forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
262 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 18/11/2018 : 20:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
Jel ima koji usporedni popis kao ovakav http://www.stripovi.com/asp/tex_popis_td.htm

čisto da vidim koliko je ludensov klasik već pokrio? Dokle to misli ići?

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 18/11/2018 : 20:16:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
^
Probaj ovde
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=3&TOPIC_ID=40049#2192116

https://www.mediafire.com/file/379qdjwlab76oyu/bonelli_spisak-2018-10-31.xlsx/file
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/11/2018 : 09:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Upravo citam Zagor 637 "Vigilanties". U uvodniku Burattini najavljuje 4.Kandraksa pod perom gostujuceg (ili gostujuce) scenariste i da ce dogadjaji vezani za to biti...veliki

Plus, u toku su pregovori da Piccinelli crta Zagora 700. A buduci da se SBE ne hvali stvarima koje nije 100% osigurala da ce se desiti, da se fanovi ne bi izneverili, mozemo se kladiti da Picinelli vec osiguran za graficki deo price

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 19/11/2018 09:31:16
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/11/2018 : 09:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Upravo citam Zagor 637 "Vigilanties". U uvodniku Burattini najavljuje 4.Kandraksa pod perom gostujuceg (ili gostujuce) scenariste i da ce dogadjaji vezani za to biti...veliki

Plus, u toku su pregovori da Piccinelli crta Zagora 700. A buduci da se SBE ne hvali stvarima koje nije 100% osigurala da ce se desiti, da se fanovi ne bi izneverili, mozemo se kladiti da Picinelli vec osiguran za graficki deo price



Pa to je već davno poznata stvar, scenarist 4. Kandraksa je Chiaverotti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 19/11/2018 09:59:20
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 19/11/2018 : 11:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Nisam imao pojma. Totalno sam off-line po pitanju foruma. Mozda pet minuta iskoristim u vozu da vidim sta je novo izaslo i prozvernjam facebookom po it.autorima i to je to. Apsolut izolacija. Samo mail za povremene poslove i viber da se cujem sa zenom ;)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 19/11/2018 11:24:27
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 19/11/2018 : 13:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
A za Pičinelija imaš 6 postova iznad.


U svakom slučaju -kad god došao, dobro dašao (nazad na forum).
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/11/2018 : 18:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote


http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zs-zs-775-776-srebrni-vodopad/906/

Jedna od onih drugačijih priča i to ju odmah diže iznad prosjeka. Da, odmah nas je osvojila simpatična Pupoljak. Zagora su dugo pisali pisci koji su se bojali Zagora prikazati u naručju neke žene tako da su ovakve priče i više nego dobrodošle. Pupoljak se i dalje spominje kao jedna od onih opcija za Zagora ako se ovaj ikad odluči oženiti. U biti je ona najrealnija opcija. Indijanka bi bila savršen izbor za jednog čovjeka iz šume. Da bi Pupoljak do kraja potvrdili, treba nam još jedna jača priča s njom kao glavnim likom. Nadam se da će se je netko sjetiti.

Ferri je priču lijepo popratio odnosno Pupoljak je u njegovoj izvedbi prekrasna. Šteta što nije imao hrabrosti, odnosno u Bonelliju nisu imali hrabrosti staviti Pupoljak na naslovnicu. Ah, Bonelli…

Iako iznad prosjeka ovu priču pomalo ubija razdoblje u kojem je nastala. Nije ovo još razdoblje u kojem se pokušavaju izbjeći klišeji tako ih ovdje još uvijek imamo. Prije svega mislim na napuhanog indijanca Brzu strelicu koji te spreman ubiti zbog nespretne šale. Ti generični napuhani indijanci koji i dalje misle da mogu pobijediti jednog Duga sa sjekirom koji je takvih napuhanaca nanizao već na stotine, su baš naporan kliše. Nož u Zagorova prsa je malo pretjerana rana ako ga misliš dan kasnije poslati u duel. Tako raniti našeg junaka „zaslužuju“ samo najveći zlikovci a ne neke tamo Mutave strelice. Mada treba priznati da je rana dobro poslužila za one nježne scene njegovanja Zagora od strane Pupoljka. Zasmetalo me i to što je u završnom obračunu s Brzom strelicom Čiko zaspao! Jebeno zaspao! Nevjerovatno je to kako svi scenaristi rade iz Čika budalu. Pa nije bio takav na početku. Zagor pa izbjegava desetak strelica petero indijanaca iz par metara udaljenosti. Nicolai je stvarno pretjerao s tim ranjavanjima (i jeftinom dramom) jer je izgledalo ko da je Pupoljak ubijena (metak direkt u leđa), a par stranica kasnije ko da joj nije ništa. Pa daj, Nicoali, ne radi se to tako.

