forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 568

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/11/2017 : 19:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

baš mi je legla (iskreno nije za 9 ali je NN )


To je NN duh. E da je više ovakvih NN-ovaca, malo nas je ostalo..
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/12/2017 : 12:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote



Stefano Piani/Gigi Simeoni & Francesco Rizzato (AA 15)


- A što na početku reći nego Piani..
- Ako nije detektivska priča onda je gomila akcije bez puno riječi
- U stilu serije 24
- 336 stranica od kojih je njih bar 200 bez ijedne ili samo par riječi
- Likovi se eliminiraju jedan za drugim poput domino efekta
- Ne može se reći da nije zanimljiva i pitka priča..
- .. ali ipak ovo nije pravi Nathan, više Jack Bauer s tim da je Nathan puno pasivniji
- Od ruskih likova najzanimljivija policajka radodajka ;)
- Crtež zanimljiv mada su face nekih likova, a i Nathana u nekim situacijama neobične
- Za ubit jedno popodne bez velikog razmišljanja

Edited by - Jerry Krause on 01/12/2017 12:04:17
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 08/12/2017 : 11:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam 3 broja Rinascita od Medde i Bonazzija. Kolega deki je u pravu, Medda daje svoju verziju price Nathan/Ann/Reiser/Sara/Mace... kakvo cijedjenje, zlo mi je. S druge strane Jerry je u pravu kad kaze da ovo ne moze podbaciti jer igra na osjecaje, a deki je dvostruko u pravu kad kaze da nije bezazleno predoziranje Bonazzijem.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 10/12/2017 : 19:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
procitao do kraja, smorilo me do kraja, vigna je bio bolji, ovo bas umara, ovo je samo neki remix originalne price s puno vise akcije koja ustvari sluzi da se se popunu 564 stranice.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/12/2017 : 08:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

procitao do kraja, smorilo me do kraja, vigna je bio bolji, ovo bas umara, ovo je samo neki remix originalne price s puno vise akcije koja ustvari sluzi da se se popunu 564 stranice.


I ne čudim se tvojoj reakciji, znači kao što se očekivalo. Vjerovatno ćemo početkom sljedeće godine i mi imati prilike čitati ovu Meddinu sagu, Libellus će to brzo izbaciti.

Komercijalizacija na kvadrat, najgori je taj osjećaj ravnodušnosti kad znaš da autor ne može izbaciti ništa novo i originalno, pa igra na kartu nostalgije kod čitatelja. Neće proći... bar kod mene.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7735 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 11/12/2017 : 09:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Neće proći ali ćeš isto kupiti kad izađe.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/12/2017 : 11:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Normalno... sve se kupuje.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/12/2017 : 22:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#320
Scenarij: Giovanni Gualdoni
Crtež: Mario Rossi
Naslovnica: Sergio Giardo

http://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2017/12/18/albo/black-out-1002241/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1513595696120.jpg--.jpg?1513595696000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1513595696770.jpg--.jpg?1513595697000
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/12/2017 : 12:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
BIJELI CIRKUS
Nathan Never
NN 60a/96 str.
by Jerry Krause



Na molbu svoje stare poznanice Diane Weston, Nathan ponovno odlazi u Bijeli Grad provesti istragu o nestanku Dianine prijateljice i mutantice s velikim iscjeliteljskim sposobnostima Yelanne koja je bila oteta u velikom napadu i masakru nad jednim putujućim cirkusom...




http://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-60a-bijeli-cirkus/2097/

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/12/2017 : 12:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
I to bi bilo to što se tiče mojih NN recenzija.

Motivacija za pisanje na totalnoj nuli. Kako i neće kad vidimo porazne podatke za ovu godinu. Ukupno objavljeno 10 recenzija (7 NN i 3 AA) što se i ne čini loše, ali porazno je da je sve napisao samo jedan recenzent. Ne znam da li se ovo još ikad desilo kad pričamo o NN recenzijama.

Još žalosnije, u 10 recenzija ukupno 13 komentara čitatelja. Tone izgleda naš Nathan već sad u svoj bezdan iako se ne radi o periodu serijala iza broja 300 kao u Italiji već o razdoblju koji je jedan od najboljih u serijalu.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 26/12/2017 : 16:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

I to bi bilo to što se tiče mojih NN recenzija.

Motivacija za pisanje na totalnoj nuli. Kako i neće kad vidimo porazne podatke za ovu godinu. Ukupno objavljeno 10 recenzija (7 NN i 3 AA) što se i ne čini loše, ali porazno je da je sve napisao samo jedan recenzent. Ne znam da li se ovo još ikad desilo kad pričamo o NN recenzijama.

