forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 22/07/2018 : 14:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

procitao sam specijal broj 30...nesto najgore od zagora sto je izaslo u zadnjih 25 godina..jedino je dobar crtez barisona


Zbog tvog posta stoji mi na polici i samo se gledamo.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/07/2018 : 15:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

quote:
Originally posted by dzoni

procitao sam specijal broj 30...nesto najgore od zagora sto je izaslo u zadnjih 25 godina..jedino je dobar crtez barisona


Zbog tvog posta stoji mi na polici i samo se gledamo.



Barem prolistaj, to vrijedi
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 23/07/2018 : 20:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Procita sam ponovno Sjene nad Darkwoodom tj. Bosellijev Hellingen koji mi je 90tih bia odlican,ali sad mogu reci da je steta sto mu nisu dozvolili da napise nastavak
Ovo je remek djelo,fantasticno
O Ferriju nemam sto nadodati kad se sve zna
Mislim da cu ga sutra opet procitati koliko me odusevia
Ps.Burattini mi je i dalje bolji 😀

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
194 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 24/07/2018 : 15:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Meni je Bosellijev Hellingen i dalje najbolja priča/epizoda u Zagoru.

Vrhunski, mitološki, strašno, genijalno.

I am the law.
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 25/07/2018 : 21:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga



Cain je također fantastično nacrtan. Stalno namrgođen i kao da grize usnicu iznutra.





Naravno da je fantastičan kad znamo ko mu je uzor
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/07/2018 : 22:10:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
https://www.google.hr/search?biw=1920&bih=947&tbm=isch&sa=1&ei=IdlYW-nOJeTF6ATKiKbYDw&q=kane+solomon+comics&oq=kane+solomon+comics&gs_l=img.3..0i8i30k1.3524.5613.0.7220.3.3.0.0.0.0.645.748.0j1j5-1.2.0....0...1c.1.64.img..1.1.102....0.IOk9CkGx9Fk

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

nellesky
Junior Member



407 Posts

Member since 25/08/2009

Posted - 25/07/2018 : 23:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nellesky a Private Message  Reply with Quote


Znamo da je Andreucciju jedan od uzora i Buscema. Otud i ta pažnja koju pljeni Andreuccijev Solomon, u crtačkom smislu.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 26/07/2018 : 12:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
SPOJLERI


TAJNA JEDNOROGA (Burattini, Chiarilla) 10,9,10,9 96%

Još jedna epizoda koja dokazuje da Burattini može (ili je nekad mogao) sklepati zanimljiv uradak. Ovo je primjer preko kojeg se može demonstrirati kakve su njegove priče.(Skupa s njegovim vrlinama, a i manama.)

Njegova najveća kočnica je to što sve robuje i služi priči. I likovi i dijalog. Zato mu uspjeh debelo ovisi koliko je tema atraktivna, a razvoj priče dinamičan. Ovdje mu se to dobro poklopilo, uzbudljivost priče nosi cijeli strip i uspješno maskira sve ono u čemu je slab.

Tema je po mom ukusu. Potraga za tajanstvenim jedrenjakom, koja Zagora opet otisne na morska prostranstva. Ubacio je i tajanstvenog sabotera misije, kojeg je uspješno držao nepredvidivim. Voli Bure te detektivske istrage, to je svakako palilo u ranijim epizodama kada nam njegov način još nije bio predvidiv.
Na sve to dolazi još i Atlantida, drevno biološko oružje i ledena prostranstva Grenlanda. Ono što daje dodatnu draž je rekonstrukcija sudbine 'Jednoroga' u retrospektivnom pripovijedanju.

Imamo svega po malo. U mjeri koja taman sprječava da radi previše praznog hoda kojeg voli popunjavati nepotrebnim dijalozima. (Iako je pri kraju malo uprskao s Weissovim monolozima.)

Što se likova tiče mali Felix je dobrodošlo osvježenje. Oliver Twist Zagorove sage. Kako mu i ime govori prava je sreća što su nabasali na njega. Glavni negativac Herr Weiss je tipični Burattinijev gad koji nema trunka dobrote ili simpatičnosti. Kako sam i prije rekla sve je u službi priče. Tako i on. Tipičan funkcioner koji odigrava ulogu negativca.
Budući da karakterizacija likova u ovoj epizodi nije jača strana, Bure je barem dočarao odnos Weissa i Van Dickea, kroz priče o njihovoj prošlosti, suradnji i rivalstvu.

