forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 11/10/2018 : 18:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma stoji to sve, ali valjda smijem pisati o svojim dojmovima neopterećen nostalgijom 20 godina kasnije. Znam da su mnogima ovo dobre epizode, ali eto dajem svoj kut gledišta Uostalom ima i drugih koji nisu nikad čitali Nathana pa moguće da bi bili istog dojma. Baš čitam Operacija Zmaj i Otok smrti i to mi je već znatni pomak nabolje.
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 11/10/2018 : 19:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Zato uzmi malo to s rezervom s obzirom da se strip počeo raditi početkom 90-tih, a i svi i koji smo ga pratili redovno od 1994. godine smo bili zadivljeni ovim SF serijalom tako da se nije gledalo na neke naivnosti i nelogičnosti. Zato je većini početni dio serijala najbolji.



Ne slazem se da je to razlog sto je prvi dio serijala najbolji. Prve 6 epizode bacamo u vodu, pa onda ide Zabranjena Zona, Oci Neznanca, dve price koje nisu uopce zastarjele.
Pa u prvih 20 - Iza zvijezda, 11-ta zapovjed, Delirij, u prvih 30 jos Posljednji val, Gabrielova zagonetka i cijeli Tehnodroidi ciklus, Bratstvo sjena, Atlantida, prvi gigant... Sve su to fantasticne price i sad 25 () i vise godina kasnije.

Ne kazem da i posle nema dobrih prica, ima ih puno, ali spored mene pad se desava kad Serra/Vigna/Medda pocnu pisati sve manje. Ista situacija je i kod Martija i Dilana, kad Castelli/Sclavi ostave svoj serijal drugim piscima dolazi krah. Castelli se vratio pa je produzio zivot Martiju, a Dilan je druga prica. Iako je neverojatno ocekivati da serijal od 300 epizoda zadrzi isto nivo.

Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 11/10/2018 : 19:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ma stoji to sve, ali valjda smijem pisati o svojim dojmovima neopterećen nostalgijom 20 godina kasnije. Znam da su mnogima ovo dobre epizode, ali eto dajem svoj kut gledišta Uostalom ima i drugih koji nisu nikad čitali Nathana pa moguće da bi bili istog dojma. Baš čitam Operacija Zmaj i Otok smrti i to mi je već znatni pomak nabolje.



Samo produzi dalje, interesno je citati, iako se ne slazem, meni je Operacija Zmaj-Otok Smrti uzas iako je hommage kung-fu filmovima. Rekao sam prvih 6 je prosek, ali zato 7-8
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 11/10/2018 : 20:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by Kerempir

Ma stoji to sve, ali valjda smijem pisati o svojim dojmovima neopterećen nostalgijom 20 godina kasnije. Znam da su mnogima ovo dobre epizode, ali eto dajem svoj kut gledišta Uostalom ima i drugih koji nisu nikad čitali Nathana pa moguće da bi bili istog dojma. Baš čitam Operacija Zmaj i Otok smrti i to mi je već znatni pomak nabolje.



Samo produzi dalje, interesno je citati, iako se ne slazem, meni je Operacija Zmaj-Otok Smrti uzas iako je hommage kung-fu filmovima. Rekao sam prvih 6 je prosek, ali zato 7-8



Ma vidim da smo generalno na sličnim razmišljanjima. Što se tiče Operacije Zmaj i otoka smrti, očito je to oduran plagijat mog omiljenog filma u djetinjstvu, naravno autor je Vigna.

Mislim ono što ne mogu provariti je zločinački mastermind koji na svom otoku uz pomoć svojih ljudi-robota priprema tajnu operaciju da zavlada svijetom (kako drugačije ), ALI istovremeno za svoj ćef održava međunarodni borilački turnir, ono, nemoj me... Kao i cijela priča sa Tigrom i njegovim dvojnikom. Ali zato je tu Casini, meni jedan od dražih crtača, kako su njegove scene dinamične

Inača ideja ljudi robota, potraga za nestalim bratom sve mi to leži, a malo me nasmijala scena gdje jedna banda napastvuje onu žensku, kako se ideja Paklene naranče reciklira kojih 170 epizoda kasnije u Tehnopatima.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/10/2018 : 21:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Zato uzmi malo to s rezervom s obzirom da se strip počeo raditi početkom 90-tih, a i svi i koji smo ga pratili redovno od 1994. godine smo bili zadivljeni ovim SF serijalom tako da se nije gledalo na neke naivnosti i nelogičnosti. Zato je većini početni dio serijala najbolji.



