forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/03/2019 : 17:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Burattini govori o tome da trenutačno postoje 4 priče braće Cassaro koje čame u ladici a objavljivat će se kad dođe do nepredviđenih problema sa ostalim pričama koje su u programu.
Više ni on ne taji istinu koja je svima očita.

quote:
Potrebbe, ma per il momento non è previsto. Del resto fra le storie dei Cassaro ce ne sono un paio che potrebbero figurare una come Color e una come Speciale: le sto tenendo da parte per risolvere una eventuale emergenza.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/03/2019 : 17:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Da barem neki lopov provali tu ladicu i onda onako ljut što nije pronašao novac uništi njezin cijeli sadržaj.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/03/2019 : 11:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Da, izgleda da dolaze druga vremena, nema više iživljavanja očajnih crtača. Nije mi jasno kako su neki od njih uopšte dobili posao u SBE.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 21/03/2019 : 19:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Budući da smo se već uhvatili Čejena, pišući komentar malo sam istraživao po internetu.

Ispada da Čejeni imaju slično monoteističko vjerovanje kao kršćani. Jako slično Knjigi Postanka s manjim varijacijama na temu. Npr. Bog stvori nebo, more, ribe i ptice u 4 dana, pa onda kopno na zahtjev i uz pomoć ptica. Stvori muškarca od svog desnog rebra, a nakon što vidi da se muškarac dosađuje kao i on prije stvaranja svijeta, stvori i ženu od svog lijevog rebra...

Zanimljivo s obzirom da Čejeni nisu nikako mogli doći u doticaj s europskim i bliskoazijskim narodima. To je sve slično napisano i na sumerskim pločama. Ne treba ni spominjati da skoro svi narodi svijeta imaju biblijski potop.

Moram priznati da ovakva saznanja vesele i pojačavaju argumente vjernicima, a i pobuđuju znatiželju.

Normalno, Toninelli se nije takvim stvarima bavio u priči, već je odlučio Čejene prebaciti na drugu stranu kontinuiteta!

Vidiš Stinky (Kruger također), na kakve sve podatke čovjek naiđe čitajući "strip za malu djecu" kao što je Zagor!




Da zanimljivo, mada su jos 1980 god. naucnici iz Harvarda objavili studije o pomjesanosti muslimana iz Spanije sa Chejenima i ostalim plemenima. Prije jedno 5 godina su naucno utvrdjene mnoge zanimljive cinjenice, bilo je dosta pisanja o tome i dokumentarne emisije u National Geographic itd..
Radi se o Americkim (i sjevernim i juznim i srednjim) indijancima koji su se etnicki pomijesali sa Arapskim moreplovcima iz Spanije i zapadne Afrike u godinama 900 do 1100 pa tako i o kulturnim ostacima.

Jedan od detalja kojeg sam zapamtio, po islamu Bog je Zenu stvorio od levog Adamovog rebra.
Poslacu ti na PM ako uspijem naci te dvije dokumentarne serije da ne bi ovdena isli na offtopic.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 21/03/2019 : 23:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ferri

quote:
Originally posted by Spock

Budući da smo se već uhvatili Čejena, pišući komentar malo sam istraživao po internetu.

Ispada da Čejeni imaju slično monoteističko vjerovanje kao kršćani. Jako slično Knjigi Postanka s manjim varijacijama na temu. Npr. Bog stvori nebo, more, ribe i ptice u 4 dana, pa onda kopno na zahtjev i uz pomoć ptica. Stvori muškarca od svog desnog rebra, a nakon što vidi da se muškarac dosađuje kao i on prije stvaranja svijeta, stvori i ženu od svog lijevog rebra...

Zanimljivo s obzirom da Čejeni nisu nikako mogli doći u doticaj s europskim i bliskoazijskim narodima. To je sve slično napisano i na sumerskim pločama. Ne treba ni spominjati da skoro svi narodi svijeta imaju biblijski potop.

Moram priznati da ovakva saznanja vesele i pojačavaju argumente vjernicima, a i pobuđuju znatiželju.

Normalno, Toninelli se nije takvim stvarima bavio u priči, već je odlučio Čejene prebaciti na drugu stranu kontinuiteta!

Vidiš Stinky (Kruger također), na kakve sve podatke čovjek naiđe čitajući "strip za malu djecu" kao što je Zagor!




Da zanimljivo, mada su jos 1980 god. naucnici iz Harvarda objavili studije o pomjesanosti muslimana iz Spanije sa Chejenima i ostalim plemenima. Prije jedno 5 godina su naucno utvrdjene mnoge zanimljive cinjenice, bilo je dosta pisanja o tome i dokumentarne emisije u National Geographic itd..
Radi se o Americkim (i sjevernim i juznim i srednjim) indijancima koji su se etnicki pomijesali sa Arapskim moreplovcima iz Spanije i zapadne Afrike u godinama 900 do 1100 pa tako i o kulturnim ostacima.

