forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 ZAGOR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1202

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 27/11/2020 : 19:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine

Imam pitanje za nekog doktora zagorologa ili bilo koga tko zna odgovor u kojoj epizodi Zagora se pojavljuje Xabaras? Htio bih pročitati tu epizodu.


Ovdje:

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lusp-36-zenit-666/2065/
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 27/11/2020 : 22:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Tnx! 😀
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/11/2020 : 11:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine

Imam pitanje za nekog doktora zagorologa ili bilo koga tko zna odgovor u kojoj epizodi Zagora se pojavljuje Xabaras? Htio bih pročitati tu epizodu.


Nemoj, spasi se radije 😁😁
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1126 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 28/11/2020 : 19:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
U kojem je topicu popis koliko je Ferri ukupno naslovnica za Zagora nacrtao zna li ko?

Znam da je netko negdje to u detalje o crtačima Zagora objavio...ali sad nemerem da ju nađem. Pa ako tko može pripomoć...unaprijed hvala.

https://www.youtube.com/channel/UCSVFRt10CqkxsU_hZWeo_JA?view_as=subscriber - HororFilm Playground predstavlja
Go to Top of Page

Terminator
New Member



Bulgaria
194 Posts

Member since 26/06/2003

Posted - 29/11/2020 : 17:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Terminator a Private Message  Reply with Quote
KOLOR ZAGOR br. 10

Witiko

Grupica vojnika izgubila se u brdima, našla usred snježne oluje, napali su ih vukovi i okrenuli kanibalizmu, a to je izazvalo Witika.

Nadao sam se da će priča poprimiti kakve veze s Docom Lesterom, koji se pojavio kasnije u priči, ali nije. Epizoda je to o još jednom indijanskom mitu/prokletstvu (zato ju je i crtao Barrison, pretpostavljam) koje izaziva jezu i nitko ne zna kako ga prekinuti. Do Zagora i nevjerojatne slučajnosti vezane uz Indijanku koja je pala u hladnu rijeku.

Crtež dobar, scenarij tako-tako.

5/10.

I am the law.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 29/11/2020 : 18:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr.GonZo

U kojem je topicu popis koliko je Ferri ukupno naslovnica za Zagora nacrtao zna li ko?

Znam da je netko negdje to u detalje o crtačima Zagora objavio...ali sad nemerem da ju nađem. Pa ako tko može pripomoć...unaprijed hvala.



Evo ja zbrojio, ako je crtao sve naslovnice za Striscije, osim onih Vernijevih, i uključujući Chico specijale - 863
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/11/2020 : 22:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote



Vampirica Ilenija
Rauch/Della Monica



Nastavljajuci obnavljanje Zagorovih vampirskih prica dodjoh i do ove Rauchove koju sam prvi put citao pre 8 godina i to bez da sam pre toga procitao Bozicu meseca.

Moram da smanjim ocene u odnosu na prvi put.
Jos od Bozice meseca mi se ne svidja ljubavni odnos izmedju Aleka Valasa i grofice Ilenije, odnosno nema nista protiv njihovog ljubavnog odnosa vec zbog toga da je Alek predak Ilenijinog verenika od pre 200 godina i da se bas tako slucajno sretnu na ostrvu usred Kariba, od svih mesta na planeti. Ali ajde kad predjemo preko te neverovatne slucajnosti iz prethodnog dela, sta nam Rauch nudi ovde?

Direktni nastavak koji je dosta logicniji od prethodnog Bosselijevog dela, grofica ima mentalnu vezu sa Alekom jer ga je ugrizla i pomesala im krvi tako da je upsela da ga locira i da ga namami u svoju klopku, medjutim okrutni razbojnik Vuk im je pomeo planove i kapetan Alek gine. Lep kraj ove sage i ostavlja mogucnosti za novi pocetak Ileniji, sada mora da preboli jos jednom gubitak voljenog izabranika i bice interesantno kuda ce je to odvesti. Prici smeta preveliki broj nepotrebnih dijaloga i prosto se gusi u tekstu i zato se ova epizoda cita mnogo duze nego sto bi trebalo. Ima i par dobrih scena, finalni obracun na zapaljenom brodu, indijanci, Zagorovo druzenje sa mornarom Vilijamsom. Solidna prica ali je mogla biti bolja. Sad jedva cekam da vidim sta je Rauch uradio u U potrazi za Rakosijem.

Prica: 7
Scenario: 7
Crtez: 10
Naslovne strane: 8

80%




Ubice iz svemira
Burattini/Barison


Burattini je ocigledno odbacio sve inhibicije i pise sta god mu padne na pamet i tako je nastao ova suluda trash epizoda za koju ne znam sta da mislim. Ja sam u manjini sto se tice price na koju se ova naslanja, Vatra s neba/Pretnja iz svemira je bila vise nego solidna i dobra prica po mom misljenju, trebalo bi da je obnovim.

