forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 01/01/2018 : 12:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
Prvo, sretna nova godina

Drugo, malo da napišem promišljanja o zadnjem NN specijalcu Povratak Legs
Priča je pristojna i imala određene interesantne ideje. ALI priča je nepotrebna. Ništa što su naši junaci učinili nije utjecalo na konačni ishod priče. Da su umjesto Legs & co. U priči bili Hinko, Dinko i Vinko opet bi se jednako završilo.
Ako je ovo trebao biti uvod u predstavljanje novog serijala ili nečega takvoga to neopravdava ovako loše odrađen scenarij. (7,3,7,6)
Možda ako porčitqm drugi puta priču nešto se promjeni, ali čisto sumnjam.

Da li netko ima želju recenzirati ovaj specijalac ili ga mogu ja uzeti?

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434

Edited by - bjelolasica on 01/01/2018 12:21:49
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/01/2018 : 13:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

Prvo, sretna nova godina

Drugo, malo da napišem promišljanja o zadnjem NN specijalcu Povratak Legs
Priča je pristojna i imala određene interesantne ideje. ALI priča je nepotrebna. Ništa što su naši junaci učinili nije utjecalo na konačni ishod priče. Da su umjesto Legs & co. U priči bili Hinko, Dinko i Vinko opet bi se jednako završilo.
Ako je ovo trebao biti uvod u predstavljanje novog serijala ili nečega takvoga to neopravdava ovako loše odrađen scenarij. (7,3,7,6)
Možda ako porčitqm drugi puta priču nešto se promjeni, ali čisto sumnjam.

Da li netko ima želju recenzirati ovaj specijalac ili ga mogu ja uzeti?


Prvo - srećna nova godina i tebi i svim forumašima!!!

Drugo - specijalac je već rezervisan, što mi je drago jer ne bih voleo da vidim ovako surove ocene na jednoj odličnoj priči. Nadam se da će drogsy biti nežniji.

Treće - ovo nije uvod u predstavljanje novog serijala nego posveta ukinutom (Legs Weaver). I to prelepa posveta od scenariste koji je imao tu čast da napiše i oproštajnu epizodu Legsice, godinu dana ranije. Ali, da, poslužila je i kao poligon za isprobavanje da li bi neki glumci iz propale serije mogli da pređu na motherboard. Ako su i talijanski NN fanovi reagovali kao ti, onda ovu ekipu nećemo skoro videti.


Edited by - thekide on 01/01/2018 13:17:34
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/01/2018 : 13:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause




"Povratak Legs Weaver" (Vietti/Bertolini) (NN SP 16)


- Oduvijek sam volio Legsin lik
- Emotivni susret Nathana i Legs
- Pozadinska zanimljiva priča
- Začudo, ovaj put mi kibersvemir nije bio iritantan
- Fali ona rupa u scenariju, pravi NN čitatelji će znati na što mislim
- Fali objašnjenje njenog nestanka sa scene, njen odnos s May, vjerujem da bi njen LW serijal dosta toga objasnio
- Bertolinijev novi stil sve bolji i bolji
- Ma neka nam se Legs vratila..


POVRATAK LEGS WEAVER

Kakvo uživanje! Već sam zaboravio da Nathanovi specijali mogu biti stvarno specijalni. Još od brojeva 10 i 11 nisam ovako uživao u čitanju. Iako priča nije nešto originalna, niti je Vietti majstor za dijaloge poput Medde ili Ostinija, ali je ipak uspeo da organski upakuje dva serijala, sveže ugašenu LW i NNa.

Toliko mi je prijalo predstavljanje Legsinog sveta da sad još više žalim što Libellus ne izdaje i taj serijal. Da su barem odradili neku „The Best Of“ kolekciju i ubacili Serrine priče važne za kontinuitet i dodali Meddine, Ostinijeve i Viettijeve (sigurno) odlične epizode i eto nove edicije. Ma u stvari samo izbaciš Pianijeve epizode koje čine pola serijala i ostane ti dovoljno materijala za dvadesetak knjiga. Siguran sam 99,99% da bi NN kompletisti, kojih ima 250, kupovali i to. Mislim, ako kupujemo smeće poput Asteroida Arga ovo bi se onda razgrabilo. Plus, ako može Nick Raider da ide sporije i u 200 primeraka pa što ne bi i jadna Legsica. Šmrc!

