forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/03/2018 : 20:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
A dobro, ima tih zajebancija i drugdje, tipa Ludensov Mark:Grob više :D
Mislim, ono, faking Grob više:))

Ali Ludens je mogao napraviti dobru stvar sa Fanta Čikom. Ok, na taj naslov smo navikli makar on ništa ne znači i zapravo je (kao što znamo) riječ o igri riječi u originalu ali mogli su ga, umjesto Fantast Chico nazvati FANTASTCHICNO! ili FANTASTCHIC(n)O! S tim da n bude druge boje nego ostatak.

I tak, bolestan sam doma i imam višak vremena :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 22/03/2018 : 20:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Meni je vazda najveća misterija bila "Invazija Akronijana". Koja je tu logika?
Tad sam bio klinjo. Kupio svog prvog zagora SD "Lovac na vještice" i dok sam mučki tragao za "Krakenom", prepoznam "Severozapadni prolaz" (Horus) na kojeg je bila referenca u "Lovcu...", a odmah posle njega pade pogled na premoćnu naslovnicu ZS "Helingenov povratak". Kupim svesku, pojedem je kod kuće pa sam zbog onog cliffhangera na kraju pičio nazad do prodavača da uzmem "Divove dobra i zla" (nastavak, je li). Uglavnom, zasitim se priče pošto sam joj pročitao poslednje dve sveske (sto puta otprilike) pa me je više od prethodnih nastavaka interesovala ta neka priča sa Helingenom i vanzemaljcima i kabinom i letećim tanjirima i tako... elem, vidim kod prodavca negde u bliskoj budućnosti Zagora sa naslovom "Invazija Akronijana" i obradujem se kao svako normalno dete. Eto je! Imam je! O čemu će biti invazija akronijana ako ne baš o tom čuvenom napadu vanzemaljaca?! Koja je to hladna šamarčina bila kad sam ukapirao da je posredi priča čiji sam kraj već pročitao. Bes do bola!

Koji im je đavo bio da je tako naslove?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/03/2018 : 20:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
A i zašto su dodali tu naslovnicu? Pa bila je ona sa Chicom, ako već ona sa grobom nije mogla(a mogla je i ona samo da su obrisali križ, što su već milion puta radili, a i nije im trebala jer su trebali 5 komada). Samo je trebalo malo posložiti red naslovnica. Ovako su imali samo 4 origigi naslovnice, krivo su ih posložili i još je u najavi kod Marka pisalo Na granici mogućeg da bi to onda prefarbali sa "stvarnog", što se i vidi na naslovnici. O skoro 60 izbačenih strana da ne govorim. Pa to je Zagor, najbolje se prodaje od svih junaka, u interesu ti je da bude što više strana, odnosno izdanja. Da su ostavili te strane i imali još jendu epizodu, zarada bi im ziher bila pun kufer veća nego da te epizode nema.

Svašta.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 23/03/2018 : 06:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

A i zašto su dodali tu naslovnicu? Pa bila je ona sa Chicom, ako već ona sa grobom nije mogla(a mogla je i ona samo da su obrisali križ, što su već milion puta radili, a i nije im trebala jer su trebali 5 komada). Samo je trebalo malo posložiti red naslovnica. Ovako su imali samo 4 origigi naslovnice, krivo su ih posložili i još je u najavi kod Marka pisalo Na granici mogućeg da bi to onda prefarbali sa "stvarnog", što se i vidi na naslovnici. O skoro 60 izbačenih strana da ne govorim. Pa to je Zagor, najbolje se prodaje od svih junaka, u interesu ti je da bude što više strana, odnosno izdanja. Da su ostavili te strane i imali još jendu epizodu, zarada bi im ziher bila pun kufer veća nego da te epizode nema.

Svašta.


Mistery, indeed

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 23/03/2018 : 12:41:50  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

A dobro, ima tih zajebancija i drugdje, tipa Ludensov Mark:Grob više :D
Mislim, ono, faking Grob više:))


Da grob više?! Hahaaha Što je kuga stigla na Ontario?

