forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

chris.tower
Junior Member



Croatia
378 Posts

Member since 17/12/2011

Posted - 12/02/2019 : 14:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit chris.tower's Homepage  Send chris.tower a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

nathan na kioscima u metropolisu





iz kojeg je to stripa tocno?

https://photos.app.goo.gl/VCzp2QfWvMgWF1WZ8 - Rasprodaja stripova iz moje kolekcije, glanceri i rijetke stvari!
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 12/02/2019 : 14:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je ovo Clark Kent :D

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/02/2019 : 14:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ako se ne varam:

https://www.dccomics.com/comics/superman-confidential-2006/man-and-superman-100-page-super-spectacular-1

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 12/02/2019 : 15:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Ako se ne varam:

https://www.dccomics.com/comics/superman-confidential-2006/man-and-superman-100-page-super-spectacular-1

da. iz istog stripa je i ovo... jesu li u pitanju stvarni likovi? stil odudara od uobicajenog, vidi se da je radjeno po fotkama. a majica podseca na zagorovu



Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 14/02/2019 : 14:56:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Nije to čudno, pa Claudio Castellini radi art, talijan dao malo boneli duha i easter eggova
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/02/2019 : 15:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A neko je reka da Castellini više ne crta stripove:)
Nisam još pročita ali vizuelno mi lijepo izgleda.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 14/02/2019 : 15:51:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A neko je reka da Castellini više ne crta stripove:)
istini za volju, strip je nacrtan pre desetak godina, tek sad je objavljen
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 15/02/2019 : 11:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Ponovo krenuo sa Nathanom, onako selektivno.

Procitao feniks i Gospodarica smrti posle 4 godine. I dalje zakon!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/02/2019 : 05:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa Castellini i ne crta vise...samo commissione, ali bez nasilja, oruzja...no, nikad ne reci nikad. Takav jedinstveni majstor, morao bi jos toga dati, u 'amanet' 9-toj umjetnosti, ma kakve danas stavove imao.
Tko zna? Mozda i hoce ponovo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/02/2019 : 14:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Imao sam većih očekivanja od Universo Alfa. Nije loše, ali.. Crtež je dobar, radnja me dobrim dijelom podsjeća na dirty dozen, i mislio sam si da bi bilo bolje da su svakom novom liku posvetili epizodu jer da je ovakvo sve pomalo nagurano. Ipak obrat na kraju je pokazao zašto je ostini ovakvo vodio priču pa je sve sjelo.


Vrlo dobro, sasvim dobar intro u euroazijsku podružnicu. Iako jest malo nagurano ipak je Ostini to prikladno razradio i s novi likovima se čitatelj može odmah saživjeti. Bit će zanimljivo pratiti dogodovštine iz Bijelog Grada.

Crtež fantastičan, Platano u suradnji s kolegama vrhunska.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/02/2019 : 16:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Jerry , a kaj veliš na maxia ??

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/02/2019 : 18:33:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Tek UA završio. Za maxi će se uzeti sljedeći dani.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 16/02/2019 : 19:57:50  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
ok, baš me zanima kaj misliš o pričama

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/02/2019 : 13:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#334
Scenarij: Michele Medda
Crtež: Elena Pianta
Naslovnica: Sergio Giardo

http://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2019/02/18/albo/rapimento-alieno-1004226/

table:
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1550479593400.jpg--.jpg?1550479594000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1550479594210.jpg--.jpg?1550479594000
http://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1550479594688.jpg--.jpg?1550479595000
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 18/02/2019 : 14:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Izgleda zanimljivo...

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/02/2019 : 14:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica i ne baš, ali mi se sviđaju table.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/02/2019 : 15:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Je li NN ributiran?
Meko ili ono bas skroz pravo ributiranje?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2019 : 04:37:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Naslovnica i ne baš, ali mi se sviđaju table.


Pogledaj samo debilnih glava ovim alienima. Los je ovaj Giardo, bas mi nije 'sjeo'.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 19/02/2019 : 10:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
sveti De Angelis

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2019 : 11:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sveti Claudio. Sveti. I Roberto, bar za raspravu, da li ce biti proglasen za sveca, ili ce cekati jos par 'krugova'...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 19/02/2019 : 11:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Castellini je no1 čak sam ga i upoznao i stvarno je ekstra lik :D

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/02/2019 : 17:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Naslovnica i ne baš, ali mi se sviđaju table.


