forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/03/2019 : 14:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nathan Never LU 46 - OR.BR. 9:OČI NEZNANCA
Moram priznati da ovdje ne dijelim mišljenje većine. Sceanrij je jednostavno na razini da se može pročitati i to je to. Ok, stvarno je ta jedna otuđenost, tuga i melankonija dobro prenesena ali izvan toga priča ne funkcionira na način da kvalitetnije zadobije čitateljevu pažnju. Casini mi je zasad najmanje dobar Nathanov crtač, a ovdje se posebno "iskazao".
Sve u svemu, priča je imala potencijal ali se na kraju svela na meni jednu od najmanje dobrih NN priča.
Scenarij:5/10
Crtež:5/10


Mladjo nisi melankolik, ne znaš se prepustiti priči. Vidi se da si za politike.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/03/2019 : 20:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by mladjo

Nathan Never LU 46 - OR.BR. 9:OČI NEZNANCA
Moram priznati da ovdje ne dijelim mišljenje većine. Sceanrij je jednostavno na razini da se može pročitati i to je to. Ok, stvarno je ta jedna otuđenost, tuga i melankonija dobro prenesena ali izvan toga priča ne funkcionira na način da kvalitetnije zadobije čitateljevu pažnju. Casini mi je zasad najmanje dobar Nathanov crtač, a ovdje se posebno "iskazao".
Sve u svemu, priča je imala potencijal ali se na kraju svela na meni jednu od najmanje dobrih NN priča.
Scenarij:5/10
Crtež:5/10


Mladjo nisi melankolik, ne znaš se prepustiti priči. Vidi se da si za politike.



Da, ja sam više za epizode sa egomanijacima koji žele pokoriti svijet :D

Idemo dalje

Nathan Never SD 19:DELIRIJ
Ono što prije nisam radio, kako sa natanom, tako i sa drugim stripovima, nisam uspoređivao scenariste, prati tko što radi, odnosno doslovce učio napamet koja je čija priča. Jasno, ostajalo mi je u glavi dosta toga o autorima ali sada baš uspoređujem i komentiram. Što se tiče scenarista, zasad mi se iskristaliziralo sljedeće:Sera je fakat najbolji od trojca sa sardinije, Medda zna napisati pomalo prosječne epizode ali zna napisati i odlične stvari dok je Vigna nekakav prosjek. I još kada je u tandemu sa Casinijem, dobijemo jednu čitljivu epizodu koja nema neka posebne kvalitete. Sve u svemu, pročita se to ali brate mili, da može bolje - može.

Ma ne, mora.

Scenarij:5/10
Crtež:6/10

Tagovi:
- drugo pojavljivanje Jacka O'Rayana
- drugo pojavljivanje Anne Never

Nathan Never SD 20:DEMONI
Eto, taman sam pohvalio Serru i onda mi proda ovakvu priču. Maska, anđeli, demoni, nathan gubi razum...Moglo je to ispasti odlično ali ispalo je...Ha onak, prosječno.
Rinaldi je dosta dobro obavio crtački dio.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10

Tagovi:
- treće pojavljivanje Jacka O'Ryana
- drugo pojavljivanje Athosa Thana

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 24/03/2019 : 20:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Ja sam izgleda jedan od rijetkih (ako ne i jedini), kome je Medda najbolji scenarist.

Vezano za taj podatak, Mladjo, slabo si ocijenio "U ponoru pamćenja".

EDIT: Medda, ne Vigna!! Krivo sam napisao. Vigna mi je uvjerljivi najlošiji od trija sa Sardinije!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 24/03/2019 21:14:58
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/03/2019 : 20:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ha gle, tak sam ga ja doživio

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 24/03/2019 : 23:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never SD 21:IZGUBLJENI SVIJET