Još žalosnije, u 10 recenzija ukupno 13 komentara čitatelja. Tone izgleda naš Nathan već sad u svoj bezdan iako se ne radi o periodu serijala iza broja 300 kao u Italiji već o razdoblju koji je jedan od najboljih u serijalu.



Misliš to bi bilo to za ovu godinu?

Au Jerry, pa šta si se toliko ubedačio ko da ne znaš da Nathanovci nisu glasna sorta. Znalo se da ćemo kad-tad svak na svoju stranu. Al nam je bar bilo zabavno dok je trajalo.

Evo danas sam baš bacio pogled na Libellusov sajt i vidim da zadnja redovna knjiga nije otišla u prva 2 meseca, prvi put posle dugo vremena. Nadam se da to nije znak da ih je još desetak diglo ruke, i to sad kad smo ušli u niz odličnih epizoda i kad se nazire dvestotka na proleće (možda za Mafest 2018).

Jest tužno što si samo ti piso cele godine, al sam se nado da će DeeCay da postavi ovu moju pa da ti pojačam prosek.

Evo ak ništa drugo ima da ti ovde napišem mini-osvrte na sve ovogodišnje pročitane epke pa da prokomentarišemo malo.

Ajde živni, nemoj da nam se Dylanovci smeju kako smo propali.

Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 26/12/2017 : 17:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

procitao do kraja, smorilo me do kraja, vigna je bio bolji, ovo bas umara, ovo je samo neki remix originalne price s puno vise akcije koja ustvari sluzi da se se popunu 564 stranice.


I ne čudim se tvojoj reakciji, znači kao što se očekivalo. Vjerovatno ćemo početkom sljedeće godine i mi imati prilike čitati ovu Meddinu sagu, Libellus će to brzo izbaciti.


Nadam se da neće.
Koliko sam se radovao onom prvom miniću (zbog De Angelisa) toliko se sad nadam da će Libellus ovo pustiti tek kad mu bude vreme - u prevodu što kasnije.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 26/12/2017 : 18:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
Stali smo kod Heliopolisa, ali ne nađoh ničiji komentar, čak ni Jerryjev, pa evo premijere:


Heliopolis/Gospodar klonova

Viettijeva adrenalinska akcija u dva čina. Da sam uživao - jesam, ali sam i odmah prepoznao drske pozajmice starih priča. Prva epka je imitacija epizode iz sage Alfa (Misija visokog rizika, NN SR 105), a za potrebe nastavka Vietti je pozajmio od samog sebe i to čuvenu završnicu iz Agencije Alfa 3 (Nebeske reke).

Naravno, sve je on to pažljivo zamaskirao i usavršio - odlična caka sa holografskim ambijentom. Jedina mana je prebrzo trošenje odličnih negativaca na koje agenti naleću na lokacijama. Hover, one bliznakinje, bradati grmalj... ma ima ih gomila. Da se Link nije umešao specijalni agenti bi najebali, svi do jednog.

Sve u svemu, brz i zabavan kraj važnog negativca, Aarana Darka. Ili možda ipak ne?

8.5/10
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/12/2017 : 09:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Jerry Krause

I to bi bilo to što se tiče mojih NN recenzija.

Motivacija za pisanje na totalnoj nuli. Kako i neće kad vidimo porazne podatke za ovu godinu. Ukupno objavljeno 10 recenzija (7 NN i 3 AA) što se i ne čini loše, ali porazno je da je sve napisao samo jedan recenzent. Ne znam da li se ovo još ikad desilo kad pričamo o NN recenzijama.

Još žalosnije, u 10 recenzija ukupno 13 komentara čitatelja. Tone izgleda naš Nathan već sad u svoj bezdan iako se ne radi o periodu serijala iza broja 300 kao u Italiji već o razdoblju koji je jedan od najboljih u serijalu.



Misliš to bi bilo to za ovu godinu?

Au Jerry, pa šta si se toliko ubedačio ko da ne znaš da Nathanovci nisu glasna sorta. Znalo se da ćemo kad-tad svak na svoju stranu. Al nam je bar bilo zabavno dok je trajalo.

Evo danas sam baš bacio pogled na Libellusov sajt i vidim da zadnja redovna knjiga nije otišla u prva 2 meseca, prvi put posle dugo vremena. Nadam se da to nije znak da ih je još desetak diglo ruke, i to sad kad smo ušli u niz odličnih epizoda i kad se nazire dvestotka na proleće (možda za Mafest 2018).