Ali Nicoali je barem imao hrabrosti napisati nešto što je malo drugačije. Pupoljak je u centru priče od početka do kraja. Šteta što joj je na kraju naš Zagi slomio srce. Vjerojatno je to boli više od metka u leđa, ali tako je to. Zagor se još ne ženi. Ali možda u budućnosti… Pupoljak je žena koja bi bila dobar izbor za Zagora.




Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 19/11/2018 : 18:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Najnoviji set pitanja Buretu...
(samo bitna)
- da li će se vratiti Mortimer?
- Možda, postoji mogućnost za to.

- Džimi Gitara?
- Za sada nema dobre priče o njemu.

- Povratak Šejna (Prolaz izmedju milenijuma)?
- Vrlo verovatno.

- Da li će se vratiti (pojaviti) Frida?
- U Evropskoj odiseji.

- Hoće li u budućnosti biti dužih priča?
- Od nove godine kreće priča od tri ipo nastavka (Banetova), a prva priča iz Evropske odiseje ima 5 nastavaka, ali je rad dva autora.

- Kolor Zagor od Barisona?
- Najverovatnije 2020.

- Tama nad Golnorom?
- Čim Pičinino završi - verovatno 2020.

- Dužina priče o Kandraksu?
- Dve sveske.

- Razmišljate li o broju 700?
- Da - voleo bih da ga uradi Pičineli.

- Razmišljate li o proslavi 60 godina Zagora, 2021.?
- Da, naravno.







postoji mogućnost da se vrati mortimer

povratak shanea vrlo vjerojatan? to mi se sviđa. to je onaj akrobat, karizmatična faca.

banetova priča traje 3 i pol broja, znači oko 330 stranica? ako je istina, ovo je fantastična vijest pa čak i ako priča nije nešto. banetov crtež, crno bijeli, na velikoj priči. nadam se samo da ima puno šore, tu se malo tko može mjeriti s banetom a još ako je bure pogodio s pričom


kandrax samo dva broja? ma to je "čjavi", očekivanja su nepostojeća

piccinelli na 700, evo mu unaprijed
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/11/2018 : 18:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
- Razmišljate li o broju 700?
- Da - voleo bih da ga uradi Pičineli.

Baš me zanima što o ovome misli Boselli!

Edited by - solar on 19/11/2018 18:18:15
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 19/11/2018 : 19:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Nicolai je stvarno pretjerao s tim ranjavanjima (i jeftinom dramom) jer je izgledalo ko da je Pupoljak ubijena (metak direkt u leđa), a par stranica kasnije ko da joj nije ništa. Pa daj, Nicoali, ne radi se to tako.






Zar je Nikolaj to napisao?
Pa taj čovek je katastrofa za Zagora.
Onda nemoj da se čudiš tim nelogičnostima...


A da iskoristim ovo tvoje kao šlagvort...
Nedavno obnovih priču Crveni sneg - Paoluči (u saradnji sa Buretom) i Sedioli.
Scenariju zaista nemam šta da prigovorim - sve teče skoro savršeno logično i jedino mi je bilo nezgodno da priči dam veću ocenu od devetke - zbog Sediolijevog crteža, mada ovde nije bio mnogo loš (a i inače je meni draži od dosta njih, tipa: Mandjantini, Kjarola, Kazaro, Laurenti, Gramačoni, pa i Peše).
Uz Trapersku izvidnicu, još jedna od dobrih, a malo pominjanih priča.


(mada si malo oštriji u ocenjivanju od mene - vidim da imamo dosta slično mišljenje o pričama Toninelijevog perioda)
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 19/11/2018 : 19:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson




postoji mogućnost da se vrati mortimer

povratak shanea vrlo vjerojatan? to mi se sviđa. to je onaj akrobat, karizmatična faca.

banetova priča traje 3 i pol broja, znači oko 330 stranica? ako je istina, ovo je fantastična vijest pa čak i ako priča nije nešto. banetov crtež, crno bijeli, na velikoj priči. nadam se samo da ima puno šore, tu se malo tko može mjeriti s banetom a još ako je bure pogodio s pričom


kandrax samo dva broja? ma to je "čjavi", očekivanja su nepostojeća

piccinelli na 700, evo mu unaprijed





Za Mortimera važi - ako bude bilo potrebe - vratiće ga.
Bure je nešto pominjao, da nečiji leš ne mora da bude i njegov zaista (u vezi završetka poslednje priče) i podsetio na priču Čovek koji je pobedio smrt.


