forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 18/07/2018 : 14:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Evo i mene na 1000-toj stranici. Da ostane za buduća pokoljenja.

AHJAK!!!

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/07/2018 : 14:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 18/07/2018 : 15:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote


1000 mu doboša
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 18/07/2018 : 16:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
@ King -

Živio Zagor još tisuće stranica!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 18/07/2018 : 16:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
SPOJLERI


NASLJEDSTVO FITZMAYEROVIH (Casanova, Pesce) 7,8,7,7 73%

Autor Casanova je padobranac na Zagoru i kao takav se nije osramotio. I Tajna Redstona i ova epizoda meni sasvim odgovaraju. Obje epizode obrađuju obiteljske odnose.

Razlika je u tome što se Redston bavi malo žešćom patologijom jer je ipak inspiriran Hitchcockovim Psihom. Ova epizodica nema težinu poput prethodne, ali ipak zadire u laganu dramicu. Ponajviše zato što prikazuje proces pomirenja dva brata, koji su se zakačili zbog žene, nekad djevojčice, s kojom su rasli. (Ovo djeluje čak malo incestuozno.)

Stari, koji ih je odgojio, im želi dati zadnju lekciju u kojoj će naučiti vrednovati obiteljsko zajedništvo. Tu lekciju im neće tugaljivo izbiflati na samrtničkoj postelji, nego će ih natjerati da skakuću preko zamki kao Lara Croft. Namjere starog su u svakom slučaju ispravne, on želi da ih nasljedstvo spoji, a ne razdvoji. (Kako to inače biva.)

Karakterno deda Fitzmayer svakako ide i u kategoriju ekscentrika, jer je skoro pa izgradio Atlantidu u podrumu.

Francuz je kvalitetan negativac. Scena po kojoj ga pamtim je ona kada baci nož i natjera dvojicu svojih ljudi da se pokolju.

Gospodarica Vjetra ili Riannon je poseban biser. Ona je svakako nadodala koji bod više za cjelokupan dojam. I osobnošću i izgledom. Odrasla u divljini, neprilagođena, slobodna... Neukrotiva divlja mačka, a sigurno je i prava divljakuša u krevetu. Šteta što se Casanova vodio onom 'suprotnosti se privlače', pa je Riannon spojio s Jamesom. S njim će ona postati sve ono zbog čega je čitavu epizodu podjebavala profinjenu damu Elizabeth. Gospodarica Vjetra će postati 'Gospodarica kućne promaje'. Zagor! E taj je pravi za nju! I šteta je što se nisu izrealizirali.

Pesce dobar na svom debiju, a Casanovi bi dala da napiše još kojeg Zagora. Ferri je možda najslabija karika. Na prvoj naslovnici Riannon nije ni sjena onoj u stripu. Druga naslovnica paše u 90% Zagijevih epizoda, ali mi je uvijek drago vidjeti Chica na naslovnici.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 18/07/2018 : 17:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar




* 1000...

Edited by - Hercule Poirot on 18/07/2018 17:11:16
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 18/07/2018 : 17:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
Eto nevezano za page 1000 (na kojem vam čestitam), ali danas kupio svoje prve Zagore na kiosku valjda još od ranih devedesetih ;)

Edited by - badseed on 18/07/2018 17:27:22
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 18/07/2018 : 17:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
1000 stranica?!
Ima ovdje dobrog materijala za najmanje sedmicu dana citanja :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/07/2018 : 18:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Evo za jubilej hiljadite stranice jedna originalna pjesma sa poznatim tonovima:


Kad se sjetim suza krene
zamirisu uspomene
svaka stranica omiljenog stripa
i kralj Ferri da to sve naslika

Prepoznah ljepotu tvoju
sto probudi ljubav moju
kad sam s tobom, Zagore moj
ponosan sam sam na imidz tvoj

Ref.
Oj Zagore, lijep li si
Supermajče, zlatan ti si
grofice, srce moje
jedna dusa a nas dvoje



Kakav pokušaj zavođenja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Nebojša
Starting Member



Serbia
84 Posts

Member since 21/10/2015

Posted - 18/07/2018 : 18:59:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Nebojša's Homepage  Send Nebojša a Private Message  Reply with Quote
1000 stranica
25000 komentara

Svaka čast autoru



the man without fear

Edited by - Nebojša on 18/07/2018 19:06:25
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/07/2018 : 19:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/07/2018 : 19:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nebojša

1000 stranica
25000 komentara

Svaka čast autoru



Go to Top of Page

Nebojša
Starting Member



Serbia
84 Posts

Member since 21/10/2015

Posted - 18/07/2018 : 19:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Nebojša's Homepage  Send Nebojša a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar






Šalim se, naravno, ali kako vreme prolazi ti sada kao urednik imaš oho-ho veći staž od mene. Želim ti da istraješ što duže možeš

the man without fear
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 18/07/2018 : 20:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
Moj skromni doprinos povodom jubileja.

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/07/2018 : 21:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nebojša

quote:
Originally posted by solar






Šalim se, naravno, ali kako vreme prolazi ti sada kao urednik imaš oho-ho veći staž od mene. Želim ti da istraješ što duže možeš


Ne bi bilo loše da se i ti malo češće pojavljuješ!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 18/07/2018 : 23:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Brdar

Moj skromni doprinos povodom jubileja.


Hvala!
Go to Top of Page

Brdar
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
2770 Posts

Member since 22/10/2003

Posted - 19/07/2018 : 00:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Brdar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Brdar

Moj skromni doprinos povodom jubileja.


Hvala!