Jest tužno što si samo ti piso cele godine, al sam se nado da će DeeCay da postavi ovu moju pa da ti pojačam prosek.

Evo ak ništa drugo ima da ti ovde napišem mini-osvrte na sve ovogodišnje pročitane epke pa da prokomentarišemo malo.

Ajde živni, nemoj da nam se Dylanovci smeju kako smo propali.




Kažeš ti meni da živnem, a nema te mjesecima na ovom topicu. Pa jedini tko je živ ovdje su ja i par ljudi. Ne boj se, kako tako ćemo i dalje održavati ovaj topic bar nekim komentarima na epizode, ali što se tiče pisanja recenzija stvarno više ne mogu.

Nemam više ni snage ni volje što ne znači da je ovo zbogom zauvijek. Nikad ne znaš kad će ti se motivacija vratiti bar za poneku epizodu. Zasad bi to bilo to..
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/12/2017 : 17:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause


Kažeš ti meni da živnem, a nema te mjesecima na ovom topicu. Pa jedini tko je živ ovdje su ja i par ljudi. Ne boj se, kako tako ćemo i dalje održavati ovaj topic bar nekim komentarima na epizode, ali što se tiče pisanja recenzija stvarno više ne mogu.

Nemam više ni snage ni volje što ne znači da je ovo zbogom zauvijek. Nikad ne znaš kad će ti se motivacija vratiti bar za poneku epizodu. Zasad bi to bilo to..


Pa nema se vremena ko pre. Mada za NN topic uvek nađem vremena da svratim i pročitam šta nam Giuda javlja od svežih vesti, kao i neku tvoju žalopojku.

A i vreme je da odmoriš par meseci od pisanja pa ćeš videti da će ti se entuzijazam polako vratiti. Vala si i zaslužio.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/12/2017 : 17:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause




Što reći mudro za ovaj maxi? Možda jedina ispravna rečenica je samo za najtvrdokornije fanove. Pročitati jednom, nakon pola sata već zaboraviti epizodu i rijetko joj se kad vratiti. Ali eto ako ste fan Nick Raidera onda bi vas mogao zadovoljiti ovaj broj. Mada ako ste pravi Raiderov fan onda ćete reći da je ovo jeftina SF verzija ovog junaka.


Ne znam da li se sećaš Djoletovog sjajnog bucmastog predgovora u NN LIB 1. E tamo je pomenuo, u delu o Pianiju, da su mu najbolje priče u drugom maxiju. Šta je on tu video kvalitetno, stvarno pojma nemam. Ovo je standardni Pianijevski krš do krša.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/12/2017 : 17:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause


Prva priča "Kontakt" dobro započinje, dovoljno intrigantna mada čest motiv u pričama o postojanju znakova iz svemira o alienskoj vrsti. Međutim Piani to na kraju kao i uvijek nemaštovito uprska obrazlagajući sve shozofrenijskim simptomima jadne djevojke. A tu i Nathan i Sigmund postanu ko dva idiota koji povjeruju u djevojkinu priču.


KONTAKT (MAXI 2a)

Sve se slažem - priča je standardna Pianijeva katastrofa, s tim što su mu scenariji obično brzi i čitljivi, a ovde je sve sporo i dosadno, al bar ima glupav obrt na kraju.
Jedino pozitivno iznenađenje je Resinanti, kojeg inače organski ne podnosim, ali ovde izgleda mnogo bolje u kombinaciji sa novim crtačem Cossyjem.

2/10


quote:
Originally posted by Jerry Krause


Druga priča u vlaku "Umorstvo u vlaku TB 961" nam je dalo jednu dragocjenu informaciju o NN svijetu. A to je da je područje SAD-a u NN svijetu podijeljeno na dvije države, u jednoj je glavni Zapadni grad, a u drugoj naš poznati Istočni. To dosad nismo znali, uvijek smo mislili da to sve spada pod jednu državu. Priča dosta predvidljiva na tragu nekog krimija Agathe Christie sa mlakim twistom na kraju.


