forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/06/2019 : 09:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

1. Nabavio nove nathane, počet ću sa ua i aa, ova redovna serija me baš ubija, evo ni ne sjećam se što je bilo u prethodnoj knjizi

Ja sam krenuo od redovne, nisu nimalo obećavajuće ove nove knjige.

quote:
2. Dobra vijest za čk, bez problema ću uzimati njihova izdanja ako bude cjenovno bolje, ali ne pada mi na pamet riješavati se ll

Neću duplirati.

quote:
3. Fuck nejtan!

Yeah.

quote:
4. I ja sam dio gubitničkog tabora jer nisam za popunjavanje kolekcije kao takve nego što konačno želim pročitati nikad pročitano epizode.

Još ne mogu vjerovati da ih nisi pročitao. Poslat ću ti poštom Ludensove epizode ako treba. Takav Nathanovac, ali i dalje zadrto čeka Libellusa.


quote:
5. Orphani su ok serijal, imam od dw, i sigurno ću nastaviti sa drugom sezonom.[/quote]
To mi je drago čuti.

Edited by - Jerry Krause on 07/06/2019 09:48:24
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/06/2019 : 10:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Druga sezona Orfana mi je bolja od prve, tu je Ringo (meni najdraži lik) baš pravi badass, dalje neću da ne spojlam ;)
Inače namjerno nisam htio DW izdanje jer sam računao na LL i 3u1, puno su mi draža takva integralna izdanja jer su preglednija i zauzimaju manje mjesta.
A što se NN tiče, mislim da ću i ja uzet ovo od ČK čisto da vidim što i kako, ali sudeći po Riznici Bonelli bit će to jeftino i zadvoljavajuće izdanje (RB je cca 65kn komad, tako da je ovo više nego duplo jeftinije od LL). I da, ni meni ne pada napamet da bi riješio LL izdanja, pogotovo jer sam ih nabavio tek pred koji mj (mislio sam da je to nemoguće skupit, ali eto, nekim čudom sam uspio sve nabavit po normalnim cijenama osim spomenutih Giganta 1 i 2).

EDIT:

@ kerempir: pa što ne pročitaš skenove tih prvih epizoda?
Ima ih i dobre su kvalitete za razliku od npr Orfana koji dosta lošije skenirani.
A imaš i kiosk izdanja na sve strane, ja sam pokupovao nešto sitno po sajmovima, ali nemam komplet...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 07/06/2019 10:41:31
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 07/06/2019 : 10:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Heh, ne volim skenove, što se tiče starih brojeva imam ih, ali sve to nepovezano fali mi nešto a baš bih volio kronološki to riješiti.

Naravno da ne dolazi u obzir dupliranje.

E moj Diskach, spominjanjem jednog lika upravo si dao najveći spojler, sjeti se one 3.epizode u 1.sezoni.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/06/2019 : 12:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Heh, ne volim skenove, što se tiče starih brojeva imam ih, ali sve to nepovezano fali mi nešto a baš bih volio kronološki to riješiti.


Ajde samo jedno pitanje. Jesi li čitao onu poznatu dvodijelnu epizodu Bratstvo sjene/ Egzodus? Ako nisi, kako si onda čitao čuvenu G1-G3 trilogiju? Ako si je čitao bez Egzodusa kao da si pojeo juhu bez ikakvih začina.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 07/06/2019 : 12:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Svako se izražava onako kako je navikao i kako je to uobičajeno na njegovom jeziku.Meni je sasvim normalno da napišem i izgovaram Nejtan kao i većini drugih u Srbiji, a svakako je ovde to i sintaksički ispravno.Uostalom, slično rade i Englezi, Amerikanci, Kanađani i Australijanci kada pišu imena i prezimena sa ovih prostora, svakako ne kopiraju ono što mi napišemo, a o izgovaranju i da ne pričam.
Tako da, ja sam potpuno zadovoljan sa Nejtan (uostalom tako se to i izgovara na engleskom,tako zvuči što je najvažnije).
Ovdašnji narodi pišu kako izgovaraju reči tako da mi je glupo kopiranje stranih naziva, no opet, svako u svojoj državi radi šta mu je volja.

Edited by - maelstrom on 07/06/2019 12:59:15
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 07/06/2019 : 13:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Kako bi onda pisalo njegovo ime da se zove recimo Robert Never, Robert ili Robr(t)?
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 07/06/2019 : 13:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Kako god da se izgovara, ne znam šta je tu komplikovano, pogotovo kad je u pitanju engleski jezik, dosta poznat mnogima.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/06/2019 : 13:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Zar nije prijevod imena Nathan na ovim prostorima Natan. Bar ga ja zovem Natan i svi koji pričaju o njemu. Nekako Nejtan zvuči isforsirano.