Kada sam shvatio da se radi nastavak i da je crtac Barison obradovao sam se. Medjutim ovo je ipak mnogo neozbiljniji poduhvat u kom se Burattini ocigledno zajebava i uziva u tome. Jer ovu epizodu shvatiti ozbiljno je suludo. Prica je zabavna, vozi sve vreme, nelogicnosti i apsurdi se samo redjaju, ono sto vadi ovu pricu (pored Barisonovog odlicnog crteza) je lik Andjela odnosno Čejndža cija je uloga jako zanimljiva i cela njegova prica o odnosu sa starcem iako pomalo pateticna je ispala vrlo uverljiva i najjaci deo ove price. Pored toga istakao bih napetu horror atmosferu, brutalnosti sa komadanjima, jedno vanzemaljsko cudoviste koje lici na Stvorenje iz mocvare i drugo koje izgleda smesno, i finalni obracun gde se Zagor kao Rambo sa savremenim automatskim rafalnim (laserkskim?) oružjem i potamani sve neprijatelje! Vrhunsko trash ludilo!

Pocetna ideja o besktvu iz vanzemaljskog zatvora i dolasku na planetu zemlju i to da vanzemaljci ne mogu medjusobno da se rane ali mogu da se sporazumeju i Hejz kao lik su potpune gluposti i najgori deo cele ove price. Po meni Vatra sa neba nije uopste zahtevala nastavak, pogotovo ne ovakav. Ali ako predjemo preko te gluposti od pocetne ideje i pocnemo da uzivamo u zajebanciji i trashu ova prica moze da prijatno iznenadi i zabavi. Ja sam se par puta iskreno nasmejao, pogotovo na ZagoRamba.

Barison je po mom misljenju zajedno sa Bissijem i Della Monicom (i do skora Priscoom) najbolji crtac kojeg imamo na Zagoru i ne bih ga menjao ni za sta. Njegov ostar i hrabar crtez me svaki put odusevi iako i on ume ponekad malo da zabusava pogotovo kada crta zabezeknute i iznenadjene krupne planove likova. Ali bih voleo da mu daju sto vise dobrih, ozbiljnijih scenarija s horor elemntima, vise na tragu odlicnog specijala Budjenja a ni slucajno kao glupost od Specijala Stvorenja iz tame.

Ferrijeva poslednja naslovna strana s Tonkom odlicna, ali pretposlednja je bas losa.

Prica: 5
Scenario: 5
Crtez: 10
Naslovne strane: 7

67%
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/11/2020 : 07:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote



U potrazi za Rakosijem
Rauch/Della Monica


Prvo da pohvalim Della Monicu, ovde se svojski potrudio pogotovo kod krupnih planova likova, Zagor na nekim mestima je preslikan Ferrijev. Uspeo je da napravi mracnu i horror atmosferu kakvu nismo videli jos od Vampira odnosno treceg pojavljivanja barona Rakosija a prvog pojavljivanja Ilenije.

Lose stvari u ovoj prici:

-previse vremena se izgubilo na nepotrebnu borbu sa vampirima Morisonovima na rancu i za objasnjavanja izmedju novog doktora Spensera (koja je uopste njegova svrha u prici) i Zagora i Metrevelica oko vampira, a na ustrb toga je poslednja sveska zbrzana

-zbrzanost kraja, husar Svatek, nova velika pretnja i treci ozbiljan vampir koji se pojavio u serijalu posle Raksoija i Varge, sveden je na puku banalnost i na pojavljivanje od svega 20ak stranica. Rauch je trebalo da se vise posveti njegovom backstory-u i da se on ranije pojavi u poslednjoj svesci i da borba s njim lici na nesto, a ne da se zavrsi u dve stranice

-zbrzanost odredjenih delova i nedovoljno vremena da ih upoznamo i saosecamo sa njima je velika Rauchova boljka. On se trudi ovde da imitira grandioznog treceg Vampira u kom je Bosseli maestralno baratao velikim brojem novih likova od kojih je svako imao svoju licnost i osobenosti i bilo nam je stalo do njih, ovde Rauchu to nije poslo za rukom

-Ahmed, Vargin sluga, je potpuno nepotreban lik i njegova smrt ni na koj nacin ne izaziva nikakva osecanja kod citaoca

-takodje i svestenik O`Hara je nebitan lik, za kog je zeleo Rauch da se vezemo i da osecamo neki bes na kraju, medjutim to mu nije poslo za rukom

-lik doktora Spensera je beskoristan

-takodje Zak, pomocnik gospodina Fergusona (da ne kazem Van Helsinga), njega je Rauch pokusao da pokaze kao interesantnog novog lika ali mu takodje ni to nije poslo za rukom

-grofica Varga ne umire(ovo mi je istovremeno i dobra i losa odluka u stripu, podeljenog sam misljenja), taman kada sam pomislio da ce Rauch imati muda da uradi nesto konkretno veliko i bitno sto ce ostaviti dugorocne posledice i to u vidu smrti jako interesantnog i dragog lika svim citaocima bi bio vrlo efektan nacin da se zavrsi epizoda, medjutim ipak se nije odvazio na tako nesto, a malo je falilo.

