forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 One Piece
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/06/2014 : 20:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

Ja baš pročitao drugi

bolji od prvoga

i dalje mi uglavnom ide na živce, al se onda sjetim da ne mora bit svaki strip baš za mene. Da imam osam godina vjerojatno mu ne bih našao ni jednu zamjerku. Al opet, čitao sam mangi za osmogodišnjake sličnoga tipa (želim biti najbolji u X/ imam san Y) kojima sam se baš veselio. Bit će da je ipak do One Piecea.

Priča o Šušu-u je čista patetika, al baš lijepo legne.






Zbog toga se ja držim mangi za odrasle, ili barem većinom za odrasle, Taniguchija, Tezuke, Otoma, Samure, Itoa, Nakazawe.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/06/2014 : 10:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by Mali_Mate

Ja baš pročitao drugi

bolji od prvoga

i dalje mi uglavnom ide na živce, al se onda sjetim da ne mora bit svaki strip baš za mene. Da imam osam godina vjerojatno mu ne bih našao ni jednu zamjerku. Al opet, čitao sam mangi za osmogodišnjake sličnoga tipa (želim biti najbolji u X/ imam san Y) kojima sam se baš veselio. Bit će da je ipak do One Piecea.

Priča o Šušu-u je čista patetika, al baš lijepo legne.






Zbog toga se ja držim mangi za odrasle, ili barem većinom za odrasle, Taniguchija, Tezuke, Otoma, Samure, Itoa, Nakazawe.




Tim pristupom ćeš propustiti puno dobrih stripova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 01/10/2014 : 13:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
Znači 75 knjižica izašlo je u Japanu, 72 u Americi? Nanovo se oduševljavam čitajući DW izdanje. Sreća pa na skenovima nisam baš toliko puno pročitao pa ću uskoro uživati još više

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/10/2014 : 15:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ja vise volim kada je uradjena transkripcija da znam kako se cita,
Engleski skoro svi znaju da citaju, ali sta cemo kada je na nekom drugom jeziku spanskom, portugalskom, kineskom?

Evo naprimer Mister NO maxi AYACHUSA ajde mi sada recite kako se to cita? Na srpskom lepo pise kako se cita i znas da ga procitas.


Ali primjetio sam da to često nije slučaj. Kada se strana imena i nazivi pišu po Vuku, često bude slučaj da oni ne budu napisani onako kako se doista čitaju, već onako kako bi ih nekom domaćem bilo lakše pročitati/izgovoriti.

Nije stvar samo u tome što se prilikom pisanja po Vuku često izgube suptilnosti pri izgovoru koje su specifične za određene jezike, već su neka imena i nazivi jednostavno napisani krivo.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 02/10/2014 15:23:28
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 07/10/2014 : 22:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Evo, završio i drugi.
Još uvijek mi je zanimljivo, postoji dobra šansa da ovo redovno pratim, trica će bit presudna.

Imam i prvi broj Naruta, ali nikako da ga se uhvatim.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/10/2014 : 23:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by going going

Ja vise volim kada je uradjena transkripcija da znam kako se cita,
Engleski skoro svi znaju da citaju, ali sta cemo kada je na nekom drugom jeziku spanskom, portugalskom, kineskom?

Evo naprimer Mister NO maxi AYACHUSA ajde mi sada recite kako se to cita? Na srpskom lepo pise kako se cita i znas da ga procitas.


Ali primjetio sam da to često nije slučaj. Kada se strana imena i nazivi pišu po Vuku, često bude slučaj da oni ne budu napisani onako kako se doista čitaju, već onako kako bi ih nekom domaćem bilo lakše pročitati/izgovoriti.

Nije stvar samo u tome što se prilikom pisanja po Vuku često izgube suptilnosti pri izgovoru koje su specifične za određene jezike, već su neka imena i nazivi jednostavno napisani krivo.



To pisanje po vuku je sasvim nelogicno
Eto nadjes negdje da šikago je vjetroviti grad
I kako naci ista vise o tpm šikagu ako ne znas kako se pise? Shikago? Schikhago? Sto upisivati u gugl?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/06/2015 : 19:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
One Piece je u Guinnessovoj knjizi rekorda!

http://robot6.comicbookresources.com/2015/06/one-piece-sets-a-guinness-world-record/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/06/2017 : 14:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Uh, ovo zadnje poglavlje je bilo baš udarac u zube.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 01/06/2017 : 17:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
nepratim onepiece jos od kad su došli do onog hodajućeg slona na čijim je leđima neko naselje.. Je'l se sanji oženio ili izvisila svadba
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 01/06/2017 : 22:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
Nikad me One Piece nije previše privlačio, no baš sam jučer krenuo s čitanjem mange i mogu reći da je zabavnija i bolja od animea. Nastavljam dalje.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/06/2017 : 05:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

nepratim onepiece jos od kad su došli do onog hodajućeg slona na čijim je leđima neko naselje.. Je'l se sanji oženio ili izvisila svadba