Jurrasic park u Nathan Neveru? Zašto ne!
Epizoda je odlična i još jednom mi se potvrđuje da je Serra najbolji od trojke sa sardinije. Dee u svojoj recenziji točno primjećuje da Nathan ovdje nema onu melankoličnu notu kakvu zna imati sa drugim scenaristima, nego je više čovjek od akcije i borbe koja se konstantno proteže kroz cijeli strip. Ideja je odlično sprovedena u djelo i jedva čekam da (ponovo) dođem do nastavaka ove priče. Malo o likovima:profesor Odaka je kalsični ludi znanstvenik Hellingenovog kalibra. Inače pao mi je na pamet jedan ludi znanstvenik koji isto pokušava uništiti svijet - Tromb iz AF-a1 Dakle, obadvojica su ludi egomanijaci ali koliko je Tromb originalniji lik od ovg Mad doctora koji je napravljen po totalnoj šabloni. Treba još spomenuti kapetana Hashimota, lokalnog drota koji će se, ako se ne varam, i kasnije pojavljivati i to u većoj/dužoj ulozi, te svakako Ran, genijalno smišljeni lik (što fizički, što psihički) koji se odlično uklapa u ambijent, a opet je izrazito posebna.
Kraj je malo zbrzan, trebalo je to ići na više strana.
Sve u svemu, odlična epizoda.

P.S. Naslovnica je za deset.

Scenarij:7/10
Crtež:8/10

Tagovi:
- prvo pojavljivanje profesora Odake
- prvo pojavljivanje Ran
- prvo pojavljivanje kapetana Hashimota
- objašnjenje od kuda dinosauri u kanalizaciji iz epizode Pakao
(znači drugo pojavljivanje)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 27/03/2019 15:56:13
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/03/2019 : 07:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


NN SR 96: Zavjesa tišine

Broj stranica: 94

Scenarij: Claudio Fattori
Crtež: Stefano Casini
Naslovnica: Roberto De Angelis

Obožavam kronologiju i pisce koji paze na detalje. Po svemu sudeći, Claudio Fattori je jedan od takvih, a zbog čega mu je ovo tek druga, a već posljednja epizoda u serijalu - ne znam. Problem je u tome što je Fattori ovdje napisao jednu priču koja ima materijala za puno više od 94 stranice. U biti, nije da ima previše materijala, već je scenarist osjetio potrebu da sve najdetaljnije objasni (Možda mu je Burratini uzor! :-)), pa je ubio s količinom teksta. Ma doslovno je ubio! Još nisam čitao ovako naporan strip u svom životu! Onome tko uspije pročitati ovo odjednom, bez da zaspi, trebalo bi dati kakvu nagradu.

Priča je u globalu dobra, ali stvarno nije bilo potrebe sve toliko rasčlanjivati. Ovdje bih istaknuo i scene gdje se spominje i prikazuje disketa (24. str.) i telefonska (OK videofonska) govornica (36.str.). S današnjeg gledišta smiješno. Uvijek govorim da je najteže pisati znanstvenu fantastiku, jer tko će pogoditi izume koje bliska, a pogotovo daleka budućnost nosi, ali, u ovom slučaju, moglo se i bez tih očiglednih nelogičnosti. Disketa je 1999., kad je epizoda izdana, već bila poprilično zastarjela tehnologija, pa je scenarist tu mogao pametnije odigrati, a već su i mobiteli naveliko bili u optjecaju, pa nije ni logično da u svijetu daleke budućnosti postoje govornice.

Disketa...


...i govornica u svijetu budućnosti!


Širi se priča s Hoenzollerom, ali ne mogu se sjetiti gdje se već novinarka Emma Key pojavila? Drugi kandidat za guvernera - Houseman, je zanimljiv lik koji sebe uspoređuje s Don Quijotom, a i izgled mu je na mjestu. Ostali likovi su očekivani za ovakvu priču i ne ostavljaju neki upečatljivi dojam, iako za neke od njih očekujem da se ponovno pojave u narednim epizodama. Zanimljiva je, ali i nedovoljno iskorištena ideja svemirske stanice "Dark Star" kojom upravlja umjetna inteligencija koja se otela kontroli. Istina, takva tema ima materijala za nekoliko epizoda, pa ovih par stranica izgleda kao nekakav prolog za nešto veće.

