forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/09/2018 : 22:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Inače, ovdje se pretjeruje s tom kritikom prepričavanja. Čovjek bi pomislio da su flashbackovi nešto što se ne smije imati u serijalu koji traje već više od 60 godina. Ja još nisam naletio na "prepričavanja" koji bi mi ubila priču do te mjere koliko nekima od vas. Primjetiš da Bure to više voli koristiti, zgodno se je malo prisjetiti stvari, pročitaš i ideš naprijed s pričom. Nije uopće toliko problematično koliko neki od vas to stalno potenciraju.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2018 : 23:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Za nebitne priče tipa Thunderman i slične nije problem prepričavanje jer ljudi lako zaborave što se tamo događalo, ali stvarno nema smisla kada Burattini u 4. Mortimeru prepričava kako se Zagor upoznao sa Hammadom, a to se dogodilo u legendarnoj priči koju svatko dobro zna.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 18/09/2018 : 23:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Ne zna, stripove ne čitaju samo kolekcionari
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/09/2018 : 23:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Onaj tko povremeno iz dosade pročita kojeg Zagora ne treba ni znati, tj. neće ništa izgubiti ako mu takav podatak ostane nepoznat.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

raic1922
Senior Member



Croatia
1388 Posts

Member since 05/07/2014

Posted - 18/09/2018 : 23:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send raic1922 a Private Message  Reply with Quote
Ali će ga bolje upoznati s pričom
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 19/09/2018 : 10:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Istina
quote:
Originally posted by nagor

Inače, ovdje se pretjeruje s tom kritikom prepričavanja. Čovjek bi pomislio da su flashbackovi nešto što se ne smije imati u serijalu koji traje već više od 60 godina. Ja još nisam naletio na "prepričavanja" koji bi mi ubila priču do te mjere koliko nekima od vas. Primjetiš da Bure to više voli koristiti, zgodno se je malo prisjetiti stvari, pročitaš i ideš naprijed s pričom. Nije uopće toliko problematično koliko neki od vas to stalno potenciraju.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/09/2018 : 11:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Inače, ovdje se pretjeruje s tom kritikom prepričavanja. Čovjek bi pomislio da su flashbackovi nešto što se ne smije imati u serijalu koji traje već više od 60 godina. Ja još nisam naletio na "prepričavanja" koji bi mi ubila priču do te mjere koliko nekima od vas. Primjetiš da Bure to više voli koristiti, zgodno se je malo prisjetiti stvari, pročitaš i ideš naprijed s pričom. Nije uopće toliko problematično koliko neki od vas to stalno potenciraju.


Čekaj da pročitaš prvu svesku povratka Thundermana i Marcusa, skoro 100 stranica flešbeka, pa da vidimo šta ćeš onda reći.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 19/09/2018 : 11:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by nagor

Inače, ovdje se pretjeruje s tom kritikom prepričavanja. Čovjek bi pomislio da su flashbackovi nešto što se ne smije imati u serijalu koji traje već više od 60 godina. Ja još nisam naletio na "prepričavanja" koji bi mi ubila priču do te mjere koliko nekima od vas. Primjetiš da Bure to više voli koristiti, zgodno se je malo prisjetiti stvari, pročitaš i ideš naprijed s pričom. Nije uopće toliko problematično koliko neki od vas to stalno potenciraju.


Čekaj da pročitaš prvu svesku povratka Thundermana i Marcusa, skoro 100 stranica flešbeka, pa da vidimo šta ćeš onda reći.



To je valjda za mlađe Talijane koji nisu čitali Velikog Marcusa i Čovjeka Munju.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 20/09/2018 : 17:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Pročitao sam prvi dio povratka Thundermana i Marcosa. Evo nekoliko riječi o epizodi:

flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.
♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫♪♫
Ajmo sad svi zajedno: flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.flasback, flashback, flashback, flashback, bla, bla, bla, bla, bla, bla.



Burattini, idi u penziju!

post godine
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/09/2018 : 20:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Hahahahahaha, King legendo :)
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 21/09/2018 : 23:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Monstrum iz Filadelfije



Ocena: 8,5
Od kratkih priča ne očekujem mnogo, pa je možda ocena i malo podignuta.
Većina nje ide na račun Rusoa, koji se jako dobro snašao.
Zagor mu u licu malo škripi - ali je ostalo većinom dobro.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 22/09/2018 : 06:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
To Kontraste! Russo razbija sa crtežom u gradu. Sigurno će ga iskoristiti za europsku sagu.
Meni je jedan od najboljih na Zagoru ikad.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 28/09/2018 : 21:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Napokon sam ovih dana dovršio priču "Ludi Hakaram", priču čiji kraj sam čekao samo nekih 25+ godina ona scena kad Zagor dobije nož u prsa kad su poglavice imale sastanak, Zagor izvadi nož i nastavi hodat i tu se završi..uff koliko sam se puta u djetinstvu zapitao što je dalje bilo i kako se završilo