To su izmislili po tim novim pravilima transkripcije da se tako piše. Ni meni se ne sviđa. Natan je biblijsko ime.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 07/06/2019 : 13:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Biblijska imena nemaju veze sa ovom pričom, kome se sviđaju neka ih koristi, ovako na engleskom se svakako izgovara Nejtan, a piše Nathan, bezveze je praviti zamršeno klupko od nečega što može biti samo crno ili belo što bi se reklo.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 07/06/2019 : 15:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
1. Jerry, kužim što želiš reći, ali eto jako uživao u gigantima i bez tih predbrojeva, a veselim kada te priče skroz upotpunim, kao npr crno srce.

I da, ja jesam bio u postupku nabave starih brojeva, a onda je krenula najava LL da će krenuti s time i onda, bit će, bit će i jbg prolazi vrijeme. :-)

2. Pročitao univerzum alfa 2. Kada maknem dosadne dijelove (prepričavanja - radije bih da na početku epizode naprave kratki tekst "desilo se...", te fore "okreni se... A sad ću te ubiti", umjesto da odmah pucaju), ipak je to neloša epizoda iako je osnovna tema već iskorištena u NN, a svidjelo su mi se i spojleri sa meni najboljim negativcem, da sad i sam ne spojlam ;-)

Pobojao sam se da smo dobili mekanu, raznježenu legs, ali definitivno ima veća muda od nathana.

Likovi iz legsine agencije koji se pojavljuju, nisu mi dorađeni, ali vjerojatno su detaljno obrađeni u samom legsinom serijalu, pa ih ovdje nije bilo potrebe produbljivati.

Negativci me se nisu dojmili, one bogomoljke su samo glasni prdež bez ičeg konkretnog i baš su me razočarali, dok ultimi očito tek dolazi vrijeme da je bolje upoznamo pa se nadam da nas neće razočarati.

Edited by - Kerempir on 07/06/2019 15:31:49
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/06/2019 : 17:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Kako god da se izgovara, ne znam šta je tu komplikovano, pogotovo kad je u pitanju engleski jezik, dosta poznat mnogima.




Jer se isto ime moze izgovarati na različite načine
Ili nešto između njih

Vašington ili Vošington?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 07/06/2019 : 18:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by maelstrom

Kako god da se izgovara, ne znam šta je tu komplikovano, pogotovo kad je u pitanju engleski jezik, dosta poznat mnogima.




Jer se isto ime moze izgovarati na različite načine
Ili nešto između njih

Vašington ili Vošington?



Tako je. Isto tako kod izgovora Nathan prvo "a" se ne izgovora čisto kao "e", već nešto između, a teško da zvuči baš kao "ej". Ako ga se već hoće prevesti na naški, onda mi je "Natan" puno bolja opcija.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 07/06/2019 : 18:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark


Vašington ili Vošington?


Ova pravila sad kažu da je samo Džordž Vašington, svi ostali su Vošingtoni.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 07/06/2019 : 19:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
To su sad cepidlačenja samo da se udari kontra, najbolje i mućenje samoglasnika označiti.
Sva sreća pa Englezi i ostali znaju šta je slovo Ć (i još neka druga) i verno ga uvek prepisuju kada su u pitanju pojedinci sa ovih prostora.

Meni je Nejtan apsolutno logično, još mnogima takođe, nekima drugima nije i neka svako ostane u svom taboru što se tiče tog mišljenja.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/06/2019 : 12:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Pročitao univerzum alfa 2. Kada maknem dosadne dijelove (prepričavanja - radije bih da na početku epizode naprave kratki tekst "desilo se...", te fore "okreni se... A sad ću te ubiti", umjesto da odmah pucaju), ipak je to neloša epizoda iako je osnovna tema već iskorištena u NN, a svidjelo su mi se i spojleri sa meni najboljim negativcem, da sad i sam ne spojlam ;-)

Pobojao sam se da smo dobili mekanu, raznježenu legs, ali definitivno ima veća muda od nathana.

Likovi iz legsine agencije koji se pojavljuju, nisu mi dorađeni, ali vjerojatno su detaljno obrađeni u samom legsinom serijalu, pa ih ovdje nije bilo potrebe produbljivati.