Bertolini je sve bolji, i bilo je baš za uživanje kako je odradio ženske likove, naročito May i Legsicu, koja inače uopšte ne liči na De Angelisovu sa naslovne strane.

Sitne zamerke sa spoilerima:
1. Lik u Hong Kongu priča o gradu na istočnoj obali, a pritom ne misli na svoj grad, pa ni na svoj kontinent. Il ga zovi East City il objasni detaljnije.
2. Završni obračun i upucavanje glavnog negativca iz osvete. Mislim da je trebalo pokazati metak kako mu raznosi lobanju a ne prekinuti ga u letu. Osvete moraju biti krvave ili gube poentu.
3. Trebalo je ipak u prologu prikazati scenu Legsinog napuštanja agencije Alfa i njen obračun sa Darverom.
4. Mala nejasnoća oko godine radnje. Nathan pominje da se nisu videli 5 godina, a znamo da su se videli 2107. kada mu je pomagala da se preseli iz oronule zgrade. To bi značilo da je trenutno 2112. i da je Rebecca u „cvetu mladosti“ (58 godina), a Nathan dečačić od 55. Šteta što se ne prate godine precizno kao ranije, do Orbitalnog rata, mada je to verovatno namerno, jer proletele godine polako ali sigurno sustižu glavne junake.

Mnogo sjajnih detalja smo videli ovde, počevši od prikaza jednostavnog života Legsicine ekipe posle kraja LW serijala pa sve do prelepog epiloga i scene u restoranu koji je Legs izabrala da bi imala pogled na luku i jahtu nikad prežaljene ljubavi May, koja više ne želi ni da je vidi, a i ranije je nije jebala 2%.

9/10
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/01/2018 : 13:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Znam da se odredjeni zale da je topik "zamrl", ali nazalost evo i ja sam poceo pred par dana da citam stripove kupljene jos prije podosta vremena,jer kronicni nedostatak vremena ne dozvoljava.
Sad gledam da ovaj mjesec procitam tri knjige NN, iskreno ne znam niti koji mi je zadnji broj,jer sam i odustao od pracenja serijala. Sto se tice SF pratiti cu fr-bel skolu stripa u tom zanru jer je puno bogatiji u svemu. Bonelli sarm je ovdje kod NN ishlapio i nestao.....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/01/2018 : 16:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Maloprije sam provjerio kolekciju i plan citanja su brojevi 168-179 od Libellusa,a onda cu krenuti sa prvim i nezaboravnim brojevima koji su i obiljezili serijal.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/01/2018 : 11:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Tema tjedna:


PRESJEK OCJENA NN EPIZODA ZA 2017. GODINU



Zagazili smo u Novu godinu i red je da tradicionalno ostavimo ocjene za prethodnu koja je, kao što smo vidjeli, bila više nego uspješna što se tiče izlaska izdanja. Ako je 2016. malo zakazala, 2017. godina dala nam je i neka iznenađujuća izdanja tako da možemo biti prezadovoljni za iznimno uspješnu i plodnu godinu.
Druga strana priče je odustajanje nekih forumaša od Nathana i to baš u godini koja je bila jedna od najplodnijih i što je znakovito, jedna od najkvalitetnijih kad gledamo Nathanove epizode koje su izašle. Dosta veliki paradoks, ali to je već druga priča, a mi se idemo vratiti s tradicionalnom statistikom i ocjenjivanjem epizoda za prethodnu godinu.
Dakle, da vidimo što je izašlo..