Dobre strane price:

-gospodin Ferguson i njegova promena od britanskog marinca u Van Helsinga, odnosno nemilosrdnog lovca na vampire koji ganja Vargu po celoj Evropi sve do Darkvuda

-to sto Rakosi ovde nije glavni neprijatelj i sto ova prica sluzi samo kao prolog i uvod u to da znamo da je Rakosi ziv i da ce doci do velikog obracuna, a da ne moramo da imamo u istoj prici i objasnjenje ozivljavanja i sukob sa Rakosijem

-grofica Varga ne umire, iako sam u trenutku bio odusevljen sto ce izgleda grofica konacno napustiti stranice Zagorovog serijala i kako je Rauch uspeo da se odvazi na tako nesto, istog trenutka mi je bilo i zao jer stvarno sam se kao i veliki broj drugih citalaca vezao za groficu i osecam empatiju za njom i bilo bi mi zao da umre na tako banalan nacin od nekog tamo levog Svateka. Videcemo groficu jos i ona iako je oduvek bila duboko tragicni lik koji hoda na tankoj granici izmedju nuznog dobrog i neophodnog zlog u sebi, sve vise prelazi iz anti-junakinje u pozitivku.

-twist na kraju da je Rakosi namamio Svateka i Ileniju jedno na drugo da bi on mogao neometano da se izvuce i otarasi se dvoje neprijatelja

Rauch je napisao zabavnu pricu koja je mogla da bude i mnogo bolja i nezaboravnija ali koja zbog odredjenih dogadjaja ipak ostavlja pozitivan i svez utisak i meni je licno 4. najbolja vampirska prica posle originalnih prvih 3 pojavljivanja barona Rakosija.

Prica: 8
Scenario: 7
Crtez: 10
Naslovne strane: 10

85%

P.S. nakon sto sam napisao komentar procitao sam Kingovu recenziju (obicno prvo procitam recenziju pa onda pisem komentar) i vidim da smo gotovo iste stvari istakli i dali smo identicne ocene, koja je ujedno i prosecna ocena svih citatelja zajedno. Mislim da ovo nikad nisam video do sad, interesantno!
Odlicna recenzija Kinže, baš je bilo uživanje čitati je! Nadam se da ces nas uskoro pocastiti nekom novom Zagijevom recenzijom!

Edited by - going going on 30/11/2020 20:03:24
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 30/11/2020 : 23:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
@going going
Meni se vampirica Ilenija uopće nije svidjela. Mislim da ni ne trebam pričati koliko sam se veselila njenoj priči, jer mi je jako drag lik. Čak sam si i nick dala po njoj, od svih ženskih likova iz Zagorovog svijeta.

Priča je loša, pogotovo u odnosu na Božicu Mjeseca i trećeg Vampira. Grofica nikad nije bila zlatna i uzorita, večera ljudsku krv, vampir je i prokleta, ali je ipak napravila nešto jako bitno - pomogla Zagoru izvući živu glavu na kraju 3. Rakosija. Ne znam je l' se sjećaš, došlo je do makljaže s Rakosijem, luda baba je zapalila kuću, sve je planulo. Ona je došla Zagoru, rekla mu "uhvati se za mene" i hop dole, sa zadnjeg kata goruće kuće. Naravno, Zagor bi se izvukao i bez nje, on je Zagor. On sigurno ne bi poginuo u požaru neke kuće, ali to je s njene strane bila lijepa gesta.

Što se Aleksa tiče, on jest malo šonjast lik, utopljen je u moru sličnih likova koje smo imali prilike vidjeti u Zagoru. Koliko god da je prosječan on ipak podsjeća na njenu staru ljubav i budi ljubav u grofice. To što ona još uvijek može osjetiti ljubav, nju drži u vezi s čovječnosti koju ipak nije skroz izgubila u sebi. Pomogla je Zagoru, plane za Aleksom ko šibica, znači ona još uvijek nije demon. U tom vampirskom prokletstvu u kojem ne može izaći na sunčan dan, u kojemu ne može ni pojest burek, nego piti krv, ona ipak nalazi smisao u ljubavi. Prije joj je bila najvažnija osveta Rakosiju, da mu naplati svo zlo koje joj je učinio. (Ubio joj je ljubav života, nju pretvorio u vampiricu.) Ona se još uvijek koprca oko toga hoće neće skroz povampiriti, još uvijek se ne da i u toj ljubavi nalazi smisao života.

I što napravi Rauch? U tom njenom koprcanju između demona i ljudske prirode, on lijepo nju gurnuo u demonsku prirodu. I to u skroz nebitnoj epizodi, gdje je glavna radnja krijumčarenje oružja po močvari, a ona ulijeće kao neki šlag i dekoracija. Tu u toj prosječnosti on nekako uspije usrati njen lik i utopiti je u neku krvoločnu megalomaniju. Koja bi to žena bila toliko luda pa u cilju da dođe do muškarca kojeg voli ubija sve njegove mornare?! Možda Misery, od Stephena Kinga. Ne žena stara 300 godina, vampirica, netko kome noć, tišina i diskrecija samo idu u prilog. Ona baš suprotno, udri na sva zvona i drndaj po močvari uzduž i poprijeko. Učinila je sve da se zgadi svima, pa nek ode k vragu i "bonus" kojeg ima kod Zagora.
Go to Top of Page

guderian
Junior Member



303 Posts

Member since 10/07/2009

Posted - 01/12/2020 : 15:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send guderian a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by Whetherpine

Imam pitanje za nekog doktora zagorologa ili bilo koga tko zna odgovor u kojoj epizodi Zagora se pojavljuje Xabaras? Htio bih pročitati tu epizodu.