Takodje se radujem tako dugoj Banetovoj priči, a to govori da je cenjen u ovoj grupi crtača i da će i ubuduće dobijati značajnije storije (sem, ukoliko ga Bozeli ne mazne, po svom običaju).



Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 19/11/2018 : 19:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar


Baš me zanima što o ovome misli Boselli!





Pročitaj post od dr Patka, iznad.
Valjda njegovo mišljenje nešto znači:

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Plus, u toku su pregovori da Piccinelli crta Zagora 700. A buduci da se SBE ne hvali stvarima koje nije 100% osigurala da ce se desiti, da se fanovi ne bi izneverili, mozemo se kladiti da Picinelli vec osiguran za graficki deo price

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/11/2018 : 19:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da je Burattini u pitanju vjerujem tek kad vidim da je Piccinelli nacrtao table.
Što se tiče Patka morao bi mi navesti izvore informacija da se moja vjera u tu mogućnost pomakne sa 0%.



p.s.
quote:
A da iskoristim ovo tvoje kao šlagvort...

Rijetko što mi ide na živce kao ovaj izraz.

Edited by - solar on 19/11/2018 19:33:30
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 19/11/2018 : 19:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

S obzirom da je Burattini u pitanju vjerujem tek kad vidim da je Piccinelli nacrtao table.
Što se tiče Patka morao bi mi navesti izvore informacija da se moja vjera u tu mogućnost pomakne sa 0%.



p.s.
quote:
A da iskoristim ovo tvoje kao šlagvort...

Rijetko što mi ide na živce kao ovaj izraz.




Naveo je - epizoda Vigilantes. (Osvetnici, valjda).
Buretov uvod.


A za ovu reč - ne znam ni šta znači, znam samo u kom kontekstu se upotrebljava.
Hteo sam da bude malo neozbiljnija reč, pa...



Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/11/2018 : 19:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Naveo je - epizoda Vigilantes. (Osvetnici, valjda).
Buretov uvod.

Znači opet Burattini.
Ok, u tu mogućnost sad vjerujem 2%.
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2586 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 19/11/2018 : 20:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Hoce li Piccinelli crtati 700. broj Zagora.

De Bruyne kaze:


Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/11/2018 : 21:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Na temu Zagora je Gatusso već sve rekao:

https://www.youtube.com/watch?v=QJHUbtR0yI8
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/11/2018 : 21:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Na temu Zagora je Gatusso već sve rekao:

https://www.youtube.com/watch?v=QJHUbtR0yI8


Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 20/11/2018 : 23:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Gutrumov povratak


Neki prosek od priče.
Rauh je izvukao poprilično iz nje, ali ukupan utisak daje i crtež - a tu Sedioli teško da može da pomogne.
Čitljivo, nije da se zeva tokom čitanja.



Sablasti za Diging Bila


E, ovo je već nešto drugo.
Marola jako dobar, Bizi odličan.
Ne - Bizi standardno fenomenalan.
Kada dobru priču odradi ekstra crtač - onda ona dobije dodatni kvalitet.
Čini mi se da je pravi okvir za nju bio Specijal, jer joj nedostaje tih 30-tak strana, da se još bolje upotrebe likovi koje je Marola uvukao u priču.
Tu pre svega mislim na trojku koju predvodi ženski lik.

Marola i ovde priču nabija dogadjajima, sve se dosta brzo odvija, nema uvoda - odmah idemo na akciju, a posle u par rečenica objasni šta je bilo dotle,...
Za sada jako dobar scenarista i željno iščekujem njegove nove radove









Edited by - Kontrast 2 on 20/11/2018 23:48:56
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/11/2018 : 23:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kod mene obrnuto, kolorac o Guthrumu puno bolji nego ovaj o Digging Billu.
Marolla za sada ništa posebno nije pokazao, jedan pucanj u prazno i jedna solidna priča zamaskirana količinom akcije (Pobuna u Hellgateu).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 21/11/2018 : 11:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Masimo Gamberi i Luka Đorđi:


Edited by - delboj on 21/11/2018 11:10:53
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 21/11/2018 : 23:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Tajna Druida



