forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/09/2019 : 17:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
je l' ferri sve ili bar veci deo crtao ovako u kaisevima?

Uvijek je crtao u kaiševima.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/09/2019 : 17:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Lijepa tabla. Dobar izbor. ;)


Namjerno sam tražio ovako nešto sa kadrovima darkvudske šume jer tu se najbolje osjeća ona čarobnost koju je samo Ferri znao izazvati.
Go to Top of Page

lmszs
Junior Member



Slovenia
426 Posts

Member since 06/01/2003

Posted - 15/09/2019 : 20:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lmszs a Private Message  Reply with Quote
nije loše Bravo za odabir.
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by nagor

Lijepa tabla. Dobar izbor. ;)


Namjerno sam tražio ovako nešto sa kadrovima darkvudske šume jer tu se najbolje osjeća ona čarobnost koju je samo Ferri znao izazvati.

Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 17/09/2019 : 09:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast Solare. Prava krasota :)

Medutim, da li su sve table na proraji ili samo odredene?
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/09/2019 : 21:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by nagor

Lijepa tabla. Dobar izbor. ;)


Namjerno sam tražio ovako nešto sa kadrovima darkvudske šume jer tu se najbolje osjeća ona čarobnost koju je samo Ferri znao izazvati.




Nisi mogao bolje opisati - čarobnost
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/09/2019 : 22:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Super, pridružujem se čestitkama.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/09/2019 : 21:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Stigla mi je originalna Ferrijeva tabla iz "Pećine s mumijama"! Kad uhvatim vremena moram je uokviriti i onda ide na zid.



veća rezolucija:
https://i.imgur.com/YhjPvW1.jpg


Solar, zaboravio sam ti i ja na ovome čestitat inače nemam praksu citirat slike, ali čisto da bude i na ovoj stranici.

Htio sam samo pitat, kako se oni uopće odluče na prodavanje tabli? Da li one budu u vlasništvu Bonellija ili dotičnih crtača koji su ih izradili pa se netko od njih odluči to prodati? Nekad vidim na aukcijama da isto ljudi prodaju table od nekih stripova.

Znam kad D.J. radi neka izdanja američkog Zagora, pa znaju pričat da ne mogu nešto naći jer su table "razbacane" kod razl. fanova, pošto se to rasprodaje valjda. Kao, teško je doći do tih sirovih skenova gdje bi izdanje bilo onda kvalitetnije.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 20/09/2019 : 21:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Takve lijepe table je uvijek dozvoljeno "citirati". :D
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/09/2019 : 22:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Htio sam samo pitat, kako se oni uopće odluče na prodavanje tabli? Da li one budu u vlasništvu Bonellija ili dotičnih crtača koji su ih izradili pa se netko od njih odluči to prodati? Nekad vidim na aukcijama da isto ljudi prodaju table od nekih stripova.

Originalne table su isključivo vlasništvo crtača i oni s njima raspolažu.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24619 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/09/2019 : 22:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Htio sam samo pitat, kako se oni uopće odluče na prodavanje tabli? Da li one budu u vlasništvu Bonellija ili dotičnih crtača koji su ih izradili pa se netko od njih odluči to prodati? Nekad vidim na aukcijama da isto ljudi prodaju table od nekih stripova.

Originalne table su isključivo vlasništvo crtača i oni s njima raspolažu.



Viđao sam i ja par ovakvih tabli i imam par sličnih, ali su to sve ovakve tipa "Šuma i neko se šeta kroz nju/Zagor i Čiko u krupnom planu". Zanima me koliko bi koštale neke upečatljive scene iz onih legendarnih epizoda, na primer borba "divova" iz Demona ludila i sl?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 20/09/2019 22:13:59
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 20/09/2019 : 22:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Takve lijepe table je uvijek dozvoljeno "citirati". :D


A nedavno smo pričali kako se "grozimo" toga, ovdje ipak možemo napravit iznimku

quote:
Originally posted by solar

Originalne table su isključivo vlasništvo crtača i oni s njima raspolažu.

Aha, nisam to uopće znao, hvala zanimalo je i neke na forum.hr u Zagor temi, pa ću im samo citirat što si pisao.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/09/2019 : 22:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by solar

quote:
Htio sam samo pitat, kako se oni uopće odluče na prodavanje tabli? Da li one budu u vlasništvu Bonellija ili dotičnih crtača koji su ih izradili pa se netko od njih odluči to prodati? Nekad vidim na aukcijama da isto ljudi prodaju table od nekih stripova.

Originalne table su isključivo vlasništvo crtača i oni s njima raspolažu.



Viđao sam i ja par ovakvih tabli i mam par sličnih, ali su to sve ovakve tipa "Šuma i neko se šeta kroz nju/Zagor i Čiko u krupnom planu". Zanima me koliko bi koštale neke upečatljive scene iz onih legendarnih epizoda, na primer borba "divova" iz Demona ludila i sl?


Ova moja je bila dvjestotinjak eura a neke starije ili "prestižnije" sigurno bi bile skuplje.
Inače moj prvi izbor je bila neka potpuno druga ali trenutačni vlasnik je nije želio prodati premda sam mu ponudio i više nego pristojnu cijenu.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24619 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/09/2019 : 22:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Znam koliko se ove "obične" table kreću, to je tu negde.

