forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 1202

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/02/2018 : 16:22:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Upropaštavate temu svojom svađom,imate PUNISHER pa se prebacite tamo.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/02/2018 : 16:25:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by tinton
Naravno da ima pravo.
Ja ga samo pitam po čemu.
Pogotovo što forsira neko zajedništvo zagorovaca po tom pitanju.


A zašto to tebi smeta? Imaš li ti neku drugu Zagorovu epizodu za prijedlog?


Smatram da je sasvim ok da svaki zagorovac odabere što je za njega strip godine i da nema potrebe za čoporiranjem kako slučajno ne bi pobijedio neki drugi strip.
King je sasvim slobodan da ipak pozove na to čoporiranje, ali mene zanima zašto je to izdanje toliko posebno da bi ga morali kolektivno podržati.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 01/02/2018 16:41:32
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/02/2018 : 16:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Zašto ne pustiš čovjeka da poziva na što hoće?
Evo iskreno, najiskrenije... i mene smeta to kako ti nazivaš " čoporiranjem ",ali koga uopće briga to što mene ili tebe to smeta.
Njemu je najbolji taj strip, meni je drugi i gotovo, to ako on ili bilo tko drugi ima potrebu gurati nešto svoje drugima, njegovo je puno pravo,ljudi koji ne znaju misliti svojom glavom ili im trebaju nekakvi autoriteti, slijedit će njega ili bilo koga drugoga iako on osobno voli jedno ali će glasovati za drugo jer je zagorolog warior,patak,solar,tinton,tonka,brdar rekao tako i to ima težinu,misli na sebe a ne na druge.
Može njemu i 99% ostalih to izdanje biti najbolje i biti izabrano za oscara ali meni su Seminole i tu se priča završava.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/02/2018 : 17:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Upropaštavate temu svojom svađom,imate PUNISHER pa se prebacite tamo.


Tonka nisi ni ti daleko od tinton-level bespotrebnih spam postova.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/02/2018 : 17:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
U redu, napiši jedan, osim ovog ovdje koji se bar malo dotiče teme.
Ti si moderator pa nabijaš totalno bespotrebne postove.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

Edited by - Tonka24 on 01/02/2018 17:04:16
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 01/02/2018 : 17:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by 1Euro

Pošto imamo sve puno Zagorologa ovdje na forumu, mene zanima, koji stripovi su kratke priče od Zagora, pa da završavaju u jednom stripu (na 96 stranica) iz redovne serije, i da se ne radi o Almanahu (ili specijalcu koji ionako ima 160 strana). Ima li takvih priča uopšte? Mislim da je jedna Božič kalibra 45 ako se ne varam? Ima li još koja? Mislim da jejedna i Turnir u Darkwoodu, pa onda neka priča sa Markizom...?


Trenutno mi jedino padaju na pamet Svratište obješenih i Indijanski Cirkus



U početnom periodu bilo je siajset tih kraćih priča... recimo do originalnog broja 30 Nasilje u Darkwoodu, bilo je nekih oko 45 ili koja pričica više, a od toga samo devet priča je imalo više od 96 stranica...onda su kreule duže priče, tako da je do broja 100 bilo još samo četiri kraćih priča...

Edited by - Bruce Springsteen on 01/02/2018 17:25:40
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/02/2018 : 18:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by tinton
Naravno da ima pravo.
Ja ga samo pitam po čemu.
Pogotovo što forsira neko zajedništvo zagorovaca po tom pitanju.


A zašto to tebi smeta? Imaš li ti neku drugu Zagorovu epizodu za prijedlog?


Smatram da je sasvim ok da svaki zagorovac odabere što je za njega strip godine i da nema potrebe za čoporiranjem kako slučajno ne bi pobijedio neki drugi strip.
King je sasvim slobodan da ipak pozove na to čoporiranje, ali mene zanima zašto je to izdanje toliko posebno da bi ga morali kolektivno podržati.


Zimska Zmija je kultna epizoda, visoko se kotira kod fanova.
To je razlog zasto sam pozvao Zagorove fanove na glasanje, bilo bi lijepo da strip naseg junaka bude i strip godine.
Moj licni favorit nije, imam dosta prica koje su mi draze i bolje, ali poprilicno sam siguran da ima najbolje sanse za pobjedu od svih izaslih protekle godine, pogotovo sto su neke kultne price rasparcane na vise dijelova, pa je tesko za njih i glasati ili se nadati pobjedi. Iz tog razloga sam toj prici dao maksimalne bodove.
Medjutim, po obicaju mi Zagorovci nikako da se slozimo...Pa, voila, gledacete Kena Parkera po treci put zaredom kako pobjedjuje sa tamo nekom prosjecnom pricom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/02/2018 : 18:04:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Evo kako sam i ja glasao, bez kompromisa, Zagor od prvog do posljednjeg mjesta:


