forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 17/03/2019 : 10:31:45  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
https://www.netflix.com/rs/title/80174608
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/03/2019 : 10:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Ti neka mrga. Trebat će ti onda XXXL majica, samo ti još trebamo naći odgovarajuću sliku. E to je za tebe već teži izbor.. ;)



Željku na majici terba pisati "Ne znam i ne zanima me" :D :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 17/03/2019 : 14:56:16  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
toćno

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/03/2019 : 19:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never SD 12 i 13:IZGORENA ZEMLJA I PUSTINJSKI RAZBOJNICI

Dakle imamo pokvarenog lokalnog moćnika u gradu na Divljem Zapadu koji drži sve resurse, recimo konje, u svojim rukama te, naravno, potiče kriminal. U tome mu pomažu i odmetnici/nomadi koji su došli u njegov grad i s njim sklopili pogodbu. Tu je i jedna mala zajednica seljana koja je usred tog Divljeg Zapada naišla na plodnu dolinu za koju nitko ne zna i nada se da će tu živjeti vječno, netaknuti od civilizacije i pokvarenih ljudi iz grada. Ali nažalost, pokvareni moćnik saznaje za njih i želi uzeti njihovu dolinu pod svoje jer em je lijepa i pogodna za život, em na njoj također ima rasnih konja koji moćniku trebaju jer njegovih je iz nekog razloga sve manje. Eh da, tu imamo i tajanstvenog neznanca kojem je krepao konj i koji je, nimalo laskavo i iako je junak, dobio sunčanicu i umalo da rikne kada ga dječak iz onoga lijepog sela skuži i pomogne mu da preživi, a on se odluči zauzvrat suprotstaviti se gamadi iz grada, iako mu oni ne žele pomoći jer su bogobojazni ljudi koji ne žele nasilje i okreću mu drugi obraz.

Tex Willer?

Ne, Nathan Never:))

Samo nije Divlji Zapad nego Teritorij, resursi nisu konji nego nafta, a junaku nije riknuo konj nego letjelica.

I eto nas na Teritoriju! Moram priznati da sam mislio da je manji, odnosno zaboravio sam da se on proteže od jedne do druge obale kontinenta. Velikio prostor bez ikakve kontrole od strane države. Što se tog tiče, sličan je prvoj razini ali sve drugo je, naravno, drukčije.
Svijet je dobro smišljen, priča je klasična (pozadina je Mad Max/Dune spika s tim da se Dune dio svodi na Stonogaše koji su, naravno, pomalo izmjenjena kopija Crva) a i junaci su ok, makar fakat živcira to njihovo nenasilje:)) Mislim, ako to kažem ja kao pacifist, pa onda stvarno...Čovječe, lik te zvizne i ti mu (doslovce!) okreneš drugi obraz? Leleeee....
Esposito bros se po prvi put pojavljuju u NN-u i dobro su odradili posao.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10

Tagovi:
- prva epizoda gdje je glavna radnja Teritorij
- King, Zmaj, Kong, te Jack, Joey i Marian Heflin


Nathan Never SPECIJAL 01:CYBERMASTER

Ok, imamo zločinca koji se pojavljuje u virtualnom svijetu i onda kao svoj avatar uzme svoje...Pravo lice?!! Ok, malo izmjenjeno ali ipak, odmah se otkrije tko je iza Avatara te je topraktički glavni trag. Super, idem ucijeniti državu i maskiram se tako da stavim umjetne brčiće. Ma nitko me ne bu skužil.

Svašta.

De Angelis je ok ali ništa posebno. Zbog elemenata noira/noćnih scena/tamnog virtualnog svijeta po meni je ovo trebao crtati Mari.
Scenarij:6/10
Crtež:6/10

Tagovi:
- prvo pojavljivanje odvjetnice Olivije Olling
- ponovno se pojavljuje Hohenzoler, a tu je i Ishimori
- band Psycotronik

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/03/2019 : 19:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/03/2019 : 19:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

NN 204..Tajni rat

uzimajte u ruke i uživajte..tko je rekao da NN ide prema dolje..dapaće uzljeće
dobra priča 8,5/10
dobar crtež 8,5/10
kaj bi bolje


Mmmeeehh..

