forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2019 : 04:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Vjerujem da je lisac Serra puno to mudrije odradio od brljavog Vigne, ali ipak neću uzimati ovo ČK izdanje. Čekat ću prvo Meddinu miniseriju koja bi u ovoj godini trebala izaći od Libellusa, pa odmah nakon toga i Serrinu.


Ni ja necu uzimati CK izdanje...
Jel znas tocno kad Libellus 'izbacuje' ovo?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 18/10/2019 : 08:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Nije ni meni sjela ova naslovnica. Tip sa sjekirom - gdje su tragovi u snijegu? Desna noga kojom je na snijegu, em nije utonula u snijeg, em se nalazi na povišenom u odnosu na lijevu nogu i generalno djeluje kraće. Gdje je zapuh snijega sad kad su otvorena vrata?

Izgled pištolja je već spomenut.

Smeta me pozicija Nathana, trebao bi osjetiti da su vrata otvorena, okrenuti se prema njima...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/10/2019 : 09:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Vjerujem da je lisac Serra puno to mudrije odradio od brljavog Vigne, ali ipak neću uzimati ovo ČK izdanje. Čekat ću prvo Meddinu miniseriju koja bi u ovoj godini trebala izaći od Libellusa, pa odmah nakon toga i Serrinu.


Ni ja necu uzimati CK izdanje...
Jel znas tocno kad Libellus 'izbacuje' ovo?



quote:
Što se dvaju preostalih miniserijala tiče (“Godinu nultu” smo objavili), mi ćemo ići po redu. Dakle, “Rinascita” Medde & Bonazzija stiže zasigurno najesen (u kojoj precizno turi objavit ćemo naknadno), a Serrin (uz značajnu pomoć Ecchera & Baronea) “Generazioni” - koji je kreiran u suradnji s različitim crtačima (Russo, Corbetta & De Biase, Bormida, Giardo, Raho & Dall'Oglio) - uslijedit će neposredno nakon toga.

Uglavnom, od rujna pa nadalje Nathana će biti napretek.



Evo ovo je Dado A. napisao ljetos za ove miniserijale, pa eto, sve čekamo..
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2019 : 09:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To je dobro. Blagodarim. Ne idem na LL topice/rasprave, pa ne znam, a na Mafestu nisu mi precizirali nista za ove miniserijale...dobro, posto znamo da ide jedna knjiga NN-a, za slijedecu turu,(valjda pocetak studenog), onda ostaje za nadati se bar jednom kompletu miniserijala do Bozica. Sto se tice tog Nathana napretek, jel...
Nadam se i jos ponekoj knjizi redovne serije, narocito prvog dijela, sad kad nam treba jos 'samo' osam komada do spajanja cjeline. Da se mene pita to bi napravio u godinu dana objavljivanjem cetiri puta po dvije 'prve' knjige,svaka tri mjeseca i stvar rijesena...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2019 : 10:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Nije ni meni sjela ova naslovnica. Tip sa sjekirom - gdje su tragovi u snijegu? Desna noga kojom je na snijegu, em nije utonula u snijeg, em se nalazi na povišenom u odnosu na lijevu nogu i generalno djeluje kraće. Gdje je zapuh snijega sad kad su otvorena vrata?

Izgled pištolja je već spomenut.

Smeta me pozicija Nathana, trebao bi osjetiti da su vrata otvorena, okrenuti se prema njima...


Sve tocno navedeno, nazalost. Nisam se htio baviti ovakvim preciznim seciranjem naslovnice jednog od nekad najdrazih mi crtaca jer mi je zao, na kakve je niske grane pao. Sjecam ga se kako fanovima na festivalu radi fantasticne uspomene na papiru u koje bi utrosio i po sat vremena za crtez. I van rasporeda festivala. Prejak je bio, jedan od najboljih, najpreciznijih, detaljist, majstor sjene i svijetla, a sad moram ponovo reci, fusira. Brljavi. Odraduje gaze, i to lose...Uopce ne bi htio imati ovskvu originalnu naslovnicu... Ovo nije za renome jedne izdavacke kuce kakav je Libellus. Nije mi jasno kako Dade to dopustaju?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 18/10/2019 : 11:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ček malo, ja sam mislio da u starijim epizdama de angelis crta nove stranice, a ove u novim epizodama su originalne talijanske?
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/10/2019 : 11:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ček malo, ja sam mislio da u starijim epizdama de angelis crta nove stranice, a ove u novim epizodama su originalne talijanske?


Tako je, Ivan je tu malo pomiješao lončiće.

Ovo s novim epizodama s razdobljem oko broja 200 je De Angelisova faza kad je on nešto eksperimentirao s bojama i kadriranjem. Uglavnom, bar 80% naslovnica mi se ne sviđa.

