forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 25/08/2019 : 14:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/08/2019 : 16:07:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ako ne pratiš proceduru i stari ritual sve će biti uzaludno.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
194 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 25/08/2019 : 17:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
Ledene zemlje / Yukonski kozaci / Crni orao

Trilogija maxija odvukla je Zagora u Yukon, Aljasku i jug Kalifornije da se pozabavi Eskimom, Andrejem Kozlovim i Harryjem Goldbergom te sretne stare prijatelje Honest Joea, Alexisa Pougatchewa, princa Rezanova, Ines, Rolanda i don Lopea. Epizode same po sebi nisu nešto vrhunski, nisu na razini sjevernoameričke odiseje, sjajnog razdoblja Zagorove ere, ali nisu niti za baciti. Valja držati na oprezu zlikovce Strykera i mr. Steelea jer će se kad-tad vratiti.

8/10

Sveti brijeg

Vojnici pod zapovjedništvom satnika Flinta grade utvrdu na svetome mjestu za Indijance; odbijaju utvrdu graditi drugamo, a to će osloboditi drevno zlo. Iako je premisa epizode pomalo trashasta, te je Zagorovo duhovno putovanje prema spoznaji o tome zlu naivno i nemaštovito, epizoda mi se začudo svidjela.

9/10

Bića iz mrtve vode

Verybadov eksperiment stvaranja vojnika-žaba krenuo je loše te vojska gradi utvrdu na otoku komaraca da polovi živine. Dvije epizode zaredom s nekim nadnaravnim bićima, scena s kozom ko iz Jurskog parka i bojnik Asprey koji si, po propasti svog projekta, oduzima život.

9/10

I am the law.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 26/08/2019 : 22:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Koji kralj uvijek jedno te isto piše. Nije mi jasno zašto se ograničio isključivo na komentare ispod recenzija, neka dođe malo na forum.




Edited by - Dexters on 26/08/2019 22:58:01
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 26/08/2019 : 23:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Dobar je, sad bar nije rekao da je samo prelistao na kiosku i vratio nazad.

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 28/08/2019 : 07:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nije Zagor ništa previše drugačiji nego što je bio krajem 80-ih kad je Toninelli reciklirao more istih epizoda. Bit će da smo se mi promijenili.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 30/08/2019 : 21:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nećemo se složiti da je Bure općenito bolji od Toninellija, obojica su nedovoljno dobri scenaristi, no moj je dojam da je Toninelli toga bio svjestan i nije se prečesto "zaletio" u nešto što neće moći realizirati kako treba... Zato ima masu "običnih", ali korektnih priča... Ovaj niz do vampira, ovih nekoliko epizoda koje je potpisao Bure su nešto najgore od Zagora u zadnje vrijeme... On više ni te "obične" priče ne radi kako treba... Iako ima svjetlih točaka, daleko da nema, ali da nema Raucha, s ovakvim Buretom - propast.

Edited by - velka031 on 30/08/2019 22:00:35
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 30/08/2019 : 22:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Imam dojam da se na ovoj temi pise 90 posto vremena o butetovim promasajima. Bozelijeva svaka epizoda je mala katastrofa Ali o tome ni slova
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 31/08/2019 : 00:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Boseli nema loše priče na Zagoru jer je pisao samo ako je imao što za reći i imao je dosta slobode. Sve redom odlične i dobre priče. Sertao mi je njegova najslabija priča i ta nije loša nego je samo osrednja.

Tonineli i Buratini su morali skoro na silu pisati priče jer je trebalo nečim popuniti rupe. To im devalvira rad. Toni je tu ipak dosta lošiji. Većina priča mu je baš teška naiva. Puno lošije priče od najlošijih Buretovih.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 31/08/2019 : 00:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Rekao bi da ima i previse slobode kakve gluposti ponekad pise. Sertao Mi se naprotiv svidio, bar prvi dio. Drugi nisam citao.tonineli ima lijepih epizoda Ali nije stvorio nista novog Pa je pao u zaborav.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 09/09/2019 : 17:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Nećemo se složiti da je Bure općenito bolji od Toninellija, obojica su nedovoljno dobri scenaristi, no moj je dojam da je Toninelli toga bio svjestan i nije se prečesto "zaletio" u nešto što neće moći realizirati kako treba... Zato ima masu "običnih", ali korektnih priča... Ovaj niz do vampira, ovih nekoliko epizoda koje je potpisao Bure su nešto najgore od Zagora u zadnje vrijeme... On više ni te "obične" priče ne radi kako treba... Iako ima svjetlih točaka, daleko da nema, ali da nema Raucha, s ovakvim Buretom - propast.



Po meni, Bure ima više boljih, ali i više lošijih priča od Toninellija. Većina Toninellijevih priča je meni prosječna, sa potencijalom da budu odlične ali na kraju to sve ispadne nedorađeno, nedorečeno. A Rauch, Rauch je papiga, samo ponavlja iz šupljeg u prazno, jadna Zagoru majka ako je on budućnost serijala.