Ovdje:

https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lusp-36-zenit-666/2065/



Bolje nemoj!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/12/2020 : 18:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
U zadnje vrijeme su mi bas zabavni postovi od Grofice Varge,jer iznosi neko full-bloody new-age razmisljanje o stripovima nase i vase mladosti.😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 01/12/2020 : 21:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
Hahaha Zagor u eri vodenjaka.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/12/2020 : 22:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

Hahaha Zagor u eri vodenjaka.


😁 "let the sunshine in!"

Jos nisam neki osvrt napisao na zagorove epizode,doduse nesto jesam,ali ne na forumu. Imam procitati kraj JA sage i bojim se razocaranja,jer sam jos u onom limbu sjecanja na SA sagu i tu bih ispustio sidro u ovoj stripovskoj odiseji. Sad vise citam Texa😁,fali mi kaubača u stripu,sa kosuljom s rukavima,a ne hipija iz sumske kolibe sa resicama na majici i cizmama kao u sceni Central Parka iz filma "kosa".😁
Nesto su decki nabrijani u obrani Zagora kod Nathana ovih dana da ne navucem gripu i na ovaj topik. Peace,love and Nolitta!😁

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 01/12/2020 22:57:17
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/12/2020 : 00:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

@going going
Meni se vampirica Ilenija uopće nije svidjela. Mislim da ni ne trebam pričati koliko sam se veselila njenoj priči, jer mi je jako drag lik. Čak sam si i nick dala po njoj, od svih ženskih likova iz Zagorovog svijeta.

Priča je loša, pogotovo u odnosu na Božicu Mjeseca i trećeg Vampira. Grofica nikad nije bila zlatna i uzorita, večera ljudsku krv, vampir je i prokleta, ali je ipak napravila nešto jako bitno - pomogla Zagoru izvući živu glavu na kraju 3. Rakosija. Ne znam je l' se sjećaš, došlo je do makljaže s Rakosijem, luda baba je zapalila kuću, sve je planulo. Ona je došla Zagoru, rekla mu "uhvati se za mene" i hop dole, sa zadnjeg kata goruće kuće. Naravno, Zagor bi se izvukao i bez nje, on je Zagor. On sigurno ne bi poginuo u požaru neke kuće, ali to je s njene strane bila lijepa gesta.

Što se Aleksa tiče, on jest malo šonjast lik, utopljen je u moru sličnih likova koje smo imali prilike vidjeti u Zagoru. Koliko god da je prosječan on ipak podsjeća na njenu staru ljubav i budi ljubav u grofice. To što ona još uvijek može osjetiti ljubav, nju drži u vezi s čovječnosti koju ipak nije skroz izgubila u sebi. Pomogla je Zagoru, plane za Aleksom ko šibica, znači ona još uvijek nije demon. U tom vampirskom prokletstvu u kojem ne može izaći na sunčan dan, u kojemu ne može ni pojest burek, nego piti krv, ona ipak nalazi smisao u ljubavi. Prije joj je bila najvažnija osveta Rakosiju, da mu naplati svo zlo koje joj je učinio. (Ubio joj je ljubav života, nju pretvorio u vampiricu.) Ona se još uvijek koprca oko toga hoće neće skroz povampiriti, još uvijek se ne da i u toj ljubavi nalazi smisao života.

I što napravi Rauch? U tom njenom koprcanju između demona i ljudske prirode, on lijepo nju gurnuo u demonsku prirodu. I to u skroz nebitnoj epizodi, gdje je glavna radnja krijumčarenje oružja po močvari, a ona ulijeće kao neki šlag i dekoracija. Tu u toj prosječnosti on nekako uspije usrati njen lik i utopiti je u neku krvoločnu megalomaniju. Koja bi to žena bila toliko luda pa u cilju da dođe do muškarca kojeg voli ubija sve njegove mornare?! Možda Misery, od Stephena Kinga. Ne žena stara 300 godina, vampirica, netko kome noć, tišina i diskrecija samo idu u prilog. Ona baš suprotno, udri na sva zvona i drndaj po močvari uzduž i poprijeko. Učinila je sve da se zgadi svima, pa nek ode k vragu i "bonus" kojeg ima kod Zagora.




Meni je najbolje Vargino pojavljivanje njeno prvo pojavljivanje. Koliko ranije nisam voleo tu epizodu, nedavno sam je obnovio i napisao novi komentar i stvarno sam odusevljen tom epizodom. To nije samo odlican povratak jednog Zagorovog neprijatelja i odlicno predstavljanje novog atipicnog sivog lika u vidu grofice Varge, nego ozbiljno pretenduje da se nadje na spisku Najboljih Zagorovih epizoda ikada.