Ne slazem se da je to razlog sto je prvi dio serijala najbolji. Prve 6 epizode bacamo u vodu, pa onda ide Zabranjena Zona, Oci Neznanca, dve price koje nisu uopce zastarjele.
Pa u prvih 20 - Iza zvijezda, 11-ta zapovjed, Delirij, u prvih 30 jos Posljednji val, Gabrielova zagonetka i cijeli Tehnodroidi ciklus, Bratstvo sjena, Atlantida, prvi gigant... Sve su to fantasticne price i sad 25 () i vise godina kasnije.

Ne kazem da i posle nema dobrih prica, ima ih puno, ali spored mene pad se desava kad Serra/Vigna/Medda pocnu pisati sve manje. Ista situacija je i kod Martija i Dilana, kad Castelli/Sclavi ostave svoj serijal drugim piscima dolazi krah. Castelli se vratio pa je produzio zivot Martiju, a Dilan je druga prica. Iako je neverojatno ocekivati da serijal od 300 epizoda zadrzi isto nivo.




Ne bacamo ništa u vodu, gotovo sve epizode su vrlo dobre, bilo da je riječ o omažima ili središnjoj Serrinoj sagi. Ne govorim o općoj naivnosti epizoda već samo o nekim scenama. Ali to uopće ne umanjuje njihovu kvalitetu tako da treba samo zaroniti u serijal i uživati.

O padu kvalitete možemo samo govoriti o periodu iza sage o Bratstvu sjene. Tada se Vietti još nije ustoličio kao glavni, ali kad je preuzeo uzde u Sagi Alfa serijal se opet samo podizao u kvaliteti.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 11/10/2018 : 22:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Meni je NN uz Zagora daleko najbolji Bonelli. Čak su mi i svi spin off ok. Općenito volim SF tako da ja i nisam baš najmjerodavniji za ocjenjivanje serijala nakon 250 broja, ali pošto uz NN i Zagora uzimam još samo MM od Libellusovih izdanja (sve ostalo sam prodao) pratit ću NN i nakon 250 broja. Sjeo mi je odmah na prvu, od prvog broja. Jebiga, SF fan sam
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 11/10/2018 : 22:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

Meni je NN uz Zagora daleko najbolji Bonelli. Čak su mi i svi spin off ok. Općenito volim SF tako da ja i nisam baš najmjerodavniji za ocjenjivanje serijala nakon 250 broja, ali pošto uz NN i Zagora uzimam još samo MM od Libellusovih izdanja (sve ostalo sam prodao) pratit ću NN i nakon 250 broja. Sjeo mi je odmah na prvu, od prvog broja. Jebiga, SF fan sam



Meni je Libellus nedostupan i preskup dok stigne do mene u Makedoniji knjiga zna kostati i 30 eura (da ne pricam kako je tesko uopste nabaviti je), tako da sam se prebacio na citanje originala i polaku skupljam tu kolekciju

Ali Nathan mi je tek broj 2 (sorry), ipak je Martin Mystere tata svih modernih Bonelli serijala. I da, ko voli SF ne sme propustiti Nathana, bar prvih 100-150 epizoda
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/10/2018 : 23:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by Dalen

Meni je NN uz Zagora daleko najbolji Bonelli. Čak su mi i svi spin off ok. Općenito volim SF tako da ja i nisam baš najmjerodavniji za ocjenjivanje serijala nakon 250 broja, ali pošto uz NN i Zagora uzimam još samo MM od Libellusovih izdanja (sve ostalo sam prodao) pratit ću NN i nakon 250 broja. Sjeo mi je odmah na prvu, od prvog broja. Jebiga, SF fan sam



Meni je Libellus nedostupan i preskup dok stigne do mene u Makedoniji knjiga zna kostati i 30 eura (da ne pricam kako je tesko uopste nabaviti je), tako da sam se prebacio na citanje originala i polaku skupljam tu kolekciju

