forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/03/2019 : 21:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by lwood
prvi put u životu da san kupija puzzle.

A di si to kupio? Kupio bi i ja da to moja žena složi u par dana. Ja sam tudum za puzzle ali moja bolja polovica je expert. Ona ove od 1000 rješava u par dana . Uglavnom su joj sve od 3000 kom.



Prika sredija. čini mi se da je neko prodava i na interliberu,al tamo nisan bija.


COLUMBO.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 02/03/2019 : 21:12:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

neće to bit tako brzo jerbo neman toliko vrimena.


Ni kod mene neće biti tako brzo, zapravo gotovo sigurno duže nego kod omiljenog ( ) kolege Iwooda.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/03/2019 : 22:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by King Warrior


Evo i rezultata za strip godine. Valjda vam je sad jasnije o čemu sam pričao.


o čemu si pričao?
ako mogu da se uključim u diskusiju.




Da, o čemu si pričao KW? I čemu to Parkerovci ovo ono. Ja sam i Zagorovac i Parkerovac, ali Parker je daleko bolji strip od Zagora.
A i zašto bi se oko tog trebale voditi dubokoumne rasprave kad je to tako jednostavno?
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/03/2019 : 22:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ken Parker nije bolji strip od Zagora, jer sve ono čime se parketari diče, ima i Zagor. Primjerice, psihološku nijansinarost i krhkost glavnog lika zbog bremena koje nosi zbog počinjenog zločina u mladosti
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/03/2019 : 23:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
To su ti nebitne usporedbe, nadodao bih se na tebe i Ken Parker i Zagor su crtali crtači, a i sudjelovali su i tekstopisci u stvaranju tih likova.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/03/2019 : 23:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Nemojte opet o tome! U fazi sam čitanja Kena kako izlazi na kiosku, pa mi svako forsiranje njegove superiornosti u odnosu na druge serijale samo radi štetu i tjera me i na nesvjesno traženje grešaka, pa na kraju rezultat može biti neobjektivan na štetu Parkera.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/03/2019 : 23:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Pa osnovni problem usporedbe Ken vs Zagor je što se Kenu traži dlaka u jajetu iliti moglo je ovako ili onako, a često zašto nije ovako ili onako. Kod Zagora je i ono što je nemoguće normalno i O.K. to je tako, a zašto? Zato što te Ken tjera na razmišljanje i proučavanje, Zagor ne, to je tako i točka, nema ovako ili onako. Zagor nema utjecaj na promišljanje, dobro ima tu opsesije, nostalgije, zabave, razigranosti ili kao već ... opuštenosti.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/03/2019 : 23:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Uh, sad me lupio stinkynizam, postajem stinkyist.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/03/2019 : 23:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

neće to bit tako brzo jerbo neman toliko vrimena.


Vjerujem da će na sljedećem IL-u bit opet te puzzle u ponudi, pa probaj dotad složit da znamo

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/03/2019 : 23:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

Uh, sad me lupio stinkynizam, postajem stinkyist.



Da, u ovom slučaju, njegova inverzija.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/03/2019 : 12:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Kruger

Uh, sad me lupio stinkynizam, postajem stinkyist.



Da, u ovom slučaju, njegova inverzija.




Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/03/2019 : 14:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by lwood

neće to bit tako brzo jerbo neman toliko vrimena.


Vjerujem da će na sljedećem IL-u bit opet te puzzle u ponudi, pa probaj dotad složit da znamo



koliko ti fali komada?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 04/03/2019 : 23:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
Baš vidjeh na Dark Horse najavljeni Black Hammer serijal od Jeff Lemira i naslovnicu gdje ekipa na uniformi ima logo koji izgleda "poznato" .





Inače, logo predstavlja mješavinu macole i ptice, valjda jer su u pitanju piloti, a strip djeluje kao mješavina Mister Noa, Zagora i Mirka i Slavka

Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12351 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/03/2019 : 22:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

koliko ti fali komada?


Nisam ja ni kupio, mislio kupit ali kolega mi javio kad je kupio da ne štima kod njega pa sam onda odustao od kupnje..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/03/2019 : 07:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by K.R.