Edited by - Gru on 09/09/2019 17:08:41
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/09/2019 : 00:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Zagor Extra
265: Tajna jedne karte (od 24 str.)
266: Čovjek sjena
267: Neumoljivi Zagor (do 10 str.)

Scenarist: Giorgio Pellizzari
Crtač: Franco Donatelli

U Darkwoodu je skriveno 35 tisuća dolara u zlatu iz pljačke, mjesto lokacije tog zlata je označeno na karti koja je podijeljena na šest dijelova. Svako od tih šest ljudi ima jedan dio mape. "Čovjek sjena", tajanstveni ubojica kreće u lov na te ljude ne bili se domogao svih dijelova mape i tako došao do zlata, a Zagor i Čiko su mu na tragu..

Jedna detektivska, krimi priča. Nakon početnog humora sa Čikom i njegovom glađu, Zagor i Čiko nailaze na kolibu u kojoj se obračunavaju sa čovjekom za kojeg nešto kasnije otkriju da se radi o Pinkertonovom agentu. On objašnjava svoje pojavljivanje u Darkwoodu i cijelu tu situaciju oko skrivenog zlata. I tu kreće jedna odlična avantura, gdje nam se u priči čak pridružuju i Drunky Duck (u nešto dužem pojavljivanju nego kako smo navikli) i dobri Doc pred kraj, koji je uvijek spreman pomoći našim junacima. Meni najuzbudljiviji dio u priči jest onaj kod vodopada i kako su Zagor i Čiko jedva spasili živu glavu. Bilo je dosta napeto u tim trenucima, a Donatelli nam je sjajno dočarao tu atmosferu. Ali i Zagorov obračun sa drvosječom Kennanom koji je na prvu izgledao zaista strašan protivnik.

Zaista dobra priča, nego mi je malo umanjilo doživljaj to što sam otpočetka sumnjao na tu osobu za koju se na kraju ispostavilo da je zaista ubojica sve ostalo je odlično izvedeno, čak i sam taj kraj gdje Zagor pretpostavlja i objašnjava Čiki i Docu što se stvarno dogodilo sa mapom i novcem, mi je puno popravilo ukupni dojam.

(priča: 7, scenarij: 9, crtež: 10, naslovnica: 10) = 88%

Naslovnica "Tajna jedne karte" mi je odavno jako poznata, još iz djetinstva, pošto sam imao jedan Zagorov A4 almanah. Bio je sa tom naslovnicom, ali drugom pričom unutra ("Bledoliki odmetnici", priča sa samog početka serijala).


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6946 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 10/09/2019 : 08:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Reem:
Druga Pelizzarijeva priča i puno bolja od prve.
Slažem se da je solidna, ali scenarij je problem.

Evo ti primjeri najočitijih nelogičnosti:
- Na samom početku Zagor par kilometara od svoje kolibe naleti na drugu kolibu koju nikada nije vidio i ne zna uopće da postoji, pa ni tko tamo živi! Mislim, čovjek mu je prvi susjed!!
- Glavni negativac je bio ranjen, pa se nije baš mogao iste večeri verati po brdima odronjavajući kamenje i mostovima postavljajući dinamit, kojega se (by the way) ne može aktivirati pogotkom metka.
- Zagor je ponovno okrznut metkom u glavu i onesvješten, a za pronalaženje ljudi s popisa i mjesta njihovog boravka vjerovatno koristi kakvu meni nepoznatu aplikaciju!
- Chicovog konja je ugrizla čegruša i on je upao u provaliju baš na mjestu gdje je upao i šesti čovjek iz potjere kojeg su svi tražili! Šta ti je sreća u nesreći!!

Iz tog razloga scenarij ne bi trebao imati veću ocjenu od priče!



Link na recenziju:
https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-zs-866-867-tajna-jedne-karte/1315/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 10/09/2019 08:46:39
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/09/2019 : 08:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Aha, pročitao sam odmah sve vaše komentare i King-ovu recenziju vidio sam i te nelogičnosti što si napisao. Jedino ja možda uvijek pomiješam što je priča, a što scenarij. Zbunjuju me nekad ta dva pojma, pa sam priči dao nešto manju ocjenu jer sam stalno sumnjao na tu i tu osobu koja je zapravo i bila ubojica. A pod scenarijom sam mislio da se, između ostalog, odnosi na one (humorne) ispade Čika, pa mi se to dopalo, a bilo ih je prilično ovdje

Kao scenarij (tekst u oblačićima)
Priča - uvod, zaplet i kraj kako je izveden

Tako gledam na ta dva pojma, iako nisam siguran jel se tako treba gledat. Nisam posve to shvatio..

