forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/08/2018 : 10:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Chico: Putovanje kroz vrijeme 1-6



1. Nikad ne reci Maja

Vratio nam se Chico! Da budem iskren ne znam da li je iko tražio da se taj serijal opet oživi, pogotovo nakon izuzetno loših epizoda prvog serijala, ali eto, Burattini je stari nostalgičar i sigurno je on bio jedan od glavnih ljudi koji su bili za to da se ovaj projekat oživi.

Šta nam novo nudi ovaj serijal? Pa mnogo toga, može se reći. Kao prvo, serijal je limitiran na šest epizoda, sve su povezane, za razliku od starog serijala koji je imao zasebne priče. Novi serijal je takođe u boji i ima duplo manje stranica nego prije. Pa opet, to su sve sporedne stvari, najvažnija je sama priča. Chico ovoga puta putuje kroz vrijeme i tu nailazi na mnoge poznate istorijeske ličnosti, nešto slično kao i Lilith, samo što je to kod Chica sve izvedeno na humoristični način. Moglo bi se reći da je ovaj novi serijal u stvari parodija od Lilith.

Ono što mi se dopalo je dobra karakterizacija našeg debeljka, nije totalni retard, kao što su ga predstavljali u staroj seriji nakon prvih pet Nolittinih epizoda, baš naprotiv, Chico je ovdje prikazan kao inteligentan i snalažljiv, naravno i sa dobrom dozom šeprtljavosti, što je neizaostavni dio njegovog lika. Početak serijala je solidan, kvalitetno negdje između Nolittinog i Burattinijevog Chica. Venturi je isto tako solidan, dobro mu odgovaraju humoristične priče.


2. Svi za Huna, Hun za sve

Druga epizoda ovog mini-serijala, osim lošijeg crteža ne neosi nikakav novitet. U suštini koncept je isti kao i kod prve priče: Chico upada u vremenski vrtlog, upoznaje aktere tog doba i kroz niz komičnih situacija i nesporazuma pokušava da preživi, što mu dobro ide za rukom jer Meksikanac je poznat kao virtouz preživljavanja. Crtež je lošnjikav, na nivou Gambe.


3. Uvreda dvora

Treći dio ove mini serije je bacio Chica u Francusku u vrijeme Filipa Lijepog. Već od samog početka primjetne su neke istorijske nepravilnosti, kao na primjer Huana je došla kod Filipa u zrelim godinama, što u stvarnosti nije bio slučaj. Ona je završila na francuskom dvoru još u godinama kada je bila malo dijete, odrasla je zajedno sa Filipom, čija je žena postala nekoliko godina kasnije. Ali ok, ukoliko izuzmemo te greške u priči, mora se reći da je bilo nekoliko dobrih fazona i da je priča bila na momente zabavna. Pogotovo dio gdje su pale varnice između Huane i Chica, na momenat sam se ponadao da bi i naš debeljko mogao nešto da kresne. Chico se i ovoga puta pokazao kao inteligentan, prefrgan i dobar strateg kada je preživljavnje u pitanju.


4. Slučajni genije

Iako ova četvrta epizoda nije loša, ipak se ima osjećaj kako se ponavlja, možda je dobro da je cijeli serijal na šest brojeva limitiran. Onoga trenutka kada scenarista nema više ništa novo da ponudi, bolje se zaustaviti na vrijeme. S obzirom da je ovdje Chico imao susret sa velikim Leonardom, mislim da se moglo više od ove priče izvući. Jedna zanimljivost mi je zapala za oko, a to je kada je Meksikanac ugledao Leonardov crtež za kompjuter, prokomentarisao je nešto kao da je suluda ideja. Chico je već u više navrata imao kontakta sa modernom tehnologijom i kompjuterima, pa bi već na prvi pogled morao to da prepozna. Tu banalnu grešku prepisujem autorima i njihovom, očigledno, ne dovoljnom poznavanju serijala.


5. Kraljevski život

Peta epizoda ovog miniserijala ne donosi ništa novo. Već viđeni fazoni se opet i opet iznova ponavljaju, kao da se sve vrti u krug. Iako serijal ima samo šest epizoda, može da se primijeti određena doza zasićenosti, koja doduše traje još od prošle epizode. Ono što bi pravi potez bio je da se unijela svježina u ovaj miniserijal, a ne da se cijelo vrijeme vrti jedna te ista priča sa istim fazonima, samo u drugačijem okruženju.