Nije ovo baš nešto Rizbo. Mislim, nije ni za baciti, ali da sam uživao nisam. Solidan Pianijev krimić malo iznad razine onih njegovih ispraznih koje susrećemo u sporednim edicijama. Vidi se da pokušava izgraditi neki svoj storyline s tajanstvenim likovima koji iz pozadine vuku poteze.

Već je bilo priče da će to Piani rastegnuti kroz 30-40 brojeva o toj nekoj Kompaniji koja će kao nešto tajanstveno kemijati u svjetskom poretku. Epizoda je previše zbrzana, bez velike razrade, a kraj je preishitren. Nije me se dojmilo, ali da je za baciti kao neke druge Pianijeve epizode- nije.

Ali zato treba uživati u prekrasnom novom Calcaterrinom stilu crtanja, stvarno je uživancija pratiti njegov crtež.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 18/03/2019 : 11:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
170 Gradske bande
171 Tehnopati


Ostini nas u ovoj dvodijelnoj priči upoznaje sa skroz nepredviđenim posljedicama pada Uranije na Grad, stvaranjem novog evolucijskog pravca čovječanstva - tehnopata koji su u stanju telepatskom vezom komunicirati sa strojevima i virtualnom stvarnošću.

Radnja počinje neobjašnjivim padom putničkog shuttlea usred grada, i dok službene istrage nastoje svaliti krivnju na navodno suicidalnog glavnog pilota što jako ide na ruku jednoj tajanstvenoj vladinoj organizaciji, Nathan Never i Agencija Alfa koju su unajmile porodice žrtava, provode neovisnu istragu koja će ih odvesti u neočekivanom i opasnom pravcu, a ponovo ćemo sresti neke stare likove.

Glavni fokus je, naravno, na tehnopatima koje ćemo očito još susretati u idućim epizodama i njihovom pokušajima nošenja sa novostečenim sposobnostima jer većina tehnopata ih je zadobila u formativnom razdoblju pa ih tako neki obijesno zlorabe, dok ih drugi nastoje odgovorno koristiti u službi dobra po njihovoj anarhističkoj definiciji, itd. što me jako podsjeća na neke superherojske stripove jer tehnopatija u biti i je "supermoć". Imamo i međugeneracijske sukobe i sl., i to mi je sve vrlo simpatično i dopadljivo, i bila mi odlična epizoda, ali postoje neki detalji koji su me omeli u potpunom užitku.

Primjerice tu je scena u stilu filmova o Jamesu Bondu, gdje negativci bacaju žrtve morskim psima, a Bormidin crtež je jako neuravnotežen, pa dok mi se sviđa njegov stil, neke scene su mi jako loše nacrtane.

Naslovnice su mi dosta osrednje i za zaborav.

P. S. Odlična majica Jerry, kako si je naručio?

Edited by - Kerempir on 18/03/2019 11:49:13
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/03/2019 : 12:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

P. S. Odlična majica Jerry, kako si je naručio?


Vrlo jednostavno, skinuo sliku s interneta, malo je obradio, poslao Goranu na PM (nick mu je tarantula, drži striparnicu u Mostaru), napisao veličinu i boju majice kakvu bih htio po nekoj svojoj procjeni da se slaže uz sliku i za par dana stigla. Baš sam zadovoljan kako je ispalo.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 19/03/2019 : 08:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Jako dobar posao, znači maltene taj gofan ima sve potrebno i samo treba naručiti broj... Ako te ne bi smetalo što nemaš unikat
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/03/2019 : 09:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Zašto bi me smetalo, što se mene tiče neka svi naruče istu majicu, samo paziti na veličinu.

Mladjo recimo bi mogao bar XL
Spock je čini mi se sitniji, oko L-a je
Rizbu starog vuka nisam upoznao
Željkec XXXL i ispod slike napisati: skupo, ne zanima me
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 19/03/2019 : 16:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
172 Spoznaja boli

Nathan Never surađuje sa Katjiom Claussen, na slučaju serijskih ubojstava u kojoj žrtve nemaju naizgled nikakve poveznice. To je skoro sve što mogu reći o priči bez spojlera koji bi pokvarili prvo čitanje. Sama Sama Katjia je medij koja često surađuje sa policijom, između ostalog zbog sposobnosti da dodirom mrtvaca proživljava posljednje trenutke žrtve.