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 10/09/2019 09:00:26
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 10/09/2019 : 21:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Donatelli je u toj epizodi napravio veliki spojler svojim crtežom. Dalo se brzo naslutiti tko je čovijek iz sjene. Meni osobno ovo spada u osrednje priče. Ne mogu kazati da je dosadna, al mi jest malo dječja. Ima u njoj dosta naivnih senarističkih riješenja, spock je već naveo neke od njih.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/09/2019 : 21:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, ima nažalost u nekoj sceni gdje malkice vidimo friz tog i tog, odnosno već se tu može naslutit o kome se radi :( inače, ovo sve ostalo što se tiče crteža, uživancija. Čiko i njegovi izrazi - odlično!

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/09/2019 : 22:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Kao scenarij (tekst u oblačićima)
Priča - uvod, zaplet i kraj kako je izveden


Priča=Ideja, obično scenaristi naprave sinopsis na nekoliko stranica sa glavnim stvarima koje bi se u priči morale dogoditi. Taj kratki sinopsis prvo ide uredniku serijala na razmatranje i onda urednik na temelju toga odobrava ili neodobrava izradu scenarija.

Scenari je detaljna razrada Priče tj. Ideje na 96 stranica ako je u pitanju npr. epizoda Dilan Doga.


Uglavnom, nekad se dogodi da je ideja iznimno dobra i intrigantna ali je loše provedena u djelo tj. scenarij je dosadan (hrpa bespotrebnih monologa i dijaloga, fešbekova, objašnjavanja itd.) i naporan i na kraju uništi dobru ideju (vidi pod Burattini).

Edited by - solar on 10/09/2019 22:13:30
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/09/2019 : 22:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Hvala ti Solar na ovome bila mi je jednom Grofica objašnjavala ovo, pa i Spock. Valjda ću sad zapamtit

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 11/09/2019 : 10:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Da, ima nažalost u nekoj sceni gdje malkice vidimo friz tog i tog, odnosno već se tu može naslutit o kome se radi :( inače, ovo sve ostalo što se tiče crteža, uživancija. Čiko i njegovi izrazi - odlično!


U ovome se slažem. Donatelli je stvarno dobro crtao Chica i žao mi je što nikad nije nacrtao neki njegov specijal. Još uvijek pamtim neke scene iz Snježnih Sokolova kad se učio skijati.
Pogotovo u kombinaciji s Nolittom, u vremenima kada je Chicov geg bio neusiljen i dobro ukomponiran u radnju. Kombinacije s Trampyjem, nadmudrivanje s Drunkyjem... Osim toga, Donatelli je uvijek znao nacrtati nekog glupana koji će biti preveslan već na idućoj stranici, tutlave vojnike koje Zagor natambura i sličnu ekipu. Imao je smisla za karikiranje.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 11/09/2019 : 11:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Posljednja naslovnica jedna od upecatljivijih iz tog doba. Slazem se sve u vezi Donatellija - covjek broj 2 nakon Ferrija.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/09/2019 : 22:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

U ovome se slažem. Donatelli je stvarno dobro crtao Chica i žao mi je što nikad nije nacrtao neki njegov specijal. Još uvijek pamtim neke scene iz Snježnih Sokolova kad se učio skijati.
Pogotovo u kombinaciji s Nolittom, u vremenima kada je Chicov geg bio neusiljen i dobro ukomponiran u radnju. Kombinacije s Trampyjem, nadmudrivanje s Drunkyjem... Osim toga, Donatelli je uvijek znao nacrtati nekog glupana koji će biti preveslan već na idućoj stranici, tutlave vojnike koje Zagor natambura i sličnu ekipu. Imao je smisla za karikiranje.

Šteta što nije napravljen takav specijalac njegovom rukom, baš dobra ideja. Inače, podsjetila si me s tim na jedan dio iz Kingove recenzije za ovu epizodu, kad je napisao da nije znao u nekim trenucima jel čita redovnu seriju ili takav Čiko specijalac. Jer zaista je u ovoj epizodi oblilovalo njegovim gegovima, humornim ispadima, pa čak su ga opet i zeznuli (onaj Kinez) kad su mu uzeli onaj jedan dio mape.

Citat iz Kingove recenzije:

quote:
Tokom epizode sam se pitao da li je ovo jedan od Chicovih specijala ili se ipak radi o jednoj epizodi regularne serije. Totalno netipično, humorističke scene se pojavljuju na svako nekoliko stranica, kao mali predah u radnji.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/09/2019 : 14:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Stigla mi je originalna Ferrijeva tabla iz "Pećine s mumijama"! Kad uhvatim vremena moram je uokviriti i onda ide na zid.



veća rezolucija:
https://i.imgur.com/YhjPvW1.jpg
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 15/09/2019 : 17:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Odlična, svaka čast. 👍🏼
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 15/09/2019 : 17:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Lijepa tabla. Dobar izbor. ;)
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/09/2019 : 17:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
lepa tabla!

je l' ferri sve ili bar veci deo crtao ovako u kaisevima?
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.2 seconds. Snitz Forums 2000