Casini je crtač sa svojim specifičnim stilom, koji na prvu jako neprivlačno izgleda. Pogotovo su problematična lica glavnih aktera serijala. Izgledaju kao karikature, a pogotovo Nathan ne sliči na sebe. Pozitivna stvar su kadriranja i dinamika crteža. Ne znam jesu li kadriranja samo njegova ideja ili je i scenarist zaslužan za to, ali uvelike su zaslužna za vrlo dobru ocjenu za crtež.
Naslovnica s zlokobnim prikazom svemirske stanice "Dark Star" i tijelima koje plutaju oko nje dobro nagovješta glavni uzrok događaja u ovoj priči.

Zadivljujuća Casinijeva dinamika crteža i kadriranja!


(priča: 7, scenarij: 3, crtež: 8, naslovnica: 8) - 62%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/03/2019 : 22:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da, to sa disketom je bilo u još jednom "kasnijem" broju, 65 ili tako nešto (kasnijem u smislu da je već druga polovica devedesetih, a oni i dalje furaju diskete. Trebali su pogledati npr. ST: DS9 gdje već imaju memorijske štapiće koji jako podsjećaju na USB stickove, a radnja je isto u devedesetima).

Inače, ne sjećam se ove epizode ali iz ovoga priloženog, dao bih Casiniju jedva prolaznu ocjenu :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/03/2019 : 09:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Sad su već ''oblaci'' tipa google drive preuzeli primat.
Al ne znam što vas to dira, ja baš volim te stare vizije budućnosti ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/03/2019 : 14:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Sad su već ''oblaci'' tipa google drive preuzeli primat.
Al ne znam što vas to dira, ja baš volim te stare vizije budućnosti ;)



Ma nisu problem stare vizije budućnosti nego kada netko u godini stvaranja SF stripa u tom istom stripu upotrijebi tehnologiju koja je već tada zastarjela. Zbači, da je ovo strip iz 1981., ajde de, ali ovak' kasno isfuravati disketu...
Ali dobro, to su ipak ne toliko bitne stvari, Nathan je odličan strip

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/03/2019 : 15:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never SD 22 i 23:ZATOČENICA DVORCA/OSVETNICI

Početi ću sa crtežom. Iako je Bonazzi "majstor zanata" koji sve odradi kako treba ali nikada to nije vrhunski, ovdje mi je stvarno odlično sjeo. Interijer, eksterijer, lica, scene borbe, svemir...Sve je fakat odlično napravljeno.
Sama radnja je isto dosta dobra. Iako se ovdje probalo dodatno objasniti zašto su ljudi zaboravili na Odiseju, ipak mi i dalje to objašnjenje nije prihvatljivo, naročito kada svako malo vidimo da ne samo Nathan, nego i mnogi drugi čitaju različite knjige iz prošlosti (evo sad u SP 2 žena čita Julesa Vernea) Ok, mogla bi se povući paralela sa npr. nekim djelom koje je bilo vrhunsko remek djelo prije 1000 godina, a sada nitko ni ne zna za njega, samo da li su takva djela uopće postojala, a da baš nikakav dokument o njima nije sačuvan? I može li se svjetska kataklizma u Nathanovom svijetu mjeriti baš sa npr. srednjim vijekom? Jer vjerujem da npr. u Jeremiahu nitko ne zna za Odiseju (ali opet možda je i tamo neki kolekcionar sačuvao kopiju - postoji šansa!) ali kod NN-a civilizacija je ipak preživjela.
Uglvnom, Serra je dosta dobr uradio posao, ponovo se pojvaljuju stari znanci, priča ima akcijski šmek ali i pomalo promišljanja/kontemplacije od strane glavnog junaka, tako da na kraju imamo finu epizodicu koja ostavlja mogućnost ponovnog susreta sa ekipicom iz priče.
Scenarij:7/10
Crtež:8/10

Tagovi:
- drugo pojavljivanje Asha i Leonida
- drugo pojavljivanje Marcusa Hackmana
- prvo pojavljivanje predsjednika Abrahama
- prvo pojavljivanje političara Johna Cleverlyja Cartneya

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 27/03/2019 : 19:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Sad su već ''oblaci'' tipa google drive preuzeli primat.
Al ne znam što vas to dira, ja baš volim te stare vizije budućnosti ;)



Ma nisu problem stare vizije budućnosti nego kada netko u godini stvaranja SF stripa u tom istom stripu upotrijebi tehnologiju koja je već tada zastarjela. Zbači, da je ovo strip iz 1981., ajde de, ali ovak' kasno isfuravati disketu...
Ali dobro, to su ipak ne toliko bitne stvari, Nathan je odličan strip



Upravo tako!