Jedan od detalja kojeg sam zapamtio, po islamu Bog je Zenu stvorio od levog Adamovog rebra.
Poslacu ti na PM ako uspijem naci te dvije dokumentarne serije da ne bi ovdena isli na offtopic.



Nije samo po islamu. U kršćanstvu je isto! Pretpostavljam da je riječ o Knjigi postanka, koju su preuzele sve europske religije.

Pošalji ako nađeš


Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 21/03/2019 23:27:43
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/03/2019 : 23:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Arapi u Americi? Teško.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 22/03/2019 : 01:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Arapi u Americi? Teško.



! Cudi me koliko malo ljudi zna za to. To je vec opste prihvaceno i poznato. (ista stvar kao i sa Vikinzima)

Da su Arapi dosegli u Americi to nauka vise ne spori jer ima danas vec dosta argumenata i cinjenica :

- Otkrice muslimaskog groblja u Brazilu iz XI vjeka.

- Ferdinand Kolombo (Kristoferov sin) pise da u Handurasu otac sreo pleme muslimanskih domorodaca.

- Poznati američki historičar Leo Weiner sa Harvardskog univerziteta u svoj knjizi 1920g pise da su se zapadnoafricki muslimani (i arapi i crnci) naselili Karibe i Kanadu gde su se zenili sa Algonkinima i Irokezima.

- Karta sveta Otomanskog Admirala Piri Reisa 1513 god koja je radjena prema prvoj karti sveta arapskog geografa Al-Idrizija 1154 god gde se sem Amerike nalazi i Antarktik koji je tad jos bio neotkriven zapadanom svetu!

- Kralj Malija iz Afrike 1311 god je plovio do Brazila gde je i ostao do kraja zivota.

- Spanski i Portugalski istrazivaci/moreplovci su u svojim putovanjima po svetu koristili arapske karte, tada jedine u svetu.

- Dva Kolumbova kapetana (broda Pinta i Nina) odnosno braca Janes i Alons su bili pokrsceni muslimani naslednici Marokanskog kralja Marinid.

- Kolumbo je u svojim radovima priznao da je u ponedjeljak, 21. Oktobra 1492 dok je njegov brod plovio blizu Gibara na sjeveroistočnoj obali Kube, vidio džamiju na vrhu planine!

- Indijanci Espanola (Haiti) rekli su Kolumbu da su crni ljudi bili na ostrvu prije njegovog dolaska. Kao dokaz, predstavili su Kolumbu koplja tih afričkih muslimana.

- Hernan Cortes, španski osvajač poslao je Spanskom Kralju odjecu i druge tekstilne i drvene stvari neke i ispisane arapskim jezikom koje su bile iste one koje koriste Arapi koje su koristili Karipski i Antilski domorodci.

- Hernan Cortes pise Spanskoj Kraljici da karipske djevojke dva puta godisnje ujutru u razmacima od 70 dana na svojim tjelima crtaju arapska slova slaveci, i to nose po 3 dana. (U godini ima dva Bajrama koji se slave ujutro, uvijek u razmaku od 2 mjeseca i 10 dan, to jest 70 dana i koji traju po 3 dana).


- Dr. Barry Fell (Harvard univerzitet) 1980 god. otkrio je ostatke muslimaskih gradjevina u Nevadi,Indiani,New Mexicu i Koloradu, a posebno ugravirane tekstove na arapskom jeziku kod Anasazi indijanaca!

-Postoji preko 900 imena mjesta (sela, gradova, planina, jezera, rijeka i sl.) u SAD-a (484) i Kanadi (81) i preko 300 u srednjoj i juznoj Americi koja proizlaze iz islamskih i arapskih korijena. Ta mjesta su izvorno nazvana po starosjediocima iz predkolumbijskog razdoblja. Neka od tih imena imaju sveta značenja, kao što su: Meka (Indiana), Makkah Indian tribe (Washington), Medina (Idaho), Medina(NY), Medina, Hazen (Sjeverna Dakota), cak dvije Medine (Ohio), Medina (Tennessee), Medina (Texas), Medina (Ontario), Muhamed (Illinois), Mona (Utah), Arva (Ontario) itd.. Svakako najpoznatije je ime drzave Kalifornije (ime Kalif na arapskom kralj). Pa indijaska plemena Anasazi, Makkah (Meka),Arawak, Mohikan, Nazca, Apache itd.. koji su se posebno razlikovali od drugih indijanaca u nosenju djelova odjece koja su arapskog porekla.

