forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 09/03/2019 : 14:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Da li postoji neka statistika koliko je puta dosad Zagor ranjen u serijalu i koliko je ljudi ubio?

premalo
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/03/2019 : 20:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Novosti iz Italije:

- Burattini neće imati veze s Zagor/Flash team-upom

- Sljedeći team-up Zagora i Dragonera predviđen je za 2021. godinu, scenarij Enochov a crtat će ni manje ni više nego Gianluigi Gregorini!

Edited by - solar on 10/03/2019 21:03:59
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/03/2019 : 22:02:17  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Zagor i Čiko na Cartoomics festivalu
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/03/2019 : 22:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo tko je čuvao Bonelli štand na Cartoomicsu...
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/03/2019 : 22:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Ni ovo drugo ne obećava.
Ali - bar će crtač biti odličan.

Da, crtež bi trebao biti izvanredan, a Enoch svakako obećava.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/03/2019 : 22:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Sve ovisi o mašti i kvaliteti scenarista.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/03/2019 : 20:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2


Jedino - da to potraje kroz nekoliko epizoda (što neće biti slučaj).


To je odlična ideja! Šest sveskica, sasvim u stilu trenutnih mini-serijala, sa dobrom pričom i ljepuškastim crtežom, tada bi se možda i mogli nečemu nadati.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/03/2019 : 22:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kakav užas pod crteža ove Crne suze, pa to bi trebali platiti onome tko kupi... Šok i nevjerica, mogu Cassarovi i gore nego što mislimo.
Moj Zagore, na što si spao.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 12/03/2019 : 18:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Propast. +1

sangue navajo
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/03/2019 : 20:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/03/2019 : 20:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 13/03/2019 : 21:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
http://www.picresize.com/#
;)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/03/2019 : 13:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nemaš brz internet?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/03/2019 : 13:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Možda je laptop od 15 incha, pa slika izgleda prevelika
Go to Top of Page

hamzik
Junior Member



Sweden
406 Posts

Member since 27/04/2012

Posted - 18/03/2019 : 13:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send hamzik a Private Message  Reply with Quote
Novi paketic stigo u Svedsku. Nakon vise od godinu dana kupujem nove Zagore a prije mjesec dana se prvi put bacio na citanje nekog stripa nakon vise od po godine pauze. Kad nastanu, te pauze su sve duze i duze ali prije ili poslje zelja se uvijek vrati. Ovo je ujedno i prvi put da drzim Piccinellijeve naslovnice u rukama. Ove tri su stvarno odlicne.

Mogu dodati da je taj strip koji sam (prvi put ikad) cito prije mjesec dana bio Dobar i los. Stoje mi brojevi na polici vec dvi godine i tek sada sam uzeo u ruke. Odlicna klasicna avantura sa vrhunskim Ferrijevim crtezom.


Edited by - hamzik on 18/03/2019 14:54:50
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/03/2019 : 19:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote


ZG EX 294/295/296a: Odabrana žrtva (SR 287/288/289a, ZS 981/982)

Broj stranica: 198

Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Michelle Pepe
Naslovnice: Gallieno Ferri

Ne, ne i ne! Ovo nije dobra epizoda! Najgore je od svega što nije toliki problem u nelogičnostima (kojih ima na bacanje), koliko u dosadnom scenariju. Stvarno sam se namučio dok sam dogurao do kraja. Završni masakr tomahawcima proteže se na čak deset stranica, ali meni nikada nije bilo napeto gledati nekakve megalomanske borbe.

Istina, ima tu i dobrih detalja. Čak cijela tema priče je odlična, ali ima ono ali! Toninelli je, uz naporan, proziran i dosadan scenarij, napisao velik broj gluposti.

Spomenut ću veće.
Gdje je samo našao Cheyenne na istočnom dijelu Sjeverne Amerike? Još je tu ubacio izgledom španjolsku misiju. Nevjerojatno, zar nisu Cheyenni i lijane dovoljni!? Sad će većina kazati da je to stvar postave priče od početaka i da se to tako treba prihvatiti. Nije istina! Kako Boselli nije prihvatio takve gluposti, već je pokušao vjerodostojno prikazati krajeve i narode kakvi su u stvarnosti? Zar nije dovoljno što Toninelli u svakoj epizodi forsira debilne lijane - više od Nolitte u samim početcima? O svim vrstama pustinja usred Darkwooda da i ne govorim!

Komična nelogičnost mi je situacija kada nam Zagor objašnjava da je napravio megafon od drveta. Alo, megafon! Čak je i pravu riječ izmislio! ;-)


Da ne ispadne da samo kudim, ima tu i dobrih elemenata.
Chicovi gegovi su nevjerojatno iritantni i glupi, ali spasio je Zagoru život, a i završno spašavanje situacije u stilu "deus ex machina" je za pohvalu. To je ta razlika između besmislene makljaže i nečeg originalnog!