Na temu zbunjivanja i naslovnica moram spomenuti ZS epizodu 'Crni mjesec'. Bila sam uvjerena da je original. Ono, netko pomogao Ferriju. Čitam ja i čitam tu epizodu... I čekam izgubljeni narod, pojavu nekih bića.
Inače epizoda mi je dobra, eksperimentalni zatvor. Mislim se, to je to, otkrit će se da rade neke pokuse na zatvorenicima. Sad će doći neki mutanti koji žrtvuju ljude. Izmislila novi strip u glavi.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 23/03/2018 : 13:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by mladjo

A dobro, ima tih zajebancija i drugdje, tipa Ludensov Mark:Grob više :D
Mislim, ono, faking Grob više:))


Da grob više?! Hahaaha Što je kuga stigla na Ontario?

Na temu zbunjivanja i naslovnica moram spomenuti ZS epizodu 'Crni mjesec'. Bila sam uvjerena da je original. Ono, netko pomogao Ferriju. Čitam ja i čitam tu epizodu... I čekam izgubljeni narod, pojavu nekih bića.
Inače epizoda mi je dobra, eksperimentalni zatvor. Mislim se, to je to, otkrit će se da rade neke pokuse na zatvorenicima. Sad će doći neki mutanti koji žrtvuju ljude. Izmislila novi strip u glavi.

Germany, Berlin?!

Kako je krenulo, dogodine smo u većini.

Sorry na off-topicu.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/03/2018 : 13:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by mladjo

A dobro, ima tih zajebancija i drugdje, tipa Ludensov Mark:Grob više :D
Mislim, ono, faking Grob više:))


Da grob više?! Hahaaha Što je kuga stigla na Ontario?

Na temu zbunjivanja i naslovnica moram spomenuti ZS epizodu 'Crni mjesec'. Bila sam uvjerena da je original. Ono, netko pomogao Ferriju. Čitam ja i čitam tu epizodu... I čekam izgubljeni narod, pojavu nekih bića.
Inače epizoda mi je dobra, eksperimentalni zatvor. Mislim se, to je to, otkrit će se da rade neke pokuse na zatvorenicima. Sad će doći neki mutanti koji žrtvuju ljude. Izmislila novi strip u glavi.



Da, upravo to!
Em zgleda kao origigi em je totalno fulana tema. Ja sam isto mislil da će biti nekakvi mutanti.
A što se tiče origigi naslovnica, najgora je Velika pljačka. Zagor ima masku na licu, a nosi svoju Zagor majicu po kojoj ga svi znaju :D



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 23/03/2018 : 13:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Možda opet Olaf Botegoski nešto mućkari... :D
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/03/2018 : 14:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nije koliko se sjećam :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/03/2018 : 16:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Inače ja sam kao klinac u početku ZS zvao Zlatna strip serija. Malo kasnije, iako još kao klinac prešaltao sam na "skraćenu" verziju jer sam u njihovim izdanjima vidio da tako piše

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 23/03/2018 : 21:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by mladjo

A dobro, ima tih zajebancija i drugdje, tipa Ludensov Mark:Grob više :D
Mislim, ono, faking Grob više:))


Da grob više?! Hahaaha Što je kuga stigla na Ontario?

Na temu zbunjivanja i naslovnica moram spomenuti ZS epizodu 'Crni mjesec'. Bila sam uvjerena da je original. Ono, netko pomogao Ferriju. Čitam ja i čitam tu epizodu... I čekam izgubljeni narod, pojavu nekih bića.
Inače epizoda mi je dobra, eksperimentalni zatvor. Mislim se, to je to, otkrit će se da rade neke pokuse na zatvorenicima. Sad će doći neki mutanti koji žrtvuju ljude. Izmislila novi strip u glavi.



Dobra je, legendarna epizoda! Ali kada se sjetim te doline, koja naiva nevjerojatno. Pa taman da su i potpuno okomite stijene, ne bi bio nikakav problem improvizirati kakve stepenice, iskopati rupe u stijeni ili što drugo. Hrpa ljudi bi to napravila za nekoliko dana.

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/03/2018 : 11:55:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Pročitao:

LUX 155: Vatreno krštenje (od 43 str.)
LUX 156: Crveni ratnik
LUX 157: Znak hrabrosti (do 37 str.)

Iako kraća epizoda, meni se svidjela. Zagor i Čiko dolaze u jednu veću utvrdu, a uskoro poslije njih i sin zapovjednika utvrde koji je taman završio vojnu akademiju i spreman je za prvi zadatak.. ali šokira svog oca pošto želi napustiti vojsku.. ipak prihvaća taj prvi zadatak samo da zadovolji svog oca.