Ali Nathan mi je tek broj 2 (sorry), ipak je Martin Mystere tata svih modernih Bonelli serijala. I da, ko voli SF ne sme propustiti Nathana, bar prvih 100-150 epizoda



ili bar prvih 200*250-300 epizoda

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 12/10/2018 : 00:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by Dalen

Meni je NN uz Zagora daleko najbolji Bonelli. Čak su mi i svi spin off ok. Općenito volim SF tako da ja i nisam baš najmjerodavniji za ocjenjivanje serijala nakon 250 broja, ali pošto uz NN i Zagora uzimam još samo MM od Libellusovih izdanja (sve ostalo sam prodao) pratit ću NN i nakon 250 broja. Sjeo mi je odmah na prvu, od prvog broja. Jebiga, SF fan sam



Meni je Libellus nedostupan i preskup dok stigne do mene u Makedoniji knjiga zna kostati i 30 eura (da ne pricam kako je tesko uopste nabaviti je), tako da sam se prebacio na citanje originala i polaku skupljam tu kolekciju

Ali Nathan mi je tek broj 2 (sorry), ipak je Martin Mystere tata svih modernih Bonelli serijala. I da, ko voli SF ne sme propustiti Nathana, bar prvih 100-150 epizoda



ili bar prvih 200*250-300 epizoda


Ma sve do kraja. Kad prođemo prvih 250-300 ne može se tek tako odustati od najboljeg serijala. Droga je to brale...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 12/10/2018 : 08:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma da je i više, ali ako je taj famozni reboot 250-og broja travestija slična Godini Nuli, ondaa, piši propalo
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 12/10/2018 : 13:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Nevidljiva sila

Reklo bi se klasična detektivska priča koja bi se mogla smjestiti i u današnje doba... da nema ESP-ovaca, robota i sl. Priča mi je ok, premda mi nije nimalo uvjerljivo kada Nathanu onaj lik nudi snuff i ovaj ga samo ošamari.. pa pička mu materina, jesi li policajac ili nisi, pretuci ga pa ga privedi, ili obrnuto

Crtež nažalost bezveze.

Premda nije šokantno kada dođe do toga jer se odavno naslućuje, trenutak koji me pogađa je što sam i sam otac i to vlastitom djetetu ali i djeci iz ženina prvog braka i gadi mi se onakva izdaja gdje krivac na kraju još i dobro prolazi pronašavši utjehu u fiju-briju religiji dok jadno dijete (dobro, djevojka) završi sjebano za cijeli život. I još čak imamo dan razlike u rođendanima.. brrr
Go to Top of Page

Odoakar
Junior Member



411 Posts

Member since 04/02/2017

Posted - 12/10/2018 : 15:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Odoakar a Private Message  Reply with Quote
Hoće biti što na Interliberu od NN, jel ima kakvh informacija? čini mi se kao vječnost od zadnjeg broja regularne serije...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 12/10/2018 : 16:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je to postalo gatanje u grah
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 12/10/2018 : 17:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Odoakar

Hoće biti što na Interliberu od NN, jel ima kakvh informacija? čini mi se kao vječnost od zadnjeg broja regularne serije...


Bit će sigurno Nathan, bar 2 knjige.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/10/2018 : 19:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Odoakar

Hoće biti što na Interliberu od NN, jel ima kakvh informacija? čini mi se kao vječnost od zadnjeg broja regularne serije...


Bit će sigurno Nathan, bar 2 knjige.



kaj si ti postal insajder

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 12/10/2018 : 19:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ne, već mora biti inače će biti revolucija.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/10/2018 : 19:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ovo mi je vijest dana...jedva čekam interliber ...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".

Edited by - risbozg on 13/10/2018 16:52:08
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/10/2018 : 11:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ne, već mora biti inače će biti revolucija.