Chiarolla je odličan, pogotovo u segmentima kada valovi pljušte po brodu i kada se ljudi rastapaju od bolesti. Inače volim i kako crta Zagorovo lice. Baš je lijep divljačić, punih ustiju, malo jačih obrva, izraženih kostiju na obrazima, poluzaraslom kosom.

Ferri super na prvoj naslovnici. Druga može proći, a treća... Pa Zagor mu je mrvicu majmunolik.

Odlična epizoda, koju preporučujem svima.

Edited by - grofica Varga on 26/07/2018 12:18:09
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 26/07/2018 : 12:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
@Jaki
Veza između Solomona i Andrewa je očita. Čak su im i prezimena slična kod izgovora.

@nellesky
Nisam znala da je Buscema Andreuccijev uzor.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/07/2018 : 16:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Povratak Blondie



Blondie, seksi djevojka iz Zagorovog svijeta, mnogima je uzimala uzdahe kada je našem junaku pokazala grudi prije nekoliko decenija kada je izlazila iz jezera, a naš Zagor, stari lisac, ležerno se smjestio na obalu i uživao u pogledu. Mislim da bi se mnogi mi sa Zagorom mijenjali u toj situaciji, zamišljali kako joj izgledaju bradavice na grudima, da li su male ili velike, tamnije ili svjetlije boje.

Dugo je vremena prošlo od kada je Blondie ugledala svjetlo dana, niko od nas je nije zaboravio. Na neki način bila je jedna od Zagorovih djevojaka, iako to nikad u suštini nije ni bila. Sada je došao trenutak da se plavokosa opasnost vrati u jednoj novoj avanturi.

Rečeno-urađeno. Posla se primio relativno novi autor Zamberletti, koji se do sada kvalitetno nije iskazao na serijalu. Napisao je nekoliko avantura i vidljivo je kako je fan western žanra. Ne voli pravu avanturu, najvjerovatnije bi mu Tex najbolje legao, ali izgleda tamo ga neće ili možda su ga pustili malo kod Zagora kako bi se prvo tu dokazao. Na našu veliku žalost, do sada se je slabo dokazao i sve su prilike da bi mogao ostati na Zagoru jedan duži vremenski period.

Ovdje je napaisao jedan klasični western scenario sa svim već poznatim i hiljadu puta viđenim elementima. Jedan moćnik, koji uz pomoć bande kauboja teroriše regiju, jedna osoba kojoj je nepravda nanešena i koja žudi za osvetom. U ovom slučaju je to Blondie. Ukratko, izabrao je jedan od najgorih mogućih i prežavakanih scenarija za povratak ovog popularnog lika. Ne samo da smo takve priče vidjeli bezbroj puta u filmovima i u stripovima, već i kod Zagora to nije nikakava novost. Scenario je totalno neubjedljiv i skroz predvidljiv, što još više pogoršava situaciju. Da stvar bude još gora, nije iskoristio potencijal od Blondie, mogao je unijeti više emocija ili napraviti jednu emotivnu avanturu između ove junjakinje i Zagora. Ali ne, ništa od toga, na mjestu od Blondie je komotno mogao biti i jedan muški aktor, sve bi moglo ostati isto.

Laurenti je već odavno sazrio da ode sa Zagora, primijetno je da njegov crtež s vremenom postaje sve lošiji i lošiji. U ovoj epizodi je na momente solidno nacrtao samo Blondie, poznato je da mu inače dobro leže ženski likovi, sve ostalo je odradio užasno traljavo i brzopleto. Ljudi mu na sve liče samo ne na ljudska stvorenja. Možda bi bilo bolje da ostane na Dampyru i neka tamo crta čudovišta, kada već nema volje/želje/znanja (nebitno) da likove nacrta kako treba.

Sve u svemu jedna razočaravajuća priča, u svakom pogledu. Jedini plus su Piccinelijeve naslovnice, koje obećavaju mnogo više nego što epizoda može da ponudi.


Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 26/07/2018 : 17:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Odabrane price Planina bogova i Ocajnicka trka/Kaufmanov zoo, imaju toliko slicnosti, na isti kalup prica. Scenariji se ponavljaju, protivnici uskrsavaju, Zg postaje mlacenje prazne slame.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/07/2018 : 19:57:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Očajnička utrka mi je osjetno bolja priča, bez obzira što nije originalna.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 26/07/2018 : 20:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Očajnička utrka mi je osjetno bolja priča, bez obzira što nije originalna.


