forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 12/01/2018 : 13:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Nathan Never maxi 3 sljedeća je knjiga iz ove naše nove ture koja će uskoro izaći, a dvije cjelovite epizode koje vas čekaju unutra su:

“Međunarodna zavjera” (Bepi Vigna / Germano Bonazzi)
“Pleasant City” (Bepi Vigna / Gino Vercelli)

Zamršene političke igre i mnoštvo obrata na 189 stranica stripa osnova su “Međunarodne zavjere”, a u “Pleasant Cityju” (na 94 stranice) imat ćete osjećaj kao da ste se vratili u 1950-e godine 20. stoljeća i u njima će vas dočekati ni više ni manje nego – Elvis!

NN MX 3 u Italiji je izvorno objavljen u travnju 2007. godine, a na kraju još samo informacija da će regularna cijena ovoga trećeg Nathanovog maxija biti 175 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za 140 kuna.

Bacite pogled kako izgleda naslovnica trećeg maxija Nathana Nevera:




Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/01/2018 : 19:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
vi koji ste pročitali..jel za tog maxija i te dvije priće vrijedi platiti 140kn skoro 20eu ???

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 12/01/2018 19:33:58
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 12/01/2018 : 22:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Elvis u nathanu...jel to neka zajebancija?

Edit: nego da prokomentiram recenziju Šume straha...stvarno dobro napisan tekst i nadasve zanimljiv. Fascinira me koliko su neki ljudi ovdje upućeni u sve detalje oko Nathana, ne samo onoga što vidimo u stripovima, nego svega oko njega. Ja sam se recimo trudio da povežem sav taj silni kontinuitet koji je razbacan po standardnoj seriji, specijalcima, gigantima, alfama, ali dosta sam neupućen u takve stvari koje su definirale kako i u kojem smjeru se Nathan razvija kao strip.

Recimo, moram priznati da su mi ova pojašnjenja oko sestara Ross poprilično otvorila oči jer mi nikad nije bilo jasno zašto su te sestre uopće se pojavile u stripu. Sad je to donekle jasnije i ne čudi zašto su tako loše napisani likovi

Dobar tekst, ali i prvoklasna depresija.

Eh moj nathane:(

Edited by - Odoakar on 12/01/2018 23:05:41
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/01/2018 : 17:46:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Nakon maxija u 2. mjesecu je već najava za NN 11 i NN 65.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/01/2018 : 17:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
A kad smo već kod planova, evo i naslovnica Roberta De Angelisa za Nathanovu 11. knjigu:

NN 30:



NN 31:



NN 32:



Edited by - Jerry Krause on 14/01/2018 17:48:12
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 14/01/2018 : 17:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ova zadnja za "Prljavu ulicu" odlična, "Kitov pjev" može proći, ali naslovnica za "Gabrijelovu zagonetku" i nije baš nešto.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 14/01/2018 : 19:43:16  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ova zadnja za "Prljavu ulicu" odlična, "Kitov pjev" može proći, ali naslovnica za "Gabrijelovu zagonetku" i nije baš nešto.


Meni je i Ulica i Pjev odličan, samo je Gabriel tanak.
Konačno stare epizode. 2017. godina je bila mršava - jedna jedina knjigica.
Srećom pa je De Angelis dodao gas zbog ovih talijanskih svakonedeljnih dvobroja (u sredu izlazi broj 16 sa baš ove dve: Prljava ulica i Kitov pjev), tako da narednih nedelja i meseci možemo očekivati i neke premijerne naslovnice za brojeve 33-59.
To mi pojačava nadu da ćemo videti bar 2-3 knjige sa starim epkama u 2018.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 14/01/2018 : 19:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by thekide

PLANET ROBOVA

AUH! Jedva ga završih. Dve nedelje mi je stajao na prozoru WC-a kao vrhunski laxativ, ali opet je potrajalo - čitanje, ne sranje. Vidim da je većini ovde ovo najbolji Asteroid, al ja ne primetih nikakav napredak u odnosu na dvojku. Štaviše, tamo sam imao bar kvalitetnu golotinju i međurasni sex, a ovde ni toga nema. A baš bi neka perverzija popravila utisak. Recimo, mogla bi April da se ovaj put pokara sa par Ti-Pua koji onaki bez ruku sigurno dobro barataju sa jezikom. A i oblik tela im je takav da bi možda mogli celi da stanu.




I to govori o tvom karakteru, mene recimo Tipui asociraju na plazma keksiće.