Ovo s crtanjem naslovnica za Libellus je po meni vrlo dobro, u dosta slučajeva i odlično. Mada se Ivan neće s tim složiti, je li tako Ivane...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 18/10/2019 : 12:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Inače, nisam sretan s Libellusovim načinom odabira naslovnica za trobroj. Jednom smo o tome diskutirali i rekli su da ne idu s odabirom najljepše već izabiru naslovnicu s epizodom koja je najvažnija za kontinuitet.

Zato mi je žao što nisu izabrali bar naslovnicu za br. 200.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2019 : 12:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Kerempir

Ček malo, ja sam mislio da u starijim epizdama de angelis crta nove stranice, a ove u novim epizodama su originalne talijanske?


Tako je, Ivan je tu malo pomiješao lončiće.

Ovo s novim epizodama s razdobljem oko broja 200 je De Angelisova faza kad je on nešto eksperimentirao s bojama i kadriranjem. Uglavnom, bar 80% naslovnica mi se ne sviđa.

Ovo s crtanjem naslovnica za Libellus je po meni vrlo dobro, u dosta slučajeva i odlično. Mada se Ivan neće s tim složiti, je li tako Ivane...


Jest. Tocno. Fulao san u izrazu. Meni ni njegove nove copertine za LL nisu ni sjena njegovim prijasnjim radovima. Htio sam reci da za ove stare epizode De Angelis radi zamjenske naslovnice u koje ne ulaze bas puno truda. A za ove nove koje idu kod nas kao sto su bile u maticnoj zemlji Italiji, skroz ga vise nije briga. Totalno je isao ispod svakog kriterija. Nerazumljivo potpuno. Recimo kao da Villa zaboravi crtati Texa,(kako je rekao jedan moj slovenski prijatelj, kolekcionar i vrsni poznavatelj stripa). Krivo sam se izrazio. Ali ono sto nije krivo, to je tuzna istina da De Angelis opasno fusira.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2019 : 12:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo bas gledam opet ove naslovnice za trinaestu knjigu...
Konkretno Tragicna opsesija nije losa, pristojna je, ali ne za renome jednog crtaca poput De Angelisa. Uzas iznad nas je vise od pristojne i dobre naslovnice, ali Nathan je 'gledan' s leda sto umanjuje car naslovnice. Dok je po meni Djeca noci icajna copertina. Bas mi se ne svida. Ali o tome smo vec pricali...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/10/2019 : 15:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#342
L’uomo al comando
Scenarij: Michele Medda
Crtež: Stefano Casini

L’origine del buio
Scenarij: Alessandro Russo
Crtež: Alessandro Russo
Naslovnica: Sergio Giardo

https://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2019/10/18/albo/l-uomo-al-comando-1007221/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1571402510595.jpg--.jpg?1571402511000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1571402511008.jpg--.jpg?1571402511000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1571402511431.jpg--.jpg?1571402511000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1571402511864.jpg--.jpg?1571402512000
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 18/10/2019 : 16:28:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Ova naslovna ko da je već bila

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/10/2019 : 17:33:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Slici ti na Pustinjske razbojnike, Claudia Castellinija, izdane od Slobodne Dalmacije kod nas. Inace, za Giarda ovo uopce nije losa naslovnica. Efektna. Dobro kadrirana, bas ugodno iznenadenje.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/10/2019 : 17:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jahaci crva iz "Dine-pustinjske planete"...
To mi je bio prvi blu-ray disk koji sam kupio.

Eh,jucer sam 32 knjige NN pospremio u kutije i u podrum.😒
Ostavio one prve knjige(od 0 do 35) i brojevima od 171 do 179 (zadnja koju sam kupio iz redovne) za kasnije procitati...radim mjesta na polici za druge clanove obitelji,a i moram kreciti dnevnu.🤕

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/10/2019 : 00:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Vjerujem da je lisac Serra puno to mudrije odradio od brljavog Vigne, ali ipak neću uzimati ovo ČK izdanje. Čekat ću prvo Meddinu miniseriju koja bi u ovoj godini trebala izaći od Libellusa, pa odmah nakon toga i Serrinu.


Hoćeš li moći izdržati do Libellusovog izdanja a da ne nabaviš od Čarobne? Ovako će ti ljudi spoilati na topicu...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/10/2019 : 01:02:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#342
L’uomo al comando
Scenarij: Michele Medda

L’origine del buio
Scenarij: Alessandro Russo



Nisu niti mogli napraviti poštenu epizodu od ovoga, nego dvije priče u redovnoj seriji. jao, jao.
Naslovnica kao iz Dine, Nathan kao Paul Muad'Dib/Mesija jaše Pješčane crve...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/10/2019 : 09:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Vjerujem da je lisac Serra puno to mudrije odradio od brljavog Vigne, ali ipak neću uzimati ovo ČK izdanje. Čekat ću prvo Meddinu miniseriju koja bi u ovoj godini trebala izaći od Libellusa, pa odmah nakon toga i Serrinu.