Negativci me se nisu dojmili, one bogomoljke su samo glasni prdež bez ičeg konkretnog i baš su me razočarali, dok ultimi očito tek dolazi vrijeme da je bolje upoznamo pa se nadam da nas neće razočarati.


Ja sam veliki ljubitelj Legs i jedva sam čekao pročitati ovu epizodu. Iskreno rečeno, nije me se toliko dojmila iako ima svojih zanimljivih scena.

Prvo mi je upalo u oči ne baš dojmljiv crtež Mandanicijeve. Nekako su mi svi ženski likovi čudno nacrtani, ukočeni u licu i bez velike estetike. Brate mili, očekujem od Legs i ženske ekipe samo takav seksipil, ali ovdje Patrizia napravila šipak.

Androidi kao neprijatelji i nisu neka atrakcija, dosta akcijskih scena je naivno postavljeno. Ipak stoji da je Ultima dosta intrigantan lik i da bi Vietti mogao dosta dobro razraditi njeni lik u što ne sumnjam.

Legs je i dalje faca, kao što kažeš, nije omekšala, čak što više, još je veća faca. Zanimljiv je taj njeni odnos s Janet Blaise i tu Vietti pokušava stvoriti napetost što bi u budućnosti dosta dobro moglo biti razrađeno. Ostali likovi se tek uhodavaju, ali imaju potencijala.

Svakako da ovdje ima još dosta prostora da Vietti razvije ovu priču s Fantomskim odredom. Prva epizoda nije oduševila, ali niti razočarala. Vidjet ćemo što će buduće priče donijeti..
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 10/06/2019 : 14:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Kerempir

Pročitao univerzum alfa 2. Kada maknem dosadne dijelove (prepričavanja - radije bih da na početku epizode naprave kratki tekst "desilo se...", te fore "okreni se... A sad ću te ubiti", umjesto da odmah pucaju), ipak je to neloša epizoda iako je osnovna tema već iskorištena u NN, a svidjelo su mi se i spojleri sa meni najboljim negativcem, da sad i sam ne spojlam ;-)

Pobojao sam se da smo dobili mekanu, raznježenu legs, ali definitivno ima veća muda od nathana.

Likovi iz legsine agencije koji se pojavljuju, nisu mi dorađeni, ali vjerojatno su detaljno obrađeni u samom legsinom serijalu, pa ih ovdje nije bilo potrebe produbljivati.

Negativci me se nisu dojmili, one bogomoljke su samo glasni prdež bez ičeg konkretnog i baš su me razočarali, dok ultimi očito tek dolazi vrijeme da je bolje upoznamo pa se nadam da nas neće razočarati.


Ja sam veliki ljubitelj Legs i jedva sam čekao pročitati ovu epizodu. Iskreno rečeno, nije me se toliko dojmila iako ima svojih zanimljivih scena.

Prvo mi je upalo u oči ne baš dojmljiv crtež Mandanicijeve. Nekako su mi svi ženski likovi čudno nacrtani, ukočeni u licu i bez velike estetike. Brate mili, očekujem od Legs i ženske ekipe samo takav seksipil, ali ovdje Patrizia napravila šipak.

Androidi kao neprijatelji i nisu neka atrakcija, dosta akcijskih scena je naivno postavljeno. Ipak stoji da je Ultima dosta intrigantan lik i da bi Vietti mogao dosta dobro razraditi njeni lik u što ne sumnjam.

Legs je i dalje faca, kao što kažeš, nije omekšala, čak što više, još je veća faca. Zanimljiv je taj njeni odnos s Janet Blaise i tu Vietti pokušava stvoriti napetost što bi u budućnosti dosta dobro moglo biti razrađeno. Ostali likovi se tek uhodavaju, ali imaju potencijala.

Svakako da ovdje ima još dosta prostora da Vietti razvije ovu priču s Fantomskim odredom. Prva epizoda nije oduševila, ali niti razočarala. Vidjet ćemo što će buduće priče donijeti..

Od Universo Alfa jedino od Fantomskog odreda nisam nesto mnogo ocekivao... Medjutim super je.

Jedino mi smeta sto treba imati predznanje iz necega sto se verovatno nikad nece objaviti kod nas. Legs Weaver redovni od 104-119. Ovde pocinje https://comicvine.gamespot.com/legs-weaver-104-una-nuova-vita/4000-236672/
A ovaj Fantomski odred je po meni isto Legs samo nastavak od 119

Takodje steta sto Fantomski odred ima samo 3 epizode i kraj :(

Edited by - danielp on 10/06/2019 14:35:20
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
446 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 10/06/2019 : 14:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by supermark


Vašington ili Vošington?