Ha, keksići, eto o čemu razmišlja oženjen čovek. E pa mi samci svuda vidimo neke perverzije. Što bi reko Randy Marsh:
Kada ga jednom baciš na Japanke koje povraćaju jedna drugoj u usta posle je teško vratiti se na Playboy.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 14/01/2018 : 19:45:05  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Na stranu sve, i thekideov trud i opsežnost i duhovitost u recenzijama, ali mi je malo žao što ove mini sage nije stavio u poseban tekst. Ovako ih je prikrio kroz Pianijeve epizode, ali da ih je stavio u, recimo, dva članka da se posebno objave bilo bi puno preglednije i bolje.


I DeeCay me ganja već duže vreme da to sve bacimo u članak za sajt, al sam se uvek vadio kao nije gotovo pa kad završim svih 6 delova onda. E sad je gotovo pa bih mogao to da sastavim, ali je problem što je prvi deo "Mini Saga" bio rasut kroz recenziju NN SR 109 jer tad još nisam planirao nastavke. Mada nisam ni siguran čemu sve to, jer oni retki Nathanovci koje to zanima su već pročitali u sklopu recki a ostali i tako ne znaju o čemu pričamo.

Ipak, probaću da to prekrojim i da napišem novi uvod sa osnovnim objašnjenjima, pa da uskoro pošaljem Deeju. Ne treba mi za to puno vremena, ali ostaje glavni problem, a to je ovo što je i Odoakar primetio pri čitanju - uglavnom se sve svodi na depresivno pljuvanje autora serijala.


EDIT: Narednih meseci ću se konačno baciti na pisanje recke za "Poslije apokalipse", sad kad mi je solar oslobodio 3 meseca rada odvojena za Dragonera, i pored gužve na poslu nadam se da ću do leta to da završim. Konačno da napišem nešto pozitivno o Nathanu, da ne bude samo pljuvanje.


Edited by - thekide on 14/01/2018 19:50:01
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 14/01/2018 : 19:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause




Stefano Piani/Gigi Simeoni & Francesco Rizzato (AA 15)


- A što na početku reći nego Piani..
- Ako nije detektivska priča onda je gomila akcije bez puno riječi
- U stilu serije 24
- 336 stranica od kojih je njih bar 200 bez ijedne ili samo par riječi
- Likovi se eliminiraju jedan za drugim poput domino efekta
- Ne može se reći da nije zanimljiva i pitka priča..
- .. ali ipak ovo nije pravi Nathan, više Jack Bauer s tim da je Nathan puno pasivniji
- Od ruskih likova najzanimljivija policajka radodajka ;)
- Crtež zanimljiv mada su face nekih likova, a i Nathana u nekim situacijama neobične
- Za ubit jedno popodne bez velikog razmišljanja



ZADATAK U EUROAZIJI

Eh, Jerry sve objasnio. Možda je jedino višak ono „zanimljiva“, ali je svakako brza, pitka i pre svega plitka pričica. Uostalom to je maximum koji se od Pianija može očekivati.
Imate plaćene pljačkaše profesionalce koji kradu virus, imate kupce koji ubijaju pljačkaše mesto da im plate, pa imate plaćene ubice koji ubijaju kupce pri sledećem preuzimanju robe, pa još plaćenije plaćene ubice koji ubijaju plaćene ubice, pa... shvatate šta sledi. Znači, na kraju od dvadesetak plaćenih grupa koje se otimaju o ukradeni virus niko, ali niko nije dobio ni jebeni dolarčić u kešu, samo olovo. Mislim, čekaj, ja da sam profesionalac i da treba da likvidiram recimo četvrtu garnituru prodavaca-ubica zapitao bih se šta meni sleduje dalje.

E sad, jedan tip iz ranih grupa preživi i ode kog Nathana da mu se žali gde ide ovaj svet kad poštenom lopovu-ubici šalju druge ubice na vrata. A Nathan onda kaže šefu da je ovo važan igrač i povede ga sa sobom u Rusiju i tamo ga odmah baci u ćorku jer lik ne da nije važan nego je apsolutno nebitan u celoj priči, što je i za očekivati, s obzirom da je bio prva ruka.

Crtež nam otkriva dosta o originu ove epizode. Prvo jasno se vidi da je Simeoni samostalno odradio prvih 70-ak tabli a onda je dobio pomoć da se to ubrza. Vidi se na početku i panorama starog netaknutog East Cityja, što znači da je priča crtana, pisana i planirana pre Orbitalnog rata možda čak i za redovnu seriju, al nije stigla na vreme pa je Vietti sa zadovoljstvom bacio u Agenciju, i pustio Pianija da se širi do besvesti (rekordnih za ceo serijal 336 tabli).