Inverzija indijanskog djelovanja u stilu bijelaca, a u svrhu vraćanja starih vrijednosti je druga dobra stvar. Nadalje, suprostavljanje razrušene misije kao simbola bjelačke dominacije djelovanju Indijanaca pod zaštitom indijanskih svetih maski u staroj misiji (simbol vjerovanja bijelog čovjeka), dodatno potencira tu simboliku.
Time nas Toninelli golica da se zapitamo tko je tu u pravu.

Veliki diktator koji otvoreno govori da moraju položiti oružje i prihvatiti novi, nametnuti društveni poredak u kojoj su oni inferiorna vrsta ili pobunjenici kojima je draže časno umrijeti nego živjeti pod jarmom na svojoj zemlji?

Teorija velikog diktatora:


Jao, kakav je bio potencijal ove priče! Moj Toninelli, uz malo više mozganja, a manje hiperprodukcije mogao si napisati remek djelo s ovom temom i postavom priče, a ovako ćorak!

Po pitanju crteža, jedan od boljih Pepeovih radova! Istina, on je meni loš crtač, ali ovdje je dobro pogodio atmosferu, a i maske su upečatljive, pa čak i jezovite. Njegov najveći problem je što mu crtež uopće nema dinamiku, već su likovi kruti i ukočeni. Pogotovo to dolazi do izražaja u akcijskim scenama, kojih u ovoj epizodi ne manjka. Još kad tome pridodam loše facijalne ekspresije, pogrešne proporcije likova i perspektive općenito, onda ne može biti dobro. Naslovnice solidne, pogotovo druga.

P.S.: U recenziji je krivo stavljena jedna naslovnica. U originalu ova priča je izdana u brojevima 287, 288 i 289, pa bi trebalo zamijeniti naslovnicu broja 286 za 289. Također bilo bi zgodno staviti i naslovnice LU Extra izdanja.

Zatišje pred buru!


(priča: 7, scenarij: 2, crtež: 6, naslovnice: 7) - 52%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/03/2019 : 20:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Epizode se slabo sjećam, ali ovo Zagorovo kontempliranje haha. Ono, proljev, a simpatično.
Zagor a la Heidegger, pretumačenje čovjeka u homo fabera koji više ne vidi rijeku nego plovni put. Mislim, u pravu je Zagor. I sada kojekakva zakerala pričaju da je Zagi šumski čovjek, neobrazovan itd. A kad tamo, ovo što misli Zagor, i to u predahu, za to su Heideggeru trebale godine.

Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/03/2019 : 20:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Epizode se slabo sjećam, ali ovo Zagorovo kontempliranje haha. Ono, proljev, a simpatično.
Zagor a la Heidegger, pretumačenje čovjeka u homo fabera koji više ne vidi rijeku nego plovni put. Mislim, u pravu je Zagor. I sada kojekakva zakerala pričaju da je Zagi šumski čovjek, neobrazovan itd. A kad tamo, ovo što misli Zagor, i to u predahu, za to su Heideggeru trebale godine.





Da, odlična scena. Pravi poetični i filozovski predah pred oluju. Zato sam i stavio tu stranicu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/03/2019 : 21:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock



ZG EX 294/295/296a: Odabrana žrtva (SR 287/288/289a, ZS 981/982)

Broj stranica: 198

Scenarij: Marcello Toninelli
Crtež: Michelle Pepe
Naslovnice: Gallieno Ferri

Ne, ne i ne! Ovo nije dobra epizoda! Najgore je od svega što nije toliki problem u nelogičnostima (kojih ima na bacanje), koliko u dosadnom scenariju. Stvarno sam se namučio dok sam dogurao do kraja. Završni masakr tomahawcima proteže se na čak deset stranica, ali meni nikada nije bilo napeto gledati nekakve megalomanske borbe.

Istina, ima tu i dobrih detalja. Čak cijela tema priče je odlična, ali ima ono ali! Toninelli je, uz naporan, proziran i dosadan scenarij, napisao velik broj gluposti.

Spomenut ću veće.
Gdje je samo našao Cheyenne na istočnom dijelu Sjeverne Amerike? Još je tu ubacio izgledom španjolsku misiju. Nevjerojatno, zar nisu Cheyenni i lijane dovoljni!? Sad će većina kazati da je to stvar postave priče od početaka i da se to tako treba prihvatiti. Nije istina! Kako Boselli nije prihvatio takve gluposti, već je pokušao vjerodostojno prikazati krajeve i narode kakvi su u stvarnosti? Zar nije dovoljno što Toninelli u svakoj epizodi forsira debilne lijane - više od Nolitte u samim početcima? O svim vrstama pustinja usred Darkwooda da i ne govorim!

Komična nelogičnost mi je situacija kada nam Zagor objašnjava da je napravio megafon od drveta. Alo, megafon! Čak je i pravu riječ izmislio! ;-)


Da ne ispadne da samo kudim, ima tu i dobrih elemenata.
Chicovi gegovi su nevjerojatno iritantni i glupi, ali spasio je Zagoru život, a i završno spašavanje situacije u stilu "deus ex machina" je za pohvalu. To je ta razlika između besmislene makljaže i nečeg originalnog!