- čak 14 novih knjiga
- 33 nove epizode...
- ... što čini prosjek od nevjerojatne gotovo 3 epizode mjesečno za 2017. godinu
- 5 knjiga regularne serije
- 1 knjiga s starim epizodama
- 1 specijalac
- 1 almanah
- 1 maxi
- 2 Agencije Alfa
- 1 Asteroid Argo
- 2 Nulte godine


Kakve su pojedinačne ocjene za epizode:


REGULARNA SERIJA

NN 27 Srce tame................................ 10/10
NN 28 Ja, robot................................. 9/10
NN 29 Posljednji val........................... 10/10
NN 177 Bijeli cirkus............................ 7/10
NN 178 Gospodar klonova......................... 9/10
NN 179 Heliopolis............................... 9/10
NN 180 Glasovi jučerašnjice..................... 8/10
NN 181 Crni stroj............................... 6/10
NN 182 Tajna prostih brojeva.................... 8/10
NN 183 Arktička baza............................ 8/10
NN 184 Zarobljenici košmara..................... 9/10
NN 185 Smrt u svemiru........................... 8/10
NN 186 Venus Sky-Lab............................ 7/10
NN 187 Sara McBain.............................. 10/10
NN 188 Djeca apokalipse......................... 10/10
NN 189 Izazov u nepoznatome..................... 6/10
NN 190 Spirale multiverzuma..................... 6/10
NN 191 Grad tame................................ 9/10


SPECIJALNA SERIJA

NN SP 16 Povratak Legs Weaver................... 9/10


ALMANAH

NN ALM 7/a Svijet Nancy Porter.................. 6/10
NN ALM 7/b Ubojstva na mreži.................... 7/10


MAXI

NN MX 2/a Kontakt............................... 5/10
NN MX 2/b Umorstvo u vlaku TB 961............... 6/10
NN MX 2/c Virtualni čovjek...................... 5/10


AGENCIJA ALFA

AA 14 Novi junaci............................... 10/10
AA 15 Zadatak u Euroaziji....................... 7/10


ASTEROID ARGO

ASAR 3 Planet robova............................ 7/10


GODINA NULTA

NN GN 1/a Mračni dani............................ 8/10
NN GN 1/b Početak noći........................... 8/10
NN GN 1/c Pravi kraj Neda Macea.................. 7/10
NN GN 2/a Agenti Alfe............................ 7/10
NN GN 2/b Međunarodna kriza...................... 6/10
NN GN 2/c Posljednja istina...................... 5/10


Prosječna ocjena.......................... 7.64/10
Prosjek regularne serije.................. 8.28/10


Tu smo, držimo kontinuitet kvalitete. Nema zime za Nathana za daljnju budućnost, kvaliteta je i dalje neupitna.


Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/01/2018 : 11:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će biti veći odaziv ove godine za ocjenjivanje ovih pojedinačnih epizoda. Uzdam se u provjerene Nathanologe.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/01/2018 : 18:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
da nema maxija prosjek bi bio fenomenalan

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/01/2018 : 22:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nathan je krasan junak..samo mi fali vremena potpuno se mu posvetit...
Odlican strip..steta ko ga ne prati..ili bar proba.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/01/2018 : 23:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Nathan je krasan junak..samo mi fali vremena potpuno se mu posvetit...
Odlican strip..steta ko ga ne prati..ili bar proba.



svaka tvoja riječ je pogodak u sridu

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/01/2018 : 12:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

da nema maxija prosjek bi bio fenomenalan


Pa hajde onda Rizbo bacaj se na ocjene, znam da si sve pročitao.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 03/01/2018 : 21:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by risbozg

da nema maxija prosjek bi bio fenomenalan


Pa hajde onda Rizbo bacaj se na ocjene, znam da si sve pročitao.



Nisam ti ja za to..totalno sam neobjektivan..meni su svi za 9 ili 10 i rijetki su da su mi loši..a i kod lošeg uvijek vidim nešto dobro

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 05/01/2018 14:01:59
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 05/01/2018 : 11:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
Kako se fiksam Nathanom, to nisu istine

Da se zbrojim malo...zadnje pročitano od regularaca je broj 80, od giganta trojka (svježe jučer navečer), od specijalaca broj 7, od almanaha broj 6 i od Agencije Alfa prvi broj. Svaku večer oko 10 krenem čitati i ne stajem obično po dva, tri broja. Ako je gigant, onda ide odjednom, u cugu. Nadam se da ću uloviti i malo vremena da napišem nešto više i ovdje, jer stvarno...Nathan je zaslužio
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/01/2018 : 14:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ti si moj čovjek..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 05/01/2018 14:01:08
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/01/2018 : 23:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