UMORSTVO U VLAKU TB 961 (MAXI 2b)

Zanimljive lokacije čine priču čitljivom i pored gomile rupa u scenariju. Nisam baš siguran koliko će nam ta dragocena informacija o podeljenoj državi koristiti u budućnosti, jer još niko od scenarista nije preuzeo bilo kakav detalj iz Pianijevih priča. Mislim da ga puštaju da laprda šta oće, bar za vreme tih prelepih godina dok je bio ćoškiran u maxiju.
Casini, kao da je znao da će završiti u maxiju pa je odradio posao preko kurca. Akcione scene su mu i dalje za uživanje, ali nedostatak detalja, praktično bela pozadina samo je potvrdila staru Giudinu tvrdnju da se Casini pre dvostotke mnogo ofucao.

5/10


quote:
Originally posted by Jerry Krause


Treća "Virtualni čovjek" bi mogla biti mnogima i najiritantnija s mnogo nelogičnosti iako tema nije loša, o prijenosu ljudskog uma na kompjuter koji tako postane nova osoba mada bez vlastitog tijela. Brdo nelogičnosti je ovdje Piani nakrcao s nemaštovitim krajem.


VIRTUALNI ČOVJEK (MAXI 2c)

Priča o hologramu koji ubija me ubila u pojam. I za ovu jednu rečenicu sam morao da prelistam knjigu da bih se setio o čemu se radi.
Cattachio na svom zvaničnom oproštaju od Nathana nikad bolji. Častiću ga jedinom dvojčicom u karijeri, ali to mu neće ugroziti doživotnu titulu najgoreg crtača u istoriji NNa.

2/10
quote:
Originally posted by Jerry Krause


Iako sam tvrdokorni fan teško da ću skoro otvoriti korice ovog broja.


Iako sam tvrdokorni fan teško da ću ikad otvoriti korice ovog broja.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/12/2017 : 17:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Pročitan "Budući naraštaj". Što reći nego veliki naklon!

I svakome tko misli ovo propustiti moram istaći da ima i te kako veze s kontinuitetom cijelog serijala tako da ovo mora biti obavezno NN štivo.


Moram se složiti sa Jerryjem da je ovo remek-delce obavezno NN štivo. U suštini može se preskočiti ako vas zanimaju samo trenutna dešavanja u serijalu, ali Nathanov svet nikad nije pokrivao samo Nathanove godine nego vekove pre i posle, a ovo je upravo ta priča - šta je bilo posle.

NOVI JUNACI (AA 14)

Auh, kakvo uživanje od priče. Vietti je stvorio odličnu novu ekipu u dalekoj budućnosti. Za glavnog negativca sam bio siguran da vuče „poreklo“ iz Nathanovog vremena i bio sam siguran da je jedan od dvojice kandidata. Uostalom, Vietti ga je već pripremao za tu buduću ulogu kroz epizode koje čitamo. Između ostalih priča se indirektno nastavlja i na Viettijevu Agenciju Alfa 7.

Sve je to sjajno ukomponovano sa događajima iz (njima) daleke prošlosti, uz jedan prelepi detalj gde nam Vietti otkriva i sudbinu nekih likova iz Nathanove ekipe (naročito Nicole Bayeux), kao što nam i prvi put otkriva detalje iz budućeg rata Svetova (ime glavnog negativca). Naravno, na tako hrabar potez se Vietti nikad ne bi odvažio da nije sve to naučio od tata Serre koji nam je još u prvom gigantu otkrivao Nathanov budući kraj od ruke nezaboravne Susan Connery.

Jedina mini mini zamerka – zašto nije malo podesio godinu dešavanja (200 unazad) pa da se priča spoji sa prvim gigantom i buđenjem Lucy Seward u dalekoj (al ne toliko dalekoj) budućnosti.

10/10

Edited by - thekide on 27/12/2017 17:14:04
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 27/12/2017 : 19:53:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
Taman kad ja dobijem volju prvi puta nešto piskarati nepovezano na Nathanovom topicu, ekipa se razilazi, dosta im svega Naime, da riješimo - Nathanovoc sam oduvijek, otkad je 94te izašao prvi...ne, ne, čekaj, prvo sam nabavio trojku i četvorku, jer mi je prijetelj rekao da ima puno šore Tada, kao 13godišnjaku, to mi je bila vrlo bitna stavka u stripu. E onda sam nabavio prva dva, pa je došla legendarna Zabranjena zona...pa Svemirsko pješaštvo...i bio sam kuhan.

