forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 02/01/2019 : 07:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Sretna nova natanovcima!

A sad o novima stripovima. Crtež je generalno dobar.

Nathan 68 - dobre prve dvije priče, vvolim vanzemaljce, obrat na kraju mi je dobar, ali treća priča gdje je Nathan pretvoren u pubertetliju koji izmišlja priče o sebi... majko mila.. a sve je počelo tako dobro kako se nosi sa tugom zbog kolegičinog nestanka.

AA - bezveze... kao da je Piani samo iskoristio NN setting kako bi ispao cool pričajući nepovezane priče.
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 02/01/2019 : 14:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Pročitao i Dvostruku Budućnost, moram priznat da sam zadovoljan i da su me Tehnodroidi sad baš zaintrigirali :)



Nakon što sam još jednom detaljno i polako pročitao prvog Giganta, ovo je moj komentar:

Vrhunac Nathanovog serijala je ova iznimno dobro osmišljena i ambiciozna priča koja nam otkriva neslućene širine Nathanovog svemira. Autor uspješno zaokružuje kompleksnu radnju, ali ostavlja nam dovoljno da raspaljuje maštu pitanjima i poželimo još: kako je Ann nakon skoro 100 godina zapravo postala Dakar, kako se razvijao rat s Tehnodroidima nakon Luciferovog poraza, što se dogodilo sa Selenom, kako su zapravo nastali Ultra i Super Sapiensi i kako je u to sve upleteno Bratstvo sjene (koje se ovdje zapravo ni ne spominje), je li incident s Thomasom Farrellom značajan za serijal, što se desilo s posadom broda Dakkar i jesu li ušli u crvotočinu… itd. Puno je pitanja, a na neke ćemo nadam se naći odgovore.

Sad me čeka ponovno čitanje dvostrukog broja Bratstvo sjene/Egzodus, kako bi pokušao povezati sve konce i dobiti neke odgovore.

Koliko god me neke dosadne stand-alone epizode razočaraju (kako u redovnom serijalu, tako i u specijalcima i almanasima), toliko me Tehnodroidi i Bratstvo sjene oduševljavaju.

Sve najbolje Nathanovcima i pozdrav iz daleke Dvostruke prošlosti onih koji su tek sada na prvom Gigantu
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 03/01/2019 : 19:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Potvrđeno na LL forumu - Universo Alfa izlazi krajem mjeseca!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/01/2019 : 20:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Osobno me zanima i taj djelić NN univerzuma. Uzimam 100 %.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 05/01/2019 : 17:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Napokon danas preuzeo 2 zadnje knjige. Živo me zanima je li ovaj zadnji AA baš tako dobar kao što se priča.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/01/2019 : 00:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Danas procitao AA no.17 i onako, prosjek. Neki trud postoji. Crtez mi nije po mom gustu. Ima dosta isforsiranosti, a primjetio sam i neke neligicnosti...ali procitaj. Pa mozemo prokomentirati...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/01/2019 : 23:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote


AA 17 "Kaliopa"

Piani/Cascioli



Baš kao što sam i sumnjao, ničim me Piani nije iznenadio s ovom pričom. U najmanju ruku u rangu AA 15, još jedne duge priče koju je napisao u ovoj ediciji. Vjerujem da znam zašto je Rizbi i nekima ovo ispalo dobro, riječ je o neobičnim pričicama koje se protežu kroz epizodu. Pričice jesu šarmantne, ali s druge strane...

Da li u tim pričicama imamo išta povezano s glavnom pričom? Nemamo.
Da li te pričice imaju ikakve veze s SF elementima? Nemaju.

Da li je cijela epizoda u duhu NN serijala? Apsolutno nije.
Ima i u sebi išta vezanu uz trenutni Viettijev kontinuitet? Nema.
Je li Piani s ovom pričom opet bliži kletom Nick Raideru nego Nathanu? Da.

