forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 01/11/2010 : 23:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote



Krećemo sa Zagor temama

Zamolio bih za tolerantnu diskusiju na topiku.

Spam i quotovanje postova svedimo na najmanju moguću meru




Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 02/11/2010 : 00:03:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote

Zagorone & Marco Torricelli




Marko Toričeli je rođen 30 novembra 1957 u Đenovi.


Prvi njegov objavljen rad u redovnoj Zagor seriji je priča:
  • "Pleme Sauka" (original 203, 204 i 205) 1986 godine.

Zatim slede:
  • 1987. "Gospodar vremena" (original 261, 262, 263)

  • 1988. "Jeti" (original 271, 272, 273)

  • 1990. "Ljudi Pume" (original 294, 295, 296)

  • 1991. "Potop u Darkvudu" (zajedno sa Pepeom) (original 307, 308, 309, 310)

  • 1995. "Veštica iz Sjere" (original 357, 358, 359)

  • 1997. "Obojeni čovek" (original 382, 383)

  • 1999. "Princ Elfova" (Specijal original 11)

  • 2001. "Junaci Crvene Grane" (original 433, 434)

  • 2002. "Seme nasilja" (original 440, 441)

  • 2004. "Kineska sekta" (Specijal original 16)

  • 2004. "Misteriozno selo" (original 472, 473)

  • 2008. "Na putu ubica" (Specijal original 20)





Razlog zašto je Toričeli u prvoj Zagor temi je obeležavanje 50 godina izlaženja Zagora, gde veliki doprinos daje upravo on.
Njemu je pripala čast da nacrta prvi Zagorone (A4 format - 220 strana) čiji je scenarista Moreno Buratini.
Priča nosi radni naslov "Prolaz između svetova"

Evo par nacrtanih kaiševa:



Interesuje me Vaše mišljenje povodom odabira Toričelija za crtača ovog novog izdanja

Čime je zaslužio ukazano poverenje i da li je on pravi izbor za ovakav jubilej ?

Kakvo je inače Vaše mišljenje o njegovom radu na Zagoru ?

Smatrate li ga važnim igračem u Zagor staffu ili tek solidnim crtačem ?

Šta očekujete od priče ?

Može li nas Buratini, posle ovoliko godina, iznenaditi nečim novim ?




Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2884 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 02/11/2010 : 08:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
Ja zaista nemam ništa protiv Toričelija. Većina priča koje je nacrtao predstavljaju meni omiljene epizode (Jeti, Gospodar vremena, Princ elfova). I ovi kaiševi izgledaju lepo. Nadam se najboljem.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 02/11/2010 : 10:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras

Interesuje me Vaše mišljenje povodom odabira Toričelija za crtača ovog novog izdanja

Šta očekujete od priče ?

Može li nas Buratini, posle ovoliko godina, iznenaditi nečim novim ?




Ah, jos jednom gadjas gde treba , svata cast.
Toriceli, nekako najposebniji u trenutnoj crtackoj postavi. Posle Ferrija trenutno crtac sa najduzim stazom, godinama se mlatio sa ne bas posebnim epizodama, crtez blago nezanimljiv. Takodje je radio dve skoro pa najgore epizode, Kinesku sektu i Obojenog coveka. To je jedna strana ovog crtaca, druga je posve suprotna od te. Epizode Princ Elfova mi je jedna od najbolje nacrtanih Zagora, a tu je negde i ova zadnja Na putu ubojica. Definitivno, gledano kroz istoriju Zagora, neiskoriscen crtac , gde su mu uglavnom davani nebitni scenariji. Nadam se da ce gigant biti zvanicno ispravljanje velike nepravde.
A Bure ko Bure, od njega covek ne zna sta da ocekuje, besramne gluposti ili nesto sasvim dobro. Mozda ga je ubila hiperprodukcija, al to nije moj problem nego njegov. U svakom slucaju od njega se ovde nadam najboljem, pa kako bude.

