forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

nikotin
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2037 Posts

Member since 12/12/2016

Posted - 15/09/2018 : 10:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nikotin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

Zagor u Politikinom zabavniku

Ali priča se nastavlja u sledećem broju.


Ima i članak o Zagoru u njemu + strip se nastvalja u slijedeća 3 broja.

Spisak Alan Forda - MEGA
Spisak Alan Forda - MediaFire
Spisak Alan Forda - Google

Edited by - nikotin on 15/09/2018 17:25:45
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/09/2018 : 12:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Moguće da je Libelus koristio Tuto verziju (sa ispravljenim greškama), dok je SD koristila prvobitne skenove.



fazon je u tome što je SD extra ustvari preslika tutto verzije...tutto verzija je bila ta koja je ispravljala redovnu seriju iz 60-ih i još neke njene reprinte...u ovdje je sve objašnjeno...

http://www.stripovi.com/magazin/tuttozagor-requiem-za-jednu-seriju-reprinta/19/


samo što ni tutto nije baš neke greške ispravio..pravi primjer za to je ona legendarna greška gdje zagor ima na sebi majicu sa supermikeovim znakom M, i to u jednoj vinjeti, dok u slijedećoj je već tu orao...to je tek ispravljeno u verziji zagor kolor od republike, a to je ovo šta libelus sada izdaje..pa otud i ova popravka sa kosom od diging bila...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/09/2018 : 14:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by Kontrast 2

Moguće da je Libelus koristio Tuto verziju (sa ispravljenim greškama), dok je SD koristila prvobitne skenove.



fazon je u tome što je SD extra ustvari preslika tutto verzije...tutto verzija je bila ta koja je ispravljala redovnu seriju iz 60-ih i još neke njene reprinte...u ovdje je sve objašnjeno...

http://www.stripovi.com/magazin/tuttozagor-requiem-za-jednu-seriju-reprinta/19/


samo što ni tutto nije baš neke greške ispravio..pravi primjer za to je ona legendarna greška gdje zagor ima na sebi majicu sa supermikeovim znakom M, i to u jednoj vinjeti, dok u slijedećoj je već tu orao...to je tek ispravljeno u verziji zagor kolor od republike, a to je ovo šta libelus sada izdaje..pa otud i ova popravka sa kosom od diging bila...


Evo, prijatelj mi je još ukazao na neke scene u istoj priči, čak 3 sličice zaredom je ćelav, dok je u LL-u to drugačije.




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/09/2018 : 17:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Marolla&Bisi:Zagor-Sablasti za "Diging" Billa (Ludens,Zagor kolor 6)

Pitka pričica,lepo nacrtana te obojena.Sasvim dobro štivo za razbibrigu (meni je recimo ugodno prekratio put na strip festival u Kragujevcu).
u Bangoru,malenom selu u državi Mejn (u tekstu piše maleno selo (??),a sa slike ni izbliza nije maleno),Zagor izvlači iz nevolje Čika i Bila,ali će se uplesti u misteriozna ubistva,u čijoj pozadini je porodična tragediji porodice Vir,koji su se udavili u istoimenom jezeru.Za to jezero su vezane i jezive priče sa duhovima,ali i legenda o blagu.Sa našim junacima sukobiće se prsata i zgodna gospođica Koperpot i njeni pomoćnici.Lako se naslućuje razrešenje priče,ali ne smeta toliko.
3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/09/2018 18:33:04
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/09/2018 : 18:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Testi&Barison:Zagor-Stvorenja iz tame (Ludens,Zagor specijal 38)

Za ovog Zagora sam čuo sve najgore,tako da sam psihički bio pripremljen za težak krš,međutim,ovo i nije toliko loše.
Skroz netipičan Zagoreli,i to mi je odmahprvi plus.Drugi plus u specijalcu mi je Barison.Ne mislim da je tip nekakav sjajan crtač,ali stil mu savršeno odgovara atmosferi ove epizode.A kad se već dotičem crteža,uglavnom je dobar (pa i vrlo dobar,na momente i odličan);ali taj kvalitet nije stalan;u nekim kadrovima je loćikav,kao da je samo hteo da otalja posao u tim trenucima.malo vuče na Roija.
Banditi pljačkaju banku,beže u šumu,a za vratom su im Zagor i Čiko - ali u šumi su jebena šumska stvorenja,fearsome critters,od kojih je najjebeniji hidebehind.Tu su i nekakvi istraživači koji traže rudu boksita u Darkvudu,a nameračili su se na brdo koje je za Šonije sveto (zovu ga Kuča snova).Pored svih,imamo i drvoseče kojima su ove šume drugi dom.I tu onda nastaje pravi pičvajz.
Kao što rekoh nesvakidašnji Zagor,sa jakim horor elementima;ne bih ga nazvao dobrim,ali ni lošim.
2.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/09/2018 18:33:21
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/09/2018 : 18:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Zamberletti&Torricelli:Zagor-Tajna druida (Ludens,Zagor maxi 32)