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 28/09/2018 21:30:06
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/09/2018 : 22:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Meni je Hakaram bio razočaranje iako je dosta hvaljena ta priča.

komentar iz 2014e:

62%

Daleko je ovo od "vrhunskog", štoviše, ovo je loše. Sclavi je dobro počeo na Zagoru. "Noć užasa" je solidan uradak, ali ovo je razvučeno, naivno i dosadnjikavo. Sclavi se očito odlučio malo sprdati sa Zagorom - tri puta su ga "smrtno" ranili (hitac u glavu (koljač Jack), nož u prsa (Akenat) i još jedan suckerski hitac u tijelo na kraju (Hakaram, koji je općenito plitak i već viđen lik) - to zadnje je najdebilnije ranjavanje ikada u serijalu... Sclavi je imao valda kadar viška i odlučio za foru za kraj još jednom upucati našeg junaka. Dodajmo na to da Zagor niti jednog glavnog negativca nije sredio (to je za njega radio Akenat). Jedino što valja ovdje je korektan Donatelli, ubacivanje te amazonske tradicije "smanjivanja" glava i Akenat.

Pojavljivanja su totalna naiva za djecu. Kao neće se po danu! vidjet debeli konop sa kojeg "levitira" naš junak na onom proplanku i kao zrcalo je dovoljno za onakav trik sa glavom. Ne bih Sclaviju tu toliko niti zamjerio, da nam Castelli nije već pokazao kako se to radi u priči sa ribama ljudožderima (efektno i realno prikazivanje). Zamjeram i to što Zagor može jedan na jedan poraziti na desetke indijanca, izvanzemaljaca, vojnika, demona i svačega u borbi, ali ovdje nije mogao na prepad dobiti dva Indiosa, koji su mu okrenuli leđa u kolima (nije više bio zadrogiran). Nije to više ono početno "Miki" razdoblje i zbog toga nemam puno strpljenja za naivu u ovom periodu.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/09/2018 : 22:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Sklavi je na Zagoru ispodprosečan autor.





To govorim godinama.

Da, Demoni su nešto posebno, ali ostalo je uglavnom prosjek i ispod prosjeka. Demonska maska je mogla biti vrhunska priča, ali fali joj jači kraj od onih bandita. Vuk samotnjak je precjenjen. Prokleto blago prosjek. Thunderman i Prorok su kandidati za najgore Zagorove priče uopće.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/09/2018 : 09:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Prokleto blago i vuk samotnjak ko da nije napisao isti scenarist. Mislim dobra Su Mi oba Ali potpuno razlicit stil
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/09/2018 : 09:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote

Sclavi je na Zagoru definitivno ispodprosječan. Da sam bezobrazan, rekao bih da je rang Pezzina.

Prorok, Thunderman, Devil Mask su očajni stripovi.
Vuk samotnjak i Prokleto blago su prosjek, Vuk je imao potencijala, ali naivni kraj ga uništi.
Hakarama se slabo sjećam, a Demone čitam sada po prvi put i ne mogu vjerovati koliko su loši.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 29/09/2018 : 10:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Bit ce Jos i losiji kako ides prema kraju
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/09/2018 : 12:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Meni je Hakaram bio razočaranje iako je dosta hvaljena ta priča.


Shvaćam te, a što ćeš, imao sam prije tu epizodu, doduše samo početak i dan danas su mi te neke scene ostale urezane u sjećanje i nikad nisam do danas saznao što je dalje bilo. Mislim da je to jedan od rijetkih slučajeva (barem dosad gdje sam stigao sa čitanjem), da osmišljavanju tog spektakularnog entrancea nije sudjelovao Mnogooki, već sami Zagor i Čiko, koristeći onaj časopis. Hakaramova sudbina jako slična kao onog lika sa početka serijala, "Strvinara".

Pročitao sinoć:

LUX 201: Plamena Lubanja (od 21 str.)
LUX 202: Crni Gospodar
LUX 203: Horda Zla (do 55 str.)

Iako nisam neki fan paralelnih svijetova, ova priča mi je dobra bila. Jako me podsjetilo na "Gospodara prstenova", Zagor u tom nekom svijetu, samo što ovdje nije bio prsten u igri, već ta "Knjiga vremena". Najsmješniji dio kad su mali ljudi vukli Čika za brkove Čiko u početku priče dosta strašljiv, kao i inače, ali u toj zemlji dosta hrabriji, čim je nonšalantno rekao kao "idemo ubit tog Morda pa idemo kući" kao da je to samo tako jednostavno.