Kako se fiksam Nathanom, to nisu istine

Da se zbrojim malo...zadnje pročitano od regularaca je broj 80, od giganta trojka (svježe jučer navečer), od specijalaca broj 7, od almanaha broj 6 i od Agencije Alfa prvi broj. Svaku večer oko 10 krenem čitati i ne stajem obično po dva, tri broja. Ako je gigant, onda ide odjednom, u cugu. Nadam se da ću uloviti i malo vremena da napišem nešto više i ovdje, jer stvarno...Nathan je zaslužio


Kad ovo pročitam kao da vidim sebe prije desetak godina.. Nema bolje stvari nego se gutati Nathanom od početka i to u potpunom kontinuitetu.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 07/01/2018 : 11:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
Stvarno nema

Al kaj je najbolje, paralelno sam morao ponovo čitati SD epizode, kad je sve toliko povezano. Evo sad, prije Feniks/Gospodarica smrti naravno da sam opet (sedmi, osmi puta? tko će ga znati više) pročitao Svemirsko pješaštvo/Posljednja bitka. Te četiri epizode, jednu za drugom, ma čudo

I moram, dok mi je još u glavi. Čitam neki dan Osvetnik, to je ona priča o Eaglemanu, iznenađujuće dobra, ali...na jednoj stranici vijest u novinama " Banda drogeraša od preko devedeset godina opljačkala sex shop na četvrtoj razini. Bolest starih"
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/01/2018 : 13:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
to sam i ja 2010 radio posljednji put

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 07/01/2018 : 18:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

to sam i ja 2010 radio posljednji put




pljačkao sex shopove?
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 07/01/2018 : 18:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause




"Planet robova" (Vigna/Pianta) (AsAr 3)


- Napokon malo startrekovskog daška s Vignine strane
- Vigna odustao od sapuničarskih odnosa među likovima, bar u ovoj epizodi
- U nekim trenucima dosta dinamična radnja
- I dalje se Vigna ne može otarasiti previše teksta što često guši radnju
- Piantin solidni crtež
- Sve u svemu, može proći (reći ću za Vignu- napokon nešto!)


PLANET ROBOVA

AUH! Jedva ga završih. Dve nedelje mi je stajao na prozoru WC-a kao vrhunski laxativ, ali opet je potrajalo - čitanje, ne sranje. Vidim da je većini ovde ovo najbolji Asteroid, al ja ne primetih nikakav napredak u odnosu na dvojku. Štaviše, tamo sam imao bar kvalitetnu golotinju i međurasni sex, a ovde ni toga nema. A baš bi neka perverzija popravila utisak. Recimo, mogla bi April da se ovaj put pokara sa par Ti-Pua koji onaki bez ruku sigurno dobro barataju sa jezikom. A i oblik tela im je takav da bi možda mogli celi da stanu.

Od teške kečige Arga ovde spasava samo crtež Piantice, koji jest da nije na nivou dvojke i majstora Jacomellija, al je ipak vrlo dobar. Ne smem ni da pomislim na šta će da liči ta četvorka za koju nam Giuda reče da je ubedljivo najgora.

2/10
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 07/01/2018 : 18:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause



“Venus Sky-Lab” (Bepi Vigna / Romeo Toffanetti) (NN SR 186)


- Tandem Vigna/Toffanetti - miriše na katastrofu
- ... ali...
- ... na kraju ispade solidna epizoda i scenaristički i crtački
- Napeta i klaustrofobična radnja cijelim tijekom
- Teleportacija kao element u radnji već viđen u NN SR 33 "Glas iz prošlosti"
- Veća mana epizode- način na koje su se stvari vratile na svoje mjesto
- Toffaneti čak i ne izgleda loše u ovakvoj epizodi