Kao i za prethodnu priču, poželio sam da i ova duže traje. Koji lik onaj "Red Warrior", nije se dao impresionirati kad je na scenu stupio "Duh sa sjekirom" u jednom od svojih "nastupa". Što se tiče Waltera, nekako mi je odmah sjeo i mislim da je dobro postupio kad nije sa onim vojnicima (što je od njih ostalo) išao po onu zastavu, jer bilo bi to čisto samoubojstvo. Iako je zbog tog čina ispao kukavicom. Kasnije se dokazao, opet nepotrebno krvoproliće zbog jedne zastave. A možda i nije, jer ona je bila povod "Red Warrioru" da je pokaže svima kao trofej i povede druga indijanska plemena u rat, ovako je na neki način to spriječeno.

Drago mi je da je Walter ipak na kraju izabrao da radi ono što voli.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/03/2018 : 16:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by mladjo

A dobro, ima tih zajebancija i drugdje, tipa Ludensov Mark:Grob više :D
Mislim, ono, faking Grob više:))


Da grob više?! Hahaaha Što je kuga stigla na Ontario?

Na temu zbunjivanja i naslovnica moram spomenuti ZS epizodu 'Crni mjesec'. Bila sam uvjerena da je original. Ono, netko pomogao Ferriju. Čitam ja i čitam tu epizodu... I čekam izgubljeni narod, pojavu nekih bića.
Inače epizoda mi je dobra, eksperimentalni zatvor. Mislim se, to je to, otkrit će se da rade neke pokuse na zatvorenicima. Sad će doći neki mutanti koji žrtvuju ljude. Izmislila novi strip u glavi.



Dobra je, legendarna epizoda! Ali kada se sjetim te doline, koja naiva nevjerojatno. Pa taman da su i potpuno okomite stijene, ne bi bio nikakav problem improvizirati kakve stepenice, iskopati rupe u stijeni ili što drugo. Hrpa ljudi bi to napravila za nekoliko dana.





Da, sama ideja je odlična ali izvedba...Nema niti jedne(!) slike gdje bi se vidjele nekakve ogromne litice koje idu unedogled kako bi se dočarao taj koncept prirodnog zatvora.
Šteta.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/03/2018 : 16:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Pročitao:

LUX 155: Vatreno krštenje (od 43 str.)
LUX 156: Crveni ratnik
LUX 157: Znak hrabrosti (do 37 str.)

Iako kraća epizoda, meni se svidjela. Zagor i Čiko dolaze u jednu veću utvrdu, a uskoro poslije njih i sin zapovjednika utvrde koji je taman završio vojnu akademiju i spreman je za prvi zadatak.. ali šokira svog oca pošto želi napustiti vojsku.. ipak prihvaća taj prvi zadatak samo da zadovolji svog oca.

Kao i za prethodnu priču, poželio sam da i ova duže traje. Koji lik onaj "Red Warrior", nije se dao impresionirati kad je na scenu stupio "Duh sa sjekirom" u jednom od svojih "nastupa". Što se tiče Waltera, nekako mi je odmah sjeo i mislim da je dobro postupio kad nije sa onim vojnicima (što je od njih ostalo) išao po onu zastavu, jer bilo bi to čisto samoubojstvo. Iako je zbog tog čina ispao kukavicom. Kasnije se dokazao, opet nepotrebno krvoproliće zbog jedne zastave. A možda i nije, jer ona je bila povod "Red Warrioru" da je pokaže svima kao trofej i povede druga indijanska plemena u rat, ovako je na neki način to spriječeno.

Drago mi je da je Walter ipak na kraju izabrao da radi ono što voli.



Kad se sjetim da je prva verzija prve epizode u LU prijevodu trebala biti Kušnja vatre :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/03/2018 : 18:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo
Kad se sjetim da je prva verzija prve epizode u LU prijevodu trebala biti Kušnja vatre :D


Ma da, što je tako trebalo biti ono, kao ideš kušati vatru, jel da

Ova 3 sadašnja naslova od Ludensa potpuno odgovaraju priči Btw, ova cijela priča se može pročitati u najnovijoj LL 54 knjizi Zagora.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 26/03/2018 : 15:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Pročitao:

LUX 155: Vatreno krštenje (od 43 str.)
LUX 156: Crveni ratnik
LUX 157: Znak hrabrosti (do 37 str.)

