forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 1202

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/05/2019 : 10:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Lola Airaghi


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/05/2019 : 10:13:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Osim Alessandrija, nije taj za Zagora.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/05/2019 : 10:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Alessandro Bocci


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2019 : 12:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Bocci na USA izdanju anyone? ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/05/2019 : 18:54:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Osim Alessandrija, nije taj za Zagora.


Nemoj tako, red je da konačno vidimo kako Zagor izgleda s facom neandertalca.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/05/2019 : 19:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@wesskowaz

Sve bi ove slike trebale ići u ultimate topic.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11154 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/05/2019 : 19:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Izvinjavam se, sledeci put nece biti greske.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
194 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 23/05/2019 : 12:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Malo sam se vratio u svibanj 2018. i sjajnim posebnim Zagorima koje smo tada dobili.

Pripovijesti iz Darkwooda.

Prvo, fenomenalna naslovnica! Jedna od najmaštovitijih i najdetaljnijih u svih 25 godina Zagora u Hrvatskoj.

Drugo, pet kratkih priča ukomponiranih u jednu veću koncept je koji mi se jako svidio. I to kako su pričite različitih žanrova još je bolje.

Crteži su dobri, kao i scenariji, čitanje preleti, no u glavnoj mi se priči nije svidjela ta nepotrebna eksplozija nasilja na kraju kad Zagor i Banack potamane cijeli odred Cayuga. Tu im skidam ocjenu.

9/10.

Brod tajni.

Port Whale, netko ubija mornare broda s mračnom tajnom, Fishlega muči lokalni moćnik Dickson, a tu je i, naravno, Zagor. Malo bedasti Zagor koji ne kuži na prvu da se švercaju robovi, ali efektan i učinkovit. Baš poput Pripovijesti, i ovaj se broj brzo čita zahvaljujući pitkom štivu i ako ste gledali Amistad, ima fin uzor.

10/10.

I am the law.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 23/05/2019 : 15:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
svi popljuvali brod tajni, a meni se baš svidio.
Go to Top of Page

Gris
Starting Member



76 Posts

Member since 28/09/2015

Posted - 26/05/2019 : 15:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Gris a Private Message  Reply with Quote
Posle Maxija "Zračna banda" i redovne serije sa onim naftašima (VČ 143, 144) rekao sam sebi da ću dići ruke od Zagora. Ali kako uvek u životu kada se nešto zareknem pre ili kasnije to i poreknem, pa se ozbijno zbog toga pokajem - tako je i sa našim omiljernim junakom.

Gospodar oluja Maxi br.21

Odličnu recenziju za ovaj strip možete naći na https://www.stripovi.com/index.asp?page=review-comment&StoryID=1823 pa se ja puno neću baviti sa novom dozom razočarenja. Ovde ću samo u par reči reći nešto na marginama komentara kada je ova epizoda u pitanju:

Prvo, lik po imenu Kolin, očuh onog indijnaskog dečaka i otac poluindijanske devojčice na početku upoznavanja sa Zagorom priča kako je spasao njih dvoje, sa sada već pokojnom im kevom, i pri tom povredio nogu, kako sam kaže pogrešno uraslu kost pri čemu je zauvek ostao da šepa i teže se služi istom. Ipak , na str. 171 to mu ni malo ne smeta da lagano skoči na noge sa plovila Smuggler Jacka u vodicu kada su istu vraćali iz plićaka nakon one veštački izazvane oluje.

Drugo, u ovom stripu imamo najbrutalniju scenu (možda čak dve) kada je Zagor u pitanju. Konkretno, na str. 272 zli indijanac po imenu Maitan ili kako već brutalno kamenom udara u glavu dečaka od otprilike 10tak god starosti - dete, jebo te miš- sa namerom da ga ubije i osveti se uz reči "pseto izdajničko.." itd. Potom na str.274 vidimo još jedan udarac kamenom o glavu deteta umrljanog krvlju.

Za 50 i kusur godina izlaženja ovog strip junaka i gotovgo 30 godina koiko ga čitam nisam video brutalniju scenu (bar kada je nasilje nad decom u pitanju).

