguaro ili je to gotovo??



Nije gotovo.



Nije gotovo a prošlo samo dve i po godine od druge knjige dok se treća i ne spominje...



Hajd Vronac pa bar tebi ne moram objašnjavati da se neke stvari ne mogu nabijati na forumima.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 26/02/2018 : 18:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by velka031

I mene zanima ide li dalje Saguaro ili je to gotovo??



Nije gotovo.



Nije gotovo a prošlo samo dve i po godine od druge knjige dok se treća i ne spominje...





cuj, ne spominje? pa je li prosle godine, negdje u aprilu mjesecu, bila najava: saguaro knjiga 3 uskoro!!! bilo i na fb i na forumima....mozda sad opet bude najava za uskoro!!!!???
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/02/2018 : 22:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by velka031

I mene zanima ide li dalje Saguaro ili je to gotovo??



Nije gotovo.



Hvala
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/04/2018 : 18:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zlix

Tor: Bog groma 1 - Krvnik bogova

Pratimo uporedo tri Tora iz tri različita perioda njegovog života. Tor iz sadašnjosti istražuje sumnjiv nestanak većeg broja bogova sa različitih svetova širom univerzuma. Uskoro saznaje da je u to umešan jedan lik iz njegove prošlosti, a taj susret možemo i videti prateći dešavanja iz života mladog Tora. Tu je naravno i matori Tor iz budućnosti, ali taj deo ne bih da spojlujem.

Priča nije završena. Šteta, jer je predobra. Imaš osećaj da uporedo čitaš više različitih žanrova, mač i magiju, fantaziju, naučnu fantastiku, sve samo ne klasičnu superherojštinu. Nadam se da nećemo morati dugo čekati na nastavak. Zaista sam nestrpljiv da vidim kako će se priča dalje odvijati.

Ovde mi je Ribić još bolji nego kod Lokija, prelepo nacrtan strip.

Još jedno sjajno izdanje od PP, strip vredan nabavke.

Ima na kraju i različitih dodataka, skica, crteža u olovci, varijanti naslovnica...


Htio sam napisati kratak prikaz ovog stripa što upravo čitam i onda naišao na ovaj post gdje piše upravo ono što bih ja napisao.
Tako da mogu samo da se složim.
Za razliku danas vrlo čestog dešavanja u herojskim stripovima gdje se jedna grupa bori protiv druge (što postaje ustajalo), ovaj strip ima jednu lijepu fantasy priču i odličan crtež koji to prati. Bombu bogova baš odoh čitati.
Za izdanje također sve preporuke, lijepo odrađeno i kompaktno. Čestitke izdavaču i preporuka kupcima...

PS.za Phoenix. Aronov run broji ukupno 4 knjige. Lijepo bi bilo vidjeti i preostale dvije ako je moguće naravno...
knjiga 3 - Prokleti
knjiga 4 - Poslednji dani Midgarda

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 02/04/2018 13:12:47
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/04/2018 : 13:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i Bombu bogova. Pričao o Goru krvniku ipak je završena u ova dva trejda tako da imamo kompletić.
No, ja svakako ne bih imao ništa protiv da se objave i ostala dva trejda od Arona, mada to nije neophodno u smislu završavanja priče.
Uglavnom, meni se ovo jako sviđa i samo naprijed. Pozivam kupce da podrže Phoenix.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 02/04/2018 : 14:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Pročitao i Bombu bogova. Pričao o Goru krvniku ipak je završena u ova dva trejda tako da imamo kompletić.
No, ja svakako ne bih imao ništa protiv da se objave i ostala dva trejda od Arona, mada to nije neophodno u smislu završavanja priče.
Uglavnom, meni se ovo jako sviđa i samo naprijed. Pozivam kupce da podrže Phoenix.


Potpisujem!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 15/05/2018 : 14:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
U prodaji je album Učitelj mačevanja.

Go to Top of Page
Page: of 49 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000