Ocena: 6 do 7
(tu do proseka).
Ova priča je prava misterija.
Ali ne zbog sadržaja - već zbog načina crtanja.
Kao da je zamišljena kao dvodelna redovna epizoda, a onda naknadno produžena na 286 strana.
Ili, bar tako deluje.
Deluje da je prvih 85-87 strana dodato, kao i nekoliko strana na kraju, tako da priča kao da ima dva završetka (bar kada je reč o sudbini jedne od junakinja).
Dodatni dokaz su po jedan kaiš i jedna vinjeta (očajno odradjeni) na dva mesta u stripu - kao da je popunjen kaiš koji sadrži naziv (odnosno objašnjenje prethodne epizode), a vinjetom napravljena spona sa nerednom vinjetom.
Takav slučaj je na 117 strani, a onda na 211 (oba puta je kvalitet tih vinjeta dosta lošiji od narednih).
211 - 117 = 94 strane, tačno onoliko koliko ima redovna sveska.
E, sad... ostaje samo 78 strana do kraja, ali i tu imamo nekoliko strana i vinjeta ubačenih (npr. od 256-260 su čudne, ni tamo ni ovamo, na 261. zadnji kaiš, 262 cela, do 269 čudno (možda samo žurba), 271. ...) , tako da je to i manje od tog broja.
Dakle - nedostaje još strana za drugu redovnu svesku...
Tu uskaču strane od 90-116 ( ne znam da li sve, ili koju stranu i ranije treba uračunati) s tim što su vinjete 3. i 4. na 105 strani i prvi kaiš na 106. ubačeni kao spona na dodatak o sukobu sa onom četvoročlanom bandom iz tog dela stripa.
Prava papazjanija...

I šta može da od takvog seckanja, lepljenja, dodavanja, premeštanja, ...ispadne?
Ništa dobro.
Taj (očigledno) dodati deo je Toričeli odradio u šestoj brzini (preko q...), toliko loše da izgleda kao da je crtao neki početnik, što sigurno ne doprinosi podizanju kvaliteta priče, koja je pretrpela sve nabrojano u prethodnoj rečenici.
Dobar primer kako ne treba raditi i nauk glavnom uredniku da - ili priče ostavi onakvima kakve jesu, ili ih nemoj objavljivati.
Nažalost, ovo je samo jedan u moru primera, u novije vreme.
Već sam pisao o situaciji sa storijom Osvetnici.
(najpre predviđena kao jednopuc, pa prepravljena za Kolorac (kada su promenjeni likovi i ubačeni oni iz Močvare robijaša),pa dodato još 10 strana za popunu do 94 strane sa trećim delom najnovijeg Tandermena i Markusa).
Što se grbo rodi - vreme ne ispravi.

Samo čudovište-zver je preterano nakićeno.
One kljove divlje svinje deluju kao potpuno nepotrebne i mnogo bi bolje izgledalo bez njih (kao što je Pičineli i uradio na naslovnoj strani).
Šteta što nikada nećemo saznati kako je Dzamberleti zamislio priču u originalu - možda bi izgladala mnogo bolje.

Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 22/11/2018 : 10:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Zagor maxi br.8 Ratnici (Burattini, Prisco)



Lijepo složena priča, izvrstan neprijatelj Kaimakan koji je "čisti crvenokožac"- ili mi ili oni. Njegova mržnja prema stranom faktoru (bijelcima) je iskonska, njegova mržnja je vid njegove snage, lišena slijepih vjerovanja, predrasuda i zabluda. U svakom svijetu stao bih uz njegov bok, osim u svijetu u kojem postoji Zagor- Te- Nay.

Priscu sitna zamjerka jer nije bio dovoljno krvoločan.

Scenarij: 9/10
Crtež: 9/10
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/11/2018 : 13:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Zagor maxi br.8 Ratnici (Burattini, Prisco)



Lijepo složena priča, izvrstan neprijatelj Kaimakan koji je "čisti crvenokožac"- ili mi ili oni. Njegova mržnja prema stranom faktoru (bijelcima) je iskonska, njegova mržnja je vid njegove snage, lišena slijepih vjerovanja, predrasuda i zabluda. U svakom svijetu stao bih uz njegov bok, osim u svijetu u kojem postoji Zagor- Te- Nay.

Priscu sitna zamjerka jer nije bio dovoljno krvoločan.

Scenarij: 9/10
Crtež: 9/10


baš mi drago za takvu ocjenu..
meni do sada najbolji maxi..ili bar u top 3!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 22/11/2018 : 21:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
I meni je taj ako ne najbolji, onda među 2... Sjajan, sjajan Bure, odličan Zagor, a bez svemiraca, Aladinove lampe i dinosaura... Ne znam zašto se u zadnje vrijeme toliko forsiraju nadnaravni elementi... Fali običnih priča.
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.01 seconds. Snitz Forums 2000