Priča 5
Scenario: 4
Crtež: 7
Naslovnice: 6

Edited by - Gris on 26/05/2019 15:59:47
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/05/2019 : 21:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Minjako,Pikato&Ričo:Zagor - Zenit 666 (Veseli četvrtak, Zagor #147)

Iako su ispunjeni skoro svi uslovi da mi ovaj jubilarac bude smeće,iz nekog razloga,on mi i nije toliko loš;ne verujem da je samo nostalgija uzrok tome,jer, iako su Sklavijeve epizode Zagora bitan detalj mog strip detinjstva,već odavno nema tih leptirića u stomaku kad se do'vatim bilo koje stare dobre epizode iz LMS/ZS epohe.Verovatno mi je u tom trenutku, kad sam čitao Zenit d nambr of d bist, prijalo da žešće putim mozak na pašu.

Pikata inače cenim,ali u boji mi je težak treš;takođe,ovih omaža koječemu mi je pun kufer u zadnje vreme.Ali kao što rekoh,neloš stripić.

Inače,Pičineli je svakako dostojan naslednik maestra.


2.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/06/2019 20:21:18
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/06/2019 : 20:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ljudi žabe / Bića iz mrtve vode (ZG EXT 298, 299 i 300)

Ovo po kvaliteti ne može u istu rečenicu s legendarnom epizodom "Tajanstvene vode". Čak je u neko doba, usprkos na prvu ruku primamljivoj tematici, postala tako dosadna da sam zaspao i malo nagnječio strip.

Najgori je dio što Zagor ne osjeća nikakav gnjev prema Verybadu a zadnjeg čovjeka-žabu poželi održati živim u okruženju u kojem neće naštetiti ljudima. Katastrofa kad se uzme u obzir divljaštvo koje je počinio u utvrdi gdje ga nije bilo briga jesu li svi ostali na životu.

Znači, prilično loša epizoda. Donatelli vrlo dobar, naslovnice su idejno mogle biti i bolje.

loading...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/06/2019 : 15:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Misteriozni pueblo



Bože dragi, šta je ovo?! Koja užasna i monotona priča, da čovjek ne povjeruje. Dakle, gdje je problem u scenariju? Imamo jednu standardnu priču, mnogo loše ispričanu. Dijalozi su smorni, tok priče nimalo interesantan, pa je Burattini još sve to razvukao kao da piše „Rat i mir“. U svom ludilu, toliko se pogubio da je napisao četiri flešbeka jedan u drugom. Da objasnim; cijela priča je u stvari jedan veliki flešbek gdje E.A.Poe prepričava avanturu. Onda u tom flešbeku jedan tip dalje prepričava u flešbeku, gdje onda još jedna osoba koristi flešbek. Mislim da je ovo svjetski rekord kada su flešbekovi u stripu u pitanju, četiri komada i to jedan u drugom, to ne znam da se ikada prije desilo. To, po mom mišljenju, normalan čovjek ne može da uradi, pogotovo ne jedan iskusni scenarista poput Burattinija. Palo mi ja na pamet da je to možda namjerno uradio, kako bi kaznio sve one koji su ga kritikovali zbog prevelike doze felšbekova u njegovim pričama. Drugo logično objašnjenje nemam.

Ovo je druga epizoda koju je nacrtao naš Bane Kerac. Dok je prva bila i više nego solidna, ova je zaista užas živi. Još gore, epizoda se proteže kroz cijele tri i po sveske, pretpostavljam da se jadni Bane napatio kao nikad prije. Kako i ne bi sa ovim smećem od scenarija. Da zlo bude veće, okruženje u priči je cijelo vrijeme kamenito, osim nekoliko scena sa početka epizode gdje se crtač mogao malo da razmaše. Zamislite taj užas, tri i po epizode, na otprilike tri stotine stranica, crtate stijene i stijene i opet stijene. Zaista mi je drago što je naš Bane upao u Zagijev tim, ali ovakvo mučenje nije zaslužio. On se zaista potrudio da ispoštuje našeg junaka, crtao je dobre kadrove, neke smo prvi put vidjeli u Zagorovim stripovima, što je zaista veliki plus da se razbije monotnija. Takođe je dobro što se na njegovim likovima vide emocije na licima, nije jedan od onih crtača koji crtaju jedan te isti izraz lica.