VENUS SKY-LAB

Šok i neverica, Vigna ubada kvalitet drugi put za redom u redovnoj seriji. Stari dobri SF, u sredini malo razvučen sa naivnim rešenjem, ali nema veze. Jaka scena na početku kad stižu do tajanstvenog broda i pilotkinja im kaže da samo jedan agent ode prvi da istraži situaciju. I naravno Nathan se trti gde mu nije mesto, umesto da pošalje Linka prvog za svaki slučaj. To nije greška u scenariju jer je i sam Link prokomentarisao da je logičnije da on ide, al, naravno, Nathan ni da čuje - heroj ide uvek prvi. I naravno Nathan ode i najebe.

Eh, da je više ovakvih svemirskih pričica. Još da su stavili nekog kvalitetnijeg crtača a ne ovu rupu od Toffanettija, taj upropasti i najbolju priču.

7/10
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 07/01/2018 : 18:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy



Sara Mcbain/Djeca apokalipse

Baš sam ovih dana nekako uspio uloviti vremena da malo nadoknadim
ogromne zaostatke nepročitanih epizoda NN-a, i zapravo sam dogurao do
epizode 178 "Gospodar klonova", no prolazeći letimično kroz
prekrasne De Angelisove kadrove normalno da nisam mogao odoljeti da
odmah pročitam još jedno Meddino potencijalno remek-djelo. Ali je
li u pitanju remek-djelo? Pa i ne baš. Recimo da je sama priča prepuna
elemenata koje smo vidjeli ne samo kroz cijeli serijal, već i u zadnjih
dvadesetak brojeva serijala. Riječ je o direktnom nastavku na odličnu
trodijelnu epizodu "Nakon apokalipse" i zapravo je naslov "Sara Mcbain" veoma
misleading budući da očito u paru s naslovicom nagovještava da bi epizoda mogla biti
u stilu epizode "Pjesma za Saru". I doista, iako imamo nekoliko
dobrih scena gdje se sara žali nathanu kako je njezin odnos
s nedavno otkrivenom kćeri loš, epizoda se zapravo vrti oko genetskog
inžinjeringa, kloniranja (veoma popularne teme u NN epizodama nakon orbitalnog rata), mutantske djece sa esp moćima sve upakirano
u zdravu dozu akcije. No unatoč neoriginalnosti moram priznati da sam baš
guštao u čitanju ove priče, jer Medda je ipak Medda, i njegov odličan, nerutniski
način pripovjednja, odlična karakterizacija likova i smisao za dramu u paru
s izuzetnim De Angelisovim crtežom razlog su da ovo u konačnici
proglasim, možda ne remek-djelom, ali ipak odličnom pričom.

SPOILER: Scena koja me je stvarno posebno dojmila je pred kraj
kada klon Neila Gatesa pokuša preusmjeriti ciljeve kompanije prema
općem dobru, no njegovi suradnici mu odmah razbiju snove s bombom u srcu, na što
ovaj gotovo na rubu suza kaže: "Činite veliku grešku! Ova kompanija ima neograničene resurse! Mogli bismo promijeniti svijet... Kad bismo samo htjeli..."


7, 9, 10, 10


quote:
Originally posted by Jerry Krause


“Sara McBain” (Michele Medda / Roberto De Angelis)
“Djeca apokalipse” (Michele Medda / Roberto De Angelis)
NN SR 187/188)


- Uh, dobra, stara, zgodna, slatka Sara McBain
- Kolega drogsy gotovo sve objasnio
- Meddin rukopis milina za čitati
- Opet nekoliko briljantnih scena
- Tema genetskog inžinjeringa nikad dosadna
- Nathan i Sara - samo Medda to zna napraviti da njihov susret pršti od emocija, makar se samo gledali
- De Angelis kao i uvijek sjajan
- Medde i ovakvih priča nikad dosta iako i Vietti gura u 5. brzini ovo razdoblje



SARA McBAIN/DJECA APOKALIPSE

Jest vala, sve lepo Drogsy obajsnio. Šteta što je ovde Sara McBain samo epizodista, i to recimo broj 7 na top billingu, iza Nathana, Neila-Nicka Batesa, Branka, troje eps klinaca, pa čak i Neilove jebulje – Portie.