Nego što
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/10/2018 : 12:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Tema tjedna:

RAZDOBLJE 51-76: TRAŽENJE NOVOG IDENTITETA S NOVIM AUTORIMA


Iako je Serra još prisutan već se polako nazire smjena generacije i val novih autora koji će se uključiti u serijal. Prije svega mislimo na Viettija, Ostinija i Pianija koji su debitirali u serijalu i uskoro će preuzeti glavnu rolu. Podsjetimo se na epizode:


NN SR 51 Gusari: Serra/Brusasca, Bonazzi, gusarski prepad, cyborg amfibija, znanstvenici, Marine Plant, Blue World Company, suparništvo, uzgajališta na dnu oceana, kolonizacija morskog dna, čovjekova prilagodba morskim uvjetima, gusaro Monkey i Max, Bert Camix, Joseline Bouquet, Susan Plan, May, Atlantiđani
Preporuka: da

NN SR 52 Ljudska meta: Medda, Casini, Golf Club, Francis Sawyer, Sara McBain, Tavoularis, sjećatelj, Jean-Paul Verheiden, memo-box, spisak, korumpirani političari, pokušaj atentata, Blackman, Mejek, arena za borbe, sjećanja, Sigmund, Candy, otmica, Cyrus Saber, Reiser
Preporuka: da

NN SR 53 Smrtonosna partija: Medda, Casini, Verheiden, zaštita, Ute Hermann, Andy Havilland, Al Goodman, Magruder, Delgado, Mjesečevi otoci, napušteni zatvor Mount Christ, Andyjeva narav, Sigmund, Reiser, Mejek, plaćenici, napad, nevidljiva oprema, završni obračun, Verheidenov spisak
Preporuka: da

NN SR 54 Bauhaus killer: De Angelis, Simeoni, Igor Mcnally, Ellen Ziska, Pulp Fiction, Ostini/Piani, Bauhaus, Metropolitan Museum, Caravaggio, Bogorodica, cyberspace, Tarantino
Preporuka: obavezno

NN SR 55 Lov na čovjeka: Medda, Michelazzo, Hoenzoller, gradonačelnik, kazalište Minerva, Hans Schneider, terorizam, Aaron Ezekiah, Ethan Edwards, mutanti, mržnja, Sony-mutant
Preporuka: da

NN SR 56 Priča o Kathy Teller: Vigna, Mari, Kathy Teller, djetinjstvo, filmska glumica, gubitak sjećanja, mastermind Condor, plaćeni ubojica, detektiv Poisson, holofilm, povratak u prošlost, jednorog, Chirp
Preporuka: ne

NN SR 57 Thor 14: Ruju, Zaghi, Salomon Wolface, "Lone Runner", eksperiment, bijeg, Patrick O'Shea, Scarlet Meteor, Stella Swanson, Barry Swanson, pukovnik Hauser, dr. Monroe, Molly (M.O.L.), Thor 14-oružje masovnog uništenja, top Hunter T-100, droid Guardian, vampir projektili
Preporuka: da

NN SR 58 Zmajeva osveta: Vigna, Casini, Athos Than, Li Xiaolong, Kwai Chen, Shaolin, izdaja, jakuze, Tiger, Patterson, osveta, Terry Ying, koma, Martin, novi turnir, svemir, najbolji borci, jeet kune doo, tehnika uravnoteženja, general Powers, hipnoza
Preporuka: da

NN SR 59 Završni turnir: Vigna, Casini, Gadalas, djetinjstvo, Nathanova obitelj, Li Xiaolong, otmica, Kwai Chen, učenje tehnike jeet kune dooa, Terpsihora, Dragon Star, svemir, Athos Than, Newman, Tiger, Martin, turnir, borba, Reiser, general Powers, Jerry Lone, Jack O'Ryan, završni obračun, spajanje umova, nova sensei
Preporuka: da

NN SR 60 Dvoboj u bezdanu: uvod u Atlantidsku mini sagu, Andy Havilland, tajni zadatak, Serra, Bertolini, ekoteroristi, akcija oslobađanja, Marine Plant, Bruno i Laura ekoteroristi, potapanje platforme, energetske pruge, "linije moći"
Preporuka: da

NN SR 61 Sablast u kompjutoru: Serra, Olga, Ran, F. Bastianoni, Reiko, Hashimoto, Fujiwara, Minako, Vječni rat, Atlantiđani, cyberspace
Preporuka: ne

NN SR 62 Silazak u podzemlje: Tochiro, Yuki, Uchi, Michelazzo, Piani, Vječni rat, Atlantida, Japan, potraga za Reiko, cyberspace
Preporuka: zaobilaziti u širokom luku

NN SR 63 More pustoši: Vietti, Olivares, Mjesec, korporacija Macrotech, premošćivanje svemirskih udaljenosti u komunikaciji, teroristi, otmica leta u zamjenu za oslobađanje mutanata iz lunarnih zatvora, Hyder- mutant, vođa otmičara, prvo pojavljivanje Branka, direktorica lunarne baze Jean Hubbard, lunarno vozilo Rollingon, putnik pod zaštitom, akcija na Mjesecu
Preporuka: obavezno