- Ostaci džamija i minareta sa natpisima kur’anskih ajeta danas su otkriveni u Kubi, Meksiku, Teksasu i Nevadi!


Imaj pri vidu da u srednjem veku Evropa bila u "mracno doba", i da je najrazvijenija drzava bila Arapska imperija sa sjedistem u Spaniji. I da su Kordoba i Granada bili kao danas New York, London itd.. No da ne duljim jer ide prica daleko od Zagora,ovo je ipak za svastaru.. poslacu ti u PM jedan tekst, pa ako zelis procitaj.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/03/2019 : 07:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Ne triba,jerbo ništa od toga nije znanstveno dokazano . To da je Columbo vidija nekakvu đamiju na Haitiju je sf. Šta se tiče piri reisa on je kopira još starije karte (to je baš misterij). Mislim,moguće je da je koji brod Arapa i doša do Amerike. (Uostalom ima legenda i da je cila templarska flota utekla tamo). Ali da je iko od njih ostavila neki veći trag nije.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 22/03/2019 : 17:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
Ma ja vec poslao tekst, citao sam ovo tek posle slanja.
Upravo ti kazem da je sve navedneno naucno dokazano, i spisi i ostali artifakti se nalaze po muzejima sveta od Spanije do Washingtona. A tu su i jasni fizicki ostaci groblja, natpisa i temelja gradjevina. A ima i dosta drugih stvari kao i legenda ali njih nisam napominjao jer nauka ih nije dokazala.
Da cuo sam i za Templare i mislim da je veoma moguce da su neki od njih stigli tamo.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/03/2019 : 18:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Pogledah,vidija san i prije takve teze. Sve nedokazano. Moglo se dogodit da neko ode i vrati se ko Vikinzi. Ali veći uticaj nema šansi jerbo bi se dogodilo isto šta i kod Columba. Potamanile bi ih bolesti.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/03/2019 : 10:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Par dana sam vec u prvom posjetu BG. mislio se nakrcat zagorima, a kad tamo Zagor na ulici Po 500 dinara
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
446 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 25/03/2019 : 11:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
Svrati u Darkvud. Tamo su jeftiniji.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/03/2019 : 11:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Pa to je 200 metara od hotela.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/03/2019 : 14:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Jesu jeftiniji
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 25/03/2019 : 15:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Zna li neko, dokle je "dogurao" prvi reprint italijanski "Zagor Rosso"? Do kog broja?

Edited by - hua on 25/03/2019 15:15:35
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 25/03/2019 : 15:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Nasao. Do 161
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
194 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 26/03/2019 : 13:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Mortimer: zadnji čin.

Zagor i Chico vaćaju se u Darkwood nakon pustolovine po Južnoj Americi i Antarktici (ako je tko to slučajno zaboravio, sve je, naravno, prepričano u prvom broju ove epizode, Na povratku kući) i zatiču spaljenu kolibu. Prethodio joj je dobro poznati Zagorov loš predosjećaj. Tada počne istraga. Naši junaci idu do Peabodyja u Pleasant Pointu, uz kratku digresiju s ondašnjim curama, Doney i vodopad, dr. Sand i Tabitha, Golden Baby, Fishleg, Virginia. Osim eventualno Tabithe, ostali koje je Mortimer poslao u smrt nisu imali nikakvu ulogu u Zagorovu svijetu, a stvar je od dubljeg analiziranja spasio brz tempo. Zagor spašava prijatelje i dok nas još čeka okršaj s glavnim zlikovcem sve ima smisla.

Zadnji broj, Mortimer: zadnji čin, nažalost, nije na razini. Mortimer ga čeka u napuštenoj kaznionici, sve se razvuklo dok planira i planira ubojstvo Zagora i, po običaju, Zagor je došao ne samo prije, nego ne i na način na koji je to očekivao te mu je pomrsio sve planove. U konačnici se Zagor penje vanjskom stranom kaznionice () i dolazi mu sleđa. U tom trenutku Zagor ne preza ubiti bez milosti dvojicu prerušenih vojnika koji na nišanu drže Virginiju i Chica, dok velikog masterminda Mortimera, zločinca koji je u svojim pojavljivanjima ubio gomilu ljudi, ne ubija doslovno, nego baca s vrha kaznionice u rijeku da ga ubije - vodopad. Iako je neposredno prije toga prijetio pištoljem Virginiji. Nepojmljivo i jednostavno blesavo, kakvu bismo moralnu pouku o Zagoru trebali sad izvući? On je glavni lik epizode pa ga ne smiješ neposredno ubiti, za razliku od statista?