Oduvijek sam volio divovske slagalice. I melankoliju. I SF. I vremenske petlje. I rečenice koje završavaju trotočkom...I svi viču Prokletstvo! Serra, naravno. Tugomir Medda. Jedanaesta zapovijed, čovječe! Nepovezane misli, rekao sam

Zašto pišem nešto ovdje tek sad? Nathana, kojeg prije, sad i zauvijek izgovaram Natan, i nikada i nigdje Nejtan, sam prestao kupovati negdje početkom Ludensove epohe, broj 45 ili tako nešto mi bješe zadnji. Loš ritam izlaženja. I nema Castellinijevih naslovnica koje vrište moraš me kupiti. I općenito u to vrijeme se riješavam brda stripova, koje ću sve prije nekoliko godina ponovno nabavljati pa tako i Nathana. Najprije Slobodnu, pa Ludens, koji čitam do kraja. Pa je došao na red i Libellus.

Počeo sam kronološki prije desetak dana popunjavati rupe, zahvaljujući popisu sa prve stranice ovog topica. Koja prva stranica, majko mila Tu bi ostao mjesec dana proučavati da imam vremena. Dakle, krećem redom čitati i popunjavati rupe, ujedno prelistavajući paralelno Slobodnu i Ludens kolekciju.

Najprije Osveta jakuza, almanah , ništa posebno. Ipak, osjećam neko uzbuđenje, čitam nešto novo od Nathana. E onda dolazi tekst ludog Djoleta. Čovječe...kako te taj samo može navući Sve zna, ima dikciju i bistrinu misli, zna koje teme izvući, podcrtati. Zna što čini Nathana i njegov svijet fascinantnim štivom. E tu sam se opet gadno navukao, kao nekad devedesetih.

Idemo dalje, specijalac broj 3, Lov na lopova. A tu se dakle prvi put pojavljuju Frayn komadi. To je također bilo frustrirajuće u SD/LU eri, očite rupe. Serra je gurao nekakav mini umjetnine/skupljači pravac u još nekim pričama.

Almanah, Drevna stijena. Nathan ima još djece? Ok...Očuvanje starog načina života u skladu s prirodnim zakonima, s tim sam se uvijek mogao saživiti. Nathanova majka je Talijanka sa Sardinije, može. I autori su Banda sa Sardinije.

Specijalac broj 4, Duhovi u Veneciji, vrsta koja je paralelno evoluirala na Zemlji sa ljudskom? Venecija je tek puki odraz njihovog svijeta? Lijepo ilustrirano od strane braće Esposito.

i onda, tu smo. Payday. Prvi gigant. Dvostruka budućnost. Za vas veterane sa ovog topica sigurno davno arhivirana prapovijest, za mene vrhunac (prvi) čitanja Nathana u 2017.
Misteriozne košmarne scene iz Strave nad nama i Ravenovog povratka sa Ann sad su jasne. Tehnobiološki ratovi...Zna se kada započinju. Koliko traju. Tko se u njima borio. Zasad meni još nejasno kako Nathan/Nemo nije ostario ni dana a rat je 50 godina u budućnosti. I kako je Ann/Dakkar mlada žena.

Tehnodroidi, čovječe! Ima nešto uznemirujuće u njima. Veteran sam nebrojenih horror filmova i priča, i teško je uznemiriti tako okorjelog konzumenta. Ali ove spodobe su uistinu grdne. Sama pomisao na njihovu građu - meso i metal zajedno - je neugodna. A tek ono što oni mogu učiniti nama koji smo samo meso sa onim svojim kablovima i šiljcima. I stav, superioran. Vi ljudi, smeće. Raskomadamo vas kad nam puhne. Jasan utjecaj Terminatora i Borgova iz Zvjezdanih Staza, ali dovoljno su drukčiji od njih. I strašni. Ako u Terminatoru nismo vidjeli previše od rata sa strojevima u budućnosti (sekvence koje jesmo su fenomenalne) ovdje toga neće faliti. Koliko sam informiran do sada, giganti će upravo tomu služiti. I činjenica da će rat potrajati 50 godina! Zastrašujuće.

E ali onda će sve postati kako treba. Star Trekovska utopija. Istraživanje svemira, anomalija, Daro Dehner, prvi ultra sapien, Kelvan se vraća kroz vrijeme...i eto nama čuvene vremenske petljice. Prve, ali ne i jedine. Naravno da sam odmah po čitanju giganta otvorio Bratstvo sjene/Egzodus, epizode koje sad dobivaju jasan smisao. Još jedna vremenska petlja. Super sapiensi iliti Bratstvo sjene su stvorili sami sebe.

