forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 10/01/2019 : 12:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
-SPOJLERI-



MORTIMEROVA OSVETA (Burattini, Ferri 10,10,10,9 99%)



Ovo mi je ipak malo bolje od prvog pojavljivanja. U prvoj epizodi su Mortimer i Zagor slučajno naletjeli jedan na drugog, ali ovdje Mortimer dolazi s ciljem da zapapri. Osveta Zagoru je imperativ.
Volim te priče kada je Zagor opet nevoljen u Darkwoodu. Tek premješteni zapovjednici, vojska koja ga ne poznaje. Nama dragi Tonka u problemu, a ekipa trapera se zdušno bacila na zadatak da pomogne Zagoru ispraviti krive drine.

Spletka koju je Mortimer napravio Tonki je odlična, pogotovo situacija sa Sybil u selu. To mi je možda najjači trenutak u stripu. Meni je ovo bio prvi pročitan Mortimer, nisam imala pojma tko je Sybil i zato mi je trenutak u selu bio šok. Sjećam se kako sam zinula – Koja kučka!

Dobar je i preokret, trenutak kada Mortimer shvati da su Zagor i Co. odvukli ranjenika sa sobom, nakon bitke za oslobađanje Tonke. Tu se kolo sreće okrenulo. Može on biti genijalan planer i taktičar, ali je kolo sudbine reklo svoje. U prvoj epizodi su Mortimer i ekipa ipak napravili glupost s planom željeznice i kalendarom. Zabili su autogol. Ovdje je poanta u tome da ne možeš sve predvidjeti i izračunati. Onako hladan i kao netko tko Zagora ne poznaje, nije računao na njegovo veliko pravedničko srce koje neće okrenuti leđa ranjenom čovjeku. Makar ga to dovelo i u probleme.

Mortimer mi se sviđa kao lik, a u ovoj epizodi je još bolje pokazao da je pravi manipulator. Istovremeno i okrutan. Poklao je one silne vojnike, dok su bili vezani. Sybil mu je dodatni bonus, jedina kojoj (donekle) vjeruje. Uz nju izgleda manje štur. On čak nekog voli, ima i druge interese osim sijanja zlih planova uokolo. Ona je umjetnička dušica, zaljubljena u manijaka. To je jedan baš skladan par.

Smatram da je Mortimer, već sam to i prije rekla, Burattinijevo remek djelo, veliki protivnik koji je itekako obogatio Zagorov svijet. Hvala mu na tome.

Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 10/01/2019 : 12:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson
parketari




Kako si me nasmijao. Nemoj se ljutit ako ti ukradem ovaj izraz.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 10/01/2019 : 14:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
quote:
Originally posted by grofica Varga
kad dođe neki hejter sa strane te naše razlike automatski nestanu.

Pa i nije baš tako, barem ne više. Većina je istupila rogove i zube, sklanjaju se s puta kada neko pljuje po Zagoru, eto da se ne bi nekome zamjerili. Na izborima za strip godine glasa se masovno za druge serijale. Ima toga još.

Ja recimo smatram da je totalno besmisleno uopće i pokušavati ulaziti u bilo kakve rasprave sa takvima. Zašto umarati sive stanice sa takvim individuama i potpuno razumijem ljude koji se kako si rekao "sklanjaju s puta", muđutim, imamo Mi tu i puno raspoloživih i elokventnijih "mladića" (Stinky ) da se pozabave s njima . Ja sam odrastao na Zagoru i dan danas, iako mi je skoro 52. godine u guzici i dalje mi je (uz nenadjebivih prvih 75 brojeva Alan Forda i Nathan Nevera) strip broj 1 i tako će biti zauvijek, ili bar dok moj astralni Dalen iliti moja duša ne napusti ovo vozilo.