Ali meni bi bila fora da imam originalnu tablu iz Divova, Vuka samotnjaka, Terora šeste planete, Džimija gitare i sličnih epizoda, ali ne bilo koje scene, već "one" ključne i legendarne.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/09/2019 : 22:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
E pa onda moraš iskeširati, nema druge. :D
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 21/09/2019 : 14:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Odličan izbor, solare. Ugođaj Darkwoodske šume najbolje prikazuje Ferrijeve čari. To je to!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 21/09/2019 : 16:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
SPOJLERI + SPOJLERI EPIZODE TEKSAŠKI RENDŽERI



KRVNA BRAĆA (Boselli, Marchello) 9,10,9,8 92%



Kada čeljad nije bijesna, kuća nije tijesna.

Dobro je nekad svratiti na područja kao Teksas, ili ona iz epizoda Krv Apača, Dugo Putovanje... Tek tada možemo vidjeti kako je Darkwood u biti napredno mjesto u usporedbi s drugim kutcima Amerike. To je tako najviše zahvaljujući Zagoru i njegovom vjerovanju u mir. Njegovi stavovi su se proširili na plemenske poglavice, trapere i zapovjednike utvrda. Tu i tamo dođe neka usijana glava, bukne iskra, nastane požar, ali se i to riješi. Nakon ovakvih epizoda zbilja više cijenim sva ta Zagorova zalaganja, sve one ljude koji se slažu s njim i koji vjeruju da ima zemlje za sve.

Teksas je pun bijesne čeljadi. Uzavreli kotao u kojemu se gombaju Amerikanci, Meksikanci, Komanči i Komančerosi. Komanči ne daju svoju zemlju, ali su istovremeno podijeljeni na nekoliko plemena koji imaju problem oko dogovora. Meksikanci su ogorčeni na Amerikance jer su otjerani iz dijelova Teksasa koji su nekad pripadali njima. Žele to natrag. Komančerosi gledaju zaraditi na oružju i alkoholu, pa im ratno stanje paše. Amerikanci su potjerali Meksikance, sljedeći cilj su Komanči.

Svaka skupina je dobila ponekog lika koji ima svoju osobnost, uvjerenje ili motive. To je tipičan Bosellijev đir. Npr. Komanči nemaju samo Sivog Vuka, figuru vođe koji je u stanju nositi breme odlučivanja o sudbini cijelog jednog naroda. Oni također imaju i Joselita, poglavicu Quahada, koji loče po cijele dane. Vlastiti interes mu je ispred njegovog plemena, cijena mu je niska, može ga se korumpirati s bačvom nekog lošeg viskija... Uz sve to, nije tip da će pijan leći u šator, blejati u zrak i ne petljati se, nego se gura gdje mu nije mjesto. Ljubomoran je na Sivog Vuka, podmeće mu klipove, kuje mu spletke i zavjere iza leđa. A ono, ne bih mu dala ni da mi ovce čuva, a kamoli da vodi čitav jedan narod. I to narod kojemu prijeti istrebljenje!

U očima Komanča nije ni slika Sivog Vuka savršena. Vodio bi Indijance protiv Amerikanaca, a jedan od njih mu je prijatelj i krvni brat. Može li on stvarno pucati u Adama nađe li mu se na nišanu? To je adut u kojeg Joselito igra kako bi ga degradirao u očima naroda.

Meksikanci imaju Juana, vjeruje u Meksiko i povratak teritorija. Kao takav zanesenjak postane pijun u rukama običnih zaraslih i debeloguzih meksičkog bandita kojima je samo do zlata. Boselli se nije libio prikazati Houstona i Austina kao ljude premazane svim mastima. (Oba ponos i dika Teksasa, naime i danas dva grada nose njihova imena.) Krenuo je poprilično oštro s njima. Kako je strip odmicao, i Houston i Austin su poprimili dostojnije ponašanje.

Adam Crane ima zanimljivu evoluciju. Iz onog tvrdoglavog patriota, kojem su usta uvijek bila puna lijepih riječi o Amerima i Teksasu, sad postaje pun sumnje i propitkivanja vlastitih stavova. Prijateljstvo koje je razvio sa Sivim Vukom, upoznavanje Indijanaca, Zagorov utjecaj... Sve je to u njemu izazvalo promjene. Stvari između njega i njegove zaručnice postaju sve lošije. Prestaju se slagati oko tema koje se bave Teksasom i Komančima, što je vrlo bitno. Ona je i dalje tvrda, pravocrtna, Teksas joj je iznad svega, a on počinje viđati širu sliku. Očito je da nemaju više što raditi zajedno, samo bi se svađali. Cijeli njegov gradić razmišlja kao njegova zaručnica i on svojim sugrađanima sve više djeluje kao trula jabuka. Ljude koje bi Adam možda malo teže pogledao u oči su njegovi kompanjoni/suborci rendžeri. Njih je Boselli mudro ubio. Ne samo da su uklonjeni ljudi koje bi on možda uistinu izdao, nego ima razlog više za zapitati se gdje taj rat vodi. Dogodio se još jedan jezičac na vagi kada se zaljubio u Indijanku. Ako prijateljuje s njima i čak se zaljubljuje u njih, e onda mu sigurno nije lako pucati po njima. Izdati Teksas ili samog sebe?