Volim kada autor ima, i prije nego krene sa početkom priče, jasnu cijelu, veliku sliku. Ne volim izmišljanje po putu i snalaženje nakon neke početne ideje. Jasno je da je Serra ovdje jako dobro znao što radi. Svaka mu čast. Sve ima smisla, svi detalji pašu, slagalica je skladna. Posijani detalji po raznim pričama uobličeni su u smislenu i epsku cjelinu u ovom, prvom nezaboravnom gigantu. De Angelis je napravio također odličan posao, ali, čovječe...da je ovo nekim čudom dovršio Castellini (imam negdje u primozgu info da je on već krenuo crtati, pa stao) koji bi to bio očni orgazam...Mislim da bi to išlo za soma kuna na aukcijama ko ništa.

Svaka čast tko je prošao ovaj kilometarski post Nadam se još ponešto piskarati, kako budem čitao dalje. Daleko mi je, doduše, draže čitati, pogotovo ove Nathanove topice, čudo
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/12/2017 : 23:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

Taman kad ja dobijem volju prvi puta nešto piskarati nepovezano na Nathanovom topicu, ekipa se razilazi, dosta im svega Naime, da riješimo - Nathanovoc sam oduvijek, otkad je 94te izašao prvi...ne, ne, čekaj, prvo sam nabavio trojku i četvorku, jer mi je prijetelj rekao da ima puno šore Tada, kao 13godišnjaku, to mi je bila vrlo bitna stavka u stripu. E onda sam nabavio prva dva, pa je došla legendarna Zabranjena zona...pa Svemirsko pješaštvo...i bio sam kuhan.

Oduvijek sam volio divovske slagalice. I melankoliju. I SF. I vremenske petlje. I rečenice koje završavaju trotočkom...I svi viču Prokletstvo! Serra, naravno. Tugomir Medda. Jedanaesta zapovijed, čovječe! Nepovezane misli, rekao sam

Zašto pišem nešto ovdje tek sad? Nathana, kojeg prije, sad i zauvijek izgovaram Natan, i nikada i nigdje Nejtan, sam prestao kupovati negdje početkom Ludensove epohe, broj 45 ili tako nešto mi bješe zadnji. Loš ritam izlaženja. I nema Castellinijevih naslovnica koje vrište moraš me kupiti. I općenito u to vrijeme se riješavam brda stripova, koje ću sve prije nekoliko godina ponovno nabavljati pa tako i Nathana. Najprije Slobodnu, pa Ludens, koji čitam do kraja. Pa je došao na red i Libellus.

Počeo sam kronološki prije desetak dana popunjavati rupe, zahvaljujući popisu sa prve stranice ovog topica. Koja prva stranica, majko mila Tu bi ostao mjesec dana proučavati da imam vremena. Dakle, krećem redom čitati i popunjavati rupe, ujedno prelistavajući paralelno Slobodnu i Ludens kolekciju.

Najprije Osveta jakuza, almanah , ništa posebno. Ipak, osjećam neko uzbuđenje, čitam nešto novo od Nathana. E onda dolazi tekst ludog Djoleta. Čovječe...kako te taj samo može navući Sve zna, ima dikciju i bistrinu misli, zna koje teme izvući, podcrtati. Zna što čini Nathana i njegov svijet fascinantnim štivom. E tu sam se opet gadno navukao, kao nekad devedesetih.

Idemo dalje, specijalac broj 3, Lov na lopova. A tu se dakle prvi put pojavljuju Frayn komadi. To je također bilo frustrirajuće u SD/LU eri, očite rupe. Serra je gurao nekakav mini umjetnine/skupljači pravac u još nekim pričama.

Almanah, Drevna stijena. Nathan ima još djece? Ok...Očuvanje starog načina života u skladu s prirodnim zakonima, s tim sam se uvijek mogao saživiti. Nathanova majka je Talijanka sa Sardinije, može. I autori su Banda sa Sardinije.

Specijalac broj 4, Duhovi u Veneciji, vrsta koja je paralelno evoluirala na Zemlji sa ljudskom? Venecija je tek puki odraz njihovog svijeta? Lijepo ilustrirano od strane braće Esposito.

i onda, tu smo. Payday. Prvi gigant. Dvostruka budućnost. Za vas veterane sa ovog topica sigurno davno arhivirana prapovijest, za mene vrhunac (prvi) čitanja Nathana u 2017.
Misteriozne košmarne scene iz Strave nad nama i Ravenovog povratka sa Ann sad su jasne. Tehnobiološki ratovi...Zna se kada započinju. Koliko traju. Tko se u njima borio. Zasad meni još nejasno kako Nathan/Nemo nije ostario ni dana a rat je 50 godina u budućnosti. I kako je Ann/Dakkar mlada žena.