Edit: Sretna vam svima Nova godina

Edited by - Dalen on 10/01/2019 14:22:11
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 10/01/2019 : 14:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Originally posted by Kontrast 2


- Koje će predele posetiti Zagor na E - Odiseji?
- Italiju sigurno ne; sigurni su London, Beč, Transilvanija, Istambul, Beograd.
[/quote]
Šta bi sa Samarkandom?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 10/01/2019 : 16:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pročitao PRIPOVIJESTI IZ DARKWOODA

naposljetku, strip je zadovoljio i ulazi u TREĆU kategoriju Zagora nazvanu "dobri Zagori".
nije tako izgledalo na početku. bezvezni, dosadni uvod skupa sa prvom pripovijesti o Banacku. Toninelli loš, kao u svojim starim umornim danima na Zagoru. ali onda slijedi lijepa, kenovska haha priča sa lijepim završetkom, happy endom, što je čak bolje od većine Kenovih scenarija. zatim jedna podnošljiva horor i jedna sasvim fina vestern priča. crtačka poslastica je mračna porođajna haha priča sa Zagorom kao babicom. glavna priča koja sve ovo zaokružuje, na kraju nije ni tako bedasta, jer se tu radi o iskupljenju Rufusa kroz lik njegovog sina.

o Rufusu i dime novel možda jednom drugom prilikom, jer je to izuzetno zanimljiva stvar. Burattini nije uradio sjajan posao, što ova tema nudi; ostao je standardni, ni vrit ni mimo mali Burattini sa svojim standardnim srednjeklasnim izvedbama. dime novel i Zagor su tema za veće kapacitete, za Bosellija.
također, nepoklapanje je da horor priču crta Sedioli, a porođajna priča je s pravom mračnom atmosferom. umjesto obratno.
lajt darknajtizacija Zagora se nastavlja pod Burattinijevom palicom, što je NEUPITNO pad (silovanja, brutalizacije karaktera itd.); s te strane, ta porođajna priča je opet jedna zbrka, a jedna takva "elementarna" priča ne smije biti straćena na puke emocionalne efekte (to je za kenovce:): zli bijeli traper - sirota indijanka žrtva - silovanje - beba. Zagor kao babica je jaka stvar, i beba mora izaći kao simbol veći od života, a ne zbrda zdola posložiti par fora i Zagora koji se tuče držeći bebu. znači, super stvar, ali ne do kraja realizirano kako Bog zapovijeda.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/01/2019 : 17:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Šta bi sa Samarkandom?

Nabrojio je samo neke od lokacija.

Edited by - solar on 10/01/2019 18:30:23
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/01/2019 : 17:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

lagano gaženje tamo na parkerovoj temi, i to s četvrt gasa

zagor je iznad parkera ko ahilej iznad terzita, u kojoj god kategoriji hoćeš

zagor je poledourisov klendathu drop ili riddle of steel

parker je kreštanje grupe jinx idem tamo gdje je sve po mom

bokte, čitam sveti brijeg i doslovno sam se naježio već tri puta koliko je to dobro. kad se zagor i vrač upilje jedan u drugog, caponeov tekst to samo zagor može, kakvi parketari



A mi smo u nekakvom boks meču ili sukobu?
Što ne dođeš međ te Kenovce da te malo razmontiraju
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/01/2019 : 17:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson


bokte, čitam sveti brijeg i doslovno sam se naježio već tri puta koliko je to dobro. kad se zagor i vrač upilje jedan u drugog, caponeov tekst to samo zagor može, kakvi parketari





Ako nisu Buratini ili Nolita onda mi ne vrijedi čitati, postaje teško mučenje.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 10/01/2019 : 18:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Džedson
parketari




Kako si me nasmijao. Nemoj se ljutit ako ti ukradem ovaj izraz.




sa zadovoljstvom, dobra naša doktorice. štoviše, iako sam namjerno upisao to ovdje, vole me i na njihovoj temi

nego, baš me zanima kakv će biti tvoj osvrt na sveti brijeg. moja reakcija je zasad instiktivna, još to nije uobličeno u nešto smisleno, neki tekst. a instinkt mi kaže da je to ta ultimativna epizoda, taj titanosaur u pred SD eri, a ne demon ludila, o kojem vrijedi više
raspredati.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/01/2019 : 18:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Džedson


bokte, čitam sveti brijeg i doslovno sam se naježio već tri puta koliko je to dobro. kad se zagor i vrač upilje jedan u drugog, caponeov tekst to samo zagor može, kakvi parketari





Ako nisu Buratini ili Nolita onda mi ne vrijedi čitati, postaje teško mučenje.