Da ne spojlam drugima:

SPOILER

Imali smo flashback na djetinjstvo Charlotte Linlin (Big Mom). Ukratko, užasno je sjebano.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 14/11/2017 : 10:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za nekoga tko prati mangu.
Pojavljuje li se poslije marineford arca Akainu u nekoj bitnijoj ulozi?
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 14/11/2017 : 18:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karlitos

Pitanje za nekoga tko prati mangu.
Pojavljuje li se poslije marineford arca Akainu u nekoj bitnijoj ulozi?


zasada još ne
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 14/11/2017 : 20:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddjuro

quote:
Originally posted by karlitos

Pitanje za nekoga tko prati mangu.
Pojavljuje li se poslije marineford arca Akainu u nekoj bitnijoj ulozi?


zasada još ne


Šteta, fenomenalan negativac. Mada mu trenutno gotovo nitko u serijalu ne bi mogao napraviti ništa.
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 14/11/2017 : 22:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
sad je obračun s big mamom; koji vec dugo traje.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/12/2017 : 19:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
A jebote, ova zadnja epizoda je srceparajuća.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 02/12/2017 : 11:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam One piece negdje do timeskipa. Trenutno mi je najbolji bio marineford arc; fenomenalni zapleti, mnoštvo akcije i genijalan negativac Akainu. Ostali čitatelji One piecea, koji se vama arc najviše svidio?

Edited by - karlitos on 02/12/2017 13:37:10
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/12/2017 : 15:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karlitos

Čitao sam One piece negdje do timeskipa. Trenutno mi je najbolji bio marineford arc; fenomenalni zapleti, mnoštvo akcije i genijalan negativac Akainu. Ostali čitatelji One piecea, koji se vama arc najviše svidio?


Teško je reći. Meni se čini da Oda nadmašuje sebe iz priče u priču. Ovo što se trenutno događa u stripu je nešto sasvim drukčije od onoga što se događalo do vremenskog preskoka.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
293 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 04/01/2018 : 13:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
Pozdrav, nedavno sam poceo gledati OP anime i trenutno sam na Alabasta sagi, u zadnje vrijeme sve vise razmisljam i da pocnem citati mangu pa me zanima par stvari

Posto nikad prije nisam citao mangu, zanima me naviknes li se brzo na obrnuto citanje, takoder bi htio znati na kojem jeziku vi citate (vidim da ste spominjali srpsku verziju) i odakle narucujete stripove

Ako itko odgovori unaprijed hvala

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 04/01/2018 : 16:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lenco

Pozdrav, nedavno sam poceo gledati OP anime i trenutno sam na Alabasta sagi, u zadnje vrijeme sve vise razmisljam i da pocnem citati mangu pa me zanima par stvari

Posto nikad prije nisam citao mangu, zanima me naviknes li se brzo na obrnuto citanje, takoder bi htio znati na kojem jeziku vi citate (vidim da ste spominjali srpsku verziju) i odakle narucujete stripove

Ako itko odgovori unaprijed hvala


Na obrnuto čitanje se zbilja brzo navikne, možda se buniš na prve dvije stranice, ali poslije postane sasvim normalno i prirodno. Postoji srpsko izdanje (od Darkwooda), koje je vrlo dobro, jedina je mana spor ritam izlaženja. Što se tiče stranih izdanja, sumnjam da ih itko skuplja i kupuje (dosta su i skupa). Moja preporuka ti je da skupljaš Darkwoodovo izdanje, a za novije chaptere potražiš skenove.
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
293 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 05/01/2018 : 05:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karlitos

quote:
Originally posted by Lenco

Pozdrav, nedavno sam poceo gledati OP anime i trenutno sam na Alabasta sagi, u zadnje vrijeme sve vise razmisljam i da pocnem citati mangu pa me zanima par stvari

Posto nikad prije nisam citao mangu, zanima me naviknes li se brzo na obrnuto citanje, takoder bi htio znati na kojem jeziku vi citate (vidim da ste spominjali srpsku verziju) i odakle narucujete stripove

Ako itko odgovori unaprijed hvala


Na obrnuto čitanje se zbilja brzo navikne, možda se buniš na prve dvije stranice, ali poslije postane sasvim normalno i prirodno. Postoji srpsko izdanje (od Darkwooda), koje je vrlo dobro, jedina je mana spor ritam izlaženja. Što se tiče stranih izdanja, sumnjam da ih itko skuplja i kupuje (dosta su i skupa). Moja preporuka ti je da skupljaš Darkwoodovo izdanje, a za novije chaptere potražiš skenove.



Hvala ti puno

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

Lenco
New Member



Croatia
293 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 09/01/2019 : 05:20:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lenco a Private Message  Reply with Quote
Svako koliko darkwood izbacuje novi tankobon?