"Horde zla", to sam sjetio odmah podatka kojeg sam prije čuo ili možda pročitao na wiki, evo citata:

quote:
Horde zla je naziv za navijačku grupu FK Sarajeva. Naziv "Horde zla" se temelji na istoimenom Zagorovom stripu.


https://bs.wikipedia.org/wiki/Horde_zla

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 02/10/2018 : 20:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
PRAVDA WANDERING FITZYJA - ZAGOR KOLOR 7

E ovo je prava zagorovska priča. Najbolji kolorac dosad, po mom mišljenju.

Giusfredi je ovdje, nakon Gospodara otoka, odradija puno bolji posao nego razvikani Marolla nakon Pobune.

Wandering Fitzy je također, nakon razočaravajućeg Specijala prikazan kako i dolikuje, a njegov odnos sa mladim Patrickom pogađa sve emocije jednog zagorovca.

Priča vrvi akcijom, dobro okarakteriziranim likovima, misterijom koja i na toliko malo stranica odiše nepredvidivošću i jezom "serijskih ubojstava" (unatoč trivijalnom motivu), i na koncu nam daje izvrsnu priču adolescentskog Zagora. Patrickov karakter tada je još neformiran, i krasi ga nezrelost, impulzivnost i tvrdoglavost, ali neumoljiv osjećaj za pravdu potlačenih je tu. Poseban naglasak stavljen je na Zagorovu sjekiru, i to mi je, uz plejadu novih, zanimljivih likova, najdraži dio epizode - naoštrena na jednoj strani za lov i obradu, a zaobljena na drugoj za obranu i razoružavanje protivnika - izvrsno balansirana (ovo će sigurno iritirati one koji ističu njenu nerealnost i nepraktičnost).

U svakom slučaju, kada ovo izađe kod nas, po mom mišljenju, imate se čemu radovati. Baš ono, šta bi se reklo, epizoda koja na 120 stranica pruža zabave koliko neke ne uspiju na 300.


And like that... he's gone.

Edited by - vice on 04/10/2018 16:01:08
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/10/2018 : 07:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno se slažem sa viceom. Na prvi pogled sam pomislio još jedna nepotrebna epizoda iz prošlosti, kome to treba. Onda slijedi pravo iznenađenje, odlična priča. Kvaka nije u priči već u odličnom scenariju. Ovo je najbolji dokaz da dobar autor iz ništa može da izvuče svašta. Definitivno najbolji kolorac do sada.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/10/2018 : 09:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako je stvarno tako onda će to biti veliki pomak u odnosu na 6. kolorac koji prilično propušta vodu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/10/2018 : 11:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Nikad cuo za tog gusfredia
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/10/2018 : 19:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Apsolutno se slažem sa viceom. Na prvi pogled sam pomislio još jedna nepotrebna epizoda iz prošlosti, kome to treba. Onda slijedi pravo iznenađenje, odlična priča. Kvaka nije u priči već u odličnom scenariju. Ovo je najbolji dokaz da dobar autor iz ništa može da izvuče svašta. Definitivno najbolji kolorac do sada.



Drago mi je da se slažeš sa mnom. Pretpostavljam da ovo čitaš na isti način na koji i ja. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/10/2018 : 08:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

PRAVDA WANDERING FITZYJA - ZAGOR KOLOR 7

E ovo je prava zagorovska priča. Najbolji kolorac dosad, po mom mišljenju.

Giusfredi je ovdje, nakon Gospodara otoka, odradija puno bolji posao nego razvikani Marolla nakon Pobune.

Wandering Fitzy je također, nakon razočaravajućeg Specijala prikazan kako i dolikuje, a njegov odnos sa mladim Patrickom pogađa sve emocije jednog zagorovca.

Priča vrvi akcijom, dobro okarakteriziranim likovima, misterijom koja i na toliko malo stranica odiše nepredvidivošću i jezom "serijskih ubojstava" (unatoč trivijalnom motivu), i na koncu nam daje izvrsnu priču adolescentskog Zagora. Patrickov karakter tada je još neformiran, i krasi ga nezrelost, impulzivnost i tvrdoglavost, ali neumoljiv osjećaj za pravdu potlačenih je tu. Poseban naglasak stavljen je na Zagorovu sjekiru, i to mi je, uz plejadu novih, zanimljivih likova, najdraži dio epizode - naoštrena na jednoj strani za lov i obradu, a zaobljena na drugoj za obranu i razoružavanje protivnika - izvrsno balansirana (ovo će sigurno iritirati one koji ističu njenu nerealnost i nepraktičnost).

U svakom slučaju, kada ovo izađe kod nas, po mom mišljenju, imate se čemu radovati. Baš ono, šta bi se reklo, epizoda koja na 120 stranica pruža više zabave koliko neke ne uspiju na 300.




baš me veseli takva ocijena tog kolorca!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.76 seconds. Snitz Forums 2000