forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 One Piece
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 06/01/2012 : 22:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Da? Možda i pređem na mangu, jer mi se sve čini da volje za gledanjem 600+ epizoda neću imati :d a i ono, čak i ako je story arc rastegnut, u mangi ga preletim u onoliko vremena koliko mi treba za pogledati jednu epizodu.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/01/2012 : 02:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sandyboy

Da? Možda i pređem na mangu, jer mi se sve čini da volje za gledanjem 600+ epizoda neću imati :d a i ono, čak i ako je story arc rastegnut, u mangi ga preletim u onoliko vremena koliko mi treba za pogledati jednu epizodu.




Lijepo je vidjeti svu tu silnu akciju u pokretu, ali previše je to razvučeno. Doduše, iz objektivnih razloga, ali svejedno.

Čitajući strip dobiješ originalnu priču onako kako je zamišljena, bez tuđih intervencija.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 09/01/2012 : 11:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Slažem se.
Go to Top of Page

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 09/01/2012 : 14:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sandyboy

čak i ako je story arc rastegnut, u mangi ga preletim u onoliko vremena koliko mi treba za pogledati jednu epizodu.



to preletanje je problem : ))), pogotovo ako planiraš čitati sa računala. neki chapteri znaju biti dosta kaotični sa masu detalja.

probaj preskatati fillere i nepotrebne epizode, to bi trebalo malo skratiti stvar...

sačekaj još malo, bar do Loguetown arca odgledaj prije nego se odlucis
Go to Top of Page

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 09/01/2012 : 16:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
Jednom, možda...
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 03/07/2012 : 15:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
covjece kako ovo postaje sve bolje i bolje... morate poceti :)

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/02/2013 : 02:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
I tako, jedan od najboljih stripova na svijetu bliži se svojoj 700. epizodi.

Ne postoje riječi kojima bih mogao opisati koliko obožavam ovaj strip.

Maštoviti likovi i radnja, humor, sjajne akcijske scene...

Kroz svih 700 epizoda vidi se kako je Eiichiro Oda strašno napredovao kao autor. Pogotovo po pitanju crteža.

Za početnike, koliko god da vam crtež u početku bio odbojan, mislim da se taj nedostatak isplati pregrmiti zbog svega onoga što vas u stripu čeka.

Da netko izda ovaj strip kod nas, kupio bih ga bez razmišljanja. Pa makar ga tiskali na toalet-papiru. Iako ovakav strip zaslužuje puuuuuuuuuuuuuno više od toga.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 20/02/2013 : 22:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Dosada od stripa.
Ja sam počinjao više ni ne znam koliko puta, tri ili četiri, i niti jednom nisam dogurao dalje od 40 chaptera.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 24/02/2013 : 19:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
onda nije za tebe, imaju specifican nacin pricanja, i meni je trebalo da se zagrijem posteno, al kad sam presao dovoljan broj chaptera postalo mi je svetinja

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 25/02/2013 : 08:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Svaka manga je za mene osim yaoi-a
Nedam se ni ja tako lako... što znači da će biti i pokušaj No5!

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 27/02/2013 : 10:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
haha go for it

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 23/04/2013 : 08:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 18/06/2013 : 19:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
AAAAAAAAAA ONE PIECE NA SRPSKOM JEEEEEEEEEEEAAAAH BEJBE!

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/06/2013 : 14:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Da netko izda ovaj strip kod nas, kupio bih ga bez razmišljanja. Pa makar ga tiskali na toalet-papiru. Iako ovakav strip zaslužuje puuuuuuuuuuuuuno više od toga.


Imaš sreće - Dw će ga izdavati.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/06/2013 : 17:02:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Da netko izda ovaj strip kod nas, kupio bih ga bez razmišljanja. Pa makar ga tiskali na toalet-papiru. Iako ovakav strip zaslužuje puuuuuuuuuuuuuno više od toga.


Imaš sreće - Dw će ga izdavati.