Ostini opet majstorski od početka do kraja vodi od Di Clementea prekrasno nacrtanu epizodu, doslovce sam guštao u kadrovima, i praktički svi segment ove epizode, izuzev po meni katastrofalno napravljene naslovnice, zaslužuju najvišu ocjenu.

A opet, ovo mi nije među najdražim Nathanovim pričama. Riječ je o tome što je ovo jedna tipična detektivska priča, i ako ignoriramo paranormalne sposobnosti Katjie Claussen, nema nikakvih naznaka SF-a, pa i bez ikakvih poveznica sa općim kontinuitetom, što ipak očekujem u epizodama Nathana Nevera, pa sam zato na kraju epizode, usprkos odličnom završetku imao osjećaj kao da mi nešto fali.

U ovakvoj priči bih komotno mogao umjesto. Nathana zamisliti bilo kojeg drugog detektiva iz popularne kulture, ali kada se stvari s jeste na svoje mjesto, ovo je jedna vrlo dobra epizoda za čitalačku užitak, a vezano za ovu epizodu, na pameti mi je bila mislim nietzscheova izreka:

"Ako dovoljno dugo gledaš u ponor, i ponor će početi gledati u tebe"

P. S.
Jerry, heh tu mi je problem što sam na granici pa mi katkad pašu veličina M ili L, ovisno o kroju. Koliko to dođe?

Rizba sam nakratko sreo, doslovce u prolazu jer sam kupio njegov strip, rekao bih L

Mogli bi se tako prepoznavali po majicama.

Edited by - Kerempir on 19/03/2019 16:41:21
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6948 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/03/2019 : 18:49:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Zašto bi me smetalo, što se mene tiče neka svi naruče istu majicu, samo paziti na veličinu.

Mladjo recimo bi mogao bar XL
Spock je čini mi se sitniji, oko L-a je
Rizbu starog vuka nisam upoznao
Željkec XXXL i ispod slike napisati: skupo, ne zanima me



Ja sam M.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/03/2019 : 19:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Zašto bi me smetalo, što se mene tiče neka svi naruče istu majicu, samo paziti na veličinu.

Mladjo recimo bi mogao bar XL
Spock je čini mi se sitniji, oko L-a je
Rizbu starog vuka nisam upoznao
Željkec XXXL i ispod slike napisati: skupo, ne zanima me



I onda se svi negdje nađemo s majicama i uslikam

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/03/2019 : 20:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Baš tako. Recimo ovogodišnji Mafest (nisam još vidio najave ima li ga ove godine). I svi s Nathanom s njegovom najljepšom naslovnicom na majici.

Inače majica je 20 KM iliti 80 kunića (dvajesmaraka kako kažu moji jercegovci) i zato svi trk tarantuli na PM i pozovite se na mene.

@Spock, uh još si oko M, znači nisi se nimalo udebljao od prije 10 godina kad si mi prodao onog prvog giganta. Ja sam dugo bio L, ali sad ipak je bolji XL računajući da će se majica kasnije malo upiti.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6948 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 20/03/2019 : 06:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

@Spock, uh još si oko M, znači nisi se nimalo udebljao od prije 10 godina kad si mi prodao onog prvog giganta. Ja sam dugo bio L, ali sad ipak je bolji XL računajući da će se majica kasnije malo upiti.



Je, je, tu sam negdje isti po kilaži!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/03/2019 : 21:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo malo trivie:broj pojavljivanja junaka u epizodama:

