forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Western za sva vremena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 89

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/06/2010 : 14:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Sad kad si rekao original naslov, mam ga i ja. Klanac u Nevadi nije bas prevod koji bih povezao sa tim filmom

Ko sto su italijani svojevremeno preveli Play Misty For Me sa Brivido della Note a nasi brze bolje preuzeli kao Jeza u noci.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/06/2010 : 14:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by cat claw

''manje vestern a vise umetnost''

Ovo mi baš nije jasno. Za mene je svaki film umjetnost, a po tome automatski i svaki western.







Ima slucajeva da od filma za zabavu reziser sam po sebi (posto je rodjeni umetnik) napravi umetnicki film (Good Bad Ugly, pa cak i za saku dolara). Ali ima i rezisera koji su prosto zanatlije pa cak i umetnicki zamisljen film use*u. A ima i reditelja koji su umetnici i od umetnicki zamisljenog dela naprave dosadan film (Once upon time itd).
Memoj mi samo reci da, recimo, McLintock ima neke narocite umetnicke pretenzije. To mu nimalo ne smeta da bude odlican film koji ne poznaje generacije i koji se i danas gleda sa zadovoljstvom.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 30/06/2010 : 14:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
1.





Rod Steiger briljantan!

2. Good, bad, and the ugly
3. ......
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 30/06/2010 : 14:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Za mene je svaki film umjetnost


eh, zavisi od tacke gledista.
Ima filmova za koje nikad ne bih mogao reci da imaju neke veze sa umjetnosti.


Meni se čini da ti brkaš pojmove "umjetnost" i "kvaliteta". Ja pod pojmom "umjetnost" ne podrazumijevam je li nešto dobro ili loše. To je po meni sasvim druga priča.

Za mene su umjetnost i Dr. Strangelove i Showgirls, to što je jedan možda subjektivno dobar, a drugi subjektivno loš je sasvim druga stvar.

Pod "umjetnost" ja podrazumijevam da je netko iskoristio umijeće filmskog medija kako bi stvorio djelo, koje je ostvarenje neke ideje, ideala ili nutarnjeg stanja samog stvaraoca. Kvaliteta dolazi poslije toga.


Odbijam ideju da je svaki film umjetnost, isto tako vazi i za stripove i muziku.
Blair Witch je snimljen za sitne pare, ali jeste umjetnost.
Isto tako, mogu ja za nekoliko hiljada eura snimiti film na najgori moguci nacin, tako iz dosade jer ne znam sta cu sa lovom, pa je to onda automatski umjetnost?!
Muzika je takodje umjetnost, je li svaki kreten sto plati nekoliko eura da snimi cd umjetnik?
Jesu li kafanske pjevacice umjetnice?
Je li onaj coban sto pjeva "kuca,poso"
http://www.youtube.com/watch?v=MgNkJfTfHa4
umjetnik?
snimio je cd , ima cak i spot.

Slicno je sa stripom, mogao bih nacrtati nesto...recimo nogom i dati lovu nekom izdavacu da to objavi.
To nije umjetnost. Barem meni nije.
Glupo mi je da ima bezbroj takvih primjera i da se takve stvari nazivaju umjetnost, i jos gore, ti ljudi da se nazivaju umjetnici.


Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/06/2010 : 14:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Ima slucajeva da od filma za zabavu reziser sam po sebi (posto je rodjeni umetnik) napravi umetnicki film (Good Bad Ugly, pa cak i za saku dolara). Ali ima i rezisera koji su prosto zanatlije pa cak i umetnicki zamisljen film use*u. A ima i reditelja koji su umetnici i od umetnicki zamisljenog dela naprave dosadan film (Once upon time itd).
Memoj mi samo reci da, recimo, McLintock ima neke narocite umetnicke pretenzije. To mu nimalo ne smeta da bude odlican film koji ne poznaje generacije i koji se i danas gleda sa zadovoljstvom.


Ja ne kategoriziram filmove tako. Za mene ne postoje filmovi "za zabavu" i filmovi sa "umjetničkim pretenzijama", što god to značilo.