Edited by - kasper on 02/11/2010 10:13:18
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/11/2010 : 10:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Torricelli je jedan od ljudi koji nisu došli sa novim valom crtača, on je još kao mlad momak došao u Zagorovu ekipu crtača, u vrijeme kada se nije dozvoljavalo mnogo eksperimentisanja sa crtažom. S obzirom da nije imao mnogo izbora, na neki način kopirao je Ferrija, pogotovo likovi su izgledali skoro identično kao maestrovi. Za mene to nije bio dobar stil, prije svega imao sam osjećaj kao da se dobije nešto na pola puta. S vremenom i godinama on je razvio svoj sopstveni stil i danas je jedan od najboljih crtača izdavačke kuće SBE.
On je po meni najbolji izbor za zagorone, pogotovo što njemu leži još bolje veliki format tako da se u potpunosti može uživati u njegovom crtežu.

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/11/2010 : 15:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Prvo da pohvalim kolegu, prijatelja, druga i borca ULTRASA na ovom fenomenalnm topicu. Zagor - junak stripova i naše mladosti zaslužio je ovako nešto. Evo baš gledam, imam oko 550 Zagora u kolekciji. Definitivno junak kojeg imam najviše. Čitam sve, ali Zagoru se najrađe vraćam. Širim horizonte ali to širenje ne znači rušenje mostova za sobom. Neka vrata trebaju uvijek ostati otvorena.
Toricelli je izvrstan crtač. Ne bi ga se posramili ni francuzi. Radio je izvrsne epizode (osim Obojenog Čovjeka i Na putu ubojica, a ovo Sjeme nasilja se, iskreno, ne sjećam kakva je epizoda) i izvrsno je što on radi Zagoronea
Nego, jel' se zna o čemu se radi u stripu? Naslov vuče na alternativne svijetove...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/11/2010 : 16:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ultras
Čime je zaslužio ukazano poverenje i da li je on pravi izbor za ovakav jubilej? Kakvo je inače Vaše mišljenje o njegovom radu na Zagoru?


Čime mu ukazano povjerenje ne bih znao, možda je čovjek bio slobodan kad se tražio crtač Zagoronea. Vidim da je radio s Burattinijem na par epizoda pa mu možda odgovara njegov crtež. U Princu Elfova mi je bio odličan, a sad u crtanju "stvarnih" epizoda izgleda malo plastično. S prvom svojim uratkom "Jeti" se i nije baš proslavio. Kako bi Torricelli izgledao u A4 formatu, vidjet ćemo kad izađe!

quote:

Šta očekujete od priče? Može li nas Buratini, posle ovoliko godina, iznenaditi nečim novim?



Ne previše, unatoč tome što je glavni u staffu, njegove priče nisu naročite nadahnute, pila po istim principima, forsira Zagora u prvi plan i čini ga prepametnim nego to on jest, ne usuđuje se izađi iz Nollitinih kalupa lika. Scenariji su mu oke, no nema te ideje i žara ko Boselli.

btw. ultras se stvarno potrudio (kao i uvijek), svaka čast! Plaćam pivu obavezno kad ga prvi put sretnem!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 02/11/2010 16:57:00
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 02/11/2010 : 17:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Interesuje me Vaše mišljenje povodom odabira Toričelija za crtača ovog novog izdanja

Čime je zaslužio ukazano poverenje i da li je on pravi izbor za ovakav jubilej ?

- Vjerovatni razlozi su Torricellijev dugi staž u Zagorovom staffu i crtežom koji definitivno odgovara gigant izdanjima. Što se tiče izbora, definitivno NIJE pravi izbor, jedini pravi izbor je Ferri i točka. E sad, valjda postoje opravdani razlozi zašto nije tako, ali to će vjerovatno Sergio Bonelli objasnit u predgovoru za ovo izdane kao i razloge koji su doveli do Torricellijevog angažmana.

Kakvo je inače Vaše mišljenje o njegovom radu na Zagoru ?

- Meni jedan od dražih zagorovih crtača kojem definitvno leže SF epizode. Nacrtao Jetija, za mene jedna od najdražih zagorovih epizoda....

Smatrate li ga važnim igračem u Zagor staffu ili tek solidnim crtačem ?