Grofica Varga je apsolutni pun pogodak od lika u svakom smislu, Zagorov je neprijatelj a zensko je, vampirica je, dakle pomeramo se od uobicajene i klasicne predstave vampira kao aristokratskog grofa/barona kog glumi Kristofer Li. Nolitta je bio pod uticajem starih horror filmova u Hammer produkciji. Bosseli nam nudi novo vidjenje vampirizma u skladu s vremenom kada ju je pisao. I pored toga ona nije klasicni zlikovac kakav je Rakosi, vec je tragicna i nesrecna figura prema kojoj vise osecamo empatiju nego odbojnost cak i kada uradi nesto ,,vampirski" lose.

Nakon odlicnog predstavljanja u Vampiru, bilo je pitanje sta dalje sa groficom, meni se licno nije svideo smer u koji ju je Bosseli odveo u Bozici meseca, sa Aleksom Valasom, karibima, kanibalima, trgovcima robljem itd. Tu nam je Bosseli vesto upakovao niz neverovatnih slucajnosti (i donekle banalnosti i naivnosti) da je Ilenija Varga odlucila da zauzme ostrvo usred Kariba i da tamo sprovodi svoje zle olanove, pa onda bas Zagor i Ciko dozive brodolom i od 1000 ostrva u Meksickom zalivu, oni bas nabasaju na njeno ostrvo! A jos veci je apsurd da je kapetan Alek Valas potomak Ilenijinog davnog ljubavnika od pre 200 godina i da se bas i on pojavi na tom ostrvu u isto vreme kad i Zagor i Ilenija. Previse je to ipak za mene.

Rauch je posle toga u njegovoj prici odlucio da napravi direktan nastavak te price i da okonca romansu sa Valasom, sto je dobro sto je to uradio i na dobar nacin je to uradio. Ja bih vise voleo da je krenuo da se razvija neki erotsko ljubavni odnos na relaciji Zagor-grofica Varga.

Onda dolazi najnovija prica U potrazi za baronom Rakosijem i tu se Rauch donekle iskupljuje i prikazuje Ileniju najslicnijom kakva je bila u Vampiru! Dobar kraj price (i kao sto je King primetio sugerisanje na osnovu postupaka i Zagora i Ilenije da postoje nekakva medjusobna osecanja i hemija) i najava nastavka je ono sto vadi celu pricu i cini je verovatno najboljom vampirskom pricom jos od III Rakosija. Sto ne znaci da je odlicna prica, vec umereno dobra do vrlo dobra, ali svakako bolja od Bozice meseca i Crnih krila noci.

@grofica Varga jesi li ti citala U potrazi za baronom Rakosijem i kakvo je tvoje misljene o toj prici posto vidim da nisi ostavila komentar ispod recenzije ?


Edited by - going going on 02/12/2020 00:46:57
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
540 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 02/12/2020 : 09:56:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već kod vampira, molio bih kronološki popis svih izašlih epizoda kod nas Zagor protiv vampira.
Nešto tipa ovako što sam dobio od ReemCP-a za Hellingena:

Prvo pojavljivanje
SDX 44: Šumski demoni
SDX 45: Otok straha
SDX 46: Na tragu titana

Drugo pojavljivanje
LUDX 77: Mržnja
LUDX 78: Duh prošlosti
LUDX 79: Pobjeda

Treće pojavljivanje
LUDX 114: Povratak u Darkwood
LUDX 115: Odbrojavanje
LUDX 116: Prijetnja iz Zraka

Četvrto pojavljivanje
LUDX 185: Crvena Orhideja
LUDX 186: Hellingen
LUDX 187: Zraka Smrti
LUDX 188: Užas sa Šestoga Planeta
LUDX 189: Vječna Magija

Peto pojavljivanje
ZS 941: Demoni ludila
ZS 942: Invazija akronijana
ZS 944: Na granici stvarnog
ZS 945: Helingenov povratak
ZS 946: Divovi dobra i zla

..ili umjesto tih od Zlatne Serije, ovaj - VČOP 14: Demon Ludila - odnosno Ludens Extra trenutno..


Šesto pojavljivanje
SD 40: Sjene nad Darkwoodom
SD 41: Specijalni Agent
SD 42: Hellingen je Živ
SD 43: Dvoboj u Svemiru

Sedmo pojavljivanje
LUDSP 34: Dan invazije (u boji)
LUDMX 24: Helingenovo nasljeđe

Na kraju svega toga mi je baš dobro sjela epizoda Ponor zla sa Dylanom & Martyem.
Sorry kaj sam dosadan ali čitam Zagora samo one epizode koje mi izgledaju zanimljivo. A Zenit ću pročitati bez obzira na upozorenja.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 02/12/2020 : 13:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
I uzalud potrosit 20 minuta zivota
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1672 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 02/12/2020 : 13:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Koliko Zagor ima godina?