Nego lijepo napreduješ s Nathanom. Odlični su ti osvrti. Dobro mi dođe kao ponavljanje gradiva.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/03/2019 : 19:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Thnx!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 28/03/2019 : 22:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never LU SP 2:IZ DUBOKOG SVEMIRA

Medda je ovdje napravio dosta dobar posao iako nema toliko melankonije kao u nekim ranijim radovima. Ipak, ono što mi fali je nedostatak "klaustrofobične" atmosfere jer ovo mjesto radnje je kao stvoreno da dočara nekakvu stišnjenost, težinu, pritisak... Sve u svemu, epizoda je dobro narativno postavljena, a i likovi su čist' ok. De Angelis je odradio solidan posao s tim da fali malo više scena podvodnog eksterijera. Možda bi Mari bio bolji za dočaravanje klaustrofobije na dnu mora?
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

Dodatak:
Scenarij:5/10
Crtež:6/10

Tagovi:
- prvo pojavljivanje Mary Mathers
- drugo pojavljivanje Nusuth
- četvrto pojavljivanje Bratstva sjene
- peto pojavljivanje Aristotela Skotosa
- peto pojavljivanje Kala Skotosa

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 29/03/2019 : 05:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nathan Never LU SP 2:IZ DUBOKOG SVEMIRA

Medda je ovdje napravio dosta dobar posao iako nema toliko melankonije kao u nekim ranijim radovima. Ipak, ono što mi fali je nedostatak "klaustrofobične" atmosfere jer ovo mjesto radnje je kao stvoreno da dočara nekakvu stišnjenost, težinu, pritisak... Sve u svemu, epizoda je dobro narativno postavljena, a i likovi su čist' ok. De Angelis je odradio solidan posao s tim da fali malo više scena podvodnog eksterijera. Možda bi Mari bio bolji za dočaravanje klaustrofobije na dnu mora?
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

Dodatak:
Scenarij:5/10
Crtež:6/10

Tagovi:
- prvo pojavljivanje Mary Mathers
- drugo pojavljivanje Nusuth
- četvrto pojavljivanje Bratstva sjene
- peto pojavljivanje Aristotela Skotosa
- peto pojavljivanje Kala Skotosa



A nisu ti zasmetali kitovi i dupini na 5000 metara dubine?

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 29/03/2019 : 07:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
To su tehnološki napredni kitovi i dupini
Ne možeš ih uspoređivati sa ovim današnjim
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/03/2019 : 08:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by mladjo

Nathan Never LU SP 2:IZ DUBOKOG SVEMIRA

Medda je ovdje napravio dosta dobar posao iako nema toliko melankonije kao u nekim ranijim radovima. Ipak, ono što mi fali je nedostatak "klaustrofobične" atmosfere jer ovo mjesto radnje je kao stvoreno da dočara nekakvu stišnjenost, težinu, pritisak... Sve u svemu, epizoda je dobro narativno postavljena, a i likovi su čist' ok. De Angelis je odradio solidan posao s tim da fali malo više scena podvodnog eksterijera. Možda bi Mari bio bolji za dočaravanje klaustrofobije na dnu mora?
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

Dodatak:
Scenarij:5/10
Crtež:6/10

Tagovi:
- prvo pojavljivanje Mary Mathers
- drugo pojavljivanje Nusuth
- četvrto pojavljivanje Bratstva sjene
- peto pojavljivanje Aristotela Skotosa
- peto pojavljivanje Kala Skotosa



A nisu ti zasmetali kitovi i dupini na 5000 metara dubine?



Vidiš fakat, o tome nisam ni razmišljao!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 29/03/2019 : 10:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
I Jacques Cousteau bi se lupio dlanom po licu. Ti bi sisavci zavrsili ziher u barokomori!