Ova pravila sad kažu da je samo Džordž Vašington, svi ostali su Vošingtoni.


I drzava i grad su Vasington. Pravilo je da se ustaljena imena cuvaju bez obzira na netacnu transkripciju. Pravilo ne vazi za imena sa,, malim stazom". Tako je npr. Dzems,Vilijem i Prisli netacno.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 10/06/2019 : 15:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danielp

quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Kerempir

Pročitao univerzum alfa 2. Kada maknem dosadne dijelove (prepričavanja - radije bih da na početku epizode naprave kratki tekst "desilo se...", te fore "okreni se... A sad ću te ubiti", umjesto da odmah pucaju), ipak je to neloša epizoda iako je osnovna tema već iskorištena u NN, a svidjelo su mi se i spojleri sa meni najboljim negativcem, da sad i sam ne spojlam ;-)

Pobojao sam se da smo dobili mekanu, raznježenu legs, ali definitivno ima veća muda od nathana.

Likovi iz legsine agencije koji se pojavljuju, nisu mi dorađeni, ali vjerojatno su detaljno obrađeni u samom legsinom serijalu, pa ih ovdje nije bilo potrebe produbljivati.

Negativci me se nisu dojmili, one bogomoljke su samo glasni prdež bez ičeg konkretnog i baš su me razočarali, dok ultimi očito tek dolazi vrijeme da je bolje upoznamo pa se nadam da nas neće razočarati.


Ja sam veliki ljubitelj Legs i jedva sam čekao pročitati ovu epizodu. Iskreno rečeno, nije me se toliko dojmila iako ima svojih zanimljivih scena.

Prvo mi je upalo u oči ne baš dojmljiv crtež Mandanicijeve. Nekako su mi svi ženski likovi čudno nacrtani, ukočeni u licu i bez velike estetike. Brate mili, očekujem od Legs i ženske ekipe samo takav seksipil, ali ovdje Patrizia napravila šipak.

Androidi kao neprijatelji i nisu neka atrakcija, dosta akcijskih scena je naivno postavljeno. Ipak stoji da je Ultima dosta intrigantan lik i da bi Vietti mogao dosta dobro razraditi njeni lik u što ne sumnjam.

Legs je i dalje faca, kao što kažeš, nije omekšala, čak što više, još je veća faca. Zanimljiv je taj njeni odnos s Janet Blaise i tu Vietti pokušava stvoriti napetost što bi u budućnosti dosta dobro moglo biti razrađeno. Ostali likovi se tek uhodavaju, ali imaju potencijala.

Svakako da ovdje ima još dosta prostora da Vietti razvije ovu priču s Fantomskim odredom. Prva epizoda nije oduševila, ali niti razočarala. Vidjet ćemo što će buduće priče donijeti..

Od Universo Alfa jedino od Fantomskog odreda nisam nesto mnogo ocekivao... Medjutim super je.

Jedino mi smeta sto treba imati predznanje iz necega sto se verovatno nikad nece objaviti kod nas. Legs Weaver redovni od 104-119. Ovde pocinje https://comicvine.gamespot.com/legs-weaver-104-una-nuova-vita/4000-236672/
A ovaj Fantomski odred je po meni isto Legs samo nastavak od 119

Takodje steta sto Fantomski odred ima samo 3 epizode i kraj :(



Ma dobra je legs, pa mi je uvijek bila veća faca od nathan, i sama je prošla sranja u životu ali ispala je nekako stabilnija od nathana, ali da, zaboravih dodati a slažem se, crtež je nešto slabiji. Btw, jedino što mislim da je legs trebala biti nešto muškobanjastija.