EDIT:Dodavati ću podatke kako budem čitao epizode

Aristotel Skotos - 9 (Specijalni agent Alfe, Zabranjena zona/Ljudi sjene (samo u Ljudi sjene), Iza zvijezda, Vrijeme osvete, Iz dubokog svemira, Gabrijelova zagonetka, Lu 39:Ravenov povratak, LU 42/43:Bratstvo sjene/Egzodus, ALM 04:Mladi dani Nathana Nevera)
Kal Skotos - 7 (Specijalni Agent Alfe, Zabranjena zona/Ljudi sjene, Iza zvijezda, Vrijeme osvete, Iz dubokog svemira, Gabrijelova zagonetka, LU 42/43:Bratstvo sjene/Egzodus)
Ishimori - 5 (Specijalni agent Alfe, Crni monolit, Vrijeme osvete, Opsesija, ALM 01:Osveta Jakuza)
C-09/Aaron N. Stack - 3 (Specijalni agent Alfe, Ja, robot, GIG 01:Dvostruka budućnost)
Marcus Hackman - 2 (Crni monolit, Zatočenica dvorca/Osvetnici)
Mac - 2 (Crni monolit, Ja, robot)
Ash i Leonide - 2 (Crni monolit, Zatočenica dvorca/Osvetnici)
Athos Than - 3 (Operacija Zmaj/Otok smrti, Demoni, LU 58/59:Zmajeva osveta/Završni turnir)
Angel/Marsha - 1 (Nevidljiva sila)
Bratstvo sjene - 5(ima još?) (Zabranjena zona/Ljudi sjene, Iza zvijezda, Prvak, Iz dubokog svemira, LU 42/43:Bratstvo sjene/Egzodus)
Hell's island - 2 (Zabranjena zona/Ljudi sjene, SD 36:Lovci i lovine)
Franz Hoenzoller - 3 (Pakao, Cybermaster, LU 55:Lov na čovjeka)
Komandant Edwards - 2 (Pakao, LU 55:Lov na čovjeka)
Dinosauri u kanalizaciji - 2 (Pakao, Izgubljeni svijet - objašnjenje od kuda dinosauri u kanalizaciji iz epizode Pakao)
Susan Connery - 1 (Svemirsko pješaštvo/Posljednja bitka)
Jerry Lone - 5 (Iza zvijezda, LU 47:Glas iz prošlosti, LU 42/43:Bratstvo sjene/Egzodus, SP 05:Dan meteoroida, LU 58/59:Zmajeva osveta/Završni turnir)
Mendoza - 5 (Iza zvijezda, Vrijeme osvete, LU 39:Ravenov povratak, LU 42/43:Bratstvo sjene/Egzodus, LU 44:Zaraza)
Teritorij - 2(ima još?) (Izgorena zemlja/Pustinjski razbojnici, Buffalo express/Mrtva zemlja - je li je to teritorij?)
Jake, Joey i Marian Heflin - 1 (Izgorena zemlja/Pustinjski razbojnici)
Olivia Olling - 7 (Cybermaster, Zatočenica dvorca/Osvetnici, Ja, robot, SD 34:Strava nad nama, SD 38:Tri istine, LU 44:Zaraza, LU 51:Gusari)
Aytin - 3 (Cybermaster - kao Diego, samo na reklami i Prvak - kao Diego, LU 42/43:Bratstvo sjene/Egzodus)
Nusuth - 4 (Prvak, Iz dubokog svemira, Gabrijelova zagonetka, LU 42/43:Bratstvo sjene/Egzodus)
Laura Lorring Never - 4 (U ponoru pamćenja/Jedanaesta zapovijed, Posljednji val, GIG 01:Dvostruka budućnost, ALM 04:Mladi dani Nathana Nevera)
Ann Never - 8 (U ponoru pamćenja/Jedanaesta zapovijed, Delirij, Gabrijelova zagonetka, SD 34:Strava nad nama, LU 39:Ravenov povratak, GIG 01:Dvostruka budućnost, LU 56:Priča o Kathy Teller, LIB 64/65:Otok na nebu/Bezvremenski rat)
Leyla Dochateu - 6 (U ponoru pamćenja/Jednaesta zapovijed, Gabrijelova zagonetka, LU 39:Ravenov povratak, GIG 01:Dvostruka budućnost, LU 56:Priča o Kathy Teller, LIB 64/65:Otok na nebu/Bezvremenski rat)