Hoćeš li moći izdržati do Libellusovog izdanja a da ne nabaviš od Čarobne? Ovako će ti ljudi spoilati na topicu...


Ako ništa, drago mi je vidjeti tvoj post na ovom topicu nakon 789 godina.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/10/2019 : 23:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Po novom, ili starom kalendaru?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 22/10/2019 : 10:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Jerry Krause

Vjerujem da je lisac Serra puno to mudrije odradio od brljavog Vigne, ali ipak neću uzimati ovo ČK izdanje. Čekat ću prvo Meddinu miniseriju koja bi u ovoj godini trebala izaći od Libellusa, pa odmah nakon toga i Serrinu.


Hoćeš li moći izdržati do Libellusovog izdanja a da ne nabaviš od Čarobne? Ovako će ti ljudi spoilati na topicu...



Jedva se sudržavam da ne odam kako je Nathan zapravo android iz budućnosti poslan da terminira Mistera Alfu, koji će u daljoj budućnosti voditi ostatke čovječanstva u borbi protiv poludjelih robota predvođenih Linkom, ali na putovanju kroz vrijeme doživio je kratki spoj u strujnim krugovima i vjeruje da je policajac.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 22/10/2019 : 10:24:40  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Ja sam uzeo od CK, a uzecu i od Libellusa kad izadje. Po meni sam vrh vrhova. U rangu sa prva tri NN Giganta i meni omiljenom NN Generacije, kao i novom DD&MM team up 3
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/10/2019 : 13:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ajde znalci, pomagajte! :D

Sad čitam malo na preskokce epizode sa Tehnodroidima/Ljudima sjenama.
Znači sad čitam GIGANT 3 (poslije ću se vratiti na redovni put te popisati pojavljivanja junaka).
Kako ide storyline poslije GIGANTA 3? GIGANTI 5-8? Priča sa Sarom (NN 76-77?
Je li još tu što u igri?
Planiram napiati jedan poduži sastavak o cijeloj štoriji, tak da imamo sve povezano

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/10/2019 : 15:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ajde znalci, pomagajte! :D

Sad čitam malo na preskokce epizode sa Tehnodroidima/Ljudima sjenama.
Znači sad čitam GIGANT 3 (poslije ću se vratiti na redovni put te popisati pojavljivanja junaka).
Kako ide storyline poslije GIGANTA 3? GIGANTI 5-8? Priča sa Sarom (NN 76-77?
Je li još tu što u igri?
Planiram napiati jedan poduži sastavak o cijeloj štoriji, tak da imamo sve povezano


Bilo već više puta mladjo. Samo malo više truda pri pretrazi vlastitog topica.


"Tehnodroidi"

Un Mondo perduto / Izgubljeni svijet NN SD 21 (NN 23)
L' Orrore sopra di noi / Strava nad nama NN SD 34 (NN 37)
Il Ritorno di Raven / Ravenov povratak NN LU 39 (NN 43)
Il Satellite killer / Satelit ubojica NN LU 40 (NN 44)
Doppio futuro / Dvostruka budućnost NN g1
Odissea nel futuro / Odiseja u budućnosti NN g2
Fenice /Feniks NN 76/77
Nuovo futuro / Nova budućnost NN g3
Vendetta di Selena / Selenina osveta NN 99
Paura dal profondo / Strah iz dubina NN 101
Nemo NN g5
I Signori della preistoria/Gospodari pretpovijesti LIBNN 115/116
La grande minaccia / Velika prijetnja G6
Le due nemiche / Dvije neprijateljice G7
Tecnodroidi! NN 147/149
L'ultimo viaggio del Nautilus / Posljednje Nautilusovo putovanje G8


"Bratstvo sjene"
Zabranjena zona NN SD 6/7 (NN 7/8)
Iza zvijezda NN SD 11 (NN 13)
Prvak NN SD 14 (NN 16)
Iz dubukog svemira NN LU sp2
Gabrielova zagonetka NN 30
Dvostruka budućnost NN g1
Bratstvo sjene NN LU 42/43 (NN 46/47 )
Selenina osveta NN 99
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/10/2019 : 15:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jel' ti to mene kritiziraš?
Uh, prerazvučeno mi je to.Završiti ću treći GIGANT pa idem dalje po redu

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/10/2019 : 19:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ak nekom trena treci imam ga na aukcijama

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 22/10/2019 : 19:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Jel' ti to mene kritiziraš?
Uh, prerazvučeno mi je to.Završiti ću treći GIGANT pa idem dalje po redu


Lijenčina. ;)

Taman se ponadao da ćeš se baš aktivirati s tekstom i unijeti svježine na topic, a on zbog par epizoda više odustaje.
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.09 seconds. Snitz Forums 2000