A za predznanje, to je trebalo biti u uvodnom tekstu ili tako nešto, iako ne osjećam da mi nešto fali jer nismo popratili legsin serijal. Ma nek su i samo 3 epizode, ali da budu kvalitetne.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/06/2019 : 00:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never LU 57:THOR 14

Sve u svemu zanimljivo djelce, nisam ni znao da je Ruju radio i na NN-u.Malo vojne tehnologije, malo antijunaka, malo i ljubavne priče...Ajde, nije loše.
Scenarij:6/10
Crtež:7/10

Tag:

- jedanaesto pojavljivanje Jacka O'Ryana

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/06/2019 : 17:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never LU 58/59:ZMAJEVA OSVETA/ZAVRŠNI TURNIR

I evo nas ponovo sa Athosom Thanom! Nije loša ova epizoda, a posebno mi se sviđa kontinuitet sa starim pričama tako da ovdje imao jednu dosta dobru priču iako nisam veliki štovatelj ni Vigne, ni Casinija, a niti borilačkih vještina, odnosno epizoda sa njima. Ipak, dobro odrađen posao, a posebno je dobar Casini (s obzirom kakav inače zna biti).
Scenarij:7/10
Crtež:7/10

Tagovi:
- dvanaesto pojavljivanje Jacka O'Ryana
- peto pojavljivanje Jerryja Lonea
- šesto pojavljivanje Andyja Havillanda
- treće pojavljivanje Athosa Thana

KRONOLOGIJA/BITNI BROJEVI:
Operacija Zmaj/Otok smrti - Demoni - Zmajeva osveta/Završni turnir - Priče o prošloj budućnosti - Priča o Kathy Teller.

SD 3/4:Saznajemo da je Nathan Never jedno vrijeme bio u Shaolin manastiru na Melpomeni. Upoznajemo Jamesa i Peggy Talbot, generala i pukovnicu koji su u konstantnoj svađi, a onda se otkrije da su bračni par:))Vojska želi angažirati agenciju kako bi se našle bakterije koje je Than ukrao vojsci. Athos Than na Dragon islandu organizira veliki borilački turnir u Jeeet Kune Dou. Nathan bi trebao inkognito sudjelovati u turniru kako bi pronašao bakterije.
Na turniru će još sudjelovati i Terry koja želi pronaći svoga brata Chena i Tiger ali ne pravi (Martin) nego njegov najbolji prijatelj Jerry jer su Martinu zbog nepoštivanja dogovora ozlijedili noge. Jerry gubi na turniru, a Terry i Nathan se sprijateljuju i otkrivaju si međusobno prave namjere. Terry je otkrivena i Athos joj namješta borbu protiv brata kojeg traži, a koji je zapravo promijenjen tako da je postao stroj za ubijanje bez imalo vlastite svijesti. Takve strojeve Athos Than planira raditi uz pomoć ukradenih bakterija. Nathan se uključuje i Chen pogiba. Međutim, Jerry je još uvijek živ i Than i od njega stvara stroj za ubijanje, čak štoviše u njega ubacuje sve podatke iz glavnog kompjutora koji je kompromitiran. Than je pobijeđen ali spašava se zajedno sa Jerryjem koji je potpuno promijenjena ličnost i koji i dalje nosi masku zmaja.

SD 20:Than se pomoću profesora Lepkowskoga i jednog moćnog telepata pokušava osvetiti Nathanu tjerajući ga u ludilo. Thanu više nisu poterbne bakterije jer može sam stvoriti bioelektronsku tvar sa njihovim karakteistikama. Ipak, Than gubi, a Nathan se izvlači iz ludila.

ALM 03:Neverov otac, Alex Never želi zaštititi šume Gadalasa, a Yakuze se tome protive. Žele ga ubiti, a od smrti ga spašavaju svećenici hrama Shaolin.Yakuza se osvetila mnogo godina poslije, prvo uništivši Shaolinski hram, a onda i spalivši šume Gadalasa, a pritom pogibaju i Neverovi roditelji.

LU 58/59:Otkriva se da je za tragediju hrama Shaolin kriv upravo Athos Than! On je bio redovnik i izdao je svoje kolege/prijatelje.Kwai Chen, jednako dobar borac kao i Athos Than, uspijeva spasiti sebe i učitelja Lija Xiaolonga. Jerry se, po Thanovom nalogu počinje svetiti ekipi sa prošlog turnira, a glavni cilj je prirediti novi turnir gdje će se Than osvetiti Nathanu. U priči je i Martin, izvorni Tigar, te general Powers, potpuno izmijenjena izgleda (totalni hipi) koji otkriva Neveru da ga je žena napustila ali da je i ona ubijena zajedno sa mnogima drugima vezanima za Dragon island. Stradala je i Terry - živa je ali nije pri svijesti i bori se za život.Lepkowski je i dalje uz Thana ali sada samo kao mozak u posudi koji ide okolo za njim ali ima mogućnost verbalne komunikacije.U drugom dijelu priče otkrivamo da je Nathanov otac skrivaoučitelja (Lija Xiaolonga) i da je on maloga Nathana počeo vježbati Jeet Kune Doo. Otkriva se i da se sam hram seli na Melpomenu (poslije će tamo doći Nathan nakon pogibije supruge). U toj priči iz prošlosti susrećemo i Kathy teller (LU 56). U borbama Nathan bi se trebao boriti sa petoricom protivnika, a zadnji je Than osobno ali priča ide drukčije:Nathan pobjeđuje trojicu, Martin Jerryja, a Kwai Chen i Than se međusobno ubijaju.Na kraju, učitelj na samrti saopćava Nathanu da bi on trebao biti novi sensei ali da je odlučio svoje moći spojiti sa Terry kako bi je spasio te time Terry postaje novi Sensei hrama Shaolin!