1. Zagor VEOP 41: Marš očajnika (10 bodova)
2. Zagor mx 29: Ubojice Indijanaca (9 bodova)
3. Zagor LIBKB 48: Čarobnjak Kandrax (8 bodova)
4. Zagor LUSP 36: Zenit 666 (7 bodova)
5. Zagor LIBKB 46: Sedma runda (6 bodova)
6. Zagor VEOP 39: Tropski korpus (5 bodova)
7. Zagor LEX 282: Noćne more (4 bodova)
8. Zagor VEC 125: Mortimer: Posljednji čin (3 bodova)
9. Zagor LIBKB 45: Zbogom, crveni brate! (2 bodova)
10. Zagor BOP 15: Drevno prokletstvo (1 bodova)
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 01/02/2018 : 18:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Zimska zmija/Mars ocajnika, za mene jedan (mozda i ponajbolji) strip iz ovoga serijala. Nabijen emocijama, i pri tome ne mislim na naseg junaka i Fridu. Nego na odnos bahati bogatasa prema sitnoj buraniji, sto se moze vidjeti i u sadasnje vrijeme gdje bahati politicari uriniraju po narodu koji im klice ako koja mrvica padne sa njihovog stola. Samo sto su u prici indijanci i Zimska zmija za svaki respekt. Jedan bezvremenski Zagorov strip.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/02/2018 : 21:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Zimska Zmija od VČ, a ne od Libellusa zato što je to kiosk izdanje, svima dostupno, a zašto je ta priča strip godine, pa to valjda nijedan zagorovac ne mora posebno objašnjavati.

I ja sam glasao za sve Zagore, tako ću od sada svake godine, samo Zagor! :)
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 02/02/2018 : 00:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by tinton
Naravno da ima pravo.
Ja ga samo pitam po čemu.
Pogotovo što forsira neko zajedništvo zagorovaca po tom pitanju.


A zašto to tebi smeta? Imaš li ti neku drugu Zagorovu epizodu za prijedlog?


Smatram da je sasvim ok da svaki zagorovac odabere što je za njega strip godine i da nema potrebe za čoporiranjem kako slučajno ne bi pobijedio neki drugi strip.
King je sasvim slobodan da ipak pozove na to čoporiranje, ali mene zanima zašto je to izdanje toliko posebno da bi ga morali kolektivno podržati.


Ma gledaj ti njega kako on mene farba i prodaje mi maglu?! Hahahahaha
Ajmo mi doći na ono bitno. Živcira li tebe možda King, a ne njegova inicijativa? (Meni puno govori činjenica da lijepu riječ kao zajedništvo interpretiraš kao nešto negativno.)
Prije nego što to riješimo neću ti se ja praviti luda, pa ti crtati zašto zimska zmija. Niti ću se praviti luda pa ti crtati da pokušaj organiziranja zagorovog biračkog tijela nije udar na individualnost i slobodu odabira vlastitog favorita.
Zato te lijepo molim da prije nego što budeš kristalno jasan i prije nego što uistinu kažeš što misliš, ne dovodiš u pitanje ovu ideju. Ideja je apel na ljude kojima je najvažnije da Zagor pobjedi. I oni ljudi koji to žele, neka glasuju za zimsku zmiju. (Nitko nije kontrirao kada je predložena, nitko nije graknuo, onda je to valjda to. Ja da se s tim nisam složila odmah bi se izjasnila i dala svoj prijedlog. Vjerujem da bi tako i drugi.)
Dakle, kada budeš jasan možemo se upustiti u rasprave o Zimskoj Zmiji i slobodi biranja, čoporu i individualnosti. Od gušta ću ti napisati čitav traktat o toj epizodi. Na koncu konca King ti je sam odgovorio, pa ne vidim nikakvu tvoju reakciju. Da ti je pitanje zimske zmije toliko važno reagirao bi.
I zato lijepo odustani od sabotiranja dobre i sasvim legalne ideje. Nije ti to u redu. Ugledaj se na Tonku, glasaj za svoje al ne izvodi sabotaže.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/02/2018 : 06:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Pa, voila, gledacete Kena Parkera po treci put zaredom kako pobjedjuje sa tamo nekom prosjecnom pricom.



Pošteno je da ponovno pojavljivanje Kena Parkera, ipak ambicioznijeg stripa, odnese prevagu.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/02/2018 : 06:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Ma Tinton je valjda u nekoj kontraskoj fazi (i ne mislim to pogrdno, ne gledam dolje na to).
I ja sam imao svoju, ono slusao se punk, iz principa nisam gledao bilo koji film oko kojeg je bio hype pa sam u 90-ima propustio i Saving Private Ryan i Titanic i Forrest Gump i Star Wars originalnu trilogiju kad su je vratili u kina remaster verziju... Znaci cim je bio neki hype, neko grupiranje, neka masa, meni je to bilo odbojno.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/02/2018 : 08:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
čoporativno udruživanje nije u duhu glasovanja za najbolji strip, ali nije ni zabranjeno
meni je osobno bezveze takva ideja


inače, što bezveze napadate tintona? lijepo je postavio pitanje i lijepo mu je king odgovorio
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 02/02/2018 : 10:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Nije to lijepo pitanje.
Pitanje samo na prvu izgleda legitimno i nevino. Netko bi možda pomislio da ga uistinu zanima zašto Zimska Zmija. Boli njega ona stvar za Zimsku Zmiju.
Kad smo ogrebali ispod tog pitanja stigli smo do činjenice da ga nervira čoporiranje.
Al budući da su ljudi slobodni pozivati na grupiranje, što i on sam priznaje, nema drugog načina nego da dovede u pitanje Zimsku Zmiju i usput podbode - zašto bi mi morali glasovati za ono što je King odabrao. Tu smo ogrebali ispod pitanja čopora i već došli na treći sloj - Kinga.
Da ga je pustiti i dalje dokotrljali bi se mi do moderatora, autoriteta, forumskih pravdi i nepravdi, a onda bi se teme iz punishera prebacile ovdje. Toliko o njegovom interesu za Zimsku Zmiju.