Inače, logo predstavlja mješavinu macole i ptice, valjda jer su u pitanju piloti, a strip djeluje kao mješavina Mister Noa, Zagora i Mirka i Slavka



Obecava neviđeni trash.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/03/2019 : 08:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ne reci 2x. Mogao bi ovaj serijal Eiserna dobiti. Crnci, pederi, to vole Ameri. Pa kada je Black Panther mogao biti nominovan za Oscara, zašto ovo čudo ne bi za Eisnera.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/03/2019 : 12:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Crne suze



Ponekad se desi da termini ne mogu da se ispoštuju, u tim slučajevima se ubace fileri, epizode koje stoje u ladici i čekaju na svoj trenutak. Ne stoje one tu slučajno, većinom su slabijeg kvaliteta i služe u rezrvi za „ne dao Bog“ slučaj. Jedna od takvih epizoda je i „Crne suze“, koju su, nimalo iznenađujuće, potpisali Mignacco i Cassarovi, noćne more skoro svakog Zagijevog fana.

Mignacco se ovdje baš razmahao, napisao jednu poznatu priču, već bezbroj puta ispričanu i to sve strpao u jednu svesku. Dakle, imamo tu jednog Indijanca kojem je povrijeđen ponos od strane vojnika, on odlučuje onda uz pomoć magičnih moći da napravi pokolj, pobije sve one koji su ga ismijali i namlatili. Ta magija funkcioniše uz pomoć kose, koju je pokupio preko veze kod lokalnog brice. Vojnici umiru jedan za drugim, samo jedan ćelavi vojnik, koji neodoljivo podsjeća na legendarnog junaka iz stripa Kinga Warriora, preživljava sve to jer nema kosu na glavi. S obzirom kako se Crna Kandža, ovaj opasni vrač razmahao, mogao je smaći sve ljude na svijetu, preživjeli bi samo oni što briju glavu.

Ono što je interesantno je to što je Mignacco na ovih nekoliko desetina stranica uspio da ubaci mnogo poznatih elemenata iz Zagorovog serijala, između ostalih čak i sukob između Drunkyja i Chica, pa čak imamo i zmije otrovnice, koje su postale redovni gosti u Zagorovim avanturama u posljednjih nekoliko godina. Od maxija „Legija ubojica“, pa sve do povratka Smirnoffa i prethodne epizode „Ljudi zmije“, svako malo ovi opasni gmizavci dolaze u konflikt sa našim junakom. Ok, ova priča nije ni bila planiarana na ovom mjestu, tu se igrom slučaja našla, ali svejedeno, na te stvari bi urednik trebao da obrati pažnju. Što je previše - previše je.


Bože sačuvaj

Osim izrazito tankog i predvidljivog scenarija ovu priču krasi i užasni Cassarov crtež. Svaki put kada vidim njihove brljotine i pomislim da ne može gore, ovi fenomeni iz strip industrije me uspiju da demantuju. Znam da mnogi ljudi misle kako bi mogli da bolje crtaju od nekih profesionalnih crtača, ali u ovom slučaju sam siguran da bih mogao bolje od njih. I to nogom! Imaju još nekoliko priča u pripremi, ali vidljivo je da su u zadnje vrijeme sve manje prisutni na serijalu. Što se mene tiče, iskreno se nadam da više nikada neću ugledati njihov crtež na nekoj premijernoj epizodi. Samo da mi je znati u kojoj prostoriji čuvaju njihove priče, da platim nekom lopovu da to ukrade i zapali. Sevap bi bio.


King Warrior strikes again

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/03/2019 : 13:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Znam za to, nisam ni rekao da je Bane zakasnio.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/03/2019 : 16:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


King Warrior strikes again


Čuo sam da Cassarovi kažu kako će potpuno prestati crtati Zagora ako staviš ovu sliku u avatar.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/03/2019 : 17:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Hvala Cassarovima na omazu, ali nista od toga. :P
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 07/03/2019 : 18:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
😆
Svaka slicnost sa stvarnim osobama je zapanjujuca.
Treba tuziti Bonelli za plagiranje Brdarovih likova iz stripa!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 08/03/2019 : 09:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
bolje sto je jednobroj
ako vec tupe bar da ne razvlace na vise brojeva

mada
kad bi Bure uspeo da se sazme na jednu epizodu
ne bi imalo mesta za crtez
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/03/2019 : 07:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Gdje iskopaše tog Mignacca i Cassarove.
Neke je stvari bolje vječno ostaviti u tim njihovim ladicama.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 09/03/2019 : 09:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Da li postoji neka statistika koliko je puta dosad Zagor ranjen u serijalu i koliko je ljudi ubio?

Edited by - delboj on 09/03/2019 10:38:30
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 09/03/2019 : 10:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Pa samo desetak puta barem je dobio metak u vugla...ono, očešalo ga... plus pokoja sjekira u glavu, bad sa drveta na glavu koji je ublažio prolaz kroz grane i par padova u provalije....Samo što se tiče glave trebala bi mu izgledati kao da se češlja mikserom 😀
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.58 seconds. Snitz Forums 2000