Nakon ove i prethodne epizode, koje zaista spadaju među top deset najgorih ikad, čovjeka zaista hvata strah kako će dalje ići sa našim junakom. Ovo ne miriše na dobro!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/06/2019 : 19:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
To je samo tvoje mišljenje, isto kao što je moje mišljenje da je Burattini ok, nije ništa specijalno ali daleko od toga što ga ti i još par ljudi želite prikazati.
Atmosfera priče mi se baš sviđa, opet različitost.
Baš ću se potruditi kada ovo izađe na našim prostorima da nabavim i pročitam da mogu komentirati.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/06/2019 : 19:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

To je samo tvoje mišljenje, isto kao što je moje mišljenje da je Burattini ok, nije ništa specijalno ali daleko od toga što ga ti i još par ljudi želite prikazati.


Jesi li procitao ovu epizodu?
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/06/2019 : 19:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Kao što možeš vidjeti iz mojeg komentara - nisam.
Više se odnosilo na Burattinija i ono malo što si opisao u vezi radnje/atmosfere u priči, tj. ne znam kako bi sročio to, mjesto radnje.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/06/2019 : 19:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pa jbga, Tonka. Procitao sam pricu i napisao ukratko, a ti skaces da ga branis bez da znas o cemu se radi.
Sto se tice Burattinija, moguce da si me zamijenio s nekim, ja mu ne skacem tek tako za vrat.
Kada napise nesto dobro, ja to kazem, kada ne, isto tako. Sve po zasluzi. Ne napadam i ne branim ga samo zato sto se zove Burattini.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14509 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 07/06/2019 : 19:43:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Kažem, više sam mislio na Burattinija. Peace King, nitko ne skače, samo kažem ono što sam primjetio još davno, uvijek si ti bio u tim nekim pričama, ali moguće da sam falio, ti si ionako uvijek tamo gdje se piše o Zagoru.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 07/06/2019 : 19:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Slazem se sa Kingom, zadnje Buretove epizode su zivi uzas.Ova zadnja je i ok u poredjenju sa Thundermanom.

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/06/2019 : 20:19:36  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Auuu King! Zar su ta Pueblo i ona sa zmijama toliko lose, u top 10 najgorih!
@SSM, meni je Thunderman i Veliki Marcus epizoda bila zabavna.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 07/06/2019 : 20:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Auuu King! Zar su ta Pueblo i ona sa zmijama toliko lose, u top 10 najgorih!
@SSM, meni je Thunderman i Veliki Marcus epizoda bila zabavna.


Ljudi zmije je odlicna epizoda. Crne suze je odron samo takav. To je prethodna epizoda.
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
942 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 07/06/2019 : 20:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Da, Rauchova prica je bila odlicna, ove prije i poslije dosta razocaravajuce. Dj, postujem tvoje misljenje ali ta prica mi je bila zivi smor. A vise od pola price prepricavanje i flasbackovi

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/06/2019 : 21:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by D.J.

Auuu King! Zar su ta Pueblo i ona sa zmijama toliko lose, u top 10 najgorih!
@SSM, meni je Thunderman i Veliki Marcus epizoda bila zabavna.


Ljudi zmije je odlicna epizoda. Crne suze je odron samo takav. To je prethodna epizoda.


A da, zaboravio sam na kratke crne suze, izgleda bas da pustis suze.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/06/2019 : 21:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SSM

Da, Rauchova prica je bila odlicna, ove prije i poslije dosta razocaravajuce. Dj, postujem tvoje misljenje ali ta prica mi je bila zivi smor. A vise od pola price prepricavanje i flasbackovi


Imao sam niska ocekivanja, pa su bila premasena.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/06/2019 : 01:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Prvih 58 godina !

15. jun 1961 - 15. jun 2019


Go to Top of Page
Page: of 1202  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.67 seconds. Snitz Forums 2000