Nadam se da sad bolje razumiješ zašto ja njega "bezveze" napadam, da ga e napadam morala bi se praviti munjena i popušiti spiku o njegovom iznenadnom, neodoljivom interesu za neki strip. Ma daj, taman posla!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/02/2018 : 11:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim zašto bi itko glasao za Zimsku Zmiju, s obzirom da je ovo četvrto izdanje tog stripa na ovim prostorima u posljednjih 13 godina (ako uračunamo i "američko" izdanje) - 2005., 2013., 2016., 2017. Tako da je Tinton u pravu, a akcija podrške Zimskoj Zmiji je u najmanju ruku djetinjasta.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/02/2018 : 11:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ne slusajte Valtera, on je zakleti parkerovac.
Njima nije u cilju da budemo slozni.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/02/2018 : 11:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Pitanje zašto je Zimska Zmija strip godine na ovoj temi je obična provokacija, te ju treba lagano ignore...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/02/2018 : 11:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ali ok, jasno je da će Ken Parker opet pobijediti, pa će mnogi biti sretni :)
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/02/2018 : 11:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

...Pa, voila, gledacete Kena Parkera po treci put zaredom kako pobjedjuje sa tamo nekom prosjecnom pricom.


Prosjecnom!?

A kakve sve gluposti su ovdje svrsavale u Top 5, ova KP "glupost" je na skali od 1 do 10 po kvaliteti stripa (ne korica) 11.

No, uopste nije receno da ce KP 100 % pobjediti.



Da ne bude zabune, nikad ne glasam za strip kojeg nisam kupio, pa tako necu ni za KP DW 1, posto imam LIB/FIB kolekciju.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/02/2018 : 12:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ona scena kad Ken svojim Kentuckyem iz ogromne udaljenosti ustrijeli starog vrača, i pomiješane emocije oko toga - toga nema kod Zagorelog.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/02/2018 : 12:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Tako je. Patrick bi ga s te udaljenosti pogodio sekircetom. Pri cemu bi si prvo obrisao krv koja bi mu potekla iz sljepocnice zbog metka, koji bi ga (nego kako) okrznuo prije toga.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/02/2018 : 13:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ovdje, za vrijeme svog egzila, da su Barksove patke i Gottfredsonov Mickey Mouse stripovi za djecu, za razliku, jelte, od Zagorelog? Zanima me samo po kojem kriteriju? Ako je kriterij realizam, onda tu Ducksburg debelo šije Darkwood.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/02/2018 : 18:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Nije to lijepo pitanje.
Pitanje samo na prvu izgleda legitimno i nevino. Netko bi možda pomislio da ga uistinu zanima zašto Zimska Zmija. Boli njega ona stvar za Zimsku Zmiju.
Kad smo ogrebali ispod tog pitanja stigli smo do činjenice da ga nervira čoporiranje.
Al budući da su ljudi slobodni pozivati na grupiranje, što i on sam priznaje, nema drugog načina nego da dovede u pitanje Zimsku Zmiju i usput podbode - zašto bi mi morali glasovati za ono što je King odabrao. Tu smo ogrebali ispod pitanja čopora i već došli na treći sloj - Kinga.
Da ga je pustiti i dalje dokotrljali bi se mi do moderatora, autoriteta, forumskih pravdi i nepravdi, a onda bi se teme iz punishera prebacile ovdje. Toliko o njegovom interesu za Zimsku Zmiju.

Nadam se da sad bolje razumiješ zašto ja njega "bezveze" napadam, da ga e napadam morala bi se praviti munjena i popušiti spiku o njegovom iznenadnom, neodoljivom interesu za neki strip. Ma daj, taman posla!


Dap, uhvatila si me, mrzim Kinga.
Ako zbog toga nisam zagorovac, ok, ali nema mi nikakvog smisla za glasovati za četvrto izdanje jedne prosječne Zagorove priče, samo zato da Ken Parker ne bi pobijedio.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/02/2018 : 19:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Pitanje zašto je Zimska Zmija strip godine na ovoj temi je obična provokacija, te ju treba lagano ignore...



Pozivam sve da glasaju, ako ne za DW-ovog Kena Parkera, a ono za Strip-agentove 'lažne' maksije kojima je zaključena saga o Mister Nou.
Go to Top of Page
Page: of 1202  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.59 seconds. Snitz Forums 2000