Da li je priča puna šablonskih izlizanih elemenata? Da.
Zašto uvijek imamo osjećaj već u startu da će se stvari predvidljivo rasplesti bez imalo iznenađenja? Jer je to Piani.
Zašto se uvijek u Pianijevim pričama pojavljuju 2 nepoznata Alfina agenta koji na kraju nastradaju? To samo Piani zna.

Na kraju gledano je li epizoda smeće? Ne.
Je li epizoda remek-djelo? Niti blizu.
Je li epizoda bar malo iznad onih Pianijevih krimi epizoda iz redovne serije? Da.
Je li epizoda za jednu popodnevnu razbibrigu? Da.

P.S. Gledano sa šovinističke strane epizoda bar vrvi sa sisama i guzicama.

P.P.S. Ne želim vjerovati da je Fat Crow mrtav... ma izvući će se on nekako...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/01/2019 : 23:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ljep i ispravan osvrt na AA 17 (malo pre hladnokrvan ak se mene pita :- )

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/01/2019 : 12:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jerry je sve rekao.
Meni je recimo debilana kad Nathan i Branco trče za onim tjelohraniteljem kamatara, a on da se spasi baca djevojčicu u rijeku. Branco joj naravno spašava život, ali pojava one čudovišne ribetine je nepotrebna, stupidna i u smislu narativne i akcione napetosti, nepotrebna i banalna. Takve stvari su mi bez veze.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 07/01/2019 : 12:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Bravo Jerry, lijepo si secirao a ivan je eto spomenuo primjer besmisla u ovoj priči. Morao sam u 3 navrata dovršiti čitanje, a toliko mi je bilo nezanimljivo da sam se zbog tih prekida u čitanju pogubio sa likovima i radnjom. Čak mislim da si bio preblag u kritici.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/01/2019 : 13:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Ma nije to baš toliko loše, ali stalno sam imao osjećaj da ne čitam Nathana. Uostalom, on i Branko su ovdje sporedni likovi dok svi ovi ostali nemaju neku karakternu crtu koju bi zapamtili.

Previše šabloniziranih likova, mafioza, nasilnih privatnih detektiva, krhkih supruga, grubijana muževa i još uz to doktor jebač s vojskom svoje djece. Kaliopa je imala potencijala za nešto više, ali ni to Piani nije baš na kraju dobro razradio Ali što se čudim, Piani je to.

Eh sad se prisjetim našeg dragog thekidea, kako bi on sad duhovito opleo po Pianiju. Strašno fale njegovi komentari..
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/01/2019 : 14:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Jesam li ja jedini koji lupa po Nathanu ispočetka?
Evo me na 59-oj epizodi, zasada sam još uvijek jako zadovoljan, čak mi se svidio i Zarobljenik Budućnosti iako nisam ljubitelj Martija.
Pretpostavljam da ću sada Martija viđat češće u Nathanovom svijetu?
Fora mi je dio gdje su objasnili kako se Marti tamo našao.
A ta 59-a tj 58-a epizoda mi je onako li-la, premda mi je originalno thanosovo pojavljivanje odlično, sad mi je čak među salbijim negativcima, pa tako i epizode sa njim.
Ugl. dosta brzo ja to čitam, mislio sam da će mi trebat više vremena...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 07/01/2019 : 15:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ma i ja to radim, ali malo sam stao s nathanom dok ne pročitam ove fibrice koje sam naručio na akciji.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/01/2019 : 15:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A ja sam prvo odradio nabavku sa IL i sa BG sajma (ostavio sam čudovište iz močvare npr za kasnije), a onda se bacio na NN do broja 100 gdje ću napravit kratku pauzu i pročitat neke druge zaostatke pa se bacam opet na NN maraton do broja 200.
Za manje od mj dana sam mislim riješio ovih 58 epizoda (plus sve popratne NN serijale koji idu između). Tu općenito ima manje teksta i jednostavnije za shvatit, plus mi sviđa i baš mi leži (inače moj najdraži bonelli iz djetinjstva) pa ga dosta brzo drobim.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/01/2019 : 15:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Jesam li ja jedini koji lupa po Nathanu ispočetka?
Evo me na 59-oj epizodi, zasada sam još uvijek jako zadovoljan, čak mi se svidio i Zarobljenik Budućnosti iako nisam ljubitelj Martija.
Pretpostavljam da ću sada Martija viđat češće u Nathanovom svijetu?
Fora mi je dio gdje su objasnili kako se Marti tamo našao.
A ta 59-a tj 58-a epizoda mi je onako li-la, premda mi je originalno thanosovo pojavljivanje odlično, sad mi je čak među salbijim negativcima, pa tako i epizode sa njim.
Ugl. dosta brzo ja to čitam, mislio sam da će mi trebat više vremena...


