forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Western za sva vremena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 89

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/06/2010 : 00:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Zagadili smo topic o broju i formatu flmskih kolekcija sa nasim malim western radostima.
Evo za pocetak, da li je The Good The Bad & The ugly samo po meni najbolji vestern svih vremena ili ima jos vas koji se slazete. Naravno, ako se ne slazete, imate pravo da to i kazete

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 30/06/2010 : 00:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Sigurno jedan od najboljih

Have mercy
Go to Top of Page

psycho
New Member



212 Posts

Member since 12/08/2009

Posted - 30/06/2010 : 01:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send psycho a Private Message  Reply with Quote
Drugi najbolji, odmah posle "Once Upon a Time in the West".
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/06/2010 : 01:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Da nije "Once Upon a Time in the West" malo precenjen? Ja bas volim Leonea, ali "Once Upon a Time in the West" nikada na mene nije ostavio narociti utisak. Uvek sam taj film smatrao preambiciozno zamisljenim a ne bas srecno realizovanim.
Mozda mi smeta i gomila vec tada isluzenih zvezda?
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 30/06/2010 : 01:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Jest jedan od najboljih, garant. Hajde, evo moje liste za TOP 5 svih vremena:

1 . UNFORGIVEN 2. THE WILD BUNCH 3. THE GOOD, THE BAD & THE UGLY


4. RED RIVER 5. THE PROPOSITION


http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/06/2010 : 01:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da su mi 4 i 5 vrlo upitni. Imas li neko obrazlozenje?
Go to Top of Page

psycho
New Member



212 Posts

Member since 12/08/2009

Posted - 30/06/2010 : 01:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send psycho a Private Message  Reply with Quote
Two Mules for Sister Sara, Rio Bravo, The Good The Bad & The ugly, The Magnificent Seven...ima ih jos puno koji vrede, da ne nabrajam dalje."Once Upon a Time in the West" meni licno najdrazi, muzika fenomenalna, cak i vise od toga. Likovi, onakvi kakvi treba da budu u western filmovima, prica ok, ...sve u svemu meni omiljeni.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 30/06/2010 : 01:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Moram priznati da su mi 4 i 5 vrlo upitni. Imas li neko obrazlozenje?



Pa RED RIVER je Americki klasik. John Wayne, Montgomery Clift i Howard Hawks (reziser), njihov najbolji film, ako mene pitate. Jest crno-bijel, ali je stvarno fantastican, prava avantura na divljem zapadu. Originalni "City Slickers", bez puno duhovitosti, ali puno vise mudrosti o kaubojskom zivotu.

THE PROPOSITION je Australijanski western, izaso 2006 godine. Nije bas tako poznat, i nije popularan, ali je fenomenalan, Guy Pearce & Ray Winstone u najboljim svojim ulogama. Ima previse nasilja u filmu, ali je tako dobro uradjeno da stvarno ide uz pricu. Kao jedna Kaubojska pjesma, napisana od slavnog pjesnika, tako nesto ;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/06/2010 : 01:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Pitao sam zato sto je Hoks redovno gubio bitku sa Fordom. A i zbog onih netipicnih za vestern kao sto je High Noon. Mozda bismo trebali da pokusamo da napravimo pet-sest podzanrova? U smislu ''klasicni americki vestern''. ''holivudska razbibriga'', ''manje vestern a vise umetnost'' i slicno....
Mislim, tesko mi je porediti Sestru Saru koja ima samo pretenzije na zabavu i recimo Dvoboj na suncu koji je samo silom prilika vestern i koji je (budimo iskreni, ne preterano uspela) umetnost.
Tako mi i Dzozi Vejels ne stoji uz Rio Bravo. A svaki u svom zanru razbija.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 30/06/2010 : 01:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Definitivno najbolji. A "Once Upon a Time in the West" mi je malo dosadan.

Edited by - mpavin on 30/06/2010 01:58:08
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 30/06/2010 : 09:59:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
meni je recimo Klanac u Nevadi jedan od jacih mada je to više triler a vestern je u tolikoj meri sto se desava na zapadu
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/06/2010 : 10:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Aj se dogovorimo da kad navodimo film koji je manje poznat stavimo i link za Imdb ili makar originalni naslov u zagradi...
Kako da nadjem Klanac u Nevadi?
Google mi oma izbaci Sicevacku klisuru
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/06/2010 : 10:05:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Da nije "Once Upon a Time in the West" malo precenjen? Ja bas volim Leonea, ali "Once Upon a Time in the West" nikada na mene nije ostavio narociti utisak. Uvek sam taj film smatrao preambiciozno zamisljenim a ne bas srecno realizovanim.
Mozda mi smeta i gomila vec tada isluzenih zvezda?



ja nisam neki reprezentativni primerak. odgledane westerne bih na prste mogao da nabrojim (mozda cak i jedne ruke samo).

ali taj osecaj kada sam gledao Once upon a time on west je....
sedeo sam na krevetu, i samo cekao da me neko upuca, kao na startnoj liniji na olimpijskim igrama sam se osecao.

priblizno, imao sam i takav osecaj dok sam gledao Dobar los ruzan, ali ni priblizno ovome

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/06/2010 : 10:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Takođe nisam neki "znalac", ali svejedno evo i moje liste, onako po sećanju:

1.

"Problem" kod ovog filma je neklasičan pristup, pa možda to odbija ljubitelje "običnog" westerna, ali meni je jedan od boljih filmova inače, ne samo u ovom žanru.



