forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/09/2018 : 13:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Evo novih vijesti pa prevedite.

quote:
NATHAN NEVER NEWS
Dalla bacheca di Bepi Vigna

- Tornerà Skotos, ma non vi dico in che modo e in che forma, in ogni caso lo rivedrete e ci sarà un bello scoop.
- Ho terminato una storia che vede uno scontro finale tra Mister Alfa e Nathan, in un futuro lontano lontano (ma in continuità perfetta con quello di Nathan e senza multiuniversi di mezzo).
- Ogni trama passata troverà una sua spiegazione, occhio al Ciclo di Giove che sta per andare in produzione per quanto riguarda i disegni.
- ci saranno epocali trasformazioni nell’Alfa.
- Il sistema multiverso proposto nel n. 300 apre alla possibilità di creare strabilianti team. Li vorreste? In ogni caso ci sarà un seguito.
- Io e Toffanetti stiamo lavorando a una storia che parlerà di scienza (limiti ed etica), tradimenti e doppi giochi; ci sarà un bel colpo di scena.
- Non tutto ció che credete vero lo è, a volte ci sono inganni pazzeschi. Uno (forse) riguarda Urania. Non date nulla per scontato.

Un abbraccio.



NATHAN NIKADA VIJESTI
Od oglasne ploče Bepi Vigna

- Vratit će se Skotos, ali neću vam reći kako i u kojem obliku, u svakom slučaju ćete ga opet vidjeti i naći će se lijepi kavez.
- Završio sam priču koja u posljednjoj budućnosti vidi krajnji sukob između gospodina Alpha i Nathana, ali u savršenom kontinuitetu s Nathanovim i bez višenamjenskog spona.
- Svaka prošla parcela naći će svoje objašnjenje, pogled na ciklus Jupitera koji će ući u proizvodnju sve do crteža.
- bit će epohalne preobrazbe u Alfa.
- Sustav multiversa koji je predložen u n. 300 otvara mogućnost stvaranja nevjerojatnih timova. Želite li ih? U svakom slučaju, bit će nastavak.
- Toffanetti i ja radimo na priči koja će govoriti o znanosti (granicama i etici), izdaji i dvostruke igre; bit će dobar twist.
- Nije sve što vjeruješ istinito, ponekad postoje ludi zablude. Jedan (možda) se odnosi na Uraniju. Nemojte uzimati ništa zdravo za gotovo.

Zagrljaj.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 21/09/2018 : 13:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Vigna i Toffanetti udarni tandem i dalje..
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6945 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 23/09/2018 : 00:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Tema tjedna:

RAZDOBLJE 1-25: RAZDOBLJE ZBOG KOJEG SMO ZAVOLJELI SERIJAL



quote:
Originally posted by Jerry Krause
- Kad ste počeli čitati serijal?


- Odmah na početku po izlasku na kioske!
quote:
Originally posted by Jerry Krause
- Koja epizoda vas je navukla da ga pratite obavezno?


- Dvodijelna SD 12+13: Izgorena zemlja/Pustinjski razbojnici. Mad Max u stripu.
quote:
Originally posted by Jerry Krause
- Koja vam je najbolja epizoda u ovom razdoblju?


- SD 16+17: U ponoru pamćenja/Jedanaesta zapovijed. Meddina majstorija!
quote:
Originally posted by Jerry Krause
- Da li vam je ovo najbolje razdoblje u serijalu?


- Da, ali pročitao sam samo prvih stotinjak epizoda. Sviđa mi se ovaj početni Blade runnerovski izgled uz primjese Mad Maxa. Poslije je Serra sve zakomplicirao i udaljio me od serijala.
quote:
Originally posted by Jerry Krause
- Postoji li koja epizoda koja vam baš nije dobro sjela?


- SD 28: Gabrielova zagonetka. Početak Serrinog kompliciranja!
quote:
Originally posted by Jerry Krause
- Je li 1. broj "Specijalni agent Alfe" bio dobar uvod u serijalu?


- Da, više nego dobar! Svi bitni elementi koji su potrebni čitatelju za upoznavanje novog serijala su tu, pa još i Castellinijev crtež.
quote:
Originally posted by Jerry Krause
- Što vas je najviše privuklo u serijalu, životna priča glavnog junaka, glavna priča u serijalu ili nešto drugo?