Tehnodroidi, čovječe! Ima nešto uznemirujuće u njima. Veteran sam nebrojenih horror filmova i priča, i teško je uznemiriti tako okorjelog konzumenta. Ali ove spodobe su uistinu grdne. Sama pomisao na njihovu građu - meso i metal zajedno - je neugodna. A tek ono što oni mogu učiniti nama koji smo samo meso sa onim svojim kablovima i šiljcima. I stav, superioran. Vi ljudi, smeće. Raskomadamo vas kad nam puhne. Jasan utjecaj Terminatora i Borgova iz Zvjezdanih Staza, ali dovoljno su drukčiji od njih. I strašni. Ako u Terminatoru nismo vidjeli previše od rata sa strojevima u budućnosti (sekvence koje jesmo su fenomenalne) ovdje toga neće faliti. Koliko sam informiran do sada, giganti će upravo tomu služiti. I činjenica da će rat potrajati 50 godina! Zastrašujuće.

E ali onda će sve postati kako treba. Star Trekovska utopija. Istraživanje svemira, anomalija, Daro Dehner, prvi ultra sapien, Kelvan se vraća kroz vrijeme...i eto nama čuvene vremenske petljice. Prve, ali ne i jedine. Naravno da sam odmah po čitanju giganta otvorio Bratstvo sjene/Egzodus, epizode koje sad dobivaju jasan smisao. Još jedna vremenska petlja. Super sapiensi iliti Bratstvo sjene su stvorili sami sebe.

Volim kada autor ima, i prije nego krene sa početkom priče, jasnu cijelu, veliku sliku. Ne volim izmišljanje po putu i snalaženje nakon neke početne ideje. Jasno je da je Serra ovdje jako dobro znao što radi. Svaka mu čast. Sve ima smisla, svi detalji pašu, slagalica je skladna. Posijani detalji po raznim pričama uobličeni su u smislenu i epsku cjelinu u ovom, prvom nezaboravnom gigantu. De Angelis je napravio također odličan posao, ali, čovječe...da je ovo nekim čudom dovršio Castellini (imam negdje u primozgu info da je on već krenuo crtati, pa stao) koji bi to bio očni orgazam...Mislim da bi to išlo za soma kuna na aukcijama ko ništa.

Svaka čast tko je prošao ovaj kilometarski post Nadam se još ponešto piskarati, kako budem čitao dalje. Daleko mi je, doduše, draže čitati, pogotovo ove Nathanove topice, čudo


Sve pohvale Džedsone. Ma kakav kilometarski post, da ih je bar malo više na ovom topicu u posljednje vrijeme.

Imaš sad vremena sve po redu secirati prateći doslovno kontinuitet što pojačava užitak čitanja ovog junaka. Uživaj..
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7009 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 27/12/2017 : 23:27:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Jerry Krause




Što reći mudro za ovaj maxi? Možda jedina ispravna rečenica je samo za najtvrdokornije fanove. Pročitati jednom, nakon pola sata već zaboraviti epizodu i rijetko joj se kad vratiti. Ali eto ako ste fan Nick Raidera onda bi vas mogao zadovoljiti ovaj broj. Mada ako ste pravi Raiderov fan onda ćete reći da je ovo jeftina SF verzija ovog junaka.


Ne znam da li se sećaš Djoletovog sjajnog bucmastog predgovora u NN LIB 1. E tamo je pomenuo, u delu o Pianiju, da su mu najbolje priče u drugom maxiju. Šta je on tu video kvalitetno, stvarno pojma nemam. Ovo je standardni Pianijevski krš do krša.


Bogme ti dobro uranio s komentarom ovog maxija. Gotovo godinu dana. Ali bolje ikad nego nikad, a i topic je postao takav da prihvaćamo bilo kakve komentare o epizodama bez obzira na starost.. ;)
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 28/12/2017 : 17:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson


Naravno da sam odmah po čitanju giganta otvorio Bratstvo sjene/Egzodus, epizode koje sad dobivaju jasan smisao. Još jedna vremenska petlja. Super sapiensi iliti Bratstvo sjene su stvorili sami sebe.