I meni je bolja

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Gris
Starting Member



76 Posts

Member since 28/09/2015

Posted - 28/07/2018 : 12:30:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Gris a Private Message  Reply with Quote
Zagor Kolor br.4 : Tajna pukovnika Perija

Priča: 8
Scenario: 7
Crtež: 5
Naslovnica: 8

Ocena: 68%

Mnogo mi se svideo sam kraj stripa kada se Zagor razračunao sa vođom buntovnika Indijanaca... U dva poteza. Nekako tako sam oduvek zamišljao dvoboje Duha sa sekrom.. kratko i ubitačno, u dve tri slike a ne u sedam osam tabli kao što to nekad ume da bude slučaj (sem ako se ne radi o nekom zaista specijalnom protivniku).
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 28/07/2018 : 15:20:26  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Stvorenja tame specijal br. 30 VČ, ne pamtim kad sam nesto gluplje i gore procitao. Ljudi ne trosite ni vrijeme ni novac na ovo. Ovo ne moze izvuci ni 100 Barisona, koliko je plitko i necitljivo.

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Gris
Starting Member



76 Posts

Member since 28/09/2015

Posted - 28/07/2018 : 17:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Gris a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

Stvorenja tame specijal br. 30 VČ, ne pamtim kad sam nesto gluplje i gore procitao. Ljudi ne trosite ni vrijeme ni novac na ovo. Ovo ne moze izvuci ni 100 Barisona, koliko je plitko i necitljivo.




Čisto smeće. Kao i ono sa vanzemaljcima i Zagorom Rambom... Ne znam da li Barisonu namerno davaju da crta ovakva sranja i zašto..?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 29/07/2018 : 13:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote

Jbg onda sa mnom nesto ne valja posto je meni cista ravna crta. Niti me "radi" niti me vredja. Procitam opet.

Inace, Grofice, Kontraste(/u), goinže, gerilče i svi ostali

HVALA VAM

na dnevnicima čitanja. Veliki je užitak pratiti vas. Manje-više se slažem sa svim vašim ocenama (sa groficom bukvalno u bocu), ali mi posao ne da vremena (iz stana izlazim u 8h a vracam se u 21h) da replikujem a kamoli napišem štogod u svoje ime. Pročitam uvek kojeg Zagora pre spavanja (jednu celu priču) ali to je maksimum koji mogu uložiti pri večernjem delirijumu.

Vaši dnevnici me zabavljaju u vozu do i sa posla i lepo je videti da hiljadu i nesto strana zahvaljujuci vama i dalje gore na vrhu pdf-a

Živi mi i zdravi bili

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 29/07/2018 : 21:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak



Živi mi i zdravi bili


Kad si već tako vrijedan i radan, nek si i ti barem živ i zdrav. Pa će se naći vremena za zabavu.

Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 30/07/2018 : 10:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
SPOJLERI



SOTONSKI MORTIMER
(Burattini, Ferri) 10,9,10,9 96%

Ovo zaslužuje pohvale bez obzira na to što je inspiriran romanom/filmom o velikoj pljački vlaka. (Koji je opet bio inspiriran istinitim događajem.) I Nolitta je nerijetko bio inspiriran filmom, samo što za te neke njegove crno bijele nijeme filmove iz 1925. ne znam dok ne googlam, pa mi se sve na prvu čini originalno.

Mortimer! Što reći o njemu nego da zasluženo stoji među velikim neprijateljima s kojim se Zagor susretao. Čim se pogleda na koji način djeluje odmah se može kazati da ga je Bure izmislio. Već se ranije dalo primijetiti da on voli pisati „detektivskog“ Zagora gdje naš junačina iz šume demonstrira dobar rad moždanih vijuga. Sklonost takvim pričama je jednostavno morala iznjedriti protivnika poput Mortimera. Manipulator, sociopat, ima briljantne planove, jako je hladan i proračunat, pazi na detalje, ne prepušta stvari slučaju i zadaje veliku muku upravo Zagoru-logičaru.

Sve tri spletke koje je odigrao da bi uzeo otiske ključeva su zanimljivo odrađene, bio mi je gušt čitati kako laže i mulja ljude. U Zagorovom svijetu smo se nagledali raznih sadista i bolesnika, ljudi željnih moći, pa i ridikulastih neprijatelja koji više izmame osmjeh nego prezir. Međutim, Mortimer ima to nešto bolesno i hladno u sebi te je kao takav poprilično unikatan. Bolesnica je i ona njegova Sybil. Scena kada je Mortimer hladnokrvno ubio patuljka na pragu stana, a Sybil uđe za njim i još hladnokrvnije rastire slike po krevetu. Komentiraju zajedno gdje će smjestiti atelje... Baš bolesnici!

