forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/11/2019 : 10:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP
Kažeš da je Jeti užasan, što mi automatski govori da će meni bit odličan Ako se sjetimo prije par dana u Mister No temi kad smo malo prokomentirali onu epizodu "Eldorado". Koja je mene scenaristički i crtački oduševila, dok je tebi s druge strane jedna od najlošijih



Sve si sam rekao, ne bih imao šta dodati.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/11/2019 : 10:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Slažem se apsolutno, ne treba se uopće sekirati i mariti za to što netko popljuva neku epizodu dok je drugome ta ista fenomenalna. Na kraju dana, bitno je kako je ta i ta osoba doživi u tom trenutku i kako se ona osjeća nakon pročitanog. Jako je bitan taj iskreni i pravi osjećaj. A sad kako su je drugi doživjeli, to je njihova stvar. Iako respect prema drugima i njihovom mišljenju.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 02/11/2019 : 15:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Zagor tribina sa Lucca comicsa

- u pripremi je izdanje "I sono Cico" koje će sadržavati sve najbolje Čikove gegove koji su objavljeni u prvih 10 godina redovne serije
- također se priprema izdanje (poput onog Teksovog) u suradnji sa "Gazzettom dello sport" klasičnih Zagorovih priča u koloru
- Burattini kaže da je mini-serijal "Korijeni" bio uspješan što se tiče prodaje
- novu striscia-kaiš seriju crtaju Di Vitto (olovka) i Della Monica (tuš)
- Anna Lazzarini biti će treća žena koja će crtati Zagora a Burattini joj je tijekom same tribine rekao: "nadamo se da te neće Boselli oteti da crtaš Teksa"!
- nerazdvojni duo Burattini&Kerac rade na novom kolorcu koji izlazi sljedeće ljeto a protagonist će biti Dranki Dak!

Edited by - solar on 03/11/2019 18:58:32
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/11/2019 : 18:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Bane i njegov crtež također su bili tema na Zagor tribini Lucca comicsa
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 08/11/2019 : 14:42:38  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Izdanje (poput onog Teksovog) u suradnji sa "Gazzettom dello sport" klasičnih Zagorovih priča u koloru a kreće u 12. mjesecu

Edited by - solar on 08/11/2019 14:43:30
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/11/2019 : 00:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarist: Marcello Toninelli
Crtač: Franco Donatelli

Zagor Extra
272: Žrtveni hram (od 76 str.)
273: Grabežljivci iz Vražje doline
274: Vladar ponora

Ideja sa zatvorom i "Vražjom dolinom" mi je bila super. Baš sam uživao ovdje. Znam da mnogi ne vole Toninellija, ali po meni je ovdje dosta dobro odradio posao. Klasični uvod sa Čikom i Trampyem, ovaj put smo imali tzv. "izum stoljeća", stroj za pranje suđa. Izvrsno! Mislio sam da ce Čiko uzet tanjur, a izbaciti van šalicu :D Ipak je bilo nešto drugo. Čika otimaju i Zagor opet mora u akciju, ali ovaj put na nepoznati teritorij među najokrutnije zločince! Taj dio u "Vražjoj dolini" isto dosta zanimljiv, Zagor je uspio upoznati sve tri skupine zatvorenika za vrijeme svog boravka tamo i naći na kraju ono sto je tražio. Iako sam se već bio pomirio da neće naći tu osobu, budući da se ta potraga prilično otegla. Kraj isto dobar, drago mi je da je Zagor otišao balonom, da nije sudjelovao sa zatvorenicima u pokušaju bijega. Samo mala zamjerka na kraju, kad je glavni odgovorni za otmicu Čika stradao od onog kanibala, pa njegovi ljudi jednostavno otišli, nisu ni pokušali srediti naše junake. Ali opet, možda su bili zgroženi samim tim događajem kanibalizma kojem su prisustvovali, u šoku i jednostavno bili sretni što su izvukli živu glavu. Donatelli izvrstan, majstor za prikazivanje emocije kod likova. Obožavam njegovog Zagora i svaki put uživam u njegovom crtežu.

