forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/06/2019 : 14:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pročitao sam maxi LEDENE ZEMLJE
pa ne znam, valjda 6/10

nisam čitao Zagora od 20.2., kada sam pročitao Stvorenja iz tame. ovih dana sam čitao dosta stripova, s obzirom na to kako ih baš i ne čitam redovno. pročitao sam tri knjige Skalpiranih, 5 DDogova, probao čitati Propovjednika (ali nije išlo), a također sam završio 28 brojeva Blueberryja. nedavno sam i neke Kenove čitao. ah da, pročitao sam i Springville nedavno.
uglavnom, htio sam vidjeti gdje i kako sad Zagor stoji.

nakon svega, moram i dalje reći: ne vidim BITNU kvalitativnu razliku između svih tih različitih stripova. Ledene zemlje su jedan prosječni Zagor, ali čisto stripovski gledano, to je razina Skalpiranih, nešto slabije od Kena, debelo iznad Propovjednika, malo iznad Springvillea, praktički ista razina sa Blueberryjem (čitavim serijalom), puno bolje od Dogodilo se sutra DD, a slabije od Hijene.

priča je standardna, klišejizirana, jednom kad se postave stvari, puko odvijanje mehanizma. ali ovaj mehanizam je barem smislen, za razliku od onoga u Propovjedniku. sve šablone su tu: Eskimo uhvati Zagora, ali onda brblja bezveze i ispriča mu što će uraditi. naravno, ti znaš da neće to uraditi, neće mu plan uspjeti i znaš da je Eskimo glupan koji ne uči čak ni na vlastitim greškama. opet brblja, nema pribranost ni odlučnopst, makar je sve fingirano kao da ima. on odlaže osvetu, beskonačno ju odlaže, čeka Godota, kao da postoji neki specijalni trenutak kada će uživati osvetu punim plućima. ali to je iluzija i Zagor će se, naravno, osloboditi i pomrsiti mu račune. ta priča je ispričana već tisuću puta i zato ova epizoda ne može biti ništa epohalno. ali ona ostaje jedna tiha prosječnost, nešto što se može prežvakati ovako s vremena na vrijeme. ima par novosti, čisto površinskih, kozmetičkih novina: eto napokon i wolverina u Zagoru. gradi se mističnost oko te životinjice i ma kako to bilo blesavo, funkcionira.
puki efekt koji isto nije za odbaciti je zarobljeni Zagor, a čuva ga bijesni pas. nezahtjevni čitatelji obožavaju ovakve efekte (to su tarantino-momenti, Propovjednik i te gluposti), ali to je najniža razina uspješnosti neke priče. majstorske priče su one koje najobičnije stvari, svakodnevne, najbanalnije postavke koriste tako da uspostavljaju smisao koji čitatelja veže za tog junaka ili taj serijal. kada se moraju izmišljati kerifeki, znaš da je sve otišlo kvragu.

Ledene zemlje, doduše, imaju te najbanalnije stvari, ali ipak ne posloženo na značajan način. praktički je to čisto ponvaljanje, čak vraćanje u toninelijevsku eru beznačajnosti, koja je zapravo ponavljanje onih najprvih Zagora, onih bezličnih, "novinskih", kada Zagor riješava razne remetilačke faktore, pobune, gusarenje itd. upravo to "ponavljanje" osigurava relativno dobre ocjene ove epizode, jer su se mnogi našli u toj poznatosti, u najtemeljnijem zagorovskom odvijanju radnje. kažem, taj mehanizam barem valja, no, ipak je za one zahtijevnije (mene) premalo da se baš totalno pohvali.

tihi prosjek, odvijanje mehanizma, to je definitivna ocjena ove epizode.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14517 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/06/2019 : 17:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ledene zemlje

Prva stvar koju moram reći, naslovnica jako lijepa ali totalno promašena. Možda zadnjih tridesetak strana stripa je radnja na snijegu i to me malo i razočaralo.
Ništa posebno ni od priče solidno i već viđeno osim trečeg povratka Zagorovog neprijatelja. Promijenjen je i sam neprijatelj, mislim da ta promjena i nije baš dobra jer taj neprijatelj je puno opasniji da bi bio igračka u nečijim rukama. Ono što je dobro kod promjena je taktika i lukavština koja je dignuta na viši nivo.
Pojavljuju se i neki likovi od prije, Zagorovi prijatelji, meni nije sjelo najbolje, nekako usiljeno i neki od njih su tu samo nakratko predstavljeni kao da je autor malo želio igrati na nostalgiju čitatelja.
Kažem, sve skupa meni ovo izgleda dosta usiljeno i na silu ugurani neki likovi iz prošlosti.
6.5/10

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

Gris
Starting Member



76 Posts

Member since 28/09/2015

Posted - 16/06/2019 : 18:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Gris a Private Message  Reply with Quote
6/10 Čitao sam i gore priče...
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 17/06/2019 : 23:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
194 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 18/06/2019 : 15:26:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Drevno prokletstvo.