6. Nijemi film

Završna epizoda ovog mini Chico serijala. Nijemi film je kao tema mnogo obećavao, po prvi put smo imali priliku da vidimo Chica (ili Zagora) u budućnosti, početkom 20. vijeka. Na scenu stupa i legendarni Čarli Čaplin, koji zajedno sa našim debeljkom prolazi kroz pustolovine u filmskom studiju. Chico ovdje ima priliku da vidi za to vrijeme revolucionarni film u bioskopu, dostignuće koje do dan danas osvaja ljude širom svijeta.

Nažalost, priča je mogla bolje da se izvede, nije dovoljno humora ni avantura za jedno doba u koje je Chico došao. Interesantno mi je bilo u jednoj sceni kako svi Chica šutiraju u zadnjicu i kao to izgleda smiješno. Ne mogu da ne povučem paralelu sa Burattinijevim Chicom koji je debeljka često stavljao u te scene kojima se, pretpostavljam, jedino on smijao. S ovom epizodom ovaj mini-serijal završava, srećom, nadam se da autorima više neće pasti na pamet da stave Chica u solo avanture.

Edited by - King Warrior on 23/08/2018 10:50:05
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 23/08/2018 : 12:06:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Ovome se veselim, bez obzira na suprotno mišljenje većeg dijela foruma.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 23/08/2018 : 12:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Baš suprotno, forum je u ekstazi povodom ovog izdanja još otkad je ludens izbacio infamoznu najavu
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/08/2018 : 22:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Jedva cekam. Meni je i stari Ciko specijal bio hit
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/08/2018 : 23:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Nisam uzimao ništa od chica, pa neću ni ovo.
Nekako mi preneozbiljno djeluje i kvari mi dojam općenito o Zagoru.
K tome, ne volim humor, i na kraju šlag na tortu,radi se o lošem humoru.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 24/08/2018 : 09:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Nisam uzimao ništa od chica, pa neću ni ovo.
Nekako mi preneozbiljno djeluje i kvari mi dojam općenito o Zagoru.
K tome, ne volim humor, i na kraju šlag na tortu,radi se o lošem humoru.



Tonka, uvijek si bio poseban.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/08/2018 : 10:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
čiko indijanac je pravo dobar...a tek ime brkato prase :D
horor čiko nije ništa posebno
čiko konkvistador je ok
čiko pračovjek isto tako

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 24/08/2018 : 11:31:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
A Čiko šerif? Klasik.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/08/2018 : 12:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by Tonka24

Nisam uzimao ništa od chica, pa neću ni ovo.
Nekako mi preneozbiljno djeluje i kvari mi dojam općenito o Zagoru.
K tome, ne volim humor, i na kraju šlag na tortu,radi se o lošem humoru.



Tonka, uvijek si bio poseban.



Da, u negativnom ili pozitivnom kontekstu.
Očito me pratiš već duže vrijeme, pa znaš.
Nego, ti si jedan od ovih iz " novog vala ".
Zanimljivo pišeš,dobrodošao.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/08/2018 : 12:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ovome se veselim, bez obzira na suprotno mišljenje većeg dijela foruma.


ja se bas zbog toga veselim..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/08/2018 : 13:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Prenosim raspravu s Ultimate Zagor topica ovdje.
Rasprava je započela slikom nagora:


Riječ je o brutalno dobrom specijalcu zagora Crna Duša.

Našao sam na yt u bojim, mislim da na papiru ne postoji obojano.
Zanimljivo je to vidjeti u boji.


If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/08/2018 : 13:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Takvu mračnu epizodu nema smisla bojati, kao da ideš obojati Demone ludila sa svim onim crnilom koje tamo prevladava.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/08/2018 : 14:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo gore djeluje dobro, ne mogu reći bolje od orginala ali u svakom slučaju zanimljivo.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 25/08/2018 : 13:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
nadam se da autorima više neće pasti na pamet da stave Chica u solo avanture.

ovo valja ponoviti podebljano i podvuceno

Edited by - Sneaksie Thiefsie on 25/08/2018 13:24:34
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/08/2018 : 14:10:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Da... Loše do bola.
I još 40 kn za to. Sumnjam!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/08/2018 : 10:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kada spominjete već Crnu dušu, evo još jednom:


Crna duša: Ultimativna borba Dobra i Zla!