Kako rekoh, početak epizode isti je kao i Bosellijev Hellingen, još jedan lik kojega su Burattini i Verni nedavno vratili. Također, ovo nije baš prikladan kraj Mortimera. U zatvoru ne može završiti jer će pobjeći. Pao je s vodopada, ali našli su ga i pokrili ga kamenjem. Dakle, mrtav je. Burattini je imao nelošu ideju za priču. I ona je očito lošija od svih Mortimerovih dosad, drži je samo brzina priče, a onda se u finalu grozno razvodni.

Vernijev crtež dosta je dobar, vidi se tko mu je uzor, ali nekako mu fali šarma. Svi crtači, i oni bolji i oni lošiji, imaju svoj izražaj, ovdje mi nešto fali. Možda malo kvalitetniji Zagorovi izrazi lica, kad mu nacrta usta okrenuta prema dolje, ne sviđa mi se.

Mortimera više nema. S obzirom u šta su mu se priče pretvarale, i bolje.

6/10.

I am the law.
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



532 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 27/03/2019 : 18:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock



Završni masakr tomahawcima proteže se na čak deset stranica, ali meni nikada nije bilo napeto gledati nekakve megalomanske borbe.





ova rečenica je iz moje perspektive zanimljiva, s obzirom da su takve borbe moj fetiš, i kad sam bio klinac, i sada. eto jedne stvari koja se kod mene nije mijenjala.

kako rekoh, nacrtana borba hladnim oružjem ili golim rukama odavno je moj fetiš u stripovima. što veća, duža, teža (i bolje nacrtana) - to bolje. takve borbe su neizostavni dio zagora. štoviše, kladio bih se da on ima više dvoboja iza sebe nego svi ostali bonelli likovi zajedno. čak i sam u jednom trenutku izjavljuje "iza sebe imam toliko dvoboja da mi je već pomalo slabo"

ustvari, jedini koji se mogu s njim mjeriti u kompletnom svijetu stripa, barem onom kojeg sam imao prilike čitati, su superheroji. njihovi fajtovi su veći, ruše se zgrade, nabacuju se autima...ali zapravo su često blaži od zagorovih, osim materijalne štete. često nema nokauta, a kamoli smrti. kod zagora je K.O. obavezan, a nerijetko i smrtni ishod.

conan je možda najbliži za usporediti. s tim da se on rijetko šaketa. kad je bez oružja, uglavnom se hrva.

no! nacrtani fajt ja uvijek promotrim sa dodatnom pažnjom. udarci pljušte, a likovi kao da će izletiti sa stranica. suprotno tomu, oružani sukob, puškaranje, (najtipičnije kod willera, uz legendarnu taktiku ti pucaj po njima a ja ću okružiti i doći im za leđa), je ubitačno dosadno.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/03/2019 : 19:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
legendarni dvoboj šakama ti je sa Memphisom Joeom u Zimskoj Zmiji

čini mi se da i Banda Staklenog Oka ima dobre dvoboje, koji čak podižu taj small-time, toninelijevski, uradak
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 27/03/2019 : 19:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
meni jedna od najdražih tučnjava je sa Kinezima u Carevom pečatu
kad Zagor ošamari onu malu bubu haha
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/03/2019 : 20:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Kad bi se sabralo stvarno vrijeme radnje računajući po onih nekoliko mirnih mjeseci u kojima se ništa ne dešava, koliko bi to dosad otprilike bilo? Između 100 i 200 godina?
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/03/2019 : 21:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče epskih makljaži kod Zagora, pada mi na pamet da me je kao klinca oduševio napad Žutog Zmaja na brod Honest Joea. Prva polovica stripa (Zmajevi gusari) je čista akcija. Napeto približavanja kineskih džunki i onda epski obračun na jedno 30ak-40ak stranica. Baš je bio dobar fajt. Zagor se iskazao kao veliki borac, a u pozadini sve to pratio legendarni Žuti Zmaj, koji nakon pobjede odluči regrutirati Zagora za tajni zadatak. Predlično!

Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 27/03/2019 : 21:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Što se tiče epskih makljaži kod Zagora, pada mi na pamet da me je kao klinca oduševio napad Žutog Zmaja na brod Honest Joea. Prva polovica stripa (Zmajevi gusari) je čista akcija. Napeto približavanja kineskih džunki i onda epski obračun na jedno 30ak-40ak stranica. Baš je bio dobar fajt. Zagor se iskazao kao veliki borac, a u pozadini sve to pratio legendarni Žuti Zmaj, koji nakon pobjede odluči regrutirati Zagora za tajni zadatak. Predlično!



To su ta vremena kad je Bure rasturao
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 27/03/2019 : 21:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Zlatna vremena! :)
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/03/2019 : 21:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Pada mi na pamet onaj Zagorov aperkat u onoj kišnoj mračnoj močvari na početku Osvete vudu.
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.67 seconds. Snitz Forums 2000