(priča: 8, scenarij: 9, crtež: 10, naslovnica: 10) = 91%



"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 09/11/2019 00:40:16
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 09/11/2019 : 23:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Jedna od priča iz tog vremena kojoj godine sve bolje stoje... Slijedeća takva bi mogla biti Graničari...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 10/11/2019 : 22:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Baš to, nije ju nimalo vrijeme pregazilo

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 11/11/2019 : 21:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote


Scenarist: Marcello Toninelli
Crtač: Michele Pepe

Zagor Extra
275: Bijeli pakao
276: Osveta Crne Ruke (do 53 str.)

Nova priča počinje sa novom sveskom, odmah na početku. Gledam naslovnicu i odmah se veselim, snijeg i vlak! Odmah mi je kroz glavu prošla misao da ću ovdje najvjerojatnije vidjeti dobrog inženjera Robsona. Zagor i Čiko se uputili da provjere jedno pleme, a tu je njihov stari prijatelj, inženjer Robson koji slučajno ide u tom smjeru! Naši junaci rado prihvaćaju prijevoz. Ali ubrzo u vlaku dolazi do nekih nepredviđenih situacija..

Meni je ova priča super sjela, volim vlakove i ovdje je skoro cijela priča bila na tu temu. A još snijeg, bolje nisam mogao poželjeti! Pepe je meni baš drag crtač i super je prikazao scene u snijegu, vlak, indijance.



Zagor kratkih rukava, snijeg, ledena rijeka - stvari koje su previše, ali nisu me toliko smetale. U nekim dijelovima je i imao nekakvu vrstu ogrtača dok je bio sam na snijegu. Ima dosta dobrih scena i nekih zastrašujućih, kad su ona dva vagona puna vojnika završila u provaliji! Zločinci su pokazali da se ne šale. Naslovnice su mi prekrasne! Nisu mi ništa zaspoilale, prva mi je možda dala naslutiti da će Zagor biti u sukobu sa vojskom, ali nije mi bilo ni na kraj pameti da će priča ovako izgledati. Puno stradalih u ovoj epizodi, a inženjer Robson žali za svojim vlakom. Sve u svemu, baš sam uživao ovdje, znam da možda ova epizoda ne zaslužuje visoke ocjene, a kako dati manje za epizodu koju je bilo užitak za čitati uz dosta lijep crtež.

(priča: 8, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 10) = 85%

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/11/2019 : 22:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP



Scenarist: Marcello Toninelli
Crtač: Michele Pepe

Zagor Extra
275: Bijeli pakao
276: Osveta Crne Ruke (do 53 str.)

Nova priča počinje sa novom sveskom, odmah na početku. Gledam naslovnicu i odmah se veselim, snijeg i vlak! Odmah mi je kroz glavu prošla misao da ću ovdje najvjerojatnije vidjeti dobrog inženjera Robsona. Zagor i Čiko se uputili da provjere jedno pleme, a tu je njihov stari prijatelj, inženjer Robson koji slučajno ide u tom smjeru! Naši junaci rado prihvaćaju prijevoz. Ali ubrzo u vlaku dolazi do nekih nepredviđenih situacija..

Meni je ova priča super sjela, volim vlakove i ovdje je skoro cijela priča bila na tu temu. A još snijeg, bolje nisam mogao poželjeti! Pepe je meni baš drag crtač i super je prikazao scene u snijegu, vlak, indijance.



Zagor kratkih rukava, snijeg, ledena rijeka - stvari koje su previše, ali nisu me toliko smetale. U nekim dijelovima je i imao nekakvu vrstu ogrtača dok je bio sam na snijegu. Ima dosta dobrih scena i nekih zastrašujućih, kad su ona dva vagona puna vojnika završila u provaliji! Zločinci su pokazali da se ne šale. Naslovnice su mi prekrasne! Nisu mi ništa zaspoilale, prva mi je možda dala naslutiti da će Zagor biti u sukobu sa vojskom, ali nije mi bilo ni na kraj pameti da će priča ovako izgledati. Puno stradalih u ovoj epizodi, a inženjer Robson žali za svojim vlakom. Sve u svemu, baš sam uživao ovdje, znam da možda ova epizoda ne zaslužuje visoke ocjene, a kako dati manje za epizodu koju je bilo užitak za čitati uz dosta lijep crtež.