Pogledaj samo debilnih glava ovim alienima. Los je ovaj Giardo, bas mi nije 'sjeo'.



A Nathanove nogice

Al dobro, to su samo naslovnice, volim prokomentirat i malo kenjat, ali iskreno, daleko mi je bitniji crtež unutra, naslovnicu ne vidim ni dok strip/knjiga stoji na polici

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 19/02/2019 17:17:43
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/02/2019 : 19:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Asteriod Argo

Bepi Vigna je najslabija karika trojca sa Sardinije (tvoraca Nathan Nevera - preostala dva su Medda i Serra), a s Argom se odlučio na smion potez. Budući da za sebe tvrdi da je obožavatelj Zvjezdanih Staza, nije ni čudo što se odlučio za ovakav potez. Bilo bi bolje da se nije odlučio, pomislit će većina koja je pročitala prve tri službene epizode „Asteroida Argo“. Istina, moglo se to i bolje odraditi, ali meni je drag ovaj mini-serijal. Budući da je ujedno i spin-off Nathan Nevera, ima ono što Nathanu nedostaje - izvanzemaljce i otkrivanje novih čudnih svjetova gdje ljudska noga još nije stupila.
Stoga ću vas malo podsjetiti kako je asteriod Argo sa svojom čudnom posadom završio u drugoj galaktici. Time možda privučem još nekog ljubitelja znanstvene fantastike na ovaj mini-serijal koji se može pratiti neovisno o svim ostalim edicijama Nathanovog serijala.

Posada Arga:


Sve je započelo u drugom broju edicije „Agencija Alfa“:



Agencija Alfa LIB 2: Svemirski brodolomci

Broj stranica: 284

Scenarij: Bepi Vigna
Crtež: Germano Bonazzi
Naslovnica: Roberto De Angelis

Kratki sadržaj:
Znanstvena baza na asteroidu Argo, smještena u dalekom kutku Sunčevog sustava ostavljena je na milost i nemilost zbog spletki povezanih sa samim vojnim vrhom. Spletom slučajnih okolnosti, agencija Alfa je saznala za zavjeru preko kradljivice July Frayn. Bivša tajnica Alfe, Helen Sheldon je zapovjednica na Argu, a Reiserova želja za razotkirivanjem zavjere je ogromna, pa odlučuje organizirati riskantnu spasilačku misiju i time riskira opstanak agencije.

Komentar:
Svojevrsna prekretnica u Nathan Never serijalu. Imamo naznake velikih promjena, jako je bitna za kontinuitet, a ujedno označava i začetak Star Treka na Vigna način! Meni odlično. Za razliku od direktnih nastavaka ove priče, kojima je završnica najlošija točka, ovdje je završni dio najbolji i čitatelja ostavlja bez daha, s grozničavim očekivanjem nastavka ove uzbudljive svemirske odiseje.
S moje strane, do sada najkritiziraniji scenarist "trojca sa Sardinije" se, ovom pričom, dobrano iskupio. Istina, "energetsku vrpcu" je uzeo iz filma Star Trek Generations iz 1994., a tamo, upadom u vrpcu završiš u "nexusu". Nije prolaz do druge galaktike, već mjesto na kojem bi svatko htio završiti, ali to je neka druga priča. Mislim da je među posadom Arga trebao završiti i komandant Data, pardon, Link. Baš bi odgovarao temi, a i zapostavljen je u serijalu.
Crtež ove epizode nije na primjerenoj razini, a naslovnica je bezlična, ali ovo je briljantna epizoda u kojoj imamo onaj važan trenutak uvođenja inteligentne, humanoidne, izvanzemaljske vrste u Nathanov serijal. Prije ove epizode, vidjeli smo ih samo u nekim naznakama, a ovdje nam Vigna daje pravog tuđinca! Još se ustanovi da praktički rukovodi svijetom preko tajnog vojnog odjela. Jezivo! U nastavku (AA 5: „S onu stranu galaktike“) je objašnjeno da pripada iznimno agresivnoj vrsti Viikua, čiji je planet pretvoren u hrpu asteroida u stalnim sukobima s drugim vrstama, a koji koristi svoje dominantne sposobnosti nad ljudima kako bi zasnovao novu civilizaciju na Zemlji.
Šteta je što je Bonazzi crtao ovako kompleksnu i atraktivnu epizodu. Nije on za svemirska prostranstva! Istina, serijal Nathan Never pati od problema loših crtača, ali trebao je ovo crtati netko atraktivniji, npr. Francesco ili Dante Bastianoni, De Angelis, Simeoni ili Calcaterra. Tada bi to bilo pravo remek djelo. Dajem osmicu iz razloga što ova priča zaslužuje nabolje ocjene i ne da mi se kvariti prosjek. Naslovnica bez veze. Potpuno promašena tema s obzirom na ogroman raspon puno boljih kojima obiluje ova epizoda.