Jack O'Ryan - 15 (Vrijeme osvete, Delirij, Demoni, Ja, robot, SD 38:Tri istine, LU 48:Strah na dnu mora, LU 39:Ravenov povratak, LU 41:Smrtonosni projekt, LU 45:Maskirani osvetnik, LU 51:Gusari, LU 57:Thor 14, LU 58/59:Zmajeva osveta/Završni turnir, LU 60:Dvoboj u bezdanu, LU 61/62:Sablast u kompjutoru/Silazak u podzemlje, LIB 64/65:Otok na nebu/Bezvremenski rat)
Profesor Odaka - 1 (Izgubljeni svijet)
Ran - 4 (Izgubljeni svijet, SD 34:Strava nad nama, LU 40:Strava nad nama, LU 61/62:Sablast u kompjutoru/Silazak u podzemlje)
Kapetan Hashimoto - 4 (Izgubljeni svijet, SD 34:Strava nad nama, LU 40:Satelit ubojica, LU 61/62:Sablast u kompjutoru/Silazak u podzemlje)
Mary Mathers - 3 (Iz dubokog svemira, Gabrijelova zagonetka, LU 42/43:Bratstvo sjene/Egzodus)
Lucy iz budućnosti - 3 (Vampyrus, SD 35:Djeca noći, GIG 01:Dvostruka budućnost)
Gabrijel - 3 (Gabrijelova zagonetka, GIG 01:Dvostruka budućnost, LU 42/43:Bratstvo sjene/Egzodus)
Raven - 2 (Gabrijelova zagonetka, Lu 39:Ravenov povratak)
Andy Havilland - 7 (Prljava ulica, SD 35:Djeca noći, LU 44:Zaraza, LU 45:Maskirani osvetnik, LU 52/53:Ljudska meta/Smrtonosna partijaLU 58/59:Zmajeva osveta/Završni turnir, LU 60:Dvoboj u bezdanu)
Al - 7 (Opsesija, SD 35:Djeca noći, SD 38:Tri istine, LU 39:Ravenov povratak, LU 45:Maskirani osvetnik, LU 52/53:Ljudska meta/Smrtonosna partija, Lu 60:Dvoboj u bezdanu)
Link - 3 (SD 34:Strava nad nama, LU 39:Ravenov povratak, LU 40:Satelit ubojica, LU 60:Dvoboj u bezdanu)
Robotica Olga - 4 (SD 34:Strava nad nama, LU 39:Ravenov povratak, LU 40:Satelit ubojica, LU 61/62:Sablast u kompjutoru/Silazak u podzemlje)
Antionijska ekipica - 5 (SD 21:Izgubljeni svijet (samo čiča:)), SD 34:Strava nad nama, LU 40:Satelit ubojica, LU 61/62:Sablast u kompjutoru/Silazak u podzemlje, LIB 64/65:Otok na nebu/Bezvremenski rat)
Oniji - 2 (SD 20:Demoni, LU 61/62:Sablast u kompjutoru/Silazak u podzemlje)
April - 5 (SP 03:Lov na lopova. LU 39:Ravenov povratak, LU 50:Babilonska biblioteka, LU 60:Dvoboj u bezdanu,LIB 64/65:Otok na nebu/Bezvremenski rat)
May - 7 (SP 03:Lov na lopova, Lu 39:Ravenov povratak, LIB SP 04, u dodatku:Stiže Legs!, LU 40:Satelit ubojica, LU 50:Babilonska biblioteka, LU 51:Gusari, LU 60:Dvoboj u bezdanu)
June - 2 (SP 03:Lov na lopova, Lu 50:Babilonska biblioteka)
Atlantiđani - 3 (Još negdje?) (LU 40:Satelit ubojica, LU 51:Gusari, LIB 64/65:Otok na nebu/Bezvremenski rat)
Selena - 1 (GIG 01:Dvostruka budućnost)
Amim Kelvan - 2 (GIG 01:Dvostruka budućnost, LU 42/43:Bratstvo sjene/Egzodus)
Daro Dehner - 2 (GIG 01:Dvostruka budućnost, LU 42/43:Bratstvo sjene/Egzodus)
Alexandra T. Farell - 2 (GIG 01:Dvostruka budućnost, LU 42/43:Bratstvo sjene/Egzodus)
Branko - 1 (LIB 63:More pustoši)
Luke Sanders - 1 (LIB 64/65:Otok na nebu/Bezvremenski rat)