- To što je ovaj serijal tada bio nešto potpuno drugačije od svega: svježe, moderno, originalno s puno primjesa i elemenata iz SF filmova, a i glavni lik je jedan od najboljih u Bonelliju.
quote:
Originally posted by Jerry Krause
- Imate li što još dodati za ovo razdoblje?


- Medda, apsolutno najbolji scenarist ovog serijala. Obožavam njegove melankolične priče. Sve priče su mu dobre.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 23/09/2018 00:14:27
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/09/2018 : 09:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Jerry Krause
- Imate li što još dodati za ovo razdoblje?


- Medda, apsolutno najbolji scenarist ovog serijala. Obožavam njegove melankolične priče. Sve priče su mu dobre.



Da, Medda je i meni najdraži. Mada mu zamjeram njegovu pasivnost u serijalu. I u ovom početnom periodu i poslije će pisati odlične epizode, ali nikad nije pisao veliku priču. Uvijek u zavjetrini, vjerojatno mu je tako odgovaralo. Šteta što nije bar u nekom periodu vodio glavnu riječ, to bi sigurno bilo odlično.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 26/09/2018 : 09:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote

Pleasant city
Nathan Never
NN MX 3b | 96 str.

by Jerry Krause

Pleasant City je svojevrsni gradić iz snova sagrađen na izoliranom australskom području u kojem stanovnici oponašaju život 50-ih godina 20. stoljeća bez ikakvih naprednih tehnoloških naprava. Ubojstvo jedne djevojke dovest će Nathana u ovo mjesto u kojem će otkriti da sve nije niti približno onako kako se želi prikazati...


Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/09/2018 : 16:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Maxi #16
Missione nel sottosuolo
Scenarij: Giovanni Gualdoni, Davide Rigamonti
Crtež: Busticchi & Paesani

Mercante di morte
Scenarij: Antonio Zamberletti
Crtež: Stefano Santoro

Il destino di Keron
Scenarij: Diego Cajelli
Crtež: Busticchi & Paesani
Naslovnica: Davide Gianfelice

http://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2018/08/29/albo/maxi-nathan-never-16-1003382/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535545777615.jpg--.jpg?1535545777000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535545777942.jpg--.jpg?1535545778000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535545778438.jpg--.jpg?1535545778000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535545778740.jpg--.jpg?1535545779000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535545779068.jpg--.jpg?1535545779000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1535545779353.jpg--.jpg?1535545779000
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/10/2018 : 20:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
gledam ove pajine aukcije od jedne kune
za nathana
ovi po 300 tiraž
70 kuna :D hahahah

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1228 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 05/10/2018 : 21:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

gledam ove pajine aukcije od jedne kune
za nathana
ovi po 300 tiraž
70 kuna :D hahahah




Izdavačka politika se odrazila na potražnju, a ona na cijenu.

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/10/2018 : 22:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dzaba su krecili

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/10/2018 : 12:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Niti jedan Nathan u najnovijoj Libellusovoj turi.

Sljedeća knjiga koja slijedi je dugoočekivana:



Jedva čekam...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 09/10/2018 : 17:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Niti jedan Nathan u najnovijoj Libellusovoj turi.

Sljedeća knjiga koja slijedi je dugoočekivana:



Jedva čekam...



također

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/10/2018 : 19:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
u 150 primeraka
cena sitnica 290 kuna prvih 2 meseca :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 09/10/2018 : 19:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

u 150 primeraka
cena sitnica 290 kuna prvih 2 meseca :D






10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/10/2018 : 20:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Niti jedan Nathan u najnovijoj Libellusovoj turi.

Sljedeća knjiga koja slijedi je dugoočekivana:



Jedva čekam...



također


Je li to zbog prvog broja nove edicije ili zbog naslovnice?
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/10/2018 : 20:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

u 150 primeraka
cena sitnica 290 kuna prvih 2 meseca :D



Ja sam čuo u 100 primjeraka po 395 kuna u prva 2 mjeseca..
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 09/10/2018 : 20:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Niti jedan Nathan u najnovijoj Libellusovoj turi.

Sljedeća knjiga koja slijedi je dugoočekivana:



Jedva čekam...




također


Je li to zbog prvog broja nove edicije ili zbog naslovnice?




malo mi je preštrkljasta..tako da je zbog prvog broja

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 09/10/2018 21:05:24
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/10/2018 : 20:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by zeljko

u 150 primeraka
cena sitnica 290 kuna prvih 2 meseca :D



Ja sam čuo u 100 primjeraka po 395 kuna u prva 2 mjeseca..



za vas kapitaliste što imate novaca i žena to je sitnica

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 09/10/2018 : 23:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Tema godine:

PRVIH 200...