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6563 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 02/12/2020 : 13:56:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Koliko Zagor ima godina?



Bila je negdje tema na tu priču prije par godina. Čini mi se da bi prema samim kronologijama događaja s onih "nekoliko dana kasnije", "mjesec dana kasnije" ili kad pratiš radnju, npr. put brodom od jednog do drugog mjesta, (neka epizoda završi i u par dana) od 1. pa do tamo 500. epizode trebalo proći 20-25 godina.

Čuo sam da je Castelli smislio ideju da je Marty ostao koliko-toliko mlađahan jer je popio neki eliksir (nisam tu epizodu čitao). Kod Zagora se ne bave time. Doduše, za Zagora nije bitno jer se ne događa danas dok Martyjev svijet ide u korak s našim.

loading...
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 02/12/2020 : 16:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Nakon odlicnog predstavljanja u Vampiru, bilo je pitanje sta dalje sa groficom, meni se licno nije svideo smer u koji ju je Bosseli odveo u Bozici meseca, sa Aleksom Valasom, karibima, kanibalima, trgovcima robljem itd. Tu nam je Bosseli vesto upakovao niz neverovatnih slucajnosti (i donekle banalnosti i naivnosti) da je Ilenija Varga odlucila da zauzme ostrvo usred Kariba i da tamo sprovodi svoje zle olanove, pa onda bas Zagor i Ciko dozive brodolom i od 1000 ostrva u Meksickom zalivu, oni bas nabasaju na njeno ostrvo! A jos veci je apsurd da je kapetan Alek Valas potomak Ilenijinog davnog ljubavnika od pre 200 godina i da se bas i on pojavi na tom ostrvu u isto vreme kad i Zagor i Ilenija. Previse je to ipak za mene.


Zagorov svijet je pun ljudi pustolovnog duha i lutalica, a takvima je svijet malen i mogu se sresti bilo gdje. Zato neke stvari ni ne treba objašnjavati. Čak mi to nekako ispadne glupasto i dosadno tek onda kada se ide objašnjavati. (Ono što mi je kod Buratinija najgore.) Tebi je to dobro. Npr. sviđa ti se što grofica ima mentalnu vezu s Alexom jer ime se krv pomiješala pa zna gdje je. To je meni – koga briga za objašnjenje zašto i kako ga je našla? Kao što me nije briga ni za one gluposti tipa ako nekog ugrize ovako onda će taj biti sluga, ako mu popije malo krvi, onda će taj moći na sunce, ako popije dec krvi onda će na suncu moći biti 5 min i moći će ga hipnotizirati. Rauch je izbacio puste detalje oko tehnika ugriza i objašnjavao s kakvim tipom ugriza vampir može izvesti kakva ponašanja kod žrtve. Samo zato da bi nekako dao logična objašnjenja likovima koji su žrtve grofice, a ponašaju se svakako. Jer u tom cirkusu gdje se svi ponašaju svakako, bez obzira na to što ih je ugrizao vampir, čitatelj pomisli – Pa kakvi su sad ovo vampiri? „EEEE! To ti je vampir koji je ugrizen tehnikom malo zub ulijevo i pola dec krvi!“ U biti dođeš do zaključka da je Bure ugrizao Raucha pa se ovaj Pobuaratinio.

Kod Božice Mjeseca nema objašnjenja takvog tipa. Grofica je izvela planiranu osvetu nad Rakosijem ili barem misli to, pa je mirna. (Rakosi je nadvampir, on je ipak veća faca po hijerarhiji, pa ga se Zagor i grofica zajedno ne mogu tako lako otarasiti i izbaciti ga iz igre.) Za tu osvetu je živjela, to je, riješila te se povukla na pusti otok u osamu. I baš tamo, u tom miru, gdje je čak obožavana od domorodaca kao boginja, nabasa Zagor i the Alex, reinkarnacija ljubavi njenog života, onaj kojeg je Rakosi uzeo. Njih dvojica nabasaju i iznerede cijeli njen svijet. Zagor da joj lomi prijestolje boginje, a ovaj drugi da je raspameti emotivno. Nije bitno kako su se oni našli u toj točki, tamo su i ova je opet luda ko šiba, zaljubila se, hoće tog lika, to joj je smisao, neće je se nitko tako lako otarasiti i uzet joj njenog Alexa. Uz sve to imamo odličan crtež, jezovitu atmosferu, uklete brodove s vampirima, a s druge strane karipsku egzotiku, domorodce koji su se našli u priči koju ne mogu shvatiti, ona je njima boginja, a koji su ovi drugi ljudi, zašto ona nije boginja i njima, jel ona uopće onda boginja itd. Tu ima zanimljivih stvari i šteta bi bilo da se nisu našli baš tamo na Karibima, daleko od svijeta, ispred očiju domorodaca.
quote:
Originally posted by going going


Rauch je posle toga u njegovoj prici odlucio da napravi direktan nastavak te price i da okonca romansu sa Valasom, sto je dobro sto je to uradio i na dobar nacin je to uradio.