Posle Simeonijevog dela navodno uskače Rizzato i sledi zaista čudan crtež koji se kreće od zanimljivog (što reče Jerry) do katastrofalnog. Na nekoliko vinjeta je primetno i uskakanje Casinija (str. 223) ili ga je neko opasno precrtavao. Ne znam šta je, ali ne mogu da prihvatim verziju da od dvojice vrlo dobrih crtača može da ispadne nešto ovako. Rizzato – čovek koji je svečano otvorio Agenciju Alfa, deset godina ranije, mi je ovde totalno neprepoznatljiv, možda baš zato što ga ne videsmo nijednom u protekloj deceniji.

Policajka radodajka je stvarno jedini zanimljivi lik al da nam ne pokaže ni jednu sisu tokom 336 stranica, il bar da je Nathan opalio pa da nam ne bude žao utrošenog vremena, ovako, tanko, bedno... slabija petica.

5/10
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 14/01/2018 : 20:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Nemojte odustati od recenzija, ima nas još koji ih cijenimo, samo možda to ne pokazujemo ovdje. Priznat ću da prije nisam čitao rezencije osim možda zadnjih 10-ak ovdje, ali zadnje dvije-tri su me potakle da krenem čitati jednu po jednu NN recenziju od početka i maltene mi dođe da uzmem bilježnicu i počnem zapisivati sve zanimljive osvrte na crtače i crtice o scenaristima.

Ako ništa drugo, ostavit će povijesni pregled uspona i pada NN-a.

A zna se naletiti na ovakve dijamante koje kao da piše legendarni Hašek sa svojim suhim sarkazmom:

quote:
Bilo je to vreme kad je Piani bio apsolutni SBE vladar po broju tabli koje je mesečno izbacivao. Istovremeno je radio na četiri serijala: Nathan Never, Legs Weaver, Nick Raider i Gregory Hunter. U svega par godina učestvovao je u sahranjivanju tri od četiri pomenuta stripa (u četvrti upravo zabija poslednje eksere).

Edited by - Odoakar on 14/01/2018 20:38:20
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/01/2018 : 22:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Nemojte odustati od recenzija, ima nas još koji ih cijenimo, samo možda to ne pokazujemo ovdje. Priznat ću da prije nisam čitao rezencije osim možda zadnjih 10-ak ovdje, ali zadnje dvije-tri su me potakle da krenem čitati jednu po jednu NN recenziju od početka i maltene mi dođe da uzmem bilježnicu i počnem zapisivati sve zanimljive osvrte na crtače i crtice o scenaristima.

Ako ništa drugo, ostavit će povijesni pregled uspona i pada NN-a.

A zna se naletiti na ovakve dijamante koje kao da piše legendarni Hašek sa svojim suhim sarkazmom:

quote:
Bilo je to vreme kad je Piani bio apsolutni SBE vladar po broju tabli koje je mesečno izbacivao. Istovremeno je radio na četiri serijala: Nathan Never, Legs Weaver, Nick Raider i Gregory Hunter. U svega par godina učestvovao je u sahranjivanju tri od četiri pomenuta stripa (u četvrti upravo zabija poslednje eksere).




+1

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/01/2018 : 09:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Na stranu sve, i thekideov trud i opsežnost i duhovitost u recenzijama, ali mi je malo žao što ove mini sage nije stavio u poseban tekst. Ovako ih je prikrio kroz Pianijeve epizode, ali da ih je stavio u, recimo, dva članka da se posebno objave bilo bi puno preglednije i bolje.


I DeeCay me ganja već duže vreme da to sve bacimo u članak za sajt, al sam se uvek vadio kao nije gotovo pa kad završim svih 6 delova onda. E sad je gotovo pa bih mogao to da sastavim, ali je problem što je prvi deo "Mini Saga" bio rasut kroz recenziju NN SR 109 jer tad još nisam planirao nastavke. Mada nisam ni siguran čemu sve to, jer oni retki Nathanovci koje to zanima su već pročitali u sklopu recki a ostali i tako ne znaju o čemu pričamo.

Ipak, probaću da to prekrojim i da napišem novi uvod sa osnovnim objašnjenjima, pa da uskoro pošaljem Deeju. Ne treba mi za to puno vremena, ali ostaje glavni problem, a to je ovo što je i Odoakar primetio pri čitanju - uglavnom se sve svodi na depresivno pljuvanje autora serijala.