S velikim zadovoljstvom možemo zaključiti da smo nakon nevjerojatno turbulentnih godina došli do jednog velikog jubileja. Svakako velikog, jer nije mala stvar doći do broja 200. Ipak je riječ o junaku koji baš i nije najpopularniji na ovim prostorima iako, ako gledamo na kvalitetu serijala, većina će se složiti da je riječ o najkvalitetnijem Bonelli serijalu.
Da bi došli do 200-tog broja bile su potrebne pune 24 godine što nam daje prosjek malo više od 8 epizoda po godini. Nije ni puno, ali nije niti malo s obzirom na brojne turbulentne faktore koji su utjecali na serijal. Prije svega tu je izdavaštvo koje je lutalo od jednog do drugog izdavača da bi se napokon stabiliziralo zadnjih desetak godina u Libellusovom izdanju. Zašto u luksuznom tvrdokoričnom izdanju, reći će neki, ali kad gledamo kakav je kolaps NN serijal doživio s kiosk izdanjima Slobodne Dalmacije i Ludensa onda bi morali shvatiti da je Nathan jedino na ovakav način mogao preživiti.

I sad je tu, ponosno vijori u najnovijoj knjizi s jubilarnim 200-tim brojem na ponos najvjernijih fanova. Kao neku vrstu posvete cijelom serijalu, odnosno redovnoj seriji, ponovno ćemo se osvrnuti na sve brojeve kroz neku vrstu presjeka svih brojeva, odnosno razdoblja u koje ćemo ih podijeliti. Stoga ćemo se u sljedećim mjesecima okrenuti tjednim temama u kojima će čitatelji ostavljati svoje dojmove o tim epizodama, a koje ćemo ovako podijeliti:

- Razdoblje 1-25: Razdoblje zbog kojeg smo zavoljeli serijal

- Razdoblje 26-50: Kraj velike Serrine sage

- Razdoblje 51-75: Traženje novog identiteta s novim autorima

- Razdoblje 76-100: Prazan hod u očekivanju nove sage

- Razdoblje 101-125: Novi zaokret u serijalu

- Razdoblje 126- 150: Održavanje kvalitete uz pripreme u novu sagu

- Razdoblje 151-175: Još jedan čudesni zaokret

- Razdoblje 176-200: Zanimljivo mračno razdoblje




Moj prvi post ovdje, pa da ga ostavim na temi o svom najomiljenijem junaku. Doduše pratim ovaj forum već dosta dugo ali tek sad se registrirao. Žao mi je za thekidea, njega sam baš volio čitati.

Što se tiče teme, bio sam klinac kada sam prvi put pročitao prvi broj Nathana, ali premda me strip oduševio, to je za dulje vremena bio i moj zadnji susret s njim dok unazad nekoliko godina nisam počeo čitati Libellusovog Nathana, tako da sam ga zavolio sa Morem pustoši i redovno ga pratim. Zbog toga tipično nathanovski imam poremećaj u praćenju kontinuiteta NN univerzuma :-)

Što se tiče ove predložene podjele razdoblja, pa eto, to prvo razdoblje sam zadnje počeo pratiti , i nakon dojma od ovih zadnjih 100 brojeva koji su mi nešto najbolje, ne mogu se oteti pomisli kako je ovo prvo razdoblje dosta naivno, a sljedeća dva razdoblja su mi nekompletna (fale brojevi 36-62).

Nakon 200-og broja, u dilemi sam koliko ću pratiti dalje brojeve koji su, kako sam vas pročitao dobrim dijelom loši, a i ne znam koliko ću pratiti daljnja poskupljenja s obzirom da čitam i fibrice, ali zato ću svakako popuniti ovu rupu koja mi fali.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/10/2018 : 23:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by zeljko

u 150 primeraka
cena sitnica 290 kuna prvih 2 meseca :D



Ja sam čuo u 100 primjeraka po 395 kuna u prva 2 mjeseca..