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 15/06/2019 18:42:40
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 11/06/2019 : 22:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitao agenciju alfa 18, kako je to mlako... I pričama i crtežom (on je doduše u zadnjoj priči ok)

Na krovu svijeta - oni vojni diktatori odmetnute pokrajine su baš bez veze, totalni amateri, svoju super tajnu bazu stavili maltene na državnoj granici... Malo patetike između Linka i curice koja je u potrazi za nestalim ocem i ode priča u zaborav već ideći dan.

Dvostruka prijetnja - za smetalo me kako su odmah zaboravili onog token agenta za koje mi jednostavno nije jasno kako je ustreljen od žene koju je cijelo vrijeme držao na nišanu. Još kako je ona negativka zgrabila igora za petu i on pao...

Stroj za snove je imao najviše potencijala, krenulo je intrigantno, ali na kraju se u pitam kako takva glupa sirovina od hoenzollera uopće može drmati u gradu? Ima močnu mašineiju sa subliminalnim porukama kojima stječe moćnu podršku glasača, a ide se zajebavati sa novinarom jer eto on piše protiv njega, još prizna prevaru ali će svejedno pobijediti uz lojalno glasačko stado ovaca...

Asteroid smrti - nove sestre ross? Otkud sad te trebe? (uzdah)
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/06/2019 : 13:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nathan Never i Martyn Mystere LIB SB 01:ZAROBLJENIK BUDUĆNOSTI

Kao klincu su mi totalno bile napete epizode gdje se pojedini junaci sastaju. To su, uz epizode o prošlosti junaka, bile "anomalije", nešto drukčije, nešto toliko posebno da je oduševljavalo kako mene tako vjerojatno i sve druge klince. naravno, takvih susreta je bilo brutalno malo - evo, ovako iz glave, mogu se sjtiti samo dva - Dylan i Martyn te Blek i mark.Eh da, i stari Mister No u Marti Misterija. Uglanom, team - upovi su mi odlična stvar i obožavam ih.
Zarobljenik budućnosti je odličan strip. Kao prvo, odlično mi je objašnjenje kako se DSSM uopće našao tu. Nije neka klasična spika nego (da ne spoilam sad ako netko nije čitao) nego je vrlo inteligentno cijela priča izvučena iz jedne epizode Martija.
sama radnja je prva liga s tim da je jedino malo predosadno napisan onaj dio o maču Karla Velikog.
Radnja je puna akcije i mašte. Ideja ima veliki broj, a kraj je fakat na nivou. Sjećam sekada sam prvi put čitao ovaj broj da mi je bio odličan, a osjećaj se ni sada nije promijenio.
Šteta što ovaj Marti nema svoj zasebni serijal u NN univerzumu.
Scenarij:9/10
Crtež:10/10

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/06/2019 : 15:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir


Stroj za snove je imao najviše potencijala, krenulo je intrigantno, ali na kraju se u pitam kako takva glupa sirovina od hoenzollera uopće može drmati u gradu? Ima močnu mašineiju sa subliminalnim porukama kojima stječe moćnu podršku glasača, a ide se zajebavati sa novinarom jer eto on piše protiv njega, još prizna prevaru ali će svejedno pobijediti uz lojalno glasačko stado ovaca...



Pronašao sam svoju najdražu epizodu, kako i ne bih kad imamo ovo :





A na kraju, nakon što je Nathan dobio malo degeneka evo ga opet:







Edited by - Jerry Krause on 16/06/2019 16:00:07
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 16/06/2019 : 19:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
To si Jerry pred penzijom! 😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/06/2019 : 20:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

To si Jerry pred penzijom! 😁


Ma ovaj će mu skupo naplatiti, ja bi mu sve gratis, samo bi tražio jedan autogram.
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000