forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 NATHAN NEVER
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 567

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 30/05/2023 : 21:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote


A što to piči?
Kakav ritam kad u 5. mjesecu ni jedan NN iako je isto bilo najava?

Ovo što oni stavljaju su samo najave da će jednog dana izaći, što smo i prije znali.
Najave su najave, tj. kako oni kažu- 'izdanja u pripremi', a kad će biti gotova, odnosno -možda izađu, a možda i ne.
Ne radujem se dok ne vidim da je nešto stvarno izašlo


Izdanja u pripremi (najavljena na forumu):

1. Zagor 98 - “Kraj svijeta”
2. Zagor 99 - “Tonkino prokletstvo”
3. Nathan Never 81
4. Nathan Never specijal 21 - “Tri koraka u sutrašnjicu”
5. Agencija Alfa 23
6. Mister No kolor 33 - “Fantom u Operi”
7. Mister No kolor 34 - “Džungla”
8. Dragonero: Pobunjenik 5
9. Dragonero: Pobunjenik 6
10. Univerzum Alfa 9 - “Manipulator”
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/05/2023 : 23:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Nije mi više toliko napeto. Bit će kad bude. Vjerujem da će uspjeti u ovoj godini izgurati Rat svjetova, ali to će Libellusa teško opravdati da je Nathan stavljen skroz na marginu. I iz mene su izbili gotovo sav onaj entuzijazam.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/05/2023 : 00:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
17 godina...
169 raznih NN izdanja...
Više od 400 različitih priča...

Pičkin dim... and counting...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/05/2023 : 07:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by IGMAN2



A što to piči?
Kakav ritam kad u 5. mjesecu ni jedan NN iako je isto bilo najava?

Ovo što oni stavljaju su samo najave da će jednog dana izaći, što smo i prije znali.
Najave su najave, tj. kako oni kažu- 'izdanja u pripremi', a kad će biti gotova, odnosno -možda izađu, a možda i ne.
Ne radujem se dok ne vidim da je nešto stvarno izašlo


Izdanja u pripremi (najavljena na forumu):

1. Zagor 98 - “Kraj svijeta”
2. Zagor 99 - “Tonkino prokletstvo”
3. Nathan Never 81
4. Nathan Never specijal 21 - “Tri koraka u sutrašnjicu”
5. Agencija Alfa 23
6. Mister No kolor 33 - “Fantom u Operi”
7. Mister No kolor 34 - “Džungla”
8. Dragonero: Pobunjenik 5
9. Dragonero: Pobunjenik 6
10. Univerzum Alfa 9 - “Manipulator”



Ne, ovo što je najavljeno sigurno izlazi. Obično izađe 2-3tj nakon najave.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 31/05/2023 : 08:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

17 godina...
169 raznih NN izdanja...
Više od 400 različitih priča...

Pičkin dim... and counting...


Sve za 5, slažem se, i ja sam to stalno ponavljao.

Ali smijem li biti malo kritičan i reći da zadnje 2-3 godine Nathan izlazi na kapaljku. Ako ne smijem onda neću više. ;)
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 31/05/2023 : 09:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

17 godina...
169 raznih NN izdanja...
Više od 400 različitih priča...

Pičkin dim... and counting...



naravno da je pičkin dim kad u 14 godina nisi sposoban izdat prvih 21 knjigu ili 63 priče ..ili 4,5 po godini...

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 31/05/2023 : 09:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by Renky

17 godina...
169 raznih NN izdanja...
Više od 400 različitih priča...

Pičkin dim... and counting...


Sve za 5, slažem se, i ja sam to stalno ponavljao.

Ali smijem li biti malo kritičan i reći da zadnje 2-3 godine Nathan izlazi na kapaljku. Ako ne smijem onda neću više. ;)



Ma smiješ biti kritičan jer je to jednostavno istina a i realnost NN na "kapaljku".

A isto tako je istina i realnost da nema LL-a i posebice Dade A. ne bi imali NN-a ni "crnog ispod noktiju".

Ako ću morat iz nekog razloga odustat od nekih stripova NN će biti zadnji za "odstrijel".

Bojim se da nakon Ratova svijetova situacija će biti još zahtjevnija za mene/nas Nathanovce.

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/05/2023 : 09:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

17 godina...
169 raznih NN izdanja...
Više od 400 različitih priča...

Pičkin dim... and counting...


"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 31/05/2023 : 10:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Renky - imam filing da se ponavljaš.