2.

Jednostavno tako. ;)


3.

Čak ni Clint nije uspeo da me odbije da gledam ovaj film, to znači da je dobar. ;)


4.

Još uvek ne znam da li se ovo računa kao western, ali film je fenomenalan.


5.

Najtipičnija western faca u filmu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 30/06/2010 : 10:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Aj se dogovorimo da kad navodimo film koji je manje poznat stavimo i link za Imdb ili makar originalni naslov u zagradi...
Kako da nadjem Klanac u Nevadi?
Google mi oma izbaci Sicevacku klisuru



ima onaj stari dobri- zašto je ženama najbolje u državi NeVadi

a za pretragu kratko i jasno-Ch.Bronson!http://www.imdb.com/title/tt0072735/

Edited by - mlLandj3 on 30/06/2010 10:46:49
Go to Top of Page

psycho
New Member



212 Posts

Member since 12/08/2009

Posted - 30/06/2010 : 10:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send psycho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Pitao sam zato sto je Hoks redovno gubio bitku sa Fordom. A i zbog onih netipicnih za vestern kao sto je High Noon. Mozda bismo trebali da pokusamo da napravimo pet-sest podzanrova? U smislu ''klasicni americki vestern''. ''holivudska razbibriga'', ''manje vestern a vise umetnost'' i slicno....
Mislim, tesko mi je porediti Sestru Saru koja ima samo pretenzije na zabavu i recimo Dvoboj na suncu koji je samo silom prilika vestern i koji je (budimo iskreni, ne preterano uspela) umetnost.
Tako mi i Dzozi Vejels ne stoji uz Rio Bravo. A svaki u svom zanru razbija.


''manje vestern a vise umetnost''...pa upravo u ovakvom, kako ti kazes, podzanru, pored velikog Clinta i "The Good The Bad & The ugly" ide i "Once Upon a Time in the West". Malo je jos takvih masterpiece dela,jer dobar deo westwrn filmova upravo i moze da ide pod neke reference, tipa, razbibriga i sl.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/06/2010 : 10:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Pa meni su dosadni westerni gdje nema indijanaca,tako da ja i nisam fan ovih spaghety westerna,pa nekakvih umjetničkih westerna kao što je "tačno u podne" i prevelikog moraliziranja u westernima,...Unforgiven mi je čak jedan od najdosadnijih westerna ili Open range,gdje se radi o nekakvim stočarima,......

Za mene su pravi westerni oni sa indijancima,tako da recimo:

-Dances with wolves
-Son of the morning star
-Geronimo

a svi ako želite upoznati pravi divlji zapad,onda svakako treba pogledati seriju CENTENIAL!!!!! tu je sve što treba da ima divlji zapad,ta serija je ko neki vodič kroz divlji zapad!
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 30/06/2010 : 11:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message  Reply with Quote
Meni je nekako najdraži Rio Bravo,no to ne znači da je najbolji.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/06/2010 : 12:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

''manje vestern a vise umetnost''

Ovo mi baš nije jasno. Za mene je svaki film umjetnost, a po tome automatski i svaki western.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/06/2010 : 12:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Za mene je svaki film umjetnost


eh, zavisi od tacke gledista.
Ima filmova za koje nikad ne bih mogao reci da imaju neke veze sa umjetnosti.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 30/06/2010 : 12:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Kad bi me pitali da nabrojim nekoliko meni najboljih filmova, The good the bad & the ugly bi bio uvijek medju 5, a Leone medju 5 reditelja. Obožavam tog čovjeka.
Što se samih vesterna tiče, kad sam bio mladji gutao sam ih kao bombone, jer su se praktično svakodnevno prikazivali na televiziji, neki i po desetak puta za nekoliko godina . Pored već pomenutog volim i The searchers, She wore a yellow ribbon, Butch Cassidy and the Sundance Kid, Rio Bravo, A fistful of dollars, Once upon a time in the west,... Moraću da obnovim gradivo.



Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/06/2010 : 12:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
najbolji:

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/06/2010 : 12:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Za mene je svaki film umjetnost


eh, zavisi od tacke gledista.
Ima filmova za koje nikad ne bih mogao reci da imaju neke veze sa umjetnosti.


Meni se čini da ti brkaš pojmove "umjetnost" i "kvaliteta". Ja pod pojmom "umjetnost" ne podrazumijevam je li nešto dobro ili loše. To je po meni sasvim druga priča.

Za mene su umjetnost i Dr. Strangelove i Showgirls, to što je jedan možda subjektivno dobar, a drugi subjektivno loš je sasvim druga stvar.

Pod "umjetnost" ja podrazumijevam da je netko iskoristio umijeće filmskog medija kako bi stvorio djelo, koje je ostvarenje neke ideje, ideala ili nutarnjeg stanja samog stvaraoca. Kvaliteta dolazi poslije toga.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 30/06/2010 : 12:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren



jeb'o vestern s Din Martinom
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 30/06/2010 : 13:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Aj se dogovorimo da kad navodimo film koji je manje poznat stavimo i link za Imdb ili makar originalni naslov u zagradi...
Kako da nadjem Klanac u Nevadi?
Google mi oma izbaci Sicevacku klisuru


breakheart pass imam ti ga s našim titlom
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 30/06/2010 : 14:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by cat claw

''manje vestern a vise umetnost''

Ovo mi baš nije jasno. Za mene je svaki film umjetnost, a po tome automatski i svaki western.




http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 89 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000