forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/11/2019 : 22:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Svaka im cast na ovome sto su 'izbacili'. Kad spoje 'rupu' u redovnoj seriji, bit ce to za skidanje kape. Osobno bi da to urade sto brze. Recimo po dvije knjige svaka tri mjeseca...i bili bi gotovi s tom mukom u slijedecoj godini. E to bi bio pothvat!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 14/11/2019 : 10:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A ima nas dosta koji bi to htjeli...ali dobro, još samo 10-ak godina i imat ćemo zatvorenu rupu. :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/11/2019 : 21:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Specijal #30
Scenarij: Alessandro Russo
Crtež: Alessandro Russo, Francesca Palomba

https://www.sergiobonelli.it/nathan-never/2019/11/08/albo/dentro-il-buio-1007372/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1573209825765.jpg--.jpg?1573209826000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1573209826179.jpg--.jpg?1573209826000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1573209826531.jpg--.jpg?1573209826000
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/11/2019 : 23:36:31  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Super naslovnica

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 15/11/2019 : 00:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

A ima nas dosta koji bi to htjeli...ali dobro, još samo 10-ak godina i imat ćemo zatvorenu rupu. :D



Ipak 5 godina
2024. izlaze 20. i 21. knjiga
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/11/2019 : 05:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A 2 godišnje izlaze, a ne 1?
Krivo sam mislio onda. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/11/2019 : 09:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

A 2 godišnje izlaze, a ne 1?
Krivo sam mislio onda. :)


Nije ni jedno ni drugo točno. Prosjek je 1,5 godišnje. Nekad izađu 2, nekad 1 kao što će biti ove godine. Prošle godine su izašla 2, pretprošle 1, pretpretprošle 2 i tako redom.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/11/2019 : 09:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by DiSkAcH

A ima nas dosta koji bi to htjeli...ali dobro, još samo 10-ak godina i imat ćemo zatvorenu rupu. :D



Ipak 5 godina
2024. izlaze 20. i 21. knjiga


Gdje si Igore sunce ti tvoje. Pa mogao si poslati koji PM, počinje mi magliti sjećanje na našu suradnju. ;)
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/11/2019 : 15:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Ponovno rođenje.

Dakle, kako je rečeno, Medda je iznova reinterpretirao Nathanov život nakon osobne tragedije a prije početka rada za Agenciju Alfu. Priča nije dio glavne narativne linije u redovnom serijalu, premda iznova kombinira likove i elemente iz te glavne priče i premda je fora što dok se Medda drži osnovne priče iz glavnog "kontinuuma" (Nathan lovi Macea koji mu je ubio ženu i oteo kćer) i pritom miksa elemente koji su u tom "kontinuumu" vremenski udaljeni, to može povremeno dovesti do zbunjujuće motivacije likova.

I dok je ok što je opširnije pokriven period koji nam je zapravo slabo poznat iz glavnog kontinuuma (Nathanov život prije početka rada za Alfu, odnos Macea i Ann, Reiserov trud za osnivanje agencije itd.), opet dolazimo do problema da novi čitatelji koji ne poznaju redovnog Nathana, mogli bi biti zbunjeni tko je sad ovaj ili onaj lik, zašto se tako ponašaju i sl.

Nathan je skroz nesimpatičan. Jasno mi je zašto je okorjeo ali problem je što cijelo vrijeme imam dojam kao da je robot koji pokušava naći Macea i Ann ne zbog emocija poput osvete, grižnje savjesti, želje da nađe kćer, već zato što mu robotska logika nalaže da se od njega to očekuje.

Crtež nažalost ne pomaže popravljanju dojma, u najboljem slučaju ga mogu opisati kao prolazno. Ista stvar vrijedi i za naslovnice. Nije mi najgori crtač, ali i inače u glavnoj seriji, ono mogu podnijeti Bonazzijevu jednu nacrtanu epizodu među epizodama drugih crtača, a ovdje ih imamo 6 u nizu. No dobro, to sam od Bonazzija i očekivao, ali Medda je taj koji me razočarao i čije priče inače obožavam, jer ne bi me smetalo što iznova čitamo na drugačiji način već ispričanu priču, ali nije mi se svidjelo što je ispuštena glavna Meddina osobina u pripovijedanju - emotivnost. Vrlo zaboravljivo, a nisam mislio da će mi Vignina Godina Nulta biti bolja.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 15/11/2019 : 16:32:57  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Jbte, ovaj Giardo lagano ide od loših do katastrofalnih naslovnica. A u početku je bio čak i pristojan...

Go kneel and weep
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/11/2019 : 16:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Jbte, ovaj Giardo lagano ide od loših do katastrofalnih naslovnica. A u početku je bio čak i pristojan...


Tocno. Nije ga uopce briga. Kako sam nedavno rekao, kako SBE dopusta ove nemuste crckarije na jednom od njihovih najslavnijih serijala. Danas, samo odraduje gazu, i to lose.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/11/2019 : 06:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Naslovnice izgledaju užasno, ali dobro, takve stvari me ne smetaju. Ali opet ''origin story'' ispričan na drugačiji način... Pa dobro hoće li oni obradit neki drugi dio Nathanovog opusa ili će svi samo lupat po tom početku?!
Dobro i ja prduckam o ponavljanju, a više puta sam pogledao svih 7 verzija Blade Runnera.
Kad pročitam javim dojmove, ovo ću definitivno pročitat preko reda jer je ionako zasebno. Da ponovim stao sam na 100-oj epizodi da malo odmorim. :)