EDIT: Narednih meseci ću se konačno baciti na pisanje recke za "Poslije apokalipse", sad kad mi je solar oslobodio 3 meseca rada odvojena za Dragonera, i pored gužve na poslu nadam se da ću do leta to da završim. Konačno da napišem nešto pozitivno o Nathanu, da ne bude samo pljuvanje.




Ajde napokon da i taj dragulj vidimo. Ne priznajem ništa ispod 10 000 riječi.

Što se tiče teksta baš bi se mogao potruditi skupiti sve u jedan članak s tim da samo taj uvod preradiš. Vjerujem da ti neće trebati puno vremena.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/01/2018 : 08:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ova zadnja za "Prljavu ulicu" odlična, "Kitov pjev" može proći, ali naslovnica za "Gabrijelovu zagonetku" i nije baš nešto.


Meni je i Ulica i Pjev odličan, samo je Gabriel tanak.
Konačno stare epizode. 2017. godina je bila mršava - jedna jedina knjigica.
Srećom pa je De Angelis dodao gas zbog ovih talijanskih svakonedeljnih dvobroja (u sredu izlazi broj 16 sa baš ove dve: Prljava ulica i Kitov pjev), tako da narednih nedelja i meseci možemo očekivati i neke premijerne naslovnice za brojeve 33-59.
To mi pojačava nadu da ćemo videti bar 2-3 knjige sa starim epkama u 2018.



daj bože da ti se ostvare prognoze kaj se tiće tih zaostataka...nikako dočekat da se popuni rupa u izdanju

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/01/2018 : 19:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ove od 33 do 59 mislis na crckarije svojevremeno izasle od SD i Ludensa?
Malo da obnovimo mnemonic.😇

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 24/01/2018 19:33:34
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 24/01/2018 : 20:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by emirem

Ove od 33 do 59 mislis na crckarije svojevremeno izasle od SD i Ludensa?
Malo da obnovimo mnemonic.😇
[/quote

E baš tezanimljive crckarije

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/01/2018 : 22:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Malo gledam SBE,trazim te naslovnice za dvobroje i uleti slika naslovnice koju je RdA crtao za Libellus "broj nula".

I onda vidim…

http://www.sergiobonelli.it/nascosta/2017/10/10/news/archivio-delle-copertine-1-1001824/

Lijepo je biti povlasten i dobiti prvi naslovnice za nase citaoce u izdanju Libellusa.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 24/01/2018 22:13:59
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 26/01/2018 : 14:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
elvis je doma...sad još samo da se primim čitanja pa javim dali vrijedi 20eu

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 30/01/2018 18:15:25
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2018 : 12:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote



NN SR 320 Black out
Scenarij: Gualdoni
Crtež: Rossi
Naslovnica: Giardo

Kratak sadržaj:
Teroristički napad koji pogađa East City uranja grad u kaos beskrajne noći. Terorist detonira bombu u East Cityju stvarajući elektromagnetski val koji odmah blokira svu elektroničku opremu. Svi zrakoplovi u intenzivnom zračnom prometu padaju na zemlju, a u metropoli padne mrak beskrajne noći. A kaos ne prestaje: najgori ljudski instikti se vraćaju na površinu, kao da se ponovno pojavljuju iz drevne prošlosti u kojoj je jedini bio zakon najjačega. Nathan i mladi Ekene će voditi skupinu preživjelih tražeći težak izlaz...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/01/2018 : 14:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=37297&REPLY_ID=2105004
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/01/2018 : 14:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=37297&REPLY_ID=2105004


Nije ti fora zalijepiti samo već koju riječ i prevesti.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/01/2018 : 14:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ću kod prevođenja povući crtu, dovoljno je što stavljam naslovnice i table za sve moguće Bonelli serijale.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 31/01/2018 : 10:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nathan u 2018., link:
http://www.sergiobonelli.it/home/2018/01/31/gallery/nathan-never-2018-1002397/
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 31/01/2018 : 13:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Nathan u 2018., link:
http://www.sergiobonelli.it/home/2018/01/31/gallery/nathan-never-2018-1002397/



Dobro li ga reklamiraju, očito im strašno gori pod nogama. Još kad počnu rečenicama tipa nikad prije viđeno, pa još kad napišu nikad bolji Toffanetti ili Vigna u formi s još jednom pričom o Nathanovoj prošlosti. Čisto životarenje našeg Nathana u ovoj godini, nikakvog novog nemezisa, i dalje s isluženim autorima ili onima koji se uče na ovom serijalu.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 31/01/2018 : 14:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Jerry obecali su sagu 2019. od autora Medda/Vigna

btw Nathan je nazalost postao smece

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.17 seconds. Snitz Forums 2000