Grofa od Lapalette dugo nismo vidjeli i njegova uloga je odlično iskorištena. Zagor je u gradu, opet ima frku s pandurima i definitivno treba pomoć od nekog tko se dobro snalazi u po mulju velikih gradova.

Mana stripa je Zagorov upad u stan i nalaženje karte i kalendara sa zaokruženim datumom. Kalendar možda i nije toliko velika mana, ljudi zaokružuju datume to ne mora ništa značiti... Ali prostrta karta na stolu?! E to je već nemila mana. Mortimer i Sybil su se već iselili iz tog stana i logično je da će pokupiti sve važne stvari sa sobom, a ne ostaviti takav dokaz iza sebe. Također, prema Mortimerovoj naravi mi je za nepovjerovati da tako opsesivno kompulzivni tip neće tu kartu barem složiti i spremiti negdje. Takav rasplet događaja je uistinu naivno rješenje. Zbog toga sam malo umanjila ocjenu za scenarij, ali sveukupan dojam je i dalje odličan.
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 04/08/2018 : 22:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

SPOJLERI



SOTONSKI MORTIMER
(Burattini, Ferri) 10,9,10,9 96%

Ovo zaslužuje pohvale bez obzira na to što je inspiriran romanom/filmom o velikoj pljački vlaka. (Koji je opet bio inspiriran istinitim događajem.) I Nolitta je nerijetko bio inspiriran filmom, samo što za te neke njegove crno bijele nijeme filmove iz 1925. ne znam dok ne googlam, pa mi se sve na prvu čini originalno.

Mortimer! Što reći o njemu nego da zasluženo stoji među velikim neprijateljima s kojim se Zagor susretao. Čim se pogleda na koji način djeluje odmah se može kazati da ga je Bure izmislio. Već se ranije dalo primijetiti da on voli pisati „detektivskog“ Zagora gdje naš junačina iz šume demonstrira dobar rad moždanih vijuga. Sklonost takvim pričama je jednostavno morala iznjedriti protivnika poput Mortimera. Manipulator, sociopat, ima briljantne planove, jako je hladan i proračunat, pazi na detalje, ne prepušta stvari slučaju i zadaje veliku muku upravo Zagoru-logičaru.

Sve tri spletke koje je odigrao da bi uzeo otiske ključeva su zanimljivo odrađene, bio mi je gušt čitati kako laže i mulja ljude. U Zagorovom svijetu smo se nagledali raznih sadista i bolesnika, ljudi željnih moći, pa i ridikulastih neprijatelja koji više izmame osmjeh nego prezir. Međutim, Mortimer ima to nešto bolesno i hladno u sebi te je kao takav poprilično unikatan. Bolesnica je i ona njegova Sybil. Scena kada je Mortimer hladnokrvno ubio patuljka na pragu stana, a Sybil uđe za njim i još hladnokrvnije rastire slike po krevetu. Komentiraju zajedno gdje će smjestiti atelje... Baš bolesnici!

Grofa od Lapalette dugo nismo vidjeli i njegova uloga je odlično iskorištena. Zagor je u gradu, opet ima frku s pandurima i definitivno treba pomoć od nekog tko se dobro snalazi u po mulju velikih gradova.

Mana stripa je Zagorov upad u stan i nalaženje karte i kalendara sa zaokruženim datumom. Kalendar možda i nije toliko velika mana, ljudi zaokružuju datume to ne mora ništa značiti... Ali prostrta karta na stolu?! E to je već nemila mana. Mortimer i Sybil su se već iselili iz tog stana i logično je da će pokupiti sve važne stvari sa sobom, a ne ostaviti takav dokaz iza sebe. Također, prema Mortimerovoj naravi mi je za nepovjerovati da tako opsesivno kompulzivni tip neće tu kartu barem složiti i spremiti negdje. Takav rasplet događaja je uistinu naivno rješenje. Zbog toga sam malo umanjila ocjenu za scenarij, ali sveukupan dojam je i dalje odličan.