- Hm da je važan valjda bi malo i više crtao Zagora, kao crtač u rangu sa DellaMoniom i Esposito brosovima:) dakle vrlo dobar

Šta očekujete od priče ?

- Ništa posebno!

Može li nas Buratini, posle ovoliko godina, iznenaditi nečim novim ?

- To sam donekle rekao u odgovoru poviše, mislim da je imao previše propousta i loše napisanih epizoda gdje naprije mislim na epizodu s Mortimerom i Tkačem gdje je od dva superneprijatelja napravio smeće. Sad nam predstoji dosta epizoda koje je Bure napisao i u njima se mahom vraćaju stari Zagorovi neprijatelji pa ako se ispraksirao u njima i naučio na vlastitim greškama možda ispadne nešto, ali dok ne vidim ne vjerujem. Imam osjećaj da ponekad izgori u želji da napravi dobar scenarij jer je čovjek veliki Zagorov fan....

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 02/11/2010 : 20:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
O Toriceliju sve najbolje, ako nista, to zbog Princa Vilenjaka, koje je nacrtao odlicno. Moj izbor za Gigant bi ipak bio Boseli/Marcelo, ali sta je, tu je.

Za Buratinija nisam siguran koliko on moze bas da iznenadi nekom ultra dobrom pricom. Zagoru je vrijeme da glavni scenarista ipak bude neko drugi, a da Bure napise koju pricu tu i tamo.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 02/11/2010 : 20:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
BRAVO NEŠO!!! Odličan posao si otpočeo, odlična tema, prvi Zagorov Gigant
E, sad moje mišljenje o Torricelliu Ja sam verovatno od onih u manjini kojima se njegov rad na Zagoru ne sviđa Suviše mi je njegov crtež čist, a likovi mi izgledaju kao voštane figure... U početnom periodu dosta je sličio Ferriu, kasnije je pokušavao da izgradi svoj sopstveni cilj, i čini mi da se da se je tu pogubio...
Ali sve u svemu odlično je što najzad imamo Gigant, još samo da ga je crtao recimo Nuccio
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 02/11/2010 : 20:58:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
Torricelli je kameleon. Ne sjećam se nikoga s tolikim transformacijama kao kod njega. Pazi ovo.
Prva priča mu je pradavna ZS 844/845, al da ga jebeš ne mogu se sjetiti radnje ; nakon toga ide besmrtni Vordel iliti Gospodar vremena ; onda ide Jeti (to je sve Toninelli za sad) ; onda Caponeova Pećina vjetrova i Potop u Darkwoodu, gdje je i Pepe pomagao ; e tu sad malo stanimo.
Ovdje je Torricelli blijeda kopija Ferrija (doslovno blijeda-sjećam se blijedog crteža, hihi) al ajde, može proći. I dobre je epizode dobio crtati, nema se što buniti. Caponeove i Jeti su dobre, koliko se sjećam.

E tu ga sad nema cijelih 47 brojeva ( 4 godine) da bi se vratio u Vještici iz Sierre, solidnoj, ali nešto nedorečenoj epizodi. Sjećam se dobro kad sam to kupio i provjeravao duplo kog su potpisali kao crtača, jer prezime sam znao, ali bogami crtež ne. Sasvim nešto drugo. No, nije da je crtež nešto legendaran bio. Ok, ima sad svoj stil, ali onako, neloše, prosječno.
Nakon toga ide bezvezni Obojeni čovjek, crtan u istom stilu. To je 1997. godina. Sad sam ja lukavo otvorio Bonellijev sajt, da ne bi štogod preskočili, i tu je. Grom iz vedra neba.
1999. izlazi spec. br. 11, crta Torricelli, što po crtežu nikad ne bi pogodili (stil broj 3, dakle). Ja ću samo reći da mi je to jedan od najbolje nacrtanih Zagora ikad. Otkud, kako sad to? Bajkovito, dinamično, crtež pršti sa stranica.
2001. natrag u regularnu seriju, crta Junake crvene grane, još jednu bajkovitu priču na scenarij Bosellija, ali NE ZADRŽAVA stil iz Princa vilenjaka. Tako imamo recimo uznapredovali stil iz Vještice iz Sierre. Zašto sad nazad na to, pitajboga. Ono je bilo samo da pokaže da može, je li?
Nedugo potom ide ultradosadna Posljednja strelica (jedan od najočuvanijih mojih stripova - naime, nakon prisilnog prvog čitanja, nikad je više nisam taknuo), crta je "običnim" stilom. Nema sreće sa scenarijima, pa istim stilom crta debilne Kinesku sektu (spec) i Tajanstveno selo.
Zatim ga opet nema 4 godine i vraća se u solidnom Mignaccovom specijalcu Put ubojica. I opet, nenejavljeno, iz čista mira, crtež iz stratosfere ; opet bajkovit, ali mekan, drugačiji nego u Princu vilenjaka ; stil broj 4, hihihi.
Još je nacrtao i dva Dampyra u međuvremenu, gledam godine, 2001. i 2003. Stil - recimo nešto kao u Putu ubojica, ali lošiji. Kad to iskombirate s prije navedenim razvojnim putem iz Zagora, jasno se vidi da...ehm...uh? hihihi