NN SR 64 Otok na nebu: Vietti, Simeoni, ostaci Macrotechove antene, prijetnja Zemlji, pad iz svemira, Galahad Shield, akcija spašavanja, novi plazmeni top, povratak Atlantiđana, uništenje New Nassau-a, kiborg Martin Mysterèa, tužiteljica Nadia Galya, mistični sjaj Murchadne, Aurora-evanescentna ratnica Mu
Preporuka: obavezno

NN SR 65 Bezvremenski rat: Vietti, Mutti, srce bermudskog trokuta, Nathan i robotski Martin u atlantidskom gradu, pilot Luke Sanders, Aurora, Aurorina priča, Vječni rat, Mu, dijete Mashry, "izvor postojanja", ratna krstarica "Tsunami", Veliki Amon- vodja atlantiđana, središnji prsten Atlantide, crteži Ann Never, Legs
Preporuka: da

NN SR 66 Hadija: Hadija Hab'Ahmal, upoznavanje, ljepota, strast, emocije, demoni iz prošlosti, Tony- batler android, vila, softver, automobil, zaljubljenost, poljubac, ples, Cordone/Lisiero, Calcaterra, Hadija, Hadija, Hadija
Preporuka: obavezno

NN SR 67 Zagonetka spilje: Medda, Bonazzi, Teritorij, Diana Dorman, nestanak, Dianina kćer, stonogaši, John Adams, vojska, Brown Hills, Everret, Sonny Boy, kapetan Grant, pećina, čahura, metamorfoza, Jerry Lone, odlazak na Mars
Preporuka: obavezno

NN SR 68 Crveni planet: Medda, Bonazzi, Mars, svemirski brod Exeter, Marsovska atmosfera, pigmentacija, govos eye, babalot, komesar Bourget, pas P'tichou, strike-shape, kolonisti, podzemlje Marsa, Gopheri, Gloria, metamorfoza, porijeklo stonoga, leptiri, Diana Dorman
Preporuka: obavezno

NN SR 69 Lovci na viruse: Catacchio, Vigna, cyberspace, Harry Case, Onofrio, Haker, Pukovnik Ballard, Catachchio, Neuromancer, Onofrio, rešetkaste vinjete, Catacchio!!!
Preporuka: zaobilaziti u širokom luku

NN SR 70 Iskonski instinkt: Medda, Michelazzo, Igor McNally, kibernauti, Sigmund, Ramon Ezquerra, mechabiopraxis, umjetnost, Prometej, Zeus, Enya Lyndon, doktorica Charisse
Preporuka: da

NN SR 71 Mentalna blokada: Vigna, Cascioli, tajni podaci, mnemonički kurir, Rebecca, tajna agentica, Eddy, lažni identitet, Jack, Tom Ripley, pucanj, sjećanje, virtualni ambijent, kino
Preporuka: da

NN SR 72 Leptirov san: Medda, Casini, stvarnost, fikcija, Ella Richards, identitet, Penny Blackman, Rashid, vizija, sjećanje, Candy, Robert Benson, HIP, hipnoza, bliznakinja
Preporuka: obavezno

NN SR 73 Svijet robota: Medda, Masala, robot Aldus, C3 roboti, bioelektronski mozak, dr. Sung, zatvor Blackwall, dr. Vetrov, program "Električne ovce", "spavanje i snivanje" robota, svemirski laboratorij Feniks, bijeg, robotske interpretacije umjetnina
Preporuka: obavezno

NN SR 74 Pomaknuta orbita: Serra, Atzori, Uranija, Skotos, Zemlja, Orbitalne postaje, napetost, neovisnost, Madeleine Lorring Novak, Chris Novak- njena kćer, Bijorn Ravn, terorizam, eksplozija, uništenje, ESP moći, Chris/Madeleine- simbioza
Preporuka: obavezno

NN SR 75 Indija: Ruju, Bertolini, Indija- robot, ribar, pronalazak, Ryo Koike, družica, ubojstvo, istraga, Tetsuo Koike, Kaneda Koike, Olivia Olling, zakoni robotike
Preporuka: da