Ko kaže da jedna epska priča ne može da funkciniše na malom broj stranica? Može, itekako! Crna duša je najbolji primjer za tako nešto. Moglo je ovdje da se ide i na 500 stranica, ali dovoljno je i 128 ukoliko je scenario razrađen kako treba. Ova epizoda nam nudi borbu Dobra protiv Zla, u još većoj i značajnijoj mjeri nego što smo to vidjeli u Demonima ludila. Za razliku od pomenute priče, ovdje imamo Zagora kao ultimativnog junaka, čovjeka koji je ujedno i dobro i zlo. Najveće borbe ljudi vode protiv samog sebe. Dovoljno je bilo da Zagorova krv dospije na tlo jednog prokletog mjesta da se stvori njegov dvojnik, sastavljen od samog zla i potkovanog mračnim moćima.



Crni Zagor izgleda identično kao i naš junak, njegova velika prednost je što nema skrupela, on teži prema uništenju svega što predstavlja svijetlu stranu našeg svijeta. Oko sebe ima armiju živih mrtvaca, stvorenja koja su potčinjena njegovoj volji i koja izvršavaju svaki zadatak. Njihova slaba tačka je vatra, praktično su imuni na svaku drugu vrstu oružja. Crni Zagor je realna opasnost za cijeli svijet, on ubija, masakrira, ne dijeli svoje žrtve na muškarce, žene i djecu, svi su oni za njega ništa drugo do stoka za klanje. Stvaranje opšteg haosa je njegov cilj, jedan novi svijet u kojem će on biti gospodar i u kojem će postojati samo dvije strane; koljača i žrtava. Naravno da su se ovdje umješala i božanska bića Manitu i Wendigo, preveliki su ulozi da bi stvar prepustili slučajnostima. Zagor je ovdje namučen kao nikada prije, bori se protiv nadmoćnog neprijatelja kojeg je skoro nemoguće pobijediti a da i on sam ne plati ultimativnu cijenu svog života.



Markantne su scene u kojima Crni Zagor drži našeg junaka u malom kavezu, slično kao što ljudi drže kanarince. Ovo je jedna od onih borbi koje Zagor može dobiti samo uz pomoć najmoćnijih saveznika, jer ako izgubi, to bi onda bio početak kraja za cijeli svijet. Da budem iskren, ovo je prvi i zadnji put nakon Demon ludila da vidim smisao u ponovnom pojavljivanju Kikija Manitua. Boselli je u više navrata zloupotrijebio ovaj lik, koji je manje-više rekao sve što je imao u Sclavijevom Hellingenu. Ovdje se Kiki odlično uklopio u ostatak priče.



Mračna atmosfera prisutna je već od prve stranice, ne mogu zamisliti nijednog drugog crtača osim Ferrija koji bi na ovako efikasan način mogao da prenese ovu priču na papir. Ovo je epizoda koja po svemu spada u sam vrh serijala, ovo u suštini jeste pravi i kvalitetni Zagor.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/08/2018 : 16:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Baš pročitao prije par dana:

Da, ovo dođe kao neki Bosellijev »Demon ludila« ili zbog simbolike onog zadnjeg okršaja u dimenziji na kraju vremena, ovo su pravi »Divovi dobra i zla«. Problem imaju i Sclavi i Boselli. Prvi je nepotrebno razdužio priču, drugi je napisao preambicioznu priču za tako mali broj stranica, ali jedan i drugi su ipak napisali velike priče. Boselliju dodatan plus jer je uspio povezati te svoje početne priče u nešto više. Ovi njegovi specijalci su prequel za veliki okršaj s Hellingenom. Opet je stvorio lika koji će mu poslužiti za novu priču. Ovog puta je to Tim Čisto Srce koji će se vratiti u priči "Anđeo smrti". Čiko je ozbiljan i koristan. Tu je i Mnogooki koji iskreno priznaje da nije vjerovao u svu tu magiju. Tako se piše modernog Zagora u kojem postoji jedna ozbiljnost i zdravi kontiunitet. Bravo Boselli!