Ne volim previše magiju u Zagorovu svijetu, a ovdje mi je naslovnica bila jedan jak odbijanac od svega. Svi kolorci imaju na naslovnici lika o kojem je priča, ovdje Metrevelića nema. Šteta i jedan veliki minus.

Chicova je epizoda na početku uzela dosta prostora, silna tumačenja usred epizode pomalo zamore čovjeka, ali nužno su zlo. Kao i dosadašnji kolorci, nema tu ničega pretjerano spektakularnog, dok preokreti ukomponirani u prošlost sporednih likova Zagorova svijeta daju određeni šarm. Čak mi se i svidjela ta okrutnost bez okrutnosti (spremnost za žrtvovanje unuke, što se na kraju i ne dogodi).

Na tekst i crtež nemam zamjerki, na prijevod imam i uvijek ću imati jer jedino kod Cvitaša primjećujem veći broj tipfelera i nespretno prevedenih Chicovih poštapalica.

6/10 (da je naslovnica s Metrevelićem bilo bi 8/10).

Dodano dan poslije :

Blago iz grada duhova.

Kompanjon Dexter pušten je iz kaznionice na dan kad njegov izdajica Jess bježi, i to prema gradu duhova gdje je skriven novac od pljačke. A da bi preko pustinje stigli donde, treba im vodič. A tko je bolji od Zagora?

Dosta neloša epizoda, Jess je doista nemilosrdan, tu je i epizodica s Macallanom i njegovim lovcima. Pustinjska epizoda. Remeti je jedino sveznajući Zagor koji, eto, poznaje sve izvore i rupe u pustinji gdje se skuplja kišnica. Na naslovnici oba broja Zagor je gotovo u istom položaju, dakle, manji minus.

8/10.

I am the law.

Edited by - Terminator on 19/06/2019 14:49:58
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/07/2019 : 13:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Dosta dugačak i zanimljiv intervju sa Rauchom.

http://magazine.ubcfumetti.com/2019/07/il-mio-zagor-jacopo-rauch/
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/07/2019 : 15:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Sramežljiv taj Rauch. Dobar intervju. Sergio Bonelli je bio stvarno ljudina ako se tako ide tako ispričavati preko telefona.

I uvijek je za zanimljivo vidjeti te Rauchove vizualne scenarije:

http://magazine.ubcfumetti.com/wp-content/uploads/sites/2/2019/07/nerealiscen.jpg

http://magazine.ubcfumetti.com/wp-content/uploads/sites/2/2019/07/600scen.jpg
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 15/07/2019 : 20:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Ledene zemlje, sledio sam se.

sangue navajo
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 15/07/2019 : 20:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Dva sata u autobusu. Zagor Ledene zemlje ili Daredevil Yellow bila je deelema.

Ajd Zagoreli rekoh ipak je za autobus.

Scena kad se otkriva Eskimo je slika i prilika novog Zagora. Karikaturalno u svakom smislu.

sangue navajo
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 22/07/2019 : 12:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Pročitao danas na godišnjem odmoru Nasilje u Darkvudu. Ovo je i danas posle toliko godina odličan strip. I niko ne može da kaže da je naivan. Baš sam uživao, zadnji put sam ga davno čitao.
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 23/07/2019 : 23:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/07/2019 : 13:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Kada na kioscima?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12352 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/07/2019 : 15:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Danas svakako nije, sutra ili petak. Kad je Potrčko zaboravio stavit najavu, pa moramo "pogađat" valjda će bit bolje kad se vrati sa godišnjeg.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
194 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 24/07/2019 : 22:59:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Pobuna / Hellgate u plamenu

I nakon drugog čitanja epizoda ostaje dobra, ali... Zagor upada u Hellgate, okrutni zatvorenici, klasičan plan vođe pobunjenika da pobjegne dok drugi ginu, odličan crtež i sjajni kadrovi, mnoga poznata lica u zatvoru, sve štima. Izvrsna epizoda koja je unijela malo svježine u serijal.
Nažalost, Chicova je priča ovdje slaba karika. Ne baš uvjerljivo prati ga kako odlazi u špilju kojom bi zatvorenici trebali pobjeći, a onda ondje ne učini ništa konkretno.

9/10.

Tonkino prokletstvo

Rekao bih da se radi o klasičnoj, pomalo naivnoj epizodi u kojoj se Zagor i Tonka odlučuju na epsko putovanje da bi se prekinulo određeno prokletstvo. Na kraju se pojavljuju neki koji žele zaraditi na Tonkinu stanju i određeni medvjed, šta preočito služi da se priča produlji i bude zadnja prepreka do starca s brda.

7/10.