Sivi Vuk nema kao Adam luksuz odlučivanja samo o sebi. On prvo mora ujediniti sve narode Komanča, biti njihov vođa. Prijateljstvo koje ima s Adamom, Zagorom, Chicom, tj. bijelim ljudima, je i u njemu izazvalo neke promjene. Preživjeli su zajedničku pustolovinu. On bi ispao šupak da tek tako puca u ljude koji su mu pomogli spasiti rođenu djecu. Mora biti mudar, stvari nisu crno bijele.

Pojedini komentari čitatelja kritiziraju sam kraj i to što nije došlo do prave bitke. Meni osobno, taj bang bang, Indijanci i Cowboys nije ništa posebno. Zagora nisam zavoljela zbog western tematike, nego se s vremenom dogodilo da zbog Zagora naučim uživati i u epizodama takve tematike. (Taj John Wayne, laso romani i Tex Willer su mi nešto što je dida gledao i čitao.) Bitka kao vrhunac epizode mi ne znači previše. Onaj koji je očekivao bitku, ostao je kratkih rukava.

Ja pak smatram, ukoliko bi do nje došlo, s krajem te bitke stvari ne bi završile, nego bi tek počele. Zagor bi tu trebao ostati na dulje vrijeme. Poanta je bila zadržati mir, napraviti dašak Darkwooda u Teksasu. Time je automatski opravdana Zagorova diplomatska uloga. Rekao mu je Chico „Nisi u Darkwoodu, tvoj autoritet ovdje ne vrijedi.“ U Teksasu je stvar odavno uzela maha, i bilo kakva bitka, pa čak i neko manje puškaranje, vodi do dugotrajnog i iscrpljujućeg rata. Zagor je to uspješno spriječio. Nije se on smio previše mlatiti, pucati, sjekira u čelo. Takvim činom bio bi netko tko je još i dodao ulje na vatru.
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 21/09/2019 : 19:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message  Reply with Quote
Može li mi netko reći šta je sa onim Zagor knjigama od Ludensa, došlo je do 12. broja, jel to prestalo izlaziti?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/09/2019 : 20:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mozda da pitas ovdje: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=39994&whichpage=1

To je kao sluzbena tema sto se tice tih knjiga. Iako, ne znam dal itko zna taj ritam kad i kako to izlazi..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/09/2019 : 23:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

E pa onda moraš iskeširati, nema druge. :D


Solar,imas mozda neki link odakle kupujes te table? Neke talijanske aukcije itd...
Htio bih malo vidjeti sto se trenutno nudi i za koliko.😊
Tnx

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/09/2019 : 23:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Jedan decko je pisao na dr. forumu, pa ako ti moze pomoci, citat:

quote:
Davno samo se ostavio čitanja, valjda i preko 20 godina, ali svejedno zavirim ponekad ovdje. Orginalne table su mi još uvijek zanimljive. Većina tabli su u vlasništvu privatnih kolekcionara. Mislim da je obitelj Ferri nedavno prodala zadnje orginalne naslovnice koje su imali. Nabacit ću par linkova pa možete sami viditi koliko se kreću cijene na netu ovisno o crtaču.

https://picclick.it/?q=zagor%2C+tavola

https://www.ebay.it/sch/Tavole-origi...allieno&_sop=3

https://www.comicartfans.com/searchr...llieno%20Ferri

Posljednji link je na najpoznatiju stranicu orginalnih tabli. Ovdje možete pronaći velik broj orginalnih Zagorovih naslovnica i ostalih tabli. Nekoliko kolekcionara iz Hrvatske također ima izložene svoje galerije ovdje, pa i neki crtači (Marco Verni),..


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/09/2019 : 23:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Opaa,hvala Reem,vidim ima tu materijala za kupiti,koliko kuzim neki samo kupuju te extra scene iz stripova,meni bi i samo jedna od Ferrija bila vise nego dovoljna.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12500 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 21/09/2019 : 23:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Nema na cemu, zapravo moram se zahvalit tom liku sto je danas objavio taj post, nisam ni ja znao gdje se to moze vidit ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 22/09/2019 : 02:06:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
@Solar
Dobro si kešnuo za table, mene bi bilo strah apostola veraba,morskoga i duhovnog vođe Valtera.
Dosta došu, nisam znao da su tako skupe, mene to nekako ne privlači.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 22/09/2019 : 02:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Pa to mi je prva u životu, nisam do sada ništa slično kupovao.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4809 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/09/2019 : 02:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

@Solar
Dobro si kešnuo za table, mene bi bilo strah apostola veraba,morskoga i duhovnog vođe Valtera.
Dosta došu, nisam znao da su tako skupe, mene to nekako ne privlači.




Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.76 seconds. Snitz Forums 2000