Nekako je bilo neugodno gledati lik Zagora, doduše crnog Zagora, kako ubija i muči nedužne Ljude. Nije mi ni sjelo na kraju što je pravi Zagor u potpunosti ponižen zatvaranjem u onaj kavez ko da je psić. Boselli je toliko ponizio i fizički iscrpio Zagora da je onaj završni okršaj trebao trajati svega par sekundi i to u korist zločestog Zagora koji je bio barem deset puta jači na kraju. Rješenje s sjekirom u pijesku je prelijeno. Završni okršaj je možda malo previše fantastičan za ovaku kratku priču. Takve fantastične završetke treba priča zaslužiti. Ne možeš novog Demona ludila napisati na 130 stranica. Sclavi je imao i nijanse sivog u karakterizaciji likova, Boselliju je zbog manjka stranica ostalo samo crno-bijelo i to spušta konačan dojam.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/08/2018 : 08:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam prvi dio povratka Thundermana i Marcosa. Evo nekoliko riječi o epizodi:

flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫
Ajmo sad svi zajedno: flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.



Burattini, idi u penziju!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/08/2018 : 08:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Hhahaha... Tko je Marcos? Leteći Marcus? Zar se i on vratio za Boga miloga?

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 27/08/2018 09:00:24
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/08/2018 : 09:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Hhahaha... Tko je Marcos? Leteći Marcus? Zar se i on vratio za Boga miloga?


Da, tipfeler, Marcus, nije ovaj naš admin.
Vratio se i to zajedno sa Čovjekom-Munjom.
Koji sam ja samo optimista bio i nadao se mozda solidnoj epizodi...
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/08/2018 : 09:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
JA saga je šaka u oko svakom fanu Zagora i Bosellija.
Zapravo sam prilično siguran da se radi o Bossovoj osveti zagotalibanima koji su pljuvali njegova prijašnja ostvarenja na serijalu.
Antarktika je najobičniji bezobrazluk. Ono je finale atlantidske sage koja traje još od devedesetih?
Boselli je u ovoj sagi, Antarktikom i Sertaom, uspio da dva puta bude ono što nikada prije nije na Zagoru bio - dosadan.
Jedva sam završio Ključ spoznaje. Kakav je ono kraj priče?
A i onaj prolog u obliku Otoka lisica, ne može očitije da je bezveze ubačeno par tabli bez ikakvog smisla, čisto da bi dobili neki kraj.

Na kraju blago razočarenje u obliku Žezla Tin - Hinan ispada vrhunac sage.
Ako su zbog ovog išli u Južnu Ameriku, bolje da se i nisu micali iz Darkwooda.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/08/2018 : 09:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Hhahaha... Tko je Marcos? Leteći Marcus? Zar se i on vratio za Boga miloga?


Da, tipfeler, Marcus, nije ovaj naš admin.
Vratio se i to zajedno sa Čovjekom-Munjom.
Koji sam ja samo optimista bio i nadao se mozda solidnoj epizodi...



Zemljo, otvori se...

loading...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/08/2018 : 13:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pročitao sam prvi dio povratka Thundermana i Marcosa. Evo nekoliko riječi o epizodi:

flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫
Ajmo sad svi zajedno: flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.



Burattini, idi u penziju!


Svaka čast na komentaru bez većih spojlera.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 27/08/2018 : 14:10:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Kako to da Kontrast 2 još nije zagorolog?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/08/2018 : 15:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Složio bih se u jednom - epske priče moraju da budu na većem broju strana.
Dobra priča ne mora - ali epska priča mora (čisto da znaš, King).
Mahabarata je Indijski EP i kada bi se napisao na papiru - imao bi izmedju 7.000 i 8.000 stranica.
Ilijada, Odiseja, ... sve su to epske priče - i dugačke.
EPska fantastika sigurno ne podrazumeva pričice na nivou pripovetke, naprotiv - uobičajeno se radi o hiljdama stranica (barem kada je reč o najboljim ostvarenjima.
EPsko i jeste EPsko - zato što se dotiče najviših ljudskih vrednosti, ili ugroženosti samog postojanja ljudske vrste, kao nosioca tih vrednosti.
A takve priče se ne mogu smandrljati na bednom broju strana.
Ovde - veličina je bitna.


Dobro, brate, nisi mi morao nabrojati sve elemente jednog epskog djela, mada je ep prije svega spjev i ne spada nikako u Zagorov svijet. Pokušao sam da dočaram veličinu tog sjela i omaklo mi se uopšte da upotrijebim tu riječ.
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.7 seconds. Snitz Forums 2000