(priča: 8, scenarij: 8, crtež: 9, naslovnica: 10) = 85%



Sve su to priče koje su obilježile moje djetinjstvo i meni je za sve njih ocjena uvijek subjektivna.
Ove epizode su izašle u ljeto 1988.
Kupio sam ih u Filp Jakovu.
Ima nelogičnosti (poput onog papira od vojnika negativca, mislim kaj si je lik moral to crtat...To me podsjeća na ono kad ubojice imaju mali notezić sa par imena ljudi koje treba koknut :D) ali ta čar djetinjstva...Ma to nem cijene

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/11/2019 : 09:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Joj Mladjo, što bi dao da sam imao te epizode prije u djetinstvu Baš ti zavidim na tome

Ovo sa papirićem.. i ja sam to pomislio, ali onda sam pomislio, možda je jednostavno zaboravio taj papirić baciti dok su kovali taj pakleni plan, a Toninelliju je taj detalj poslužio da iz razgovora Zagora i Robsona saznamo što znači taj "Hell Ditch" (paklena rupa) i da Zagor sve poveže odmah u glavi sa tim papirićem i krene na kraj voza. Ali prekasno, narednik je već odvojio vagone...

Meni je taj dio bio sjajan, uzbudljiv

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/11/2019 : 14:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Joj Mladjo, što bi dao da sam imao te epizode prije u djetinstvu Baš ti zavidim na tome

Ovo sa papirićem.. i ja sam to pomislio, ali onda sam pomislio, možda je jednostavno zaboravio taj papirić baciti dok su kovali taj pakleni plan, a Toninelliju je taj detalj poslužio da iz razgovora Zagora i Robsona saznamo što znači taj "Hell Ditch" (paklena rupa) i da Zagor sve poveže odmah u glavi sa tim papirićem i krene na kraj voza. Ali prekasno, narednik je već odvojio vagone...

Meni je taj dio bio sjajan, uzbudljiv



Ali to je baš krvav dio priče. Ne pamtim da je tak neka velika nesreća baš često u serijalu. Ok ima ih (poput one s Mandanima) ali nisu tako česte.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/11/2019 : 15:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je taj strip bio na bazi filma "rio lobo" ili "rio grande", nisam siguran..🤔

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12353 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/11/2019 : 18:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Ali to je baš krvav dio priče. Ne pamtim da je tak neka velika nesreća baš često u serijalu. Ok ima ih (poput one s Mandanima) ali nisu tako česte.

Mislio sam na onaj trenutak kad Zagor u glavi poveže sve sa tim papirićem, tu je neka vrsta drame i onda krene trčati na kraj voza, ostavljajući ostale u čudu Ali da, taj dio kasnije je zaista krvav, iako vjerojatno čitatelji tijekom čitanja samo pređu preko toga, ali kad malo zastaneš kod te scene vagona koji su završili i sjetiš se koliko je tu života otišlo Brutalno! Inženjer Robson je rekao na početku priče da je 25 vojnika koji će biti s njim u vlaku. Velika brojka koja je tragično završila, te kasnije oni indijanci koji su odletili u zrak.

quote:
Originally posted by emirem

Mislim da je taj strip bio na bazi filma "rio lobo" ili "rio grande", nisam siguran..🤔

Piše na recenziji te epizode u rubrici "zanimljivosti":

quote:
Inspiracija - film "Breakheart Pass" iz 1975. s Charlesom Bronsonom u glavnoj ulozi.



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 13/11/2019 : 00:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Zagor Specijal 31: Knjiga senki