Iako kraća epizoda, meni se svidjela. Zagor i Čiko dolaze u jednu veću utvrdu, a uskoro poslije njih i sin zapovjednika utvrde koji je taman završio vojnu akademiju i spreman je za prvi zadatak.. ali šokira svog oca pošto želi napustiti vojsku.. ipak prihvaća taj prvi zadatak samo da zadovolji svog oca.

Kao i za prethodnu priču, poželio sam da i ova duže traje. Koji lik onaj "Red Warrior", nije se dao impresionirati kad je na scenu stupio "Duh sa sjekirom" u jednom od svojih "nastupa". Što se tiče Waltera, nekako mi je odmah sjeo i mislim da je dobro postupio kad nije sa onim vojnicima (što je od njih ostalo) išao po onu zastavu, jer bilo bi to čisto samoubojstvo. Iako je zbog tog čina ispao kukavicom. Kasnije se dokazao, opet nepotrebno krvoproliće zbog jedne zastave. A možda i nije, jer ona je bila povod "Red Warrioru" da je pokaže svima kao trofej i povede druga indijanska plemena u rat, ovako je na neki način to spriječeno.

Drago mi je da je Walter ipak na kraju izabrao da radi ono što voli.



Meni ova epizoda nije sjela. Pukovnik koji je sretan da mu sinu meci fijuču oko glave mi je užas i voljela bi da mu je netko pljusku odvalio. Mislim ono, dijete rođeno.
Onda ta zastava?! Jebo te, strke oko toga. Da nije stvarno bilo tako da zastava ne smije pasti pomislila bih da je skeč od Monty Python.

U cijeloj toj priči još najviše kužim Indijance da su ludi i bjesni jer gube zemlju, al na kraju i Zagor udario po njima.
Sve nešto naopako...
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 26/03/2018 : 15:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:

Dobra je, legendarna epizoda! Ali kada se sjetim te doline, koja naiva nevjerojatno. Pa taman da su i potpuno okomite stijene, ne bi bio nikakav problem improvizirati kakve stepenice, iskopati rupe u stijeni ili što drugo. Hrpa ljudi bi to napravila za nekoliko dana.


Slažem se da je "izoliranost" zatvora malo komična. Kao i sloj ljudi koji su se u kratko vrijeme pretvorili u ljudoždere, zaboravili pričati i ponašati se.
Al je odskočilo od standardnog Toninellija zbog postapokaliptičnog ugođaja i cijele te spike u zatvoru. Nema pijanih Indijanaca i zlih trgovaca.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 26/03/2018 : 20:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Svratište obješenih 7.9

Teško mi je ovo ocijeniti jer je epizoda odmah u startu osmišljena kao jedan kratak predah između velikih epizoda "Teksaški rendžeri" i "Osveta Vudu". U tom kontekstu mi je jako dobra. Sve je tu što treba biti za jednu dugu i ludu noć. Ekipa glumaca zblajbana do daske zbog nekog prerijskog tripa, Chico zbario ljepuškastu debeljucu, ukleta kuća, zombiji meksičkih razbojnika... Kud ćeš više?!

Jako mi se svidjelo Bosellijevo pravovremeno tempiranje radnje. Savršeno je prebacivao fokus iz radnje u svratištu na radnju spašavanja Indijanki. U trenutku kada napetost dolazi do vrhunca samo prebaci lopticu na drugi segment priče.

Ferrijev crtež je pogođen. Njegov "crni" stil odlično ide uz mračne napuštene kuće u kojima gori poneka svijeća. Naslovnica je izvrsna i prava navlakuša. Jedino smeta što je kraj malo Scooby Doo, ali s obzirom na to da je cijela ispričana u neozbiljnom i humorističnom duhu takav nekakav kraj pristaje
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/03/2018 : 20:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Čiko je tu bio dobar. Čak si je i curu našao. :)

"Ali to je od papira i to moje nepce teško dira?"

Klasik Čiko rima! :D
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/03/2018 : 20:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Priča je ok ali kad sam, kada je izašla, vidio onu fenomenalnu naslovnicu očekivao sam Fantastičnu priču od barem tri nastavka a ispala je light epizodica. Ali dobro, velim, nije ni to ispalo loše

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/03/2018 : 12:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Svratište obješenih.
Pročitao priču jednu bar pet puta, sviđa mi se mračna atmosfera, fenomenalna naslovnica i crtež unutra a tek najava osveta vudu.
Čak mi je i naslov odličan SVRATIŠTE OBJEŠENIH!
Braća Sangriento su odigrali dobru ulogu, od živih mrtvaca do sitnih kokošara.
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-sd-29-svratiste-objesenih/765/
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/03/2018 : 17:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga
Meni ova epizoda nije sjela. Pukovnik koji je sretan da mu sinu meci fijuču oko glave mi je užas i voljela bi da mu je netko pljusku odvalio. Mislim ono, dijete rođeno.
Onda ta zastava?! Jebo te, strke oko toga. Da nije stvarno bilo tako da zastava ne smije pasti pomislila bih da je skeč od Monty Python.