Argo na putu prema neumoljivoj sudbini!


(priča: 10, scenarij: 10, crtež: 8, naslovnica: 2) - 86%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/02/2019 : 19:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


Agencija Alfa LIB 5: S onu stranu galaktike

Broj stranica: 284

Scenarij: Bepi Vigna
Crtež: Fabio Jacomelli & Maurizio Gradin
Naslovnica: Roberto De Angelis

Kratki sadržaj:
Priča započinje s: „ U jednome drugom svemiru... U jednome drugom vremenu...“! Odmah na scenu upadaju čudni riboliki izvanzemaljci i pokušavaju spasiti svoj planet od udara asteroida koji izgleda kao Argo. Nakon prologa vraćamo se kroz prostor i vrijeme u blizinu Marsa, gdje vidimo da se pokušava organizirati nova spasilačka misija za posadu Arga. Prošlo je godinu i pol dana od prethodne priče, a sudar Arga i energetske vrpce je siguran, a ovo je zadnji pokušaj.

Komentar:
Izvanzemaljci, nova galaktika, Pretorijanci, Mars, jakuze, vojne tajne službe... I to sve u jednoj epizodi! Budući da već znamo da se posada Arga nije spasila, malo ću pojasniti gdje su završili i kada. 

Ardalhavežanin voajer:


Nakon što je kroz energetsku vrpcu prebačena u drugu galaktiku, sva posada se spasila, ali ne bez posljedica. Imali su sreću pa su ih pronašli Ardalhavežani, iznimno napredna i miroljubiva rasa koja živi u vodi na planetu Ardalhave. Ne samo da su ih spasili već su im na Argo ugradili pogonske sustave, od kojih glavni funkcionira na način da iskrivljuje prostorno-vremenske parametre. Da pojednostavnim i izrazim se Star Trek rječnikom, asteroid Argo se praktički može teleportirati na željene koordinate unutar određenih okvira. Na Zemlju se ne mogu vratiti zbog nestabilnosti vremenskog procjepa, odnosno ne mogu odrediti vrijeme dolaska, pa mogu završiti u vremenu dinosaura, Rimskog carstva, dalekoj budućnosti...
Također su im ugradili i replikator, još jedan Star Trek izum.
Izgleda da su te svemirsko-morske dobrice gledale i Star Wars, pa su doktora Andersona prebacili u nekakav bioaktivni aldehidni blok, kako bi mu barem sačuvali um, jer za tijelo, nakon prolaska kroz vrpcu više nije bilo spasa (To je ono kada zamrznu Han Sola u „Imperij uzvraća udarac“! ;-). Alfinu agentu Jacku se prilikom prolaska kroz istu nesretnu vrpcu odijelo stopilo s njegovom sintetičkom kožom, pa je dobio novi metalizirani izgled, koji različiti crtači interpretiraju na različite načine. Njemu nije svako zlo za zlo, jer tako više neće morati voditi brigu o svojoj umjetnoj koži kao ranije u serijalu, a to što ga se sada njegova draga April plaši je drugi par postola.

April i bojnica Helen:


Izvanzemaljske vrste koje obitavaju u tom neodređenom dijelu svemira su tehnoloških mnogo nadmoćnije našim zemljanima, ali će ljudi s Arga pokazati zavidne karakterne osobine. U nastavku serijala su se istakle njihove izrazite pregovaračke sposobnosti izrazito potrebne u ovom svemirskom zakutku.