Sablasti za ''Digging'' Billa

Marolla i Bissi, vidi Hellgate u plamenu, donose priču o kući potopljenoj radi kontrole kompanije Weir. Ta kuća navodno skriva blago, koje je privuklo Digging Billa, a on opaku istetoviranu žensku i njezinu bandu. Zbilja dobra epizoda kolorca. Osim šta se ne razlikuje od bilo koje Digging Billove epizode, niti išta otkriva o našem lovcu na blago. Meni je to velik minus i, nažalost, propuštena prilika. Samo zbog toga

5/10.

I am the law.

Edited by - Terminator on 24/07/2019 23:00:51
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/07/2019 : 13:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Burattini&Della Monica:Zagor - Thugsi (Ludens,Zagor #127)
Burattini&Della Monica:Zagor - Prošlost fakira Ramatha (Ludens,Zagor #128)
Burattini&Della Monica:Zagor - Amajlija od žada (Ludens,Zagor #129)

Ova trodelna Zagijeva priča je pre neki dan izašla u Oda-branim pričama numero 48,Ramatova prošlost,te je pročitah shodno tom poklapanju.

Iskoristiću uvod u recenziju Inferna sa scoma da opišem zaplet:
Pustolova McQuadea na putu do Zagorove kolibe napadaju Thugsi, međutim, Zagor mu priskače u pomoć i uspijeva poraziti te fantične indijske davitelje. Nakon što je Zagoru zahvalio na pomoći, McQuade mu je rekao da je njihov zajednički prijatelj Ramath u velikoj opasnosti. Naime, Vještica Dharma je sa Kubal Singhom i skupinom zvjerskih davitelja stigla u Darkwood čak iz daleke Indije s ciljem da Ramathu oduzme tajanstvenu amajliju od žada neviđenih moći kojom bi ona mogla izazvati najmračnije čarolije. Zagor je u prošlosti imao iposla s Dharminom crnom magijom i tim više je motiviran da je spriječi u njenom sotonskom naumu!

Jako lepo zamišljeno i jako traljavo izvedeno - priča lepo počinje,Dela Monika mi je jedan od dražih crtača,ali kako radnja odmiče,Bure je sve nemaštovitiji.Šteta,moglo je ovo biti dalekooo bolje.Ovako,jako jako tanka trodelna avantura duha sa sekirom - iz mog ugla.

2/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/07/2019 : 13:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Thugsi epizoda je bolja od 99% Texovih priča.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/07/2019 : 14:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Iako ne spada u vrh serijala ona Mister No priča o Thugsima je ipak bolja od ove.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/07/2019 : 14:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Bolja jedno milijun puta - a nije ni blizu najboljih pilotovih.
Ovo je tipičan Burenko, nema pojma što bi, kako bi i kamo bi.
Ima ideju u glavi, ali je razrada na razini malog djeteta.
I beskonačno ponavljajući Tex za ovo je nedostižan san.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/07/2019 : 15:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zagor tugsi su ponizavajuci, pljuc po sred cela
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/07/2019 : 15:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Thugsi epizoda je bolja od 99% Texovih priča.


da,ako imaš deset godina.
quote:
Originally posted by DODSFERD

Iako ne spada u vrh serijala ona Mister No priča o Thugsima je ipak bolja od ove.


+1
quote:
Originally posted by Curunir

Bolja jedno milijun puta - a nije ni blizu najboljih pilotovih.
Ovo je tipičan Burenko, nema pojma što bi, kako bi i kamo bi.
Ima ideju u glavi, ali je razrada na razini malog djeteta.
I beskonačno ponavljajući Tex za ovo je nedostižan san.


+10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/07/2019 15:38:06
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/07/2019 : 15:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Texovci su poznati kao ljudi koji nemaju dobar ukus.
Zagora slabo ocjenjuju jer im je to prezahtjevno štivo, pa pljuju po nečemu što ne razumiju. Jedini Zagor kojem daju dobre ocjene su one epizode sa čistom western tematikom. Tu ne moraju mnogo da razmišljaju, samo pucačina i trkačina. Vještica Dharma je već prejak napad na njihove sive ćelije.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/07/2019 : 15:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ma ovaj zagor je debilan, nebitno sta covek cita i cime se bavi u zivotu. prosecna epizoda malog rendzera je pojam za ovaj buretov skart. a o belom tigru da ne pricamo.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/07/2019 : 16:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Baš o tome sam pisao u prethodnoj poruci.


#Izvini, kaspere, sam si se ponudio na tanjiru, nisam mogao da odolim.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/07/2019 : 16:02:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ma opusteno, ne volim ovu epizodu pa da crkem. nebuloza, mrzim je. mrzim. valjda mi je tu postalo jasno kuda zagor ide, sta li
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 25/07/2019 : 16:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ja ću takođe morati obnoviti to štivo. Malo mi je čudno ovih mojih 88%.
Moraću to malo bolje prostudirati.
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.17 seconds. Snitz Forums 2000