Sveti brijeg je odličan strip, čak i ako inače ne voliš Zagora
Takvog sam ga upamtio
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 10/01/2019 : 18:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
krugi, pa već sam bio i razmontirao, hvala. moje vrijeme je dragocjeno i ne mogu ponavljati deset puta. no eto, naš dobri stinky vas dobrohotno podučava.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/01/2019 : 18:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Objavili nam parketari(©Džedson) rat.
Odlično, nema ništa ljepše od dobre makljaže.

Edited by - King Warrior on 10/01/2019 18:27:28
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 10/01/2019 : 18:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson
a instinkt mi kaže da je to ta ultimativna epizoda, taj titanosaur u pred SD eri, a ne demon ludila,



to i ja kažem

i zato je Sveti brijeg na vječnoj listi, a demon ne, on je tek odličan zagor
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/01/2019 : 18:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Džedson


bokte, čitam sveti brijeg i doslovno sam se naježio već tri puta koliko je to dobro. kad se zagor i vrač upilje jedan u drugog, caponeov tekst to samo zagor može, kakvi parketari





Ako nisu Buratini ili Nolita onda mi ne vrijedi čitati, postaje teško mučenje.



Sveti brijeg je odličan strip, čak i ako inače ne voliš Zagora
Takvog sam ga upamtio



Ne sjećam se baš te epizode. Vjerujem da je bez veze. Nekakvi demoni čiribu čiriba.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/01/2019 : 18:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Objavili nam parketari(©Džedson) rat.
Odlično, nema ništa ljepše od dobre makljaže.




Pa nek netko otvori topic Ken vs Zagor i eto makljaže kad su mnogi nabrijani.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/01/2019 : 18:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Džedson


bokte, čitam sveti brijeg i doslovno sam se naježio već tri puta koliko je to dobro. kad se zagor i vrač upilje jedan u drugog, caponeov tekst to samo zagor može, kakvi parketari





Ako nisu Buratini ili Nolita onda mi ne vrijedi čitati, postaje teško mučenje.



Sveti brijeg je odličan strip, čak i ako inače ne voliš Zagora
Takvog sam ga upamtio



Ne sjećam se baš te epizode. Vjerujem da je bez veze. Nekakvi demoni čiribu čiriba.



Nemoj biti smiješan Krugeru
Bolje probaj čitati

Inače, ti si protiv fantastike u stripu, onako načelno, ili?
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/01/2019 : 18:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

krugi, pa već sam bio i razmontirao, hvala. moje vrijeme je dragocjeno i ne mogu ponavljati deset puta. no eto, naš dobri stinky vas dobrohotno podučava.



Što sad smo u fazi podučavanja vezano uz strip, opa?
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 10/01/2019 : 19:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Džedson

quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by Džedson
parketari




Kako si me nasmijao. Nemoj se ljutit ako ti ukradem ovaj izraz.




sa zadovoljstvom, dobra naša doktorice. štoviše, iako sam namjerno upisao to ovdje, vole me i na njihovoj temi

nego, baš me zanima kakv će biti tvoj osvrt na sveti brijeg. moja reakcija je zasad instiktivna, još to nije uobličeno u nešto smisleno, neki tekst. a instinkt mi kaže da je to ta ultimativna epizoda, taj titanosaur u pred SD eri, a ne demon ludila, o kojem vrijedi više
raspredati.



Obožavam tu epizodu. Rado ću je prodiskutirati s tobom. Sada ti ne želim spojlati ukoliko si još u procesu.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/01/2019 : 19:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Džedson


bokte, čitam sveti brijeg i doslovno sam se naježio već tri puta koliko je to dobro. kad se zagor i vrač upilje jedan u drugog, caponeov tekst to samo zagor može, kakvi parketari





Ako nisu Buratini ili Nolita onda mi ne vrijedi čitati, postaje teško mučenje.



Sveti brijeg je odličan strip, čak i ako inače ne voliš Zagora
Takvog sam ga upamtio



Ne sjećam se baš te epizode. Vjerujem da je bez veze. Nekakvi demoni čiribu čiriba.



Nemoj biti smiješan Krugeru
Bolje probaj čitati

Inače, ti si protiv fantastike u stripu, onako načelno, ili?