Idemo s pitanjima:

- Ocijenite od 1-5 ovo razdoblje?
- Kako vam se čini start Viettija u serijalu?
- Gledajući na debitantske epizode da li je Ruju imao potencijala za NN serijal?
- Koja vam je najbolja epizoda u ovom razdoblju?
- Komentirajte NN&MM team-up kroz ovu dvodijelnu epizodu?
- Da li se slažete da je ovo razdoblje s puno lošijih epizoda?
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/10/2018 : 21:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao Stravu ispod nule. Isprva me ponijela atmosfera u kojoj se odvija radnja, ali fulali su mi, a vidio sam da i drugi u objavljenoj recenziji to misle, što nema prikaza ovisnosti i posljedica konzumiranja dorge među radnicima. Ovako ispada kao da dodatno obrađuju i prepakiravaju drogu za daljnje tržište. Da mi nema te atmosfere, bila bi to loša epizoda.

Što se tiče nove teme, nažalost, nekompletno mi je ovo razdoblje (od broja 63) pa nažalost ne mogu suditi o ovome razdoblju, ali većinom su mi dobre epizode. najslabije epizode su mi, kakve li slučajnosti, sabrane u jednoj jedinoj LL knjizi, brojevi 69,70 i 71.
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 15/10/2018 : 21:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause
Idemo s pitanjima:

- Ocijenite od 1-5 ovo razdoblje?
- Kako vam se čini start Viettija u serijalu?
- Gledajući na debitantske epizode da li je Ruju imao potencijala za NN serijal?
- Koja vam je najbolja epizoda u ovom razdoblju?
- Komentirajte NN&MM team-up kroz ovu dvodijelnu epizodu?
- Da li se slažete da je ovo razdoblje s puno lošijih epizoda?



Prvo ocjena - 4, mozda 4.5 zbog martija i team-upa i atlantidske sage.
Prvo razdoblje je sa malo slabijim epizodama, puno fillera, ali onda idu bolje i bolje epizode.
Moji favoriti su 72 Leptirov san i 66 Hadija, i svakako NNMM1 (meni najbolji bonelli team-up zajedno sa MM&DD1). Nepotrebne epizode su vracanje Athos Thana i 69, kako si fino napisao ONOFRIO

Sve na sve, ukupno period nije uopste los.

quote:
Originally posted by Kerempir

Evo pročitao Stravu ispod nule. Isprva me ponijela atmosfera u kojoj se odvija radnja, ali fulali su mi, a vidio sam da i drugi u objavljenoj recenziji to misle, što nema prikaza ovisnosti i posljedica konzumiranja dorge među radnicima. Ovako ispada kao da dodatno obrađuju i prepakiravaju drogu za daljnje tržište. Da mi nema te atmosfere, bila bi to loša epizoda.




Meni je ovo najslabija epizoda u prvih 10. Ali zato sad ti je na redu Zabranjena zona/Ljudi sjene, epizoda koja me navukla na serijal!

Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 16/10/2018 : 08:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Zabranjena zona i Ljudi sjene, jeste, to su napokon epizode koje počinju odskakati od prosjeka prethodnih epizoda premda uvode meni najiritantniji lik u cijeloj seriji (leptir je pao, oh tako sam emotivna, hoću li preboljeti ). Nepoznata tajna organizacija, geto s mutiranima, akcija, umjetno biće s nepoznatom svrhom, jedino mi je na kraju išlo na živce, mrtav negativac, ne ipak nije, i svi ti silni obrati, te posve suvišno razotkrivanje lica vođe komandosa, ono, ostani cool do kraja ko judge dredd u onom 3d filmu. Crtež jako dobar!

Edited by - Kerempir on 16/10/2018 08:39:22
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/10/2018 : 09:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Da, ova epizoda definitivno je i kod mene zapalila fitilj. Sigurno u top 10 cjelokupnog NN opusa.
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 16/10/2018 : 10:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Da, ova epizoda definitivno je i kod mene zapalila fitilj. Sigurno u top 10 cjelokupnog NN opusa.


+1
Ako ne volis Nathana otkako procitas ovu epizodu, Oci neznanca i 17/18, onda ne volis Nathana
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/10/2018 : 10:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Meni je vampirus top za preporuku

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000