Adresa Nathana Nevera:Hurley cliffside 840.


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 18/08/2019 01:50:26
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/03/2019 : 23:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nego baš sam pročitao "Preživljavanje na nuli".
Nije mi to tak loša epizoda kao što neki pričaju ali taj naslov mi je fakat zanimljiv. Pao mi je wild guess na pamet:možda se virus zove ZERO SURVIVE, odnosno PREŽIVJELIH:NULA/NULA PREŽIVJELIH ili kako već...To bi imalo smisla, a onda bi prijevod iz stripa zapravo bio nespretno prevedeno ime virusa. Mislim, virus nema nikakve veze sa zimom, temperaturom...

Jel' netko zna kako je u originalu?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/03/2019 : 23:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

NN 205..Zagonetka senatora Kanea

ukratko
zanimljiva priča 8/10
dobar crtež 8,5/10
i za tu epizodu NN-a možemo kazat...kaj bi bolje


Žao mi je Rizbo... i opet mmmeehh..

Klasični Vigna, opet zanimljiva premisa, navučeš se u radnju, ali kako ideš prema kraju priča sve više sliči ispuhanom balonu. Iako mi Pretorijanci nikad nisu potpuno legli niti su bili, bar za sad u serijalu, potpuno razrađeni ipak je bila zanimljiva ideja o mogućoj njihovoj infiltraciji na Zemlji u važne vojne i političke krugove.

Tako i epizoda dobro drži vodu u prvoj polovici, ali kasnije Vigna sve opet brljavi neuvjerljivom završnicom, bezbrojnom količinom teksta i nadasve dosadnim svršetkom. Umjesto da sve pojača s još većom misterijom koja bi se mogla razvući kroz više epizoda on je pretvara u neuvjerljivi sapuničasti filmić o senatoru.

E moj Vigna, znao si ti to nekad puno bolje.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6948 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/03/2019 : 06:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nego baš sam pročitao "Preživljavanje na nuli".
Nije mi to tak loša epizoda kao što neki pričaju ali taj naslov mi je fakat zanimljiv. Pao mi je wild guess na pamet:možda se virus zove ZERO SURVIVE, odnosno PREŽIVJELIH:NULA/NULA PREŽIVJELIH ili kako već...To bi imalo smisla, a onda bi prijevod iz stripa zapravo bio nespretno prevedeno ime virusa. Mislim, virus nema nikakve veze sa zimom, temperaturom...

Jel' netko zna kako je u originalu?




Da, u pravu si! Nema nikakve veze s temperaturom. Mene je naslov opet prevario, pa sam mislio da se radi o jednoj drugoj epizodi u polarnim krajevima, kad ono epizoda od čije naslovnice je Jerry uzeo avatar!

U originalu stoji: "Sopravvivenza zero", a to znači "Preživljavanje nula" ili "Nula preživjelih".

EDIT: A di ti je NN SR 16: Prvak

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 21/03/2019 06:45:19
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 21/03/2019 : 08:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by mladjo

Nego baš sam pročitao "Preživljavanje na nuli".
Nije mi to tak loša epizoda kao što neki pričaju ali taj naslov mi je fakat zanimljiv. Pao mi je wild guess na pamet:možda se virus zove ZERO SURVIVE, odnosno PREŽIVJELIH:NULA/NULA PREŽIVJELIH ili kako već...To bi imalo smisla, a onda bi prijevod iz stripa zapravo bio nespretno prevedeno ime virusa. Mislim, virus nema nikakve veze sa zimom, temperaturom...

Jel' netko zna kako je u originalu?




Da, u pravu si! Nema nikakve veze s temperaturom. Mene je naslov opet prevario, pa sam mislio da se radi o jednoj drugoj epizodi u polarnim krajevima, kad ono epizoda od čije naslovnice je Jerry uzeo avatar!

U originalu stoji: "Sopravvivenza zero", a to znači "Preživljavanje nula" ili "Nula preživjelih".

EDIT: A di ti je NN SR 16: Prvak


U Libellusovom izdanju je Nemoguce prezivljavanje.
Mislim da je tako sasvim OK.
Prezivljavanje na nuli je bezveze.😊
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2019 : 08:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas me zanimaju te Jerryeve majce ali ne mogu otvoriti slike...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/03/2019 : 15:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by mladjo

Nego baš sam pročitao "Preživljavanje na nuli".
Nije mi to tak loša epizoda kao što neki pričaju ali taj naslov mi je fakat zanimljiv. Pao mi je wild guess na pamet:možda se virus zove ZERO SURVIVE, odnosno PREŽIVJELIH:NULA/NULA PREŽIVJELIH ili kako već...To bi imalo smisla, a onda bi prijevod iz stripa zapravo bio nespretno prevedeno ime virusa. Mislim, virus nema nikakve veze sa zimom, temperaturom...

Jel' netko zna kako je u originalu?