Inverzija indijanskog djelovanja u stilu bijelaca, a u svrhu vraćanja starih vrijednosti je druga dobra stvar. Nadalje, suprostavljanje razrušene misije kao simbola bjelačke dominacije djelovanju Indijanaca pod zaštitom indijanskih svetih maski u staroj misiji (simbol vjerovanja bijelog čovjeka), dodatno potencira tu simboliku.
Time nas Toninelli golica da se zapitamo tko je tu u pravu.

Veliki diktator koji otvoreno govori da moraju položiti oružje i prihvatiti novi, nametnuti društveni poredak u kojoj su oni inferiorna vrsta ili pobunjenici kojima je draže časno umrijeti nego živjeti pod jarmom na svojoj zemlji?

Teorija velikog diktatora:


Jao, kakav je bio potencijal ove priče! Moj Toninelli, uz malo više mozganja, a manje hiperprodukcije mogao si napisati remek djelo s ovom temom i postavom priče, a ovako ćorak!

Po pitanju crteža, jedan od boljih Pepeovih radova! Istina, on je meni loš crtač, ali ovdje je dobro pogodio atmosferu, a i maske su upečatljive, pa čak i jezovite. Njegov najveći problem je što mu crtež uopće nema dinamiku, već su likovi kruti i ukočeni. Pogotovo to dolazi do izražaja u akcijskim scenama, kojih u ovoj epizodi ne manjka. Još kad tome pridodam loše facijalne ekspresije, pogrešne proporcije likova i perspektive općenito, onda ne može biti dobro. Naslovnice solidne, pogotovo druga.

P.S.: U recenziji je krivo stavljena jedna naslovnica. U originalu ova priča je izdana u brojevima 287, 288 i 289, pa bi trebalo zamijeniti naslovnicu broja 286 za 289. Također bilo bi zgodno staviti i naslovnice LU Extra izdanja.

Zatišje pred buru!


(priča: 7, scenarij: 2, crtež: 6, naslovnice: 7) - 52%



pa več u to vrime Indijanci su bili brojčano slabi, vrlo slabi. pogotovo istok. nekih 100 000. USA je imala skoro 13 mil. stanovnika 1830. znači Indijanci na istoku bi činili manje od 1 % stanovništva.
Tako da Čejeni u darkwoodu nisu ništa gluplji od lijana.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 18/03/2019 : 21:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
evo neki podaci:
Within the states of Maine, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, and Virginia 2,573
The state of New York 4,820
Pennsylvania 300
North Carolina 3,100
South Carolina 300
Georgia 5,000
Tennessee 1,000
Ohio 1,877
Mississippi 23,400
Alabama 19,200
Indiana 4,050
Illinois 5,900
Territory of Michigan 29,060
Florida 4,000
105,060

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/03/2019 : 22:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

evo neki podaci:
Within the states of Maine, Massachusetts, Rhode Island, Connecticut, and Virginia 2,573
The state of New York 4,820
Pennsylvania 300
North Carolina 3,100
South Carolina 300
Georgia 5,000
Tennessee 1,000
Ohio 1,877
Mississippi 23,400
Alabama 19,200
Indiana 4,050
Illinois 5,900
Territory of Michigan 29,060
Florida 4,000
105,060



Znači, u Darkwoodu bi ih bilo oko tristotinjak!

Ma na sve smo to navikli, ali staviti Čejene u Darkwood je isto kao staviti Ruse kao žitelje Španjolske u njihovom građanskom ratu.
Mogao je tako staviti Apače, Komanče i Dakote (Sijukse)!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/03/2019 : 23:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Budući da smo se već uhvatili Čejena, pišući komentar malo sam istraživao po internetu.

Ispada da Čejeni imaju slično monoteističko vjerovanje kao kršćani. Jako slično Knjigi Postanka s manjim varijacijama na temu. Npr. Bog stvori nebo, more, ribe i ptice u 4 dana, pa onda kopno na zahtjev i uz pomoć ptica. Stvori muškarca od svog desnog rebra, a nakon što vidi da se muškarac dosađuje kao i on prije stvaranja svijeta, stvori i ženu od svog lijevog rebra...

Zanimljivo s obzirom da Čejeni nisu nikako mogli doći u doticaj s europskim i bliskoazijskim narodima. To je sve slično napisano i na sumerskim pločama. Ne treba ni spominjati da skoro svi narodi svijeta imaju biblijski potop.

Moram priznati da ovakva saznanja vesele i pojačavaju argumente vjernicima, a i pobuđuju znatiželju.

Normalno, Toninelli se nije takvim stvarima bavio u priči, već je odlučio Čejene prebaciti na drugu stranu kontinuiteta!

Vidiš Stinky (Kruger također), na kakve sve podatke čovjek naiđe čitajući "strip za malu djecu" kao što je Zagor!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/03/2019 : 09:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Inače biblijska priča o potopu je pokupljena kad su Židovi bili u babilonskom ropstvu. Izvor je ep o Gilgamešu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/03/2019 : 13:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Sve su to svemiorci zamišali i genetskim injžinjeringom stvorili čovjeka od majmuna na svoju sliku:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/03/2019 : 14:54:12  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
i nisu se baš proslavili

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.05 seconds. Snitz Forums 2000