Sto se tice one cetvrte razine sto strsi do sedme, izgleda da i u buducnosti nije iskorijenjena bespravna gradnja. 😋

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 29/03/2019 : 11:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Malo sam stao zbog drugih obaveza, ali evo ukratko

173 Nalog za umorstvo
174 Zavjera na Melpomeni


Još uvijek su svježe rane par godina nakon rata, pa se Zemlja i orbitalne postaje nalaze u zategnutim odnosima. Ipak, javljaju se i prvi glasovi za stvaranjem normalnih i miroljubivih odnosa između nekad zaraćenih strana, a Joan Grant, udovica senatora Roberta Granta sa Melpomene koji je prije rata pokušavao obuzdati huškačku politiku (vidjeti epizodu 132 Vjetrovi rata) , na političkoj baštini svog pokojnog muža predvodi taj pokret što se, naravno, ne sviđa određenim ljudima iz poslovne zajednice, pa odluče primijeniti najjednostavnije rješenje i nadmudriti Agenciju Alfu koja je zadužena za zaštitu Grantove.

Volim takve političke intrige i akciju, a tu su mi i omiljeni Medda i Casini, a opet, nešto mi fali da ovo bude izvrsna priča.

Priča lako teče, ali služio sam da što sam stariji, u stropovima i filmovima me sve manje privlače akcijske scene, i dakle što ih je više, priča mi je "praznija". Znam da ovakve priče ne mogu bez malo akcije, a i bez obzira to mi je Casini majstor za takve dijelove, brzo bih preletio takvih stranica. Ipak Casiniju nalazim veliku zamjerki na Nicoleinom izgledu, izgleda baš babasto.

Daljnji tijek radnje lijepo teče, pun neočekivanih obrata do samog kraja, ali jako mi upada neuvjerljiva motivacija ljudi koji žele smaknuti Joan Grant. Poslovni ljudi bi tražili rušenju trgovinskih barijera, dapače upravo oni su i angažirali Agenciju Alfu, a ne ostavljaju mi dojam ekstremiste iz pokreta za neovisnost, ili mafije kojoj odgovaraju iste barijere jer zarađuju na monopol u u švercu.

Druga nelogičnost mi je da u zatvorenom ekosustavu sa skučenim prostorom poput orbitalne postaje, postoje nekad bogataši dijelovi koji su prepušteni propadanju i preuzimanju od strane kriminalaca. Prihvatio bih to kao posljedicu generalnog propadanja postaje, ali u ovoj priči uopće ne vidim temelja za takve pretpostavke.

Sve u svemu, solidna priča sa određenim nedorečenostima.

Naslovnice su pak, prva mi je super, a druga za nijansu dvije slabija.


Edited by - Kerempir on 29/03/2019 11:24:14
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/03/2019 : 20:50:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao sam jučer 4 NN-a pa da javim utiske

Khm, zo:

Nathan Never SD 24:VAMPYRUS
Ponovo ću početi sa crtežom - Mari je stvarno majstor atmosfere. Iako sam kao klinac (a i malo kasnije) nedovoljno cijenio njegove radove, sada vidim da takvu "mračnu razmuljanost" on izrazito dobro odrađuje. I dalje volim pravilnije, "čišće", sterilnije crteže ali volim i Marija.
Sama priča nije ništa posebno, već se više-manje glavni zaplet vidi u početku, nema nekih iznenađenja i zapravo glavna odlika ove epizode je Marijev crtež. Da je ovo crtao Casini...Bah.
Na zadnjim stranama vidimo slike budućnosti, e sad već sam zaboravio koliko je to bitno za radnju ali vidim iz recenzije da se taj svijet još spominje.
Scenarij:6/10
Crtež:8/10

Tag:
- prva pojava Lucynog dnevnika

Nathan Never SD 25:SRCE TAME
Ah Vigna i Casini...Pobjednički tandem!:)) Ali možda je i bolje da ih se odvali u jednom broju zajedno pa da smo mirni :D
Sve u svemu, prosječna epizoda ali ne mogu se oteti dojmu da je u rukama boljeg scenarista i boljeg crtača ovo moglo biti puno, puno bolje. I ta atmosfera, tjeskoba, strah...Sve je to moglo biti bolje prezentirano da su se toga uhvatili npr. Serra i De Angelis. Može i Meda, on je dobar za te patetične epizode:))
Scenarij:6/10
Crtež:6/10