Dobro je da si prvo gigant pročitao pa tek onda Bratstvo/Egzodus. Neki Nathanovci na čelu sa Jerryjem preferiraju naopačke.
Kad se samo setim šta te sve čeka od priča, čista uživancija. Nadam se da si naslagao dovoljno Libellusa za mirnu zimu i proleće.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 28/12/2017 : 17:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause


Sve pohvale Džedsone. Ma kakav kilometarski post, da ih je bar malo više na ovom topicu u posljednje vrijeme.

Imaš sad vremena sve po redu secirati prateći doslovno kontinuitet što pojačava užitak čitanja ovog junaka. Uživaj..



Vidiš kako odmah živneš čim navrati neko i baci koju o Nathanu. Eh, da imaš još 2-3 Džedsona ovde bi sve prštalo.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 28/12/2017 : 17:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause


Bogme ti dobro uranio s komentarom ovog maxija. Gotovo godinu dana. Ali bolje ikad nego nikad, a i topic je postao takav da prihvaćamo bilo kakve komentare o epizodama bez obzira na starost.. ;)


Pa jesam reko da ću da obiđem celu ovogodišnju produkciju. Počeli smo od 60. redovne knjige i "Bijelog cirkusa" pa nadalje. S tim što sam ja to sve tek jesenas pročitao jer je bio onaj sedmomesečni zastoj sa redovnima pa nisam imao volje ni da počinjem.

Izuzetak je naravno bila "Godina nulta" koja se odmah čitala.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 28/12/2017 : 17:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause



Svijet Nancy Porter (Bepi Vigna / Romeo Toffanetti) (NN ALM 2005)


- Opet Vigna/Toffanetti o moj Bože..
- ... ali za divno čudo još jedna podnošljiva epizoda
- Mračna, pomalo groteskna atmosfera u kojoj i Nathan gotovo podliježe svojoj psihodeliji
- Kombinacija radnje s flashbackovima podiže njenu dinamiku
- Dosta predviljiv tvist na kraju
- Toffaneti opet položio ispit


SVIJET NANCY PORTER

Još jedna od saradnji legendarnog dvojca bez kormilara – Vigna/Toffanetti – gde se nikad ne zna ko je gori, al nekako na kraju češće pobedi Vigna. Trilerčić o tajanstvenom ubici koji noću šeta Gradom, prošaran pričom o odrastanju neke dečurlije od koje je jedan, naravno, naš ubica. Kao i uvek, tu imamo mračni događaj iz prošlosti koji je obeležio dečurliju. E sad, pošto je to Vigna onda imamo čak dva mračna događaja o istom trošku. Prvi je neki požar gde neko pogine, a drugi je legendarna pogibija u bazenu. Dakle, deca se brčkaju u nekom napuštenom starom bazenu iz kog raste stena (?). Ako se pitate šta će stena u bazenu i što je nisu izvadili pri konstrukciji – a što bi vadili kad nikom ne smeta kamenčina od 2-3 metra. I naravno, tu se nađe neka klinka koju klinci masiraju i neko se bućne u bazen i ošine glavom o stenu i rikne. I sad na osnovu ta dva događaja Vigna gradi napetost jer mi ne znamo koji je tačno uticao na budućeg ubicu.

I to nije sve, tu su poremećena naslovna junakinja, poremećena baba u parku, poremećeni pisac self-help knjiga, poremećeno krme od pola tone sa paranormalnim moćima, poremećeni lutak od pola metra (originalnog imena - Ken) koji se bori protiv poremećenih šumskih đavolčića... jedini koji je normalan u celoj priči je ubica koji žrtvama iskopa oči da ne moraju da čitaju ovaj Vignin užas. Sedi, jedan.

1/10
quote:
Originally posted by Jerry Krause


Ubojstva na mreži (Bepi Vigna / Gino Vercelli) (NN ALM 2006)

- Zanimljiva ideja epizode
- Malo istočnjačkog mjesta radnje kao osvježenje
- Epizoda se pretvara u pravu cyberpunk pustolovinu
- Bespotreban i iritantan lik hakerice
- Mlakušast rasplet, ali to smo kod Vigne već i navikli
- Bez obzira na to, ja sam zadovoljan epizodom
- Vercelli lijepo dočarao istočnu metropolu


UBOJSTVA NA MREŽI

Ovo je nešto bolji almanah koji je samo malkice dosadan i priglup, al može da prođe. Bolji je i crtač – podnošljivi Gino Vercelli. Zanimljiva lokacija je jedini pravi plus. Ma, Jerry je to lepše sročio.

4/10


Edited by - thekide on 28/12/2017 17:26:59
Go to Top of Page
Page: of 568  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000