@Jerry - imaš ovdje jedan dobar post Markosa (i rekao bih, realan), pogled iz njegove perspektive iskustva kao izdavača za tu Nathanovu "problematiku", u sličnom kontekstu promatram i objavljivanje Nicka.

quote:
Originally posted by Markos

A sad konkretno, realno gledajući, s Nathanom mi se ne čini da su mogli išta posebno popraviti. Knjige nisu preskupe, ritam je dobar, uglavnom sve štima. Jednostavno se dogodilo da je kvalitet serijala drastično opao, a samim tim i prodaja. Jedino što ti tu kao izdavač možeš napraviti je krenuti iz početka i opet prodavati prve, najbolje, legendarne epizode i onda njima financirati ove nove, lošije. A Nathan ipak nije takva legenda kao AF/Zagor, tržište je malo, i eto te pred zidom. Tako da, realno, nema im se što zamjeriti, možete im samo, vi koji ga kupujete i volite - i to mislim vrlo ozbiljno, bez IKAKVE ironije ili nečega slično - biti zahvalni što ga i dalje rade. Jer time što ga rade, u principu samo sebi čine medvjeđu uslugu - padaju naklade, diže se cijena, ljudi ih pljuju da su preskupi i navlače na sebe hejtere i tako u krug.



Cijeli post ovdje: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=26877&REPLY_ID=2510992

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 31/05/2023 10:51:21
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/05/2023 : 11:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dati 60 maraka za sranje od spin of serijala zbog pola jednog pasusa kontinuiteta a zapravo su samostojeće priče u većini je mene otjeralo

možda bi i sada skupljao da je samo redovni... pola giganata su SRANJE, sve od pješčane...asteroid sranje...specijali često nemaju nikakve konekcije sa redovnom serijom

ono što bih ja uradio... ne bih ganjao redoslijed nego bih gonio popuniti tu rupu :D i pičiti s redovnim
al mislim da je kasno za to
aukcije pokazuju evo sad gospodin
https://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&City=&Sort=price&SortOrder=asc&Country=&Seller=Jesse_Pinkman&Action=1&Buyer=&SearchType=0&NameDesc=0&SearchTypeCriteria=OR&aucCategoryID=&SearchTypeDesc=0&SearchTypeTimeValue=&SearchTypeTime=&PageCount=1
ima nathana na aukcijama pa pratite cijene od kune

kupovati nešto za 60 maraka ( a nije redovna serija) što ću čitati jednom u 15 godina nije pametan potez

a i dilana skupljam samo redovnu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 31/05/2023 : 12:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Renky - imam filing da se ponavljaš.

@Jerry - imaš ovdje jedan dobar post Markosa (i rekao bih, realan), pogled iz njegove perspektive iskustva kao izdavača za tu Nathanovu "problematiku", u sličnom kontekstu promatram i objavljivanje Nicka.

quote:
Originally posted by Markos

A sad konkretno, realno gledajući, s Nathanom mi se ne čini da su mogli išta posebno popraviti. Knjige nisu preskupe, ritam je dobar, uglavnom sve štima. Jednostavno se dogodilo da je kvalitet serijala drastično opao, a samim tim i prodaja. Jedino što ti tu kao izdavač možeš napraviti je krenuti iz početka i opet prodavati prve, najbolje, legendarne epizode i onda njima financirati ove nove, lošije. A Nathan ipak nije takva legenda kao AF/Zagor, tržište je malo, i eto te pred zidom. Tako da, realno, nema im se što zamjeriti, možete im samo, vi koji ga kupujete i volite - i to mislim vrlo ozbiljno, bez IKAKVE ironije ili nečega slično - biti zahvalni što ga i dalje rade. Jer time što ga rade, u principu samo sebi čine medvjeđu uslugu - padaju naklade, diže se cijena, ljudi ih pljuju da su preskupi i navlače na sebe hejtere i tako u krug.



Cijeli post ovdje: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=26877&REPLY_ID=2510992


Sjećam se ovog Markosovog posta. Dobro je ovo on sažeo, takva je nažalost sudbina vječnih serijala na ovim prostorima.

Ali ne mogu si pomoći i vraćam se na Renkyjev post. Kao da slušamo razgovor muža (Renky) i žene (Jerry):

Renky (muž): 17 godina braka, 169 različitih putovanja, 400 tretmana uljepšavanja... pa šta ti više oćeš...
Jerry (žena): ali dragi, zadnje 2-3 godine mi uopće ne pridaješ pažnje
Renky (muž): šta bi ti više htjela, kriza je, dobro da ti uopće dajem pažnju
Jerry (žena): ali dragi, izgubila sam svaku volju, uopće te više ne prepoznajem, ja bi da se vratimo na staro...

Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 31/05/2023 : 12:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
NN je zajeban jer ima puno popratnih serijala pa ionako malobrojni kupci(dio njih)ne želi te serijale a dio bi htio sve.
Ne brinite može iči samo na gore;manje kupaca=veće cijene.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11079 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 31/05/2023 : 12:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by Renky

17 godina...
169 raznih NN izdanja...
Više od 400 različitih priča...

Pičkin dim... and counting...