To tek sada čitaš??
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 05/08/2018 : 13:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Ne. Popunjavam komentare kronološki.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/08/2018 : 19:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Mogući manji spojleri


Divovi dobra i zla- moj osvrt

Čitatelji Zagora mogu se ugrubo podijeliti u 3 kategorije: prvu čine ljudi skučenog pogleda na svijet, smatraju da je jedini pravi zagor onaj kojeg je ferri nacrtao, i čije je priče napisao nollita (donekle i tonnineli), vole koristiti pridjeve realan i originalan. Epizode novijeg perioda ih sablažnjavaju, pa ih u velikoj mjeri odbijaju čitati.
Drugu kategoriju čine ljudi koji čitaju sve epizode, u svakoj od njih pronalaze dobre i loše osobine, ali zbog nostalgije i/ili osobnog ukusa više preferiraju stariji period. Njihov Zagor je emocionalan.
Treća kategorija preferira noviji period, mlađa generacija, naglasak stavlja na snažne pojedince sa jasnim stavovima. Emocije su u drugom planu.

Kad je ove godine ludens izbacio Divove, bio sam znatiželjan, jer sam rođen poslje perioda zlatne serije, i nisam čitao priču, a svi znamo da ima odlične ocjene kod fanova. Međutim i "ratnik pekot" ima odlične ocjene, a meni je bila izuzetno dosadna, jedva sam ju pročitao, bit će da su moji ukusi u trećoj kategoriji, no ipak- prvo pročitaj, pa pričaj!
Moj konačni utisak je bio bolji od očekivanog, ali ipak ispod većine npr. Bosselijevih priča. Epizoda sama po sebi je atipična, pa je i samim tim usporedba s drugim epizodama teška. Istakao bih da je kraj- najbolji dio "Divova", što se tek za rijetke zagorove, pa i bonellijeve stripove, može reći. O sadržaju ne bih mnogo, ali hoću o par ideja.
Znate li što je shizofrenija? Nije to kao ono u filmovima- dobar i loš, haha. Shizofrenija je nemogućnost razlikovanja što je stvarno, a što ne. Takav čovjek čuje glasove kojih nema, vidi stvorenja kojih nema, umišlja za sebe da je netko tko nije, misli da će se dogoditi nešto što neće.
Scenarist Tiziano Sclavi- mnogi će reći genij. Zbog čega? Ima genijalne ideje. Pa nema, ideja je jednostavna- psihička bolest. Ali scenarista ne čini ideja, već egzekucija te ideje- zbog toga je Sclavi veliki scenarist. 50% dylanovog opusa je bazirano na toj ideji -"ovo nije moguće, ovo je noćna mora" (pitam se dali je netko izbrojao koliko se puta ta rečenica ponavlja u dylanu).

Crtež Ferri- maestro mnogi će reći. Zašto? Pa on je tvorac lika. Dabome. Moja radost je bila golema kad bih kao klinac uzeo zagora, a unutra ferrijev crtež (period slobodna dalmacija, i rani ludens). Odrastanjem, čitanjem drugih stripova, Ferri mi je postajao nekako arhaičan. Jednostavan, brz crtež- ali u tom vremenu morao je biti takav. I to je ključno kod ocjene ovog stripa- vrijeme.

Strip je nastao 1988, i u tom vremenskom kontekstu ga treba promatrati. Nerealno je da ja koji sam pročitao sve novije priče zagora, 200+ dylana itd. sad doživim ovaj strip kao neki dječak iz tog vremena. I sam Zagor je u ovom stripu kao dječak: u početku nesiguran, potom buntovan, sudara se s autoritetom koji ga potiče na učenje. Dječak raste, i raste, postaje "div".

Eto, moj prvi post. Nisam znao što bih napisao, ovo mi je prvo palo na pamet. Nadam se da tekst nije predug (ili prekratak ). Veselim se ugodnom druženju i razgovoru.
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 06/08/2018 : 00:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Dobrodosao Dexters, samo pisi dalje i uzivaj u forumskim pricama

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 06/08/2018 : 11:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

Dobrodosao Dexters, samo pisi dalje i uzivaj u forumskim pricama



Dobrodošao i uživaj Dexters!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 06/08/2018 : 15:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by Dexters

Mogući manji spojleri


Divovi dobra i zla- moj osvrt

Čitatelji Zagora mogu se ugrubo podijeliti u 3 kategorije: prvu čine ljudi skučenog pogleda na svijet, smatraju da je jedini pravi zagor onaj kojeg je ferri nacrtao, i čije je priče napisao nollita ...




Možeš li ovo da dokažeš?
Pretpostavljam da nisi ovu rečenicu napisao samo zato što si je negde usput pokupio iz drugih tekstova - već je plod dugoročnog posmatranja i razmišljanja.
Pa da čujemo opširniji izvod tvog razmišljanja...
Izvoli...






Joooj... pa nemojte odmah "ubiti" člana, tek je stigao na forum... Ajmo mu zaželjeti pravu dobrodošlicu!
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.91 seconds. Snitz Forums 2000