Za mene oni svi spadaju pod kategoriju "filmska umjetnost". To što je pjesnik htio reći i napraviti je sasvim druga priča.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 30/06/2010 : 14:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Za mene je svaki film umjetnost


eh, zavisi od tacke gledista.
Ima filmova za koje nikad ne bih mogao reci da imaju neke veze sa umjetnosti.


Meni se čini da ti brkaš pojmove "umjetnost" i "kvaliteta". Ja pod pojmom "umjetnost" ne podrazumijevam je li nešto dobro ili loše. To je po meni sasvim druga priča.

Za mene su umjetnost i Dr. Strangelove i Showgirls, to što je jedan možda subjektivno dobar, a drugi subjektivno loš je sasvim druga stvar.

Pod "umjetnost" ja podrazumijevam da je netko iskoristio umijeće filmskog medija kako bi stvorio djelo, koje je ostvarenje neke ideje, ideala ili nutarnjeg stanja samog stvaraoca. Kvaliteta dolazi poslije toga.


Odbijam ideju da je svaki film umjetnost, isto tako vazi i za stripove i muziku.
Blair Witch je snimljen za sitne pare, ali jeste umjetnost.
Isto tako, mogu ja za nekoliko hiljada eura snimiti film na najgori moguci nacin, tako iz dosade jer ne znam sta cu sa lovom, pa je to onda automatski umjetnost?!
Muzika je takodje umjetnost, je li svaki kreten sto plati nekoliko eura da snimi cd umjetnik?
Jesu li kafanske pjevacice umjetnice?
Je li onaj coban sto pjeva "kuca,poso"
http://www.youtube.com/watch?v=MgNkJfTfHa4
umjetnik?
snimio je cd , ima cak i spot.

Slicno je sa stripom, mogao bih nacrtati nesto...recimo nogom i dati lovu nekom izdavacu da to objavi.
To nije umjetnost. Barem meni nije.
Glupo mi je da ima bezbroj takvih primjera i da se takve stvari nazivaju umjetnost, i jos gore, ti ljudi da se nazivaju umjetnici.


Po meni, strogo gledano, sve je to umjetnost. Opet, da li je motiv tim djelima dosada, novac, zabavljanje publike, pomicanje stvaralačkih granica, istraživanje forme ili afirmacija u kulturno-umjetničkim krugovima je po meni potpuno nebitno. To je rasprava za drugu temu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 30/06/2010 : 15:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
1.Dobar, loš, zao
2.Rio Bravo
3.Unforgiven
4.Tačno u podne
5.Za par dolara više
Svi nabrojani filmovi su stvarno odlični i teško ih je bilo poređati u ovakvu tablicu, ali evo... Možda vam je čudno što sam ''Rio Bravu'' dao drugo mjesto, no ja prosto volim taj film.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9532 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/06/2010 : 15:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
meni je cudno kako je taj Rio Bravo visoko plasiran

mislim....gledao sam, i zaista, nemam neki narociti utisak. nije mi zao vremena koje sam utrosio, ne mogu ni da kazem da je film los, naprotiv. ali ono.... ne znam, bez reci sam sada

a fenomen Dzona Vejna mi je uvek bio fascinantan. otprilike kao Bata Zivojinovic

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/06/2010 : 15:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Nemoj se stideti. I ja jako volim oba filma Lone Ranger sa Clayton Moorom iako su to filmovi snimljeni za najgrdje ovisnike o TV serijama pedesitih (citaj: raja koja nema pojma o filmu).
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/06/2010 : 15:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ja ne gotivim previše špageti vesterne, mislim, dobro je to, ali draža mi je klasika, a uz klasiku volim i one iz sedamdesetih: jeremiah johanson, čovjek u divljini, čovjek zvani konj... a ni moderni mi nisu za bacit: nepomirljivi, ples s vukovima, divlja prostranstva...