Nema ti Martina puno kod Nathana, to su se malo poigrali među likovima ,kao što često rade u SBE. Nije im prvi put,inače Nathan je susreo i Dylana.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/01/2019 : 15:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Jesam li ja jedini koji lupa po Nathanu ispočetka?
Evo me na 59-oj epizodi, zasada sam još uvijek jako zadovoljan, čak mi se svidio i Zarobljenik Budućnosti iako nisam ljubitelj Martija.
Pretpostavljam da ću sada Martija viđat češće u Nathanovom svijetu?
Fora mi je dio gdje su objasnili kako se Marti tamo našao.
A ta 59-a tj 58-a epizoda mi je onako li-la, premda mi je originalno thanosovo pojavljivanje odlično, sad mi je čak među salbijim negativcima, pa tako i epizode sa njim.
Ugl. dosta brzo ja to čitam, mislio sam da će mi trebat više vremena...



Čuo sam da je ta epizoda jako loša.
To je LL već izdao, jer nisam našao?
Nema ti Martina puno kod Nathana, to su se malo poigrali među likovima ,kao što često rade u SBE. Nije im prvi put,inače Nathan je susreo i Dylana.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/01/2019 : 16:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ta kratka prica je u Libellusovom kolornom Dylanu no.12, gdje on susrece Mr Noa, Nathana, Napoleona i Martina. Ljzdi to vecinom ne vole. Ima nelogicnosti i promasenih smjernica kako to pocesto bude u mjesanju likova kod SBE. Konkretna prica gdje se 'odvija' susret Nathana sa Dylanom nacrtana je od strane Ivana Calcaterre, a meni se svida kako imenjak crta, pa moze proci.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/01/2019 : 16:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ta kratka prica je u Libellusovom kolornom Dylanu no.12, gdje on susrece Mr Noa, Nathana, Napoleona i Martina. Ljzdi to vecinom ne vole. Ima nelogicnosti i promasenih smjernica kako to pocesto bude u mjesanju likova kod SBE. Konkretna prica gdje se 'odvija' susret Nathana sa Dylanom nacrtana je od strane Ivana Calcaterre, a meni se svida kako imenjak crta, pa moze proci.



Onda ću probat barem naći sken pa to pročitat ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 07/01/2019 : 17:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ja namjerno nisam htio odati koliko će se puta dobri stari stric pojavljivati kod NN. Kao i zagor.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/01/2019 : 18:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ja namjerno nisam htio odati koliko će se puta dobri stari stric pojavljivati kod NN. Kao i zagor.


Zagor? U NN?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 07/01/2019 : 18:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
O da. Pustit ću diskachu da sam dođe do toga

Edited by - Kerempir on 07/01/2019 18:44:46
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/01/2019 : 19:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

O da. Pustit ću diskachu da sam dođe do toga



Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 08/01/2019 : 05:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Zagor?!



EDIT: Sori zbog ogromne slike, evo smanjio

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 09/01/2019 06:07:30
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 09/01/2019 : 09:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ne prepravljaj post i čitaj. Brzo ćeš doći do Zagora

Edited by - Kerempir on 09/01/2019 09:48:17
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/01/2019 : 23:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ovu zadnju knjigu. Auu ljudi, kako vam se ne sviđa zadnja epizoda. Pa meni je ovo odlično. Uskoro i detaljniji komentar..
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.17 seconds. Snitz Forums 2000