U cijeloj toj priči još najviše kužim Indijance da su ludi i bjesni jer gube zemlju, al na kraju i Zagor udario po njima.
Sve nešto naopako...


Što da kažem, svidjela mi se epizoda, ali ne i (neki) postupci u istoj. Walter mi se odmah dopao i potpuno razumijem njegove postupke, dok sam za njegovog starog poželio da ne nađu one tablete što je svako malo tražio (kad bi se čovjek tobože šokirao i pozlilo mu ). Mislim, žalosno što je Walter morao zaraditi 2 rupe u ramenima i jedva ostao živ, samo da bi ga njegov otac mogao poštovati i da ne ruši taj ugled i tradiciju vojne obitelji, dokazivanje nekakve hrabrosti.

-
-

Pročitao:

LUX 157: Znak hrabrosti (od 38 str.)
LUX 158: Utvrda Smirnoffa
LUX 159: Zadatak obavljen (do 39 str.)

Ok epizoda, zapravo veliki plus što se pojavio u njoj onaj simpatični džeparoš mislim da smo ga zadnji put vidjeli u onoj epizodi u Chicagu. Kako je smiješno počelo sa onom gospodom iz te države Bale....nešto, tako je komično i završilo onaj plan što su imali je malo podsjetio na isječke iz filma "Nemoguća misija", a na kraju ta misija bila samo zbog ljubavnog pisma ali dobro, simpa epizoda zbog grofa. Ne znam jel se taj vojvoda ponovno pojavljuje, ali mislim da je među najnovijim Zagorima najavljen njegov povratak (ako se dobro sjećam). Ne znam kad su zadnji put Zagor i Čiko tako izigrani kao na kraju ove priče, možda na početku sa onim prvim susretima sa Jimmy Gitarom.



LUX 159: Zadatak obavljen (od 40 str.)
LUX 160: Duhovi

Nakon pročitanog, pomislio sam, pa što sam ja to pobogu pročitao? Jako loše, meni osobno ovo najgori Zagor koji sam ikada čitao. Jako loš uvod sa onim Čikovim pričama o sektama (crtež i Segnu da ni ne spominjem), a onaj otac Dick kad mu je dijete nestalo, nije mogao i on otići potražiti svoje dijete? Iako je strašno to kad se dogodi, išao bi čovjek na kraj svijeta da treba, ali oni čekali doma i nisu prstom makli.

Čak se taj Dick više zabrinuo kad je požar izbio na kući onog "luđaka". Jedino pozitivno u ovoj epizodi je to što je kratko trajala, na nekih strip i pol. Baš razočaravajuće, možda moj prvi komentar sa negativnim naglaskom.

Inače, naslovnica kao i naziv epizode "Duhovi" fenomenalni, ono jedva čekaš da otvoriš strip, kad ono unutra teško sr..., hm. Razočarenje.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4275 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 28/03/2018 : 19:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
segna nije neki crtac ali tu kod ludensa je tako los sken da je to neverovatno...u zs ista epizoda je mnogo bolje i vide se mnoge linije segnine koje se kod ludensa ne vide..a kamoli u italijanskom originalu...tako da kad to vidis i utisak je bar malo bolji
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 28/03/2018 : 19:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Segna je stvarno loš crtač, barem za zagora.
Uvjerljivo najlošiji.
Priča i nije toliko loša koliko crtež.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/03/2018 : 21:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ma nije mi ni priča bila nešto, joj kad sam vidio one što su počeli letjeti, na leđima sa onim nekim balonima punjenim plinom, uhh možda je i crtež ubio priču, ne znam.

Svaki Zagor sa samog početka mi je bolji od ovoga, zaista mi nije sjelo. A inače imam jako niske kriterije.

A u idućoj knjizi LL 55 bi trebala biti ova priča, bar mislim. Vidjet ćemo kako će tamo izgledati crtež, možda se da što spasiti

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.09 seconds. Snitz Forums 2000