Dio o krijumčarima nije loš i dobar mu je onaj glavni krijumčar. U principu je on taj zbog kojeg mi to sve skupa nešto i vrijedi. Vampirski elementi su jako loši, prvo ta objašnjavanja ugriza. Grofica kao lik, slabo, nema on taj feeling za žene kao Boselli. Fali onaj moment žena u meksičkim sapunicama koje mutljare diskretno i dijele pljusketine. Pljus! - i obavezno lijepo počupane obrve, nokti sređeni po ultima modi. (Bez toga prava maledeta neće ni pljusku dati. Kad sredi nokte, čim se lak posuši, gleda gdje je tko i kome će doletjeti pljuska s novom manikurom.)

Najmanje mi je sjelo ono ubijanje čete mornara. Ono „neophodno zlo“ koje si sam uklopio u njen karakter, više nije neophodno zlo nego zlo. Njoj nije bilo od glavu pobiti sve te ljude. Njoj je bitan Alex i ona je do njega mogla doći na tisuće drugih načina. Neki budući autor, a i on sam, može kasnije nju opet vratiti u kolosijek sivila, nije mi se to svidjelo, al opet ne želim ni dramiti, nije kraj svijeta. Problem je u tome što se tu dobro vidi da Rauch ne kuži groficu kao lika i da se njemu nije trebao dati na pisanje strip s naslovom „Vampirica Ilenija“. Pogotovo se nije smio nadovezivati na Bosellijevu priču, jer ne kuži osnovnu razliku između prototipa negativke iz sapunica i Ivane Orleanske koji radi sačekuše vojnim četama. On ne kuži da je glavni motiv grofice – Televisa presenta, ljubav života, muškarac kojeg ona mora imati.


U vezi Alexa, za njim neću plakati. Nije on nikad ni bio toliko bitan sam po sebi, bitno je ono što je on izazivao u grofici. On je kroz nju dobio na važnosti jer je on baš taj njen davno izgubljeni, nikad preboljeni, neoplakani, uzet od Rakosija, o sudbino, zašto si ju proklela... Ona je tu njega zasjenila i pojela, doslovno i figurativno. Ako se to potrošilo i dosadilo kao tema ili ako budući autor ne zna što raditi s njim nek ga slobodno makne. Ti bi želio da ga maknu kako bi oslobodili put Zagoru. Al kako izvesti da on bude više od svega ovog što joj je bio Alex? I jel Rauch u stanju pisati takve priče, kad nije bio u stanju pisati dostojan nastavak Božice Mjeseca? Bolje da se u neke stvari ne pačaju ako ne znaju.

quote:
Originally posted by going going


A jesi li ti citala U potrazi za baronom Rakosijem i kakvo je tvoje misljene o toj prici posto vidim da nisi ostavila komentar ispod recenzije ?


Nisam čitala tog vampira. Plan mi je ići u Hrv za Božić, pa se nadam popuniti rupe, te pročitati i tu epizodu. Prvo ću se tebe sjetiti, pa ću ti kazati što mislim o tome. Ne mogu ovako napamet.
Ako mi planiraš dalje odgovarati, nemoj ići u spojlere. Svjesna sam toga kada pišem ovdje da će u raspravama doći i do spojlera, ali pliz pripazi u odgovoru.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/12/2020 : 17:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Burattini&Freghieri:Zagor-Oči sudbine (Libellus, Darkwoodske novele #1)
Burattini&Lazzarini:Zagor-Prerijski vjetar (Libellus, Darkwoodske novele #2)

Filadelfija,1860.godina.U kuću,nama nepoznatog lika (čiji identitet ćemo verovatno saznati u 6.albumu,zadnjem u okviru mini serijala Darkvudske novele) dolazi novinar i pisac Rodžer Hodson,kome nepoznati pripoveda razne avanture svog starog prijatelja,a ovaj će na osnovu njih pisati romane.

U principu,sjajna ideja.Nažalost,na osnovu dva pročitana albuma,nimalo iskorišćena.

U Očima sudbine Zagor treba da privede pravdi zgodnu Kendru (verujem da je autor bio inspirisan onom porno glumicom Kendrom,prilično poznatoj u toj branši),zbog nekih para koje je maznula,ali stvari su složenije nego što izgledaju.Prerijski vjetar donosi priču o obračunu konjokradica sa indijanskim ratnicima koji love divlje konje,a u obračun će biti umešan i napš junak.

Priče su prilično banalne i trivijalne (posebno prva),Buratini je običan kurac od scenariste (izvinite na izrazu),ali sa druge strane oba crtača su uradila lep posao,pa to na velikom formatu i u luksuznom izdanju može da prođe.Fregijeri mi je vazda bio jedan od omiljenih SBE crtača,pa mi je i ovde prijao.O Ani i nemam neko visoko mišljenje (crtala je beše Breda Berona,jel tako?),ali ovde nemam zamerke na posao koji je uradila.