Da, u pravu si! Nema nikakve veze s temperaturom. Mene je naslov opet prevario, pa sam mislio da se radi o jednoj drugoj epizodi u polarnim krajevima, kad ono epizoda od čije naslovnice je Jerry uzeo avatar!

U originalu stoji: "Sopravvivenza zero", a to znači "Preživljavanje nula" ili "Nula preživjelih".

EDIT: A di ti je NN SR 16: Prvak


U Libellusovom izdanju je Nemoguce prezivljavanje.
Mislim da je tako sasvim OK.
Prezivljavanje na nuli je bezveze.😊



Znao sam da je krivi prijevod!

A pročitao sam i Prvaka, ide danas i za njega osvrt

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 21/03/2019 : 16:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote


Evo, ovo je slika iz "Prvaka", a ovo gdje su Nathan i Legs bi trebala biti četvrta razina. Mislim, ono, kak...?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/03/2019 : 13:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never SD 14:PRVAK

Sve usvemu solidna epizoda koja je (donekle) bitna za kontinuitet vezan za Bratstvo sjene. Medda je dobro uklopio Bratstvo, zanimljivi sport budućnosti Rollerball, pardon Fightball, a tu je i "nova droga na tržištu" koja, naravno, svojim negativnim posljedicama uništava našega prvaka.
Casini mi definitivno nije među omiljenim crtačima. Solidno odrađuje posao ali to je to. Ipak mi je za mrvicu bolji od Zmaj epizode.
Jedan od nedostataka je što sam Fightball nije malo bolje objašnjen, tipa na uvodnim listovima (prije stripa) ili u samom stripu ali ajde...
Inače Diego jako podsjeća na Maradonu, kako po izgledu i kvaliteti igre kojom se bavi, tako i po uzimanju droga :))
Scenarij:6/10
Crtež:6/10

Tagovi:
- drugo pojavljivanje Diega Hernandeza, prvo je u Cybermasteru, samo na reklami
- treća epizoda o Bratstvu sjene
- prvo pojavljivanje Nusuth
- Fightball, sport sličan Rolleballu, poznatoj SF priči, a postoje i dva filma

Nathan Never SD 15:PREŽIVLJAVANJE NA NULI

Nije to toliko loše koliko se priča, makar naravno da je scenarij daleko od vrhunskog. Gore smo već nešto spominjali sam prijevod.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10

Nathan Never 16/17:U PONORU PAMĆENJA/JEDANAESTA ZAPOVIJED

Ono što ću ovdje prvo spomenuti je sjajan izbor crtača jer ovakvu melankoliju i tugu Mari odlično ocrtava.
Radnja je odlično koncipirana, isprepliću se prošlost i sasdašnjost, saznajemo veliki broj stvari vezanih za Nathanovu prošlost, a sam Ned Mace je stvarno odlično smišljen. Čisto zlo.
Scenarij:8/10
Crtež:8/10

Tagovi:
- prvo pojavljivanje Laure Lorring Never, Ann Never, Sare McBain i Leyle Dochateu

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/03/2019 : 02:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never LU 46 - OR.BR. 9:OČI NEZNANCA
Moram priznati da ovdje ne dijelim mišljenje većine. Sceanrij je jednostavno na razini da se može pročitati i to je to. Ok, stvarno je ta jedna otuđenost, tuga i melankonija dobro prenesena ali izvan toga priča ne funkcionira na način da kvalitetnije zadobije čitateljevu pažnju. Casini mi je zasad najmanje dobar Nathanov crtač, a ovdje se posebno "iskazao".
Sve u svemu, priča je imala potencijal ali se na kraju svela na meni jednu od najmanje dobrih NN priča.
Scenarij:5/10
Crtež:5/10

Nathan Never LU 18:VRIJEME OSVETE
E ovo je već prava adrenalinska injekcija popraćena vrlo dobrim crtežom. Akcija je non-stop prisutna, a lik Jacka O' Ryana je odlično smišljen.Scena sa skidanjem maske pred Skotosom je jedna od upečatljivijih u serijalu.
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

Tagovi:
- prvo pojavljivanje Jacka O'Rayana
- četvrto pojavljivanje Aristotela i Kala Skotosa
- treće pojavljivanje Ishimorija
- drugo pojavljivanje Mendoze

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.06 seconds. Snitz Forums 2000