Nakon prošlog specijala koji je scenarijski bio promašaj nad promašajima i možda najnečitljiviji Zagor koji sam ikada uzeo u ruke (a opet veoma dobro nacrtan), ovde su stvari malo drugačije. Naime, Perniola kreće interesantno i tu negde oko sredine stripa je priča i najbolja, recimo do trenutka kada se nalaze svi junaci u onoj sablasnoj kući. Nakon toga kreće razvodnjavanje i totalno banalizovanje, ne bi li se na kraju završila na najpredvidljiviji i izuzetno glup način. Dobra strana je što je priča sama po sebi većinom interesantna, pitko teče i zabavna je, a vrhunac je upravo kod sablasne kućerine kada u priču ulazi famozna knjiga senki. Nažalost to Ruso nije uspeo najbolje da predstavi, pre svega što ni tu kišu i tmurnu atmosferu nije uspeo da prenese, a sa druge strane njegovi neprirodni položaji tela i facijalne ekspresije dodatno spuštaju opšti dojam o stripu. Još jedna dobra strana je Čevejo, lik koji se priključuje Zagoru i Čiku u ovoj avanturi i prirodno se uklapa u njihov odnos i čini ga drugačijim, te odskače od one suve klasike koju pratimo iz epizode u epizodu. Kao što rekoh, solidan start i veoma zabavna sredina kada su stvari još donekle mistične, pa se dolazi do završnice koja je do zla Boga banalizovana i zatupljena. Kastaldo koji iz ruku ispušta demone koji preuzimaju ljude iz tela ko da su krompiri i vuku ih u knjigu, sve dok sam Kastaldo ne postane veliki demon? Kastaldo koji se brani od metaka tako što pravi barijeru u vazduhu, pa baca vatrene kugle koje kao da ne dotiču ni Zagora ni Čeveja? Zbrzano, eto šta je. A na kraju sve ispada krajnje jednostavno, te kad demistifikujemo radnju dobijamo donekle Faustijansku priču koja ne donosi ništa novo. Dakle, ok za pročitati, čitljivo je, crtež je na momente solidan a na momente loš, a sam scenario ima i rupe na raznim mestima.

P:4 S:4 C:5 N:6

Edited by - koze123 on 13/11/2019 00:17:16
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2264 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/11/2019 : 00:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Jedan zanimljiv podatak:
U priči koja ide iza Ajron-mena (Džentlmen, ali ne previše) dobijamo informaciju da se njena radnja dešava 30 godina nakon drugog rata izmedju SAD i GBR.
Taj rat je počeo 1812. tako da je vreme radnje bar 1842. godina.
Što bi odgovaralo predsednikovanju Džona Tajlera (1841. - 1845.)
Zašto je Buratini uveo vreme Endrju Džeksona - ostaje misterija.
U ovaj vremenski okvir se solidno uklapa i vreme E. A. Poa i radnja Senki nad Darkvudom (1845.)
Kao i revolver koji koristi Zagor - kolt "Dragun", koji je bio u upotrebi od 1848. (dakle - samo koju godinu prerano).
Go to Top of Page

krk23
Starting Member



Germany
46 Posts

Member since 11/11/2012

Posted - 18/11/2019 : 07:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send krk23 a Private Message  Reply with Quote
Imamo dosta informacija koje nam daju vremenski kontekst Zagorovih priča.

U Maxiju 36 imamo referenciju da se priča odvija negdje u 1830-im. Svakih 40 godina se ona žrtvovanja u trećoj priči dešavaju u gradu koji je osnovan 1674. godine. Ako je vještica uspjela da zaustavi zarazu čim je grad osnovan onda se priča odvija 1834. godine (1674-1714-1754-1794-1834). Na strani 36 imamo malu informaciju "tokom godina". Ja mislim da se radi toga priča može staviti negdje u periodu od 1835-1837 godine.

U Maxiju 29 se spominje "Trail of Tears" iz 1835. godine

U LU 265 saznajemo da je mali Button bio u Londonu i da je vidio kralja i kraljicu. Kralj William je umro 1837. godine. Button kaže u broju LU 267 da je kralja vidio dve godine ranije. Znači priča može se samo dešavati 1839. ili ranije. Dodatno imamo naziv Graham Land u toj priči. Ime koje je tek ustanovljeno 1832. godine. Nekoliko izdanja ranije (LU 259) imamo tačan datum radnje: 20.02.1835 - zemljotres u Concepcionu

Sve u svemu ove priče više ukazuju na radnju sredinom 1830-ih godina.

If someone thinks they have the upper hand, break it.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/11/2019 : 10:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ali ima i onaj maksi gdje je radnja smještena u 1811!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/11/2019 : 17:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Ali ima i onaj maksi gdje je radnja smještena u 1811!