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 27/05/2020 : 03:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
One Piece #18 – As stupa na scenu

Lufi i njegova družina zaplovljavaju ka Arabasti, koja im je sada tik ispred nosa. U tom trenu se pojavljuje čuveni Mister 0 i započinje plan za izvršenje svoje velike misije – osvajanje Arabaste!





Br. strana: 224
Boja: crno-belo
Uvez: Meki
Format: 130 x 190 mm

1) Cena na kioscima je 390 dinara.
2) Promotivna cena u knjižari Darkwood je 290 dinara! Promocija traje, kao i uvek dva meseca.
3) Svi učenici osnovnih i srednjih škola u Srbiji mogu ostvariti poseban ĐAČKI POPUST u našim knjižarama! Učenici srednjih škola uz đačku knjižicu (njenu kopiju ili bilo koji dokaz da su srednjoškolci), a učenici osnovnih škola bez ikakvog dokumenta mogu kupovati sva naša izdanja mangi po ekskluzivnoj ceni od 250 dinara!

Darkwoodov One Piece je odštampan identično originalnom, u smislu da je predviđen da se čita zdesna nalevo!

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Leonard10
Starting Member

19 Posts

Member since 14/03/2020

Posted - 27/05/2020 : 15:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonard10 a Private Message  Reply with Quote
E baš mi je drago da se oživio topic, bio mi je malo bed da postam nakon godinu dana reply al evo sve je ok, i Lenco je dobio odgovor na svoje pitanje :)

Završio sam pre-timeskip (ostalo mi još dvije tri epizode al to je to) al kad sam počinjao gledati sam pronjuškao i saznao up to date informacije tako da i sad čitam nove chaptere.
Vidjelo se, pogotovo u Marinefordu, koliko može pasti kvaliteta animea (da ne kažem powerpoint prezentacije) pa ću se vjerojatno prebaciti na mangu za post- timeskip.

Dakle, da krenem na osvrt, stav i mišljenje- volim One Piece i uživam u njemu (ne uvijek jednako) jer je baš najklasičniji primjer mange, ima svaki aspekt ljudskosti, i dobri (prijateljstvo, idealizam, odanost, važnost društva i pripadnosti itd.) ali i loši (zlostavljanje, silovanje, ropstvo, apsoultno gaženje ljudskog života, rasizam, klasne razlike, prijevare, laži i sve moguće), što uvelike pridonosi zaokruživanju mange kao cjeline i općem dojmu.Sviđaju mi se Devil fruitovi i kako funkcioniraju, borbe isto znaju biti super, i naravno, pozadinske priče o tome kako svijet funkcionira i yonko i bounty sustav da i pričam.No najviše me privlači i raduje i najbolje mi je u One Pieceu sloboda koju likovi i koja se kao tema provlači kroz cijelu mangu te osjećaj avanture i otkrivanja kako Straw hatsi napreduju u mangi.I moram spomenuti stvar koja apsolutno svakog fana drži-što je One Piece i što se dogodilo u Void stoljeću i što dovraga znači D.?
Da spomenem i likove, ne bih se još mogao odlučiti za najdražeg/najboljeg lika ali kad bi morao reći, Teach mi je strašno fascinantan i zanimljiv, zato što je najpraviji pirat i svako njegovo pojavljivanje ima određenu težinu i jednostavno je baš lik koji te impresionira. Za najdraži arc se dvoumim između Water 7 i Impel Downa- W7 mi je bio super zbog velikih uloga i pitanja o tome tko je zapravo Robin i što će biti sa dinamikom glavne grupe a u Impelu mi je bilo krasno vidjeti kako svi prijašnji likovi zajedno idu protiv WG.
I tko ne plače na kraju Brookovog flashbacka nije čovjek.


Da se vratim u sadašnjost i trenutna zbivanja, jedino što mogu reći je da vidim Luffyja i Zora u borbi s Kaidom, vjerojatno će se i Kinemon pridužiti i/ili još netko (možda Momonosuke), ali ne bih bio presiguran u to.Jedva čekam vidjeti što sve može Kid, možda će se on boriti protiv Kinga ili Queena.Imam osjećaj da će od Flying sixa Queen ubiti Drakea ili Who's whoa (spomenuto u zadnjem chapteru da cilja na nekoga) Za Yamata ne znam što da kažem jer da je jak njegovo ime bi bilo spomenuto najmanje 100 chaptera prije, tako da vjerojatno nije neki preveliki borac ali tko zna što će biti.Na kraju, možda netko od svih good guys i umre na kraju arca

Evo, ako ima itko da još prati One Piece ili ga barem malo zanima, neka se slobodno javi u topic da ponovno pokrenemo raspravu!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 21/02/2021 : 20:02:52  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
DW najavio novi broj krajem marta ili u aprilu.

https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 21/02/2021 20:03:54
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000