Poanta je da ako će crtati gigant kao Princa vilenjaka ili kao Put ubojica bit će za pamćenje, jer ovo je neki fantasy izgleda. Ako ne - onda neće, hihi
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 02/11/2010 : 21:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Srecan rad zelim ovom topiku. Bravo, Ultras!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/11/2010 : 21:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Sve pohvale Ultrasu na ovom topicu, također, užitak je čitati konstruktivne postove (Džedson, DeeCay itd.).


Evo par tabli, samo sam najveću stavio da se vidi, za ostale kliknite na linkove:

http://img101.imageshack.us/img101/6950/zagorone01.jpg
http://img821.imageshack.us/img821/2260/zagorone02.jpg
http://img121.imageshack.us/img121/2545/zagorone03.jpg
http://img543.imageshack.us/img543/6932/zagorone04.jpg


Edited by - solar on 02/11/2010 22:45:03
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 02/11/2010 : 22:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
Meni Toricelli baca malo na Della Monicu,bar na ovoj tabli

Nemam potpis...
Go to Top of Page

varaga
Starting Member



72 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 03/11/2010 : 00:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send varaga a Private Message  Reply with Quote
Cestitke Ultrasu na topiku, bas si se potrudio.

Sto se tice Toricelija, mislim da njemu odgovaraju price iz kategorije epske fantastike. Bio je odlican u Princu Elfova i Junacima crvene grane, tako da mislim da je dobar izbor za ovu pricu, pogotovo sto ce se vjerovatno malo vise potruditi za nju.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 03/11/2010 : 01:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Imao sam prilike da prelistam dobar deo te epizode, mogla bi da bude zanimljiva... u svakom slucaju, Burattini dosta polaze u njen uspeh.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 03/11/2010 : 08:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
volim toricellija...bez obzira na koji period...uvek mi se svidjao njegov crtez....sledeca godina 2011..sem sto najavljuju nenormalnu krizu i pogorsanje standarda gradjana...bice godina zagora....mog omiljenog junaka...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/11/2010 : 14:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kada sam, 1986, kupio Pleme Sauka pitao sam se što se dogodilo s Ferrijem?? Uopće nisam sumnjao da je to neki novi crtač, već samo Ferri van forme... Bio sam klinac, nisam imao pojma da bi još netko mogao crtati Zagora osim crtača koje sam znao samo po crtežu, ne po imenima (Ferri, Donatelli, Bignotti)... Da, samo loša kopija Ferrija...
Danas je to, po meni, jedan od 4-5 najjačih Zagorovih crtača, Princ Vilenjaka i Na putu ubojica su remek-djela, posebno Princ Vilenjaka, briljantno i moram reći neočekivano... Nisam vjerovao da može biti tako dobar... Dok je kopirao Ferrija bio je loš, sa svojim stilom je sjajan... Da li je on trebao dobiti povjerenje za crtanje Zagoronea? Ne znam, po stažu i trenutnoj vrijednosti to zaslužuje, ali ja bi tu ipak volio vidjeti Nuccia na djelu...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/11/2010 : 22:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Imao sam prilike da prelistam dobar deo te epizode, mogla bi da bude zanimljiva... u svakom slucaju, Burattini dosta polaze u njen uspeh.