Nema na cemu. I drugi put.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 19/07/2018 : 09:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
procitao sam specijal broj 30...nesto najgore od zagora sto je izaslo u zadnjih 25 godina..jedino je dobar crtez barisona
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/07/2018 : 15:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

procitao sam specijal broj 30...nesto najgore od zagora sto je izaslo u zadnjih 25 godina..jedino je dobar crtez barisona



Toga sam se i bojao, šteta lijepe naslovnice i Barisona...
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 20/07/2018 : 00:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
SPOJLERI



MORSKA STRAVA (Boselli, Andreucci)10,10,10,10 100%

Možda je najbolje s pohvalama krenuti od autora Bosellija koji je u svojoj najboljoj fazi uvijek pokazivao kako u glavi ima širu sliku. Viziju kako Zagorov univerzum prikazati povezanim i cjelovitim. Morska Strava je počela još u epizodi „Osveta Vudu“, nagovijestila se u „Hellingen je živ“, a kroz prolog koji se odvija u Kushu već su stvoreni temelji za pustolovinu u Africi. To cijenim. Volim takvu vrstu konstruktivnosti, u kojoj autor sam sebi i drugima ostavlja prostor za inspiraciju i stvaranje.

Takav je bio i Nolitta, što se dobro kuži i u ovoj epizodi. On nam je kroz mnoge pustolovine, kroz godine koje su prolazile, ugradio simpatije prema Golden Baby, Fishlegu, njegovoj posadi, Virginiji i Porth Whaleu. Vjerujem da u ime tog njegovog nasljeđa svi ovi događaji još više tangiraju čitaoce. Lakše se uživjeti i shvatiti ozbiljnost situacije kada su stari dobri frendovi u pitanju. Tu dramatičnost nam odmah na početku demonstrira Chico. Tek je smjestio svoju debeljuškastu guzu u udobnost kolibice i otpjevao koji stih kako je super biti doma u miru Božjem, eto ti Ramatha koji šalje poziv u pomoć. I što Chico napravi? On koji vječito prigovara Zagoru, spakira stvari za put prije nego što je i sam Zagor saznao da oluja dolazi. E pa ako tada nije frka, kad će biti?

Ova epizoda je velika ne samo zbog toga što je ugodan spoj Nolttine ostavštine i Bosellijeve novotarije nego i zbog toga što je iznjedrila najkontroverznijeg lika kojeg sam imala prilike vidjeti u Zagoru – Andrew Cain. On meni nije kontroverzan zbog vjerskog fanatizma, svoje tvrdoće i nepokolebljivosti nego zbog toga koliko je dominantan i koliko je zasjenio Zagora. Do sada je tu ulogu nosio Supermike, ali on je samo jedan egomanijak, zaigran dječarac željan izazova i zadirkivanja. Cain ima sve odlike junačine, što dokazuje njegovo požrtvovno bacanje u ralje Krakena s ciljem oslobađanja svijeta od barem jednog zla. Uz to je i jako teatralan i duhovit u nastupu, kada vitla mačem i izbacuje prigodne biblijske citate.

Andereucci je odličan. Gnjilež i smrad vrišti iz svake stranice. Majstorski je nacrtao devastirani i sablasni Port Whale. Brodove zarobljene u algama. Nevrijeme na putu u Porth Whale. Ljudi koji su na pola puta transformacije u ljude-ribe izgledaju impresivnije i strašnije od samih ljudi – riba. Ponajviše zbog onih buljavih očiju. Točno vidiš da ih napušta duša. Cain je također fantastično nacrtan. Stalno namrgođen i kao da grize usnicu iznutra.

Pravo remek djelo. I po crtežu i priči, likovima, humoru, dijalogu. Svemu. Krema Zagora.

P.S. Jaka mi je misa Ljudi - Riba. Mora se priznati da im jezik nije baš melodičan i pjevan. Kako su oni uspjeli uglazbiti ovoliko suglasnika? Ajde, probajte ovo pročitati, a zatim probajte otpjevati.


Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 20/07/2018 : 12:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
morska strava....fenomenalna epizoda..dugo je nisam citao....cekace jos neko vreme
Go to Top of Page

StripBÐ
Starting Member

9 Posts

Member since 17/07/2018

Posted - 20/07/2018 : 13:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send StripBÐ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

morska strava....fenomenalna epizoda..dugo je nisam citao....cekace jos neko vreme



Morska strava, jedna od boljih priča Zagora. Čitao sam je u izdanju VČ. Ko zna, kad budem imao vremena možda "ponovim gradivo". Ova priča (uz još neke) spada u epizode kojima se često vraćam.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/07/2018 : 23:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

morska strava....fenomenalna epizoda..dugo je nisam citao....cekace jos neko vreme



Ja nedavno ponovio, ma vrh vrhova i dalje
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/07/2018 : 09:55:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sa zakasnjenjem da cestitam na velikih prvih 1000 stranica
Go to Top of Page

Gris
Starting Member



76 Posts

Member since 28/09/2015

Posted - 21/07/2018 : 10:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Gris a Private Message  Reply with Quote
Zagor Maxi: Spasilačka ekspedicija

Priča: 7 (mada skoro pa već viđeno)
Scenario: 7 (kao i za priču, malo veća ocena kao nostalgičan poklon zbog povratka u "Zemlju bez povratka")
Crtež: 6,5 (Sedioli bez Vernija....)
Nasovnica: 6 (najniža ocena koju sam dosada dao za Ferija, iako je radio u svojoj 9toj deceniji života više mu zameram na nemaštovitosti)

Edited by - Gris on 21/07/2018 10:04:25
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.79 seconds. Snitz Forums 2000