Nije sad da sam se namučio čitajući ovaj maksi,ali nisam ni zadovoljan.
Fantazi/horor/avanturustička priča koja ima za pozadinu čuveni događaj sa zveri iz sela Ževodan,koji se zbio u Francuskoj u 18.veku.
Tajanstvena zver,druidi,zli und genijalni bizmismeni koji sarađuju sa budućim fašistima...i Toričeli koji na prvih osamdsetak stranica crta jednim stilom,na sledećih sto drugim, i u ostatku stripa trećim - dobar ludak (ili je našao neke crnce da mu za siću pomažu?)
2/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/09/2018 18:55:32
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 16/09/2018 : 23:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
ovaj novi zagor I vigilantes od ona dva nesretnika koji pisu i crtaju je necitljiv, uzas do srzi

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 16/09/2018 : 23:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
dok epizoda prije te Marcus/Thunderman team up ocijenjujem sa 3/10. I vigilantes 1/10 jos me boli glava od mucenja. koje smece je ovaj zagor postao. bas me zanima sta ce ekipa reci za koju godinu kad ovo dodje na red, a ja upozoravam. vc i ludens upravo ulaze u razdoblje u kojem je stanje iz broja u broj sve gore.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/09/2018 : 13:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Imao sam prilike pročitati taj team up, mogu reći samo - teška katastrofa. Tko nije čitao slučajno prva pojavljjivanja Marcusa i Thundermana niti ne mora, ovdje je sve lijepo i detaljno opisano :)
Ne mogu vjerovati koliko tom Burattiniju nestaje ideja i kad već ideš u nešto ovog tipa, pa daj se malo potrudi, majku mu... Prva dva broja su gotovo cijela u prepričavanju povijesti, po meni, ionako stupidnih neprijatelja koje nije nikako trebalo "oživljavati"... A onda slijedi "nevjerojatan" zaplet.
Mislim stvarno, ako se ovo nekome svidi, neka javi :)
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 17/09/2018 : 16:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
U SnK

Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 17/09/2018 : 16:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Imao sam prilike pročitati taj team up, mogu reći samo - teška katastrofa. Tko nije čitao slučajno prva pojavljjivanja Marcusa i Thundermana niti ne mora, ovdje je sve lijepo i detaljno opisano :)
Ne mogu vjerovati koliko tom Burattiniju nestaje ideja i kad već ideš u nešto ovog tipa, pa daj se malo potrudi, majku mu... Prva dva broja su gotovo cijela u prepričavanju povijesti, po meni, ionako stupidnih neprijatelja koje nije nikako trebalo "oživljavati"... A onda slijedi "nevjerojatan" zaplet.
Mislim stvarno, ako se ovo nekome svidi, neka javi :)



Vidio sam na jednom talijanskom blogu, da je netko pohvalio Burattinija, da je uspio udahnuti život jednom od najgorih Zagorovih neprijatelja, Thundermanu, sa "twistom" u epizodi.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/09/2018 : 17:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najboljih? Može biti samo jedan od najsmješnijih.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 17/09/2018 : 17:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Jedan od najboljih? Može biti samo jedan od najsmješnijih.



Jedan od najgorih, napisao sam :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/09/2018 : 17:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Uh, nešto mi se čudno događa sa očima (pola dana na Suncu), a možda sam automatski nečije pohvale Burattiniju ukombinirao sa Zagorovim najboljim protivnicima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 17/09/2018 : 17:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Pa rekao je nekako ovako: da je originalni Thunderman doduše jedan od najgorih Zagorovih protivnika, ali da mu je Burattini uspio udahnuti novi život u ovom povratku. Tako nešto.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/09/2018 : 17:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Možda mu je udahnuo novi život, samo što ne vjerujem kako je to dovoljno da ispadne nešto vrijedno pohvale, ako se uzme u obzir koliko je bilo loše prvo pojavljivanje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 17/09/2018 : 17:55:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Možda mu je udahnuo novi život, samo što ne vjerujem kako je to dovoljno da ispadne nešto vrijedno pohvale, ako se uzme u obzir koliko je bilo loše prvo pojavljivanje.