Pročitat ću je kad izađe kompletna u extra Ludensu. Kod Zagora uglavnom da, a on ima dosta te fantastike. I kod Teksa su mi te čiribu čiriba Morisko i vračevi odbojne epizode, ali srećom Teks nema toliko tih gluposti kao Zagor.
>Recimo kod Kita Telera ona sa svemircima epizoda mi se čini O.K i ona što ju je crtao Bignoti o izgubljenom samostanu Vanggog 63.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/01/2019 : 20:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by King Warrior
quote:
Originally posted by grofica Varga
kad dođe neki hejter sa strane te naše razlike automatski nestanu.

Pa i nije baš tako, barem ne više. Većina je istupila rogove i zube, sklanjaju se s puta kada neko pljuje po Zagoru, eto da se ne bi nekome zamjerili. Na izborima za strip godine glasa se masovno za druge serijale. Ima toga još.

Ja recimo smatram da je totalno besmisleno uopće i pokušavati ulaziti u bilo kakve rasprave sa takvima. Zašto umarati sive stanice sa takvim individuama i potpuno razumijem ljude koji se kako si rekao "sklanjaju s puta", muđutim, imamo Mi tu i puno raspoloživih i elokventnijih "mladića" (Stinky ) da se pozabave s njima . Ja sam odrastao na Zagoru i dan danas, iako mi je skoro 52. godine u guzici i dalje mi je (uz nenadjebivih prvih 75 brojeva Alan Forda i Nathan Nevera) strip broj 1 i tako će biti zauvijek, ili bar dok moj astralni Dalen iliti moja duša ne napusti ovo vozilo.

Edit: Sretna vam svima Nova godina




CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/01/2019 : 20:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Džedson


bokte, čitam sveti brijeg i doslovno sam se naježio već tri puta koliko je to dobro. kad se zagor i vrač upilje jedan u drugog, caponeov tekst to samo zagor može, kakvi parketari





Ako nisu Buratini ili Nolita onda mi ne vrijedi čitati, postaje teško mučenje.



Sveti brijeg je odličan strip, čak i ako inače ne voliš Zagora
Takvog sam ga upamtio



Ne sjećam se baš te epizode. Vjerujem da je bez veze. Nekakvi demoni čiribu čiriba.



Nemoj biti smiješan Krugeru
Bolje probaj čitati

Inače, ti si protiv fantastike u stripu, onako načelno, ili?



Pročitat ću je kad izađe kompletna u extra Ludensu. Kod Zagora uglavnom da, a on ima dosta te fantastike. I kod Teksa su mi te čiribu čiriba Morisko i vračevi odbojne epizode, ali srećom Teks nema toliko tih gluposti kao Zagor.
>Recimo kod Kita Telera ona sa svemircima epizoda mi se čini O.K i ona što ju je crtao Bignoti o izgubljenom samostanu Vanggog 63.



Znači, OK ti je Teleskopulos kod Telera, ali ne i fantastika u Zagoru?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/01/2019 : 20:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav Dalenu. Ziv bio i tebi sve najbolje u Novoj.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/01/2019 : 20:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Meni su recimo i najpopljuvanije epizode Zagora KUKCI UBIJAJU i ona sa ALIENOM VANZEMALJCEM...sasvim dobre.
baš da mi ogadi Zagora je Mangantini..recimo njegovi Kajuni su bili katastrofa.
više me iritira loš crtež nego priča.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 10/01/2019 : 20:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Zoroasterixx

Da. no moram priznati kako sam to davno čitao, ali to mi je bilo O.K. Kod Zagora sam volio Helingena i svemirce, vampira 600 i nekog broja, Fanta čiko, a ovo poslije bez veze i glupavo, no tad sam bio glupavi klinac kad mi je to bilo O.K. Možda je i kod MR-a/KT-a ista stvar, dječje sjećanje.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/01/2019 : 20:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Koliko vidim tebi ne leži baš nikakva fantastika
Kao vjernik, sigurno znaš da i u kršćanstvu ima stvari koje izgledaju nevjerojatno ili fantastično
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.59 seconds. Snitz Forums 2000