@ReemCP
Ja se ponavljam? Ma da

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter

Edited by - Renky on 31/05/2023 13:00:06
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/05/2023 : 14:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
https://olx.ba/artikal/46174970/nathan-never-libellus-163-knjiga

i garfild je odustao :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 31/05/2023 : 14:24:57  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
Cifra za ovih 5 najavljenih Nathana je skoro 1000kn. Cijena je paprena, ali ne kupujem od stripova više nista osim Nathana, pa ajde. Nekako ce se skupiti novac.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/05/2023 : 14:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
klasicno samozavaravanje :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

karuro
New Member



116 Posts

Member since 29/06/2019

Posted - 31/05/2023 : 15:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send karuro a Private Message  Reply with Quote
Ma nije. Nisam ove god kupio nista osim NN i to je prije ove runde sa gigantom bilo u 2 mjesecu na aukcijama. Nema mi smisla sve na papiru imati, jer sam otkrio da mi je digitalno prakticnije.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 31/05/2023 : 15:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Pa kad bi Hrvati već jednom pustili kunu da potone u zaborav i počeli izražavati cijene samo u eurima, onda se nebi doimalo tako skupo :D

Go kneel and weep
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 31/05/2023 : 17:52:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Idemo dalje!!




-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 31/05/2023 17:52:45
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 31/05/2023 : 20:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
PM; 5 nathana u jednoj turi...
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

942 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 01/06/2023 : 09:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
5 NN-a je u najavi odnosno u tiskari. Što ne znači da će odjednom 5 biti u prodaji isti dan jednom kad izađu iz tiskare.

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/06/2023 : 10:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Agencija je imala dobar koncept u početku koji su kasnije cjelovitim epizodama uništili

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 01/06/2023 : 11:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Agencija je imala dobar koncept u početku koji su kasnije cjelovitim epizodama uništili



Agencija je imala loš koncept u početku koji su kasnije cjelovitim epizodama poboljšali... ali su ga opet uništili lošim konceptom s početka
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2402 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 01/06/2023 : 20:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

17 godina...
169 raznih NN izdanja...
Više od 400 različitih priča...

Pičkin dim... and counting...



Ajde, Renky, malo njurgamo... uvijek moraš malo.
Ne valja biti zadovoljan ni kad je dobro
A i gušt i ljudski je malo grintat
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 02/06/2023 : 10:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Uh koliko žalopojki na ovoj temi :)

Elem kupio zadnje nathane i pročitao ih, izuzev arga, zbog obiteljskih i zdravstvenih razloga nisam ga na vrijeme nabavio i sad je rasprodan u knjizari gdje kupujem ali ne mogu reći da mi je jako što mi je promakao

Nathan Never Gigant: Skriveni izvor
Priča nije loša ali nije mi za format giganta, kao ni crtež. Mogao je ići u redovnu seriju što bi mu s druge strane potkresalo razvučene dijelove i sve bi ostavilo puno bolji dojam. Drogsy je dobro primjetio da je sam koncept novog grada nepotreban i neuvjerljiv, tako da na kraju bude čisti prosjek.

Univerzum Alfa: Kraljica robota
Završna priča Fantomskog tima, tj trilogije o robotskoj prijetnji.

Generalno mi je Fantomski tim najslabiji koncept u Univerzumu, ali time ne mislim da je loš. Zadovoljno sam vozio kroz ovu priču i baš me oraspoložilo kako cijela ova saga ima korijene u već starim pričama povezanih s nama najomiljenijim mastermindom.

Doduše malo mi je nevjerojatno da postoji autonomno piratsko središte na zemlji koje ne mogu otkriti vlasti ali hajde..

Nathan Never Maxi
Iskreno sam u šoku kako mi je ovo bilo skroz ok od tri priče dvije su bile skroz korektno koje su mogle i redovno ići dok je samo jedna bila na razini maxija

Pobuna u Redsandu
Zatvorenici su preuzeli kontrolu nad svemirskom kaznionicom a Nathan pokušava ugusiti pobunu i osloboditi taoce.
Doslovce jedina mana mi je ideja glavnog bossa da pobije sve taoce a kaznionica postane autonomna cjelina kojom će upravljati zatvorenici. To nema nikakvog smisla iz x razloga ( nije samoodrziva, teško da bi vlasti pustile kaznionicu na miru, ultranasilno društvo je milhama daleko od neke utopije) ali ok, možemo donekle opravdati da u kaznionicama zavrsavaju ljudi odmaknuti od realnosti.

Zlocinacki profil
Vrlo solidna krimi priča o lovu na serijske ubojice.

Znači prva i treća epizoda su mi skroz ugodno iznenađenje, kako pričom tako i crtežom, ali druga epizoda:

Jeti
E to je prava "maxi" epizoda. Žao mi gledati Casinija koji mi je baš pasao u nekim drugim pričama, svidjelo mi se njegovo kadriranje i dinamika scene, ali ovdje se baš utopio u "lošost". Znate ono kada čitate i ne znate tko je scenarist ali već nakon prvih par stranica zvoni vam na uzbunu jer sve smrdi na Pianija, kad gle vraga... Time je sve bilo jasno što ćemo dobiti i to nam je servirano. Radnja tipično zbrkana i neprepricljiva, a uzbuđenje na nivou gledanja boje kako se suši i baš vas briga što se događa.

Edited by - Kerempir on 02/06/2023 10:56:26
Go to Top of Page
Page: of 567 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000