za vas kapitaliste što imate novaca i žena to je sitnica


Ja sam prije kad stanem uz tebe sirotan koji skuplja samo jednog junaka i ima samo jednu ženu. Dok si ti prije kapitalist u duši koji je bankrotirao ne mogavši više ništa pratiti (a bit će da je tako i s ženama, nemoj mi zamjeriti..)
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/10/2018 : 23:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
cuo sam da se arapi mogu 77 puta zeniti ako imaju love
pa mozes sve to stici ti si kapitalac kapitalista :)

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 09/10/2018 : 23:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Moj prvi post ovdje, pa da ga ostavim na temi o svom najomiljenijem junaku. Doduše pratim ovaj forum već dosta dugo ali tek sad se registrirao. Žao mi je za thekidea, njega sam baš volio čitati.

Što se tiče teme, bio sam klinac kada sam prvi put pročitao prvi broj Nathana, ali premda me strip oduševio, to je za dulje vremena bio i moj zadnji susret s njim dok unazad nekoliko godina nisam počeo čitati Libellusovog Nathana, tako da sam ga zavolio sa Morem pustoši i redovno ga pratim. Zbog toga tipično nathanovski imam poremećaj u praćenju kontinuiteta NN univerzuma :-)

Što se tiče ove predložene podjele razdoblja, pa eto, to prvo razdoblje sam zadnje počeo pratiti , i nakon dojma od ovih zadnjih 100 brojeva koji su mi nešto najbolje, ne mogu se oteti pomisli kako je ovo prvo razdoblje dosta naivno, a sljedeća dva razdoblja su mi nekompletna (fale brojevi 36-62).

Nakon 200-og broja, u dilemi sam koliko ću pratiti dalje brojeve koji su, kako sam vas pročitao dobrim dijelom loši, a i ne znam koliko ću pratiti daljnja poskupljenja s obzirom da čitam i fibrice, ali zato ću svakako popuniti ovu rupu koja mi fali.


Dobrodošao Kerempir! Daj prvo pojasni malo ovaj svoj nick, na prvu sam mislio da si krumpir.

Šteta što nisi od početka pratio, ipak je doživljaj čitanja Nathanovog svijeta od 1. broja najpotpuniji. Ali dobro je i ovako, neka nas ima što više zaljubljenika u NN svijet, pa makar se stidljivo javljali na forum.

Nemoj da ti bude dilema za čitanje Nathana iza 200-tog broja. Jest da ima praznih epizoda, ali bilo ih je i u svim razdobljima osim možda u početnom. Jer slijedit će nam Rat svjetova za 30-tak i nešto brojeva, a to je prema brojnim čitateljima najbolja saga u serijalu. Jest da se duže čekalo na Viettija da to napravi, ali je na kraju ipak uspio.
E onda iza 250-og broja možeš objesiti kopačke o klin.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 09/10/2018 : 23:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Kerempir

Moj prvi post ovdje, pa da ga ostavim na temi o svom najomiljenijem junaku. Doduše pratim ovaj forum već dosta dugo ali tek sad se registrirao. Žao mi je za thekidea, njega sam baš volio čitati.

Što se tiče teme, bio sam klinac kada sam prvi put pročitao prvi broj Nathana, ali premda me strip oduševio, to je za dulje vremena bio i moj zadnji susret s njim dok unazad nekoliko godina nisam počeo čitati Libellusovog Nathana, tako da sam ga zavolio sa Morem pustoši i redovno ga pratim. Zbog toga tipično nathanovski imam poremećaj u praćenju kontinuiteta NN univerzuma :-)

Što se tiče ove predložene podjele razdoblja, pa eto, to prvo razdoblje sam zadnje počeo pratiti , i nakon dojma od ovih zadnjih 100 brojeva koji su mi nešto najbolje, ne mogu se oteti pomisli kako je ovo prvo razdoblje dosta naivno, a sljedeća dva razdoblja su mi nekompletna (fale brojevi 36-62).

Nakon 200-og broja, u dilemi sam koliko ću pratiti dalje brojeve koji su, kako sam vas pročitao dobrim dijelom loši, a i ne znam koliko ću pratiti daljnja poskupljenja s obzirom da čitam i fibrice, ali zato ću svakako popuniti ovu rupu koja mi fali.


Dobrodošao Kerempir! Daj prvo pojasni malo ovaj svoj nick, na prvu sam mislio da si krumpir.