Daj neke detalje, kad će, o čemu se radi, koji je background, zašto Torricelli? zašto Burattini polaže u njezin uspjeh? Ovisi li o njemu sudbina sljedećih Zagoronea?

Mislim da bi morali nešto specijalno izmisliti za Zagorov gigant, kao što su radili i s Texom.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/11/2010 : 22:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ne znam je li ovo novi službeni Zagor topic ili ne, no stavit ću najavu, mislim da ne može škoditi (a i King nas tjera ovdje). Ipak su ovdje Zagorovci, a i naslovni je topic.

Dr. Metrevelić predstavlja: Zagor i vampirova nevjesta!



http://www.stripovi.com/index.asp?page=magazine-view&ID=165

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 03/11/2010 22:58:03
Go to Top of Page

bonellistar
Starting Member



Croatia
61 Posts

Member since 12/10/2009

Posted - 03/11/2010 : 23:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit bonellistar's Homepage  Send bonellistar a Private Message  Reply with Quote
Eh da, Toricelli..nemam što puno reći osim da mi je njegov crtež uz Ferrijev uvijek bio najdraži iako nije nacrtao nešto previše epizoda. Bio sam drugi osnovne kad je izašao Jeti i kao danas se sjećam da mi je njegov crtež odmah legao zbog sličnosti tj. kopije Ferrija. Zapravo je svaka epizoda crtež za sebe jel se vidi poprilična razlika između Plemena Sauka i Na putu ubojica ali je svejedno zadržao taj ferrijevski stil. On zna napravit atmosferu i sviđa mi se njegov stil. Šteta što je malo zanemaren u odnosu na lošije, a eksponiranije crtače. U svakom slučaju uz Nuccia i Vernija, kandidat za Ferrijevog nasljednika ili visoko u stuffu.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 03/11/2010 : 23:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Daj neke detalje, kad će, o čemu se radi, koji je background, zašto Torricelli? zašto Burattini polaže u njezin uspjeh? Ovisi li o njemu sudbina sljedećih Zagoronea?

Mislim da bi morali nešto specijalno izmisliti za Zagorov gigant, kao što su radili i s Texom.



Jun naredne godine, "Prolaz izmedju svetova", SF prica koja podseca na Princ Vilenjaka, zelja SBE da se na specijalan nacin obelezi 50 godina, zato sto je drugi crtac po stazu a smatralo se da prica vise lezi njemu, zato sto Burattini misli da ce se ideja dopasti kako starim tako i novim citaocima i time malo "pogurati" Zagora, otprilike.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 03/11/2010 : 23:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote
Nemam vremena da napišem nešto više od ovoga jer me net zajebava

Odlično je krenuo topik!!!

Bravo za sve koji su postovali. Nema spama, nema svađa, nema provokacija

Super!!!

Sutra brišem ovaj post

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/11/2010 : 10:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt
Jun naredne godine, "Prolaz izmedju svetova", SF prica koja podseca na Princ Vilenjaka, zelja SBE da se na specijalan nacin obelezi 50 godina, zato sto je drugi crtac po stazu a smatralo se da prica vise lezi njemu



Znači, svi se slažu da Torricelliju leži SF/fantasy, pa čak i sam staff Zagora. Samo što mi Burattini i nije tip za fantasy, nisam mu tijekom karijere primijetio da baš voli i zna se koristiti motivima iza sličnih tema...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/11/2010 : 12:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
odlican je Torricelli. svakako mu treba dati više angažmana. odlicno je nacrtao nabrojene epizode, a ovih nekoliko tabli izgleda jako impresivno. za Zagora nema bojazni što se tiće crtača-Joevito, D.Monica, Torriceli, Verni, + ostali, a i neka Ferri nacrta jos koju epizodu. Što se mene tiće mogli su crtati i nabrojni osim njega. Samo da Bure ne zakomplicira i ne razvodni priču s nekim glupostima...
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.79 seconds. Snitz Forums 2000