(priča: 10, scenarij: 9, crtež: 9, naslovnica: 2) - 86%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/02/2019 : 19:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Sažeti prikaz svjetova druge galaktike:


Kad već imamo prikaz te galaktike red je da objasnim i pojmove za mjerenje vremena koji će se nadalje upotrebljavati u ovom mini-serijalu:
- U gotovo cijeloj galaktici, u kojoj je Argo zaglavio, upotrebljavaju se kundigaške jedinice za mjerenje vremena. Za bolje razumijevanje tih pojmova ovdje su usporedbe sa zemaljskim jedinicama: 1 veliki ciklus = 3 zemaljske godine ili 1000 dana (vrijeme koje je potrebno da planet Kundigas okruži oko zvijezde Khun), 1 ciklus = 50 dana (vrijeme koje je potrebno da planet Kundigas se okrene oko svoje osi), mali ciklus = 25 dana (vrijeme koje je potrebno da maleni mjesec Dhas okruži oko Kundigasa), djelić ciklusa = 5 dana.

RJEČNIK DRUGE GALAKTIKE:

PLANETI:

Jhing i Jhang - plinoviti planeti s visokom tempoeraturom oko koje kruže četiri planeta s vlastitom atmosferom i civiliziranim vrstama.
Federacija planeta - uključuje četiri planeta koje kruže oko Jhing i Jhanga. Planeti su nastanjeni različitim ali genetski srodnim vrstama čiji federalni sporazum podrazumijeva zajedničko kazneno pravo i zajedničku obranu.
Ardalhave - nezavisni planet u orbitalnoj ravnoteži oko crne rupe s Jhingom i Jhangom te njihova četiri satelita federacije planeta. Nije dio Federacije planeta, ali su u odličnim odnosima s njima.
Veliki planeti (Kuddaharov pojas) - pripadaju planeti Baikuu, Treikuu, Raikuu i Viiku. Ovaj zadnji potpuno je uništen tijekom međusobnog rata. Na Raikuu nema inteligentnih vrsta i oko njegovog teritorija se spore Baikuui i Treikuui.
Gontharsko carstvo - čine osam planeta oko zvijezde Gonthar. Carstvom upravljaju carevi iz dinastije Oshman, podrijetlom s Trećeg planeta.
Sustav nezavisnih planeta - čine pet planeta oko zvijezde Khun. Rase koje ih nastanjuju, iako međusobno različite, genetski su srodne Kundigasima, izuzev Tipua, koji žive na trećem planetu.

BIĆA:

Ardalhavežani - žive na istoimenim planetu koji je u cijelosti prekriven vodom. Tehnološki su jako razvijeni. Iako nisu skloni ratovanju ne poznaju pojam kompromis.
Kundingasi - vrsta koja udiše mješavinu kisika i ugljičnog dioksida. Žive na istoimenom planetu koji je dio Sustava nezavisnih planeta. Tehnološki su vrlo razvijeni i veliki su istraživači i davno prije su obavili istraživanje Vanjskog područja (naša galaktika).
Baikuui - žive na istoimenom planetu u Kuddaharovom pojasu. Izrazito su ratoborni. Istovjetni su Treikkuima, a razlikuju se samo po različitom rasporedu unutarnjih organa.
Treikuui - stanovnici istoimenog planeta u Kuddaharovom pojasu. Također su s izrazitom sklonošću ratovanju.
Viikui - nekad stanovnici istoimenog planeta u Kuddaharovom pojasu. Planet im je uništen tijekom velikog rata na tom pojasu. Poznati su po svojoj zlobi i smatraju se najgorom rasom među razvijenim bićima druge galaktike. Nakon rata raspršili su se cijelom galaktikom, ali ih nigdje ne podnose. Jedan Viiku stigao je na Zemlju kroz prostiorno-vremenski procijep te se potom udružio s pripadnicima vojnog vrha u velikoj zavjeri.

FENOMENI:

Energetska vrpca - čudan fenomen koji se nekada ponaša kao crna rupa, a zapravo je nestabilan prostorno-vremenski procijep ili, drugim riječima, svemirski tunel koji drugu galaktiku povezuje s našom.
Maglica Woomk 12 - nakupina svemirskog otpada, prašine i plinova. Predstavlja jedno od najtajanstvenijih područja druge galaktike, a koje magnetske oluje i kozmičke anomalije čine nemogućim za istraživanje.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.09 seconds. Snitz Forums 2000