Ona prva pojava je zezanje
Ovdje je Burattini od njega praktički napravio supernegativca (ono što sam vidio su prva dva nastavka)
Ima i na Burattinijevom blogu njegovo tumačenje epizode, ali bi to bio spoiler.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 17/09/2018 : 18:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Imao sam prilike pročitati taj team up, mogu reći samo - teška katastrofa. Tko nije čitao slučajno prva pojavljjivanja Marcusa i Thundermana niti ne mora, ovdje je sve lijepo i detaljno opisano :)
Ne mogu vjerovati koliko tom Burattiniju nestaje ideja i kad već ideš u nešto ovog tipa, pa daj se malo potrudi, majku mu... Prva dva broja su gotovo cijela u prepričavanju povijesti, po meni, ionako stupidnih neprijatelja koje nije nikako trebalo "oživljavati"... A onda slijedi "nevjerojatan" zaplet.
Mislim stvarno, ako se ovo nekome svidi, neka javi :)




evo, prijavljujem se, ne pucaj nije da sam opal sa stolca od kvalitete ali ima dobrih stvari.

prva, crtež espositovih je odličan, dinamit, eksplozito osobito su thundermana i njegove munje razvalili.

drugo, prepričavanje je ipak većinom u prvom nastavku. u drugom kreće ozbiljno radnja i ima par čisto solidnih preokreta, da sad ne spojlam koji su.

treće, stupidni jesu bili u prvom pojavljivanju, ali ovdje mi ih je bilo lijepo vidjeti, prvenstveno radi crteža. a i thundermanova priča uopće nije loša.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 17/09/2018 : 18:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
i oko ovih ljetnih specijalaca kod mene bi bilo

kolorac - nepretenciozna posveta stephenu kingu. marolla je neupitan talent, po meni.

specko - vrlo dobar debi tog mladog testija. najbolji spec još od nulte godine darkwooda. primjerice, buretova buđenja daleko više parazitiraju na atmosferi barisonovog crteža. ovdje je scenarij puno solidniji.

maxi - neupitan antitalent zamberletti strikes again. najlošiji maxi ikad, izuzev prve priče iz donatellijevog maxija. a crtež ko da je radilo pet različitih ljudi.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 17/09/2018 : 18:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ovo je bio moj komentar na prvi dio:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=1007&TOPIC_ID=37611#2174575

Kao u inat meni i mom komentaru , drugi dio je iznenađujuće dobar. Šteta što je Bure uništio početak silujući flešbekovima, mogla je ovo ispasti baš dobra priča.
Čekam na kraj, nadam se da neće uprskati. Ali da, pozitivno sam iznenađen...
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 17/09/2018 : 20:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Od ovih novijih brojeva me ništa ne privlači, osim Buffinove zemlje i Vampira.
Jasno je da Buretu ponestaje ideja i inspiracije i trebali bi nešto uraditi po tom pitanju. Po meni, najbolje da ubace malo svježeg mesa. Marollu, definitivno, više angažirati.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 18/09/2018 : 15:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Pitanje: ima li negdje ovdje neki topic koji se bavi cenzurom u Zagoru tamo u sedamdesetima i osamdesetima, uklanjanjem stranica, mijenjanjem teksta itd?
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 18/09/2018 : 20:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
Mislim da on prepricava iz razloga sto Talijani nemaju stalno reprinteve ka mi (klasik,extra,zlatni....)pa buduci da je serijal star 60godina mora prepricati citavu epizodu za ove najmlađe Talijančiće 😂😂😂😂

GALLIENO FERRI

Edited by - markotamara on 18/09/2018 20:22:07
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/09/2018 : 21:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Mislim da on prepricava iz razloga sto Talijani nemaju stalno reprinteve ka mi (klasik,extra,zlatni....)pa buduci da je serijal star 60godina mora prepricati citavu epizodu za ove najmlađe Talijančiće 😂😂😂😂



Vidiš... Može biti da je to
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/09/2018 : 22:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

Mislim da on prepricava iz razloga sto Talijani nemaju stalno reprinteve ka mi (klasik,extra,zlatni....)pa buduci da je serijal star 60godina mora prepricati citavu epizodu za ove najmlađe Talijančiće 😂😂😂😂



Smajlići uopće nisu potrebni, jer si u biti dobro pojasnio zašto su "prepričavanja" kot Talijana potrebnija nego kod nas. ;)

A i Bure se stalno vraća starim likovima i događajima i takve stvari su onda odmah potrebnije.

Edited by - nagor on 18/09/2018 22:03:32
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.76 seconds. Snitz Forums 2000