Koji tacno?
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/11/2019 : 18:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Čini mi se u ovome https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-mx-12-orlovi-sa-sjevera/1377/

Evo sad gledam šta tu piše, znam da je neka nelogičnost, jer nije sad tu stavljeno da se radnja dešava poslije 25 godina, nego je neki kraći razmak.
Go to Top of Page

krk23
Starting Member



Germany
46 Posts

Member since 11/11/2012

Posted - 19/11/2019 : 14:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send krk23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by krk23

Imamo dosta informacija koje nam daju vremenski kontekst Zagorovih priča.

U Maxiju 36 imamo referenciju da se priča odvija negdje u 1830-im. Svakih 40 godina se ona žrtvovanja u trećoj priči dešavaju u gradu koji je osnovan 1674. godine. Ako je vještica uspjela da zaustavi zarazu čim je grad osnovan onda se priča odvija 1834. godine (1674-1714-1754-1794-1834). Na strani 36 imamo malu informaciju "tokom godina". Ja mislim da se radi toga priča može staviti negdje u periodu od 1835-1837 godine.

U Maxiju 29 se spominje "Trail of Tears" iz 1835. godine

U LU 265 saznajemo da je mali Button bio u Londonu i da je vidio kralja i kraljicu. Kralj William je umro 1837. godine. Button kaže u broju LU 267 da je kralja vidio dve godine ranije. Znači priča može se samo dešavati 1839. ili ranije. Dodatno imamo naziv Graham Land u toj priči. Ime koje je tek ustanovljeno 1832. godine. Nekoliko izdanja ranije (LU 259) imamo tačan datum radnje: 20.02.1835 - zemljotres u Concepcionu

Sve u svemu ove priče više ukazuju na radnju sredinom 1830-ih godina.




To je već Buratinijev period.
On je pomerio vremenski tok unazad.
Nolita je radnju zamislio oko sredine devetnaestog veka (1840-te).





Ja mislim da je Nolitta sam pomjerio radnju. U priči broj 88 "Povratak U Darkwood" (LUX 114-116 / ZS 323-325 / KL 16-17 / VČOP 5// original 107-109), Nolitta uvodi lik predsednika Andrew Jacksona. On je bio predsendik od 1829. do 1837. godine.

If someone thinks they have the upper hand, break it.
Go to Top of Page

krk23
Starting Member



Germany
46 Posts

Member since 11/11/2012

Posted - 20/11/2019 : 20:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send krk23 a Private Message  Reply with Quote
Možda si u pravu. Baš ću pregledati tu epizodu još jednom ;)

If someone thinks they have the upper hand, break it.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 21/11/2019 : 18:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Zašto od Zagora praviti povijesni strip???
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/11/2019 : 19:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ja sam mislio jednom da napisem tekst sa svim vremenskim anomalijama i istorijskim cinjenicama koje se desavaju u serijalu. Nakon izvjesnog vremena sam shvatio da je to borba protiv vjetrenjaca. Jednostavno ne vrijedi, pocevsi od sitnica pa do velikih dogadjaja, to je takav vremenski buckuris da to nije normalno.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 21/11/2019 : 20:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ja sam mislio jednom da napisem tekst sa svim vremenskim anomalijama i istorijskim cinjenicama koje se desavaju u serijalu. Nakon izvjesnog vremena sam shvatio da je to borba protiv vjetrenjaca. Jednostavno ne vrijedi, pocevsi od sitnica pa do velikih dogadjaja, to je takav vremenski buckuris da to nije normalno.


I ti se znaš zeznuti, a kako neće Moreno

Evo baš čitam recenziju "Hellingenovog nasljeđa" i u zanimljivostima si napisao da je od "Svemirske braće" do ove epizode prošlo 10 godina, jer Hellingen kaže da je robote programirao da se probude nakon 10 godina. Istina je da su tako programirani, ali je rečeno i da je dolazak Akronijanaca u jubilarcu 600 uzrokovao prijevremeno buđenje robota, tako da nije prošlo 10 godina.

Inače, scenarij sam ocijenio s 3/10. Priča bez ikakvog duha i maštovitosti, nagomilana dosadnim objašnjenima od kojih neki poput Hellingenovih rasističko- eugeničkih teorija spadaju u red najglupljih ideja u serijalu.
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.79 seconds. Snitz Forums 2000