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 16/11/2019 06:04:22
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2019 : 08:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Drogsy je cini mi se, mislio na redovne naslovnice Giarda, koje izlaze danas u Italiji, ne na Bonazzieve sa ovim novim pocetkom naseg junaka. A Giardo kao 'naslovnicar' jednostavno nema sto traziti na NN-u nakon Castellinija i De Angelisa.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 16/11/2019 08:40:53
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 18/11/2019 : 07:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Naslovnice izgledaju užasno, ali dobro, takve stvari me ne smetaju. Ali opet ''origin story'' ispričan na drugačiji način... Pa dobro hoće li oni obradit neki drugi dio Nathanovog opusa ili će svi samo lupat po tom početku?!
Dobro i ja prduckam o ponavljanju, a više puta sam pogledao svih 7 verzija Blade Runnera.
Kad pročitam javim dojmove, ovo ću definitivno pročitat preko reda jer je ionako zasebno. Da ponovim stao sam na 100-oj epizodi da malo odmorim. :)





Ako misliš na Ponovno rođenje, da, može se čitati zasebno. Jedino što nećeš skužiti na što sam mislio da Medda istodobno kombinira stare i nove elemente za "origin story" jer si stao na 100-tom broju.

Edited by - Kerempir on 18/11/2019 07:25:01
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/11/2019 : 11:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo pročitao tj progutao sam Ponovono Rođenje.
Naslovnice su mi kao što sam već spomenuo, jako loše, ali crtež unutra je odličan.
Priča, iako varijacija na temu, napeta i dobra.
Sve u svemu meni se i ovo svidjelo kao i Godina Nulta.
Sviđa mi se Nathan sa repom, šteta što nije ostao tako... :(

Baš me napalilo da se opet bacim na NN; 101 pa na dalje, ali prvo moram slistit ostatak IL ture, pa ću se vj opet bacit intenzivno na Nathana. :)
Nego tek sada sam skužio da imamo kompletnu SD, sad još samo Ludens.(Za mene je čaša napola puna trenutno )

A onaj miniserijal što je izbacila ČK, to je isto varijacija origin story-a ili je nečeg drugog, ili nešto originalno?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 19/11/2019 11:48:40
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/11/2019 : 12:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
počeo ponovno čitati gigant 11 crno srce... došao do 75. str i digao ruke
kad vidim one maure već su nas jednom smarali i bijeli grad
ajd zdravo
jednostavno mi ne drži pozornost

giganti 12 i 13 su ok

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/11/2019 : 12:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

A onaj miniserijal što je izbacila ČK, to je isto varijacija origin story-a ili je nečeg drugog, ili nešto originalno?


Isto pakiranje kao Nulta godina i Ponovno rođenje samo ovaj put sa Serrinog gledišta.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/11/2019 : 15:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio sam napomenut da mi se sviđa što skoro svi likovi u Ponovnom Rođenju psuju normalno(iako ima jako malo psovanja), svi osim Sigmunda.
Moram priznat da mi to više paše od onih klasičnih sto mu kiselih krastavaca...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/11/2019 : 18:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by DiSkAcH

A onaj miniserijal što je izbacila ČK, to je isto varijacija origin story-a ili je nečeg drugog, ili nešto originalno?


Isto pakiranje kao Nulta godina i Ponovno rođenje samo ovaj put sa Serrinog gledišta.


Trebalo je i to u LL-u ove godine. Mozda i hoce, a najkasnije pocetkom slijedece.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/11/2019 : 07:46:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by DiSkAcH

A onaj miniserijal što je izbacila ČK, to je isto varijacija origin story-a ili je nečeg drugog, ili nešto originalno?


Isto pakiranje kao Nulta godina i Ponovno rođenje samo ovaj put sa Serrinog gledišta.


Trebalo je i to u LL-u ove godine. Mozda i hoce, a najkasnije pocetkom slijedece.



Vidiš, taman mogu recimo taj miniserijal i 14-u knjigu. To bi IMHO bila idealna kombinacija.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 20/11/2019 : 08:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Teško da će to biti. Ako će se držati usporednog izdavanja svih izdanja onda sad idu svi popratni, znači novi almanah, novi UA, novi AA i novi SP.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 20/11/2019 : 13:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Zaboravio sam napomenut da mi se sviđa što skoro svi likovi u Ponovnom Rođenju psuju normalno(iako ima jako malo psovanja), svi osim Sigmunda.
Moram priznat da mi to više paše od onih klasičnih sto mu kiselih krastavaca...



Eh da, i tu se može vidjeti koliko se zeitgeist promijenio od početaka serijala. Zanimljivo, koliko god da su me prije iritirali "kiseli krastavci", sad mi se čini da malo previše beštimaju . No u svakom slučaju definitivno je prirodnije.

Što se tiče samo miniserijala, možda je problem moja povezanost sa Nathanom, pa mi ne sjedaju ti rebootovi i sl. Recimo čitam one Fibrine Batmane, svaki daje drugačiji origin story, svaki put drugačije reinterpretiraju glavne likove, i to me u potonjem ne smeta jer nisam pasionirani pratitelj Batmanova serijala, dok ovdje, hm.

Ipak, i dalje ostajem na mišljenju da je to daleko od Meddinih vrhunaca u redovnom serijalu, a jedino su mi od svih tih origin storyja Generacije baš pravo sjele. Pravi sf spektakl.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/11/2019 : 15:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jucer sam dobio ove dvije knjige Ponovnih rodenja, i uzivo ne izgledaju lose. Crtez mi se cini zanimljiv, price ostaju za procitati u kisnoj veljaci, dogodine...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/11/2019 : 18:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ak nekom treba nathana imam nešto na aukcijama
ali u BiH :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 24/11/2019 : 09:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Ja sam stavio na olx.ba prva dva giganta, pa ako nekoga zanima :)

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.95 seconds. Snitz Forums 2000