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/06/2010 : 15:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
e da, jel' se posljednji mohikanac broji u vesterne, to je film kojeg gledam u prosjeku 1,5x godišnje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 30/06/2010 : 15:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89
a fenomen Dzona Vejna mi je uvek bio fascinantan. otprilike kao Bata Zivojinovic


Ja volim da gledam njegove filmove, mislim, on i Istvud su najveće face vesterna. To što u većini ostvarenja glumi nepobjedive šerife ne znači da istovremeno nije imao i dosta talenta. Na primjer, ako ti je pri ruci film ''Nosila je žutu traku'', obrati pažnju na suptilnost i dirljivost uloge koji iznosi, a u sceni kada posjećuje ženin i kćerkin grob se zaista vidi koliko je znao da bude uvjerljiv i interesantan.

A sad, ''Rio Bravo''... Atmosfera iščekivanja negativca i njegovih ljudi je sjajna, a i sam humor je zaista dobar. Ono što, barem za mene, daje pravu snagu i vrijednost tom filmu je priča o iskupljenju i vraćanju dostojanstva. Govorim o šerifovom pomoćniku, odlično predstavljenom, koji je u stvari i prava zvijezda filma.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/06/2010 : 15:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

ja ne gotivim previše špageti vesterne, mislim, dobro je to, ali draža mi je klasika, a uz klasiku volim i one iz sedamdesetih: jeremiah johanson, čovjek u divljini, čovjek zvani konj... a ni moderni mi nisu za bacit: nepomirljivi, ples s vukovima, divlja prostranstva...




ako voliš filme iz sedamdesetih onda si sigurno gledao i SOLDIER BLUE,I WILL FIGHT NO MORE FOREVER to su meni dva vrlo dobra westerna
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/06/2010 : 15:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
naravno, ti su u one tri točke
a kad već spominjemo 70te, zaboravih možda najboljeg iz tog doba - mccabe i mrs miller - joj što ga volim gledat, u ljeto kad je 35° a film počinje s lepršanjem snijega i cohenovom muzikom

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 30/06/2010 15:58:15
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 30/06/2010 : 16:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

naravno, ti su u one tri točke
a kad već spominjemo 70te, zaboravih možda najboljeg iz tog doba - mccabe i mrs miller - joj što ga volim gledat, u ljeto kad je 35° a film počinje s lepršanjem snijega i cohenovom muzikom



Istina. Toga sam skroz zaboravio, odlican je

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/06/2010 : 17:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Zaboravili ste i legendu zvanu The Little Big Man
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5816 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 30/06/2010 : 17:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod Waynea, rasturio je u The Shootist. Vec je imao rak kad je glumio ubicu obolelog od raka. Neverovatno uverljiv i bez pozorisnog preglumljavanja kao u domacim filmovima.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 30/06/2010 : 18:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Zaboravili ste i legendu zvanu The Little Big Man


ijoj, taj film ne mogu očima vidjet
čak je i forrest gump bolji od toga

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 30/06/2010 : 18:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
1. Unforgiven
2. Il buono, il brutto, il cattivo
3. For a Few Dollars More (1965)
4. A Fistful of Dollars (1964)
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 30/06/2010 : 19:27:37  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

najbolji:



Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 30/06/2010 : 19:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
@dsormaz1
A sta kazes za Last Train From Gun Hill?

Gledao sam ga davno, pa se ne sjećam baš, ali nabavio sam ga prije nekog vremena samo ga još nisam stigao pogledati. Ovo tvoje pitanje potiče me da ga što prije pogledam.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 30/06/2010 : 19:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mlLandj3

meni je recimo Klanac u Nevadi jedan od jacih mada je to više triler a vestern je u tolikoj meri sto se desava na zapadu


Bio je kod nas nedavno na TV-u, nakon dugo vremena.
Snimao sam ga na VHS i DVD recorder, ali sram me je priznat da sam u velikoj žurbi krivo programirao vrijeme snimanja na DVD recorderu pa se snimilo u prazno.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 30/06/2010 : 19:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Je li itko spomenuo "U 3:10 za Yumu"?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 30/06/2010 : 20:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Band of the River i nezaboravni James Stewart.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 30/06/2010 : 20:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by selanne

Je li itko spomenuo "U 3:10 za Yumu"?


Na koji misliš, stari ili novi?
Go to Top of Page
Page: of 89 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000