Šteta što nisi od početka pratio, ipak je doživljaj čitanja Nathanovog svijeta od 1. broja najpotpuniji. Ali dobro je i ovako, neka nas ima što više zaljubljenika u NN svijet, pa makar se stidljivo javljali na forum.

Nemoj da ti bude dilema za čitanje Nathana iza 200-tog broja. Jest da ima praznih epizoda, ali bilo ih je i u svim razdobljima osim možda u početnom. Jer slijedit će nam Rat svjetova za 30-tak i nešto brojeva, a to je prema brojnim čitateljima najbolja saga u serijalu. Jest da se duže čekalo na Viettija da to napravi, ali je na kraju ipak uspio.
E onda iza 250-og broja možeš objesiti kopačke o klin.



Kombinacija kerempuha i krumpira, interna fora

Ma za mene Nathan svakako završava nakon 250-og broja, u Agenciji Alfa 14 - Novi junaci, dobio sam takav spojler na taj rat pa me domamilo, ali obeshrabruju me razočaravajuće epizode a tu mi je forumaš guidoballerino relevantan. Svakako bih volio da se sad zanemare ova popratna izdanja, pa da recimo od 10 regularnih brojeva godišnje, polovica ih bude iz starog i polovica iz novog razdoblja. Još da negdje nađem po razmnoj cijeni dva prva giganta koje imam samo u skenu (meni inače možda i najbolja popratna izdanja), ja prezadovoljan!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 11/10/2018 : 09:53:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno je još uvijek tema prvo razdoblje, a počeo sam opet laganini iščitavati svoju LL kolekciju pa ću ostaviti dojmove.

Specijalni agent Alfe - uzmite u obzir da sam ga vrlo davno čitao, i to samo taj broj, i dosta sam ga zaboravio, pa sam imao poveću rupu od skoro 20 godina dok nisam počeo čitati LL od broja 63, tako da je prvi dojam dolazi nakon što sam čitao kasnije brojeve.
vidim da su se svi narajcali na njega, ali on mi nije ništa specijalno. Crtež mi je dosta dobar premda me smetaju prenaglašeni prsti sa maltene artritičnim zglobovima. Legs mi je tada možda i najbolje nacrtana, baš onako kako je zamišljam, starija grublja fajterica. Priča dobra, ali pomalo naivna, i iznenađen sam kako to razdoblje ima više (djetinjastog) humora nego kasniji brojevi. Polako se postavljaju glavni likovi i to funkcionira, premda mi je Baginov uvijek bio prenaglašeno karikaturalnog crteža što me cijelo vrijeme bode u oči. Pomalo su i zastarjeli neki elementi, poput Nathanove informatičke nepismenosti, na stranu kontekst kada je napravljena ta priča, ali sa današnjim odmakom gdje svako dijete zna prčkati po mobitelu, nema šanse da je to zaobišlo i Nathana. Napad onih nindži mi je bezveze, a najbolji dio je odnos Nathana i C-09.

Nije me ostavilo paf, ali me zaintrigiralo za daljnje čitanje.

Edited by - Kerempir on 11/10/2018 10:02:18
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 11/10/2018 : 14:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Crni monolit. hm, ništa posebno. Još mi i odgovara taj dio o bujanju vjerskih zajednica koje vjeruju u sve i svašta, čak bih mogao popušiti da su film uzeli kao temelj vjere, ne bi bilo ništa specijalno, daje i sliku budućnosti koja je zaboravila/izgubila svoju prošlost, ali ubila su me u pojam ona dvojica smotanaca, postarije karatistice i generalno taj djetinjasti humor. Bonazzi mi baš ne sjedi, ali volim nacrtanu Legs. Nije mi za preporuku.

Čita se dalje.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/10/2018 : 18:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
@ Kerempir, i sami autori su priznali da se u startu nisu baš snašli s inovacijama u budućnosti i dosta toga se čini naivno. Poslije su probali nešto ispraviti u Republicinom izdanju kad je Nathan bio reprintiran.

Zato uzmi malo to s rezervom s obzirom da se strip počeo raditi početkom 90-tih, a i svi i koji smo ga pratili redovno od 1994. godine smo bili zadivljeni ovim SF serijalom tako da se nije gledalo na neke naivnosti i nelogičnosti. Zato je većini početni dio serijala najbolji. Ovaj noviji dio serijala, pogotovo Viettijev period je nešto sasvim drugo.
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.16 seconds. Snitz Forums 2000