Nathan Never SD 26:JA, ROBOT
Pisao sam već o tome ali da ponovim:meni su tri Asimoljeva zakona osnova robovlasničkog sustava. Imaš misaono biće koje podvrgavaš pravilima koji idu tebi na korist? Hm...Ali s druge strane, koliko bi trebalo robotima da skuže da su pametniji i snažniji od ljudi i da ih odluče, khm, eliminirati? Terminator scenarij? A zašto da ne? Teme za raspravu, svakako. Ovdje imamo scenaristički vrlo dobru epizodu ali posebno ističem odličan crtež F. Bastianonija koji mi je jedan od najboljih dosad.
Scenarij:7/10
Crtež:9/10

Tagovi:
- drugo pojavljivanje C-09
- četvrto pojavljivanje Jacka O'Ryana
- treće pojavljivanje Olivie Olling
- drugo Macovo pojavljivanje

Nathan Never SD 27:POSLJEDNJI VAL
Ima tu dosta dobro prenesene melankonije, ima tu i Nathanove prošlosti, ima Laure, ima svemira...Ali Vigna i Casini...Bah. Makar, zbog nekoliko stvarno dobrih scena, ovdje Casiniju dajem sedmicu.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10

P.S. Koje đubre je Nathan - frendu je oteo curu. Jbmti...

Tag:
- drugo pojavljivanje Laure L. Never


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 30/03/2019 20:54:48
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 30/03/2019 : 22:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Mladjo, slabe su ovo ocjene :) Evo u prvih 30 brojeva si podijelio sve redom petice i sestice za scenarij, a ovo vazi za nabolji period serijala. Meni je recimo specijalac broj 2 vrhunski, fenomenalna atmosfera. Vampyrus cista desetka. Mozda da ne citas po 4 epizode dnevno? Malo sale, naravno, ukusi se razlikuju, ali moj dojam prvih 30 epizoda je mnogo bolji.

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 31/03/2019 : 00:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SSM

Mladjo, slabe su ovo ocjene :) Evo u prvih 30 brojeva si podijelio sve redom petice i sestice za scenarij, a ovo vazi za nabolji period serijala. Meni je recimo specijalac broj 2 vrhunski, fenomenalna atmosfera. Vampyrus cista desetka. Mozda da ne citas po 4 epizode dnevno? Malo sale, naravno, ukusi se razlikuju, ali moj dojam prvih 30 epizoda je mnogo bolji.



Ha nije baš tako, imam samo jednu peticu, a sedmica ima koliko hoćeš:))
Meni je sedmica već ozbiljna ocjena, odnosno tu mi je već riječ o dosta dobrom dijelu.
Znači:
5 - prva prolazna ocjena, radnja/crtež može proći ali je sve to ne pretjerano kvalitetno
6 - ok štivo ali i dalje nije riječ o nekoj velikoj kvaliteti
7 - prva ozbiljnija ocjena, imamo štivo sa vrlo dobrim scenarijem i crtež na ozbiljnom nivou
8 - ovo je već fakat dobar strip
9 - odlična stvar, prva liga
10 - remek - djelo i žanra i umjetnosti uopće

Inače, baš mislim sutra ili pekosutra ponovo napraviti mali presjek pročitanog i po scenaristima i po crtačima, pa bumo vidli konačan rezultat!

Nego, idemo dalje s epizodama:

Nathan Never SD 28:GABRIJELOVA ZAGONETKA
Odlično! Bravo Serra i bravo De Angelis! Nikako mi nije jasna tako niska ocjena ove epizode u Deejevoj recenziji. Akcije ima na bacanje, to stoji ali opet imamo i dosta dobro razvijenu dramaturšku radnju, pojavljuju se nove činjenice, a objašnjavaju neka stare, uvode se novi likovi, priča je odlična...Ma ovo je prava stvar.
Nego, ne sjećam se sad više, a da ne gledam unaprijed - malo ću glasno razmišljati: Dakle, Gabrijel je dijete jedinke Bratstva sjene i čovjeka i to pravo dijete, dakle po prvi put se nije esencija člana Bratstva prebacila u drugu osobu, nego je stvoren novi život. E sad, da li bi tako bilo i da je Mary zatrudnjela i sa članom Bratstva koji je bio u tijelu čovjeka? Ja mislim da bi i da vrsta bića iz SP 2 nije bitna odrednica trudnoće.
Ali ok, sad imamo Gabrijela. Zašto je tako poseban? Ako je dijete Bratstva i čovjeka trebao bi imati izmiješane njihove elemente i to je to, međutim njegove moći su daleko superiornije nego što se očekivalo. Što je on?
Ne sjećam se odgovora ali sjećam se da objašnjenja postoje:))
Nego, to je sad zanimljivo:Ljudi sjene mogu biti a) u ljudima, b) kao biodroidi (što im nije uspjelo) ili c) tako da se rode poput Gabrijela. Što će na kraju prevladati?
E sad...Raven. Kako on u sve to spada fakat se više ne sjećam ali saznati ću uskoro:)) Je li to već tu ima naznaka Tehnodroida...?
Inače, zanimljivo je da se Skotos junior i senior uvijek pojavljuju zajedno, gdje je u epizodi jedna, tu je i drugi. Kal je ovdje kihnuo ali sjećam se da će se vratiti, ima ona neka scena na svemirskom brodu, Gabrijel je "zapamtio" Kala i sad ga vraća u život, bude to negdje uskoro bilo:))
Uglavnom, odlična epizoda, a Dee nema pojma:))
Scenarij:8/10
Crtež:8/10

P.S. Nusuth skine naočale i tek onda Nathan skuži da ima lice od June? Clarke Kentov sindrom:))

Tagovi:
- prvo pojavljivanje Gabrijela (ako ne računamo zadnju scenu iz specijala gdje je Mary sa trudničkim trbuhom :D)
- prvo pojavljivanje Ravena
- šesto pojavljivanje Aristotela Skotosa
- šesto pojavljivanje Kala Skotosa
- drugo pojavljivanje Mary Mathers
- treće pojavljivanje Nusuth
- treće pojavljivanje Ann Never
- drugo pojavljivanje Leyle Dochateu

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/04/2019 : 14:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by SSM

Mladjo, slabe su ovo ocjene :) Evo u prvih 30 brojeva si podijelio sve redom petice i sestice za scenarij, a ovo vazi za nabolji period serijala. Meni je recimo specijalac broj 2 vrhunski, fenomenalna atmosfera. Vampyrus cista desetka. Mozda da ne citas po 4 epizode dnevno? Malo sale, naravno, ukusi se razlikuju, ali moj dojam prvih 30 epizoda je mnogo bolji.



Ha nije baš tako, imam samo jednu peticu, a sedmica ima koliko hoćeš:))
Meni je sedmica već ozbiljna ocjena, odnosno tu mi je već riječ o dosta dobrom dijelu.
Znači:
5 - prva prolazna ocjena, radnja/crtež može proći ali je sve to ne pretjerano kvalitetno
6 - ok štivo ali i dalje nije riječ o nekoj velikoj kvaliteti
7 - prva ozbiljnija ocjena, imamo štivo sa vrlo dobrim scenarijem i crtež na ozbiljnom nivou
8 - ovo je već fakat dobar strip
9 - odlična stvar, prva liga
10 - remek - djelo i žanra i umjetnosti uopće



Mladjo je malo strožiji po pitanju tih ocjena, ali svatko ima neki svoj sistem. Meni su recimo ocjene od 5-10. Baš me zanima kakve će ti mladjo biti ocjene iznad broja 100 (ako izguraš Nathana dovde).
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/04/2019 : 23:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Bumo vidli i za ocjene iznad 100, a i do kuda ću dogurati:))

Nego, idemo dalje za iste pare

Nathan Never SD 29:KITOV PJEV
Jao Serra šta ti bi...Koliko ovdje ima patetike pa to je strašno. Jednostavno emocije nisu prenesene kako treba. Ok, imamo gnjev lovca prema lovini, gnjev jednog čovjeka prema bestijalnosti drugog jer ubija nedužne životinje, imamo i natjecateljsku spiku, mržnju, očaj, djevičansku potrebu da se slijede ideali i promijeni svijet...Sve je tu ali nekako krivo složeno. Mogao je to biti odličan Nathan u odličnom okruženju ali ništa od toga. Čitljivo i to je to.
Crtač je ok, malo na tragu Marija.