Ali kako se to lepo čita, prelepi prirodni dijalozi, ma niko tu Meddi na serijalu nikad nije prismrdeo. Čovek je broj 1. Toliko sitnih detalja koji oživljavaju Grad ispred naših očiju još nisam video.

Kao i klon koji se opire svom „ocu“. I to je jedan detalj koji mi nikad nije bio jasan – zašto toliki negativci kroz istoriju pate od toga da njihovim putem nastavi neka kopija. Mene bi recimo bolela patka da se kloniram, štaviše i ovaj jedan ja je previše, a kamoli još par komada. Čemu to? Ako oćeš naslednika pa pravi sina, to ti je sasvim dovoljna kopija. Jedino da mi mister Jinx ponudi direktno prebacivanje moje svesti u novo kvalitetnije i mlađe telo, e to bih već uzeo bez pitanja za cenu.

Iako su negativci sada već standardne velike kompanije, čak je i tu Medda izvukao zanimljivo rešenje. Farmaceutska kompanija koja nađe lek a onda mora da izmisli bolest koju će s njim da leči. Rekao bih čista naučna-fantastika, da se to i nama ne dešava već decenijama, s tim što su naši savremenici još bolji – oni prvo pronađu bolest pa narednih decenija traže lek.

Uz drogsyjevu probranu scenu dodao bih još jednu nezaboravnu - kada EPS klinci nađu smeštaj u „elitnom“ hotelu i dnevni menadžer im objašnjava stroga pravila ponašanja:
„Ako čujete sirene to može značiti samo dvije stvari... požar ili drotovi. U oba slučaja bježite glavom bez obzira.“

De Angelis me razočarao sa uvođenjem novog šrafiranog senčenja koje samo kvari njegov savršeni kontrast i ubitačnu crnu boju. Fuj, ocena nek bude... anoreksična desetka.

9.5/10
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/01/2018 : 19:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

quote:
Originally posted by zeljko

to sam i ja 2010 radio posljednji put




pljačkao sex shopove?



pa kaj ti ne znaš željka glavnog orobitelja sex shopova

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 07/01/2018 19:55:26
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/01/2018 : 22:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

PLANET ROBOVA

AUH! Jedva ga završih. Dve nedelje mi je stajao na prozoru WC-a kao vrhunski laxativ, ali opet je potrajalo - čitanje, ne sranje. Vidim da je većini ovde ovo najbolji Asteroid, al ja ne primetih nikakav napredak u odnosu na dvojku. Štaviše, tamo sam imao bar kvalitetnu golotinju i međurasni sex, a ovde ni toga nema. A baš bi neka perverzija popravila utisak. Recimo, mogla bi April da se ovaj put pokara sa par Ti-Pua koji onaki bez ruku sigurno dobro barataju sa jezikom. A i oblik tela im je takav da bi možda mogli celi da stanu.




I to govori o tvom karakteru, mene recimo Tipui asociraju na plazma keksiće.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 12/01/2018 : 12:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
ŠUMA STRAHA
Nathan Never
NN 53a/96 str.
by prof. dr. thekide



Mlada Marija Connor je svedok dvostrukog ubistva i potrebna joj je hitna hirurška intervencija. Može joj pomoći samo njen otac, čuveni neurohirurg Thomas Connor, koji je nestao u izolovanom području Wildwooda. Tragom izgubljenog doktora polaze agenti Alfe, ali i plaćene ubice koje žele da se reše opasnog svedoka...






http://www.stripovi.com/recenzije/nathan-never-nn-lib-53a-suma-straha/2106/
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 12/01/2018 : 12:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Na stranu sve, i thekideov trud i opsežnost i duhovitost u recenzijama, ali mi je malo žao što ove mini sage nije stavio u poseban tekst. Ovako ih je prikrio kroz Pianijeve epizode, ali da ih je stavio u, recimo, dva članka da se posebno objave bilo bi puno preglednije i bolje.
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.08 seconds. Snitz Forums 2000