Sve u svemu,pristojna zabava ako nemate pametnija posla 2.5/5 x 2

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/12/2020 17:46:06
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/12/2020 : 17:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@grofica Varga Ne slazem se s vidjenjem Bozice meseca. Ali se zato slazem za vidjenje Raucha. Rauch nije, a nikad ni nece biti kalibar i kapacitet Bosselija. I cisto sumnjam da cemo u buducnosti dobiti tako dobro vampirsko pojavljivanje, slojevito, moderno, zabavno kao sto je to bio Bosselijev Vampir od pre vise od 20 godina.

Necu da pricam o U potrazi za Rakosijem, ne brini, necu pisati spoilere Eto da ocekujes solidnu epizodu i radujem se tvom komentaru! Mogla bi i neka recenzija da padne nekog novog Zagora ili Breda Berona?

Edited by - going going on 02/12/2020 19:34:31
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/12/2020 : 18:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

.O Ani i nemam neko visoko mišljenje (crtala je beše Breda Berona,jel tako?),ali ovde nemam zamerke na posao koji je uradila.




Ana Lazzarini je crtala Breda tako je. Meni je tamo bila jako dobra. Crtala je i jednu pricu u Golkondinim Pricama. Verujem da se i na Zagoru dobro snasla. Dobra je crtacica.

Inace, napisao sam poduzi komentar za epizodu Njufaundlend https://www.stripovi.com/index.asp?page=review-comment&StoryID=2360
Medjutim slucajno sam stisnuo dugme Ponisti umesto Posalji i sve sam izbrisao. Nemam volje da ponovo pisem tako da eto samo ocene.
8, 5, 8, 10
73%

Edited by - going going on 02/12/2020 19:37:01
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 02/12/2020 : 19:36:03  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ne slazem se s vidjenjem Bozice meseca. Ali se zato slazem za vidjenje Raucha. Rauch nije, a nikad ni nece biti kalibar i kapacitet Bosselija. I cisto sumnjam da cemo u buducnosti dobiti tako dobro vampirsko pojavljivanje, slojevito, moderno, zabavno kao sto je to bio Bosselijev Vampir od pre vise od 20 godina.

Necu da pricam o U potrazi za Rakosijem, ne brini, necu pisati spoilere Eto da ocekujes solidnu epizodu i radujem se tvom komentaru! Mogla bi i neka recenzija da padne nekog novog Zagora ili Breda Berona?


Zagorove recenzije, hahaha, tko to može uhvatiti? To je valjda rezervirano 3 godine unaprijed, ko jeftini hotel u Parizu za novogodišnju noć. Ali nije ni da se tučem i mislim da je prije red recenzirati ono što sam obećala, već me sramota. No pustimo mene. Ti si tu zanimljiv. Pišeš i aktivan si na Zagorovoj temi, samo tako nastavi, ja ću se ubacivati ovako leteći. Moj kandidatu
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/12/2020 : 19:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by grofica Varga

quote:
Originally posted by going going

Ne slazem se s vidjenjem Bozice meseca. Ali se zato slazem za vidjenje Raucha. Rauch nije, a nikad ni nece biti kalibar i kapacitet Bosselija. I cisto sumnjam da cemo u buducnosti dobiti tako dobro vampirsko pojavljivanje, slojevito, moderno, zabavno kao sto je to bio Bosselijev Vampir od pre vise od 20 godina.

Necu da pricam o U potrazi za Rakosijem, ne brini, necu pisati spoilere Eto da ocekujes solidnu epizodu i radujem se tvom komentaru! Mogla bi i neka recenzija da padne nekog novog Zagora ili Breda Berona?


Zagorove recenzije, hahaha, tko to može uhvatiti? To je valjda rezervirano 3 godine unaprijed, ko jeftini hotel u Parizu za novogodišnju noć. Ali nije ni da se tučem i mislim da je prije red recenzirati ono što sam obećala, već me sramota. No pustimo mene. Ti si tu zanimljiv. Pišeš i aktivan si na Zagorovoj temi, samo tako nastavi, ja ću se ubacivati ovako leteći. Moj kandidatu



Bice jos recenzija od mene, nema brige! Samo da mi Solar prvo objavi Zatamnjenje.
Hvala na kandidaturi!
I bas prija voditi diskusiju, kao ovu s tobom, na Zagor topicu a ne da samo pisem mini analize i ocene, bez posle nekog razgovora i komentara.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/12/2020 : 04:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Snezni sokolovi/Eskim
Nolitta/Donatelli


Duhovito, sarmantno i zabavno od pocetka do kraja. Zagor skijas, Ciko duhovitiji nego ikad, jednostavna lepo ispricana zimska avantura. Eskim je neobican i zanimljiv negativac, nije ni blizu velike pretnje za Zagora ali stvarno je originalan, moram da procitam Tonninelijev nastavak. Dobar kraj, poetska pravda tako cesta kod Nolitte.
Donatteliju leze zimske epizode zbog beline i praznjikavosti kadra a pored toga ova prica mu je legla zbog Cikovih ludorija.
Naslovne strane medju najlegendarnijim na serijalu!

Prica: 7
Scenario: 8
Crtez: 9
Naslovne strane: 10

82%
Go to Top of Page
Page: of 1202 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.73 seconds. Snitz Forums 2000