Eh, trebao sam biti precizniji. Mislio sam na hrvatske izdavače.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 22/06/2013 : 13:12:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Zna li se kad se počinje sa izdavanjem?
može li neki link o tome?
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 24/06/2013 : 17:36:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message  Reply with Quote
http://www.darkwood.co.rs/forum/index.php?topic=18039.0
Otprilike na jesen bi trebalo da krene.

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

Kornboy
Senior Member



Croatia
2936 Posts

Member since 07/06/2002

Posted - 26/06/2013 : 17:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kornboy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Eh, trebao sam biti precizniji. Mislio sam na hrvatske izdavače.



Jak si ti fan, prije pijavica
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/06/2013 : 18:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kornboy

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Eh, trebao sam biti precizniji. Mislio sam na hrvatske izdavače.



Jak si ti fan, prije pijavica




Čemu takva reakcija?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/06/2013 : 19:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Da me ne bi netko krivo shvatio, nisam ja svojom izjavom mislio ništa loše.

Riječ je o principu kojeg se držim, kako bih mogao lakše baratati s financijama.

S obzirom da se na tržištu nalazi hrpa stripovskih izdanja koja me zanimaju, morao sam nekako olakšati život svom novčaniku. Odlučio sam kako neću kupiti nijedno izdanje koje nije objavljeno u Hrvatskoj.

Naravno, time si nisam baš pretjerano pomogao, jer već u Hrvatskoj izlazi hrpa izdanja koja me zanimaju, a nemam baš novaca da ih sve kupim. Pogotovo kad stripovi nisu jedino što redovito kupujem.

Inače bih ja već odavno kupio američko izdanje serijala One Piece.

Ako je nekoga moja izjava uvrijedila, ispričavam se. To mi nije bila namjera.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dr strangelove
Advanced Member



USA
8865 Posts

Member since 26/12/2007

Posted - 26/06/2013 : 21:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit dr strangelove's Homepage  Send dr strangelove a Private Message  Reply with Quote
Ma pusti, koga briga.
Ne bih ni ja kupio na srpskom ni da je upola cijene. Prolaze jedino hrvatski, engleski a pošto je manga može i japanski pod uvjetom da ima furigane.

It would not be difficult, Mein Führer. Nuclear reactors could - heh, I'm sorry, Mr. President - nuclear reactors could provide power almost indefinitely.
Go to Top of Page

ZagorXXL
New Member



Croatia
146 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 26/06/2013 : 23:27:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ZagorXXL a Private Message  Reply with Quote
Da i meni je malo čudno na srpskom XD
npr. kako prevode imena,kako bi to izgeldalo u mangaMA-bolesno!
To više onda nisu originalna imena.npr.one piece bi preveli kao "van pis" i imena likova na istu foru....
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 27/06/2013 : 01:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Van Pis...

Mislim, nemam ništa protiv, ali smiješno zvuči.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

xander
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 01/03/2012

Posted - 27/06/2013 : 08:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send xander a Private Message  Reply with Quote
Heh, čisto sumnjam da će manga imati takav naslov. Što se tiče stranih imena, to nije prevod već transkripcija, reči se prilagođavaju. Bolje to nego da se koriste simboli koji ne postoje u našem pismu.

Edited by - xander on 27/06/2013 08:56:09
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 27/06/2013 : 14:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xander

Heh, čisto sumnjam da će manga imati takav naslov. Što se tiče stranih imena, to nije prevod već transkripcija, reči se prilagođavaju. Bolje to nego da se koriste simboli koji ne postoje u našem pismu.



Nebih sad ulazio u tu raspravu, jer se to vodilo dost puta i nema bas pretjeranog smisla, ali ja se vodim ovom logikom. Ako ce neki stranac nekad pisati moje prezime ja zelim da on pise slovo "ć", a ne "k" ili "c" i mene ne zanima sto u engleskom, francuskom ili njemackom nema tog slova. Tako cu isto i ja pisati "y", "x" ili "w" dok pisem neko strano ime, cisto iz postovanja. To naravno vrijedi samo za latinicno pismo, jer nikakvo postovanje prema nekome me nece sad natjerati da japansko ime pisem na njihovom pismu.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000