Ali samo malo.

Scenarij:5/10
Crtež:6/10

Nathan Never SD 30:PRLJAVA ULICA
Eto ga na sad, poslije Serre ovdje je i Medda pobacio.A još je tu i iritantni Andy:))
Fora su te retrto spike sa net dekovima jer me podsjećaju na Cyberpunk/Gibsona/Neuromancera...
Crtež? A i Bonazzi je mogao bolje.
Scenarij:5/10
Crtež:6/10

Tag:
- prvo pojavljivanje Andyja Havillanda

Nathan Never SD 31/32:BUFFALO EXPRESS/MRTVA ZEMLJA
Priča bi zapravo bila vrlo dobra i dobila bi ocjenu više da nema dvije fakat velike gluposti u scenariju:kao prvo, NN i Legs se pojavljuju kod lika koji se bavi ilegalnim prijevozom ultraopasnih kemikalija i kada ih on pita kako su čuli za njega, Nathan odgovori "čuo sam od prijatelja".Niti od kojeg su to prijatelja čuli, niti kada, niti gdje.Ma daaaaaj...
Super, ono, zamislite da švercate drogu, dođu vam dva lika i vele "čuj, mi bi raspačivali drogu za tebe, čuli smo od prijatelja da se ti time baviš". a vi velte "aha, od frenda ste čuli,ma nema beda, evo vam par kila za početak pa da vidimo kak bude išlo". Jea, rajt.
Drugi problem je pri kraju epizode kada im onaj lik u rudniku točno objašnjava kako se i gdje točno skladište kemikalije.
Jbte kako su svi ti kriminalci puni povjerenja. "Momci, da vam velim gdje to sve ide, vidite to se sve spusti ovdje, pa onda ovdje i tako. Ali ako vam rija kaj pita nemjte sam reći da sam vam ja nekaj rekel."
Bez veze.
Crtež mi je dosta dobar.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10

Scenarij:6/10
Crtež:7/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/04/2019 : 02:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never SD 33:OPSESIJA
Kakva epizoda ljudi moji! Kakva odlična stvar! A kaj je najbolje uopće se ne sjećam ove epizode:)) Ovako dubinsko - psihološki razrađena tematika se rijetko viđa. Opsesija, ludost, promjena identiteta...Vrlo rijetko sam pod ovakvim dojmom nakon neke pročitane epizode kao što sam sada. Pa taj Medda...Mislim stvarno, najčešće piše ok/vrlo dobre stvari ali kad zabljesne, dobijemo Ljede sjene i Opsesiju.
A što se tiče drugih likova...Imamo hrpu odličnih. Al je legenda. Odlično je zamišljen i ovdje on i Nathan baš funkcioniraju kao iz "buddy - buddy" filmova tipa "Smrtonosno oružje". Glavna negativka je prva liga, mali profesor Schoeller je uspio na par strana ostaviti dosta dobar utisak, Sissy je opičen(a) i zanimljiva, a i fora mi je onaj Japanac doktor. Ok, Medda očito voli uvesti hrpu likova ali meni to ne smeta, a i ovdje je to napravljeno odlično.
Šteta što je ovo crtao Casini, makar je i on ovdje iznad prosjeka!
Scenarij:9/10
Crtež:7/10

Tagovi:
- prvo pojavljivanje Aloysiusa Cassiusa Goodmana trećeg iliti Ala
- četvrto pojavljivanje Ishimorija


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 04/04/2019 : 09:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Nathan Never SD 33:OPSESIJA
Kakva epizoda ljudi moji! Kakva odlična stvar!




Obožavam ovu epizodu, slažem se. A većini je ljudi ostala ispod radara.
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.22 seconds. Snitz Forums 2000